Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23401) Balinov


Balinov
félisten

ez eleg summas

Vice

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23402) MaciG


MaciG
addikt

Ha Londonban szeretnék tömegközlekedni, akkor melyik oldalon érdemes ezt "megtervezni" ? Olyasmire gondolok mint a bkv útvonaltervező.

BANZAII

(#23403) Yeffy válasza whitezo88 (#23395) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD
ez a kép ez jó :K

érdekes dolgok történtek, és fognak, az biztos. de hát ha megszavazták, egyék meg, amit főztek. csak sajna mindenki fog szopni ezzel, nem csak ők :( volna még egy-két kommentem (néhány érdekes angol kollégáktól is, akik szintén megosztottak eléggé), de szerintem ban lenne a vége.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23404) MPowerPH válasza Devid_81 (#23399) üzenetére


MPowerPH
félisten

Bank nem nezi, kivulallo vagy e vagy nem. Legyen jo credit historid, jo ados legyel, ez szamit.
Es ahogy mar irtak, a hitelezes is egy gazdasagot szabalyzo folyamat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23405) #45997568 válasza Yeffy (#23403) üzenetére


#45997568
törölt tag

Az angol kollegaim nem nagyon szeretnek nyiltan politizalni a munkahelyen, tul pol korrektnek kell tunniuk. A felszin alatt meg :U A generacios tores az amit nehez lesz megemeszteniuk, ez most hosszu idore el fogja foglalni oket, a fiatalok mar lazadoznak, a monarchia maradeka rogyadozik, az elso fecskek mar koltoznek is, az EU mar bejelentette hogy menjetek a fenebe mihamarabb es nem lesznek jo fejek :U

A nyertesek meg mar visszakoznak az igereteiktol ami szinten tobb mint bohozatta silanyitja ezt az egesz referendumot.

Ma nem voltam munkaban de az egesz happeningem jol szemlelteti az allapotokat az en nezopontombol.

IT-s vagyok del angliaban egy kozepes varoskaban-ban, sajat cegem van (contractor) es elo voltam irva az NHS-es fogorvoshoz, a hid alatti fogam par hete megadta magat, ma jott el a huzas ideje. A varoban ott ultem egyedul, a szemelyzet mind bevandorlo indiai, kozel-keleti, meg tavol-keletiek, csak a kuncsaftok kozott latsz europait. Az orvosom a neve alapjan talan irani, de EU-s allampolgar, ma o is aggodott egy picit, mire annyit mondtam neki, dentist-kent nem nagyon kell aggodnia, hianyszakma, raadasul kivallo szakember, en IT-s vagyok nem aggodom (mielott bementem az angol fonokom irt egy uzenetet hogy minden oke, a szerzodesem meghosszabitva, gyogyulast), kint paran unnepelnek talan az utcan, de a tobbseg arcan amit latok az nem orom, hanem inkabb felelem a kiszamithatatlan jovotol. Idovel lecsillapodnak a kedelyek, az erzelmi reakciokat felvaltjak a logikus dontesek, az erdekek.

Nagyon remelem nem jutnak el olyan kozallopotokra mint ami Mo-on volt (van) jellemzo, kar lenne ertuk.

(#23406) BÁ Nutrition válasza Yeffy (#23403) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Írd priviben

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23407) noorbertt válasza Yeffy (#23403) üzenetére


noorbertt
őstag

Itt is elég vicces volt, harapni lehetett a "nácizmust" a levegőben.

-
Amúgy Magyarország felé milyen következményekkel kell számolni? Pl tb..

(#23408) Yeffy válasza #45997568 (#23405) üzenetére


Yeffy
veterán

... , tul pol korrektnek kell tunniuk. A felszin alatt meg ...

na, hát kb ezt tapasztaltam én is. egy-kettő azért, aki úgy "értelmesebb", kiszólta azért, hogy (szerinte) sok angolnak mi a valódi baja. csak hát arról nem lehet beszélni, mert nem PC, így lehet ütni a K-Európait, az tűri :U
na mindegy.

