Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) kraftxld válasza Yeffy (#24650) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Munkavállalás szempontjából nincs különbség az UK vagy HU útlevél között, mindkettőnek kell vízum, az UK-val az az előny, hogy nem kell a residency-hez nyelvvizsga.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24652) Wyco válasza BÁ Nutrition (#24646) üzenetére


Wyco
tag

Brit utlevellel ugyan ugy kell vizum mint pl magyarral. Inkabb az szamit h mihez van tudasod (pl IT jo, Mekis felszolgalas kevesse).
Ausztralia elvileg jobb, marmint kevesse draga es jobb a verseny, de ott azert van par mas dolog (idojaras, meleg, stb, plusz minden meg akar olni kb.)
+2 az árakhoz.: NZ-vel kapcsolatban egy dolog amit tapasztaltam, h Europaban en legalabbis sok dolgot vettem Amazonon es ebayen, ami nekem jo, mert olcso - viszont itt csak Trademe van, ami helyi, nincs import cucc, es sok ceg nem szallit ebayrol ide, plusz draga a szallitasi ktg ha mégis. AUS talan jobb ebbol a szempontbol de nem vagyok benne teljesen biztos.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#24653) Wyco válasza kraftxld (#24649) üzenetére


Wyco
tag

Ismerosod vitathatatlanul bolcs...:D

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#24654) Wyco válasza Yeffy (#24650) üzenetére


Wyco
tag

Vszeg visszamegyek - legalabbis repjegy megvan mar, csak fel kell ra ulni. Londonbol azert akartam eljonni mert kelloen regota ott voltam es picit besokalltam tole, a blogban leirtam mi a bajom vele, de kb h egy nagyon nagy varos. Szerintem nekem vmi Melbourne jellegu/meretu hely kellene.
Most egyelore visszamegyek, aztan meglatom mi lesz kesobb. Fugg a penztol meg a melotol mint mindig...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#24655) kraftxld válasza Wyco (#24654) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Boston / Toronto? Nekem mindkettő nagyon bejött :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#24656) Wyco válasza kraftxld (#24655) üzenetére


Wyco
tag

USA-val sok bajom van, igazabol laktam en ott eleg regen, pont MA-ban, az amerikai gondolkodasmod nagyon idegen szamomra. Kanada valahogy sose vonzott.
Ha mar mindenkepp "tavoli" helyek akkor Kina/Singapore, ilyesmik.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#24657) *miklos* válasza Wyco (#24644) üzenetére


*miklos*
csendes tag

A numbeo alapján kicsit árnyaltabb a kép, azzal együtt, hogy az általad említett termékcsoportokat illetően teljesen igazad van. Harmadával magasabbak a bérek Ausztráliában, és 40%-kal olcsóbb az ingatlan és a rezsi! Sört nem muszáj inni, de rezsit fizetni kell :)
[link]

[ Szerkesztve ]

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#24658) Snoop-y válasza *miklos* (#24657) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez mindig az adott egyentol fugg illetve amit a kollega is emlitett nagyon nem mindegy hogy egyedul kell fizetned egy egesz hazat/lakast meg ha egy kicsit is vagy van masik normalis kereso a csaladban.

Pl itt nalunk (UK Surrey) eleg draga az elet ha csak egymagad vagy. Ha a csaladban van ket atlagos kereso akkor azert lehet haladni eleg szepen :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24659) Wyco válasza *miklos* (#24657) üzenetére


