Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) GrooveHero válasza MPowerPH (#24100) üzenetére


GrooveHero
addikt

Értem. Én is így gondolom. Bár hivatalosan nem benefit néven fut, szóval lehet nem lenne gikszer, bur a franc tudja.
Overtime meg igen, előfordul, szóval részemről is hanyagolós a dolog, csak mondom rákérdek.
Köszi :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#24102) MPowerPH válasza GrooveHero (#24101) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem olyan neven fut, de ugyan ugy benefit.

Don't Tread On Me

(#24103) Zjunior


Zjunior
veterán

Uk Black friday akciokat ti is nyomathatjatok itt...:R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#24104) Yeffy válasza Zjunior (#24103) üzenetére


Yeffy
veterán

engem ez az egy deal, ami érdekel, ezt mentettem el egyedül a kalendárba. meg akarom már lepni magam egy jó Dell vagy Alien lapossal, csak szerintem annyival nem lesznek olcsóbbak, hogy megérje, sajna elég dráguszok :(
mindegy, egy próbát megér

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24105) zone válasza Yeffy (#24104) üzenetére


zone
őstag

Az amcsi Dell oldalon már előzetes akciók is vannak: [link]
Egyik ismerős onnan rendelt tavasz környékén, de már nem emlékszem, hogy azért, mert csak ott volt az új megjelenésű laptop vagy olcsóbb is volt. Olyan 6-700 font volt szállítással 17 colos Inspirion, i7, 8GB, dedikált vga.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#24106) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Helló srácok!

Igazából mindenki véleménye érdekelne, elvégre a többség eléggé tapasztalt a témát illetően. Mennyire van munkalehetőség a -relatív- kisebb városokban? Értem, Londonhoz képest egy Leeds v. Manchester is kisváros... ;] Csak azért kérdem, mert nehéz viszonyítani az itthoni helyzethez, munka terén akár még Debrecen is halál tud lenni, pedig a második legnagyobb városunk. Az albérlet árak miatt kérdezem igazából, mindenhol azt olvasom, hogy habár "vidéken" kisebbek az albérlet árak, de viszont kevesebb is a munkalehetőség. Egyedül van egyáltalán esély megélni sima átlagos melóból? Nem akarok senkivel sem közösködni, ez az igazság, jövőre leszek 27, kinőttem már abból a korból... Köszönöm a segítséget.

PS: Nem, nem olvastam vissza a topikot. Üssetek. :D

[ Szerkesztve ]

(#24107) G.Zs. válasza Coccolino_O (#24106) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mivel foglalkozol? :F

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#24108) Bubee82 válasza Coccolino_O (#24106) üzenetére


Bubee82
őstag

Egy csontvázat egyik ország sem lát szívesen sajnos :(

;]

(#24109) Coccolino_O válasza G.Zs. (#24107) üzenetére


Coccolino_O
őstag

7 évet húztam le a kiskereskedelemben, az utóbbi éveimet pedig raktárosként, szóval semmi komoly diploma v. hiányszakma nincsen kéznél.

Bubi: Köszönöm, mindig sokat segítesz. ;] :K

[ Szerkesztve ]

(#24110) noorbertt válasza Coccolino_O (#24109) üzenetére


noorbertt
őstag

Elsokorben kozoskodni fogsz csak tudni, hacsak nem pengetsz le 6honapot + letetet egy ugynoksegnek elore.

Bristolban ellehet lenni egyedul is szerintem (baratnommel vagyok 7eve igy nem tudok biztosat ;] ) ugy hogy kifogsz egy jobban* fizeto raktari munkat. -kerdes hogy megeri e azert dolgozni hogy elmenjen alberletre a penzed? Peldaul az elozo flat ahol laktunk 1 szoba+plusz nappali volt ami osszesen kb 800£ volt mindennel havonta.
Itt nagyon sok minimalberes raktar van vagy kicsit folotte (7.20-7.30) de van egy ket gyongyszem is ahova nehez bejutni es nem is verik nagydobra hogy letezik de talalni olyat is ahol 21500-22 az evi+ benefitek.