A nyertesek meg mar visszakoznak az igereteiktol ami szinten tobb mint bohozatta silanyitja ezt az egesz referendumot.
hát, ez már több, mint bohózat. a kedvenc videóm mára az az UKIP-es majom nyilatkozata, amikor a riporter megkérdezte, h amivel korábban kampányolt, h heti Ł500milla vagy mennyi megy az EU felé, ezt majd a kilépés után lehet fordítani NHS-re, school-okra, akármire, és így a voltaképpeni kilépés után garantálja-e, h az a pénz az eü-be megy, kijelentette, hogy nem kellett volna ilyet mondania, elhibázott volt, stb :)) szánalmas, nevetséges.

igen, ez a bizonytalanság azért érezhető. és még hol a vége, ki tudja...

noorbertt: akkor legalább nem csak én tapasztaltam ezt - de hozzátenném, h elsősorban nem felém/felénk. volt olyan kolléganő, aki ki is jelentette, h ne érezzem úgy, h ez rasszizmus felém/felénk, nem velem/ünk van a bajuk sokuknak.

tb? nem tudom. lehet, h ha kilépés végigmegy, ahogy is írta, "elő lehet újra fizetni" az otthoni tb-re. az mondjuk nem olyan rossz, a sok szar mellett, ami gondolom ezzel az egész hercehurcával fog járni... :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23409) radi8tor válasza MaciG (#23402) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Google maps vagy valami mobilos app.
De én Budapesten lakom.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#23410) aprokaroka87 válasza Yeffy (#23408) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tehát nem elég hogy az állampolgárok jó része nem is igazán értette mire szavaz még csalás áldozatai is lettek?

(#23411) MPowerPH válasza Yeffy (#23408) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hol volt ez a nyilatkozat? Errol pont lemaradtam.

Don't Tread On Me

(#23412) FeRkE válasza MPowerPH (#23411) üzenetére


FeRkE
őstag

(#23413) #45997568 válasza MPowerPH (#23411) üzenetére


#45997568
törölt tag

Itt

(#23414) MPowerPH válasza #45997568 (#23413) üzenetére


MPowerPH
félisten

Koszi mindkettotoknek. Ez kemeny... Liar moron....

Don't Tread On Me

(#23415) Yeffy válasza aprokaroka87 (#23410) üzenetére


Yeffy
veterán

mondhatjuk így is... <kezet széttáró smiley>

BMW001: épp akartam linkelni, de már látom, megtették mások is

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23416) Mottie


Mottie
őstag

Mindenesetre mondom a melohelyen, hogy ha adodik lehetoseg, szivesen relokalok San Franciscoba :)

Az egyetlen nem brit vagyok a csapatban, de mindenki eleg borus volt ma...

Be Victorious!

(#23417) radi8tor válasza Mottie (#23416) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, elég nagyot ütött ez így, hogy csak pár százalék döntött.

⭐ Stella

(#23418) #45997568 válasza radi8tor (#23417) üzenetére


#45997568
törölt tag

A toresvonalak nagyon hasonloak ahhoz ami Mo-n is ment es otthagytak az egeszet mint en is. A ket legnagyobb tamogatoja a 65 ev felettiek es a nem agyon-iskolazottak. Nem nagyon fogok meglepodni ha mostantol direkt ezek a csoportok lesznek kiemelten megszolitva ujra es ujra a politikusok reszerol, a fiatalok es az ertelmesebbje majd szepen gondol egyet es tovabb all :U Ismeros?

Szoval mindazok szamara kik nem ilyen politikai kozegben akarnak elni alternativa, hogy keresnek egy olyan bevandorlo orszagot ahol a bevandorlas az hetkoznapi, illetve a tarsadalmuk nem eloregedett, akkor megtalalja a szamitasat hosszabb tavon is.

