Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) Mercutio_ válasza #45997568 (#23699) üzenetére


Mercutio_
félisten

25 fölött le kell venni a pufidzsekit ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23702) Conga válasza KMan (#23697) üzenetére


Conga
csendes tag

Akkor én is,köszi mindenki!

(#23703) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

(#23704) Yeffy válasza #45997568 (#23699) üzenetére


Yeffy
veterán

En szeretem az angliai idojarast, a szeles, felhos, esos huvoset, 25C a tureshatarom, afelett mar meghalok

detto, en is total igy vagyok. sokan itt sirnak, hogy jajj, az angol idojaras igy meg ugy... - en meg csak lesek rajuk. k.rva hamar akklimatizalodtam.
otthon is mindig a tavaszt meg az oszt szerettem, rosszul voltam mind a -20 fokoktol (egyedul karacsonyra/szulinapomra szerettem volna sokszor havat, de persze b.szott esni. majd utana egy tonna :o ) mind a +40-ektol, meg a k.csog kanikulatol, mikor a panelban a tukor is szoszerint olvad le, es meg ejszaka sem hul le, szal' ki se tudom pihenni magam. az itteni idojaras nekem perfekt, ha nincs nagyon eso. a nagy melegben kutyaul érzem magam ;]

klimat en is szoktam szinte mindig jaratni a para miatt, de most vettem eszre, hogy nem hut pluszban szart sem, gondolom a gazt utan kene toltetni, vagy valami...

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23705) BÁ Nutrition válasza Yeffy (#23704) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Detto. Mondjuk mikor most otthon voltam végig kb 28 fok volt, azt élveztem. Ha nem kell dolgozni csak iszogatni akkor szuper ;]
Ami meg extra pozitívum h nincsenek szúnyogok

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23706) #45997568 válasza BÁ Nutrition (#23705) üzenetére


#45997568
törölt tag

Na ez hogy lehet hogy nincsenek szunyogok? 3 es fel evem alatt lattam 2-t, azoknak azonnal meg kellett volna csipniuk, de ehelyett elrepultek :Y A vercsoportom es tapasztalataim alapjan en vagyok a legjobb nasikajuk, megis...

(#23707) BÁ Nutrition válasza #45997568 (#23706) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nincs eleg meleg nekik. pl a pocsolyakban ahol kikelnenek. van altalaban 1 het otthoni nyar itt aztan vege, ez keves. otthon is csak a tropusi fajtak kinoznak, az ősmagyar szúnyogok nem
bár nem vagyok biologus csak mintha hallottam volna valahol ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23708) fojtviki válasza BÁ Nutrition (#23707) üzenetére


fojtviki
senior tag

Gondolom ezen oknal fogva nincs a tobbi kis bogar sem:)) Furcsa volt otthon, hogy allandoan bogar oldozni kellett a szelvedot :DDD Szoval itt ez nagy pozitivum!

(#23709) Yeffy válasza BÁ Nutrition (#23705) üzenetére


Yeffy
veterán

az még tűrhető, 28 fok. ja, főleg, ha csak herevere van ;]
az meg külön plusz pont valóban, hogy nem kell percenként mindenféle bogarat, szúnyogot vagy egyéb amatőr berepülő pilótát kihalászni a számból :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23710) tildy válasza Mercutio_ (#23701) üzenetére


tildy
nagyúr

25 fok felett mar nem nagyon van mit levenni:P Max a borodet orvosi kisszikevel.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23711) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Haliho
Hosusing benefitrol tud valaki erdemlegeset mondani? Olvasgattam stb, lattam hogy egy szobasra max 240/w. Na most pl kivennek egy 1 szobasat, nem tul dragat, adnanak erte legalabb 60-at hetente pl? Lattam hogy 23 nap az elbiralasi ido, visszamenoleg is kifizetik vagy csak onnantol? Mennyi az eselye hogy megkapja az ember? Egyedul berelnem.

(#23712) MPowerPH válasza aero. (#23711) üzenetére


MPowerPH
félisten

Semmi. Azt a csaladosoknak talaltak ki, akik nem tudnak megelni 1 fizetesbol . :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23713) aero. válasza MPowerPH (#23712) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az jo... Koltoznom kell es a halal f****n 200zal dragabb a dupla szoba mint ahol most vagyok a belvarosban. Onnan meg 50-100 font az egyszobas. Kesz...

(#23714) MPowerPH válasza aero. (#23713) üzenetére


MPowerPH
félisten

Probalj meg valaki massal egy ketszobast. Ugy olcsobban kijossz.

Don't Tread On Me

(#23715) noorbertt


noorbertt
őstag

Bristolban valaminek 1 szobás flat? 640£ privát tulajtól, elég jó állapotú.
Nem dohányzó, leginkább pároknak és kell munkáltatói referencia.
Augusztus 7-től elérhető

(#23716) MPowerPH válasza noorbertt (#23715) üzenetére


MPowerPH
félisten

Baratom akar Bristolba menni. Minden szamla, tax benne van az arban?

