Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79701) cidalain válasza Aprósólyom (#79698) üzenetére


cidalain
veterán

Jo dolog kezdesnek. Az email fiok jelszava sehol mashol ne legyen, ez fontos. Ha az email fiokba be tudnak lepni. Akkor sok helyen a jelszo emlekeztetovel lehet resetelni, es igy hozzafernek a linkhez.
Celszeru azert weboldalaknal is mast hasznalni, pl j31sz0-phsz78, ahol az eleje egyertelmu, konnyen jegyezheto, kotojel utan ph=prohardver, sz78 mondjuk a szuletesi ev. Masik oldalon mondjuk a ph helyett mm=mediamarkt, if=index forum, mittudomen.
Multkor kollegam egy kamu eon level linkre rakattintott, hogy befizesse a szamlat. Szo nelkul beirta az emailhjelszo parost, utana jott ra hogy gebasz van, szerencsere nem fizetett. Kerdezte mi van ilyenkor. Mondom semmi gond jelszot valtoztasd meg az eon oldalon. Es mindenhol mashop ahol ugyanehhez az emailhez ugyanez a jelszo van. Erre mondta hogy mindenhol ezt a jelszot hasznalja. Gratulaltam, hogy kinyirta a jelszavát, es csinalt maganak egy par oras jelszovaltoztatast vagy 30-40-50 weboldalon.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79702) Kront válasza Jim74 (#79677) üzenetére


Kront
tag

nekem az M5-ösömön van hall szenzor és kipróbáltam, működik a mágneses érzékelő. tokom nincs, egy mágnessel játszottam. ugyanakkor nekem 8.4-es és lehet, hogy a 10.8-asnak más a hardvere.

itt van amúgy egy videó is, de ez a vas is 8.4-es, mint az enyém: link

(#79703) Jim74 válasza Kront (#79702) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Az M5 az drágább kategória, közel kétszer annyiba kerül, mint a T5. Valószínűleg más a hardware és az T5-ben nincs mágneses szenzor és közelségérzékelő sem :(

(#79704) Aprósólyom válasza cidalain (#79701) üzenetére


Aprósólyom
addikt

:R Akkor nagyjából jól csinálom. Legfeljebb egyszer majd rákényszerülök egy hétvégi jelszóváltoztatási kiruccanásra. Ami legfljebb akkor fordulhat elő, ha hackerek lopják ki valahogy az adatkoat, mert sosem írok jelszót vagy kattintok linkekre domain cím ellenőrzés nélkül.
Legutóbb pár éve akkor csinálta "hülyeséget", mikor főnök lapijára kellet valamilyen program és gyorsan és a windows store-ból töltöttem valamit. Valamilyen roszindulatú program is jött, gyanús viselkedéssel. Ekkor jöttem rá, hogy a microsoft tényleg nagyban szarik a store-ra.... :C

Jevons paradox

(#79705) _NCT válasza Aprósólyom (#79699) üzenetére


_NCT
őstag

Köszönöm, időközben megnéztem egy T3-at, nagyon nem tetszett a kijelzője, T5-öt pedig vadászni kell, eddig kb sehol sem tudtam érdemben megnyomkodni. :R

(#79706) Fredo78


Fredo78
aktív tag

sziasztok!

Van egy kb két éves Onda tabletem ami melegedős problémával pár perc használat után kikapcsol. Emiatt fiókban töltötte eddigi életét. Érdemes vele foglalkozni? Lehet plusz hűtést fabrikálni bele?

(#79707) cidalain válasza Fredo78 (#79706) üzenetére


cidalain
veterán

szét kell szedni, meg kell nézni mi melegszik, mennyi hely van körülötte. van egy gyári hőelvezetés, ha igen, miért nem működik (leesett, hővezető paszta kimaradt, mittudomén). ha nincs gyári hőelvezetés, akkor lehet e kendácsolni bele valamit: ha pl fém a hátlap akkor azt valami módon hűtésre használni...
egyedi megoldás kell, szét kell szedni mindenképpen.
vagy rászigszalagozol valami laptophűtést a hátuljára, esetleg eladod valami alaszkai tagnak: tablet beépített kézmelegítővel :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79708) Aprósólyom válasza _NCT (#79705) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Most szereztem meg az egyetlen hardveraprós példányt. Ha pesti vagy és tudunk ütközni a központban, szívesen magammal viszem és szánok rád 5-10 percet, ha az segít.

