Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) Malibutomi válasza Snoop-y (#24793) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekunk ez volt az egyik legfobb indok a koltozesre (meg hogy lehanytam a monitort ahanyszor hireket olvastam). Itt kezdtek mar a sulit a lanyok, par honap alatt folyekonyan toltak angolul.

(#24802) sh4d0w válasza Balinov (#24800) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

De a Three-nek nincs GSM halozata...

https://www.coreinfinity.tech

(#24803) Balinov válasza sh4d0w (#24802) üzenetére


Balinov
félisten

akkor ez igy nem fog mukodni, de ennyire nem vagyok otthon dualsimes telokban

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24804) FeRkE válasza sh4d0w (#24802) üzenetére


FeRkE
őstag

De 3G halozata az van, a hanghivas azon is megy nem?

Vagy ez a Sony miatt lenne, hogy csak GSM megy a masodik simen?

[ Szerkesztve ]

(#24805) sh4d0w válasza FeRkE (#24804) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Valoszinu. 3G van mindegyik halozaton, de ha a Three SIM-et atkapcsolom akarcsak WCDMA-ba, az O2 azonnal GSM only lesz, marpedig az lesz a fo "csapasirany" a jovoben...

https://www.coreinfinity.tech

(#24806) Snoop-y válasza emvy (#24794) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ertsd jol.
Azert segit eleg sokat az hogy lesz modja utazni es nativan beszeli azt a nyelvet amivel kb mindenhol boldogul a vilagban :D
Plusz az hogy nem kell erolkodnie nyelvet tanulnia az megfizethetetlen. Azt az idot peldaul fordithatja egy komplett szakma elsajatitasara.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24807) emvy válasza Snoop-y (#24806) üzenetére


emvy
nagyúr

Lesz modja utazni? Mitol lenne tobb modja utazni?

> Plusz az hogy nem kell erolkodnie nyelvet tanulnia az megfizethetetlen.

En azt latom, hogy a tanulas magaval hozza a meg tobb tanulast. Odakint sem jelent tul nagy muveltseget, ha valaki csak egy nyelven beszel. Vannak ismeroseim, akik harom-negy nyelven beszelnek folyekonyan, es ez csak plusz kulturat ad nekik, amitol a szakmajukat nem vegzik rosszabbul (sot).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#24808) Snoop-y válasza emvy (#24807) üzenetére


Snoop-y
veterán

Amit irszaz kb a hibaszazalek. Nezzed mar meg hanyan beszelnek perfektul egy nyelvet Mo-n...

Aki eleve ketnyelvu annak megkonnyebb lesz mas nyelveket elsajatitani.

Mitol lenne tobb? Latom szeretsz ertetlenkedni meg kotozkodni (ezt tobb topicban is eszrevettem)

Pl hogy ami egy atlagembernek egy eves sporolas Mo-n (amit utana legtobbszor nem ad ki egy utra hiszen 1 evig gurizett erte es nem akarja elverni 1 het alatt) az nekem egy havi megsporolt penzem amit a fizu mellett felrerakok. Valoszinuleg tobbet fog tudni igy utazni.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24809) radi8tor válasza Snoop-y (#24808) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vannak már nagyon jó 2-3 tannyelvű óvodák, iskolák a fővárosban. Csak győzd megfizetni. :K
Szerintem akik oda járnak perfekt nyelvtudással rendelkező gyerekek lesznek.

