Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) KMan válasza noorbertt (#23099) üzenetére


KMan
őstag

Igen, ez a "mindenki szabad akaratabol szavazhat, DE ha rosszra szavazol akkor veged" :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#23102) Mercutio_ válasza Yeffy (#23100) üzenetére


Mercutio_
félisten

Angol szemmel te is csak egy migráns vagy ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23103) Yeffy válasza Mercutio_ (#23102) üzenetére


Yeffy
veterán

már egy bő év alatt azt is megtapasztaltam, hogy nem valami hejj, de toleranciabajnokok... az eddigiek döntő többsége legalábbis. inkább csak megtűrnek ;)
szóval tudok róla :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23104) BÁ Nutrition válasza Yeffy (#23100) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Én aktívan nevelem beléjük a rasszizmust, elég fogékonyak rá ;] Persze ehhez a bizalmi körükben kell lenni, különben nem mernek színt vallani ha idegen van a társaságban vagy mondjuk főnök :B

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23105) Yeffy válasza BÁ Nutrition (#23104) üzenetére


Yeffy
veterán

:D sok sikert hozzá

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23106) jerry311 válasza Yeffy (#23103) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nekem ilyen gondom nincs / nem volt. Sok a külföldi, gyakorlatilag az angolok vannak kisebbségben. Konkrétan nincs angol a teamben, a főnök is csak 2 éve lett angol, előtte új-zélandi volt. A főnököm főnöke dél-afrikai volt, most holland, felette egy francia. Nincs para.
Tavaly kerestünk 2 új kollégát. A 15 jelentkezőből csak 2 angol volt.

(#23107) Yeffy válasza jerry311 (#23106) üzenetére


Yeffy
veterán

örülj neki. én itt az első munkahelyemen eléggé erősen tapasztaltam ezt (amazon), második helyen már kevésbé, de azért néha-néha előferdült (indeshit), most meg két hete új helyen dolgozom, itt még értelemszerűen nincs túl sok tapasztalatom (asda).

illetve amit mondtam, nyilván nem általános érvényű, csak az én tapasztalataim. egyelőre.

mivel foglalkozol egyébként, ha szabad?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23108) jerry311 válasza Yeffy (#23107) üzenetére


jerry311
nagyúr

Örülök is neki. :))
IT / Hálózatok / Tűzfalak, proxyk, WiFi.

(#23109) Yeffy válasza jerry311 (#23108) üzenetére


Yeffy
veterán

az nem rossz

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23110) KMan


KMan
őstag

Van esetleg valakinek olyan megtakaritasi formaja amire adokedvezveny jar (HMRC tax relief) mint peldaul onkentes nyugdijpenztar, building society, vagy kid's saver, stb.. Ebben az esetben az adokedvezmenyt az aktualis adoevben befizetett adobol adjak, vagy az elozo evbol? Ha esetleg munkahely megszunik es nincs adofizetes, akkor az elozo evben befizetett adobol vagy a mostani adoevben lehet vajon tovabb megtakaritani tax relief-el megtakaritani ha munkaber mar nem erkezik?

szerk: ha esetleg valaki contractor es maganak csinalja az adobevallasat, akkor ez hogy nez ki benne?

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#23111) BÁ Nutrition válasza KMan (#23110) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nyugdíjpénztár úgy néz ki h beraksz manit, a provider hozzáintéz 20%-ot. Ha a 40es sávban vagy akkor meg év végén visszaigényelsz 20at. Ill normális esetben ha csinálsz egy önrevíziót mert megcsúsztál akkor az arra az adóévre vonatkozik ami a tárgyév. Angliában annyi változás lehet még h kaphatsz külön taxkódot pl nekem asszem 1035 most. Így előrefelé is tudsz igénybevenni adókedvezményt. Nyugdíjtakaréknál is van ilyesmi

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23112) KMan válasza BÁ Nutrition (#23111) üzenetére


KMan
őstag

Ez a 1035-os tax kod csak vallalkozo eseten lehet vagy alkalmazottkent is?

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#23113) jerry311 válasza KMan (#23112) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nagyjából 1040 környékén vannak most a tax code-ok, legalább is átlagembereknek.

