Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66851) Istju


Istju
senior tag

Sziasztok Huawei Honor 3C -ről van valakinek tapasztalata?

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#66852) Bagira01 válasza svgyula (#66841) üzenetére


Bagira01
veterán

Ezzel arra céloztam, hogy nem ips :U . Invertálódnak a színek.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#66853) stmiklosi válasza run4fun (#66848) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Ilyesfélébe én is belefutottam vadonatúj telefonnál, ott az volt a baj (szétszedve), hogy egyszerűen nem érintkezett a panelra az két kis rugólemez, ami a kontaktust adja át, hozza létre.
Némi jusztírozás után összerakkva működik, azóta is.
Ugyanezt eljátszotta egy "hangszóró", abból is a csengető, annak is az volt a baja.
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#66854) csakip válasza csakip (#66845) üzenetére


csakip
csendes tag

Oké, Doogee Collo DG100-asoknak, ha gond van a GPS-sel, akkor itt egy megoldás: nagyon jó körülmények közt sikerült találnia egy műholdat. Tehát valamennyire működik. Szétszedtem, és a középső burkolati elemben van az antenna (ami nagyon pici), és a nyáklap egy pici érintkezővel nyomódik neki. A nyáklap érintkezőjére egy vékony, kb 10 centis vezetéket forrasztva, és azt elvezetve a lapon, megfelelő lesz a vétel.

Nem saját kútfő, hanem a neten találtam: https://www.youtube.com/watch?v=7K4Mv6C9VHY

(#66855) alexw801 válasza run4fun (#66848) üzenetére


alexw801
senior tag

janosgal nevű fórumtársat keresd, ő vett már alkatrészt V987-hez.

Biztosan nem működik? Nálunk asztalra ejtéskor meglazult a hangszóró érintkezése az egyik V987 telón, megnyomva (szétszerelés nélkül) helyre állt.

Van szervíz útmutató, angol, gyári, kb. 40 oldal / 11 MB pdf fájl. Küldeni tudom igény esetén.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#66856) tigri44 válasza csakip (#66854) üzenetére


tigri44
tag

Talán egyszer kipróbálom :) asszonyé a készülék minden nagyon ok vele de a gps totál döglött, már az összes itt leírt "vuduzást" megpróbáltam de nem lát egy árva holdat sem.Mondjuk a gps csak sokadik szempont volt a vásárlásnál :)

(#66857) run4fun válasza alexw801 (#66855) üzenetére


run4fun
tag

Köszönöm a válaszaitokat, megpróbálom az általatok ajánlottakat!

Működik, csak nagyon halkan. Ha nagyon közel tartom a számhoz a mikrofon részét és szinte kiabálok, akkor valamennyire hallani.
MTK Uncle Toolsban is állítottam már az értékeket, de semmi. Szét is szedtem már többször, az érintkezőket megtöröltem, megmozgattam az alsó panelt, de semmi. :(

(#66858) GIJoe


GIJoe
addikt

Ami csak GSM teló, tehát Kínai 3G van benne, azon azért működik a gprs, nem?

(#66859) CoolBoy323 válasza GIJoe (#66858) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A 2G megy rajta, igen! De mire elég az a kb 10kbps :F

[ Szerkesztve ]

(#66860) GIJoe válasza CoolBoy323 (#66859) üzenetére


GIJoe
addikt

Vidéki kisvárosban Békésben? Facebookchat biztos elmegy a kis-csajnak onnantól kezdve már nem érdekel...

(#66861) Dominó85 válasza GIJoe (#66860) üzenetére


Dominó85
veterán

Pont a faxbúk? Eh az gprs-en kész szenvedés lesz... :))

* Péter - 06302461862 *

(#66862) hungobungo válasza GIJoe (#66858) üzenetére


hungobungo
aktív tag

De miért venne valaki már eleve TD-SCDMA telót? Nincs elég 2 magos wcdma telefon húgyészáré' ?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#66863) GIJoe válasza hungobungo (#66862) üzenetére


GIJoe
addikt

Dede, csak így ahogy nézem tini csaj szelfiversenyhez a Honor 3C 5+8Mpix kamerája épp jó lesz.
Netezni úgyis wifin fog. 179$ (AnteL) ért van ilyen más jó vétel?
Nincs pénze a 205$hoz , az alin már a 3.! seller disputálom kamuzik mind hogy küldi, szegényke már Jan 15. óta átdobta a penzt hozzám... :B

(#66864) Gercsa


Gercsa
senior tag

Mondjuk én egy értelmes ismeretterjesztő jellegű vitát meghallgatnék a kínai 2G telefonok és főleg azok internet sebessége kapcsán, ami nem csak abból áll hogy leszarozzuk a 2G adatforgalmat.