A pénz témával kapcsolatban viszont egyetértek. Nagyon nehéz spórolni az itteni fizetések mellett. Főleg, ha az ember normálisan akar élni és nem a hulladék ételeket enni pl.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24810) fojtviki válasza radi8tor (#24809) üzenetére


fojtviki
senior tag

Inkabb ugy lehetne sporolni a kajan, hogy tanyarol beszerezni. Pl mi is a telen, vettunk disznot, 30 csirket, 5 kacsat, 2 pulykat. Mondjuk szerencsesek is vagyunk, parom rokonai Bekescsaba melletti lakosok, kulon allattartasra van tanya nekik. Az allatok azt eszik ami a sajat foldeken megterem. Mondjuk ebben meg az a baj, hogy ez egyszeri nagyobb kiadas, amit nem mindenki tud kivitelezni. Viszont kiszamolva, azert igencsak korubelul a fele arnal voltunk evvel, mintha boltba vesszuk. Nem is beszelve arrol, hogy azert ez hazi hus, ossze sem hasonlithato a boltival. Szoval mi igy oldottuk meg ezt a kerdest, hoztunk ki ide is nem is keveset.

(#24811) radi8tor válasza fojtviki (#24810) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha jó a forrás, akkor persze ez a jó megoldás. De akinek nincs ilyen forrása annak marad a hentes vagy rosszabb esetben a szupermarket.

⭐ Stella

(#24812) Snoop-y válasza radi8tor (#24809) üzenetére


Snoop-y
veterán

Persze hogy vannak csak az eleg szuk reteg szamara elerheto.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24813) Yeffy


Yeffy
veterán

hogy legyen egy kis OFF, szembefutottam a BBC-n (lol) egy erdekes kis cikkel...
johet a flame ;] :P

egyebkent szerintem van benne valami :K bar az is igaz, hogy aki tenyleg fejleszti a nyelvet emberek kozott, idovel ezek a hatranyok egyre inkabb elkopnak.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24814) rgqjx válasza Yeffy (#24813) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Most lebuktál, épp látom a Bristoli magyarokra is beraktad. :D

(#24815) Viszlát válasza Yeffy (#24813) üzenetére


Viszlát
addikt

Sok igazság van benne, de hát miért is lennének különbbek mint bárki más. Rengeteg ember van aki minősíthetetlen szinten használja a saját anyanyelvét, hülye britek ugye egymást nem értik meg sokszor. Van egy emberem akit el kellett küldjek kommunikációs tanfolyamra, mert egyszerűen nem értette meg, hogy ha a szájbatúrt yorkshire-i tájszólását és kifejezéseit még a kollégái sem nagyon értik, akkor a más anyanyelvű ügyfél végképp nem fogja érteni.

Írásban meg atyaég... Meggyőződésem, hogy a britek kétharmada például nem tudja mi a különbség a your és a you're között, vagy ha tudja is, nem tudja helyesen használni a gyakorlatban.

Összeségében mint oly sok minden, ez is intelligencia kérdése.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#24816) radi8tor válasza Yeffy (#24813) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azon döbbentem meg egyszer, hogy egy német ismerősöm azt mondta jobban beszélek németül, mint sok falubéli.

⭐ Stella

(#24817) sh4d0w válasza Viszlát (#24815) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Jo ideig azt hittem, velem van gond, de aztan rajottem, hogy egyes ideszuletettek a sajat nyelvuket nem kepesek rendesen hasznalni. Mindamellett, hogy nekem neha kijon a Yodas szorend... ;)

https://www.coreinfinity.tech

(#24818) Yeffy válasza rgqjx (#24814) üzenetére


Yeffy
veterán

hahaaa, igen, ott is megosztottam. tan csak nem helyi lakos vagy te is? :D

Viszlat! es radi8tor: koszi a reakciokat, orulok, hogy nem csak en latom igy, illetve nem en vagyok ennyire bena/suket/erthetetlen. amiket Viszlat irtal a treningrol, azon meg rendesen elkepedtem. nem gondoltam volna, hogy ilyen "komoly munkakorben" is ez megy. mert hogy egy "szaros" warehouseban, vagy korabban factoryban, ahol nem a "plebs" melozik, aszondom' ok. de azert ez meleg :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24819) aero. válasza Yeffy (#24818) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Láttam én is, sok sikert a kommentelőkhöz, én már csak szórakozni járok oda. :C

