Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) kelzsoca válasza Zorallos (#7599) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ismerem a gépet, ezzel nagyon nem játszol, csak gyengébb játékokat :)

https://vertigostore.eu

(#7602) z0d1AK válasza hun_gery (#7600) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az otg számomra nem annyira fontos, de ez igények kérdése.:)
Az Iconia betekintési szöge alulról nem a legjobb, a többi szögből tökéletes.
Számomra a legtöbbet a gari jelenti. A Dell Streak 7-nek tulajdonképpen nincs ilyen itthon, az Acer Iconia Tab A100-zal viszont sokkal jobb a helyzet.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7603) Armagedown


Armagedown
őstag

Lehet elég hülye kérdés , de szerintetek egy tablet , ilyen árkategóriában jó valkamire vagy csak kidobott pénz volna :

ez
esetleg ez

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#7604) z0d1AK válasza Armagedown (#7603) üzenetére


z0d1AK
veterán

"WEBCAMERÁVAL, hogy bármikor webcamozhass a barátaiddal!" Rendkívül biztató ahogy össze olvasszák a magyart és az angolt.
És érdekes, hogy sehol nincs leírva, hogy ez most beépített 3G-s, amit kétlek, vagy tolj bele egy kompatibilis USB sticket, hogy az legyen...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7605) gipsztigris válasza z0d1AK (#7604) üzenetére


gipsztigris
addikt

Az első linken középen a vissza gomb alatt azt gondolom, hogy a SIM kártya helye látszik......mert tőle balra a kisebb rés lehet a microSD foglalat......szerintem. A második linken nem látszik.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#7606) z0d1AK válasza gipsztigris (#7605) üzenetére


z0d1AK
veterán

A középső csík egy speckós csatlakozó, hasonló az apple cuccokhoz. Mellette balra microSD slot.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7607) mArZsi válasza Armagedown (#7603) üzenetére


mArZsi
tag

Elszüttyögni jó. Attól függ, mi az elvárás, mire kell...

(#7608) mArZsi válasza Zorallos (#7589) üzenetére


mArZsi
tag

Egy jó tanács:
3D játékokat kerüld el az úgynevezett VIA MID 7 szörnyetegekkel :) Angry Birds, azt ennyi.
Ha meg 3D, akkor egy Mali-400 GPU a minimum.

[ Szerkesztve ]

(#7609) Armagedown válasza mArZsi (#7607) üzenetére


Armagedown
őstag

Kép- és videó nézés , chat videóval , mert természetesen böngészés.
Nem árt ha megy 3 órát legalább.
Az ilyen noname kütyük kezelnek pendriveot illetve USBs perifériákat ?
A 3g meglétével kapcsolatban viszont rávilágitottatok arra hogy nem szabad hinni annak a szegényes leírásnak ami az oldalon van, mert nem pontos

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#7610) z0d1AK válasza Armagedown (#7609) üzenetére


z0d1AK
veterán

A videochatet el is felejtheted az összes olcsó kínainál.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7611) Zorallos válasza mArZsi (#7608) üzenetére


Zorallos
csendes tag

Értem, szerintem lecserélem ezt a vacakot :R

(#7612) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

Jon a Jezus, es elgondolkodtam egy ilyen tableten.
Gyakorlatilag tokre ugyanugy neznek ki, nekem valamiert megis a Motorola Xoom jon be.

De ez senkit sem erdekel, ugyhogy fel is teszem a kerdesemet: Android alapu tableteknel a filmnezes hogyan zajlik? Szamitogeprol athuzom a fajlt, es mar megy is, vagy at kell konvertalni mindent a kijelzo felbontasara? Elore is koszi.

Szereted az állatokat?

(#7613) tjb007 válasza piqla (#7612) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem kell semmit sem konvertálni, szimplán átmásolod a belső tárhelyre (vagy micro SD kártyára), elindítod valamelyik videolejátszó programmal és ennyi.

(#7614) Atcs


Atcs
csendes tag

Tabletemmel mi lehet a gond?
Ma még használtam.Újra akartam indítani,ezért kikapcsoltam.Viszont bekapcsolni már nem tudtam.Csak a töltőképernyő jelenik meg,de semmi több.

Valaki tudna segíteni?Fontos lenne!!
(Típus: Via C8)

(#7615) Torry válasza Atcs (#7614) üzenetére


Torry
addikt

Dugd rá töltőre, várj 15 percet mondjuk és indítsd.

(#7616) lazsi válasza tjb007 (#7613) üzenetére


lazsi
tag

Sajnos Tegra 2 chipes készülékeknél ez nem így van. Avi megy simán meg 720p-s MKV Diceplayer kicsit nyögvenyelősen, de a 1080p-s MKV-t konvertálni kell.

(#7617) coyote66


coyote66
aktív tag

Kínai SuperPad III-m van. Rootolni akartam de nem kellett. (tudtam mindent telepíteni, meg oda ahova akartam) Market elsőre és azóta is pöccre működik.

