Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-14 18:50:17

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87851) piocasember válasza grosy (#87850) üzenetére


piocasember
tag

Köszönöm szépen! Valami TV Go kompatilitási hiba lehet.

(#87852) Beni2360 válasza piocasember (#87848) üzenetére


Beni2360
félisten

Melyik sport csati amelyiket sd-nek latod?
Egyébként nem minden adás hd ami a tv ígen.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#87853) VIPowER


VIPowER
senior tag

Sziasztok.

Szerintetek ennek a tabletnek a firmware-jét fel lehet tenni erre a tabletre?
Mert nekem egyformának tűnnek az adataik.

(#87854) cidalain válasza VIPowER (#87853) üzenetére


cidalain
veterán

Alapvetően amikor nagyon hasonló a típusjel, akkor lehet hogy valami alkatrész helyett egy nagyon hasonló másikat kellett beépíteni (pl chiphiány miatt), ezért változtattak egy betűt a típusjelben.
A specifikációs lapok szerint pl az akku kapacitása különbözik. Akár csak ennyi is lehet, de akár ezzel együtt a töltőáramkör is változhatott.
Ki lehet próbálni, de garancia semmire sincs. Úgy fogj neki, hogyha valami nem oké, tudj visszatérni a másik verzióra. Mondjuk nem egy olyan érték ez a gép, hardveresen is eléggé 10 évvel ezelőtti, szóval ha nagyon félremenne a dolog akkor sem veszítesz sokat.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87855) VIPowER válasza cidalain (#87854) üzenetére


VIPowER
senior tag

Akkor lehet inkább hagyom. Ha csak az akku lenne belevágnék.
Kap egy gyári visszaállítást és annyi. Kösz a választ.

(#87856) piocasember válasza Beni2360 (#87852) üzenetére


piocasember
tag

Mindegyik csatorna ilyen. Tudom, hogy nem mind HD. Most próbából egymés mellé tettem a két tabletet és nagyon komoly különbség van a Huawei javára.

(#87857) Dr.NX válasza piocasember (#87848) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Play Store-ban sok a panasz mindenféle eszközön. Írj a supportnak.

Elfogadom a sütiket.

(#87858) #46824192 válasza piocasember (#87856) üzenetére


#46824192
törölt tag

Bár nem tudom mi a telekom megoldása. (csak gyenge tipp, mert szerintem nem widevine)
De nem lehet hogy tanúsítvány gondja van?

Nekem xiaomi telefonon szokott néha SD lenni a netflix.
Tanúsítvány frissítése és egy restart a megoldás.

Illetve fel kellene hívnod őket ,hogy nincs e valami központi hiba ,amely kihat egyes eszközök működésére. Tvgo-val szoktak gondok lenni , ha szerver oldalon valamit .....gatnak.

Egyébként úgy alapvetően nem kell csodálkozni a telekom termékeken, kivétel nélkül minden terméküknek van valami nyűgje. Legyen az szoftver vagy hardver.

[ Szerkesztve ]

(#87859) Jarod1


Jarod1
addikt

mate pad t10 4Giiga ram 64 G 60 ezerért van most az aldiban

(#87860) cidalain válasza Jarod1 (#87859) üzenetére


cidalain
veterán

Emagon 61, ingyen posta boxba
De csak HD kijelző, és nincs Google. Annyira nem jó deal, de netezni, kapcsolattartani jó lehet.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87861) I2oli


I2oli
tag

Sziasztok,

A segítségeteket/tanácsotokat szeretném kérni, hogy mire lenne érdemes lecserélni ezt a tabletet:
Galaxy Tab 4 8.0 lte [2014-es, T335]
320g, 210 x 124 x 8 mm, 8.0", 4450 mAh
TFT, 800 x 1280 px, 16:10 (189 ppi, 71%)
4x1.2 GHz CPU, 16 GB ROM, 1.5 GB RAM
(https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_4_8_0_lte-6240.php)