Jevons paradox

(#79709) _NCT válasza Aprósólyom (#79708) üzenetére


_NCT
őstag

Köszönöm a felajánlást, de most van egy S2 Tab, egyáltalán jó lesz-e olvasni rajta szakmai könyveket. Eléggé vérlázító hogy 3 nagy Mediaban néztem meg, sehol sem vették a fáradságot, hogy megmutassák, pedig kértem is.

Amúgy kb ár érték arányban egyik legjobbnak mondják a T5

(#79710) Xdongo567


Xdongo567
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Chuwi Hi8 pro 32 gbtabletem android + windows felállással. A gond az hogy kevés a hely.

Le lehet kapni róla a windowst valahogy nagyobb belenyúlás nélkül? Az SD kártyára sajnos nem enged alkalmazásokat telepíteni.

Köszi :)

(#79711) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy Chuwi Hi9 Pro tabletet, és hozzá egy Samsung EVO Plus MicroSDXC UHS-I memóriakártyát.
A gondom az, hogy fizikailag nem fér bele a memóriakártya a foglalatba. Vagyis pontosan beleillik, de ha belerakom a foglalatba, akkor nem tudom visszacsúsztatni a tabletbe, megakad. Azt látom, hogy ez a memóriakártya a végén egy picit kiemelkedik (1mm-t sem), gondolom, hogy egy olvasóból könnyebb legyen kihúzni. Most azt gondolom, hogy pont ez a hajszálnyi kiemelkedés akadályozza meg, hogy be tudjam rakni a tabletbe. Most én bénázok, vagy ezt elszúrtam, vagy mi van ilyenkor?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#79712) cidalain válasza Laslow (#79711) üzenetére


cidalain
veterán

minden microSD kártyának van ott egy kiemelkedő része, kizártnak tartom hogy ez lenne a gond.
a szokásos tálcába viszont nem mindegy hogy teszed bele. az irány általában oké, mert a kártya sarkában a levágás miatt egyértelmű. de hogy a tálcába alulról, vagy felülről kell e beletenni az már nem mindegy.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79713) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

Anyukámnak vennék egy tabletet vasárnap.

Az alábbi két típus van az Edigitalban:

https://edigital.hu/wifi-tablet/lenovo-tab3-10-za1u0014bg-16gb-wi-fi-tablet-black-android-p510720
44.990 Ft
Android 6.0
7000mAh
10,1 " / 1280 x 800 Pixel / 16 GB ROM / 1 GB RAM / APQ8009 / 1,3 GHz Quad-Core

https://edigital.hu/wifi-tablet/lenovo-tab-e10-tb-x104f-za470046bg-101-16gb-wi-fi-tablet-fekete-android-p620274
49.900 Ft
Android 8.1
4850mAh
10,1 " / 1280 x 800 Pixel / 16 GB ROM / 2GB RAM / APQ8009 / 1,3 GHz Quad-Core

Szerintetek szól bármi érv a nagyobb akku, de kisebb ram és régebbi Android mellett az olcsóbb javára?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#79714) Laslow válasza cidalain (#79712) üzenetére


Laslow
senior tag

Egy kicsit nyomni kellett a tálcát az egyik irányba miközben becsúsztattam, és úgy simán bement. Köszi!

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#79715) Dr.NX válasza Atos23 (#79713) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem.
2 GB alatt nem érdemes venni semmit.

Elfogadom a sütiket.

(#79716) Atos23 válasza Dr.NX (#79715) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszi, igaz, már a kérdés is eleve butaság volt. :)

Más:

Tegnap bementem a Westend MediaMarktba, hogy megtapogassak egy-két tabletet.

Volt sok-sok 8", és jóval kevesebb 10" készülék kitéve. A kijelző felbontása viszont ugyanaz volt mindkét méretben.
Ami feltűnt nekem, hogy a 8"-os gépeknek sokkal erősebb a háttérvilágítása, mint a nagyobbaké, és mivel ugyanazt a felbontást kisebb méreten használják, a képük is letisztultabb.

Nektek is feltűnt ez? Komolyan elgondolkoztam rajta, hogy ha magamnak vennék ilyen gépet - mivel a 8-as sokkal kézreállóbb, komolyabb fényerővel bír, mint a 10-es - akkor tuti 8-ast vennék.

Viszont most nem tudom eldönteni, hogy egy 70 éves anyukának vajon melyik a megfelelőbb.