Én vagyok

(#7618) Shiwer


Shiwer
csendes tag

Hello!
Asus transformert vagy a Xoom-ot ajanlanatok inkabb? 3G nem kell es a tarhelybol is a 16os eleg. Xoom mellett az szolna, hogy nem kell hozza dokkolo az usb es hdmi elereshez, viszont csak 1 ev garancias. Masik, hogy az ilyen homeGSM es GSM boltokban eleg jo aron vannak a Xoomok ezek mennyire megbizhato helyek egy ilyen vasarlasara? Gyanusan olcsonak tunnek nekem. http://gsmhome.hu/motorola-xoom-mz601.gsm?szin=Akciós errol van szo.
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#7619) z0d1AK válasza Shiwer (#7618) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért olyan olcsóak, mert áfa nélkül, használt készüléket kapsz. És az 1 év garancia is bolti gar csak. Az ASUS ebből a szempontból jobb, persze nem GSM boltból, hiszen 2 év háztól házig garit ad.

Egyébként nincs Motorola Magyarország, nincs hazai szerviz, nem is lehet kapni hivatalosan itthon.

MOD: Jah, és nem ritka, hogy csak a készüléket kapod, egy töltővel, semmi dobozt, vagy tartozékot...

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7620) Shiwer válasza z0d1AK (#7619) üzenetére


Shiwer
csendes tag

Akkor ezt elfelejtem. Es Xoomra tehat a boltok sem vallalnak garanciat, ha tortenik valami sajat penzen kell fizettetni? Es mondjuk osztrak szervizbe bevihetem az itthon vasarol darabot?

(#7621) z0d1AK válasza Shiwer (#7620) üzenetére


z0d1AK
veterán

Elvileg vállal garanciát, bár azt sem feltétlenül Motorola szervizben javíttatja, hanem lehet valami hobbi műhelyben.

Az ASUS-ra világgarancia vonatkozik.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7622) Shiwer válasza z0d1AK (#7621) üzenetére


Shiwer
csendes tag

Értem. Már csak az nem világos, hogy az Asus-on alapból mivel történik PC-vel a fájlátvitel, ha az USB slotok a dokkolón találhatók rajta?

(#7623) z0d1AK válasza Shiwer (#7622) üzenetére


z0d1AK
veterán

Egy 30 pines speciális "asus" csatlakozón keresztül.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7624) Shiwer válasza z0d1AK (#7623) üzenetére


Shiwer
csendes tag

Köszönöm. Még keresem neten a legjobb árat, de úgy gondolom az Asus mellett fogok dönteni. :)

(#7625) piqla válasza tjb007 (#7613) üzenetére


piqla
őstag

Koszonom! :R

Szereted az állatokat?

(#7626) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Miért lehet az, hogyha flash alkalmazásban egy "gombra" vagy objektumra viszem az ujjam felvillan a hivatkozás aztán azonnal el is tűnik.
0.1 másodperc alatt nem tudok még olvasni :DD
Próbáltam a gyári böngészőn kívül Dolphin Hd-vel is, de ott se jó.
Beállításokon múlik vagy ez ilyen android sajátosság?
Windowsban ha ilyen objektum fölé viszem a kurzort, addig jelenik meg a hivatkozás amíg fölötte van a mutató.
Fontos lenne valami megoldás, mert ha ezt nem lehet elhárítani, számomra használhatatlan minden androidos eszköz :(

(#7627) zacsek21 válasza lolchief70 (#7626) üzenetére


zacsek21
tag

nekem is volt ilyen flashplayer ujratelepitese megoldotta a problemat

(#7628) mArZsi válasza zacsek21 (#7627) üzenetére


mArZsi
tag

Valószínűleg tényleg megoldja, ha nem akkor próbálj újabbat leszedni.

(#7629) smkb


smkb
őstag

Sziasztok,
Hozzáértőbbekhez, adott egy : Ainol Novo 7 Basic. Lényeg a SoC, ami egy MIPS32-es core + vivante gc860 gpu és, hogy Honeycombot futtat, abból is 3.2-est! Amit eddig egy kínai budget gyártónál sem láttam... nem is értem, hogy jutott hozzá az Ingenic...

A SoC-ről egy szösszenet : Ingenic JZ4770

A kérdés, hogy egy MIPS32 utasításkészletű core-hoz, újrafordították és optimalizálták a Honeycombot Ingenicnél vagy a platform gyártónál? Vagy hogy? Illetve ezen mi éshogy fog futni a marketről? Egy nagy kérdőjel előttem ez az egész SoC. A készülék ára viszont büntet, kár hogy nem 1024*600 7 colon. Szétszedve, valamint teszteredmény.

(#7630) DJGABI válasza smkb (#7629) üzenetére


DJGABI
addikt

Az szerintem csak elírás lesz, amit linkeltél szétszedős oldalon is 2.2 van rajt, max 2.3 ami esélyes még: [link] Ettől függetlenül a 150 dodós ár nem rossz egy Cortex A10-es (nem is tudtam hogy van ilyen), kapacitív gépért

Szerk: oké, nem szóltam, majd a hozzáértőbbek megmondják a frankót. Meglepődnék én is ha 100%-os 3.2 lenne egy kínai gépen, pedig nagyon úgy néz ki: [link]

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7631) smkb válasza DJGABI (#7630) üzenetére


smkb
őstag

Amit te linkeltél aliexpressről az nem a Novo 7 Basic, hanem a Novo 7 Advanced... abban más proci és csipszet van.

