Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

Nalatok mennyire szokas a karacsonyi ceges ajandekozas?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24302) #45997568 válasza BÁ Nutrition (#24301) üzenetére


#45997568
törölt tag

Hoztak paran kartyakat es ennyi, mashol huznak neveket es vesznek baromsagokat, valtozo.

(#24303) Tufa_ válasza #45997568 (#24302) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Nalunk secret santa volt/van plusz az egesz staff kapott egy-egy goodie baget a cegtol.

(#24304) Balinov válasza BÁ Nutrition (#24301) üzenetére


Balinov
félisten

halistennek nincs, fonok elvisz minket valami jobb etterembe team luch-ra, meg a ceg ad altalaban One4All utalvanyt. Iden 150€-nyit adtak de volt ev, hogy lof*t a szemunk ala kaptunk.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24305) Snoop-y válasza ronson (#24224) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem evek ota 3-van. Londontol 30Km-re lakunk. Itt jo a lefedettseg :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24306) Snoop-y válasza radi8tor (#24157) üzenetére


Snoop-y
veterán

Meg azt is bele lehet kalkulalni hogy itt mindig mennek fel az ingatlanarak. Es az hogy kicsit lelakjak az kb apropenz ahhoz kepest amit hoz 20 ev utan.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24307) radi8tor válasza Snoop-y (#24306) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igaz, az ingatlan ár emelkedést nem kalkuláltam bele.

⭐ Stella

(#24308) Snoop-y válasza Malibutomi (#24177) üzenetére


Snoop-y
veterán

Itt meg 400-500 ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24309) Snoop-y válasza fojtviki (#24140) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mert nem is ugyanannyira jon ki.

Pl vettunk lakast 2 eve most adtuk el. 2 ev alatt mindosszesen 70K-t ment fel az erteke. Ez kapasbol nyereseg oke ha levonom belole az ugyvedi koltsegeket (anno vetelit meg most az eladasit + az adot amit vasarlaskor kell fizetni) meg mindig marad 55K Van aki nem keres ennyit 2 ev alatt sem nettoban. De biztos igazuk van azoknak akik szerint berelni olcsobb :D

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24310) BÁ Nutrition válasza Snoop-y (#24309) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Fejtsd ki inkabb egy befektetos topicban. De gondolom nem akarsz rola tudomast venni h mi a valosag hat istenem. En azert szoltam hozza multkor is hogy segithessek egy picit mashonnan megvilagitani a dolgokat. Ja meg h ne vezess felre mast azert mert te meg vagy gyozodve vmirol ;] nem az lett irva h olcsobb hanem h kb egal. Akkor is ha sajat tulajdonu hazad van. Es nin rajta hitel. Hoppa..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24311) Snoop-y válasza BÁ Nutrition (#24310) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez nem felrevezetes. Ez teny :D

Mindenkinek az a valosag ami vele tortenik ;)

De igazan linkelhetned ahol ezt kifejtettek hatha meg tudom cafolni. Illetve amit irtam peldat azt nyugodtan megcafolhatna valaki egy ellenpeldaval hogy hogyan lesz egal a berles azzal amit irtam.

2 haloszobas 2 furdos lakasunk volt. Ez testverek kozott is havi £1200 berelni a kornyeken + rezsi

A hitel £1000 volt ra havonta. Tehat mar beljebb vagyok £200-al mintha bereltem volna. Ha eltekintek attol az 55 rugotol amit nyertunk mert tegyuk fel nem ment fel az ara (ami ugye ordas nagy csusztatas volna) akkor is beljebb vagyok £4800-al a 2 ev alatt.

nem az lett irva h olcsobb hanem h kb egal. Akkor is ha sajat tulajdonu hazad van. Es nin rajta hitel. Hoppa..
Ezt meg vegkepp nem tudom hogyan sikerult kiszamitani ;]

Abba mar bele sem megyek hogy mikor a hazam ki lesz fizetve es abban a pillanatban eladom neked honnan terem majd £3-400K a zsebedben mint egal. De latom aki berel az nagy finance magus :U