Az viszont biztos hogy egyszerubb pl Bristolban kezdeni mint mondjuk Londonban mert itt olyan teszetosza emberek nem halnak ehen hogy csak csodalkozom nap mint nap :N

(#24111) BÁ Nutrition válasza noorbertt (#24110) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

21-22k jizus krajszt :U

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24112) noorbertt válasza BÁ Nutrition (#24111) üzenetére


noorbertt
őstag

próbáld magyarul kérlek, tudom én vagyok a hulye

(#24113) fojtviki válasza noorbertt (#24112) üzenetére


fojtviki
senior tag

21000-22000 evente. Jezus Krisztus:)

(#24114) #45997568


#45997568
törölt tag

Kezdesre ertelmesebb szakma/tapasztalat nelkul 21-22 eleg istenes, en jo nyelvtudassal kezdtem 17.500-al pontosan 4 eve, most mar jocskan tobb. kozep es eszak ar/ertek aranyban jo lehet, olcsobb a megelhetes bar a fizetesek sem verdesik az eget, ellenben delen szivas lehet a magas lakas/rezsi koltsegek miatt. Swindonban ez most nalam 1000£ havonta...

(#24115) noorbertt válasza #45997568 (#24114) üzenetére


noorbertt
őstag

Ennyiert mit kapni arra?

fojtviki: ertettem en, csak azt nem miert ilyen lenezo ezzel. Az hogy valaki kijon szaktudassal annal az a minimum hogy tobbet is kepes keresni de szaktudas nelkul ez egy igenis jo penz. Vagy vergodik kaminos, fuvaroskent mert az a meno meg szaktudas nelkul.

(#24116) #45997568 válasza noorbertt (#24115) üzenetére


#45997568
törölt tag

Hat pl nem 750£ lenne havonta a keco, hanem lenyegesen olcsobb, jobban kijonne moert a CTax is olcsobb, ha 17500-bol istenesen kijottem delen, akkor feljebb eleg jol menne a szeker.

A legoptimalisabb deli fizetes eszakon lakni :)

(#24117) fojtviki válasza noorbertt (#24115) üzenetére


fojtviki
senior tag

En nem akarok beleszolni, de szerintem nem akart o lenezo lenni. En nem szolhatok semmit az evi 12000-mel :)))

(#24118) Coccolino_O válasza noorbertt (#24110) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Meglesz a lóvé a kaucióra és a többi finomságra (előtte még tervezek külföldön dolgozni, csak más országban), ami engem érdekel, hogy szimplán minimálbérből meg lehet élni egyedül mondjuk egy Bristol szintű városban. Nyilván nem egy leányálom a minimálbér kint sem, de itthon nincsen semmi jövőm. Nem akarok a legdrágább, belvárosi lakásban élni, azért tisztában vagyok a realitásokkal. Az, hogy elmegy a fizud fele albérletre, az már itthon is megvan... :U :(

(#24119) BÁ Nutrition válasza noorbertt (#24115) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem lenezes. Reszletezni nem akarom, sajat sztori miatt irtam.
Szerintem nem konnyu megelni belole de nagyban befolyasolja h mik az elvarasok

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24120) BÁ Nutrition válasza #45997568 (#24114) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem tudtam h ilyen kozel vagy. Newbury

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24121) Yeffy válasza zone (#24105) üzenetére


Yeffy
veterán

köszi, csekkolgattam már, de nem akarok usa szállítással baszakodni, meg főleg később, ha esetleg garis gond van, ki tudja, hogy állnak az ott vásárolt géphez itt. maradok itteni vásárlásnál (nagyon max otthonról).

öblítő: nocsak, kit fújt ide a szél ;] rég láttalak. hello! noorbert elég jól összefoglalta a #24110-ben, szóval készülj a "közösködésre". én is ilyen "nagyvállal" gondoltam a kijövetelt, hogy majd egyedül lakok, stb, de annak tényleg totál semmi értelme, ha arra melózol, hogy lakásodat fizesd. akkor sok értelme nincs kijönni, habár pozitívum tud leni az idegennyelvi környezet, új emberek, új élmények, nyelv-és más tanulása (bár utóbbi legtöbb pénzes, sz'al...)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24122) Mottie válasza Yeffy (#24121) üzenetére


Mottie
őstag

Azért amikor a fizu X%-a megy el lakásra itt is meg otthon is, akkor a "maradék" az általában tobbet ér itt :)

Be Victorious!