(#24820) rgqjx válasza Yeffy (#24818) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Mondhatni, a városon kívül élek, de a belvárosban dolgozom. :K

A cikkhez: Előző munkahelyemen rendszeres előfordult (kis mérnöki iroda), hogy az angol főnököt az angol beosztottja nem értette, hogy mit akar. Nem egy konfliktus volt belőle, mivel szerintünk a főnök nem tudta, hogy mit is akar. A főnökről csak annyit, hogy gyerekként magániskolába járt, később mérnökként végzett... tehát elvárható lenne egy szint. Ezt leszámítva teljesen jó fej volt, kedveltük, de nem ilyen főnökre vágyik az ember.

@aero.: +1 a színvonal néha nagyon alacsony. :(((

[ Szerkesztve ]

(#24821) Yeffy válasza aero. (#24819) üzenetére


Yeffy
veterán

jah, ne is mondd, eletemben 2x raktam ott ki postot, egyszer, mikor meg kijovetel utan kerestem szobat, meg most. :D
bar most eleg nyugis ott, ki tudja, meddig :))

rgqjx: ahh, ertem

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24822) Wyco válasza Yeffy (#24813) üzenetére


Wyco
tag

Ez erdekes mert itt Wellingtonban valahogy nagyon elojon nekem ez a téma.
Eljarok egy language exchange meetupra, de igazabol azert mert sok a kinai csaj es ok nekem szimpatikusak. Igy persze tudnak angolozni (sajnos a franciaig nem jutottunk el eddig...) - mindegy. Csomo tok ertelmes emberke, de nem tudnak gondolkodni a nyelvrol. Pl irtam egyik nap valamelyiknek, hogy 'just got home, feet up...' - nem érti mi az h feet up (szotárban meg nem nézné mondjuk.). Mondom amellett, h relaxolni, kb szo szerint, felrakom a lábam és nyugi van. Még mindig nem érti.
Csomoszor mondjak, h jajj olyan angolos vagyok (mármint nem kiwi). Persze, mert ott eltem felnottkorom jo reszet, de amellett szerintem egy native/near-native beszélo eseteben normalis h nem vesz vissza a stilusbol, mert ha masfel oran keresztul kellene beszelnem B1 szinten, csak h megértsenek, az nekem lenne baromi unalmas. Ez lehet céges meetingeken picit mas, mert masok az elvarasok, meg ott van uzleti ("kozos") cél, de magánéletben sztm teljesen normalis.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#24823) Yeffy válasza Wyco (#24822) üzenetére


Yeffy
veterán

(sajnos a franciaig nem jutottunk el eddig...) - mindegy.
:DD :C

ertelek. mondjuk elsore ez a feet up nekem sem esett le, bar logikus. jo, meg nem elek itt olyan sok eve. nyilvan maskepp gondolkodnak, maskepp fogadjak be es ertelmezik az angolt, mint idegen nyelvet.

de amellett szerintem egy native/near-native beszélo eseteben normalis h nem vesz vissza a stilusbol...
haat (tudom, nem kezdunk igy mondatot), egyet ertek reszben, de szerintem azert lehetne egy kicsit lejjebb adni ugymond. foleg, ha latja, hogy a masik fel nem nagyon erti, mit mond, es/vagy megkeri, h beszeljen mar lassabban, kicsit artikulaltabban. aztan elmondja harmadszorra is ugyanugy, en meg csak lesek ki a fejembol, lol.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24824) Wyco válasza Yeffy (#24823) üzenetére


Wyco
tag

de amellett szerintem egy native/near-native beszélo eseteben normalis h nem vesz vissza a stilusbol...