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24312) BÁ Nutrition válasza Snoop-y (#24311) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

meg volt adva multkor is egy link,
de mondjuk irj ide [link]
vagy olvass egy kis kiszámolót [link]
van sok cikk nem csak ez
angol nyelven sokkal tobb es jobban osszereakott cikk is van

ill a lenyeg h ne h azt hidd ez cikizes vagy ilyesmi volt a reszemrol senki fele. nem irtam h mekkora pancser aki vett lakast, max azt h van par teveszme amit bizonyos dolgokrol hisz, ill ami a köztudatban van

a topicot se szeretnem feltetlen felboritani ezzel a témával most sem. ill nem tudom h ez pl kit mennyire zavar

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24313) Yeffy válasza BÁ Nutrition (#24312) üzenetére


Yeffy
veterán

engem még mindig érdekel, és bármilyen hasonló jellegű téma, ne hagyjátok abba :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24314) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Latom megyen a cirkusz :D

5 szobas hazban lakunk, en, a felesegem es a ket gyermekem...ezert fizetem a havi 720 fontot (1100 korul adok havonta hogy hamarebb az enyem legyen), tavaly vettem egy ket szobas lakast....reszben sajat penzbol, reszben hitelre...vagy inkabb a javaresze hitel ...kiadtam es a berlo fizet havi 600-at, a hitel az 420 volna 17 evre...oda havonta tolom a 600-800 kozott...
Most arra gyujtok hogy belemenjek egy masodik lakasba is....az kicsit nagyobb, ki tudnam adni 700-ert....es arra lehet meg volna kb a fele keszpenzben az ev vege fele ha minden igaz lesz...

Szerintem jo befektetes....mert HA elerem a nyugdijat, a ket gyermeknek van egy-egy lakasa...a hazamat ki tudom adni havi 1200 korul + nyugdik...ebbol a penzbol Kiskiralykent fogok elni valami kis eldugott gorog szigeten...

Van aki jo autora gyujt, van aki befekteti ide-oda, van aki elqrvazza...mindenki azt csinal a penzevel amit akar. Szamomra az ingatlan befektetes itt inglandban jo, hosszu tavra megeri...

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24315) BÁ Nutrition válasza MiklosSaS (#24314) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

cirkusz? :F

en vettem egy lakast 8 millioert 2009ben es most a dupláját eri. kiadom mar vagy 3 eve asszem, abbol mondjuk meg 2 rajon. ezt ugy hivjak hogy mák. ha 2 evvel korabban veszem akkor most kb a tobb mint a fele "haszon" uszna, sot a sima banki kamatot ha lefedezne.

ill ha tozsdere raktam volna akkor 3x annyit erne mint 2009ben

most akkor jo dontes volt vagy sem? melyik hozott(volna) tobbet.

mikor kiegyensúlyozottabb a helyzeted ha csak egy tipusu vagyontargyba fektetsz mert az a jo mindenki tudhassa, vagy pedig probalod kiegyensulyozni.

nem mondom h ra fogsz cseszni, de akar meg is tortenhet(ne legyen igy) 17-25 stb ev hosszu ido, es valszeg(biztos) stabilabban alsz olyan portfolioban ami nem egy elemre epul egy valag hitellel a nyakadban