(#24123) Coccolino_O válasza Yeffy (#24121) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Amikor egyetemista vagy, akkor ez biztos "jó buli" meg minden, de azért előbb-utóbb el kell jönnie annak a pontnak az ember életében, amikor már irritálja ez a dolog. Meg ha már kimegyek, akkor nem azt fogom folytatni, amit itthon is kénytelen vagyok. Ha nem tudok "jobban" élni, akkor minek menjek ki? :(

[ Szerkesztve ]

(#24124) G.Zs. válasza Coccolino_O (#24123) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nem fogsz tudni rovid tavon jobban elni. A kivandorlas egy maraton futas, nem sprint. Ez csak hosszu tavon terul meg. Ha csak a penzkereses a cel, akkor szerintem jobban jarsz, ha az osztrak hatar melle koltozol, es onnan ingazol melozni.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#24125) noorbertt válasza Coccolino_O (#24123) üzenetére


noorbertt
őstag

Nézd úgy hogy ahol vagy ott kénytelen vagy úgy élni. Itt viszont lesz lehetőség változtatni.

(#24126) Yeffy válasza Mottie (#24122) üzenetére


Yeffy
veterán

ez egyértelmű, csak a minibéres szösszenetre gondoltam.
illetve G.Zs. is remekül kiegészítette feljebb. ez hosszútávon éri meg, kivételes esetekben (ha van jó szakmád, tapasztalatod, amit azonnal/kezdetektől nagyobb összegre tudsz váltani) tud már rövidtávon is jól alakulni pénzügyileg.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#24127) Coccolino_O válasza G.Zs. (#24124) üzenetére


Coccolino_O
őstag

50% pénz, 50% egyéb. Nem arra gondoltam, hogy kimegyek, mindenki leborul, mert én megérkeztem, és tombolni fogok a minimálbérből. De nálam a jobban élés már az is, ha egyedül meg tudok élni a fizumból. Itthon még ez sem megy.

(#24128) MPowerPH válasza BÁ Nutrition (#24119) üzenetére


MPowerPH
félisten

22k eves fizubol? :U Mi amikor parommal kijottunk, 13k-t kerestunk fejenkent, plusz overtime. Es ez eleg sokaig tartott, de jutott autora is, meg hobbira, berendezni a hazat. Most felesegem 17,5k -t kap egy evben, en meg 24k-t, ami nem sokkal van a 22k -tol(elozo evben annyit kerestem). Aki ebbol nem tud megelni, annak ugy kell. Igaz az egyik szobankat kiadtuk, igy a lakberen fogunk valamennyit, ellenben az en fizetesemhez soha nem kell hozzanyulni ugy, hogy fizetjuk a personal loan -om(2 evre vettem fol 10k-t muszajbol, mert csak egy loan utan van eselyem nagyobb mortgage-re. A felet felvettem, es felreraktam, a masik 10k meg addigra osszejon boven, igy 2 ev mulva 20k eloleggel nezegethetunk hazat.), e mellett most koltottem el 21k -t autora. A hazon kivul megvan mindenunk. Tehat akkor miert nem lehet megelni? A lakhatast es autofenntartast leszamitva minden ugyan annyiba kerul, vagy olcsobb is, mint Mo-n.

Don't Tread On Me

(#24129) Picco válasza MPowerPH (#24128) üzenetére


Picco
addikt

ketten azert teljesen mas mintha egyedul lennel, gondolj csak egy alberlet fenntartasara, ha London-ba laksz arrol ne is beszeljunk.