A legfontosabb a súlya illetve hogy SIM kártyát kezeljen, idősebb korosztály számára lenne főleg netezés/böngészés/tvgo stb video nézésre, így maximalisan 350 gramm fölé nem mennék, ha kevesebb az csak jobb! Ez behatárolja a kijelzőt is, nem nagyon láttam 8 vagy 8.4 fölötti tabletet ilyen súly mellett, de minél nagyobb annál jobb :)
Nem zárkózom el a használt termékektől sem ha már boltban nem kapható, viszont preferálnám ha nem kínából kellene megrendelni, de ha sokkal jobbat lehet úgy beszerezni ár/érték arányban akkor az sem kizáró ok. Ár tekintetében nincs limit, bármire nyitott vagyok. (GMS viszont kell rá mókolás nélkül az értesítések miatt és hogy egy frissítés miatt ne szálljon el, mert a távolság miatt nem tudnék azonnal menni javítani.)
Sok baj nincs ezzel a tablettel, de megállt 6-os androidon és már érezhetően kevesebbet bír az akkumulátora is, és hát a gyorsasága sem a mai kor vívmányainak megfelelő, várni kell egy-egy program indulására jópár másodpercet.

Előre is köszönöm mindenkine a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#87862) cidalain válasza I2oli (#87861) üzenetére


cidalain
veterán

Nem igazán van 8"-os értelmes tablet manapság, ami nagyon ütős hardverrel lenne.
Samsung galaxy tab a7 Lite (SM-T225) ami esetleg jó lehet.
1 éves modell 3 vagy 4 GB ram (itthon a 3-mas elérhető. Van LTE képes, 366 gramm, 8.7", felbontás hasonlóan gyatra.
66000 az akciós ára. Hacsak nem érhető el szolgáltatótól kedvezményesebben csomagban előfizu mellé

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87863) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!
Tablet vásárlás előtt állok (az első lenne) Amire kimondottan lenne, az a túrázás/kirándulás során lévő túratérképek kezelése (Mapy.cz/Navitel) A Samsung Galaxy Tab A7 Lite (T225) néztem ki. Ami fontos, hogy LTE-s, és "combos" GPS tudása van az európai Galileonak hála (legalább is a tesztek ezt mondják). A méret (8,7") jó lenne, nagyobbat nem is tudnék cipelni.

Szerintetek?
Pro vs kontra?

Thx

(#87864) Somatom válasza Technoman (#87863) üzenetére


Somatom
veterán

Honnan van az az infód, hogy a benne levő MTK SOC -nak "combos" a GPS -e?
Egyébként 5100mAh és 12nm SOC. Sztem nem a legjobb párosítás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87865) Technoman válasza Somatom (#87864) üzenetére


Technoman
őstag

A "combost" úgy értettem, hogy a globális rendszerek mindegyike benne van GPS/Glonass/Beidu/Galileo). Így még az MM-ben is nagyon gyorsan megtalálta, a pozíciómat.
De ettől függetlenül, ha van valami erősebb ajánlatod......

[ Szerkesztve ]

(#87866) Somatom


Somatom
veterán

Lalikiraly:
A DeX mód és vezetékes képkimenet két, külön dolog. Ezért kérdeztem, hogy tulképp mit szeretnél.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87867) kecso2009


kecso2009
tag

Sziasztok,

Kb 40 ezer forintig keresek Tabletet, leginkább olvasásra, videònézésre kellene.
Akár használt/új, milyen tìpust érdemes keresni?

Köszi!

(#87868) Lalikiraly válasza Somatom (#87866) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát ezért mondtam, hogy egyelőre a notebook lenne vezeték nélkül a TV re kötve. De viszont a notit tabra akarom cserélni. És így vagy egy Samu tab lesz helyette vagy ipad.
Igen tudom a DEX esetében a tab / telefon átvált úgymond asztali üzemmódba. De dexnél ugye a tab kijelzője lehet akár tapipad is. de ha nincs dex mód, akkor pl a Samu Tab S6 lite tud képkimenetet?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#87869) Somatom válasza Lalikiraly (#87868) üzenetére