[ Szerkesztve ]

(#23419) radi8tor válasza #45997568 (#23418) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az oké, hogy ez volt England-ban, de Scotland és Northern Ireland-ban remain nyert. Szóval nem lehet rámondani, hogy mindenhol leave-re szavaztak az idősebbek.
Valami nagyon bökte a csőrét az England szavazóknak. Vagy csak többet ülnek a tévé előtt és átmosta az agyukat a média.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#23420) Balinov válasza radi8tor (#23419) üzenetére


Balinov
félisten

Tegnap este néztem angol tvket.. Félelmetes volt hogy a tipikus Angol leave szavazó idősebb korosztaly volt de a még ijesztobb az azok voltak akik a birodalmi maszlaggal jöttek..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23421) #45997568 válasza Balinov (#23420) üzenetére


#45997568
törölt tag

Pontosan, bnom ugyanezt mondta.

radi8tor1: Skocia erdekes, ott is volt X% aki menne EU-bol, tobbsegeben persze maradnanak, menenek UK-bol es csatlakozni EU-ba, NIR is maradna EU es most mar talan ujraegyesulnenek Irorszaggal ami szinten tortenelmi lenne, nagyon szurkolok nekik.

A realitasok masok, de azt hiszem a jelenlegi kiralyno tenlyeg maradandot alkotott, uralkodasa alatt GB elvesztette az osszes gyarmatat, szetesett a brit unio es maradt koloncnak Wales :P

(#23422) radi8tor válasza #45997568 (#23421) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Skócia egyesülne Írországgal? :DDD
Ez még viccnek is rossz. Észak Írek a szomszédos Írországgal akarnak egyesülni.

Tényleg a királyi család mit gondol ezekről a dolgokról? Gondolom beleszólási joga nincs az eseményekbe.

⭐ Stella

(#23423) #45997568 válasza radi8tor (#23422) üzenetére


#45997568
törölt tag

Azt irtam Skocia kilep GB-bol, NIR meg ujraegyesul Irorszaggal.

A Queen egy senki, egy szimboluma a mult nagysaganak, turistalatvanyossag.

(#23424) radi8tor válasza #45997568 (#23423) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

:R

⭐ Stella

(#23425) Yeffy válasza #45997568 (#23421) üzenetére


Yeffy
veterán

... azt hiszem a jelenlegi kiralyno tenlyeg maradandot alkotott, uralkodasa alatt GB elvesztette az osszes gyarmatat, szetesett a brit unio es maradt koloncnak Wales :P

kb nekem is ez jutott tegnap az eszembe, azért kíváncsi lennék, mit gondolnak, attól függetlenül, h csak drága díszletnek vannak kb...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23426) #45997568 válasza Yeffy (#23425) üzenetére


#45997568
törölt tag

Hivatalosan semmit, nem lehet hivatalos velemnyuk. A skot szavazas soran is amit hallottunk, hogy szeretnek ha a skotok maradnanak az egy privat beszelgetesen hangzott el, aminek nem lett volna szabad kikerulnie. Allitolag volt is botrany belole.

Az angolok tobbsege ugy van vele, hogy a kiralyno is nemet, nem angol csaladbol szarmazik, a ferje, a Duke meg gorog, szoval kb ennyire erdekli oket a "monarchia" kepviseloi.

(#23427) Yeffy válasza #45997568 (#23426) üzenetére


Yeffy
veterán

igen? :Y lol, ezeket nem is tudtam (úgy ekb egyik állításodat sem). az szép

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23428) radi8tor válasza Yeffy (#23427) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól titkolják. :D

⭐ Stella

(#23429) Malibutomi válasza Yeffy (#23427) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem tudtatok?
Az elso vilaghaboruban is unokatestverek ultek a tronokon a ket oldalon. (Igazabol 3 mert II. Miklos car is masodunokatestveruk volt.

