Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66951) bladesks007


bladesks007
tag

Valamit nem értek az MTK6592 SOC-kal kapcsolatban, leírom, hátha valaki jobban elmélyedt a témában. Szóval, több linken is feltűnt, hogy néha 6592W-ként jelölik a chipet. Kicsit utánanéztem, s ezt találtam: [link]

Ez alapján a W-s verzió 8 magot, de 1,4 GHz-es "kivitelezést" (lebutítást) jelent. Mindeközben pl. a Thl W200s-nél hol 6592W-s megjelöléssel, hol a végén W-nélkül tüntetik fel a specifikációban a soc-ot (ld. youtube), de mindkét esetben 1,7 GHz-es órajellel egészítik ki az adatot... Most rendelnék egy Thl T11-et, a W-s megjelölése alapján 1,4 Ghz-nek kellene lennie, viszont ugyanaz a helyzet, mint a W200s-nél, azaz "1,7 GHz".

Ha valaki érti ezt, el tudná magyarázni? :)

[ Szerkesztve ]

(#66952) Graphics válasza bladesks007 (#66951) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor forgalomban van sima, W/M jelzésű is. Mivel a Lenovo A850+-ban 6592M van.

GPU órajelben van eltérés még

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66953) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Egy fél órája volt a kezemben egy ThL T100S, hát nagyno minőségi darab, iszonyat gyors, bármilyen logóval ki lehetne adni.

Minőségi az már biztos

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66954) bladesks007 válasza Graphics (#66952) üzenetére


bladesks007
tag

Ok, hogy forgalomban van, de eddig még egyetlen helyen sem írtak a W-vel megjelöltek mellé 1,4 GHz-t, hanem mindenhol 1,7-et. Az meg végképp fura h. W200s-t hol így, hol úgy írják, holott csak egyféle W200s létezik... Ha W-set vesz az ember, vajon az is megy 1,7-en, vagy fel lehet húzni arra?

(#66955) Graphics válasza bladesks007 (#66954) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem hiszem, hogy lehet húzni, ezek általában azok a példányok, amik nem bírták az 1,7GHz-et viszont el kell adni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66956) bladesks007 válasza Graphics (#66955) üzenetére


bladesks007
tag

Akkor most a W-s jelölésnek, vagy a leírásoknak, s ennek a videónak hihetek inkább? :) [link] ("CPU: MTK6592W 1.7Ghz Octa-core"), továbbá [link]

[ Szerkesztve ]

(#66957) Dominó85 válasza Crytek (#66935) üzenetére


Dominó85
veterán

Legalább tennéd Off topikba a hozzászólásodat. Amúgy a vádjaid trljesen megalapozatlanok és nem csak rám nézve sértőek. A Hongmi topikban már nem is emlékszel, hogy mi történt? Ugyanez a folyamat játszódott le ott is. Innen is ki fognak utálni téged a stílusod miatt. Sajnos hiába is próbálnánk segíteni neked. De tudod mit? Nem is szeretnék...

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#66958) Laza... válasza Graphics (#66953) üzenetére


Laza...
addikt

Mégsem veszik a 'zemberek, még beszer áráért se :(((

Never give up!

(#66959) Necros77 válasza Graphics (#66953) üzenetére


Necros77
csendes tag

Teljes mértékben egyetértek, ilyenem van és imádom. Kicsit féltem a megvásárlás előtt tőle, de örülök, hogy ezt vettem:) Ja és az előbb leteszteltem a gps-t a kertben és 5 mp kellett neki, hogy jelet fogjon, ezután gyönyörűen tartotta.

(#66960) trialboj


trialboj
őstag

Üdv,

A két simmel rendelkező telefonok jelentős mértékben merülnek gyorsabban? Ha ilyen telóm van, de csak 1 simet használok benne, akkor a meglévő de kihasználatlan slot ugye nem zabál aksit?

Illetve arra lennék kíváncsi, hogy ha szinte napi rendszerességgel lemerítem az akksit (2800mAh) és feltöltöm, az árt neki? Rövid időn belül is károsodik, vagy jelentősebben csökken az ereje?

Köszönöm a válaszokat

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#66961) laslie92


laslie92
senior tag

megjött a ZTE v975 !( geek) Hát ez az inteles cucc brutális gyors de nincs benne gyárilag google semmilyen formában! Ügyködök rá majd valamit ha időm engedi anyag minőségben recseg ropog

A gombok világítanak a kamera elfogadható a vaku mint egy reflektor GPS pontos és jó!