Esetleg tudtok a Westendtől nagyobb MediaMarktot? Esetleg más bolt, ahol biztosan tudjátok, hogy sok bemutató tabletet tesznek ki?
Fura volt, hogy csak három darab 10-es tablet volt kitéve, és kb. 20 darab 7-es és 8-as.

[ Szerkesztve ]

(#79717) Sgr_A válasza Atos23 (#79716) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az árkádban 3 több van kitéve
Vagy 3-4 lenovo meg 3-4 huawei
T5, m5 lite, m5 biztos kint van

(#79718) cidalain válasza Atos23 (#79716) üzenetére


cidalain
veterán

64 eves anyukam siman elvan 7"-os tablettal.
Ha az ujsagot, konyvet el tudja olvasni, akkor a tabletet is. Attol hogy nagyobb meg nem lesz konnyebben olvashato a szoveg. Ellenben 2x olyan nehez, nehez tartani, stb. Nem feltétlenül hulyeseg 8-asat venni idosebbeknek sem. De persze embere valogatja, te tudsz legjobban donteni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79719) jFox válasza cidalain (#79718) üzenetére


jFox
őstag

+1:K
Anyám 67, és eddig jól el volt a 8"-os Op3ndot tablettel. Most meg már inkább az 5.5"-os telefonját nyomkodja, mert az mindig kéznél van. :)

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#79720) Beni2360 válasza Atos23 (#79716) üzenetére


Beni2360
félisten

Mivel egy idős vagyok anyukáddal és nekem is egy 8" Lenovo TB 8703F tabom van ez egy jól elfogadható méret és nagyon kézre áll. Eladtam a 8.9" tabomat már nehéz volt és nem állt kézre.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79721) Atos23 válasza Beni2360 (#79720) üzenetére


Atos23
senior tag

@Beni2360, @jFox, @cidalain, @Tapsi75: Köszönöm az összes iránymutatást nektek :R

(#79722) papafater197


papafater197
tag

Sziasztok !

Szerintetek Huawei T5 vagy Samsung T580? Köszönöm előre is!!!:)

(#79723) cidalain válasza papafater197 (#79722) üzenetére


cidalain
veterán

T580 elég régi vas, van vagy 3 éves konstrukció, csak 2GB ram van benne.
ha már 60k körül részánsz, akkor inkább a Huawei T5, szigorúan a több ramot figyelembe véve. Nem rossz a T580, sőt vannak előnyei is a Huawei-jel szemben, pl a kijelző fényerő, kamerák, akku.
A samunak is felfrissíthető Android 8-ra, ha minden igaz. Ha 3 GB ram lenne abban is ugyanannyi pénzért, akkor egyértelműen a Samut mondanám. (van belőle egyébként olyan verzió is, de azt nem árulják itthon)
A Samu utódja a T590 meg jelentősen drágább 75-80 körül lehet megkapni, bár most a T5 sem elérhető hiperszuper 60k körüli áron.

Összegezve inkább Samu T590, de pontosan akkor látszik melyik lenne jó, ha leírod melyiket mennyiért láttad. Az Biztos, hogy T5-öt nem vennék 65k fölött (volt már 60 alatt is), és most inkább 70k körül van. Attól meg már alig több a T590.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79724) papafater197 válasza cidalain (#79723) üzenetére


papafater197
tag

Köszi szépen!:)

(#79725) cidalain


cidalain
veterán

Éjféltől 60k alatt lesz a Huawei Mediapad T5 a Mediamarktban.
Lesz valami áfa elengedős akciójuk, ami május 3-an kezdődik.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79726) _NCT válasza cidalain (#79725) üzenetére


_NCT
őstag

Érdekes hogy tegnap reggel még több üzletben volt belőle, este már csak a drágábbik változat elérhető. Nem hiszem hogy tegnap fogyott el az összes, mert több napja figyelemmel kísérem.

