Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) OgreImre válasza gNAT_hu (#6350) üzenetére


OgreImre
senior tag

Köszönöm Robi! :R Azóta megnéztem a webinárotokat is Zsolttal.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6352) Raysen623


Raysen623
addikt

Valamiért nem tudunk egyedi kapulapot készíteni. Bárhonnan, bármilyen elforgatással mentjük, nagy üresség tátong a kapulap helyén. Találkozott valaki hasonlóval?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6353) copass válasza Raysen623 (#6352) üzenetére


copass
veterán

alaprajzon kijelölőd és mented. ac24 alatt megcsinálja.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6354) Raysen623 válasza copass (#6353) üzenetére


Raysen623
addikt

Ezt is csináltuk és nem csinálta meg. Egyéb javaslat? Elemtípusra van korlátozva esetleg? A webes leírásban nagyon egyszerűen van megfogalmazva.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6355) copass válasza Raysen623 (#6354) üzenetére


copass
veterán

szerintem nincs, de én csak födém,falat használok.
vmit biztos nem jól csináltok.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6356) Raysen623 válasza copass (#6355) üzenetére


Raysen623
addikt

Az biztos hogy valamit nem jól csinálunk, csak kérdés mit :D Azért köszi.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6357) turit válasza Raysen623 (#6356) üzenetére


turit
tag

Van az ID - hez beírva valami?
Földszinten van?

(#6358) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Twinmotiont használ valaki?
Ha igen tudnátok segíteni 3d objektumok letöltésében és felmásolásában? egyelőre a telepítési könyvtárát sem találom.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#6359) snowman válasza petymeg (#6358) üzenetére


snowman
tag

Minek ahhoz a telepítési könyvtár? Leszeded az objektumot és importálod a twinmotion modellbe, aztán akár berakhatod az user library-ba is.
https://twinmotionhelp.epicgames.com/s/article/How-to-import-more-assets-and-save-them-in-the-User-library?language=en_US

(#6360) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok,
hogyan tudom elérni azt, hogy a jobb oldali profilos gerenda, ha a bekerül a baloldali réteges falba, akkor a két hőszigetelés közötti vonal nem lesz vastag :W ...
az ábra metszetről készült, de alaprajzon oszloppal ugyanez a probléma...

illeve, ha felső kávás ablakot teszek ugyanebbe a réteges falba, hogy lehet eltüntetni a tok elől a káva vastagságában megjelenő vastag vonalat?

a probléma nyilván egyszerűen megoldható, de nem találom a megoldást :F

köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#6361) copass válasza Sesy (#6360) üzenetére


copass
veterán

szilárdtestel vond ki a gerendát a falból

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6362) Sesy válasza copass (#6361) üzenetére


Sesy
aktív tag

megpróbáltam
nem változott semmi...
:F

Born stupid... Try again!

(#6363) OgreImre válasza Sesy (#6362) üzenetére


OgreImre
senior tag

Ha olyan koszorút/gerendát csinálsz amiben benne van a külső hőszigetelés is?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6364) copass válasza Sesy (#6362) üzenetére


copass
veterán

ááá rosszul mondtam...nem kell szilárdtest.
az oszlop/koszorú szigetelésének külön anyagot kell adni ami ugyanolyan erős mint a vasbeton. így át kell törnie.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6365) Sesy válasza OgreImre (#6363) üzenetére


Sesy
aktív tag

az úgy jó, de kurva macerás :D

Born stupid... Try again!

(#6366) Sesy válasza copass (#6364) üzenetére


Sesy
aktív tag

ja-ja... elvileg át kéne törnie... de nem töri át...
az ábrán a vasbeton 600 a kiegészítő szigetelés pedig 700 erősségű!
a téglafal 300!

Born stupid... Try again!

(#6367) copass válasza Sesy (#6366) üzenetére


copass
veterán

ugyanazon az összemetsződési csoporton vannak?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6368) Sesy válasza copass (#6367) üzenetére


Sesy
aktív tag

persze

Born stupid... Try again!

