Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66201) RECSKA


RECSKA
veterán

Koszonom mindenkinek, de nem kell a feszko. Elhasznalgatom a vowney-em addig , csak kar lenne kidobni a kis w200-ast, olyan szep kis telo.

Holnap ranezek a linkekre most telorol nem szerencsetlenkedem. Koszonom megegyszer!

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#66202) Narancsos44


Narancsos44
újonc

Sziasztok, azt szeretném megkérdezni hogy valakinek van-e valamilyen tapasztalata erről a HD5000 mtk6582 típusu telefonról, egy ilyen vagy egy iNEW V3 között gondolkodok de nem nagyon tudok dönteni.

(#66203) aytukabozs válasza Narancsos44 (#66202) üzenetére


aytukabozs
addikt

Sok infóm nincs róla, de ha egy STAR és gy INew közt kell dönteni akkor én tuti az utóbbi mellett döntenék, ha másért nem, már csak a közösségi támogatás megléte miatt, ami az előbbiről nem mondható el...
A kereső nevű csodaszer meg EZT dobja.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#66204) Dominó85 válasza aytukabozs (#66203) üzenetére


Dominó85
veterán

Lehet hogy nincsen a Star mögött akkora támogatás, mint az iNew mögött, viszont ha a kamera nem számít, akkor az aksi egyértelműen a Star mellett tenné le a voksomat (2500mAh vs 1830mAh :U ). A design meg teljesen szubjektív. Szóval azt nézze meg a kolléga, hogy neki milyenek az elvárásai. A jóval kellemesebb üzemidő vagy a jobb kamera, de pocsék üzemidő. :K

* Péter - 06302461862 *

(#66205) aytukabozs válasza Dominó85 (#66204) üzenetére


aytukabozs
addikt

azt hiszem hungo irta korábban hogy ordas kamu a 2500, és a valós kapacitása olyan 2000,
de ja; akksiban még így is a Star a nyerő...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#66206) RECSKA válasza Dominó85 (#66204) üzenetére


RECSKA
veterán

Az a pocsék üzemidő 4 óra kijelzőnél is többet tol...

sok neves telefon összetenné a kezét azért a pocsék üzemidőért...

Nekem az Umi X1S-em 2000-es akksival 5 órát tudott, automata szabályzással. Bár tény, hogy a mostani Vowney V5 2400-as akksival 6-ot tud... :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#66207) junkpod válasza Dominó85 (#66204) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mindig olyan okosakat mondasz egy általad ki sem próbált készülékről...

Box's don't touch!

(#66208) tutis válasza Dominó85 (#66204) üzenetére


tutis
őstag

nehogy elhidd hogy az az akksi 2500mah-s, nekem a herom 2800 mah-s volt és mégse bírt egy napot se ki a végén...

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#66209) Dominó85 válasza junkpod (#66207) üzenetére


Dominó85
veterán

Én legalább elolvastam rengeteg fórumot (gizchina, XDA, CNreviews és társai) mielőtt ilyen semmitmondó OFF-ot betolok valakinek az orra alá. Igenis az iNew-val még itt a PH topikjában is volt rengeteg panasz az üzemidőre. Hja és mobilnettel netezgetve adótornyokat váltogatva 4-5óra, vagy zenét hallgatva és a wifit bújva 4-5 óra. Rohadtul nem mindegy. De legyen igazatok, én aki utána néztem/olvastam a fax és biztos mindig hülyeségeket nyögök be. Vicc, hova süllyedt a színvonal. Legalább jó témát szolgáltattok a normálisabb PH-s kollégákkal való privátváltásaink alkalmával. Köszi-puszi. :DDD

tutis, aytukabozs
Természetesen tisztában vagyok vele, hogy az csak papíron lehet 2500, de akkor sem 1830... :N :R

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#66210) RVR400 válasza Dominó85 (#66209) üzenetére


RVR400
veterán

Tehát kimatekoztuk, hogy sokkal jobb a HD5000. :) Nem is értem, hogy itt minek vesz bárki is Lenovokat, Hongmikat, TCL-eket, THL-eket, mikor ez a HD5000 úgyis a legkirályabb teló. :DDD

(#66211) aytukabozs válasza Dominó85 (#66209) üzenetére


aytukabozs
addikt

Inkább az újoncúr tájékoztatására írtam hogy trükköznek az aksival, de reflexből a te HSZ-odon nyomtam reply-t ... :) :R

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#66212) diegho


diegho
nagyúr

Mixeshop elküldi a THL telókat euexp1-el, vagy az is brandnek számít?

