Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) Tsebacsi válasza Hami33 (#7947) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én a mocsokdrága Transformerrel is befürödtem, szal ez nem igaz 100%ig...
Lassan odáig jutok hogy eladom és az árából veszek egy 10"-es netbookot...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7952) Luissimo válasza Hami33 (#7947) üzenetére


Luissimo
veterán

dehogyisnem.
én majdnem 40-ért vettem egy 7"-ost, semmi baj vele.
SŐT

(#7953) Hami33 válasza Tsebacsi (#7951) üzenetére


Hami33
aktív tag

Na a transformer tényleg xar! Bocs nem vettem volna meg! Vannak attól jobbak sokkal! Acer iconia vagy a samsung tabok!

(#7954) Hami33


Hami33
aktív tag

A tabletek most kezdenek igazán kialakulni normálisan! Ezek szinte mind első generációs gépek kicsit várni kell mire kiforrott használható gépek jönnek ki! Mindenképpen várni érdemes legalább 1-2 hónapig utána beállnak az árak , mert most az egekben vannak!Jönnek lassan a második generációs gépek android 4.0 val és win8 al ! Ezek már jó kis cuccok lesznek!!!

[ Szerkesztve ]

(#7955) Tsebacsi válasza Hami33 (#7953) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Pont hogy ez adta a legjobb értékeket a felsoroltak közül, az már csak a személyes szerencsétlenségem, hogy a kapott darab nem muzsikál úgy, ahogy kéne...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7956) Hami33 válasza Tsebacsi (#7955) üzenetére


Hami33
aktív tag

Nem minden a papírforma ! A széria elején nem szabad venni sosem ! Sokat kell utánaolvasni a felhasználói fórumokon is!!!

(#7957) Oldman2 válasza Hami33 (#7956) üzenetére


Oldman2
veterán

törölve

[ Szerkesztve ]

(#7958) Oldman2


Oldman2
veterán

Mindig jót mosolyogtam (eddig) a vásárlási tanácsot kérőkön... de most úgy néz ki a fagyi visszanyal, vásárlás előtt vagyok én is.

Mi a véleményetek az Archos G9 -es tabletekről? Szerintem nem rossz áron vannak kétféle kijelzőmérettel is. Tudom nem egy árkategória a kettő, de eddig az xTAB-100 -assal szemezgettem, de most megakadt a szemem a G9-eseken is.

(#7959) Tsebacsi válasza Hami33 (#7956) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Olyan örök igazságokat mondasz amiket mindenki tud. Ha a július neked a széria eleje, akkor nemtudok mit kezdeni veled...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7960) Luissimo válasza Tsebacsi (#7951) üzenetére


Luissimo
veterán

van egy ismerősöm, aki egyetlen rossz szót sem tud mondani a transzformersről.
te ehhezképest mit tudsz állítani róla, miért szar??
hagytudjamármeg őis . ;]

(#7961) Tsebacsi válasza Luissimo (#7960) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nanana áljunk meg, ha szarnak tartanám, nem vettem volna meg. Az adott darab, ami nekem van, valószínű hibás, pedig 1 hete jött vissza a szervízből, de ugyan azokat a hibákat produkálja! Én ezt az egy darabot szidom!
De a hétvégén megint fognak kapni egy mailt, leírom hogy mehet vissza és most csinálják meg vagy adjanak egy olyat ami rendesen működik!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7962) Luissimo válasza Tsebacsi (#7961) üzenetére


Luissimo
veterán

jó, akkor fogalmazzunk árnyaltabban...
A Tied miért sz@r ? mit nemtudnak rajta javítani?

akkor az egyébb működési tapasztalatodról majd csak később kérdezlek, ha már lesz mit összegezned :)

(#7963) Tsebacsi válasza Luissimo (#7962) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Július óta van meg, tudok összegezni.
A megléte óta csinálja azt, hogy a böngésző-facebook kliens-galéria megfagy, kilép. Van hogy magával viszi a tabletet és újraindul, van hogy néha csak magától indul újra. És ezt sorozatban egymás után teszi meg, mondjuk egy fél-1 órás használat alatt vagy 2x-3x.
elég bosszantó tud lenni, hogy meg van nyitva 2-3 weboldal és egyszer csak kilép a főképernyőre, a facebook-on nézel egy képet, hozzászólsz, visszalépsz és kilép a progiból, rossz esetben újraindul a tablet. Volt, hogy csak lefagyott magába egy-egy főképernyőre visszalépéskor. Volt hogy a youtube fagyott meg...
beadtam szervízbe, elvitték és 5-6 nap múlva meg is jött. Állítólag az lcd-keretet vagy mit cseréltek rajta. Nem sok sikerrel mert ugyanazokat a hibákat produkálja.
És szerintem kicsit hamarabb merül le dokkolót is használva, mint kéne...