(#6369) copass válasza Sesy (#6368) üzenetére


copass
veterán

átépítés szűrő?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6370) Sesy válasza copass (#6369) üzenetére


Sesy
aktív tag

nem játszik… minden látható

Born stupid... Try again!

(#6371) Sesy


Sesy
aktív tag

kérdésem volt, de közben megoldottam véletlenül :D

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#6372) copass válasza Sesy (#6371) üzenetére


copass
veterán

na de az akkor is 5000! :D
mi volt amúgy?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6373) Sesy válasza copass (#6372) üzenetére


Sesy
aktív tag

címke készítésével kapcsolatos volt, de egyelőre megoldottam, lenne mit rajta javítani, ha nem megy majd szólok :)

van másik probléma... ez mi a fenétől lehet:

a kijelölt födémen a sötétkék referencia vonal nem ott van, mint maga a födém... egyszer kintebb van egyszer bentebb... ez minden elem esetében így van, módosítani egyébként a ténylegesen látszódó elem kontúr megfogásával lehet :W
3d-s nézetben a modell sokszor teljesen szétesik, eltűnnek a felületek, aztán vissza jönnek, stb...

AC24 minden frissitéssel, videókártya driver is frissítve van, ráadásu minden gépen ahol kipróbáltam ugyan ilyen, illetve másik fájlban másik moddelnél nincsen ez a megjelenítési probléma :F

Born stupid... Try again!

(#6374) Raysen623 válasza Sesy (#6373) üzenetére


Raysen623
addikt

Mennyire messze van a modell az origótól?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6375) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Sziasztok,
200-300 megás filesek renderelésénél, maxon renderelő használata mellett mennyire számít a memória mennyisége és frekije, kinek mi a tapasztalata? Most 2 gépen teszteltem egy projektet. A két gépbe a proci egyezik meg Ryzen 5700G, egyikbe 1050 Ti van és 16 giga ram 2133 MHz, a másikba 760GTX és 32 giga ram 3600 MHz. 1 percen belül volt a render ideje a két gép közt.

(#6376) Sesy válasza Raysen623 (#6374) üzenetére


Sesy
aktív tag

maga a modell nincsen messze (x:100, y:300) de most, hogy kérdezed a kollégám betette EOV-ban a helyére a geodéziát egy munkalapra... ez megkeverte a twinmotiont is rendesen (használhatatlan volt)... ez lehet probléma? miért?

Born stupid... Try again!

(#6377) copass válasza Sesy (#6376) üzenetére


copass
veterán

EOV-t felmérési ponttal kell berakni, akkor nem esik szét.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6378) copass válasza kicsigeri (#6375) üzenetére


copass
veterán

magas magórajel+amennyi ram belemegy.
de egy 2,4 GB fáljnál már nem árt a 32GB ram.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6379) Raysen623 válasza Sesy (#6376) üzenetére


Raysen623
addikt

EOV-ban nem szabad modellezni (nem csak ArchiCAD-nél, máshol sem). AC25-höz már kijött a patch, ami engedélyezi a natív mérési pontot, így lehet menteni EOV modellt IFC-ben és EOV DWG-t is elvileg.

Az egésznek annyi a trükkje, hogy a program kerekítést hajt végre minden tervi egységen, ami ha túl nagy szám esetén történik akkor előáll a képen látható hiba. Ezért kell a projekt origónak közel lennie a terv origóhoz.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6380) Sesy válasza Raysen623 (#6379) üzenetére


Sesy
aktív tag

persze, ez volt a hiba :R
elfelejtettem, hogy egyszer már kigyomláltam belőle a geodéziát, de úgy néz ki valamiért vissza került a tervbe :D
köszönöm!

Born stupid... Try again!