(#79727) cidalain válasza _NCT (#79726) üzenetére


cidalain
veterán

Online is lehetett rendelni 59-ert, es ez eleg jo ar, TV-ben is lattam a hirdetest, pont ezzel a tabbal hirdették az akciojukat. 50-100 darabot siman elntudtak nyomni masfel nap alatt. Ekkora keszlet meg boven eleg, hogy meghirdessek akcioban.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79728) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem,hogy tabletből melyik az a minimum,amit érdemes lenne megvenni pubg mobile-hez ?
Konkrét tipus érdekelne, laikus vagyok tabletek terén.
:R

(#79729) bartal996


bartal996
tag

Sziasztok!
Nyári motoros túrámra szeretnék venni egy tabletet!
Sátras kirándulás lesz, és az estéket szeretném filmezéssel eltölteni, cél a kikapcsolódás :)
-A lényeg, hogy 10"-os kilejzője legyen legalább(9.x is jó lehet)
- viszonylag jó felbontása (utálom ha látom a pixeleket)
-Nagy akkumulátor
-Nem ítélem el a kínai tableteket sem, csak nem tudok róluk semmit
-Tehát a felhasználás csak filmnézés, és akadásmentes böngészés, játszani nem akarok
-40, max 50.000 Ft

Ezek alapján tudnátok nekem ajánlani valamit? Eddig a huawei t3 10 et néztem ki, de gondoltam megkérdezlek titeket is.
Köszönöm!

(#79730) Sgr_A válasza bartal996 (#79729) üzenetére


Sgr_A
addikt

Hát azon látni fogod a pixeleket 9,6" 1280x800-as felbontás

(#79731) cidalain válasza Csápájev (#79728) üzenetére


cidalain
veterán

Nem ír a play store a követelményekhez semmit azonkívül, hogy android 4.3 kell. Ennél már minden értelmes tabletben újabb van. Nem ismerem a játékot, így konkrét tapasztalatom nincs hogy mi az amin elfut, de ha nincs konkrét követelmény, akkor azt gondolom bármin, amin az android rendszer is normálisan fut.
Nem írtál árat, így 40 és 200k között is lehet ajánlani. Legalább egy méret kellene és saccperkb ár a konkrét ajánláshoz. Nem konkréthoz azt mondom inkább legyen 3 GB ram, minél jobb felbontású kijelző. 65 körül kezdődnek ezek 10" méretben, pl Huawei Mediapad T5.

(#79729) bartal996
Normális felbontás nálam a fullHD környéke. ez 65 körül kezdődik itthon Huawei Mediapad T5. Kintről Chuwi, Teclast modellek ajánlottak. 3-4 GB ramos gépeket érdemes nézegetni. (Kapásból rávágtam volna a Chuwi Hi9 Pro típust, de kisebb, mint ami neked kell, csak 8.4-es. Viszont kisebb helyet foglal, ami motoros túránál előny is lehet.)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79732) Csápájev válasza cidalain (#79731) üzenetére


Csápájev
őstag

Ez egy elég gépigényes játék sajnos.
Azért nem írta a gépre árat mert maga a kérdés a minimumra vonatkozott,de igazad van belövöm kicsit,
mondjuk jó lenne 50-60 körül megúszni,bár lehet ez álom kategória.
Az is mindegy,hogy 8 vagy 10 colos, max ha árba sokkal drágább a 10,akkor a nyolcas mellett döntök.
Kijelzőből minél jobb felbontású kéne, emiatt vagyok kicsit szkeptikus az árakkal,kifejezetten gamer tabletet nem akarok emiatt venni, nincs rá több százezrem.
A lényeg,hogy minél jobb a kijelző,annál könnyebben látom meg az ellenfeleket, amoled lenne az igazi,de ez az említett 60ezres kategóriába gondolom nemigen fér bele.
Várok még, hátha van valaki aki tableten játszik pubgt :)

[ Szerkesztve ]

(#79733) cidalain válasza Csápájev (#79732) üzenetére


cidalain
veterán

annyiért itthon csak 2GB ramos gép van 1280×800 px felbontással. ami sem nem szép képű, sem nem erős. (mondjuk a Huawei T5 néha kapható 60 alatt, ami elég lehet) kínai vétel szóba jöhet?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79734) Csápájev válasza cidalain (#79733) üzenetére


Csápájev
őstag

Az általad említett t5 63 körül már kapható,az belefér. Egyébként persze kínai is szóbajöhet, telefonokból is xiaomit,meizut használok :)

(#79735) bartal996 válasza cidalain (#79731) üzenetére


bartal996
tag

Köszönöm szépen válaszod(tok)!
Igen, akkor jól sejtettem, hogy a felbontása elég kevés :/
A méret most nem lényeg :D Eltudom rakni bőven.
chuwi és a techlast neveket sem most hallom először, ám mikor régebben is szerettem volna venni egy tabletet(pár éve),akkor is ezek után érdeklődtem és mindenki aztmondta, hogy megbízhtatatlanok és hamar tönkremennek. Érdekelne, hogy ez az idők elteltével mennyire változott?
Gearbesten nézegettem és kettő maradt a szitában:
Chuwi Hi Pad ( CWI520 ) Tablet 3GB + 32GB [link]