Wyco
tag

Ah, ne hidd el. Ebbe en is belefutottam korabban, megneztem ket-harom ilyen oldalt, de nem sok kozuk van a valosaghoz. Pl London/WLG ugyanott: [link]
Kommentek általam, sorban.
Kezdetnek annyit h elneztem eloszor az oszlopokat es Londonra hittem h Wellington, mondvan draga, aztan rajottem h a frászt, forditva nezem.
- Inexpensive meal: 16 dollarert a kinaiban kapsz kajat, viszont kinaiban Londonban max £6-ért eszel.
- 3 course Thai, nem tudom hogy jon ki ket emberre 80 dollarbol. Eddig en 70 dollar alatt nem ettem teljes vacsit alkohollal. Wagamama, ami Londonban £20 két répalével (nem rohog.) az itt pontosan $40. (kb £25+)
- Meki itt biztos h nem $8/£5. Egy sima dupla sajtburi annyi, nem a meal.
- Import sor vagy Londonban nem £4.5, vagy itt nem annyi. Ezt ugy kell erteni h a boltban Londonban £2 max egy doboz felliteres sor, itt tenyleg £4.5-nyi penz. Vagy pedig ha a pubot nezzuk, akkor Londonban valoban £4.5 korul van, de itt inkabb $10, ami kozelebb van a £6hoz.
- Kávé (cappucino) kb egy árban van a ket varosban, de inkabb £3-4 koruli áron mintsem £2.6
- 1kg sajt bizotsan legalabb $10, ezt azert tudom mert neztem par napja. De annyiért is valami szutykot kapsz csak.
- 1kg csirke is tobb mint amit ott ir.
- 1kg banán most nem tudom mennyi de remlik h legalabb 2x annyi mint amit az oldal ír.
- midrange wine tuti tobb mint $13, gyakrolatilag $16 alatt semmit nem kapsz, es azok is eleg szarok. Londonban egy midrange wine £5-nél indul.
-- a bolti árakrol annyit még, ami nincs kihangsulyozva sehol, hogy Angliaban van teszko value, sima meg prémium, plusz márkázott cuccok. Szoval ha olcso tejet meg csirket akarsz akkor azt veszel, ha nem akkor nem. Itt keves a sajatmarkas cucc, nincsenek szintek, és majdnem minden normál márkás, ami miatt alapban drágább.
- a ruhak itt biztosan dragabbak mint amit az oldal ír.
- lakhatas: az az egesz ugy rossz ahogy van. Londonban biztosan nem veszel ki egy egyszobas lakast a varoskozpontban £2700 alatt. Viszont en itt (WLG) elegge city centre vagyok és $2000 a lakas, nem pedig $1300. Ami mégbeljebb van, az még drágább és/vagy kisebb.

Ennyi igy gyorsan.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#24660) Wyco válasza *miklos* (#24657) üzenetére


Wyco
tag

Sose tudom osszeirni a gondolataimat egyszerre.
Szoval "one more thing".
Sydney pillanatnyilag az egyik legdragabb varos a vilagon mert a kinaiak gyakorlatilag felvasaroltak az osszes ingatlant. En nem fogadnek arra, hogy a belvarosban a lakhatas olcsobb lenne mint Londonban. (Auckland ugyan ez egyebkent.).
Amit meg irtam itt a forumon par hozzaszolassal lejjebb de ezek az oldalak nem emlitik, azok olyan koltsegek mint pl utazasok koltsege baromi magas mert messze vagy mindentol - ez megdobja azert az éves koltsegvetesedet, mar persze ha ki szeretnel mozdulni az orszagbol valahova is. Szinten a tavolsag miatt, valamint a piac mérete miatt keves ceg importal, ezert kisebb a valasztek, kisebb a verseny. Egyszeruen nem kapni bizonyos dolgokat, az egész kurva országban nincs 6TB-s HGST HDD pl, mert valamiert csak Seagate van meg WD. Es ez nem olyan mint Europaban hogy akkor ebayrol ideszallitjak ket nap alatt. Frászt. Hetek kérdése, vám, áfa, plusz a posta simán elvesziti (utobbirol konyvet tudnék irni már igy par honap utan is.)
Az, hogy a fizuk hol magasabbak az csaloka. Wellingtonban az emberek eleg nagy arányban IT-ben dolgoznak, ahol mindenutt magasak a fizetesek, legalabbis a felszolgalokhoz kepest. Londonban arányát tekintve kevesebb az IT-s, igy oda alacsonabb berek jonnek ki átlagban. Ez picit olyan h itt mindenki mondta h az én fizum NZ-hez kepest milyen baromi jo. Hát, jah de itt aki nem IT és nem szolgáltatóipar, az mezogazdasag, ahhoz kepest meg persze h jol keresek.