(#66213) Dominó85 válasza RVR400 (#66210) üzenetére


Dominó85
veterán

Hogy mi? Tudsz olvasni? Nézzed már meg milyen telefonjaim voltak/vannak (Hongmi, Jiayu G3). És keress vissza, hogy miket írtam a Star-ról mint kínai "minőségről"... Bocs de többet az ilyen semmitmondó HSZ-ekkel nem áll módonban foglalkozni. Aki nem tud értelmezni (lásd iNew vs Star kommentem feljebb) azzal nem fogok foglalkozni.

Star mellett szól:
- talán erősebb aksi (2500 -> ~2000mAh)
- jó kijelző, 5"

iNew mellett szól:
- hazai és külföldi fórumközösség
- design (szubjektív)
- vékonyabb

De persze elemezni mindig csak a saját szemszögéből a saját igényei alapján tud az ember. Én a Hongmi-nál sejtettem, hogy a Jiayu G3 2750mAh aksijához képest a 2050mAh nem fogja bírni a 3 napot, de még a 2-őt is neccesen (az én használatom mellett). Viszont a Jiayu G3-hoz képest ott a MIUI felület és a testre szabhatóság nagyfokú szabadsága, a qrva jó GPS és jóval erősebb mobil antenna, a combosabb (és számomra) mindenre elég PowerVR SGX544MP IGP, valamint a minőségi kamera és még szebb kijelző (Jiayu G3 foltosodásra hajlamos LG IPS, Hongmi Sharp IPS... nem egy azon liga). Persze egy 4 magos Jiayu G3S(T)-hez mérten a felárat az optimalizált felületért (MIUI) és a minőségibb alkatrészekért meg kellett fizetni. Ennyi. :K

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#66214) WOT-H-A-C válasza diegho (#66212) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

ugy tudom mar több ember is írta hogy thl rendelésnél elfogadta az oldal az euexp1 et majd másnap kapták az email-t hogy válasszák a dhl-t mert nem küldik euexp1-el!! vagyis thl az brand!

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#66215) diegho válasza WOT-H-A-C (#66214) üzenetére


diegho
nagyúr

Írtam nekik mailt, majd kiderül.

(#66216) RVR400 válasza Dominó85 (#66213) üzenetére


RVR400
veterán

Értettem én. A kettő között a kamera és az akksi a különbség az alapján, amit leírtál. :) Ezzel az erővel a Xiaomit is értelmetlen volt megvenni, mert a Starban sokkal jobb az akksi. :D

Persze értem én, hogy miről beszélsz, csak Te is értsd, hogy előtte mit mondtál. :)

(#66217) kymco válasza diegho (#66215) üzenetére


kymco
veterán

Ha válaszolnak neked, ne tartsd vissza magad, írd meg nekünk is :)

www.refujvaros.hu

(#66218) Dominó85 válasza RVR400 (#66216) üzenetére


Dominó85
veterán

Szerintem a MIUI optimalizáltsága és ténylegesen létező energiatakarékos rendszere a Star 2500-nak hazudott aksiját is veri üzem és kijelző időben. Mondtam. Olvass vissza, ha érdekel mit írtam anno a Star-okról. Nálam az nem márka. :R

* Péter - 06302461862 *

(#66219) diegho válasza kymco (#66217) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez természetes.

(#66220) EG0


EG0
aktív tag

THL 8 magos telefonok ma 20 dollár kedvezménnyel " kaphatóak " thl8core " kuponnal, pl. W200s 186 dollár ma.