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#24130) MPowerPH válasza Picco (#24129) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igazad van. :R Londonba nem is igen ajanlott bekoltozni, ha nem egy jolfizeto allasod van, felsofoku vegzettseggel.
Mondjuk most hogy mondod, akik velunk jottek es egyeb ismerosok, nagy reszuk hazament, kivetel azok, akik parkent jottek ki. Egyedul egyebkent sem jo kimenni kulfoldre, en legalabbis nem jottem volna ide stabil baratno nelkul.
Egyebkent az alacsony fizut is kilehet egesziteni, en is igy csinaltam... Nem kell, hogy bejelentsenek. Vagy magad vallalsz valamit, en pl. szamitogep/ notebook szerelest es epitest, van ra igeny. Aztan kidobokent is tisztan megkeresel £11-et orankent. Heti ketszer mentem, 6-6 oraban, es tisztan megvolt a £132 fizeteskieg hetente, zsebbe. Abbol vasaroltunk es tankoltam az autot. Szoval egyedul is lehet boldogulni, csak hatarozottnak es bevallalosnak kell lenni.

Aki nem tud a vegzettsegenek megfeleloen dolgozni a nyelvi hianyossagok miatt, annak elindulaskor kell aldozatot hozni. Aztan kesobb jobb lesz. Utana akar el lehet menni egy 2 eves kepzesre is. En sem adtam fel, hogy egyszer itt elhelyrzkedhetek konyvelokent, amirol aztan lehet feljebb lepni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24131) madrac válasza MPowerPH (#24130) üzenetére


madrac
őstag

Nem hiába nem mertem én se belevágni egyedül egy kiköltözésbe, megbízható társ nélkül, és most ez megerősítést is nyert. Persze kivételek mindenhol akadhatnak, akinek ez mégis összejött.. Nemrég voltam egy hazai közvetítő cégnél ahol szoba takarítókat kerestek. Mint a helyszínen kiderült, 80 ezret akartam rólam legombolni a közvetítésért, mondván hogy ez jogos, hisz gyakornoki munka... (miközben persze nem az volt) Cserébe persze ők semmiért se vállaltak volna felelősséget. Ha putris szobát kap az ember idegenekkel, ami csak ott derül ki, akkor olyat... ha 2 hét múlva elküldik az embert, akkor elküldhetik...

(#24132) FeRkE válasza MPowerPH (#24128) üzenetére


FeRkE
őstag

Hm, jo tudni ezt a loan dolgot, meg sose volt loanom, credit cardom is csak julius ota.

(#24133) BÁ Nutrition válasza MPowerPH (#24128) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

igen, ez a megeles mindenki szamara mast jelent.
en ha egyedul laknék az kb havi 1700 fontba lenne mindenestül. az 20k evente. ebbol indultam ki. egyedul, normal helyen lakva.
a 22k nálam jezusz krajszt kategoria, de nem hivalkodasbol irom úgyhogy nem is akarok belemenni a reszletekbe. amiert az egészhez hozzaszoltam igy az az h pont osszerugtam a port a vezetoseggel a fizu miatt, de mondjuk egeszen masok is a piaci viszonyok mint a 22k-s kategóriában, meg a celjaim is masok valszeg.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24134) MPowerPH válasza BÁ Nutrition (#24133) üzenetére


MPowerPH
félisten

Draga helyen laksz. :) Nekem ennek a 45%-a kb. Ha pedig mar magamnak fizetem, akkor egy £100-assal kevesebb.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24135) BÁ Nutrition válasza MPowerPH (#24134) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

na varjal. en mindent beleszamolok. tehat a kocsira a biztositast, a telefont, kondiberlet, kaja stb
ez jon ki kb 1700ra
megertem h valakinek jo ez igy is, de azert lehet ugy is csinalni h ketszer ennyi maradjon meg havonta.
par evet lehuzol aztán irany hawaii.. :)

azt meg nem is tudom ertelmezni mit fizetsz magadnak :F :U

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24136) MPowerPH válasza BÁ Nutrition (#24135) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nekunk ugyan igy szamolva valahogy £1000 kornyeken. Pontos osszeget nem tudok, hazudni nem akarok. Ha az £1700 duplajat rakod felre a mellett, hogy fizetsz mondjuk £1000-ot mindenre, akkor ahhoz £4400-as netto ber dukal, ami ~80k /ev. A mellett megertem a 20-22k /ev nevetseges szamodra. De ugye attol meg abbol is meglehet elni.