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#24661) Yeffy válasza kraftxld (#24651) üzenetére


Yeffy
veterán

ertem. akkor nincs elonye a UK pass-nak.
neked blogod, valamid van, ahol szet lehet nezni? mar csak h ne farasszalak esetleges kerdesek bombazasaval, ha van :)

Wyco: vilagos. akkor NZ kilove, ilyen pro vegzettsegem nincs (nem tudom, h lesz-e, jopar dolog, ami erdekelne, ahhoz komoly matek kell, amiben en sajna gyenge vagyok, mindegy). de ez meg mindig meglep, h ennyire draga, nincs valasztek, nincs/alig van ebay/amazon, meg amiket meg irtal. bar, ha megnezzuk a piac meretet, es a tavolsagat, akkor talan ertheto. lakhatas meg kulon meger egy :Y -t.

Ausztralia elvileg jobb, marmint kevesse draga es jobb a verseny, de ott azert van par mas dolog (idojaras, meleg, stb, plusz minden meg akar olni kb.)
pontosan, AU-val is szemezek mindig, gyonyoru hely lehet, csak ugy, mint NZ, de ha meg a tavolsagot, meg az idojarast nem is nezzuk, a kiemelt dologtol en is irtozom :D :(

USA-val sok bajom van, igazabol laktam en ott eleg regen, pont MA-ban, az amerikai gondolkodasmod nagyon idegen szamomra. Kanada valahogy sose vonzott.
ezt kifejtened par mondatban? mire gondolsz, mi nem tetszett a gondolkodasmodban? hol/mikor/meddig laktal USA-ban? dolgoztal, vagy tanultal?

kanada ok, nekem ugyan tetszik, nem mindenkinek fog, varhato. ez olyan, h en meg kinaban nem elnek semmi penzert, ha tavol-kelet, akkor max japoknal, szingapurt is csak megneznem, de kinek mi.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24662) Wyco válasza Yeffy (#24661) üzenetére


Wyco
tag

USA: kozepsuli végén voltam egy évet, 12. évfolyamban, egy elég kisvárosban, még 2000/2001-ben. Persze azota sok dolog valtozott ott is, de amikkel bajom van az tobbrétu.
- Egyreszt az amerikai patroitizmus es szűklátókörűség idegesito tud lenni. Az, h sokaknak nincs utleveluk vagy nem tudjak merre van x orszag, az engem pont nem zavar, az USA nagy és változatos, komolyan megértem ha nincs kedvuk kulfoldre menni. Ami inkabb zavar az h 1) ami amerikai az jo, és kész. 2) sokszor gondolkodas nelkul elhiszik ami a médiából folyik, és csak azert mert a kormany azt mondja, az jo ugy. Egyszeruen hianyzik beloluk a konstruktiv kritikai kepesség, ami meglepo mert eleg gyakrolatias az oktatasi rendszeruk.
- Az amerikaiak nagyrésze inkabb vallasos mint sem. Ez a valosagban attol is fugg hova megy az ember, de en nem vagyok vallasos, engem ez zavar. Ezzel egyutt sokszor inkabb csak kivalogatnak egyes dolgokat a vallasbol, aztan nagyon hirdetik mindenfele gondolkodas nelkul (lasd cicik nem mutatasa a tv-ben mert az halalos bun, de a fegyverviseles, gyilkolaszas, stb az nem baj. - Alkolholfogyasztas kerdese hasonlo tema, katonasag, stb megintcsak [ezek igy nem fuggenek ossze de ha elsz ott akkor rajossz mirol beszelek, bizonyos szent témák amiket nem lehet nagyon kritikusan érinteni])
- A píszíség (polkorrektseg) beteges méreteket ont abban az orszagban. Ezt kb tapasztalni kell, de még londoni szemmel is hihehetelen tud lenni.
- A kozegeszsegugyi rendszer rossz. Mikozben akár a magyar, akár a brit ellátás is szar, azért az angoloknál havi max £200ért olyan privát ellátást kapsz, amire tenyleg nem lehet panaszod, volt hozzá szerencsém. Amerikaban a munkahelyek joresze nem ad magánbiztosítást, annak ára simán 4 számjegyu per hó, és ha valami van akkor általában csak viszonylag kis %-t fizet, szoval siman kikohoghetsz pártízezer dollárt ha van valami bajod.
- A munkavállalók jogai szarok. Egyszeruen europai szemmel teljes a munkavallalok kihasznalasa. Tok bolond indokokkal kirughatnak, beperelhetnek, tonkretehetnek.
- Az éves szabadnapok száma sokkal kevesebb mint Europaban, talan 10 korul van (a 20-27tel szemben amihez mi vagyunk szokva.)