Amúgy szép és jó, de úgy érzem, annyi az előnye egy netbook-al szemben, hogy szétszedhető és tapizható a kijelző... És mivel karácsonyra egy 4.3 colos telefont veszek, lehet feleslegessé válik a tablet, főleg ha ennyi baj lesz vele, és cserélem egy fele annyiba kerülő netbookra, ami legalább normálisan működik. Pedig hogy odavoltam a tabletér, ne tudd meg... :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7964) kelzsoca válasza Tsebacsi (#7963) üzenetére


kelzsoca
félisten

A leírt dolgok/problémák inkább szoftveres eredetűek, nem tudom mi köze van az lcd kerethez :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#7965) Tsebacsi válasza kelzsoca (#7964) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ugye? :D
Én is szervízben dolgozom, ha mi így adtunk volna ki egy gépet a kezünkből, szerintem a tulaj már itt toporzékolna a bejárat előtt :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7966) harry válasza Tsebacsi (#7963) üzenetére


harry
veterán

Azért egy hibás típus miatt ne írd le a tableteket... Nem lehet újabb/régebbi fw-t ráhúzni?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7967) Tsebacsi válasza harry (#7966) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mindig rosszat láttok a kommentjeimben, lehet szarul fogalmazok :P
Az hogy én csalódtam bennük, még ne jelentse azt, hogy mind rossz, isten ments. Más vígan elvan vele, jó neki, nekem most ezek a tapasztalataim!

Az összes eddigi fw-el ezt csinálta, mindig igyekeztem frissíteni a legújabbra. Ja igen, egy ilyen esetben az OTA frissítés se volt kivitelezhető, mindig leállt az elején egy hibával, és visszatette a korábbit. Csak microSD-ről sikerült az előre letöltött frissítő fájlal frissíteni. Az is kalandos volt nem mondom :)

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7968) harry válasza Tsebacsi (#7967) üzenetére


harry
veterán

Jó én csak emiatt mondom:
"lehet feleslegessé válik a tablet, főleg ha ennyi baj lesz vele, és cserélem egy fele annyiba kerülő netbookra, ami legalább normálisan működik."
Ennyi erővel egy másik tabletre is cserélheted, ami normálisan működik, és nincs baj vele ;)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7969) Pizzu válasza Tsebacsi (#7963) üzenetére


Pizzu
aktív tag

ezt komolyan mondod, hogy szoftveres problémával vitted és LCD keretet cseréltek rajta... :Y

mindezért pénzt is kértek :F

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#7970) Tsebacsi válasza Pizzu (#7969) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Neeem, 2 év gari van rajta, ha ezért pénzt mertek volna kérni, szerintem már a seggükben lenne a lábam! (már bocsánat)

Harry: Ha az aktuális "legjobbal" befürdök, nekem nem kell másik, maradok egy jobban bevállt dolognál. Végülis fél évig volt, tudtam valamennyire élvezni, de az újdonság erejét nálam már elveszettete a dolog.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7972) Pistakiss


Pistakiss
őstag

Sziasztok!
A Vodafone-nál megjelent egy új 7"-os tablet, android 3.2-s oprendszerrel. Állítólag ZTE! Valaki tud-e róla valami közelebbit, mert a ZTE oldalán csak a régiek, a V9 és társai vannak. Az ára nagyon jó, 7900 ft-os előfizuval 6900 Ft-ért lehet elhozni. Egyébként még pár adat: kétmagos 1.2 GHz-s a proci, 16 G a háttértár, ami bővíthető MSD-vel

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#7973) rtom válasza Oldman2 (#7958) üzenetére


rtom
senior tag

Én is a G9-es Archos-szal szemezek, a 80-as mérettel. Összehasonlítva a kevés versenyképes hasonló méretű táblával eddig csak az Acer A100 merült fel, az első Samsung Galaxy Tab már eléggé öregecske hardveresen, így kiesik (nem is értem, miért ilyen drága még mindig). Az Acer akksiidő tekintetében nagyon gyenge, a hardveres részen viszont a benchmark-ok szerint kb. ugyanazt tudja a két cucc. Szal nagyon úgy néz ki, hogy bevállalom az Archos-t.

Pistakiss: linket tudnál dobni? Nem találok új ZTE tab-ot a vodánál.

[ Szerkesztve ]

(#7974) Oldman2 válasza rtom (#7973) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi.

Jó lenne olyantól is hallani 1-2 véleményt, akinek már van ilyen...