Szerintem attol is fugg kivel es miert beszelsz. Itt pl sok kulfoldi panaszkodik, h nem akar veluk senki sem beszelni, mert ok csak alap szinten kommunikalnak, es az unalmas a native-oknak. Amellett en is tudom h pl a sajat németem elég gyenge, es nem szorakozas velem nemetul beszelgetni, mert lassu vagyok, tele hibakkal es viszonylag egyszeru a szohasznalatom, ezert kerulnek is a native németek rendesen. Nem hibaztatom oket erte. Vegulis azert beszelgetunk emberekkel mert szorakoztatni szeretnenk magunkat, de ha a masik teljesen mas szinten van, az mar kozeptavon is zavaró.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#24825) Yeffy válasza Wyco (#24824) üzenetére


Yeffy
veterán

persze, ezert irta ma reszben egyetertek mondatot, mert jogos. csak hat na. beszelgetes nelkul nehezebben halad a Zember... :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24826) Mercutio_ válasza Yeffy (#24813) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itthon csak annyival jobb a helyzet, hogy szinte nincs is tájszólás,de ez szvsz nem lehet mentség arra, ha egy külföldinek több év kintlét után is gyenge az angolja.

Wyco: Ausztrália azért más tészta, attól, hogy angol a nyelv alapja még / már nem véletlenül különböztetik meg a brit angoltól.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24827) Yeffy válasza Mercutio_ (#24826) üzenetére


Yeffy
veterán

egyetertek, de azt azert hozzatennem, hogy itt elsosorban az industrial/szakmai nyelvrol volt szo a cikkben olvasatomban, abba meg azert tudtommal nehezebb asszimilalodni, mint az "alap, altalanos" topikokba. az altalanos nyelvtudast azert eleg jol lehet fejleszteni kulfoldon elessel, aki akarja/erdekli, ez teny.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24828) Balinov válasza Mercutio_ (#24826) üzenetére


Balinov
félisten

Az ozzi az meg hagyjan, a kiwi!!! Bazme+, az a valmi.

egyik manager nalunk ausztral, volt katona, hot jo fej, ugy 95%-ban mindent ertek, ha beszelgetunk. Viszont van egy kiwi srac a deli szigetrol, na azzal hetente 2-3x beszelek, ugy 3-4 eve jott a ceghez, neki nem csak en kamillazok, hanem az ir is. Na ot ugy, 60%-ban ertem, mit mond, jo esetbe. Nem szovegertes, szo megertes/felismeres...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24829) Mercutio_ válasza Yeffy (#24827) üzenetére


Mercutio_
félisten

A szakmai angol általában nyelvtanilag egyszerűbb, ott csak szókincset kell bővíteni. Ráadásul a szakmai szókincs könnyebben megjegyezhető, mert konkrét általad használt/ismert tárgyakhoz/fogalmakhoz tudod kötni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24830) Mercutio_ válasza Balinov (#24828) üzenetére


Mercutio_
félisten

Deck? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24831) radi8tor válasza Mercutio_ (#24830) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kicsit kihegyezték rá a hangsúlyt. :)

⭐ Stella

(#24832) Yeffy válasza Mercutio_ (#24829) üzenetére


Yeffy
veterán

nem tudom, nem olyan (multi)cegnel dolgozom, ahol massziv industrial vocabulary lenne, biztos igy van. de ahogy latod, sokan panaszkodnak ra.

ez az NZ-s video, kifekudtem :D :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24833) Wyco válasza radi8tor (#24831) üzenetére


Wyco
tag

Annyira nem....tenyleg ilyen.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#24834) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Ha mar nyelveszkedunk. Nalam meg mindig ez a best :DDD

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24835) aero. válasza Snoop-y (#24834) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

netflixen fent van 3 évad, én nagyon jól szórakoztam rajta. :C

(#24836) orsi2347


orsi2347
újonc

Sziasztok!

Nem rég jöttem ki Angliába és sajnos arra számítottam kapok hüvelyt dea környéken lévő boltokba nem találok és sajnos azt sem tudom egyáltalán hogy kérdezzek rá mert akárhogy keresem nem találok rá angol szót. Angliában belül is waterlooban vagyok ha valaki tudna segíteni megköszönném!