az is biztos h a lakas egy olyan piac amirol nagyjából sejteni velik az emberek h hogy mukodik(pedig mint latszik nem) es igy magabiztosabban hoznak donteseket. nem ugralnak kibe osszeviszza a pozicioikban mint pl tozsden tennek minden arfolyamreccenesnel, igy ez egy pozitivuma ismet. ettol meg van egy nagy adag kockazat amit vagy nem ismernek fel, vagy nem vesznek tudomasul, lasd imagyarorszagi frankhitelesek. pl nem tudom h a mostani hiteled amit kiszamolnak 700 fontra 0,25%os alapkamatnal(ha jól emlekszem) mennyi lenne ha esetleg a brexit miatt lesz 2,5%. mert merget vennek ra h nem 25 eves fix kamatozasu hiteled van.
mi van ha ott lesz eppen egy detroiti pelda, pl bezar az acelmu amivel ment is a hiszti par honapja(nem kovettem) es elbocsatanak 700-3000 munkást a varosban, annyi pizzafutar meg nem lesz aki minden szobát kivesz a varosban stb. igen ez mind ha, es ezt ugy hivjak h kockazat. te ezt vallalod h nem igy lesz, mert akarmi/valamiert, a banknak meg mindegy o csak befekteti a penzet a hazadba.
en is ugy gondolkodtam par eve mint te, de elkezdtem kapargatni a vakolatot az idean es vmennyit moge latok most. abbol annyira fussa h ne egyfele legyen a mani, de ettol meg nem tartalak se idiótának se akarminek. csak elmondtam a velemenyem, nincs se cirkusz se siras. a net meg csurig van ilyen iranyu elemzésekkel, ott a gugli csak be kell potyogni. renedes full profi kozgazdaszok leirjak 60 fele szemszogbol, ha 20-30 eves döntést hozol meg erdemes raszanni akar egy hetet is h utánajárjon az ember. szvsz

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24316) emvy válasza BÁ Nutrition (#24315) üzenetére


emvy
nagyúr

Úgyse fogják megérteni, a legtöbb ember fejében valami furcsa gát van, ami megakadályozza a racionális gondolkodást.

while (!sleep) sheep++;

(#24317) MiklosSaS válasza BÁ Nutrition (#24315) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem ez igy jó. Amig más a guugliban turkál én kifizetek 1 lakást.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#24318) Snoop-y válasza MiklosSaS (#24317) üzenetére


Snoop-y
veterán

+1
Valamint en annyit allitottam mindossze hogy jobb megvenni mint berelni. Most meg mar tozsdezunk...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24319) Picco válasza MiklosSaS (#24317) üzenetére


Picco
addikt

Brexit lehetseges kovetkezmenyei nem bizonyitanak el lakasvasarlasnal? Londonban siman eloferdulhet hogy ennek kovetkezteben kipukkad a lufi.(oke, az itteni lakasarak abszolut nevetsegesek)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#24320) BÁ Nutrition válasza emvy (#24316) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Hat latod en megtettem mindent, es lasd a kovetkezo ket hsz-t. Mindegy boldog karacsonyt mindenkinek :B

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24321) Snoop-y válasza Picco (#24319) üzenetére


Snoop-y
veterán

Gondolom nem rovidtavon gondolkodik.
De csak egy pelda 93-ban a hazunkat £34.000-ert vettek.
Most £400k es kozben azert volt egy gazdasagi valsag.

Szoval lehet hogy zuhan majd de ez hosszu tavon nem fog jelenteni tul sokat.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24322) emvy válasza Snoop-y (#24321) üzenetére


emvy
nagyúr

Az, hogy alternativakoltseg, neked mond valamit?

while (!sleep) sheep++;

(#24323) Picco válasza Snoop-y (#24321) üzenetére


Picco
addikt

abszolut tajekozatlan vagyok a temaban es csak jozan paraszti esszel en ugy gondolom hogy eppen hosszutavon utne nagyot a brexit ha kikerulnek a single economic area-bol. rovidtavon lehet hogy mestersegesen megprobaljak majd enyhiteni.
vegeredmenyben: kevesebb ember-> kevesebb kereslet -> alacsonyabb ar.
arrol nem is beszelve hogy mostanra mar majdnem minden EU diplomas beszel angolul, tehat sokkal konnyebb egy kulfoldi ceget is masik EU orszagba koltoztetni/letesiteni. ez szerintem 50 eve meg komoly versenyelonyt adott az angoloknak, mara ez is megkopott.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#24324) Tufa_ válasza BÁ Nutrition (#24315) üzenetére