[ Szerkesztve ]

(#23430) tildy válasza #47053824 (#23327) üzenetére


tildy
nagyúr

Tradicionalis oka van, miert ceruza van kiteve. MINDIG az szokott kiteve lenni. En is meglepodtem az elso szavazason. De mielott csalast kialtanal, egyszeru oka van: a tollal ellentetben nem ut at a papiron ( ha boritekba tennek, egyszerubb lenne, akkor a toll se utne at esetleg mas papirra) a masik, hogy nem kell nezni, hogy vajh kifogyott-e ( bar szerintem a ceruzahegyezes, es annak vizsgalata, kitorott -e a hegye pont ugyanennyi ido)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23431) tildy válasza radi8tor (#23422) üzenetére


tildy
nagyúr

A kiralyi csalad tradicionalisan politikailag neutral.

MaciG A bkv utvonaltervezojenel sokkal jobb van itt. citymapper.

@EMvy: Populista barma, most mit lehet erre mondani. Szavazatokat akart, erre szetveri az EU-t, meg az orszagat. Hat csodas.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23432) Yeffy válasza radi8tor (#23428) üzenetére


Yeffy
veterán

:D

Malibutomi: nem, nem tudtam.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23433) zone válasza #45997568 (#23418) üzenetére


zone
őstag

Az egy dolog, hogy az 50 év felettiek többsége a kilépésre szavazott, de az 18-40 közöttiek csak 43-64%-a ment el szavazni.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#23434) bluekoli


bluekoli
tag

üdv Londoniak! Úgy néz ki, hogy július 15 ill. 16-án Londonban leszek, mielőtt továbbutaznék az Egyesült Államokba. Egyik estére sincs még programom, ha valakinek van ideje/kedve összeülni és egy sör mellett társalogni a kinti életről, az dobjon egy privátot. Érdekel milyen magyarként Angliában az élet, én pedig tudnék mesélni arról, hogy milyen az USA-ban, mert már több mint egy éve kinn dolgozom.

(#23435) aero. válasza bluekoli (#23434) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én sajna otthon leszek akkor, de engem érdekelne pár dolog, privátban lehet megkereslek. Merre laksz? Nem rég jöttem haza egy 11 napos nyugati parti tripről.

(#23436) bluekoli válasza aero. (#23435) üzenetére


bluekoli
tag

Írj nyugodtan, ha kérdésed van. Hát ahol én vagyok az enyhén szólva nem a nyugati part. Alabama :)

(#23437) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Azt tudjatok, hogy a kilepes megtargyalkasat ki folytatja le? Vagy kulon letrehoznak erre egy bizottsagot? Nem ugy van, hogy mind a 4 tag parlamentjenek el kell fogadnia?
Kollegam megbanta, hogy a leavre szavazott, tegnap mondta nekem. :U Ugye miutan nyertek, utana nezett annak, milyen kovetkezmenyei lehetnek. Elotte csak a Farage fele kampanyt hallgatta meg. Baratnom kollegaja pedig nem akart kilepni. Azert szavazott Leave -re, hogy "uzenjen Brusszelnek".

Ugye hivatalosan meg nem jelentettek be, hogy 'Kilepunk'. Maga a nepszavazas eredmenye pedig nem automatikusan vezet oda, mivel azt elotte el kell fogadnia a parlamentnek.(felso hazanak?) Miert erzem azt, hogy ez meg nincsen lefutva?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23438) radi8tor válasza MPowerPH (#23437) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy láttam valahol, hogy alsóháznak kell elfogadnia a dolgot, utána indulhat csak a kilépési folyamat.