:R :R :R :R

(#24837) Balinov válasza orsi2347 (#24836) üzenetére


Balinov
félisten

hüvelyt ? Milyen hüvelyt ? toltenyhuvelyt?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24838) Picco válasza Balinov (#24837) üzenetére


Picco
addikt

Toltenyhuvelyt? Sok volt a nesquick foni? :P

Cigaretta huvelyt itt nem nagyon arusitanak, en online boltot probalnek meg a helyedben vagy meginkabb elektromos cigit. En 16 ev dohanyzas utan hagytam abba a segitsegevel es mar csak inkabb hobbibol szivom ezt is a leggyengebb lotyivel. Kezdeskor egy rendes szett 50-60 pesoba faj, de utana mar uzemeltetni joval olcsobb mint dohanyozni.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#24839) Balinov válasza Picco (#24838) üzenetére


Balinov
félisten

b+, de tompa vagyok. Meg huvelygomba is az eszembe jutott, de cigi huvely (sleeve a helyes szo, igaz?) nem?

OP-nek, kollegak innet rendelnek (sodrot, dohanyt, huvelyt). Szallitanak irorszagba is, szoval UK-ba is valszeg igen.

szerk: lengyel, paki, ilyesmi boltokba keresgelnek...de pl. itt a dublini magyar boltban is arulnak, szoval nem kizart hogy a londoni magyar boltban is arulnak (esetleg FB csoportokat megnezni)

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#24840) ronson


ronson
őstag

A Poundland-ben szokott lenni, de nem folyamatosan, ha van érdemes többet megvenni.

[link]

(#24841) orsi2347


orsi2347
újonc

Ja igen a cigi lemaradt bocsika :D köszönöm a segítséget ! :R :C

(#24842) fojtviki válasza orsi2347 (#24841) üzenetére


fojtviki
senior tag

Sainsbury, tesco, morrisons ahol van dohanyaru ott szinte mindenhol van. Cigarette tubes egyebkent a neve.:)

(#24843) *miklos* válasza fojtviki (#24842) üzenetére


*miklos*
csendes tag

A sleeve a sodrópapír

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#24844) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nagy a csend srácok. Vagy mindenki keresi a megoldásokat a süllyedő hajón?

⭐ Stella

(#24845) G.Zs. válasza radi8tor (#24844) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mifele sullyedo hajon? :))

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#24846) Snoop-y válasza radi8tor (#24844) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem erek ra ilyenekkel foglalkozni :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24847) radi8tor válasza G.Zs. (#24845) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sziget méretű hajón. De nem kívánom én, hogy rossz legyen nektek. Csak fura volt, hogy a tegnapi bejelentés óta nem írt itt erről senki.

⭐ Stella

(#24848) emvy válasza radi8tor (#24847) üzenetére


emvy
nagyúr

Vicces egyébként, h az igazán komoly tudással rendelkező barátaim közül már jó sokan elindultak. Franciaország, Kanada, Szingapúr, Magyarország, Kína...

while (!sleep) sheep++;

(#24849) #45997568


#45997568
törölt tag

Nincs itt meg para, 2 evig erdemben nem valtozik a statuszunk, a gont meg megy fel-le, akik menni akarnak ez alatt a ket ev alatt menni is fognak. Most meg megy az izmozas, a targyalasok haladtaval lesz majd tiszta hogyan alakulnak a dolgok.

Addig hawaii dizsi :DDD

(#24850) generic válasza radi8tor (#24844) üzenetére


generic
senior tag

Egyelore csak varni tudunk. Nekunk nem az a baj, hogy lehet el kell menni innen. Hanem, hogy jelenleg bizonytalansagban elunk. Amig nem tisztazzak le, mi a terv velunk, addig csuszik a hazvasarlas is, ami iden lett volna aktualis. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.