és

Teclast M20 4G Phablet [link]

A techlastnak nagyobb a felbontása, habár ez meg már szerintem a feleslegesen sok, de nemtudom majd ti megmondjátok :) Nyílván sosem elég belőle, de szerintem a 1920x1200 is elég lehet. Az akkumulátora is nagyobb, de nemtdom hogy ezzel arányosan az üzemideje nagyobb lehet-e, mivel a sokkal nagyobb kijelző felbontás azért viheti le rendesen, nem?
Erről esetleg ha van infótok, megköszönöm.

(#79736) Sgr_A válasza bartal996 (#79735) üzenetére


Sgr_A
addikt

A teclast-ban nincs b20 túrázásra biztos nem venném, sok helyen csak 2g lenne
LTE Band 1/2/3/5/8/38/39/40/41
a chuwi meg csak Wi-fis
telefonról osztod le a netet?

[ Szerkesztve ]

(#79737) cidalain válasza bartal996 (#79735) üzenetére


cidalain
veterán

Hipaddal az a baj, hogy kupon nélkül a 208 dollar + okositott posta majdnem 60 rugo. Es annyi a Mediapad T5 itthon akcioval. Es nem jobb, talan csak akkuban. Kijelző, ram egyforma. Ilyen minimal kulonbsegnel az azonnali vasarlas es a 2 ev tiszta gari eros erv.

Paran vettek itt a forumon pl Teclast Master T10 tabletet, ami 200 dollar alatt van, es 4 giga ramos. Igaz mar 1 eves joszag droid 7-tel es fullhd-nal jobb felbontassal, akkuja is jobb, mint a hipad-nak. Filmezni, netezni ez jobb, ott nem annyira lenyeg a friss droid. Igaz az eros hardver sem. De ha mar olcsobb es jobb... Csak wifis, igy telorol kell hotspoton át netet csiholni. Egy komoly tippnek szerintem ez is jó.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79738) totron


totron
addikt

Keresek tabletet, fontos a jó kijelző, azaz min. IPS legyen és egyáltalán ne vibráljon, tehát DC-vezérelt fényerőszabályzása legyen. Laptopok között katasztrofális a helyzet ezen a téren (PWM), csak a közelmúltban kezdett javulni, tabletek esetén nem tudom milyen az összkép. A jelenlegi Waytech (8") ilyen tekintetben nagyon jól bevált, de fentebb lépnék felbontásban, méretben. Használtan, nem gondolnám túl. Lehetnek akár vállalható betegségei is egyéb irányokban. 3G nem árt, de nem feltétel.

(#79739) Somatom válasza cidalain (#79737) üzenetére


Somatom
veterán

Ha telóról adja a netet, akkor a Teclast M20 -szal is ugyanott van, mint a T10 -zel. A T10 mellett egy dolog szól(na), a HDMI kimenet. Én ezért vettem és nem bántam meg, mert nálam kiváltja a PC -t is. De, motorozáshoz nem túl hasznos a HDMI out.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79740) cidalain válasza Somatom (#79739) üzenetére


cidalain
veterán

Ja, mondjuk ja. Azt ki is felejtettem az ertekelesbol, pedig irta is :W
Jo valasztas, mert ez is kozelebb van arban a 150-hez, mint a 200-hoz. Ram sok, felbontas jo, akku is. 4G B20 hiany elmegy, ha telóról tud osztani. Varosokban ettol függetlenül menni fog.
En a ket Teclast közül dontenek. Meg kell lesni van e valamelyikre valami jo kupon 20-25 dolcsit siman lehetne fogni az aron, ha epp akcios valamelyik. (Illetve Banggoodon is meglesnem az árakat)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79741) Bear16 válasza cidalain (#79740) üzenetére


Bear16
csendes tag

Nekünk most érkezett a Chuwi Hi 9 Air. EU postával 150$ kuponkóddal még a banggoodon.
Elég korrekt tablet, tudja a B20 4G-t is és nagy az akksija.
Ami kicsit gyengébb, az a hangszórók minősége, de van rajta jack/bluetooth így ez is megoldható.

