Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) Nara19 válasza Luissimo (#7696) üzenetére


Nara19
aktív tag

Szia Luissmo!
Azt hittem már nem használod a tableted. :) :D

(#7702) Nara19 válasza Nara19 (#7701) üzenetére


Nara19
aktív tag

Bocsi Luissimo :B

(#7703) bigrock válasza Tim82 (#7695) üzenetére


bigrock
addikt

Ezzel kicsit eltántorítottál... én esténként a HTC Desire-men olvasok epub-okat, és már nagyon váltanék valami tablet-tára... lehet, hogy inkább az e-ink reader marad?

(#7704) Ropman


Ropman
tag

Igazán köszönöm mindenkinek a véleményét :) Én általában a ZTE Blade-men olvasgatok [ csak ugye az azért elég kis kijelző ], a másik amin olvasok az meg egy 22"os LCD monitor, igazából, ha épp nem világítja szét a szemem a túl sok fehér (esténként a sötét szobában), akkor nekem nem nagyon fárasztotta a szép nagy képernyőn az olvasás a szemem. Viszont nagyon vágyok már egy olyan lehetőségre amit foghatok, és vihetek magammal bárhova [like a book]

By Luke SkyRopman :]

(#7705) Nara19 válasza Ropman (#7704) üzenetére


Nara19
aktív tag

Az Aldiko és a CoolReader (meg sok más program) tud éjszakai üzemmódot, (fekete háttér világos betűszín).
Természetesenaz e-ink/e-paper a legszemkímélőbb, de a készülékek szolgáltató
szolgák (kindle) vagy rohadt drágák.
Az igazi az lenne, ha színes e-ink kijelzős tabletek lennének "belépő szintű" áron.
Na ja, álmodni nekem is szabad. :)

(#7706) adam0129


adam0129
csendes tag

sziasztok valakinek van Samsung galxay 10.1-es tablette? volna egy olyan kérdésem hogy azt meglehet csinálni , hogy ne csak azokat az alkalmazásokat bírjam rá telepíteni amit a marketről töltökle? Mert raktam rá pc-röl alkalmazásokat, de amikor telepíteni akarom dob egy olyat, hogy a készülék letiltja a nem marketről töltött alkalmazás telepítését. Valaki tud megoldást rá?

(#7707) Ropman válasza adam0129 (#7706) üzenetére


Ropman
tag

gondolom ugyanugy mint a többi androidos cuccnál,
beállítások[settings] -> Alkalmazások [Application] -> Idegen forrás engedélyezése [ Unknown sources ]

de lehet hogy 3.0 -nál máshogy van egy csöppet :)

szerk:. Köszi Nara, igazából a Bladen nem zavar, hogy nagyon világítana, mert ő nagyon okos, s szépen vesszi le a fényerőt, inkább PC-n zavar, mert a monitoromon, ha leveszem a fényerőt, akkor is nagyon világít, ha meg AcrobatReaderben átállítom a színsémát [fekete háttér szürkére betűre], akkor ha kép van a Pdf-ben, akkor nem jelenítődik meg mindig jól :S

[ Szerkesztve ]

By Luke SkyRopman :]

(#7708) adam0129 válasza Ropman (#7707) üzenetére


adam0129
csendes tag

Már megtaláltam de azé köszi, 3.1-es android van rajta .

(#7709) Gutenberger válasza Nara19 (#7705) üzenetére


Gutenberger
tag

Nekem ez már elég szimpatikus:
http://www.jetbookk12.com/jetbookcolor/

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#7710) Luissimo válasza tjb007 (#7697) üzenetére


Luissimo
veterán

ippeg ezért mondottamvolt, hogy ez akár munkára is kiváló leszmajd :-)
nemmondtam,hogy olcsó lesz, de legalább jó lesz majd :-)

(#7711) Shiwer válasza Gutenberger (#7709) üzenetére


Shiwer
csendes tag

Ez nálunk kapható? Elég jónak tűnik! Jól vettem ki, hogy ez egy színes e-tintás ebook reader tele oktatást segítő szolgáltatásokkal? (főleg USA)

[ Szerkesztve ]

(#7712) notforsale


notforsale
csendes tag

Sziasztok...