"megertem h valakinek jo ez igy is, de azert lehet ugy is csinalni h ketszer ennyi maradjon meg havonta."
Ez azert ennel bonyolultabb. Egy atlagos vegzettseggel, minimalis tapasztalattal az ember mar annak is orul, ha 20k folott keres. Nagyon szuk reteg eri el ezt a szintet, kulonbozo okok miatt. Ha mar megkeresed a 32k -t, akkor elegedett lehetsz.(persze nem Londonban es kornyeken)

A magamnak fizetem annyit tesz, hogy nem a landlordnak adom a rentet, hanem a banknak torlesztek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24137) BÁ Nutrition válasza MPowerPH (#24136) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

azt mondjuk nem tudom h csinaljatok h ketten kijottok 1000 fontból
bar mondjuk ha a szobára kalkulasz 250font/fo kiadast plusz a kaja stb akkor lehet. csak ugye alapesetben ez minimum 2,5-3x annyi, syal csak elszamolod magad mert 2en vagytok

az meg nem tiszta h miert magadnak fizeted a torlesztot mikor le is irod h a banknak.
tied a bank is? :F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24138) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#24137) üzenetére


Mercutio_
félisten

A lakás az övé (lesz) a bérelt soha, gondolom erre utalt...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#24139) BÁ Nutrition válasza Mercutio_ (#24138) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

jah, mindig visszatérünk ehhez a zagyvasaghoz ;]
nem tudom ki baxta at az embereket anno, de hogy kb lehetetlen kinevelni belole oket az eleg nyilvanvalo

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24140) fojtviki válasza BÁ Nutrition (#24139) üzenetére


fojtviki
senior tag

Sajnos en sem ertem, meg mindig, hogy miert jon ki ugyanannyira az alberlet, mintha veszel. Tudom mar leirtatok, de nem tudom megerteni. Egyet sem ertek vele, be kell, hogy valljam:))))

(#24141) MPowerPH válasza BÁ Nutrition (#24137) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem, havi szinten a lakhatas, rezsivel egyutt olyan £520 kettonknek.

Rosszul fogalmaztam, a fosulin a prof monta mindig igy. Tehat amikor rentet fizetsz, akkor a landlordnak adod a penzt, amibol Neked hosszutavon semmi nem jut. Ha meg a hitelt fizeted, akkor a kamat a banke, az alap, ami utan fizetsz az a Tied lesz mondjuk 15 ev mulva. Erre ertettem, hogy azt tulajdonkeppen magadnak fizeted. En most £550-et perkalok/ honap csak a hazra. Az adott arszinten kinezett ingatlanok az adott futomidovel maximum £450 -be lesz nekunk minden honapban. Ezert...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24142) Bubee82 válasza Coccolino_O (#24127) üzenetére


Bubee82
őstag

Ha van benned vállalkozói ambíció, akkor érdemes azt az utat járni itt. Megéri.

Én most fogom megalapítani a másodikat. Az első kissé rosszul sült el, de legalább óriásit fejlődtem belőle :K Itt a vállalkozósdi elég cukortéma, elég jó a környezet hozzá, támogatják minden irányból.

[ Szerkesztve ]

(#24143) KMan válasza BÁ Nutrition (#24139) üzenetére


KMan
őstag

Venni vagy berelni [link]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#24144) MPowerPH válasza KMan (#24143) üzenetére


MPowerPH
félisten

Es azt a temerdek elonyt nem kell felsorolni, ami azzal jar, hogy sajat lakasod van. Pl. en mar regen megcsinaltattam(-megcsinaltam) volna a futes korszerusitest+szigetelest, ha az enyem lenne. Mar azon egy rakas penzt fognek a rezsivel is. Nem meg ugy nezne ki a haz, amiben lakok, ahogy azt en elkepzeltem. Es nem kellene engedelyt karnem mar azert is, ha eppen fel akarok rakni egy kepet, vagy egy fuggonykarnist. :U

Don't Tread On Me

(#24145) Picco válasza Bubee82 (#24142) üzenetére


Picco
addikt

egyeni vallakozas vagy LTD?
En hasznalt IT hardware kereskedelemmel foglalkozom es majd' mindenkinek VAT-s szamla kell, tehat mindenkeppen LTD-t kellene alapitanom, csak meg nem talalkoztam olyannal aki erthetoen el tudna mondani az elonyoket/buktatokat, szabalyokat.

