Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23851) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#23850) üzenetére


Mercutio_
félisten

2x15 perc és a cég infrastrukturáját használja. Nem biztos, hogy mindenkinek jó választás a contractor.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23852) BÁ Nutrition válasza Mercutio_ (#23851) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en csak aszondom bizonyos esetekben megerheti. pl magyarorszagrol is tudsz dolgozni angol berert
paran csinaljak most a cegnel lengyelorszagbol meg otthonrol(gepipar, tobb evet lehuzva itt a cegnel, szal nem it)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23853) KMan


KMan
őstag

kis brexit

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#23854) Conga


Conga
csendes tag

Üdv! Nov elején mehetnék haza Skóciából 3hónapra (február vissza) a kérdésem az lenne,hogy
az itteni tb-t le kell mondani erre az időre és otthon bejelentkezni és ha visszajövök otthon ismét lemondani itt újra?

[ Szerkesztve ]

(#23855) #45997568 válasza Conga (#23854) üzenetére


#45997568
törölt tag

Hat ha angliaban elsz akkor nem kell lemondani, kivaltod az EU TB (EHIC) kartyat es csoki. Felesleges papirmukanak ne tedd ki magad.

Ez nekem itt nagyon tetszik hogy mindent online intezunk, nem kell eltantorogni valami irodaba es ott szenvedni orakat, egyedul meg az elejen az NI szamert kellett a JobCenter-be elmenni. Zsenialis.

[ Szerkesztve ]

(#23856) Conga válasza #45997568 (#23855) üzenetére


Conga
csendes tag

Jogos,már meg is csináltam :) köszi.Azért az elején voltak futkosások ahogy irtad,ni szám..bankszámla miatt kb 5ször voltam bankba :D otthon meg be se lépsz a bankba már rád sóznak 4fajta számlát..

(#23857) Mercutio_ válasza Conga (#23856) üzenetére


Mercutio_
félisten

Otthon állampolgár vagy...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#23858) tildy válasza Mercutio_ (#23857) üzenetére


tildy
nagyúr

Az semmit nem jelent, biztositva itt van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23859) #45997568 válasza tildy (#23858) üzenetére


#45997568
törölt tag

A bankolasra ertette gondolom, azert olyan egyszeru Mo-n szamlat nyitni mert magyar allampolgar.

[ Szerkesztve ]

(#23860) tildy válasza #45997568 (#23859) üzenetére


tildy
nagyúr

Ahh, bocsi ezzt beneztem. :D Azt hittem rupsznak valaszolt LOL :D ( lehet aludni kene) :D
Btw kulfoldi lakcimmel magyar allampolgarkent azert otthon sem biztos, hogy olyan egyszeru. ( Pl ha nincs lakcimkartyad...)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23861) #45997568 válasza tildy (#23860) üzenetére


#45997568
törölt tag

Bezarni legalabb mar nem nehez, bementem es 5p mulva jottem is ki :DDD Se szemelyi, se lakcimkartya, csak utlevel.

(#23862) #30638592


#30638592
törölt tag

Swansea-bol valaki? Elég volt Londonbol, atkoltoznenk parommal, minden info jól jonne... koszi

(#23863) #45997568 válasza #30638592 (#23862) üzenetére


#45997568
törölt tag

Hat Swansea-rol nem sok jot halottam, nezz korul alaposan, Cardiff oke, nezd meg bunozesi ratat, viszonyokat, milyen munkak vannak ott... Nem jartam ott sosem, szoval sajat tapasztalatom nincs, nezz utana rendesen.

(#23864) Balinov válasza #45997568 (#23863) üzenetére


Balinov
félisten

Nem Swansea az a hely ahol az acelműt akarják bezarni? Szerintem az lehuzna az egész régiót...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23865) #30638592 válasza #45997568 (#23863) üzenetére


#30638592
törölt tag

Lehet hogy regi statisztikat neztem, de elvileg londonnal jobb. Meg nyilvan nem a gettoba vennenk lakast...
De akkor leirom a tervet, több szem tobbet lat alapon: lett megtakaritasunk az Evek alatt és vasarolnank lakast. Erre csak videken lenne lehetosegunk, kb nulla hitellel. Voltunk elég sok helyen turistakent, kb van velemenyunk minden teruletrol. Cornwall lenne az alom, de ott ugye sok munka nincs.
Ti melyik regiot valasztanatok? Munkatol nem felunk, akar ketkezi is johet, de normalis eletet akarunk mar alberlo tarsak nelkul sajat lakas/hazzal.
Minden velemenyt szivesen meghallgatok. Akar irorszag is johet.