Szép állapotú,magyar nyelvel rendelkező új v. használt 10"-os Tablet Pc-t keresek max. 70.000 Ft-ig.. Dobozost és tartozékaival rendelkező.Meglévő Vodafonos mobil netemmel (!) szeretném használni(beépített 3G,Wi-Fi, kapacitív,Bluetooth,USB ,magyar nyelv,e-mail,eredeti Android Market-nem kínai !, Flash, erőss akksi,skype,msn,chat...stb..)tehát normális,erős gépet szeretnék,ami utazások során ki tudja váltani a laptopom tudásának nagy részét irodai célokra is,természetesen lehetőségeihez mérten.Nagyon SOKAT netezem, és sokáig fogom használni,ezért a Garancia pozitívum.Ajánlatokat privátban kérek v. tempopapir@citromail.hu, ár és típus megjelöléssel...nem vagyok tablet profi,aki tud segítsen... Előre is köszönöm... :R

ui:..jó árasított, és csak 10"-os, 3G-s Xoom,Iconia,Galaxy,Point of View,Wayteq...stb...is szóba jöhet.

(#7713) z0d1AK válasza notforsale (#7712) üzenetére


z0d1AK
veterán

"3G-s Xoom,Iconia,Galaxy"
Nah, ezeket biztos nem adják 70-ért.
A Point of Viewot ha adják is, nem ajánlom.
Vegyél újonnan egy Wayteq xTAB-100-at, 57.900 forintért tudti vétel, és támogat több külső modemet is a 3G-hez.

Szerintem ilyen feltételeknél, amiket te keresel, hülyeség nem azt venni.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7714) notforsale válasza z0d1AK (#7713) üzenetére


notforsale
csendes tag

...Uram...!

....köszönöm !... :R

(#7715) z0d1AK válasza notforsale (#7714) üzenetére


z0d1AK
veterán

Éppen itt van nálam egy ilyen. Nem venném egy lapon a Galaxy Tab 10.1-gyel, viszont 60-ért nagyon is kulturált és jó készülék, figyelembe véve a piac többi szereplőjét, amely ennyibe kerül.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7716) notforsale válasza z0d1AK (#7715) üzenetére


notforsale
csendes tag

...hmmm...

...őszintén szólva tetszik...
...de ha kompromisszumot akarok kötni,a minőségibb termék felé,lehet várnom kell a Jézuskára...akkor talán lesznek jó akciók a ,,felső" kategóriára ,,is"...hmmm...

(#7717) z0d1AK válasza notforsale (#7716) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezt szerintem nagyon ne várd.

Ez a görbe lefele nem nagyon fog mozogni, de ha mozog is, nem fog érződni az árakon, a disztibútorok felfele szeretnek csak árazni...
Arról nem beszélve, hogy mivel az összes felső kategóriás cucc fél éven belüli megjelenéssel rendelkezik, így kifuttatni sem fogja őket a gyártó, ami okot adna az árcsökkenésre.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7718) notforsale válasza z0d1AK (#7717) üzenetére


notforsale
csendes tag

...appááámmm!!!...Te miket tudsz...hmmm...

...akkor lehet 100e. körül kell nézelődnöm...vagy Wayteq100....hmmmm...már ajánlás(ok) alapján...

...hoztak Toshiba Foliot...nem értek hozzá...de v.hogy nem győzött meg...akkora ár esés van szegény gépnél...

(#7719) z0d1AK válasza notforsale (#7718) üzenetére


z0d1AK
veterán

A felsőkategóriás gépek közül én az Acer Iconia Tab A500-at tudom ajánlani. A 16 Gbájtos verzió gyári tokkal 110 ezer forint.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7720) notforsale válasza z0d1AK (#7719) üzenetére


notforsale
csendes tag

...ha jól olvastam a tesztjeit,az A-s széria Androidos...a W széria Windows...