(#23114) BÁ Nutrition válasza KMan (#23112) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Én alkalmazott vagyok, amúgy alapból most 1100

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23115) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani jó biztosítót? Igazából több fajta kellene, olyan létezik ahol lehet kombinálni?
Kellene egy lakás (házon belüli dolgokra) később autó és talán egy élet biztosítás is. Plusz néha utazási

(#23116) FeRkE válasza noorbertt (#23115) üzenetére


FeRkE
őstag

Nekem egyenlore csak utas van, Coverwise-nal kotottem eves biztositast. Van tobbfele csomag, neten meg tudod nezni, melyikben mi van, ha kitoltod a Quick quote-ot.

Autot is tervezek hamarosan, mar neten csinaltam egy osszehasonlitast, aztan irni akarok az olcsobbaknak, melyik fogadja el az otthoni bonusz igazolasom.

[ Szerkesztve ]

(#23117) Balinov válasza noorbertt (#23115) üzenetére


Balinov
félisten

utasra multitripet ajanlom. Sajnos hasznalnom kellett par eve oket (lopas mallorcan) de a rendorsegi jelentessel a kezben minden siman ment a claim-mel, jottek a csekkek rendesen es gyorsan

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23118) jerry311 válasza noorbertt (#23115) üzenetére


jerry311
nagyúr

Házra (mármint a belsejére) meg autóra is Churchill van. Előbbi 115 GBP/év, utóbbi meg 800 volt, de hát első UK autóm és Magyarországon nem volt a nevemen biztosítás. Kíváncsi vagyok idén mennyivel lesz kevesebb az autóra.

Ügyintézésről, kifizetésről szerencsére még nem tudok nyilatkozni, nem volt rá szükség.

[ Szerkesztve ]

(#23119) FeRkE válasza jerry311 (#23118) üzenetére


FeRkE
őstag

Az a 800 teljesen korrekt szerintem, ha nem volt korabbrol no-claim bonuszod, en ilyen 1500-2000-eket olvastam mastol.

(#23120) jerry311 válasza FeRkE (#23119) üzenetére


jerry311
nagyúr

900 felett volt minden összehasonlító oldalon és a Churchill volt a legolcsóbb. Úgyhogy, megnyitottam a Churchill saját weblapját és a saját kalkulátoruk még kb. egy százassal olcsóbb díjat adott.

(#23121) aero. válasza jerry311 (#23120) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nálam érdekesen működnek ezek a dolgok. Én az Avivát találtam a legolcsóbbnak. Példának okáért néztem egy Churchill-t is.

1111 az Aviva, 3332 a Churchill. :DDD

Pug 307 1.6-ra.

(#23122) jerry311 válasza aero. (#23121) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez ilyen, nincs két egyforma kockázat.

(#23123) BÁ Nutrition válasza aero. (#23121) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

hol nézted?
saját oldalukon?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23124) aero. válasza BÁ Nutrition (#23123) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Igen. Lehet bejátszok egy autót ősszel vagy télen. Megnéztem sokat, nálam az Aviva adja a (messze) legolcsóbb találatokat.

(#23125) BÁ Nutrition válasza aero. (#23124) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ne a saját oldalukon keress rá, ott simán kiad nekem is a teszkó vagy 3000et egy compare oldalon meg megkotottem 500ert

[link]
asszem ezt hasznaltam, de van tobb is

ilyenek vannak amugy mindenre: megtakaritasok, befektetések, biztosítások, bankszámlák, nyaralás stb.
elég sokat lehet vele spórolni

van olyan oldal ami mindenre ad 5-10%ot ha rajta keresztul foglalsz mondjuk szállást, veszel számítógépet miegymást

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23126) aero. válasza BÁ Nutrition (#23125) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Ismerem ezeket, itt 1300-as találatokat hoz ugyanazokra, és ott fitted box is szükséges. Oké, hogy nincs egyforma kockázat, de hatalmasak a különbségek. :N

(#23127) BÁ Nutrition válasza aero. (#23126) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mennyit vezetsz egy évben? állítsd be azt is, lehet több száz font a különbség. balck box felejtős

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23128) Yeffy válasza BÁ Nutrition (#23127) üzenetére


Yeffy
veterán

balck box felejtős

ez gondolom black box akart lenni. ami a telemetric box más néven? ez miért is felejtős? nekem is van az évre, mivel anno az első 4 provider, amelyik elfogadható árat kínált (értsd ezres vagy alatta picivel), feltételei között szabta meg. különösebben nem zavar, eddig kicsit csökkent is a havi törlesztő, pedig néha picit többel megyek, mint kellene :D :(
ha jelentős az árkülönbség, szerintem egy évig ki lehet bírni. de ti tudjátok...