(#23866) Yeffy válasza #30638592 (#23862) üzenetére


Yeffy
veterán

helynek gyonyoru, legalabb is a tengerpartjuk. ev elejen valamikor elgurultam arra, nekem nagyon tetszett. :K

tobbet sajnos nem tudok hozzafuzni, nem eltem ott, a belvarosban sem voltam, csak atutazni :D :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#23867) Bubee82 válasza #30638592 (#23865) üzenetére


Bubee82
őstag

Exeter, Plymouth környéke esetleg? Ott azért kell lennie munkának. Vagy saját vállalkozás.

[ Szerkesztve ]

(#23868) #30638592 válasza Bubee82 (#23867) üzenetére


#30638592
törölt tag

Itt még nem voltunk. Tapasztalat esetleg?

(#23869) BÁ Nutrition válasza #30638592 (#23865) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

milyen munkakban gondolkozol?

ill ha van mani hitel nelkuli lakashoz akkor lehet erdemes elgondolkodni egy hazauton is

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#23870) #30638592 válasza BÁ Nutrition (#23869) üzenetére


#30638592
törölt tag

Raktar, sofor, ilyesmi.
A lényeg, hogy egy sallangoktol mentes, egyszeru, hetkoznapi eletet tudjunk elni. Gyerek se artana hamarosan.
Haza ut kizarva, nincs jovo ott. Pestre meg nem megyek, akkor inkabb az erdo.

(#23871) Bubee82 válasza #30638592 (#23868) üzenetére


Bubee82
őstag

Nincs. Csak Devon meg Cornwall nem csak halászfalvakból áll. Exeter és Plymouth is egyetemi város, valószínűleg élhetőbbek, mint akár most Bristol.

(#23872) Balinov


Balinov
félisten

Sracok, koszi, hogy szamtalanszor ajanlottatok a transferwise-ot. tegnap kiprobaltam egy kisebb, parszaz€-s tetelnel (IR EUR szamlarol ERSTE.hu HUF-ra). Eddig valami 2khuf kezelesi koltseg volt mindig, most meg ahogy nezem 2.xx€-bol megusztam.

Raadasul az insant/vagy gyorsabbra mentem ra, tegnap, es azt jelezte a TW, hogy varhatoan masnapra erkezik meg, majd mikor vegeztem a tranzakcioval hetfot jelzett, de most neztem az Erstes mobilbank app-ban, mar tegnap ott volt a mani.

Ha en ezt korabban elkezdtem volna hasznalni :W :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23873) KMan válasza Balinov (#23872) üzenetére


KMan
őstag

Ja en is igy voltam vele... tul keson kezdtem el hasznalni... meg a SEPA utalasnal is kevesebb a fee es a valtasi arfolyam is jobb. mindegy, jobb keson mint soha :DDD

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#23874) Balinov válasza KMan (#23873) üzenetére


Balinov
félisten

Pontosan, csak mikor arra gondolok hogy 8 év alatt mit megspóroltam volna....

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23875) fojtviki válasza Balinov (#23874) üzenetére


fojtviki
senior tag

Azt hiszem a TW talan 2 eves:) Lehet nem jol emlekszem, de szerintem nem tul regi:)

(#23876) Balinov válasza fojtviki (#23875) üzenetére


Balinov
félisten

Tényleg, az lehet, de akkor is zavar az a 2 évi konverziós díj.. 😕

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23877) Bubee82 válasza Balinov (#23874) üzenetére


Bubee82
őstag

Kb. 2 év használat után 9700 font utalás, 1200 font megtakarítás (a bankihoz képes mérten). A TW statja szerint as of today. Én már csak ezt hasnyálom :K :R

[ Szerkesztve ]