Én a laptopomhoz vagyok szokva...XP fut rajta...lehet ehhez kellene igazodnom,mert ezt már ismerem...

...az biztos...ha meg veszem a tabit,keresnem kell 1 profit,aki testre szabja nekem,mert ahogy itt a sok-sok hozzá szólást olvasom,kell jó pár beállításhoz komoly tudás (is)...

(#7721) z0d1AK válasza notforsale (#7720) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Windows 7 nem annyira jó választás tableten.
Semmi hókuszpók nem kell a beállításokhoz.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7722) notforsale válasza z0d1AK (#7721) üzenetére


notforsale
csendes tag

...hááát... igen...

...de az Android még számomra ismeretlen...

...igaz el kell döntenem...munka vs. szórakozás...
...v. ötvözve a kettőt olyan tabit kell vennem ami mind2őre jó...

(#7723) Nara19 válasza notforsale (#7722) üzenetére


Nara19
aktív tag

Senki sem úgy születik, h android tablet van a kezében. :))
Nekem is az "első" a tablet volt kb 2 hónapja, azóta a telefonom is droidos.

(#7724) notforsale válasza Nara19 (#7723) üzenetére


notforsale
csendes tag

...szerintem nekem erre az Acer Iconia lesz a legjobb társ... :)

(#7728) losi73 válasza hun_gery (#7727) üzenetére


losi73
senior tag

no comment te idiota,a lényeg hogy biztos nem abban az 5 napban találta ki a barátnöd a honapok ota meglévö delledre hogy neki mégis csak kell,mikor épp elkelt a vaterán csak valoszinü nem olyan áron mint számitotál rá. :Y

témát lezártam ja asus trasformert vettem ;]

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#7729) hun_gery válasza losi73 (#7728) üzenetére


hun_gery
aktív tag

Na, látom a helyesírás még nem megy, meg az értelmes válasz sem, de sebaj. Hála a jó Istennek, hogy te aztán tudod, hogy mióta van meg a dell, meg hogy mikor talál ki az asszony, és mit. Szerintem 5 év ukciózás után pontosan tudom, hogy mit mennyiért akarok adni-venni. Egy előtted kérdezőnek is elmondtam, hogy kikiáltási áron vihető, de biztos azt sem sikerült elolvasni.
És ugyan nem tartozik rád, de az asszonynak nem mondtam, hogy el akarom adni, csak amikor elkelt. És valóban játszik vele heti 10-20 percet. De ez mind nem tartozik rád, örülj szépen a transformerednek.

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#7730) mArZsi


mArZsi
tag

Tudtok valamit arról, hogy külső (usb-s) gps-t fogad-e a droid?

(#7731) Luissimo válasza hun_gery (#7729) üzenetére


Luissimo
veterán

nekem ebből nemderül ki, hogy melyikteknek van igaza és ki a nagyobb taho (nemírok parasztot, mert azok tiszteletreméltó földműves munkásemberek és nem olyanok, mint ti :-))
de,
ha kérhetem, a születésnapomon kerüljétek az eféle szemé(t)lyeskedést, mert rontja a nap fényét és hangulatát.

Intézzétek privátban.
(szerintem, ha valaki leüti a cuccot, akkor megvette, jár neki.
(mondjuk a vateraszerint is :-) )

persze vannak vis major körülmények, de a normális emberek kompromisszumkészek és megegyeznek :-) :D

(#7732) losi73 válasza Luissimo (#7731) üzenetére


losi73
senior tag

üdv ebböl minden kiderül szerintem:)

És ugyan nem tartozik rád, de az asszonynak nem mondtam, hogy el akarom adni, csak amikor (elkelt). És valóban játszik vele heti 10-20 percet. De ez mind nem tartozik rád, örülj szépen a transformerednek.

ui:..Boldog szülinapot :R

[ Szerkesztve ]

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#7733) hun_gery


hun_gery
aktív tag

No, a figyelmeztetésemet személyeskedésért megkaptam egy moderátortól, elfogadom, megértettem, ezért most próbálom finoman.