Elsore ennyi.,

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#24663) sh4d0w válasza Wyco (#24662) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"...Egyszeruen hianyzik beloluk a konstruktiv kritikai kepesség, ami meglepo mert eleg gyakrolatias az oktatasi rendszeruk..."

Nem hiszem, hogy az hiányzik, inkább a józan ész, mint az angolokból is. Ha nem rágod a szájába, hogy ezt így, azt úgy, akkor megcsinálja, ahogy jónak látja, de egy centivel tovább nem gondolkodik.

https://www.coreinfinity.tech

(#24664) Snoop-y válasza sh4d0w (#24663) üzenetére


Snoop-y
veterán

Angoloknal az igenytelenseget nem birom egyedul. Lehet regen tul sokat dolgoztam a nemet epitoiparban de amit UK-ben "szakmunkanak" hivnak az erosen konvergal a nullahoz :(

Van is erre egy mondas:

Kivul huj belul fuj.

Hazunkat ujitom most fel hat dobbenet. Konyhat szetrobbantottam szedem ki a beepitett gepeket/konyhabutort
alatta nincs lekovezve plusz all a szemet/sitt. Ha valamit nem lehetett becsavarni akkor beutve kalapaccsal.

Agyrem baszki. Konyhaszekreny alol is biztos az az £50 erteku jarolap hianyzott az eredeti budget-bol a £400K-s hazban :W

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24665) sh4d0w válasza Snoop-y (#24664) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

[link]

Ez egy példa. Másik: ahol dolgozom, a cég másik telephelyéről kapjuk az árut. Előfordul, hogy ami rajta van a papíron, nálunk nem lehet bescannelni (stock scanner). Miért? Mert a barcode 0-val kezdődik, nála nem scannelődik az olvasóval, hát fogja, beüti manuálisan a 0-t, majd scannel. De senkit nem értesít arról, hogy a retail szoftverben ugyan már, biggyesszék oda azt a 0-t a számsor elejére, eljön hozzánk a cucc és nem lehet scannelni, ergo nem lehet eladni. Ha éppen nem hétvége van és nem meetingelnek a szoftver kezeléséért felelős emberek, akkor relatíve gyorsan módosítják a bejegyzést az én reportomra...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#24666) Snoop-y válasza sh4d0w (#24665) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez sem rossz :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24667) Viszlát válasza sh4d0w (#24665) üzenetére


Viszlát
addikt

Ezen még mindig annyira kell röhögnöm. :D

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#24668) sh4d0w válasza Viszlát (#24667) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, én hezitálok, hogy röhögjek harsányan, vagy zokogjak...

Ja egyébként olyan is történt: ültem a számítógpnél, tőlem jobbra az ablak, itt-ott 1-2 centi réssel, hadd szellőzzön a szoba... Persze az okostóni az ablak alá szerelte fel a radiátort, úgyhogy ahogy feljött a meleg a kazánból, azonmód távozott is.
Egy alkalommal csak rátettem a kezem a radiátor tetejére, erre kiszakadt a falból...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#24669) Yeffy válasza Wyco (#24662) üzenetére


Yeffy
veterán

:Y
azert egy ket mondatodon neztem. nem gondoltam volna, h ilyen szuklatokoruek tudnak lenni. csak mert allitolag sokkal baratkozosabbak, befogadobbak, meg a legutolso redneck is normalisabb veled, plane, ha feher vagy ;] , mint itt a nagyon muvelt, nagyon mindent tudo a lofaszt britonok. akkora taho egy reszuk, es nem elso melohelyem, h en csak lestem. meg baromira tavolsagtartoak. de gondolom ezt neked nem kell magyarazni :)
meg az egeszsegugyrol en is hallok onnan mindenfeleket, foleg rosszakat.
a szabik emg rendesen meg vannak vagva. ezekszerint a munkajogokrol nem is beszelve. ami elegge vicces egy nagy demokracialand-en szamomra :))

kanada mondjuk emiatt tetszene nekem inkabb. amolyan USA light. delen meg az idojaras sem olyan rossz szerintem :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24670) Malibutomi válasza Snoop-y (#24664) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez egyebkent igy van. Az iparosok egyszeruen kretenek. De nem csak epitoiparban, 3 gumisnal negyszer kellett visszajarnom mert valamelyik gumi mindig eresztett a kocsin, ha nem mondom kulon akkor szelepet nem is cserel az uj gumi felrakasakor meg ilyenek.