(#23878) Viszlát válasza Balinov (#23872) üzenetére


Viszlát
addikt

Alapvetoen felesleges az instant opciot hasznalni, gyakorlatilag atlag 1-1.5 orat vesz igenybe a konverzio (8-6 kozott), ehhez meg a kuldo es fogado orszag atutalasi korulmenyei jonnek hozza. Tehat a reggel 8-kor elinditott utalas legkesobb 2 orakor mar a celszamlan van, mert angoloknal azonnali atutalas tortenik + masfel ora konverzio + magyar atutalas ami max 4 ora. Gyakorlatilag altalaban mar delre ott van, mert otthon is orankenti ciklus van mar, 2 orat is csak akkor kell varni ha pont lecsuszol a ciklusrol. Egy szo mint szaz, nincs ertelme az azonnali meg garantalt pluszkoltseges opcioknak.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#23879) Balinov válasza Viszlát (#23878) üzenetére


Balinov
félisten

Köszi Viszlát, ez újabb hasznos infó

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23880) melon válasza Bubee82 (#23877) üzenetére


melon
tag

Erdemes megjegyezni, hogy az altaluk jelzett "megtakaritas" szerintem eleg marketingszagu, nekem pl. 2.5 ev alatt kozel 3x annyi ment at, megis "csak" 1.4k-t ir megtakaritasra :) De ez egyaltalan nem kisebbiti az erdemeiket, nagyon elegedett vagyok veluk, ha csak lehet, en is kizarolag ezt hasznalom mar (szerencsere egyre ritkabban :D )

(#23881) Bubee82 válasza melon (#23880) üzenetére


Bubee82
őstag

Elképzelhető :)

Én csak azt tudom, hogy mióta ezt használom, azóta az utalás előtti nap nem forgolódom az ágyban álmatlanul, hogy b*zmeg ez megint mennyibe fog kerülni.

Szóval /me boldog kásztömör :)

[ Szerkesztve ]

(#23882) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata autó hazaszállításában? Mennyiből lehet kijönni? Lábon olcsóbb vagy tréleren/kamionon.
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#23883) Bubee82 válasza JoolsNOS (#23882) üzenetére


Bubee82
őstag

£400-£500 körül szokott lenni. Van egy magyar tréleres, akit tudok ajánlani.

(#23884) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok,.

Lenne melom congestion charge zone-an belul.
Akarhogy nezem nem tudom kitrukkozni mashogy csak ha bejarok vmi robogoval, mert ugye motorok azok mentesek elvileg.
Kerdesem az lenne, hogy nagyjabol saccra mennyi a havi fenntartasa egy ilyen gepnek?
Itteni jogsim van, pontom nincs, nem tudom mi mas szamit :)

Tomegkozlekedest kizarnam mert hosszu es unalmas :)

...

(#23885) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Haliho

Tobb, mint 3 hete vettem autot de meg semmilyen papir nem jott. Kihez forduljak? Irjak a kereskedesnek?

(#23886) #45997568 válasza aero. (#23885) üzenetére


#45997568
törölt tag

Hivd fel a kereskedest hogy mi van, ha azt mondjak feladtak erdemes rakerdezni a DVLA-nal is hogy mi a helyzet.

Devid: Londont kerulom mint a pestist de itt esetleg erdemes erdeklodni vagy par forumot megnezni, nem hiszem hogy olyan egetveroen draga lenne, sooot...

Itt van jo info is.

Ez is jo lehet.

[ Szerkesztve ]

(#23887) Devid_81 válasza #45997568 (#23886) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Koszonom a hasznos infokat! :R
Egeszen olcso, szerencsere, mar csak utana kell nezzek minek kell utana nezni ha hasznaltat veszek :)

...

(#23888) G.Zs. válasza aero. (#23885) üzenetére


G.Zs.
senior tag

4 hetet kell varni. ha nem jott meg 4 het alatt akkor ki kell tolteni egy V62 formot, es elpostazni a DVLA-nak.
[link]

Most vettem en is kocsit. Nekem napra pontosan 4 het volt, szal meg siman megerkezhet. :)

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#23889) Conga


Conga
csendes tag

Üdv! Ha itt továbbmegyek akkor a 3 lehetőség közül melyik a megfelelő E301 igényléshez?
https://public-online.hmrc.gov.uk/lc/content/xfaforms/profiles/forms.html?contentRoot=repository:///Applications/NICs_iForms/1.0/CA3916&template=CA3916.xdp

[ Módosította: radi8tor ]

(#23890) harcikoca


harcikoca
senior tag

Udv, ugy tunik hogy a hazunkban "bad bugs"-ok, ágyi poloskak jelentek meg. Van aki aztmondta, hogy a council ingyen csinal irtast, de van olyat is hallottam, hogy 900font. Valaki talalkozott mar ilyennel? Mi a teendo ilyenkor?