Tufa_
aktív tag

A "tozsdere raktam volna"-nal mi a garancia vagy mitol olyan atkozottul 100% hogy semmi nem ut be? Ha valaki egyaltalan nem konyit hozza / nem akarja a a szabadidejet a piac figyelesevel tolteni, milyen alternativ lehetoseget ajanlanal pl ingatlan vasarlas helyett?
Illetve amit a forumtars irt nyugdijjas evek idejere passziv jovedelem illetve a gyerekeknek haz/lakas, ezek hogyan oldhatoak meg? Marmint egy ido utan csak elkezded felelni azt amit x eves korodig megkerestel?
(Nem vagyok az ingatlan vasarlos oldalon! Csak kerdezem)

[ Szerkesztve ]

(#24325) BÁ Nutrition válasza Tufa_ (#24324) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Garancia? Lol. :F minden befektetesnek, megtakaritasi formanak vannak kockazatai. Az ingatlannak is vannak max sokan nem ismerik fel oket igy nem szamolnak veluk vagy alabecsulik vagy baxnak ra. Lasd svajci frank hitelesek, kvesztor, marcsika neni stb.

Eleg sok technika letezik h ezeket a kockazatokat lecsokkentsd. Egyik h ha folyamatosan veszel egy termeket pl sp500at mondjuk 2 havonta 3000 fontert akkor ugye hosszu tavon lesz egy atlagos arad amiert belevettel a piacba. De mivel alacsonyabb ar mellett tobb egyseget kapsz ugyanazon osszegert igy te mindig olcsobban fogod megvenni atlagosan az egysegnyi termeket mint a hisszu tavu atlagarad volt. Igy eleve lesz egy elonyod a piaci arhoz kepest. Ill mivel idoben el van tolodva akar evtizedes hosszon igy lecsokkentetted annak a kockazatat mint pl h egy ingatlanpiaci hullam tetejen vettel bele a piacba mint pl magyarorszagon 2007ben. Nekem ugye a 2009es arbol fakadoan minimum 3-4x nagyobb a novekmeny. Ezt a kockazatot csokkentheted le.
Van szamtalan termekkategoria amibol valaszthatsz, es diverzifikalhatsz penznem es foldresz alapjan is. Ugye lecsokkentve egy deteoiti sztori kockazatat. Pl rakhatsz penzt olyan alapokba amik ingatlan uzletaggal foglalkoznak es a berleti dijakbol te huzhatsz osztalekot mondjuj newyorkbol. Isa szamlan csinalhatod mindezt adomentesen. Nem ugy mint a há más is feketín aggya ki a lakasat megoldasokat kovetve kockaztatni h egyik roman majd feljelent es a hmrc jol megkuld. Tarthatsz kp-t is. Meg most is van olyan szamla mi lekotes nelkul ad 3%ot ami eleg jo. Sajna a santander 123at rendesen megnyirtak. Valaszthatsz allampapirokat. Nyersanyahpiacon is erdemes lehet nezelodni stb. Pl elmult 3 honapban 2x tettem olajemelkedesre mindketszer 20% kotuli haszonnal. De ez egy kifejezetten rizikos dolog. Kb mint anno az ingatlanvasarlasom, csak azt mindig mashogy tartja nyilvan az ember magaban erzelmileg. Rakhatsz sipp nyuggerszamlat is pl. Kulonosebben nem akarom megmondani h ki mit csinaljon csak annyit probaltam megmutatni h van elet az ingatlanon tul. Sot. Osszessegeben sok embernek megfelelhet az ingatlan is. Foleg ha hanyag, nem torodik az optimalis megoldasok keresesevel, vagy nem hajlando tudomasul venni h van olyan h matek. Nincs olyan h ingyen laksz. Ha van egy fel millios hazad ami a tied is akkor folyamatosan fizeted az alternativ koltseget szal kb havi minimum 2000 font felett. Amit sokan nem vesznek eszre az az h mennyi is pl egy hiteles haz valodi koltsege az utso 3evben. Pl fizeti 800 font torlesztot ami 9600 per ev durvan 30k ill az alternativ koltseget is ami siman lehet vagy 15k evente azaz mondjuk 75kba lazan kerulhet3 ev lakhatas egy kisebb lakas eseten is es eselyes h a nyakan lesz egy komolyabb felujitas a 20- 25 ev lejartaval amit inkabb em tippelnek meg mennyi. Ha lejar pedig ott lesz mint ha berelne es menedzselne a penzet. Azt is elfelejtik h angliaban vannak egy joleti allamban. Ugye h mig mas tozsdezik stb en jol kifizetem a lakast es elhuzok gorogbe. Igen. Atlag ember keres kb 10 millio forintot evente. Ez mire 67 eves vagy csak 30 ev meloval is 300 millio, de kozel 500 millio is lehet jelenlegi szamokkal. Ha kozben szamolunk kamatokat konnyen milliardos osszeg lehet. Persze kozben meg is kell elni de a kereseti potencialod az kb ennyi atlagemberkent. Szal ha nem borul meg a vilag mondjuk 2040ig akkor minden szep es jo, de egyenlore azt se tudjuk h a brexit meddig jon letre es milyen hatasai kovetkezmenyei lesznek akar az angliai munkavallalasra akar az angol ingatlanpiacra. Akar a fontra. Szvsz boldog karacsonyt. Remelem nem lesz torolve mert sokaig tartott begepelni :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24326) Tufa_ válasza BÁ Nutrition (#24325) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Koszi a reszletes valaszt, ezekbol parat biztosan megfontolok a kozeljovoben 😊