Somatom
veterán

Az S6 Lite tudomásom szerint nem tud vezetékes képkimenetet. Egyébként iPaden csak osztott képernyő van, többablakos mód nincs. A képkimenete pedig megegyezik a kijelző képarányával, tehát 4:3, míg a tévéké 16:9. Ami az árat illeti, egy Air csak Wifis alapkivitelben olcsóbb, mint egy Samu S7. Az pedig 64GB, amiben nincs bővíthetőség, GPS és a tollat is külön kell megvenni. Eggyel feljebb a 256GB -os van, ami árban egálban van a Samu S7+ -ommal.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87870) Jarod1 válasza Technoman (#87863) üzenetére


Jarod1
addikt

Pár Hónapja én is ezt választottam, a 10 colos az nagy lett volna, akksija sokáig bírja,
Tudja netflixet, HBO maxot , PDF et is olvastam rajta, tudod bővíteni Sd kártyával,
Jönnek rá frissítések,és kifog jönni rá a 13 as android.

(#87871) cidalain válasza Technoman (#87863) üzenetére


cidalain
veterán

Jobbat nem találsz ebben a méretben, ne is keress.

kecso2009
40-ért csak elég gyengusz, 2 GB ramos gépek vannak újonnan itthonról. Külföldről már tudsz venni ennyiért 3-4 GB-os 10" gépet is, ha onnan is jó neked. Vagy itthonról használtan bármi, amiben 3 GB ram azért van. Lenovo, Samsung A széria, Huawei MediaPad sorozat ami szóba jöhet használtan szerintem (ezekre gyárialg 2 év gari volt, így akár még pár hó garis gépet is kifoghatsz)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87872) Technoman válasza cidalain (#87871) üzenetére


Technoman
őstag

Kösz srácok :R

(#87873) Lalikiraly válasza Somatom (#87869) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sajnos igen ennyit tudok én is az S6 Lite ról. Pedig kinézetre meg ilyesmi tetszene is és a teljesítménye is kb elég lenne.
(OFF) Az ipadre meglehet venni a shiftscreen appot így tudja kimeneten a teljes képernyőt. Ezért is valszeg abba az irányba orientálódok, hacsak addig nem lesz valami jó ajánlat. (ON)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#87874) Somatom válasza Lalikiraly (#87873) üzenetére


Somatom
veterán

Minek a teljes képernyőjét? Az S7 tükrözés módban nem tölti ki a tévét, mert nem 16:9 -es. Lesz egy kis "gyászkeret". A DeX egy független felület, 16:9 -re optimalizálva. Az iPad -nek viszont nincs ilyenje, tehát csak a tükrözés van, ami 4:3 -as. Hogyan, mivel tölti ki oldalt a 4:3 és a 16:9 közötti különbséget? Én eddig minden ilyen videóban azt láttam, hogy egy az egyben a 4:3 -as felület megy ki.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87875) Lalikiraly válasza Somatom (#87874) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ezért kell leszedni a shiftscreen appot. Ami így teljes képernyőre kitölti és az ipad képernyő is megy félig függetlenül, bár már van a shiftscreenből az új 4K variáns ami full kettéválasztja és persze 4K kimenet is megy rajta akármilyen arányban 21:9 ben is akár.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#87876) Somatom válasza Lalikiraly (#87875) üzenetére


Somatom
veterán

Tudnál linkelni erről egy videót? El nem tudom képzelni, hogy ezt hogyan csinálja. Egyszer vettem egy Androidos TV okosítót, ami alá véletlenül 4:3 -as kijelzőre konfigolt kernelt raktak. Pont úgy nézett ki, mint amikor a 4:3 -as filmet széthúzzuk 16:9 -re.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87877) Lalikiraly válasza Somatom (#87876) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Parancsolj :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#87878) Somatom válasza Lalikiraly (#87877) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!
Vicces. Javaslom, hogy a vétel előtt próbálj ki egy Samsungot is, mert ami a videóban látható, az olyan messze van tőle, mint Makó, Jeruzsálemtől. Ott kezdődik, hogy Samun szinte bármelyik appot indíthatom többablakos módban. Csak azok nem működnek így, amelyeknél kifejezetten tiltva van a háttérben futás. Itthon a tab a PC -m, ezt a hsz. -t is így írom. A tabhoz hozzá sem érek, rá sem kell néznem, bluetooth egérrel kezelem, a tévén nézve a képet. Pont, mint egy PC -n. Arra azért kíváncsi lennék, hogy iPaden hogyan működik a gesztusvezérlés (pl. nagyítás) egérrel.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87879) Tika6