˝Die Basis jeder Grundlage ist das Fundament!˝

(#79742) cidalain válasza Bear16 (#79741) üzenetére


cidalain
veterán

elég jól hangzik. múltkor az istennek nem dobta ki nekem ezt a gearbest app keresője, csak a hi10 airt (de az meg win 10-es). mondjuk a gearbest appal tele a tudatom összevissza hoz találatokat néha a keresőszavakra.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#79743) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

2 versenyzőm maradt Samu T590 és Huawei Mediapad T5 3/32G. A T590 megéri azt a + ~16k-t? Ahogy olvastam teszteket Samunak szebb a kijelzője, van gyorstöltés, viszont nehezebb és vannak akadások. Huawei 4.5 óra alatt tölt fel teljesen, tehát nincs gyorstöltés, SD kártyára abszolút nem lehet alkalmazásokat áthúzni, illetve a képminősége kicsit gyengébb mint a Samunak, főleg kinti használatnál (nálam ez ritkább lesz). Cserébe olcsóbb és könnyebb is.

Felhasználási terület főleg szakmai könyvek olvasása, internetezés, néha video, játék gyakorlatilag 0. Megéri azt a plusszt a samu hosszútávon, vagy erre a felhasználási területre spóroljam meg a pénzt?

Ha nagyon low budget akarok maradni, akkor T580 is szóba jöhet, bár az a termék őskövület ezek mellett.

[ Szerkesztve ]

(#79744) bartal996


bartal996
tag

Köszi a válaszokat! :)

Sem a HDMI sem a 4g nem fontos, bocsánat ezt elfelejtettem írni. A filmeket előre rá akarom tenni, mondjuk 1-2 évadot 1 sorozatból, meg 1-2 szokásosat vagy ilyesmi :) netezni telón szeretnék, ha meg kell padre, akkor megosztanám rá. tehát akkor idáig a teclast m20 amit legjobban ajánlotok? Sajnos magyarból a t5 már bőven meghaladja a keretet(m20 is csak valami nagyon jo kis akcióban érné meg nekem, a keret alapvetően 40 körül lenne)

(#79745) Beni2360 válasza bartal996 (#79744) üzenetére


Beni2360
félisten

VHS felbontású filmeket nézel?
Nálam egy évad 30-50 GB.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79746) Somatom válasza Beni2360 (#79745) üzenetére


Somatom
veterán

Akkor egy évad felmegy a belső tárra, öt pedig kártyára és akkor még nem vitt magával háttértárat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#79747) Beni2360 válasza Somatom (#79746) üzenetére


Beni2360
félisten

Ja éppen a halálos fegyver 2 és 3. évadot több mint 100 GB az anyag. Igaz én csak FHD-ban töltöm le (ha fent van) a sorozatokat és remuxban a filmeket. Igen és vannak nagy tárkapacitású SD kártyák is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79748) bartal996 válasza Beni2360 (#79745) üzenetére


bartal996
tag

SD minőségű filmeket nézek. 1 évad kb 3 gb.. ezért ráfér sok, főleg ha viszek egy sd kártyát és egy külső hdd-t is.

(#79749) Beni2360 válasza bartal996 (#79748) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem kötekedés végett de egy SD felbontás 720x480 és abban nem töltesz le egy évadot 3 GB-ban. Vagy olyan kicsi a bitrátája, hogy...... Mert egy DVD minőség az a normál SD minőség és ugye az 2 H /4.3 GB ami 3x40 percet véve messze nem egy éved.
Na megnéztem egy SD sorozatrészt. Na igen ez 265 MB, ilyent nem neveznék SD minőségnek már bocsi. Ilyen filmeket betárcsázós koromban töltöttem le.
Felbontas.........: 720x404
Adatsebesseg..: 679 Kbps
Azért egy jó minőségi tabon egy ilyen felbontású film nem egészen részlet gazdag.
Azért remélem nincs harag?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#79750) Dr.NX válasza bartal996 (#79748) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Beni bá'-nak igaza van, azzal kezdted, hogy utálod nézni a pixeleket, erre SD felbontást nézel...hát nem biztos, hogy ésszerű.
Persze ha a kemping túlsó végéből fogod nézni a sorozatot, akkor nem fogod látni a pixeleket. :)
Csak azért, mert SD kártyád van, még nem kell rá SD felbontású filmeket tenni! ;)
Vigyél magaddal inkább kevesebb HD-t, remélhetőleg jó lesz a túra és nem lesz időd tabletezni.
(Persze a legjobb lenne 4 K-t vinni magaddal, hogy jól teljen az idő, haha. ;) )

Elfogadom a sütiket.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.