⭐ Stella

(#23439) cyberkind válasza radi8tor (#23438) üzenetére


cyberkind
félisten

És mi lesz az eddigi 3 milliós "aláírással" ami fokozatosan növekszik?
Ez már nem elhanyagolható szám, tekintve hogy a 350 milkás szlogennel több millió embert megtévesztettek.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#23440) MPowerPH válasza radi8tor (#23438) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor az is elofordulhat, hogy nemet mondanak, amivel a kormany elveszti a legitimitasat, es feloszlatja magat a parlament. Elorehozott valasztas, amibol kitudja, mi fog kisulni. Igy is eleg instabil a politikai helyzet, leven hazon belul is egymasnak feszultek.

cyberkind: Az annak megtargyalasat kotelezoen napirendre kell tuznie a parlamentnek, de ahhoz a 100k alairo is eleg.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23441) Malibutomi válasza cyberkind (#23439) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Annyit jelent hogy targyalnia kell a parlamentnek. De nem lesz belole semmi ugysem.
Ugyanugy ahogy a szavazas ellenere donthetnenek ugy hogy maradnak, de az politikai ongyilkossag lenne.

(#23442) Oppenheimer válasza Malibutomi (#23441) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Kinek lenne politikailag öngyilkosság, amikor a lakosság többsége már maradni akar?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#23443) emvy válasza Oppenheimer (#23442) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezt honnan tudod?

while (!sleep) sheep++;

(#23444) Malibutomi válasza Oppenheimer (#23442) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mutatsz errol egy felmerest? Mert a hivatalos az a vote volt es ott a tobbseg menni akart.

[ Szerkesztve ]

(#23445) MPowerPH válasza Malibutomi (#23444) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azota sokminden megvaltozott... Egy uj referendum eseten a remain gyozne. Sok ember, aki a Leave -re tette a voksat, csak azt kovetoen nezett utana, mivel is jar, ha kilepnek az EU -bol. Es most be vannak tojva, mert a font is zuhant ( a balgak ebben sem hittek), es a tudvan, hogy a skotok es irek ez esetben nem maradnak, egyutt sok-sok EU-s es nem EU-s es angol ceggel egyetemben.
A Kia mar bejelentette, hogy ha igy marad, kivonul. Hopp, 800.000 munkahely megszunik. Hyundai szinten... Es az exportbol elo angol cegek szinten inkabb athelyezik a szekhelyuket masik EU-s tagallamba.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#23446) emvy válasza MPowerPH (#23445) üzenetére


emvy
nagyúr

> Egy uj referendum eseten a remain gyozne.

Ezek mind csak spekulaciok, es a 'sok ember', akit a teveben lattatok, az par tucat. A Leave masfelmillioval gyozott. Nem ennyire egyszeru az eset.

while (!sleep) sheep++;

(#23447) KMan


KMan
őstag

Na megjottem en is, csak fesztivalon voltunk egesz hetvegen, nem voltam netkozelben. Reggel mikor kijott az eredmeny mar uton voltunk, hat nagyon rosszul esett. Cameron lemondasat is sajnalom, volt nalunk a gyarban latogatoban par hete, talalkoztam vele, ertelmes faszinak tunt amugy. Megertem a helyzetet egyebkent, abba siman belerokkanna szerintem ha neki kellene levezetnie es letargyalnia a kilepest. Mondjuk part es PM legyen a talpan akar konzervativ vagy labour hogy ezt az egeszet ami a kovi 1-2 evben lesz azt vegigvigye. Szerintem nagyon fontos amit Cameron a lemondo beszedeben mondott, hogy a dontes vegleges es ezt mindenkinek tiszteletben kell tartania es mostantol kozos cel hogy a legjobb feltetelekkel johessen letre a kilepes.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#23448) Malibutomi válasza MPowerPH (#23445) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ebben egyebkent biztos vagyok. Ha megismetelnek, akkor elsoproen gyozne a remain.
De velekedesre nem lehet epiteni a parlamentben.

(#23449) radi8tor válasza Malibutomi (#23448) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Polgári elégedetlenség lesz ebből.

⭐ Stella

(#23450) #45997568 válasza radi8tor (#23449) üzenetére


#45997568
törölt tag

Az mar van, az engedetlensegre mar kivancsi lennek en is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.