PS: ha nem titok mivel faztal ra elso korbe? hadd tanuljak en is :)

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#24146) Bubee82 válasza Picco (#24145) üzenetére


Bubee82
őstag

Ltd. Már megvan két éve, csak 1-1.5 éve teljesen leálltam mindenféle tevékenységgel. Voltam mellette egyéni vállalkozó is :D Halmoztam az élvezeteket :D

Simán Ltd, abban a profilban amiben te tevékenykedsz. Az adózás is kedvezőbb lesz, de nyilván ebben az esetben ahhoz hogy pénzt vehess fel belőle payroll kell, ami általában plusz kiadás - noha nem olyan vészes. Vagy megcsinálod magadnak valami online payroll szoftverrel.

Vedd fel az EVLA Ltd.-vel a kapcsolatot, azon belül is a Szabó Évával, ő készséggel segíteni fog mindenben (illetőleg a honlapjuk nagyon informatív, van pro/kontra magyarázat, kukkants rá). Nekem ők alapították a céget, meg azóta is ők csinálják a könyvelésemet, adóbev-et meg minden kutyafülét.

Elnyertem itt egy StartUp Loan-t, kaptam 10 rongyot az államtól vállalkozásalapításra és ennek a pénznek a beosztása során csúsztam el egy kicsit. Naívan álltam a marketing részéhez (bíztam abban, hogy az emberek felkapják és viszik), illetve arra fektettem a hangsúlyt, hogy a tervezés és indulás tökéletes legyen, azonban a kivitelezésbe buktam pont bele :) Az szarul sikerült. Hozzáteszem emellett éjszakai műszakban is toltam a munkát, hogy megmaradjon a biztonság, ezért talán a megfelelő figyelem sem volt meg. Többet kellett volna tolni az elején, többet piacozni és nem várni az online megrendeléskre. Ami még nagy probléma volt, hogy túl sokat vállaltam fel, túl sok termék. Egy új terméket bevezetni egy telített piacra sem egyszerű, de 10+ az meg óriási felelőtlenség. Most már tudom :K Volt mentorom, mert a programhoz járt egy pénzügyi szakértő 1 éves segítsége ingyen, de sok olyan dologra nem hívta fel a figyelmem, amire kellett volna. Annyit mondott először, hogy a számok túl ambíciózusak (cash-flow forecast) :D De egy negatív balance nem túl hivalkodó az elbírálás során :U

A tanulópénz megvolt :) De ez csak erősebbé tett. Azóta sokat szívtam fel, sok praktikát lestem el igen komoly emberektől, úgyhogy a másodiknak már illene bejönnie :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24147) BÁ Nutrition válasza KMan (#24143) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Majd meglesem most mobilon vagyok. Ha nem egálra hozza ki akkor zagyvaság. Ill ami tény ha hozzád kozodik az igatlan akkor te dontesz sok mindenben, csereben a lakas kot roghoz elegge a berlethez kepest. Ergo kb annyi a kulonbseg. Anyagi nem nagyon

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24148) BÁ Nutrition válasza KMan (#24143) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

kb egyetertek :K

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24149) #30638592 válasza BÁ Nutrition (#24147) üzenetére


#30638592
törölt tag

Miert kotne roghoz? Kiadod és tovabballsz.

(#24150) radi8tor válasza #30638592 (#24149) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mert a kiadás csak annyiból áll, hogy kiadd mi? Nem kell rendszeresen vissza járni, stb.
Nem adhatod ki aztán odébb költözöl 200 mi-t.
Illetve kiadhatod, ha megbízol vele valakit, de akkor sokat buksz a jutalékon.

Megkockáztatom, hogy olyan házat nem is lehet kiadni, ami hitelre lett véve. Mindenki ezt csinálná akkor.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.