Iphone 2G-n például engem nem idegesített a mobilnet sebessége, amire kellett elég volt.
Ha hibalistát kelle utólag írni róla akkor az utolsó helyen lenne az adatforgalom lassúsága.

Szerintem lenne az az árkülönbözet ahol elgondolkodnék egy ilyen telón, de az nem 10 dollár lenne.

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#66865) GIJoe válasza Gercsa (#66864) üzenetére


GIJoe
addikt

ebben az esetben 25-30$ (szerintem nem sok, de az áfa lehetséges terhével már igen..)

(#66866) 7Sony7 válasza GIJoe (#66858) üzenetére


7Sony7
addikt

Szóljatok, ha tévednék, de a szerintem kijelzőfelbontás is számít. Nálam legalábbis 1280x720 ha csk gprs van nem bírom kivárni amíg bejön a böngészőben az oldal. Inkább nem netezek. H+ és 3G az már oké.

-

(#66867) tvamos válasza 7Sony7 (#66866) üzenetére


tvamos
nagyúr

4-5 eve jo volt a GPRS... talan...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#66868) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a segítséget mindenkinek. Úgy néz ki, hogy nem lesz ebből rendelés. Egyszerűen nem találtunk olyat, ami tetszene neki. Xperia Ray-ről váltana, de úgy néz ki, hogy marad még az neki. Mégegyszer köszönöm a segítséget.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#66869) RECSKA válasza GIJoe (#66860) üzenetére


RECSKA
veterán

En a kocsiban 2G-n hasznalom.

Ph forum, mail, viber-facebook messenger tokeletes...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#66870) Gercsa


Gercsa
senior tag

Megnéztem közben az iPhone 2G specifikációit, mert fogalmam sincs a konkrét bitrátákról.

Szóval az Edge technológiát használt, ami gyorsabb mint a Gprs.

Ezek a kínai csodák nem tudják ezt az Edge-t?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#66871) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Aki UMI X1s-t vett esetleg annak nincs egy apró bevilágítás szerű (vagy IPS glow tán az előlapi kamera környékén a kijelzőn? Ez normális?) Illetve az imei szám egy plusz matrica az akksi alatti matricán mindenkinek ugye? (és nem valami kókányolás áldozata lettem tán...) Púpos az előlapom felragasztása alapos megszemléléssel látszódik... partial refund játszik remélem

(#66872) Buccer válasza Gercsa (#66864) üzenetére


Buccer
tag

Nekem apró málőr miatt csak 2g-s a telóm. Nem tudom kinek mekkora mobilnet előfizuja van, de ahogy figyelem a fórumot (és nem szeretnék senkit megbántani), de amíg 1-2 ezer forinton szarozik valaki hogy noname vagy ismertebb telót vegyen nem gondolom, hogy a fullos csomagja lehet, úgyis wifizni fognak ahol lehet, sok helyen van ingyenes.
Én melóra használom, 500MB-os netem van. Nem yt-ozok, minimális fb, inkább a chat azon is. Email megy és a böngésző. Tökéletesen elég a 2g erre. Mondjuk 3g-hez nem vagyok hozzászokva amúgy sem, a régi telómon a készülék sebessége volt a szűk keresztmetszet.
Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy mindenki td-scdma telót vegyen, de ha beleszalad egy ilyenbe, akkor sincs tragédia. Másrészről a fogyasztásnak is jó :)

Pécs City

(#66873) 7Sony7 válasza RECSKA (#66869) üzenetére


7Sony7
addikt

Mekkora a kijelző felbonása?

Buccer, a tiedre is kíváncsi lennék. Komolyan érdekelne, van-e összefüggés a felbonás és a netsebesség között.

[ Szerkesztve ]

-

(#66874) Evita85


Evita85
tag

Sziasztok! Találtam egy szifon klónt és kiváncsi lennék a véleményetekre. Árban egész jó kis ára van,beépitett memóriakártya+1/8 gb-os memó... Ez az..
Kiváncsi vagyok a véleményetekre...

(#66875) tutis válasza Evita85 (#66874) üzenetére


tutis
őstag

170 dollárért 2 magos telót?Az derék..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#66876) cappa72 válasza Evita85 (#66874) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szívás lenne megvenni, pláne ennyiért...

szerk.: Tutis megelőzött ;)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#66877) Laza... válasza Evita85 (#66874) üzenetére


Laza...
addikt

A vélemény a szokásos. Nagyjából: a büdös életben nem venni klónt, több okból sem:

- semmiféle támogatás, közösség
- az odaírt adatok talán 50%-ban lehetnek igazak
- tuti hogy aki ilyen xart vesz, hamar belefut valami problémába, és jön ide sírni, hogy most mi legyen (mindenki azt fogja mondani, minek vettél a sok amúgy is noname között a legnonamebb telefont). Vannak már márkásabb kínai telók, tapasztalatok, azokból érdemes vásárolni. Teljesség igénye nélkül: Xiaomi, ZTE, Jiayu, iNEW, ThL, stb.
- ha nincs szerencséd, esetleg a vámon el is kobozzák, és megsemmisítik.

