Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) zone


zone
őstag

Most:
Leave
6,820,749

Remain
6,483,284

382-ből még 208 körzet hátravan

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#23352) radi8tor válasza zone (#23351) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

2 millióval odébb járnak már:

Leave
8,119,504

Remain
7,592,500

:(

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#23353) cyberkind válasza radi8tor (#23352) üzenetére


cyberkind
félisten

Azóta se jobb, kb fél millióval mindig megy a kilépés.

Paranormal Cocktivity

(#23354) TTomax


TTomax
nagyúr

Háát ebből 'leave' lesz...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#23355) radi8tor válasza TTomax (#23354) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nagyon úgy néz ki. Gondolom ez még 1-2 év mire végbe megy.

⭐ Stella

(#23356) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Nezem enis a hireket, a font szepen zuhan befele, gondolkoznak a tozsden hogy ki se nyitnak. A kilepespartiak megtapsolhatjak magukat.

(#23357) BÁ Nutrition válasza whitezo88 (#23356) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Hát azt jól teszik ha egy hétre bezárnak. Font gondolom 350re tuti lemegy. De alább is elképzelhető. Bbc-n már cameron fejét követelik. (Rádio)
Ami pozitīv h újra jogosult leszek magyar tb-re.

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23358) cyberkind válasza whitezo88 (#23356) üzenetére


cyberkind
félisten

Skócia meg minél előbb függetlenségi szavazást akar.

Paranormal Cocktivity

(#23359) BÁ Nutrition válasza cyberkind (#23358) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Meg előjöttek az ír egységgel is

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23360) emvy válasza BÁ Nutrition (#23357) üzenetére


emvy
nagyúr

Cameron sima valasztasi kampannyal szetzuzza az EUt. Csodas.

while (!sleep) sheep++;

(#23361) BÁ Nutrition válasza emvy (#23360) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Merkel juncker párosnak köszönd. Minket is többször fenyegettek, aláztak. A második fax volt h épp csak bele nem rúgott Orbánba. Nyugodtan lehetnek külön nézeteik de attól még nem kötelező úgy viselkedni mint egy utolsó pharaszt

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23362) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Na micsoda orom.
A sok leave voter meg annyit fog latni az egeszbol jo sokaig hogy szar lesz a font.

(#23363) emvy válasza BÁ Nutrition (#23361) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem ertek egyet, de ez persze nem az a topic.

while (!sleep) sheep++;

(#23364) BÁ Nutrition válasza emvy (#23363) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Akkor te biztos nem láttad azt a videót

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23365) BÁ Nutrition válasza Malibutomi (#23362) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ez nem is rövid távra szóló ügy

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23366) #45997568


#45997568
törölt tag

Fel ora mulva beindul a kereskedes a tozsden, kivancsi leszek mennyit fog esni ma a £-al egyetemben. Az elso idoszakban a piacok ugralni fognak, a nagy hedge fund-ok ugy megszedik magukat ezen mint a huzat, az ilyen Boris-Nigel fele bohocok kerulnek pozicioba ami teljesen erthetetlen de ez van.

Kivancsi leszek hogy fog alalkulni az elet, ez most eleg sok mindent megvaltoztatott sokaknal, aki gyorsan reagal mar par honapon belul a kontinensre megy at dolgozni, rengeteg uj munkahely fog ott letrejonni itt meg megszunni, csodas. Megneznem a migracios adatokat is 5 eves tavlatban ki-be, Uk nem UK allampolgarok, na meg a hozza tartozo gazdasagi hatasokkal.

"Izgalmas" idoszak jon.

szerk: ezt a kilepest olyan gyorsan lezavarjak majd amennyire lehet, Nagy-Britannia nincs elonyos helyzetben, szivessegeket meg nem fognak kapni, az mar latszik.