AMD+Ati powee'R

(#23891) #45997568 válasza harcikoca (#23890) üzenetére


#45997568
törölt tag

Na az szopas :( Koliban volt nalunk, nagyon nehez kiirtani, es ha tarsashazban laktok akkor a szomszedoktol barmikor atjohetnek ujra.

Hala a jo egnek en nem talalkoztam veluk itt. Jelentsd be itt es kiderul. Ezekhez sajnos szaki kell mert rohadt kis verszivok, konnyen bekerul, nehez kiirtani...

Ha csak ti laktok ott, akkor konnyebb a dolog, de kell szaki, nalunk ciannal es permettel adtak nekik, 2 kor kellett hogy vegleg eltakarodjanak.

[ Szerkesztve ]

(#23892) generic válasza harcikoca (#23890) üzenetére


generic
senior tag

Minél előbb intézkedni kell, bútorokat lecserélni ami olyan, mert hiába mondják, hogy megmenthető, hidd el nem az. Kanapé, meg ilyenek kuka!!

(#23893) noorbertt válasza generic (#23892) üzenetére


noorbertt
őstag

Plusz mindent ki kell mosni 60fokon. Amit nem lehet az is kuka.. Durva tud lenni, szerencsére nincs tapasztalatom ez ügyben

(#23894) Zjunior


Zjunior
veterán

Több, mint 100 magyar TV adó
antenna, bekötési díj, kábelek, fúrás-faragás NÉLKÜL
TV készülékre, mobiltelefonra, laptopra, asztali számítógépre, vagy tabletre a világ minden táján!

A szolgáltatás neve IPTV, ami kizárólag internetet igényel.

Havi 15 fontért megkaphatod a lent felsorolt csatornákat, nincs hűségidő, nincsenek rejtett költségek, a bekötés gyors és ingyenes, a legtöbb TV készülékre(*) ,andoridos telefonokra, tabletekre, iPhone-okra, iPadekre, minden laptopra és számítógépre elérhető.

Prémium csomag csatornalista:

M1
M2
M3 anno
M4
M5
TV2
TV2 HD
Super TV2
RTL Klub
RTL Klub HD
RTL2
RTL+
HBO Hungary
HBO Hungary HD
HBO2
HBO3 Central Europe
HBO CZE
Cinemax Central Europe
Cinemax2
DigiFilm Hungary
Film+
FilmBox Premium Hungary
FilmBox
FilmBox+
FilmBox Family
AMC Central Europe
Comedy Central Hungary
Mozi+
Film Cafe
AXN Central Europe
AXN White
AXN Black
Prime
Cool TV
Viasat3
Viasat6
Story4
Story5
DunaTV
Duna World
Sorozat+
EchoTV
ATV
HírTV
TV Paprika
Travel Channel
Travel Channel Europe HD
TLC
Spektrum
Spektrum Home
DoQ
CBS Reality
National Geographic
National Geographic HD
Discovery Channel
Discovery HD
Discovery World
Discovery Science
Discover ID
DigiWorld
History
History HD
Viasat History
Viasat Explorer East
Da Vinci Learning
Nat Geo Wild
Nat Geo Wild HD
Animal Planet
Animal Planet HD
Fishing and Hunting
Muzsika TV
Sláger TV
MTV Europe
MTV Rock
Ocko
Cartoon Network
Boomerang
Disney Channel Hungary
Nickelodeon
Megamax
Minimax
Jim Jam
Auto Motor Sport
Extreme Sport
Euro Sport
Euro Sport HD
Euro Sport 2
Euro Sport 2 HD
Sport 1
Sport 1 HD
Sport 2
Sport 2 HD
M4
M4 Sport HD
SportM
DigiSport Hungary
DigiSport Hungary HD
DigiSport2 Hungary
DigiSport2 Hungary HD
DigiSport3 Hungary
NovaSport
Sport2 CZE
C More Sport
C More Tennis
C More Hits
C More First
C More Emotion
C More Series
Hustler TV
Private TV
EroXXX HD
LeoTV
TV Markíza
Markíza HD
CT1
CT2
NovaCinema
Film Czechia
PrimaZoom
PrimaLove
Prima TV
TV JOJ
TV Doma
Telka
Smishov
TA 3
CS Mini
Sky Arts1
Sky UK 1
Sky Living
FOX UK
Comedy Central UK