Nem értem, miért kell magyarázkodnom azon, hogy nem jelentem be otthon az asszonynak, szüleimnek, barátaimnak, szomszédnak, akárki másnak, hogy egy személyes tulajdonomat képező tárgyamat el akarom adni.

A vatera szerint valóban jár a vevőnek, azonban én is azt gondolom, hogy vannak körülmények, amik előre nem láthatók, ilyenkor a folyamat szerintem a következő:

1: Az eladó megírj egy elnézéskérő levélben a dolgot a leendő vevőnek,
2: a leendő vevő elfogadja, hogy az élet néha nem azt hozza, amit ő elképzelt, majd vállát megrántva ad egy semleges értékelést "ez van" felkiáltással, nem pedig negatívot úgy, hogy egyúttal ismeretlenül lehazugozza az eladót.

Be kell látnom azonban, hogy mások vagyunk, mindenki máshogy, a saját vérmérsékletének, kudarctűrésének és intelligenciájának megfelelően intézi a dolgait az életben.

-----

Louissimo: remélem azért nem csaptuk szét a szülinapod :D

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#7734) hun_gery válasza losi73 (#7728) üzenetére


hun_gery
aktív tag

jó gép az a transformer.
Nem 50-60000 ugyan használtan, nem is 7"-os, de látom, hogy ezek szerint sem a ds7 ára, sem a mérete nem volt fontos... lol

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#7735) Nara19 válasza Luissimo (#7731) üzenetére


Nara19
aktív tag

Néha földet is művelek (kert) és büszke vagyok rá... :))
Szerk: off topic :)
Szerk2: boldog szülinapot, a 18-ik volt? :D

[ Szerkesztve ]

(#7736) Luissimo válasza Nara19 (#7735) üzenetére


Luissimo
veterán

igen, a 18.-ik, pontosan.
hogy hágyszor tizennyolc? nemmondom meg ! :))
(illetve 18-al osztható volt ) :DDD

szerintem ha valaki leüti a cuccost és örül neki, hogy mostmár az övé, akkor enyhénszólva is elöntheti az agyát a vér, amikor kiderül, hogy rosszul hiszi és feleslegesen harcolt az árverésen !
Egyáltalán nemcsodálom, ha nem semlegest adott hanem negatívot !
hasonló helyzetben magam is lehet azt tenném, ha nagyon pofára ejtenek.
Ezt nemlehet tőle sértésként felfogni, hiszen pofáraesett.
Csak kevés empátia kell hozzá, hogy megértsük.

[ Szerkesztve ]

(#7737) losi73 válasza hun_gery (#7734) üzenetére


losi73
senior tag

üdv de fontos volt akkor az ár érték arány is azért dellt választottam a vaterán,csak mivel szombaton ütöttem le,te meg szerdán mondtad csak hogy nem adod,addig ugy volt hogy adod,igy hétvégén 2 másik gépröl csusztam le itt a ph-án.Föleg ezért borult el az agyam ha az elsö beszélgetésnél illletve sms nél meg irod,akkor semmi gáz simán megértem,de rá 5 napra. :R

ui..a figyelmeztetést én is megkaptam .

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#7738) Nara19 válasza Luissimo (#7736) üzenetére


Nara19
aktív tag

:)

(#7739) pixelninja


pixelninja
csendes tag

sziasztok!
szereztem egy dell streak 7-est, és látom, hogy a gameloft-os játékok nem kompatibilisek vele. Olvastam azonban, hogy a build.prop egyes részeinek átírásával "át lehet vágni" a gépet/szervert, hogy pl. lg p999-nek higgye a táblát (ugyanaz a tegra2 SoC, Magyarországról az tűnik jónak letölteni, mert cdma only a p999, ezért alapból itthon csak wifi-n szedné az adatokat.)
A kérdésem az lenne, hogy a build.prop melyik részét kell átírnom ahhoz, hogy "trükközve" tudjak játékot venni?