Én mindenesetre megvárom AliExpress 03.25-i akcióit. :-)

[ Szerkesztve ]

(#66221) kymco válasza EG0 (#66220) üzenetére


kymco
veterán

Ez már napok óta kint van.. először én is azt hittem, hogy csak egy napos akció az antelife-on

www.refujvaros.hu

(#66222) tvamos


tvamos
nagyúr

Csak most akadt meg a szemem ezen... :)
W.D.Fone... :))

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#66223) kymco


kymco
veterán

Érdekes lehet ez a THL T11
Teljesen a T100S-hez hasonlít, csak nem FHD, hanem HD, valamint gyengébb a kamerája és 2300-as az akksija.
De NFC, Gorilla Glass 3, 2 GB RAM 8 magos processzor 5".

www.refujvaros.hu

(#66224) diegho válasza kymco (#66223) üzenetére


diegho
nagyúr

Ezért kérdeztem a THL-t mixeshop-on, mert a T11 az a telefon, ami minden tekintetben azt adja, amit egy telefontól várok: 5", HD, 2GB ram, GG3 és mindezt 200$-hoz közeli áron egy neves gyártótól.

(#66225) Dominó85 válasza kymco (#66223) üzenetére


Dominó85
veterán

Nem feltétlen gyengébb az a 8MPixel, mint a sokszor odahazudott 13 vagy éppen 14MPixeles ( :DDD ) kamera felbontás. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#66226) kymco válasza diegho (#66224) üzenetére


kymco
veterán

Nekem is tetszik, és ha az elektronikáját és az antennákat a T100-tól örökölte, akkor nagyon is bejövős nekem. De még nem olvastam igazán tesztet róla... mert vadiúj...

www.refujvaros.hu

(#66227) diegho válasza kymco (#66226) üzenetére


diegho
nagyúr

Engem az érdekelne mennyi lesz a nyitóára a presell után. Jelenleg olyan 70k vámmal, szállítással, ami nem kevés azért.

(#66228) junkpod válasza Dominó85 (#66209) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kérlek olvasd vissza magadat. Csak fikaztal. Nezd pl azt a "rengetegforumotovasotttajekozottsagot" tükröző irásodat, amikor egy mobilos user foton lévő telefon fólia szél miatt azt gondoltad, hogy olyan gagyi az összeszerelés... Nocomment.

Box's don't touch!

(#66229) Dominó85 válasza junkpod (#66228) üzenetére


Dominó85
veterán

:DDD Ki is írta hogy veszélyesen vékony az iNew V3 hátlapja? Oh és bocsi nem csak a te képedet néztem meg, hanem kb 10 YT videót és vagy 15 tesztet az iNew V3-ról. Nos ezekben több kép alapján is tudtam következtetéseket levonni. Tudod az én "negatív kritikámnak", mert annak hívják, vannak alapjai. Attól mert még nem fogtam (de igen amúgy) kézben iNew V3-at, még a sok tesztelő egybehangzó véleménye is jelenthet valamit. De már egyszer leírtam, hogy amióta itten vagytok páran, rohamosan lecsökkent a fórum színvonala... Szerencsére aki tehette letette a voksát egy bizonyos telefon mellett és max derülni jár ide (akár komment nélkül is). :R Béke veled barátocskám.

* Péter - 06302461862 *

(#66230) Narancsos44


Narancsos44
újonc

Köszönöm szépen a válaszokat :) Igazából nekem az üzemidő számíta jobban hogy tovább bírja, csak azért vagyok benne bizonytalan mert a Star HD5000 hez 2db 2500 mAh aksit adnak, és nem tudom hogy csak pusztán jószívüségből, vagy azért mert régebbi típus és hamarabb lemerítí, mint egy újabb típus a kisebb aksit. Nem nagyon értek még ezekhez az újfajta telefonokhoz, szóval előre is bocsánat ha hülyeségeket írnék :)

[ Szerkesztve ]

(#66231) Zeki válasza EG0 (#66220) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az alis akciókhoz nagyon nagy mázli kell. Ha túl jó az akció, az sem elég.