[ Szerkesztve ]

(#23367) Malibutomi válasza BÁ Nutrition (#23365) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Attol meg ugyanugy kopkodni fognak a govermentre, csak mostmar nem lehet az EU-ra fogni. Maguknak csinaltak.
Kivancsi leszek mi lesz az irekkel, meg skotokjal, szetesik-e a UK teljesen

[ Szerkesztve ]

(#23368) #45997568 válasza Malibutomi (#23367) üzenetére


#45997568
törölt tag

Amilyen arrongansan allnak hozzajuk az angolok szivbol kivanom nekik hogy sikeruljon a kielepes az UK-bol. Most minden lehetoseguk megvan a kilepesre ha ezt szeretnek. Ahogy rantja be a sz@rspiral a brit gazdasagot a mocsarba ugy fognak erosodni az elszakadasi hangok. A bizonytalansag a legrosszabb az egeszben.

Tegnap reggel vigan mentem be dolgozni ahogy a parom is, siman mondhatjak majd akarmikor hogy bocsi, leepitesek vannak, a nemet ceg leepiti az UK irodat, egy elmeny volt. Vagy nem, ugyanez az orszag tobbi reszen.

Aki gyorsan kapcsol az megy az EU-ba dolgozni, onnantol nem ide adozik/NI-zik, nem is nagyon hasznalta az UK ellatorendszert szoval ezek netto veszteseg az orszagnak, mert ugye a keresetet sem itt fogja elkolteni.

Valamennyire helyre fog allni ez idovel, hogy addig mi es hogyan lesz az itt a nagy kerdes.

Azert Mo-ra hazaozonlo magyar tomegeket nem vizionalok, innen most majd megint csak elore lehet lepni, tengerentul vagy egy erosebb EU tagorszag. Aki hosszab tavon UK-ben tervez o is leirhatna par sort O hogyan latja, en eddig sem itt terveztem es ugy latszik lepni kell lassan tovabb.

[ Szerkesztve ]

(#23369) BÁ Nutrition válasza #45997568 (#23368) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Detto: ha menni kell niztos nem magyarország lesz a cèlponty

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23370) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#23361) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mert vitya az a szépen beszélő illedelmes fiú, koki &saller ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23371) Malibutomi válasza #45997568 (#23368) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Oszinten, aki mar itt van, azt nem hiszem hogy erinti (max munkahelyileg ahogy irjatok). Hazakuldeni max a munka nelkul eloskodoket fogjak.

Vicces hogy mint Mo.-n itt is az idosek/nyugdijasok dontottek el hogy mi legyen a fiatalokkal.
A fiatalok remain partiak voltak az idosek leave nagyreszt.

[ Szerkesztve ]

(#23372) #45997568 válasza Malibutomi (#23371) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nekem mind1, en nem ide terveztem a jovomet, bar franko kis orszag ez.

(#23373) Balinov válasza Malibutomi (#23362) üzenetére


Balinov
félisten

nembaj, majd fellendul a belfoldi turizmus, mert hogy a sok dole huszar majd nem fog tudni elmenni spanyolokhoz, portugalokhoz, Kanari szigetekre mint eddig..

na jo, ez a legkevesbe fontosabb...sajnalom,hogy a vote2leave jott ki tobbsegben. Sinn Féin meg mar most pedzegeti az ir ujraegyesitest...a "vicces" az az, hogy erre tortenelmi eselyuk van most

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23374) Malibutomi válasza #45997568 (#23372) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En azert hosszabb tavon, mert megcsak most kezd beindulni az uzlet.

(#23375) bigbadforty


bigbadforty
tag

Sziasztok!
Írtam korábban is, hogy kinti munkát tervezek, így van még értelme? :F

Vagy amennyiben nem EU, nem lehet majd kimenni dolgozni?

(#23376) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Nem akartam, hogy kilepjenek, de megtortent a szavazas. Ez van. Ki fognak lepni.
Ha a magamra nezve jo oldalat akarom nezni a dolgoknak, akkor azt mondom, talan most tortent valami, ami megindithatja lefele a londoni lakasarakat, es 2 ev mulva esetleg olcsobban tudok venni, mint most.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#23377) fokukac válasza G.Zs. (#23376) üzenetére


fokukac
nagyúr

...5 év múlva pedig még annál is olcsóbban... :-)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23378) emvy válasza G.Zs. (#23376) üzenetére


emvy
nagyúr

Cserebe alacsonyabbak lesznek a fizetesek. Nincs ingyen ebed.

while (!sleep) sheep++;

(#23379) #45997568 válasza bigbadforty (#23375) üzenetére


#45997568
törölt tag

Ha veszteni nem veszithetsz semmit akkor hajra, amig hivatalosan nem zartak le a kilepesi folyamatot addig ugyanazok a szabalyok vonatkoznak Rad is.