[ Szerkesztve ]

(#7740) Shiwer


Shiwer
csendes tag

Hello!

Akinek Asus Transformer-e van, vagy tesztelt tapasztalt olyat, hogy kicsit kattog bal oldalt, ha megnyomja a hatulját? Ez a Transformernèl előfordul, vagy egyéni eset?
Köszi

(#7741) losi73 válasza Shiwer (#7740) üzenetére


losi73
senior tag

üdv az enyém nem kattog bárhol nyomkodom.

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#7742) Shiwer válasza losi73 (#7741) üzenetére


Shiwer
csendes tag

Igazából nem tűnik vészesnek, de ha már ennyit fizettem érte, lehet írok egyet az Asusnak.

(#7744) szuzso


szuzso
csendes tag

Szevasztok!
Gondolkodom egy olcsóbb tablet beszerzésén.
Többek között ez is érdekesnek tűnik a számomra. Nem igazán vagyok otthon a témában, de első olvasásra a hardverrel, és a 7"-os kapacitív kijelzővel is ki tudnék egyezni.
Valakinek esetleg van valami tapasztalata a cuccal kapcsolatban?
Üdv:
szuzso

(#7745) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Kiadta az Android 4.0 forrását a Google

Alakul a molekula... :K

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#7746) pokol ura


pokol ura
senior tag

Sziasztok!

Van egy ilyen tabletem:
Upad ( Zenithink) ZT-180 Google Android 2.2 7" Dual core Tablet PC

CPU: ZT-180 Dual core 1GHZ
OS: Android 2.2
RAM: 512MB
Storage: 4GB
Support TF card extend 32GB max
Display: 7 inch TFT resisitive touch screen 800*480
Webcam: 1.3 mega pixel camera
Battery: 3000mAh
Networking: wifi 802.11b/g

erre szeretnék 2.3-as androidot

Model: ZT180070A SRTA0808S6F

segítségetek előre is köszönöm :R

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#7747) mArZsi válasza pokol ura (#7746) üzenetére


mArZsi
tag

Ugyan van rá 2.3-as, de ha jót akarsz, még vagy fél évig ne tedd fel, mert tele van buggal. Ráadásul visszavarázsolni a 2.2-est utána egy bűvészet.
Azért itt a link, ha mégse bírnád ki :)

Amúgy a szóban forgó tablet nem dualcore-os!

[ Szerkesztve ]

(#7748) cotag


cotag
senior tag

olcsón, jó féle autós töltőt szeretnék 7"-os tabhoz.
Valaki?

[ Szerkesztve ]

(#7749) Shiwer


Shiwer
csendes tag

Van valami olyan program Androidra, amivel írni tudok pl pdf dokumentumokra? Kapacitiv ceruzával, tehát jegyzetelni a pdf filera.
Köszi

(#7750) Steve-0


Steve-0
őstag

Sziasztok, vmilyen olcsó tabletet keresnék szüleim számára "karácsonyra" igazából kapcsolattartás véget lenne fontos, tehát Skype videótelefonálás jól fusson rajta, ezen felül böngészésen kivül másra nem lenne használva. Árilag lehetőleg minél olcsóbban, persze értelmes keretek között. Remélem tudtok segíteni

Hirtelen magamtól ezt találtam:
Point of View ProTab 2 ~ 40e
Cortex A8 1.00GHz • 512MB • 4GB NAND Flash • (IGP) shared memory • 1x USB 2.0 (micro USB)/WLAN 802.11bg • mini HDMI • microSD-Card Slot (microSDHC-kompatibel) • Webcam (2.0 Megapixel) • 7" WVGA kapazitives Multi-Touch Touchscreen (800x480) • Android 2.3 • Li-Polymer-Akku (1800mAh)

Üdv. :R

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.