A döntés ugyanakkor a Tiéd! ;)

Sorry, jól meg lettem előzve, sokáig pötyörésztem :DDD

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#66878) Evita85


Evita85
tag

Én is igy gondolkodok, csak olyan zsebbarátú a mérete...

(#66879) KurtCobain válasza 7Sony7 (#66873) üzenetére


KurtCobain
őstag

Ha jól rémlik, azt írta, hogy Vowney-ja van, az meg HD.

Mmm'kay?

(#66880) junkpod válasza Evita85 (#66874) üzenetére


junkpod
nagyúr

Klón telót nem veszünk. Bármennyire is csábító. Sőt minél csábítóbb annál inkább nem!

Box's don't touch!

(#66881) FіkuszKukіsz válasza 7Sony7 (#66873) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Miért lenne? Egy weboldal mindenkinek ugyanakkora méretű.

Romanes eunt domus

(#66882) szili.tamas1 válasza Evita85 (#66878) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

1000mAh akku? Az karrier. :D

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#66883) Graphics válasza Evita85 (#66878) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Zsebbarát méretű normális telót is lehet kapni feleennyiért.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66884) Buccer válasza 7Sony7 (#66873) üzenetére


Buccer
tag

720x1280 és 5" Huawei G700

Bár nem értem mi az ösdzefüggés :)

Pécs City

(#66885) Krinyo


Krinyo
senior tag

Egy érdekes észrevétel: ha a 6589-es CPU mind a 3 vagy 4 magja teljes terhelésen fut, az órajel lecsökken 1,2 GHz-ről 988 Mhz-re, ennyi lesz a maximum. 2 magig megy az 1,2 Ghz...

(#66886) Graphics válasza Krinyo (#66885) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Minden esetben?, mert én a Lenovo-nál nem tapasztaltam ezt.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#66887) steve1977 válasza csubuka (#66871) üzenetére


steve1977
tag

Nálam a "vissza" gomb alatti led olyan, hogy ahol kellene csak dereng, viszont fekete képernyőnél jól bevilágít, az előlap és az oldalfal illesztésénél egy helyen snitzerrel vágtam ki a túlcsordult ragasztót, másik oldalt izomból kellett összepattintani a szélét, elég jó rés volt, de ezekkel meg is békélnék az ár/teljesítményt nézve, de azt a q*rva gps-t nem bírom beüzemelni, kértem is paypalon parial refundot vagy egy új gps antennát :D

(#66888) Dominó85 válasza Krinyo (#66885) üzenetére


Dominó85
veterán

Nos a Real Racing alatt mind a négy mag egyenként 1,5Ghz-en szalad a Xiaomi Hongmi-nál. :K

* Péter - 06302461862 *

(#66889) RECSKA válasza 7Sony7 (#66873) üzenetére


RECSKA
veterán

Vowney V5 , 720.
Van itthon meg Zte Geek, szinten 720p es Blackberry Z10, szinten 720p.

A bongeszo ezek kozul a z10-en a leggyorsabb...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#66890) 7Sony7 válasza RECSKA (#66889) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi neked és buccer nek is. Akkor nem tudom. Volt nemrég egy gprs es telóm
128x160 felbontású, és az lassan bár, de legalább folyamatosan töltött beegy weboldalt. A mostani Hd- s pedig ha gprs hálózaton van, olyan lassan tölti, hogy nem bírom kivárni.
Viszont ez betölti az egész weblapot. Ebből gondoltam, hogy talán nagyobb felbontás- több adat betöltés- több idő,de úgy látszik tévedtem.