ma volt egy érdekes kis sztorim Morrisons-ban. meló után elmentem lakótársamért, és bementünk, venni pár cuccot. megálltunk az egyik nyitott fagyó mellett, gondolkoztam, h egy pizzát megvegyek-e. magyarul beszélgettem cimbivel, h ő mit mond. egy (valószínűleg) alkesz angol ott állt mellettünk, nézegetett valami kaját, bámulgatott ránk, majd pár másodperc múlva ami volt a kezében, hangosan visszabaszta a hűtőbe, és ment tovább fejet rázva.
a nagy toleranciabajnokok :D :)) :R
egy "mázlija" volt, hogy mivel fáradt voltam, nem esett le először, mire csinálta, másra gondoltam. mire "észbe kaptam", már elment. . az igaz kékvérű, angolok elitje. a hülyéje. :))
nem baj, majd lesz nekik "brexit". azt hiszem, lesnének, ha csak a lengyelek hazamennének, mint anno tán írből. és "ezek" a gondos adófizető polgárok. bruhahha...

bocsesz a kis OFF-ért, de ez most kikívánkozott. engem eléggé felbaszott. ilyenkor idegesít, h nem tudok úgy angolul, ahogy szeretnék. mert azt nem tette volna zsebre, amit kapott volna tőlem.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23129) BÁ Nutrition válasza Yeffy (#23128) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

abba gondolj bele h mondjuk mi magyarok milyenek vagyunk es utana kritizalj, hulye van mindenhol, de itt toredeke. pl most rohadt szerencsetlenul elveszitette a gyor a bl dontott hosszabitas utan hetesekkel, vegig vezetve(epphogy) a meccset. nem jott ossze. azt a mocskolodast ami ment a facebook oldalan.. na en meg ezeket ****nam ki, pedig magyarok kommenteltek. koccolnunk kene megint, majd viszek egy kis pozitiv hatast :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23130) Yeffy válasza BÁ Nutrition (#23129) üzenetére


Yeffy
veterán

azért ne haragudj, de szerintem, ha egy átlag nyugat póógár vendégeskedik, netán él Mo-n, nem hiszem, h ez jellemző, h beszólogatnak neki magyarok, vagy inzultálják. max, ha feka, megbámulják (főleg vidéken, pesten szerintem ez sem jellemző). szal ezzel nem értek egyet.
a sportoknál mondjuk hatványozottabban vannak idióták (szurkolók), most inkább hétköznapi szitukra értettem (bolt, sorbanállás, posta, orvos, stb), amikre nálunk ez nem igen jellemző. pl nem nálunk gyújtogatják a zsinagógákat, mecseteket, stbstb...

mindenképp, csak most összevissza melózok, egyeztetünk

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23131) jerry311 válasza Yeffy (#23130) üzenetére


jerry311
nagyúr

A te angolod nem is egy nyugati vendégnek szólt be, hanem egy keleti gazdasági bevándorlónak. A magyarok sem a nyugati vendégeknek fognak beszólni, hanem a keleti gazdasági bevándorlóknak. Ugye, nem a német meg francia vendégmunkásokat szidták (nem is volt nagyon, csak legfeljebb néhány főnök a betelepült nyugati cégek leányvállalatainál), hanem jellemzően az erdélyi/román/ukrán melósokat, akik olcsóbban dolgoztak mint a magyarok vagy most éppen a közel-keletiek...

(#23132) KMan válasza jerry311 (#23131) üzenetére


KMan
őstag

Tehat mindenki a keletebbrol jovoknek szol be. Az angolok a lengyeleknek, a magyarok az ukranoknak, a japanok az amcsiknak :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#23133) jerry311 válasza KMan (#23132) üzenetére


jerry311
nagyúr

Látom sikerült felfogni.
Ja nem.
Mindenki a szegényebb régiókból érkezőknek szól be.