Az a resze viszont meg nem tiszta feltetlen, ha nezek mondjuk egy fizetest 3 fos csaladra 2 bevetelel benefitek nelkul. Legyen mondjuk minimalber kozeli 2500 es egy atlagfizus 4500as.
Ha ezeket a fizeteseket nezem, a lakhatasra mindenfelekeppen kolteni kell igy (akar banknak torleszt, akar berel)az nem marad meg befektetesre. A minimal beres fizetesbol nem marad feltetlen sok, bar par szaz maradhat befektetesre, illetve az amivel olcsobb lehet a havi torlesztes (jelenleg), kesobb elegendo lehetne fedezni mas extra koltsegeket is. Viszont a magasabb fizetesnel mar van elegendo penz befektetni plusz akar fizetni egy hitelt. Nem?

Egyebkent nekem a lakasvasarlas ellen az szol itt amit talan te is megemlitettel korabban. Megveszed "almaid" lakasat, es egyszercsak olyan szomszedokat kapsz hogy orokre megbanod az elkotelezettseget..

(#24327) radi8tor válasza Tufa_ (#24326) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Megveszed "almaid" lakasat, es egyszercsak olyan szomszedokat kapsz hogy orokre megbanod az elkotelezettseget.."

Oh ezt simán orvosolni lehet azzal, ha megveszed a szomszéd házakat is. :DDD

⭐ Stella

(#24328) Mercutio_ válasza radi8tor (#24327) üzenetére


Mercutio_
félisten

Cicus, hogy nézel ki? :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24329) Tufa_ válasza radi8tor (#24327) üzenetére


Tufa_
aktív tag

😁

(#24330) BÁ Nutrition válasza Tufa_ (#24326) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

egyreszrol ez max a felszin karcolgtasa nem reszletes valasz, masreszrol meg h mennyi marad befektetni vagy sem, mennyit iszol el mozizol oltozkodsz stb az tokk egyeni, nem mindenki tud tudatosan felretenni, nekik jobb ha van torleszto abbol a szempontbol h legalabb azt nem tudja elverni. eleve az h lakhatasra mennyit koltesz el az tok valtozo, minden rajtad mulik.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24331) radi8tor válasza Mercutio_ (#24328) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bahamákon voltam, nem csak lebarnultam, de ágak is kinőttek a fejemből.

Boldog karácsonyt mindenkinek!