(#6381) OgreImre válasza Raysen623 (#6379) üzenetére


OgreImre
senior tag

De ez miért okoz gondot egy programnak? Nem mindegy neki, hogy 420.000 vagy 42 az az érték amivel műveletet kell végeznie? A háttere érdekelne ennek.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6382) Raysen623 válasza OgreImre (#6381) üzenetére


Raysen623
addikt

Mert a 420.000 is valójában 420.258,2268 is lehet ha valaki 4 tizedesjegyig dolgozik. Kótavonalas értéke meg egy kerek szám akar lenni, mert ugye ilyen méret "nincs". Jobban nem tudom elmondani, mert nem vagyok mérnök matematikus pl. Lehet rosszul magyarázom.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6383) daninet válasza OgreImre (#6381) üzenetére


daninet
veterán

Ez egy kicsit összetettebb, a memóriában úgynevezett (float) "lebegőpontos" számokként tárolják az értékeket. Ez lényegében a nem egész számok halmazát jelenti, az egész számok is törtszámként kerülnek tárolásra (pl 1.000000000000). Ennek vannak határai a tárolásnál. Itt olvashatsz ezekről, archicad C nyelven íródott.
Egy szoftvernél minden értéket a memóriában tárolsz amíg használod különféle változókban,majd ezeket a számokat meghívod mindenféle műveletekben. Értelemszerűen archicadben nagyon komplex műveletek is vannak a különféle geometriai és végeselem módszerekhez. Ha két nagy számot beledobsz egy egyenletbe nagyon könnyen előfordulhat, hogy többször is négyzetre emeled, szorzod stb és az eremény egy akkora törtszám lesz ami már nem tárolható el a memóriában. A 64bites szoftverek erről szólnak lényegében, hogy a memóriában megcímkézett számok nagyobbak lehetnek. Ez miatt a kódban rendszeresen kerekítik a számokat egy bizonyos számú tizedesjegyre. Amikor bedobsz egy nagy elemet a rajzterületre, a 2d/3d megjelenítéshez a szoftver az összes ablakban levő elemet figyelembe veszi értelemszerűen és ezekkel hajtja végre a megjelenítést. Ha túl nagy értékek vannak, kerekítéseket hajt végre és hibák történnek mint a fenti screenshoton.
Szinte biztos vagyok benne, hogy ha fundamentálisan újraírnák a szoftvert vagy nagyon belenyúlnának ez orvosolható lenne, mivel rengeteg más program van ahol dolgozhatsz nagy méretű elemekkel és nincsenek ilyen gondok. De ez nyilván egy akkora felesleges ráfordítás lenne a cégnek, hogy inkább csak annyit mondanak ne rakj be túl nagy elemeket ez egyébként is egy építész szoftver nem várostervező. Egyébként lefelé is van pontossági limit, nem tudsz túl apró dolgokat tervezni vele, pl finommechanikát mint egy automata óra nem tudnál elég precízen modellezni, csak ha felnagyítanád tízszeresére minimum.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6384) OgreImre válasza daninet (#6383) üzenetére


OgreImre
senior tag

Köszönöm a választ! :R Közben magam is gondolkodtam rajta és én is a lebegőpontos számokhoz jutottam.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6385) Raysen623 válasza Raysen623 (#6382) üzenetére


Raysen623
addikt

Mert a 420.000 is valójában 420.258,2268 is lehet ha valaki 4 tizedesjegyig dolgozik. Kótavonalas értéke meg egy kerek szám akar lenni, mert ugye ilyen méret "nincs". Jobban nem tudom elmondani, mert nem vagyok mérnök matematikus pl. Lehet rosszul magyarázom.

:DDD

#6383daninet: Köszönet, ez a pontos.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6386) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Archicad-ből kellene exportálnom ifc-t Revitben való továbbdolgozáshoz.
Milyen beállításokat javasoltok, ha csak hozzárajzolnának és meglévő dolgokon nem változtatnának?
Az Archicad 16-os a Revit pedig 2022.2-es verziójú.

Köszi!

(#6387) Raysen623 válasza Nixon18 (#6386) üzenetére


Raysen623
addikt

Ilyen esetben javaslom a teljes BREP beállítást geometria konvertálás beállításnál megadni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6388) Nixon18 válasza Raysen623 (#6387) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi!