(#23134) Yeffy válasza jerry311 (#23131) üzenetére


Yeffy
veterán

és? ezzel még nem látom az evidenciát. nem benefit huszár vagyok, dolgozom itt elég sokat. sajnos egyelőre fizikai melót inkább. azóta lett egy szép kis visszér pl a lábamon.
én angolom? persze...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23135) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

sziasztok.. ismét én
most az OEP papír copat, engem is... DE
hol tudom megnézni a NI számomat és hogy mikortól van meg?!...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23136) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Sziasztok !
Én múlthét szombaton érkeztem ki ki ide Angliába, de hogy egész pontos legyek Warringtonba, haverokhoz, a jobb élet reményében szerencsét próbálni. Tudtok valami jó program lehetőséget, mondjuk valamilyen klub koncertet, ami nem is olyan vészes árban van ? Vagy azt csak Liverpoolban, és Manchesterben keressek ? Köszönöm előre is a segítségeteket :) :R :R

best regards, egy fórumozó blogger

(#23137) KMan válasza - = Zk = - (#23135) üzenetére


KMan
őstag

Uj kormanydontes van, megszunik az OEP. [link]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#23138) Yeffy válasza KMan (#23137) üzenetére


Yeffy
veterán

:Y lol
ez gondolom nem valami jó

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23139) tildy válasza - = Zk = - (#23135) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha nem tudod megnezni max kikered a hmrctol az employement historyd.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23140) - = Zk = - válasza tildy (#23139) üzenetére


- = Zk = -
félisten

köszi Ildi :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#23141) KMan


KMan
őstag

Milyen allamilag tamogatott megtakaritasi lehetosegek vannak amire jar hmrc tax releif?

Building society sajnos nem jatszik mert nincs lakas/haz vasarlasi tervem, kb 1-2 ev es hazakoltozom, SIPP nyugdijpenztarakat neztem meg, de eleg magas a koltseguk, pl. a Barclays-nal evi 155 font. :F

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#23142) BÁ Nutrition válasza KMan (#23141) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

[link]/
érdemes bogarászgatni. a 150 font se feltétlen rossz ha bent van már 100k pénz, de van ami %ban csardzsol. pl bestinvest-nél 0,3% az nem olyan durva. nekünk a céges az royal london 0,4% asszem de nem sipp hanem van 5 féle választási lehetőség kockázati szintre és annyi.

biztosítva csak 50k-ig vagy, ezt is érdemes mérlegelni hosszabb távon

itt egy másik link[link]
pl majd azt is érdemes lesz lesegetni mikor ki akarod venni h melyik cég mennyire sarcol meg érte

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23143) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok,

Hatha mar valaki vegigjarta ezt az utat es tud segiteni nekem.
Szoval otthoni villanyszereloi szakkepesitesemet (szakmunkas+van kulon erettsegi) szeretnem vhogy hasznalni itt Londonban.
Jelenleg is villanyszerelokent dolgozom egy nagy cegnel, de szeretnek tovabblepni, igy kellene most mar hivatalosan is az itteni papir.
Szoval hogy es merre kell elinduljak a meglevo papirjaimmal?

Koszi elore is!

...

(#23144) Devid_81 válasza Devid_81 (#23143) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Az osszefoglaloban talaltam vmit, most epp azt nezem :B

...

(#23145) Devid_81 válasza Devid_81 (#23144) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nem lettem vele elorebb :(
Ha esetleg valaki lenne itt aki ilyet mar csinalt, az megoszthatna velem.
Amiket talalok az diplomahoz az elfogadtatas, es oda kernek par dolgot ami szakmunkas papirokhoz nincs is.

...

(#23146) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, 2015 nyarán Angliában dolgoztam kb 1 hónapot, most itthon vagyok Mo-n, kell itthon adóbevallást csinálnom? Itthon egy percet sem dolgoztam. Mert van aki riogat vele. Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#23147) kmisi99 válasza kmisi99 (#23146) üzenetére


kmisi99
addikt

Na megválaszolom magamnak. Nagy nehezen kikutattam.

"a külföldön megszerzett munkabér Magyarországon nem adóztatható, és ha a magánszemélynek az adóévben más adóköteles jövedelme nem volt belföldön, személyi jövedelemadó-bevallást nem kell beadnia."

(#23148) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok! Kérdésem lenne az Angliában élőkhöz: Mik a vélemények az Angolok körében a közelgő népszavazásról? Kilépés támogatók vannak többen?

(#23149) Mercutio_ válasza Jarod1 (#23148) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kérdés az ide írók munkahelye/beosztása és az ismeretségi körük mennyire képezi le az angol szavazókat....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23150) jerry311 válasza Jarod1 (#23148) üzenetére


jerry311
nagyúr

Párszor volt már kérdés, olvass vissza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.