Nekem egy kicsit "gyanús" a készülék, ui. a videók és a tulajdonságai alapján elég ütősnek kéne lennie, de pl. az E Digi tal-nál egy fia véleményt nem látok.
:-(

(#7975) Pistakiss válasza rtom (#7973) üzenetére


Pistakiss
őstag

Ott nincs is, a legújabb, karácsonyi katalógusukban van és ma láttam élőben, vagyis holnapra eltették nekem
Egy meglévő előfizetésemet hosszabbítanám vele

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#7976) tjb007 válasza Pistakiss (#7972) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az valószínűleg a Smart Tab 7 lesz Vodafone brand alatt.
Röviden annyit kell tudni róla, hogy egy Qualcomm SoC van benne (MSM8260 ami pl. a HTC Sensation -ben is van), 1GB RAM/16GB ROM és 1280 x 800 pixel felbontású kijelzője van (ami nagy valószínűleg nem IPS).

(#7977) Pistakiss válasza tjb007 (#7976) üzenetére


Pistakiss
őstag

igen ezekkel az adatokkal büszkélkedik, de hol lehetne bővebbet tudni, róla, pl milyen üveg borítja a kjelzőt, a Marketről lehet-e letölteni rá programokat?
Nekem egy Galaxy tab 10.1-em van, a lányomnak venném karácsonyra, sokat utazik busszal és ott jobb lenne, mint az SE xperia mini pro, vagy egy netbook

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#7978) tjb007 válasza Pistakiss (#7977) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem Gorilla Glass az biztos, a Market -ról meg 100%, hogy lehet programokat letölteni (nem is tudom miért ne lehetne).
Ennél többet max. akkor fogsz megtudni róla ha írsz a gyártónak vagy megvárod az első teszteket róla.

[ Szerkesztve ]

(#7979) Pistakiss válasza tjb007 (#7978) üzenetére


Pistakiss
őstag

Vagy használni nem kezdem, mivel holnap megveszem, aztán egy FR után adom a lányomnak. Hogy a Marketről miért ne lehetne, mert van egy két készülék, amikre nem lehet letöltni. De gondolom, mivel ez nem valami kínai magán behozatal, ezért ez nem lehet gond.
Egyébként nagyon kíváncsi vagyok a sebességére, összehasonlítva a Samsungommal

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#7980) Hami33 válasza Pistakiss (#7979) üzenetére


Hami33
aktív tag

Vodafone Smart Tab

The Vodafone Smart Tab 7 and Vodafone Smart Tab 10 tablets have been developed with you in mind. The Smart Tabs have built-in 3G, giving you instant access to our high-speed network. Both are slim and stylish, run on the Android OS, with long-life battery to power the 1.2 GHz dual-core processor for a lasting performance.
OS
Android Honeycomb 3.2
Bearer
3G HSPA
Storage
16 GB, microSD card (up to 32 GB)
Display
7" and 10" WXGA
Camera
5 MP rear, 2 MP front
Processor
1.2 GHz dual-core
Jó kis gép lesz várjuk a Tesztet róla!

(#7981) Hami33


Hami33
aktív tag

De jön hamarosan a Samsung galaxy tab 7.0 plus és a Huawei Mediapad 7 ! Érdemes megvárni a karácsonyi felhozatalt!

(#7982) Hami33 válasza Hami33 (#7980) üzenetére


Hami33
aktív tag

Vodafone Smart tab7 ár netjegy 77e nem is rossz ár ! Egyébként 107 e!

(#7983) Pistakiss válasza Hami33 (#7980) üzenetére


Pistakiss
őstag

Kösz a leírást, ezeket láttam én is a dobozban lévő füzetben. Ami még érdekelne, a kékfog, wifi megléte, a GPS, USB használható-e egyéb eszközök közvetlen kapcsolására, pl Bill, egér, vagy merevlemez

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#7984) Hami33 válasza Pistakiss (#7983) üzenetére


Hami33
aktív tag

YouTube van róla video ! USB van ha jól láttam a többit nem tudom még!Tv re kötötték a videóban! Wifi alap szerintem !

[ Szerkesztve ]

(#7985) Hami33 válasza Hami33 (#7984) üzenetére


Hami33
aktív tag

Connecting to networks and devices 57 Connecting to mobile networks 58
Connecting to Wi-Fi networks 60
Connecting to Bluetooth devices 65
Connecting to keyboards, mice, and other input de- vices 69 Ezt az angol használati út.másoltam wifi bluetooth van benne!

(#7986) Shiwer


Shiwer
csendes tag

Hello!