Ha csak fel-egy evre is jossz ki akkor is megismersz sok uj embert, uj kulturat, tanulod/gyakorlod a nyelvet es ki tudja mit hoz a jovo.

(#23380) G.Zs. válasza emvy (#23378) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Atlagban lehet, de a sajatomat biztosan nem engedem csokkenteni. :DD

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#23381) G.Zs. válasza fokukac (#23377) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha stabilizalodik az UK allapota akkor kb 2-3 ev atmeneti idoszak lesz, amig valoszinuleg olcsobbak lesznek a lakasok, aztan elindulnak ujra felfele.
Ha szetesik az UK akkor valoszinuleg nem lesz felfele...

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#23382) emvy válasza G.Zs. (#23380) üzenetére


emvy
nagyúr

Ahhoz kepest neked is csokken, ami lehetne. Tehat ha mondjuk emeltek volna 10%-ot, es ahelyett csak 3%-ot emelnek, azzal te buksz 7%-ot. Satobbi.

while (!sleep) sheep++;

(#23383) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én azért most levagyok döbbenve hogy tényleg megszavazták a kilépést. A bevándorlásellenes propaganda megtette a magáét. Az egyik angol munkatársam szerint is hülye az aki megezavazza. Jobb az életünk nem lesz ettől, csak rosszabb.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#23384) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Bar en titokban szamitottam ra, le vagyok dobbenve...

Don't Tread On Me

(#23385) #45997568


#45997568
törölt tag

Ezekenek a szeme sem allt jol, megszvaztak nekik amit akartak es itt a hala :))

Most mar figyelni fogom a tobbit is hogy valosulnak meg.

Ha politika es nem lehet akkor modi nyugodtan hajitsa a kukaba.

(#23386) zone


zone
őstag

(#23387) callmeakos válasza zone (#23386) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Magyarul olyanok döntötték el ennek az országnak a sorsát, akik már leélték életük jelentős részét, ezzel elcseszve azok jövőjét, akiknek van. Jellemző. Én tulajdonképpen csak ezt üzenem [link]. Stílusosan.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#23388) radi8tor válasza callmeakos (#23387) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Másik oldalról viszont elmehettek volna többen a maradás-pártiak közül, akkor lett volna 90%-os részvétel de sokkal több remain szavazóval.

⭐ Stella

(#23389) whitezo88 válasza radi8tor (#23388) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Elore mondtak mar az elemzok hogy a Leave partiak aktivabbak igy minel kisebb a szavazati arany annal eselyesebbek.

(#23390) callmeakos válasza radi8tor (#23388) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Igen, ez így is van.
Olvastam olyat, hogy a tegnapi gané idő miatt sok szavazóhelyet nehéz volt megközelíteni. És mivel a maradásért jórészt fiatalok álltak ki, gondolok sokukat eltántorított ez, és úgy voltak vele, majd más elmegy szavazni helyettük. Szemben az idősekkel, akik gondolom minden áron le akarták adni szavazatukat. Itt volt az egyik helyi szavazóhely a sarkon, napközben szinte 40+ embereket láttam, elvétve talán egy két fiatalt. Elképzelhető hogy ez is benne volt.

Mindenesetre nekünk a döntést tiszteletben kell tartani, és alkalmazkodni kell a körülményekhez, illetve a változásokhoz. Nem lesz itt spártai változások (mert hallottam olyat hogy ez után a britek szépen elkezdik hazapaterolni a migránsokat, és vízumhoz kötik a munkavállalást... ), mint reggel mondtam: jobb valószínűleg nem lesz.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#23392) Malibutomi válasza radi8tor (#23388) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Vagy 25 evre visszamenoleg ez volt a legmagasabb aktivitasu szavazas.