Don't Tread On Me

(#23717) aero. válasza MPowerPH (#23716) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nem hiszem, én is itt nézelődöm, lentebb taglalt problémákkal. :D

(#23718) MPowerPH válasza aero. (#23717) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az kemeny. Itt fent a 3 szobas, kertes hazert fizetek council tax -al egyutt £638 -at. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23719) aero. válasza MPowerPH (#23718) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hát igen ... úgy érzem egyszer még tovább kell innen menjek. :D
Ez a 625-650 fontos 1 szobás is olyan, hogy heti 1x kerül fel egy ilyen pár órára.

[ Szerkesztve ]

(#23720) noorbertt válasza MPowerPH (#23718) üzenetére


noorbertt
őstag

640 csak a rent. Akkor le sem írom hogyért lesz a következő :)
Te merre vagy?

(#23721) Yeffy válasza noorbertt (#23720) üzenetére


Yeffy
veterán

épp akartam írni, hogy az max csak a rent lesz, itt is már kezdenek k.rvára elszállni a szoba/flat árak, mint London kb... undorító :W :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23722) radi8tor válasza Yeffy (#23721) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kereslet-kínálat. Ha ennyiért kiveszik akkor ennyiért adják. :(

⭐ Stella

(#23723) Mottie


Mottie
őstag

Mi most koltozunk 1 háloszobás lakásba, £1000 lesz csak a rent.

Be Victorious!

(#23724) BÁ Nutrition válasza radi8tor (#23722) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

lenyegesen kevesebb lakas van mint ami szukseges lenne, ezert ennyi. igy egyreszt magasak az arak masreszt meg ismeretlenekkel nyomorogsz egy lakasban. vagy elkoltod a fizud nagy reszet, akkor meg...
ezert aztan egy csomoan huznak vissza haza, mert nyomorgas mellett hamar osszesporolsz egy lakasravalot otthon.
b verzio: ha van 1-2 baratnod akkor kozosen mar olcson kijossz es megszunik az elso ket eset :)
->csajozz be

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23725) MPowerPH válasza noorbertt (#23720) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kemeny, akkor arra is elszalltak az arak rendesen.

BÁ Nutrition: Tartson mindenki egesz haremet? ;]

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23726) Malibutomi válasza Mottie (#23723) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ezert jobb videken lakni, itt harom haloszobas, garazsos hazak mennek ennyiert.

(#23727) Mottie válasza Malibutomi (#23726) üzenetére


Mottie
őstag

Egyelore fontosabb, hogy 3 perc seta a melo :)

Kesobb kijjebb fogunk koltozni valíószínuleg, foleg ha szukségunk is lesz nagyobb házra :)

Be Victorious!

(#23728) BÁ Nutrition válasza MPowerPH (#23725) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Csak ha dolgoznak :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23729) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#23724) üzenetére


Mercutio_
félisten

És itthon majd nagyot néz az elszállt bérleti díjakon ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23730) noorbertt válasza BÁ Nutrition (#23724) üzenetére


noorbertt
őstag

Pontosan, nem egy ügynökségnél voltunk ahol már első nap kitett lakásokat azonnal elvitték vagy amikor megnéztük (másnap) akkor még vagy 9 időpont volt arra az ingatlanra. Így persze ha valami nem tetszik akkor nincs olyan hogy ezt es azt akarsz különben nem veszed ki...
Amit mi találtunk az drága de vadonatúj és csak hogy ha lett volna időnk akkor jobban utána jártunk volna mert ott tartunk hogy oda nem lehet egyelőre bekötni semmit mert nincs a térképen. :(
Most a post officera várunk..

(#23731) BÁ Nutrition válasza Mercutio_ (#23729) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ha tud venni mindegy. de nemreg megbeszeltuk h amugy is ;]

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23732) Yeffy válasza radi8tor (#23722) üzenetére


Yeffy
veterán

sajnos... elég szomorú, főleg ami okozza ezt vélhetőleg, lsd. lejjebb kommentjét :(((

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23733) Tufa_ válasza noorbertt (#23730) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Májusban kb 3 ilyenbe futottunk bele.. Ez amiben most lakunk délután 4kor került fel, este 7kor mi voltunk a 4. pár aki látta.. 1400 / pcm, 1 szoba..

(#23734) fojtviki válasza Tufa_ (#23733) üzenetére


fojtviki
senior tag

Merre volt ez? Gondolom Londonban valami elit hely ez mar. A multkor a 2-es zonaban volt egy teljesen felujitott studio flat. Szamlakkal 1100-ert. Egyebkent tenyleg remalom a berles is meg a hazarak is:(

(#23735) Ittnemaz


Ittnemaz
aktív tag

jön haza valaki mostanában és segitene egy csomag haza hozatalában?
(persze komoly filmek kezdnek igy,de most semmi ilyesmiröl nincs szó, csak szükségem lenne egy termékre kintröl a posta meg drága és inkább adnám "ismerösnek".)
szoval aki megszánna egy privit irna? :R

[ Szerkesztve ]

(#23736) MPowerPH válasza Ittnemaz (#23735) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tudom, mennyire gyorsan erne ide hozzam, de en szombaton este indulok haza.