Tudtok egy videolejatszo programot droidra, ami rendesen kezeli az ekezetes kraktereket? Most BsPlayert használok, de ez nem jeleníti meg azokat. :\

(#7987) tjb007 válasza Shiwer (#7986) üzenetére


tjb007
nagyúr

MoboPlayer, a karakterkódolást pedig át kell állítani windows 12xx -re (pontosan nem tudom fejből, lényeg, hogy a listában a legelső windows).

(#7988) petipetya válasza z0d1AK (#7719) üzenetére


petipetya
nagyúr

Éppen a Te véleményedet kerestem ezzel a tablettel kapcsolatosan, mivel nagyon szimpatikus és gondolkodom rajta - erre a kereső simán kidobta. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#7989) Tsebacsi válasza Luissimo (#7971) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7990) Pistakiss válasza Hami33 (#7984) üzenetére


Pistakiss
őstag

Kösz!
Megvettem, nagyon jó! Ez a méret is jól használható. Szerintem a lányomnak is fog tetszeni. A you tubi-ön nem láttam róla videót. Gondolomra Vodafone smart Tab 7-kénytelen kell keresnivaló, mert én zte-kénytelen kerestem
Ha betennéd a linket jó lenne, mert így se találtam

[ Szerkesztve ]

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#7991) Pistakiss válasza Pistakiss (#7990) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Megőrít ez a prediktív szövegbevitel!
:W :Y :W

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#7992) Hami33 válasza Pistakiss (#7991) üzenetére


Hami33
aktív tag

Várjuk az átfogó teszted!! Milyen a kijelző?? Kezelése?Gyorsaság ? 1080 p YouTube videó?

[ Szerkesztve ]

(#7993) Hami33 válasza Pistakiss (#7991) üzenetére


Hami33
aktív tag

http://youtu.be/G2FdSZs9MnI. Vodafone Smart tab 7i pár perces videó de van teszt is csak franciául! Holnap lehet én is beszerzek egyet ha neked bejön!

[ Szerkesztve ]

(#7994) Pistakiss válasza Hami33 (#7992) üzenetére


Pistakiss
őstag

Háát!
Nem vagyok egy tesztelőstípus, de azért majd összeszedem a tapasztalatokat. Videót 720-bán tud felvenni, a kijelző kópé, ha nem hasonlítom a galaxy-hoz, akkor nagyon jó, szép élesnek és símának látom, az érintéseknél még, gondolom a méretből adódóan, még voltak tévesztések, de ez a gyakorlattal majd fogyni fog. Még mérőprogramot nem töltöttem le, de ez még ma meglesz.
Azért ha tudtod a youTube videót belinkelhetnéd, mert én nem találomra.
Előre is köszönöm

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#7995) Pistakiss válasza Pistakiss (#7994) üzenetére


Pistakiss
őstag

Megnéztem a videót, csak az "i" kellet a végére betűzni a keresésnél.
Én 9900 Ft-ért és 5990 előfizuval vettem, de 2600 havi előfizetéssel is meg lehet venni készpénzért.

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#7996) Hami33 válasza Pistakiss (#7995) üzenetére


Hami33
aktív tag

Hogy szólnak a hangszórók? Mennyire jól reagál a kijelző? Kártyás nettel venném!

(#7997) Pistakiss válasza Hami33 (#7996) üzenetére


Pistakiss
őstag

Még zenét nem hallgattam rajta, a kijelzővédő fólia sokat fogott rajta, most levettem és sokkal érzékenyebb

"Háát-tal nem kezdünk hozzászólást", meg nem ülünk lóra sem ;) GT P7500 (VODAFONE), Motorola Defy, hTC one x, Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (SM-T311), LG G3; LG G4; LG G6, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P 40 Pro, Samsung Galaxy S 22 Ultra, Olympus E3, 14-54 és 50-200 mm-es obival, mindkettő 2,8-3,5 fényerős

(#7998) Hami33 válasza Pistakiss (#7997) üzenetére


Hami33
aktív tag

Mennyire fut szépen rajta az android? Hangszóróra kíváncsi vagyok!

(#7999) rtom válasza Hami33 (#7993) üzenetére


rtom
senior tag

Ezt nem teljesen értem, megnéztem a youtube videót, és eszerint a Smart Tab 7i 10"-es méretű??!! :F
Töltenék fel képet is, de sajna az most nem működik... :(

(#8000) tjb007 válasza rtom (#7999) üzenetére


tjb007
nagyúr

A videó címe van elcseszve, nem kell foglalkozni vele.
Kétféle változatban érhető el, ennek megfelelően változik a neve. Az, hogy a YT videóban Smart Tab 7i név alatt a 10" -os készülék reklámja megy ne tévesszen meg.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.