És ha azt a figyelmeztetést kapom, hogy "Nem tudom írni ak imeneti állományt.", mi a teendő?

(#6389) copass válasza Nixon18 (#6386) üzenetére


copass
veterán

van direk revitre beállított ifc fordító, de magasabb AC verziónál már van direkt rvt export is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6390) daninet válasza copass (#6389) üzenetére


daninet
veterán

inkább ifc-t exportáljon az a revit kimenet nem túl jó. Mindent direct shape-re konvertál ami egy beégetett 3d geometria

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6391) Nixon18 válasza copass (#6389) üzenetére


Nixon18
senior tag

Köszi!

Megnyitottam a pla-t AC23-ban és úgy mentettem ifc-ben. Ha valami nem jó, majd csiszolunk a mentésen.

Köszi a segítséget!

Sajnos kicsit sem ismerem a revitet így nem is nagyon tudom, hogy mire kell figyelni a működésbeni eltérések miatt.

(#6392) copass válasza daninet (#6390) üzenetére


copass
veterán

azzal nekem is csak problémám volt, instabil. az rvt megnyitásakor véletlenszerűen lefagyott a revit.
ifc a legjobb, mert stabilabb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6393) Raysen623 válasza daninet (#6390) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem tudom, nálunk ez teljesen jól működik. A pontos geometria jól átmegy Revitbe (betonszerkezetről van szó). Szakági tervezők jól tudják használni. (Referencia modell alapú koordinációról beszélünk továbbra is.)

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6394) daninet válasza Raysen623 (#6393) üzenetére


daninet
veterán

eredeti kérdés: " Revitben való továbbdolgozáshoz"

De szerintem ettől az ifc sem menti meg, azt se olyan folytatni mintha 10 perce zártad volna be a szoftvert :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6395) Raysen623 válasza daninet (#6394) üzenetére


Raysen623
addikt

Az idézetben szereplő szövegnél én továbbra is csak és kizárólag a referencia model elvet tudom érteni, mivel többre jelenleg egyetlen piacon lévő szoftver sem képes. Tehát minden esetben csak hozzámodelleznek a kapott elemekhez.

IFC-vel Revit szórakozni meg igen problémás tud lenni. RVT export ArchiCAD-ből Revit-hez elfogadhatóan gyors volt az egyik projekten. Szakág tudott vele tovább dolgozni és terveket gyártani.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6396) Sesy


Sesy
aktív tag

miért van az, hogy egy homlokzat pdf-be való publikálása után ilyen lesz az elkészült pdf:

vagyis az árnyékos homlokzati részen megjelenik a falban lévő gerenda kontúr vonala...
borzasztó zavaró, és egyelőre semmit sem tudok kezdeni vele :(
publikálás előtt minden rendben van a képernyőn, ott úgy néz ki ahogyan kell!
el kell küldjem a megrendelőnek, de ez így nagyon gáz
mit lehetne kezdeni vele?

Born stupid... Try again!

(#6397) turit válasza Sesy (#6396) üzenetére


turit
tag

Hajszálvekony vonalakkal publikáltad? Ha igen, akkor ne úgy.

(#6398) Sesy válasza turit (#6397) üzenetére


Sesy
aktív tag

nem, valós toll vastagsággal természetesen

Born stupid... Try again!

(#6399) Sesy


Sesy
aktív tag

kipróbáltam úgy, hogy minden toll vastagság legalább 0,1 mm-re volt állítva, a tervlapokon minden jó, publikálás után meg ugyan olyan mint a képen... az természetesen látszik is, hogy a vonalaknak van vastagságuk

Born stupid... Try again!

(#6400) Raysen623 válasza Sesy (#6399) üzenetére


Raysen623
addikt

Ha jól látom ezek nyíláskiváltók. Melyik fólián vannak? Ha ugyanazon amin a külső falak, akkor lehet el kellene őket különíteni. Ha ezt nem akarod akkor grafikus felülírással szaggatottra vagy ritka pontozottra lehetne állítani 0-ás vonalvastagsággal.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.