Don't Tread On Me

(#23737) Tufa_ válasza fojtviki (#23734) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Ez 2es zóna, Marine wharf kb 50nm-es lakás. Azt hozzá kell tenni hogy ebben azért van 24/7 concierge, konditerem, és olyan falak hogy itt nem kell félni ha a szomszéd bulit rendez :) Mindkettőnknek félórányira van a munkahely (shoreditch, old street) úgyhogy ha nem kell máshova költöznünk munka miatt, biztos hogy maradunk itt hosszabb időre mint egy év..
Korábban innen 5 percnyire laktunk, közvetlen temze part, ott 1580at fizettünk a két szobás lakásért, viszont azt leszámítva hogy a környék isteni volt, a falak annyira vékonyak voltak hogy kínszenvedés volt ott lakni..

[ Szerkesztve ]

(#23738) Yeffy válasza Tufa_ (#23737) üzenetére


Yeffy
veterán

jééézusom, ezek az árak :Y még egy ok, amiért nem költöznék Londonba... :U max ha valami ł40-50k-s melóm lenne, amire sajnos kb semmi esélyem. :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23739) Highend55 válasza MPowerPH (#23736) üzenetére


Highend55
tag

Én vasárnap indulok este 10 kor tesz ki Skóciába a komp.Reggel 6 os Doverit elkell érnem remélem nem lesz dugó.. Meddig vagy Magyarországon?

(#23740) MPowerPH válasza Highend55 (#23739) üzenetére


MPowerPH
félisten

3 hetig leszek otthon.

Hatalmas dugok vannak Dovernel, arra keszulj fel. :( Valami 15+ km-rol irtak nem reg. En is kaptam az eurotunneltol sms-t, hogy idoben induljak el, mert az egyik legsurubb napon megyek. A francia esemenyek miatt fokozott ellenorzes van. Azt garantaljak, h ez miatt nem kesed le a foglalasod, de nehezen hiheto. Nekem 4:35 -kor megy a vonatom Folkestone -bol.
Jo utat! Megallsz aludni?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23741) Tufa_ válasza Yeffy (#23738) üzenetére


Tufa_
aktív tag

Sajnos az a munka amit én csinálok (ill csinálni fogok) itt Londonban akár +10-15k/év vidékhez képest, ettől függetlenül valószínű ahogy végzünk a sulikkal és lesz elegendő tapasztalat vele együtt, kintebb költözünk, valami félórás vonat-távra..

(#23742) KMan válasza Yeffy (#23738) üzenetére


KMan
őstag

4 millio font korul mar egesz jo flat-et kapsz :DDD

szerk: latom van 14.5 millioert is :)

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#23743) Malibutomi válasza KMan (#23742) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Az kiraly.
Errefele kacsalabon forgo haz nagy temze parti telekkel 1.75M.
Egy sima 3 haloszobas, garazsos haz 275-300k.

(#23744) #45997568 válasza Malibutomi (#23743) üzenetére


#45997568
törölt tag

Megnyugodtam, Swindonban 3 szobas, kertes, garazsos bungallo szuper szomszedokkal 750£+rezsi, 1000£ korul havonta ;)

Innen London egy ora vonattal, koritessel masfel ora egy irany, bar en nem szivesen jarnek be oda, kerulom mint a pestisest, max ha 2x ennyit keresnek mint most akkor, talan, megsem :P

[ Szerkesztve ]

(#23745) Highend55 válasza MPowerPH (#23740) üzenetére


Highend55
tag

Az szép... akkor en szopni fogok 10kor tesz ki Cairnryan-be a komp és reggel 6 ra Doverba kéne lennem..Google maps 7H.35min.-ir dugo nelkul... Speedcamektől tartok..
Elvileg nem állok meg attól függ hogy birom,24 óra nekem a 2 komp miatt Budapestig..
Jó utat neked is énis 3hetet maradok !

(#23746) radi8tor válasza Highend55 (#23745) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Eléggé kicentizted a dolgot.

⭐ Stella

(#23747) Yeffy válasza Tufa_ (#23741) üzenetére


Yeffy
veterán

elhiszem.
az tudható, hogy milyen munka ez?

Kman: teljesen szolid, vállalható árak, lol :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23748) Highend55 válasza radi8tor (#23746) üzenetére


Highend55
tag

Amikor bookoltam 6hete a ferry ticketet nem volt még ilyen probléma délen..

[ Szerkesztve ]

(#23749) KMan válasza Highend55 (#23745) üzenetére


KMan
őstag

Average speed checket is erdemes betartani :U

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#23750) MPowerPH válasza Highend55 (#23745) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azokkal vigyazz. Eleg sok az utepites Londonig, tiszta szivas. Nekem ejszaka csak a lezarasok lesznek gazak, de nappal allando dugok vannak. Bar a vasarnapot nem tudom...
Neked is jo utat. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.