Ha lenne benne google akkor 10 ből 9 es lenne! így 8 as ra osztályzom! jah és gyönyörűen szól kihagosítva és a kijelző is nagyon szép! van értesítő LED (piros,zöld narancssárga,kék)

[ Szerkesztve ]

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#66962) Graphics válasza trialboj (#66960) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mitöl fogyasztana? Egy sim használata egy simet jelent

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66963) trialboj válasza Graphics (#66962) üzenetére


trialboj
őstag

Hát kösz, szépen kiemelted a legkevésbé lényeges kérdést, esetleg a másik kettőre valami kevésbé lekezelő ötlet?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#66964) Graphics válasza trialboj (#66963) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem lekezelö bocsi, csak telon vagyok. :D

Milyen SoC-os telefon? , igazábol ártani nem árt, alapvetöen is változo és használattol függ az 1-2nap, avagy több

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66965) trialboj válasza Graphics (#66964) üzenetére


trialboj
őstag

Bocs de ezt nem tudom (zte v987s). GPS és mobil net állandó használata, heti min 4 nap...

Ezt ismeri valaki? Ha ezt hozzá csatlakoztatom a még feltöltött telefonhoz, akkor javíthatom az akksi élettartamát?

ez esetben bocs a kirohanásért :D

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#66966) b0bcat válasza trialboj (#66960) üzenetére


b0bcat
addikt

"...ha szinte napi rendszerességgel lemerítem az akksit (2800mAh) és feltöltöm, az árt neki?"

Az élettartam szempontjából jobb, ha nem meríted le teljesen, hanem inkább gyakrabban töltöd. (forrás) Illetve az is növeli az élettartamot, ha csak 80%-ig töltöd fel mindig.

Más kérdés, hogy elméletileg olyan sok teljes töltési ciklust kibírnak a lítiumos akkuk (teljes lemerítés esetén 300-500 újratöltést, de 50%-os merítésnél 1200-1500-at!), ameddig sokan meg sem tartják a telefonjukat. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#66967) RECSKA válasza laslie92 (#66961) üzenetére


RECSKA
veterán

1 honapja sincs, hogy eladtam egy kedves baratomnak a geekem.

Egy szo ra : Brutalis.
Mtk6592 teljesitmeny 2 magon... Gpu-ja tobb, mint 2x erosebb egy 6589T-s 544mp1-nel...

No es a kamera is jobb az atlagnal, a gps meg 3s-es...

Picit sajnalom, de nagyon jo helyre kerult!

Szerintem az egyik legjobb "50k" alatti telefon!

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#66968) Laza... válasza RECSKA (#66967) üzenetére


Laza...
addikt

Aki játszik, annak nem nyerő, hiába gyors. ZTE-ből Nubia Z5S, Z5S mini az igazi ;)

Never give up!

(#66969) vapega válasza laslie92 (#66961) üzenetére


vapega
tag

Küldtem egy PÜ-t.
Nálam 10/10 a darab

MI 10T

(#66970) RECSKA válasza Laza... (#66968) üzenetére


RECSKA
veterán

Persze, hiszen x86-os.

De nem sok jatekot probaltam rajta, viszont nem volt veluk gond.

Persze nem egy snapi 600 v. S4 pro... Mondjuk fele annyiba is kerul :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#66971) Old Gyfland


Old Gyfland
tag

Helló srácok. Hátha itt tud valaki segíteni (a saját topic kicsit halott).
Meg jött végre a Huawei Honor 3C-m.
Vannak azonban kérdéseim, talán általánosak.
Az első a fényképezőgép kapcsolatos. Valaki már írta rajtam kívül ül is, hogy csak 5 Mp-es képeket csinál, annak ellenére, hogy a leírásban mindenhol 8-at írnak a róla. Egy rom csere megoldást jelenthet?
Másik: Az alsó gomb sornak nincs világítása, van erre valamilyen alkalmazás?
Egyenlőre ennyi.
Előre is köszi a segítséget.

(#66972) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Mennyire normális, hogy sok idő (rosszabb esetben 5 perc akár...) amíg fixál a gps? Van amikor újraindítom, agps nullázásra nyomok, hogy megtáltosodjon, de látszólag a nagyon sík terepet szereti fixálásnál... ha házak vannak körülöttem akkor tetű lassú... amúgy sem gyors. A fixálás elején már kiírja hogy fixál, de még nem lát 8 műholdat és csak 3-at használ, olyankor még időnként "beszürkül" a jelszint később már randomabb helyeken is mindig színes marad, plusz több műholdat lát, pontosabb, többet is használ.

2g hálózat megy, wifi nincs fixálásnál (lehet hogy ezért lassúcska...). Korábban picit volt gyenge wifi jelem, nemigen számított... a segítség be van pipálva a menüben (adótorony háromszögelés...)

De a tetű lassú fixálás nem tudom miért ilyen pedig kézben igyekszem úgy forgatni, hogy az ég felé nézzen a hátulja, asszem ott van a gps antenna.