(#66232) Dominó85 válasza Narancsos44 (#66230) üzenetére


Dominó85
veterán

Próbáld kideríteni hogy a kiszemelt telefonokhoz LI-Ion vagy Li-Pol aksit adnak-e. Utóbbi jóval tartósabb. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#66233) akoska23


akoska23
aktív tag

Sziasztok! Én nemrég szereztem egy ZTE V965 telefont pár kérdésem lenne: A kamera elég lassú néha 1-2 másodperc is eltelik mire sikerül megörökítenie a képet és ez emberek fotózásánál idegesítő.
Van esetleg valami program amit tudtok ajánlani? Több alkalmazást is leszedtem már a Play áruházból de mindegyiknél a következő hibát tapasztalom: a képernyőn a kép teljesen sötét amikor megcsinálom a fényképet az viszont elég normális.....de igy nem az igazi.

A másik kérdésem a memória: van a telefonon mem kezelő alkalmazás de átlagban 70-100Mb szabad memóriám van ami szerintem kevés.Mióta megvettem a telefont magyar nyelv van rajta és a következő alkalmazások:
Elixir,
Quick Boot
Mobiluncle tools
SuperSU,
Root Explorer
Root Uninstaller
Gps Test
Ezekről csak sejtem mik lehetnek de nem tudom pontosan. Kellenek ezek nekem? Ha csinálok teljes visszaállítást törlődnek ezek a progik? Van közük a magyar nyelvhez? Van közük a kevés memóriához?
Hetente egyszer kapok egy ablakot amiben 1 sor van angolul amiben valami frissítést ír de a többi kinaiul van és nem merem leokézni. Tudom sok kérdés egyszerre de hajt a tudásvágy :)

A telefon adatai:
Modellszám V965
Andriod 4.1.2
Alapsáv:MOLY.WR8.W1248.MD.WG:MP.V1.P9,2013/03/11
Kernel:3.4.5
Build:ZTE-CN-9B18D_P188F03V1.0.0

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#66234) svgyula


svgyula
addikt

Húúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú!
Mivan itt? Begyűrűzött a válság? Vagy rosszul áll a hold? Netán megjött a havi baj :U Mindenki azonnal harap a másik hozzászólására :(((
Egy apró megjegyzésem lenne DE nem vitaalapnak szánom! :( Az üzemidőt szinte minden telefonnál legalább 50%-ban befolyásolja a lefedettség! Ezt már a "buta" telefonoknál is kiderült anno! Ha nincs megfelelő lefedettség a telefon erősít az adóteljesítményén, hogy használható szinten tartsa a jelet! Aki autózik autópályán annak ~kb fele lesz az üzemidő mint annak aki a teljes lefedettségen belül mozog a városban. Falun még rosszabb lehet a helyzet, ugyanúgy mint a hegyes vidékeken. Tehát nagy különbség lehet két teljesen egyforma típusú telefon üzemidejében azonos használat mellett! Persze akinek nincs más a tapizáshoz :P csak a telefon :K annak még gyorsabban fog merülni!

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#66235) Narancsos44 válasza Dominó85 (#66232) üzenetére


Narancsos44
újonc

Úgynézem az iNEW V3 hoz is meg a Star HD5000 hez is LI-Ion jár, mondjuk szívem szerint a V3 mat választanám csak egyedül ez az akksis dolog tart vissza, lehet csak én vagyok ilyen akinek ez probléma :) Esetleg külön nemlehet venni hozzá nagyobb akksit?

(#66236) RVR400 válasza Narancsos44 (#66235) üzenetére


RVR400
veterán

A THL W8 akksiját lehet belemoddolni, az elvileg 2000 mAh.