⭐ Stella

(#24332) Snoop-y válasza Tufa_ (#24326) üzenetére


Snoop-y
veterán

Te angliaban elsz? Melyik reszen szamit a 2500 minimalbernek? Mert az kb inkabb olyan £1100 korul van.
Es a 4500 meg nem atlagber semmikeppen. Just sayin...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24333) Balinov válasza Snoop-y (#24332) üzenetére


Balinov
félisten

Kicsit furcsa fogalmazás, 3fos, 2bevetellel, szóval a kettőfél az 2 fő bevétele, szerintem

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24334) Tufa_ válasza Snoop-y (#24332) üzenetére


Tufa_
aktív tag

2 fo bevetele egyutt

[ Szerkesztve ]

(#24335) Snoop-y válasza Tufa_ (#24334) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es mi a 4500 akkor a szamitasban ha 3 fobol ketten keresnek egyutt 2500-at?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24336) MPowerPH válasza Snoop-y (#24335) üzenetére


MPowerPH
félisten

2db atlag feletti kereset. :)

Don't Tread On Me

(#24337) Snoop-y válasza MPowerPH (#24336) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hjam hogy vagy 2500-at vagy 4500-at keresnek ketten.

A 2500 egyebkent itt delen egy kozepes irodai fizetes (nem kezdokent szakiranyu vegzettseggel).

Abszolut nem elerhetetlen ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24338) Tufa_ válasza Snoop-y (#24335) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Ket kulonallo csaladot hoztam fel peldanak.
Azert 3 fo mert igy lehet szamolni egy ket szobas lakassal a gyerek miatt.
2500nal 1250/fo. 4500nel 2250/fo.

(#24339) BÁ Nutrition válasza Tufa_ (#24338) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

kezdesnek nezd meg ezt a ket videot[link], majd ha kedvet kaptal hozza akkor akár fizess be egy tanfolyamra, hamarosan lesz online
hosszu tavon igen sokat megtakaritasz vele ha kicsit is celtudatosan gondolkodsz. van sok oldal amit erdemes kovetni rendszeresen, csak tobb leszel vele

amugy boldog karacsonyt kivanok mindenkinek! :K
vegul zokkenomentesen sikerult hazajutnom :B

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24340) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#24339) üzenetére


Bubee82
őstag

Ez az ember nem csak penzugyi tanacsado. Annal joval tobb. Nagy respekt :R

(#24341) KMan


KMan
őstag

Tudom hogy rosszkor kerdezem, de januarban megy valaki haza autoval? Vagy esetleg tudnatok csomagkuldo ceget ajanlani? Lenne egy kozepes dobozom, nem nehez, sztem max 5 kg. Budapestre kellene eljuttatni. Vagy probaljam esetleg a Royal Mailt? :F Lama vagyok meg sosem kuldtem haza csomagot :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#24342) emvy válasza KMan (#24341) üzenetére


emvy
nagyúr

DPD

while (!sleep) sheep++;

(#24343) Balinov válasza BÁ Nutrition (#24339) üzenetére


Balinov
félisten

BÁ, koszi a linket. :R Ma **szveres van delutan meloban, igy elkezdtem nezni az elso YT-s videot, ugy a 28-30-ik perc kornyeken jon fel az ominozus lakashitel vs berles tema. (most ugy 35p-nel jarok)

Haat, ez a faszi ez nagyonpolkorrekt, ugy mondja meg a frankot, hogy a vegen mar en erzem magam feszulten, hogy itteni lakasvasarasban gondolkoztam. Azt hiszem lemegy ez a karacsonyi,ujevi moka, es leultetem a jobbik felemet a tv ele,hogy nezzuk mar meg egyutt, megeri azt az 1.25h-t..