Szerintem nem külön hardveres gond, egyszerűen ilyen konstrukció vagy ez a normális, de lassan fixál és nehezen akaródzik neki (ha orientációt vált a teló akkor elveszti a műholdkeresést fixálás közben, ez lehet normális, nem tudom...)

Umi X1s... gondolom ez ilyen vagy az első pár fixálás lassúcska... ilyen- olyan trükkökhöz még nem nyúltam, teljesen gyári állapotban próbáltam, amúgy jó a pontosság és ha már fixált akkor igen stabil... sok holdat lát, jó lehet akár kínai szinten, csak addig el kell jutni...

Képernyőképek időrendi sorrendben... azért indítgattam úrja meg törölgettem párszor agps adatokat, meg mászkáltam akertbe hogy házak ne legyenek közel hozzám mire 2-nél több műholdat látott és fixált... korábban szép fokozatos találgatott újabbakat a nap folyamán, lehet helyfüggő.

Üdv

(#66973) Laza... válasza csubuka (#66972) üzenetére


Laza...
addikt

Ma már kaptál választ erre, a jelerősség sohasem ugyanolyan, millió dolog befolyásolhatja, pl onnan kezdve hogy mennyire felhős az ég, épp mennyi műholdra van rálátás, stb. Bármit csinálsz, sokkal jobb nem lesz. Örülj hogy müxik, sokaknak lófax jel sincs.

Never give up!

(#66974) Crytek


Crytek
veterán

lyen gagyi telefonok esetében full refund létezik?
Mert nekem az nem jó hogy küldenek megint egy ugyanilyet,mert nekem ilyen nem kell!

Next PC Upgrade: 2022

(#66975) andatti


andatti
senior tag

Hali!
Ez mitől ilyen baráti áras? A noname miatt, vagy az ára miatt, vagy más oka van?
Mivel én tepsifon párti vagyok, nagyon barátinak tűnik... 6 colos, 8 magos, 2Gb memória, 16 Gb háttértár... és 200 $!
Legfeljebb az IPS HD screen lehet nem megfelelő... Szóval ismét érdeklődnék a guruktól... :) ;)

(#66976) bb71 válasza csubuka (#66972) üzenetére


bb71
őstag

Fiamé még ennyit sem tud... én feladtam. Szerintem csodát ezzel nem tudsz művelni... sajnos.

Ajánlom még ezt a topikot: [link]

(#66977) tvamos válasza Crytek (#66974) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha rossz a modemje, (nincs terero,) akkor siman.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#66978) aytukabozs válasza Old Gyfland (#66971) üzenetére


aytukabozs
addikt

van valami ilyen hogy 4:3-ban csak 5 mpix, 16:9- ben tudja a 8-at.
de az is lehet hogy keverem valamivel :P

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#66979) csubuka válasza bb71 (#66976) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Köszönöm! A fixált eredménnyel nincs bajom, nekem megfelel (szerintem), ám amilyen körülményesen kell addig eljutni az aggasztó... percenként egy új műhold ha szerencsés helyen állok felbukkan a listán, majd szép lassan beáll a mese... (van hogy hirtelen hozzáad még négyet :) és ha fixált és várok még akkor szép stabil szerencsére, 4m-es pontosság az állati jó, ha kocsiban is tartaná, bár használatra nem fog sor kerülni... plusz azért a gps sztori ki volt írva az anten is, nem véletlenül, arra nem jár partial refund felteszem... ;) )

De van hogy nem akaródzik neki az első műhold után a többit behozni percekig és akkor mintha nem is csinálna semmit csak annak az egy árvának a jelszintje "változtatódgat"... Az ilyen fagyós mese nem tetszik, de ha mindenkinek ilyen akkor nincs okom panaszra, plusz maga a végeredmény jó, tekintve, hogy full gyári minden még. Lehet hogy az első fix persze ilyen lassúcska szokásosan... de nekem a második is ilyen volt wifi meg egyéb segédletek nélkül.

Neked is antelifeos x1s van akkor (a fiadnak legalábbis), legutolsó rendelés az akciósból?

UI: A kókány topik nagyon tetszik baromi jó sztorik vannak ott, köszi ;) jó anyag...

[ Szerkesztve ]

(#66980) Laza... válasza csubuka (#66979) üzenetére


Laza...
addikt

(#66981) csubuka válasza Laza... (#66980) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi!

Olvasgatom majd...

(#66982) gamegod


gamegod
senior tag

Zopo ZP780rol valakinek vélemény, illetve tesztelte e már valaki?:) olvasgattam a topicját de előrébb nem kerültem :D wayteq talk 5h és e között vacilálok :)

OnePlus 8T / PSN: gamegod0893

(#66983) zörgö


zörgö
tag

Sziasztok!

:)
Tanácsot szeretnék kérni tőletek!:-) Telefon vásárlás előtt állok és két készülék között ingázok
Lenovo A850+ és a thl w200s kb 20-25 euro a különbség a két készülék között és vannak eltérések tudásilag.( kijelző , kamera,gorilla glass,....stb) Melyik készülék megbízhatóbb?