(#66237) CoolBoy323 válasza Narancsos44 (#66235) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Sajnos ezt a divatot kell megszokni, hogy csinálják ezt a rengeteg vékony telefont, és hogy az milyen jó, csak ugye sokan vagyunk úgy vele, hogy azért szeretnénk használni egy napig a telefonunk olyan helyen is, ahol nem tudjuk tölteni :/

Nincs más teendő, venni kell egy normális méretű powerbankot...

(#66238) Dominó85 válasza Narancsos44 (#66235) üzenetére


Dominó85
veterán

Ahogy CoolBoy323 is írta a megoldás az lehet, hogy választod az iNew V3-mat ha az jobban kielégíti az igényeidet. És veszel hozzá egy nagyobb méretű powerbankot (8000-20000mAh) és azzal simán el leszel egy hétig is. :K

* Péter - 06302461862 *

(#66239) Narancsos44


Narancsos44
újonc

Na ez a powerbank nekem új, ahogy nézegetem ez egy külső akksi akar lenni? Bocsi hogy ilyeneket kérdezek de ez nekem tényleg új :)

(#66240) aytukabozs válasza Narancsos44 (#66235) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ha már eldőlt, és a V3 javára akkor az hétfőn akciós lesz pandán...
Igen tudom, szerencse is kell az ilyen akció elkapásához.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#66241) EG0 válasza Narancsos44 (#66239) üzenetére


EG0
aktív tag

A PowerBank inkább akku töltő, mint külső akku, mert nem átveszi a belső akku szerepét, hanem feltölti azt, akár többször is, kapacitástól függően. Így pl. el lehet menni egy hétre sátorozni 230V-os töltő nélkül is.

PandaWill-en lesz Xiaomi PowerBank
pénteken 10400 mAh-ás 21.59 USD-ért
szombaton 5200 mAh-ás 15.69 USD-ért.

(#66242) EG0 válasza aytukabozs (#66240) üzenetére


EG0
aktív tag

"kiskínai Bestbuy kerestetik: 4,3-5 coll, min qHD, min. 1/4 Gb, quad"

Az UMI X1 Pro nem felel meg? Holnapután, 25-én 110 dollár körül meg lehet majd csípni AliExpress-en (15% kedvezménnyel), vagy most német CooliCool-on 80,99 EUR (+10 szállítás -5 reg. kupon).

(#66243) Narancsos44 válasza EG0 (#66241) üzenetére


Narancsos44
újonc

Ja igen, kicsit utánakeresgéltem énis, de eddig ez teljesen kimaradt nekem :) Köszönöm szépen a választ, és az infót :)

[ Szerkesztve ]

(#66244) aytukabozs válasza EG0 (#66242) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ohh köszi hogy szólsz, át kell írjam az aláírásomat :D

A jókis HTC klón S1-em (UMI) már despached to overseas, (ebből nem lesz refund mint az i7000-ből) szóval most egy ideig nem veszek telefont :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#66245) RECSKA válasza kymco (#66223) üzenetére


RECSKA
veterán

Azért 720P-ben kegyetlen gyors lehet az a Mali450 :D

FullHD-t is szépen meghajt, persze nem játék alatt, de 720P-ben nem igazán tudom elképzelni, hogy szaggatna bármi is :D :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#66246) tutis válasza Narancsos44 (#66230) üzenetére


tutis
őstag

Inewhoz 8 dollárért tudsz venni plusz akksit, szvsz...

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#66247) junkpod válasza Dominó85 (#66229) üzenetére


junkpod
nagyúr

Összekeversz valakivel.
Amúgy meg a színvonal nem ott kezdődik, hogy neked tetszik...

Box's don't touch!

(#66248) diegho


diegho
nagyúr

Jiayu G4C jött már valakinek?

(#66249) slezakimi válasza diegho (#66212) üzenetére


slezakimi
senior tag

Szia.

Nekem elküldték elvileg. :D

üdv

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#66250) gyuszito válasza RECSKA (#66206) üzenetére


gyuszito
senior tag

Az én ZOPO ZP910-esem, bár caesar A9600-as néven 1 év után is képes a 8 órára Archane Legens ész nélküli nyomatásával :R
Igaz 3000-es az akksija

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.