Tika6
tag

Sziasztok,
10 colos Androidos tabletet vennék, preferált a Huawei vagy Samsung (újat, hazai beszerzésből). Böngészésre, emailekre, szóval valami egyszerűbb megteszi. Egyetlen említhető szempont, hogy nyomtatóra (normál PC-hez valóra) lehessen vele nyomtatni. Ezt minden androidos modell tudja, vagy egyik sem (ehhez notit kell vegyek), vagy hogy van ez?
köszönöm szépen

(#87880) Jarod1 válasza Tika6 (#87879) üzenetére


Jarod1
addikt

nyomtatást mindegyik tudja wifin keresztül csak a nyomtató appját kell feltenni az androidra

(#87881) Technoman válasza Technoman (#87872) üzenetére


Technoman
őstag

Még egy kérdésem lenne: Van-e a Samsung Tab a 7 Lite-ban (T225) iránytű?
Thx

(#87882) cidalain válasza Technoman (#87881) üzenetére


cidalain
veterán

GSMArena szerint van

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87883) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Kis méretű tabletet keresek iPad mini 2 leváltására. Alapvetően tartalomfogyasztás, de fontos lenne, hogy rajta írni (pl Messenger) ne legyen egy kiszenvedés. iPad 9 volt az egyértelmű jelölt, iPhone meg Mac mellé ideális lenne, de a gépelés résznél kiesik. Van egy céges Air 3-om nálam, és látom, hogy erre nem alkalmas. Mini 6-ot meg drágának találom, egy köztes eszköz a MacBook és telefon közé annyit nem ér nekem.

Androidos vonalon viszont nem fektetnék be ekkora összeget, így az A7 Liteot néztem ki. Van esetleg ennél jobb vétel jelenleg, a 100.000Ft alatti, 8" tabeletek között?

szerk.: ahogy nézem, ti is ezt ajánljátok nagyjából :)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#87884) Shame21


Shame21
csendes tag

Sziasztok! Én képregény olvasáshoz meg filmezéshez keresek tabletet olyan 150 ezerig. Filmezés főleg stream netflix, hbo max, prime meg majd disney +
11 col ami még nem túl nagy és nem is kicsi. Fontos a jó kijelző oled vagy nagyon jó lcd. Meg hogy a streamingek menjenek rajta fhd ban.
köszönöm a segítséget

(#87885) Somatom válasza gzbotii (#87883) üzenetére


Somatom
veterán

Az ajánlás némi túlzás. Sajnos, jelenleg nincs ekkora méretben igazán ajánlható. Inkább úgy fogalmaznék, hogy az A7 Lite kevésbé rossz a híg fos tengerében.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87886) bl4ze válasza Shame21 (#87884) üzenetére


bl4ze
veterán

Ha EU vásárlás is szóba jöhet, úgy van nagyon jó ajánlatom ebben a kategóriában.
Dobj egy PM-et.

.:. bl4ze .:.

(#87887) cidalain válasza gzbotii (#87883) üzenetére


cidalain
veterán

Azért az a Samu az alma cuccoktól messze van a gyatra kijelzőjével.
Vegyél akkor egy Mini 5-öt használtan. Az Apple gépparkodba is beleillik (szinkron, miegymás), jó kijelző, megszokott rendszer.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#87888) Shame21 válasza bl4ze (#87886) üzenetére


Shame21
csendes tag

Szia!

dobtam

(#87889) Lalikiraly válasza Somatom (#87878) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát jó részét én sem tudom, de az egér és bill szépen megy már ájon. De én nekem elérhető árban a tab s6 lite lenne és egész szimpatikus is. Csak az a fránya monitor kimeneti téma nem megy rajta ahogy nézem :(

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#87890) Somatom válasza Lalikiraly (#87889) üzenetére