-

(#66891) RBJ válasza Buccer (#66872) üzenetére


RBJ
addikt

Erre én is azt tudom mondani, hogy én is meg voltam ijedve, hogy kevés lesz az 500 Mb de mivel ahol megfordulok legtöbb helyen wifi van így az e havi adatforgalmam kerek 5 Mb volt. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#66892) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

No. Jelezte az asszonypajti hogy kellene neki telefon. A kriteriumok a kovetkezok:
- ismertebb marka
- min 2 magos proci
- min 512 mb ram
- maximum 4-4,5" ips

Van valami javaslat?
Jo lenne ha lenne ra sallang es bugmentes magyar nyelvu szoft is, meg az se lenne baj ha valamelyik mt soccal lenne szerelve.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#66893) RBJ válasza szili.tamas1 (#66892) üzenetére


RBJ
addikt

overmax

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#66894) szili.tamas1 válasza RBJ (#66893) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Attol kicsit para van, volt olyan tablet a csaladban, alig birtunk megszabadulni tole. :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#66895) svgyula válasza Bagira01 (#66852) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Megnéztem a gyári oldalt! Egy szenzor van benne! CUBOT GT90
Egy 80$-os telefont nem szoktak teleaggatni szenzorokkal :N Örült annak az 1db-nak is :K A kijelző és a többi is tükrözi az árat. A kínai telefonok sem "csodák ingyen" aminek van tudása annak van ára is! A hasonlítást a "nálunk márkás" telefonok adják és azokhoz képest "occó telefonok". A kijelzője is sima TFT nem is írják azt, hogy IPS. Érdemes vásárlás előtt megnézni a gyári leírásokat a gyártói oldalon akkor kisebb az esély a csalódásra. (gondolom ez most nem nyújt vigaszt :( )

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#66896) Krinyo válasza Graphics (#66886) üzenetére


Krinyo
senior tag

Közben rájöttem, hog hőmérsékletfüggő, megnyugtató, hogy nem lehet kinyírni a procit túlterheléssel...

(#66897) paolinho


paolinho
őstag

Bocsi az off-ért, de tudna valaki ajánlani egy olyan SMS alkalmazást, ami úgy kezeli a dual simes telót, ahogy a gyári, azaz rákérdez, hogy melyik kártyáról akarom küldeni az üzenetet, de ne kelljen figyelnem, hogy merre dől az ékezet? Kösz előre is.

(#66898) joiner007


joiner007
aktív tag

Sziasztok! Mostanában nem olvastam a fórumot, mi most a best buy, az olcsóbb kategóriában? Ami jó és használható, magyar nyelvű, és van némi támogatása is? Az ár 20-25 ezer körü lenne.

Köszi

(#66899) myk74 válasza szili.tamas1 (#66892) üzenetére


myk74
senior tag

Asszonypajtimnál egy lenovo A516 szolgál.Eddig elvárásokon felül teljesít.Szeretjük.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#66900) b0bcat


b0bcat
addikt

Hadd osszam meg veletek egy nagyon kellemes "csalódásomat" az MT6572 SoC - pontosabban annak alacsony fogyasztása - kapcsán!

Van nálam most egy aránylag noname tepsifon, egy King Sing K5. Az akkumulátorára 2000 mAh van írva, emiatt egy kicsit tartottam is tőle, hiszen kínai testvéreink hajlamosak füllenteni a kapacitás kapcsán, egy ennél kisebb valós kapacitású akku pedig - azt gondoltam - elég harmatos lenne egy 5,5 colos képernyő megvilágítására. Ezzel éles ellentétben az a helyzet, hogy most 6 óra híján 5 napja folyamatosan be van kapcsolva a készülék, és 14%-on áll az akku. :Y

Persze most mondhatjátok, hogy ha áll a polcon, akkor nyilván nem is merül, ám erről szó sincs: még intenzívebben használtam ezekben a napokban, mint a "normál" telefonomat, a Haier W910-et. Ez idő alatt 4 órát ment a képernyő. Telepítgettem, játszottam rajta, próbálgattam, stb. Meg telefonáltam is, amennyit szoktam.

Ja, annyi "csalás" van a a dologban (bár nem hiszem, hogy ezen múlna az egész), hogy ezen a telefonon kézzel kapcsolom ki-be a wifit, míg a Haier-en automatán kapcsolódik, de energy saver módban (tehát csak akkor kapcsol be, ha a képernyő is be van kapcsolva).

A W910 úgy bír ki az én normál használatom mellett általában bő 2 napot, hogy a kijelzőidő nagyon kevés (kevesebb általában, mint másfél óra), tehát inkább a készenlétben merül a cucc. Ez a telefon - számomra is hihetetlen módon - egy éjszaka alatt 0-1%-ot merül. Bekapcsolt wifivel 1-et, wifi nélkül nullát. :D

Nem tudom, minek köszönhető ez a véleményem szerint kimondottan kedvező akkuidő. Lehet, hogy optimalizálták az oprendszert? Láthatóan nem stock Android fut a készüléken, hanem egy TouchWiz-re hajazó felület. Vagy csak ez egy kivételesen őszinte gyártó lenne, aki tényleg 2 Ah-s akkut tett bele? :U Nem tudom, de ez most nagyon kellemes meglepetés és "csalódás" volt. :)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.