Gondolom az sem veletlen hogy egy derekszoget nemkepesek osszehozni a hazakban :)

[ Szerkesztve ]

(#24671) Snoop-y válasza sh4d0w (#24668) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mondjuk radiatort az ablak ala szoktak rakni hogy a falra peldaul tudjal butorokat rakni.

Ez sem nagyon szokott sikerulni az angol szakiknak.
Masik amitol megorultem, ahogy egy lakas meg van "tervezve". Allitolag az epiteszeik vilaghiruek. Sajnos ez a hetkoznapokban nem lathato :D

Nem kepesek egy negyzet alaku szobat tervezni. Minden faszom szobanak olyan alakja van mintha egy tetris jatek programozoja rajzolta volna mint az elemeket. Nincs egy kibaszott egyenes fal mindenhol beugro kiugro kanyar mindenfele sarkok a leghulyebb szogeket hasznalva (90 az nincs koztuk valamiert)

Ablakok kifele nyilnak hogy ne lehessen peldaul konnyen takaritani :D

A ko jarolap egy deszka takolmanyra van rarakva hogy a merev ko tudjon mozogni jol es biztosan elrepedjen vagy letorjon a sarka egy even belul.

A szigeteles egy ismeretlen fogalom :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24672) sh4d0w válasza Malibutomi (#24670) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Függőleges, merőleges, vízszintes - ilyeneket ne keress.

Snoopy: persze, rakd alá, csak akkor ne eresszen körbe mindenhol.
Párom is mondta egyébként: bármerre jársz-kelsz Angliában, találsz néhány száz oder ezer éves épületeket, de amiket ma építenek nem fogják megérni az 50-et sem...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#24673) Snoop-y válasza sh4d0w (#24672) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen hat en eppen civilizalom a hazat :D

Elhuzodott a koltozes projektunk sajnos igy nem lehetett elotte megcsinalni a felujitast.
Penteken koltoztunk egyelore a listat csinalom mit kell lecserelnem a hazon hogy nemet standard legyen :D

Mindegy a futes alapja megvan(jol is van megcsinalva) es a hazban a szobak negyzet alakuak. Ez mar jo alap :K

Nem tudom ki lakott benne (lehet eszkimok voltak) mert minden szobaban a nappaliban peldaul ketto akkora baszom FAN volt a plafonon, hogy csak neztem. utoljara floridaban lattam ilyet igaz ott eleg sokszor van 30+ ami itt valjuk be nem jellemzo :D

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24674) radi8tor válasza Malibutomi (#24670) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Brexit se segít majd ezen a helyzeten...

⭐ Stella

(#24675) Snoop-y válasza radi8tor (#24674) üzenetére


Snoop-y
veterán

Angolok csak szovegelni tudnak.

Egyik ismerosom nehezgepkezelo. Lassan o lesz az epitesvezeto mert o legalabb mindennap bent van dolgozni es amit megcsinal azt nem kell utana 3x kijavitani :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24676) Wyco válasza Yeffy (#24669) üzenetére


Wyco
tag

Re redneckek: amerre en laktam nem voltak, ugyh errol nem tudok nyilatkozni, de azert nem pont redneckekkel akarod hosszu tavon korulvenni magad. A falusi parasztbacsi is lehet tok normalis, de vszeg nem az a tarsasag aki hosszabb tavon kielegiti az intellektualis igenyeidet :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#24677) radi8tor válasza Snoop-y (#24675) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:C
Akkor mégsem olyan rossz ez a Brexit. Előléptetik.

⭐ Stella

(#24678) Yeffy válasza Wyco (#24676) üzenetére


Yeffy
veterán

jo nyilvan, de gondolom erted, mire akartam ezzel kilyukadni, nem?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24679) Wyco válasza Yeffy (#24678) üzenetére


Wyco
tag

Ertem igen :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#24680) BÁ Nutrition válasza Snoop-y (#24675) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nekem vannak eleg skilles munkatarsaim is. Szal nem feltetlen kutyauto mind. Sot, otthon osszessegeben tobb balfax volt mint itt. Persze lehet helye is valogatja

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24681) Yeffy válasza Wyco (#24679) üzenetére


Yeffy
veterán

zsir, akkor nem emnt felre :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24682) tildy válasza Snoop-y (#24671) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat nalunk is valami 4. osztalyu padlolap van lerakva, meg nincs a konyhabutor alatt padlolap. Atyaeg....