Somatom
veterán

Wireless -ben sem olyan vészes a lagg. Próbáltam CC Ultrával. Akciójátékra alkalmatlan, de a böngészés, fájlkezelés, emailezés síma ügy. A probléma az egérrel nagyítás. A Google alkalmazásai (Térkép, és úgy tudom, hogy a Chrome is) ismerik a duplakoppos zoomot, de a DeX ellenére pl. a Samsung böngészője csak két ujj széthúzásra tud zoomolni, ami egérrel nem megoldható. Ezért kérdeztem, hogy ez hogyan működik iPaden.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87891) tibor2010 válasza Somatom (#87890) üzenetére


tibor2010
tag

"a Samsung böngészője csak két ujj széthúzásra tud zoomolni"
Ctrl + egérgörgő S7-en működik.

(#87892) grosy válasza Shame21 (#87884) üzenetére


grosy
senior tag

Szia! KB. az én felhasználási szokásaimat írtad le, amire én egy Lenovo p11 plus-t vettem. Nekem tökéletesen kielégíti az igényeiket. Még kiemelném, hogy a Netflix is fullHD-ben megy rajta.

(#87893) Somatom válasza tibor2010 (#87891) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs bill. Egérrel nem tudok ctrl -t nyomni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87894) tibor2010 válasza Somatom (#87893) üzenetére


tibor2010
tag

Esetleg programozható gombos egér segítene, de nem biztos, hogy DeX-ben is működik.
(Ctrl és Plusz, Ctrl és mínusz.)

(#87895) Somatom válasza tibor2010 (#87894) üzenetére


Somatom
veterán

Csak az a fura, hogy amúgy lenne rá "szabványos" Android megoldás. A Chrome -ot nem szeretem. Monitoron egy régi Firefoxot használok, mert abban is megy a duplakoppos zoom. Nem értem, hogy a Samsung ezt miért nem építi be a böngészőjébe.
Egyébként programozható gomb sem kéne, mert nyomvatartott egérgörgővel is lehetne zoomolni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87896) bolic


bolic
őstag

Vigyázzanak a telepített Microsoft Office & Share applikációval, hajlamosan átrendeződik a felületet, akár asztali Windows-t varázsolhat belőle, pl. lehet lekicsinyíteni az ablakot vagy bezárni X jobb felső ablak szélén lévő gombbal. Az óra és akku a tálcára módosított, így visszavarázsolni nagyon nehéz, nagyon bugos a Facebook, nem lehet álló módba forgatni a tabletet, a játék szintén kis ablakon lehet játszani. FULL BUG! Nem mondom, hogyan tudtam visszarakni normális tablet használatra, a GBOARD virtuális billentyűzet alapból le van tiltva, azt is nehéz volt visszakapcsolni, úgyhogy vigyázzanak a Microsoft Office & Share applikációval, ha belépsz, módosítani fog! :Y :W :C :U :((( :o :DD

Lenovo Tab P11 tableten történt a kis szoftveres baleset.

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#87897) gzbotii válasza cidalain (#87887) üzenetére


gzbotii
veterán

+Somatom

Lehet az lesz. :)
Kijelző tűnik nekem is a gyenge pontnak...

Meg lassan Alma mindenem, fülestől laptopig, lehet megéri arra beruházni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#87898) Somatom válasza gzbotii (#87897) üzenetére


Somatom
veterán

Még én is néztem, mert a képaránya jó lenne a navihoz. Na, de 260 -ra jött ki a konfig és akkor még csak 64GB -nál tartottam. Nálam ez messze fájdalomküszöb felett van arra, hogy egész nap a kamion szélvédőjén lógjon.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#87899) Shame21 válasza grosy (#87892) üzenetére


Shame21
csendes tag

Köszi

rálesek majd

(#87900) gzbotii válasza Somatom (#87898) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem tényleg csak akkor kellene, ha lusta vagyok asztalhoz ülni vagy munkába marad a MacBook. Ha csak egy asztali gép lenne, akkor talán nem is kérdés, na de heti ~3 alkalomhoz, MacBook árának feléért...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.