+ ajándékcsatornák ingyen:

M1 HD
M2 HD
RTL 2 HD
Cool HD
Film+ HD
Film+ 2
FOX Hungary
Paramount Channel
Viva TV
Hit Music Channel
Music Channel
Digi Life HD
Digi World HD
Digi Animal World HD
Life HD
Fishing HD
Spektrum HD
Spektrum Home
Sport 2 Hungary HD
Ozone HD
Duna World HD
EuroNews
CNN
Csongrád
Szentes TV
Kurca TV
Super One HD

A prémium (fizetős) csomag tartalmazza az első 133 csatornát, amik egy új technológiával kiépített szerverről működnek, többségük elérhető az alap magyar nyelv mellett angol és szlovák nyelven is, az alatta lévő ajándékcsatorna nem a csomag része, ingyen kapja mindenki az előfizetés mellé, egy gyengébb szerverről futnak, azoknál előfordulhatnak akadások, ezért nem kerül pénzbe.

(*)legtöbb TV készülék
-a Samsung és LG által gyártott okos TV-ken elérhető egy "smart IPTV" nevű alkalmazás, ami segítségével ezeken a típusú készülékeken mindenféle kiegészítő nélkül nézhető az általam biztosított TV csomag.
A többi TV készülék, lehet okos vagy régi típusú TV, igényel egy andoridos TV boxot, ami ebayen megvehető 20 fontért.

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#23895) harcikoca


harcikoca
senior tag

Elkezdtem dolgozni futarkent az amazonnal, tehat Self employed vagyok. A baj az, hogy fogalmam sincs, hogy hogyan kellene taxot fizetnem, uzemanyag, etkezes, vagy barmilyen visszateritest inteznem. Tud valaki ebben segiteni, esetleg 1 leirast, honlapot ajanlani ahol pontosan megtudok mindent?

AMD+Ati powee'R

(#23896) #45997568 válasza harcikoca (#23895) üzenetére


#45997568
törölt tag

Bator vagy :DDD Hat keress egy konyvelot aki elmagyarazza mit irhatsz le, hogyan mukodik, ok elmondanak mindent.

Minel hamarabb, akar most azonnal, mert ha kiszagolja a Taxman, akkor veged :D

[ Szerkesztve ]

(#23897) fojtviki válasza harcikoca (#23895) üzenetére


fojtviki
senior tag

De sokaig ugy sem leszel self-employed. Elvileg a HMRC nagyon raszallt az ilyen dolgokra. Szoval hamarosan valtozasok lesznek ez ugyben:)) Egyebkent ha kell konyvelo, akkor tudok telszamot adni:)

(#23898) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Tavaly mikor hazajöttünk, bementem a council tax irodájába, és lemondtam amit kellett. Kiszámoltuk ott az irodában, hogy visszajár kb 150 font. Azóta sem jött meg a pénz. Lehet, hogy csak a tax év végén utalják? Vagy ha nem akkor itthonról tudok valamit intézni?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#23899) MaciG


MaciG
addikt

Csak kíváncsiságból kérdem, hogy manapság milyen árakkal kell számolni mondjuk 3 -as vagy 4-es zónában Londonban egy átlagos 2 szobás lakás bérlésénél?

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#23900) G.Zs. válasza MaciG (#23899) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ha ket szobas az 1 halo + nappalit akar jelenteni (one bedroom flat), akkor ugy 1000 - 1500GBP kozott mozognak az arak. Ezzel most valoszinuleg nem sokat segitettem, de eleg nehez igy zona alapjan megmondani, hogy mennyi lesz. Nagyon fugg az ar a kornyektol ahol lakni akarsz. Van mar valami konkretum, hogy merre nezelodsz?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.