A jo kis femablakok, legalabb 10 fokkal hidegebbek mint a szobank.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24683) Snoop-y válasza tildy (#24682) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem vagom hogy most cinkelsz vagy szerinted is gaz :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24684) BÁ Nutrition válasza Snoop-y (#24683) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

itt is linoleum van, egy vicc szamomra

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24685) tildy válasza Snoop-y (#24683) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem kicsit gáz... Mi az hogy nincs a konyhabutot alatt padlolap? Ennél rosszabb már csak az, mikor a fürdőbe szőnyeget, vagy az előszobába világos szőnyeget raknak .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24686) ronson


ronson
őstag

Azért azt szögezzük le, az hogy a konyhabútor alatt nincs járólap az nem a szakember hibája. Árban jóval több kioperálni a konyhaszekrényt is.

(#24687) Snoop-y válasza ronson (#24686) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azert valahogy odakerult az a konyhabutor nem csak ugy kinott a foldbol...

Nalam ez kontar melo/igenytelenseg.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24688) *miklos* válasza ronson (#24686) üzenetére


*miklos*
csendes tag

Az a röhej, hogy sokkal könnyebb végigrakni a lapot a falig, mint leállni vele és tökölni. Legalábbis nekem. :)

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#24689) Wyco válasza ronson (#24686) üzenetére


Wyco
tag

Lehet, de hulyen nez ki (más szóval igénytelen.). A londoni lakas ahol voltam, a "gáz" (villanyfenetudjami) alatt, meg a huto alatt vagy nem volt jarolap, vagy valami elozo volt. Gondolod amikor ezek az eszkozok cserére kerultek, milyen szorakoztatoan nezett ki a konyha.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#24690) ronson válasza Wyco (#24689) üzenetére


ronson
őstag

Most az, hogy igénytelen az egy dolog, de ez nem a szaki igénytelensége. Az azt csinálja, amiért megfizetik.
Általában, az ilyen igénytelen, olcsó felujítások, a kiadásra kerülő ingatlanokban vannak.

(#24691) Wyco válasza ronson (#24690) üzenetére


Wyco
tag

Aludjá' :) :)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#24692) tildy válasza ronson (#24690) üzenetére


tildy
nagyúr

Tényleg? Mondom már a santandersnek, hogy én úgy tudom az ilyen ingatlanokat kiadásra szánták, azért negyedosztalyu a padlolap, még azért nincs a konyhaszekreny alatt sem.

Pdf. Nem. Nagyon nem úgy van ahogy írod. Csilivili 500000 as lakásban is láttam már fel centis reszt a lépcső melleti padló melletti takarolecnel( vagy hogy hívják a levét a falon a padlozat mellett)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24693) Snoop-y válasza ronson (#24690) üzenetére


Snoop-y
veterán

De az mar igen hogy alatta csupa sitt minden es nincs kitakaritva amikor berakjak a konyhabutort...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24694) Snoop-y válasza tildy (#24692) üzenetére


Snoop-y
veterán

Lehet irok egy blogot miket csinalok a hazon :D

Egyes helyeken dobbenet ami van. Jo ez nem csillivilli csak 400K volt :D

Tegnap csereltem az osszes izzot ledesre. A nappaliban 10 darab 50W-os spotlampa volt most osszesen fogyaszt 53W-ot. Es aztan csodalkoznak hogy miert draga a villany. Konyhaban ugyanez 60W-os halogen izzok voltak. :F

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24695) tildy válasza Snoop-y (#24694) üzenetére


tildy
nagyúr

Szintén zenész, talán egy két szobában van normál energiatakarekos, többi mind led.