Ha van esetleg olyan készülék ami tuti,szívesen felveszem a listámra :D
(150-160eurós keret)

köszönettel: Z

[ Szerkesztve ]

(#66984) blueye válasza zörgö (#66983) üzenetére


blueye
veterán

thl w200s: OK.

(#66985) zörgö válasza blueye (#66984) üzenetére


zörgö
tag

köszi , nem csalódtam a megérzésemben :)

(#66986) zörgö válasza zörgö (#66985) üzenetére


zörgö
tag

blueye :-)

a w200 as fórumon ha jól emléxem írtad a farmaroot nevü progit, ezt a telefonra vagy a pc-re kell telepíteni ?

Zöldfülü vaok :D

[ Szerkesztve ]

(#66987) Graphics válasza Crytek (#66974) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Külföldi rendeléses topic. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66988) Laza... válasza zörgö (#66986) üzenetére


Laza...
addikt

Innen letöltöd, install, 1mp alatt root megvan

Never give up!

(#66989) zörgö válasza Laza... (#66988) üzenetére


zörgö
tag

köszi :)

(#66990) GIJoe


GIJoe
addikt

Ez mennyire komoly? Lenovo A850+ MTK6592 Octa Core $168.89

(#66991) CoolBoy323 válasza GIJoe (#66990) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Elirtak szerintem. De vedd meg, es kiderul :))
Bar mondjuk qhd 5,5"-ra... Erdekes...

Attol meg a g2f fwvga-ja is jobb ppi-vel bir...

[ Szerkesztve ]

(#66992) EG0 válasza GIJoe (#66990) üzenetére


EG0
aktív tag

Nem hiszem, hogy elírás az ár, AliExpress-en is kapsz több normális eladótól ennyiért.
A sima 4 magos meg egy 20-assal olcsóbb. Ahogy pl. THL T5s -nél egy 20-assal olcsóbb sima T5, vagy ZTE v956-nál a v955, stb.
Maga az A850-es elég népszerű telefon.

[ Szerkesztve ]

(#66993) rosand86 válasza andatti (#66975) üzenetére


rosand86
csendes tag

Hali,
Én is sokat nézegettem ezt a készüléket, és azt olvastam, hogy az akku valójában jó, ha van 2000mAh (bár lehet ez az Elephone-nál volt). Illetve szenzorok terén nincs igazán elengedve (azt hiszem nincs benne giroszkóp se). Gorilla glass sincs(bár a jelenlegi alcatelemen se, és az 2 éva fóliával karcmentes). Kevésbé nagy gyártó, tehát szoftverileg nem biztos, hogy a legjobb (optimalizálatlanság miatt lehet gyorsabban merül, nem lesz rá kitkat stb.).
Ettől függetlenül olvasgass a neten, nézz meg pár youtube videót, nézd meg több oldalon, hogy a specifikáció ugyanaz-e.
Túl sok kérdéses dolog merült fel vele, én nem akartam kockáztatni, és THL T200C-t rendeltem végül. De ettől függetlenül lehet hogy ez is teljesen jó.
Ha megjön a THL, kiderül, hogy én jól döntöttem-e.

(#66994) tolvaj! válasza GIJoe (#66990) üzenetére


tolvaj!
őstag

Teljesen komoly. Már én is néztem, de qHD 5,5" és a soc is "butított" ,mert csak 1,4 GHz /mag.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#66995) bb71 válasza csubuka (#66979) üzenetére


bb71
őstag

Teljesen más a telefon típusa, csak arra akartam rámutatni, hogy a Te eredményed IS rossz szerintem, DE van, aki még rosszabb helyzetben van...

(#66996) Graphics válasza CoolBoy323 (#66991) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennyi pedig, viszont desgn még kérdéses.. vagy a régi, vagy egy uj letisztult.

Plusz megjelent az A850i is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66997) paolinho


paolinho
őstag

(#66998) lui001


lui001
csendes tag

Tudja valaki tutira hogy a Sony Xperia E1 dual, az dual aktív? Itt azt írják az. És a Sony honlapja szerint az Xperia M dual is az.. Vagy valamit félre értettem??

(#66999) diegho


diegho
nagyúr

Elephone P9 Water-t vett már valaki? 200$-ért 2/16GB, 5" HD, világítanak a gombok, vékony, etotalk szerint az elephone nagyjából THL színvonal. Én nagyon elgondolkodtam egy rendelésen.

[ Szerkesztve ]

(#67000) b0bcat válasza CoolBoy323 (#66991) üzenetére


b0bcat
addikt

Teljesen vállalható a qHD 5,5 colon. ;) Persze kinek mik az igényei... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.