(#23393) Balinov


Balinov
félisten

Credit Suisse flow chart, suggesting a vote for LEAVE might actually end up with REMAIN

Erdekes

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23394) radi8tor válasza Balinov (#23393) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na igen és arról nem beszélve, hogy:
"Nem jelent automatikus kilépést

Habár a britek többsége a Brexit mellett tette le a voksát a tegnapi népszavazáson, ez még nem feltétlenül jelenti azt, hogy ezzel az Egyesült Királyság automatikusan ki is lépett volna az Európai Unióból: a véleménynyilvánító népszavazás ugyanis nem köti jogilag a brit kormányzatot."

⭐ Stella

(#23395) whitezo88 válasza radi8tor (#23394) üzenetére


whitezo88
nagyúr

akkor ez nem úgy van mint pl nálunk a népszavazásnál, hogy kötelező törvénybe iktatni amit a nép szavaz? Ez érdekes megvilágításba helyezi a dolgokat.

BTW:

[ Szerkesztve ]

(#23396) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

"So the EU now has 1 GB of free space." :C

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#23397) callmeakos válasza radi8tor (#23394) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Elég furcsa lenne ha mégsem lépnének ki, miután a Cameron bejelentette a lemondását.

All→M8

(#23398) MPowerPH válasza radi8tor (#23394) üzenetére


MPowerPH
félisten

Meg az is kinez, hogy megismeteltetik a nepszavazast. Most majd meglatja a sok fafej is, hogy milyen kovetkezmenyekkel jarna a tenyleges elszakadas. Skocia szerintem ez alapjan biztosan kiir egy nepszavazast, ami utan valszeg Ok dobbantananak. E.Irorszag mas teszta, de ott is megvan az eselye, hogy ujra egyesulnek.

Csak amulok, hogy milyen cegek jelentettek be, hogy akar teljes mertekben is kepesek kivonulni a Britt gazdasagbol. Ilyenre meg nem volt pelda, erdekes honapok elebe nezunk.

En a magam reszerol maradok. Most szeptemberben lesz 4 eve, hogy kijottem, tehat jovore kielegitem a Permanent resident status kovetelmenyet. Az ingatlan arak pedig biztosan zuhannak, es mivel most tervezek hazat venni, igy kapva kapnek az alkalmon.

Azert csondben abban meg remenykedek, hogy ha tenyleg el is szakadnak vegul, akkor az Európai Gazdasági Térség reszei maradhatnak, megmarad a vamunio, es lesz valamifele Szabad-kereskedelmi megállapodás. A teljes izolacio szerintem ep esszel felfogva is ongol britt oldalrol. Persze az EU is mondhatja ezutan, hogy akkor kerem szepen, Viszlat!

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23399) Devid_81 válasza MPowerPH (#23398) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Hazarak csokkennek, csak mint "kivulallo" a bank adjon mortgage-ot... :U
Kulonben csokkenhet a felere is, sokunknak akkor sem lesz itt soha haza.

...

(#23400) #45997568 válasza Devid_81 (#23399) üzenetére


#45997568
törölt tag

Vannak jo konstrukciok, igy meg plane lesznek. Az esetek tobbsegeben a stagnalo vagy recesszioban levo gazdasagot hitelezessel is probaljak osztonozni = fogyasztas elenkites. Ha megindulnak a haz arak lefele, beuthet egy "panik" ahol elkezdenek az emberek kiugralni a befekteteseikbol, a bankok adjak majd hozza az olcso hiteleket alacsony kamatra, nagy futamidore, rugalmas kondiciokkal. Ekkor lesz lehetoseged venni kecot, kell persze 10-20e £ a kezdeshez, kerdes hogy milyen lesz a berlopiac par ev mulva, mindig ki tudod-e adni az ingatlan-t ami kifizeti a lakashiteledet es nyereseged is lesz belole?

Nem tudni, egyelore 2 evig sok minden marad a regiben, sok minden fog itt alakulni addig.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.