A miénk 8 éve épült, de komolyan olyanokat megcsinálták, hogy 2007tol kötelező lett volna fail safe gáztűzhelyet beépíteniuk, we're simán beépítettek olyat, ami nem ilyen . Mikor jeleztük, azt mondták a lakás már a miénk azt csinálunk vele amit akarunk. Ettől függetlenül egy adták át anno ezeket a lakásokat, hogy szembement a tűzhely az aktuális törvényekkel.
A miénk csak 262ks lakás, abból is 40%-ot vettünk meg

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24696) Snoop-y válasza tildy (#24695) üzenetére


Snoop-y
veterán

Elso lakasunk shared ownership-es volt nekunk is :D

Melyik ugynoksegnel vagytok?

Arra figyelj (bar nem tudom mennyire olvastad el a szerzodest illetve benne van e az alabbi kitetel ,legtobb szerzodesben benne van) hogy ne vegyel tobb share-t ha valaha is el akarod adni.

Ugyanis van egy olyan kitetel hogy hiaba 100% a te tulajdonod akkor is az ugynokseg valasztja az uj vevot illetve ha megsem akkor is meg kell felelni a shared ownership kovetelmenyeknek. Ami elegge leszukiti vasarloid koret ha full aron kell megvenniuk a lakasodat osszesen 60K jovedelembol :K

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24697) fojtviki válasza tildy (#24695) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem csak a kiadasra, meg eladasra szant hazaknal van igy. Parom az Everest double glazing-nel service engineer. Tobb millio fontos hazakban is olyan dolgokat csinalnak a fitterek, hogy neha el sem hiszi amit lat:) Az everestrol azt kell tudni, hogy a legdragabb es legnagyobb ajto ablak ceg Angliaban. Sokszor egy bejarati ajto £2-3000. Legutobb amit mutatott kepeket, hogy lett berakva, hat szep. A regi ajto kiszedesenel lejott a vakolat, ami ugye normalis dolog, na a fitter azt szilikonnal kinyomta:) Lehult az ido, es osszeugrott a szilikon. Tenyernyi lyukak voltak. A customer meg a paromtol kerdezte, hogy ez igy rendben van e, mert nem tudja? Nem nincs rendben, es fel nap volt mire kijavitotta :D . Szoval nagyon trehany munkat csinalnak. Pedig annyi penzert csinalhatnak normalisan is. Amin nagyon elhultem, hogy egy 6 reszes bi-fold door £18500 kerul everestnel:)) Hat koszonom szepen, es meg normalis munkat sem tudnak kiadni a kezukbol. Nem tesznek pur habot sem korbe, ami pedig allitolag nagyon fontos. Maga az ajtok minosege is felhaborito. Van olyan customer ahol egy ev alatt 17 service call volt. Szoval botrany.

[ Szerkesztve ]

(#24698) Snoop-y válasza fojtviki (#24697) üzenetére


Snoop-y
veterán

Raadasul az angolok mindent tudnak csinalni csak nyilaszarokat nem.

Kifele nyilik az ablak B+ :F :U
Ahogy irod beszerelesnel szigeteles nuku. Plusz rengeteg olyan muanyag ablakot lattam mar ami 0 perces koratol szar es atfuj rajta a szel. Double glazed meg hat inkabb hagyjuk (azt hiszem a haboru utan a legtobb ablak mar Mo-n is az volt (meg a regi szetnyithatos formaban)

mo-n 5 meg 7 legkamras tripla uveges nyilaszaroink voltak a kertes hazban ja es ugye nem kerult £800-ba egy ablak...

Ha nyilaszaro akkor nemet vagy francia. 10-ed aron 10x olyan jo minosegu.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24699) fojtviki válasza Snoop-y (#24698) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen kifele nyilnak:))) Szinte mind. Abban is igazad van, hogy minosegre is rossz, az Everest mindenkeppen. Raadasul ha garancian tul vagy, akkor pl egy ajto lock mech csere £300. Mondjuk ez jo, mert altalaban mindenki sokallja, olyankor mehet felaron a maszek :D

[ Szerkesztve ]

(#24700) Snoop-y válasza fojtviki (#24699) üzenetére


Snoop-y
veterán

Dehat ugye british termek es az csak jo lehet. Mikor mutattam nekunk milyen ablakunk volt es az mennyibe kerult emberunknek leesett az alla. Komolyan elgondolkodtam mar azon, hogy kene ablakozni itt de aztan rajottem hogy hat ugyis faszok es igenytelenek szoval nem lenne sok megrendeles :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.