Itt most mennek fel megint az arak, berlet detto, annyira,hogy dublin kornyekere rendeltet adtak ki, hogy evi 4% az increase cap..volt fonokom, srac, akitol bereljuk 4,5eve a kecot is negativ equityvel kuzd, kerekperec megmondta, hogy hiaba erdekelne a lakas, nem tudja eladni meg most sem...Kozben leesik a tantusz,hogy szuleim kelet berlini baratai is (40+ eves baratsag) sem birtokoltak egeszen 2-3 evvel ezelottig lakast. Pedig a no privatkorhazban rangidos nover, a sracnak meg adotanacsado cege van, szoval nem az atlaggyarimunkasberes fajta. de meg a DDR-es idokben, egyesules utan meg plane ok vegig bereltek a lakasukat. Voltunk 1x- naluk, 105nm, 3halo, erkely, parkra nezo, konszolidalt kornyeken levo. Akkor nem ertettem, most mar kezdem kapisgalni, hogy miert bereltek.

szerk: off-ba rakom inkabb, mert nem szorosan angliai elethez kapcsolodik

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24344) BÁ Nutrition válasza Balinov (#24343) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ebben a ket videoban csak altalanossagban beszel rola. Ha hasznosnak erzed nezzetek meg nyugodtan oket egyutt. A temakat az eloadasok tobbi reszeben vesezi ki alap fokon mint mondja. Az fizetos. De a cikkeket r
Lolvasva ingyenes. Ill van kismillio masik oldal is. Ill ne erezd magad feszulten. Nem mondja h ne vegyel lakast, csak h mire erdemes odafigyelni anyagi szempontbol

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24345) Balinov válasza BÁ Nutrition (#24344) üzenetére


Balinov
félisten

na, meg van 5 perc az elsobol hatra, mit ne mondjak, lehet,hogy ez az altalanos resze, de mar ez is nagyon jo gondolatebreszto, es akkor meg finoman fogalmaztam. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24346) BÁ Nutrition válasza Balinov (#24345) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Orulok. :) en nem voltam eleg gondolatebreszto multkor, igaz egy ket kommentben nem is lehet annyi dolgot kifejteni :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24347) tildy válasza Balinov (#24304) üzenetére


tildy
nagyúr

Nalunk 70 fontert lett volna karacsonyi party, ha szakszervezet tag vagy akkor "csak" 35. Nem mentem, ha egy ceg ilyen filler.....
Ideje lenne mar lepnem toluk....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24348) tildy válasza Tufa_ (#24326) üzenetére


tildy
nagyúr

Az atlagfizu nincs 4500. Bruttoban se nettobn sem. En atlag felett keresek, ferjem is, egyikunknek sincs 4500 brutto.
30 ezer az eves brutto atlagfiu, ez havonta 2500 brutto.
Jah, mar latom, erdemes lett volna osszbevetelt irni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24349) BÁ Nutrition válasza tildy (#24347) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

engem is kizsakmanyolnak a kapitalista rohadekok, persze ilyenkor leplezni akarjak egy egy komolyabb ajándékkal hogy mi az igazsag, aztán meg elvarja h nyakra fore tulorazzak...
;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24350) tildy válasza BÁ Nutrition (#24349) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat nalunk nem. Nincs normalis kavefozo ( csak belso costa , fizetos) , mert akkor a storeokban dolgozok is kernenek kavegepet. Tudod, egyenlo banasmod. Csak akkor azt nem ertem, ha ez gond, akkor :
1. Miert nem vihetunk be mi, ellenorzottet ( mert ugye health and safety)
2. miert nem kap az osszes storeworker macbookot dolgozni, ha mar az a kifogas, hogy akkor nekik is kene kavegep es egyenlo banasmod kell. Nem, mikor kinn voltunk a storeban, akkor lattuk, mennyire gaz gepeik vannak, a rendszer is hulyeskedik. Ha egyenlo banasmod, akkor nekik a macbook nem jar, csaka akavegep, ha epp mi kernenk?

Az officeban meg idd a nescafet, ha nem tetszik, akkor meg fizess. Lenne mit tanulniuk a startupoktol.
Az utobbi egy evben miota bekoltoztunk az "uvegpalotaba" , azota elvettek a gyumolcsot, a sort/cidert , a muzlit, a nasit, cserebe adtak kb 1%os fizuemelest....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.