[ Szerkesztve ]

(#7632) DJGABI válasza smkb (#7631) üzenetére


DJGABI
addikt

Közben utána néztem, valóban, két típus van belőle, sikerült a másikat linkelnem... :DD

Amit még találtam: tényleg van rá 3.2, frissítés formájában [link] DE: mint a videóban is látszik az ikonok nagyobbak mint amekkorának lenniük kéne, lejjebb írják, hogy sok minden működik, de Google account hozzáadásánál, Marketnél Force close-ol... ARM helyett MIPS architektúra [link], hááát... :U

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#7633) lolchief70 válasza zacsek21 (#7627) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Szia!

Pontosan erre gondolok.
s1.sfgame.hu
Ha belépsz, itt is mint jónéhány flash alapú alkalmazásnál gombok vannak amire ha rátszed az ujjad felvillan a tulajdonság, de csak 0,1 másodpercre.
Ma kipróbáltam flashplayer 11-es verzióval ugyancsak kétféle böngészővel, ugyanez a hiba sajnos. Megjeleníti ha az ujjam rátszem, de csak 0,1 másodpercre.

Kipróbálnátok nálatok mi a helyzet?

(#7634) psg5


psg5
veterán

Sziasztok. A Wayteq xTab-100 mennyiben marad el egy galaxy 10.1 től?
Értem ez alatt, hogy pl kijelző minősége, android 2.2 stb...
Pont amennyivel olcsóbb?

F.K.T.

(#7635) z0d1AK válasza psg5 (#7634) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kb annyival.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7636) tjb007 válasza psg5 (#7634) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Pont amennyivel olcsóbb?"

Igen.
Gyakorlatilag az xTAB-100 a budget kategória míg a 10.1 -es Galaxy Tab "prémium".

(#7637) psg5 válasza z0d1AK (#7635) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindkettőtöknek.

Pont nálatok (mobilx-en) fedeztem fel ezt az újdonságot.

Pici összefoglaló lenne róla, hogy miket takar ez a különbség? Főként felhasználói élmény, játékok szempontjából. Bár élőben is megnézzük majd, de hogy el tudjam magyarázni fiamnak, hogy miért érdemesebb várni egy kicsit és a galaxy-it vagy ipad-et választani.

F.K.T.

(#7638) tjb007 válasza psg5 (#7637) üzenetére


tjb007
nagyúr

Gyengébb kijelző, kisebb kijelzőfelbontás, "csak" 1 magos processzor, feleannyi RAM, jóval kisebb belső tárhely, nincs GPS, nincs elsődleges kamera, csak 2.3 -as rendszer.

(#7639) psg5 válasza tjb007 (#7638) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.
Valszeg karácsonyra Galaxy 10.1 marad...:)

F.K.T.

(#7640) Ropman válasza tjb007 (#7638) üzenetére


Ropman
tag

hmm, nincsen az előlapon kamera ? vagy az elsődlegesnek azt nevezik amivel fotozni szoktak ?

By Luke SkyRopman :]

(#7641) tjb007 válasza Ropman (#7640) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azt nevezik elsődlegesnek ami a hátlapon van.

(#7642) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Felraktam az új market-et a GPad-omra. Szép, tetszik, de egy csomó alkalmazásra azt mondja, hogy nem kompattibilis a gépemmel. :F Olyanokra is, amik már rajta vannak. :F
Uh. le is szedtem, így már nem mond ilyeneket, de nem értem.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#7643) z0d1AK válasza jFox (#7642) üzenetére


z0d1AK
veterán

Elvileg a Market specifikusan szűri az alkalmazásokat, amelyek nem kompatibilisek az előzőleg megadott követelményekkel. Gyári készülékeknél ezek az alkalmazások meg sem jelennek a kínálatban. Utólag hackelt Market esetében lehet az, hogy látod ugyan az alkalmazást, de telepíteni nem lehet, mert >nem megfelelő< hozzá a készüléked az előzőleg megadott követelményeknek.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7644) norbert1998


norbert1998
veterán

Sziasztok!
Szeretnék venni egy tabletet(lehetőleg 2.2vagy újabb)netezésre,filmnézésre,zenehallgatásra és kissebb játékokra szeretném használni.Market és usb mindekképpen kell, és ha lehet akkor inkább multi-touch legen
Egyenlőre a keret max 30000lenne.
én a:
Point of view mobii playtab2 vagy a
Funscreen tab 7 néztem magamnak.
Ha tudtok jobbat légyszíves segítsetek.Vagy ha szerintetekinkább még gyűjtsek hozzá.

Ekőre is nagyon köszi:)) :DD

(#7645) jFox válasza z0d1AK (#7643) üzenetére


jFox
őstag

Ezt tudom. De vannak alkalmazásaim, amiket még a "gyári " market engedett feltenni, az új (3.31) meg azt mondja rá, hogy nem kompattibilis az eszközzel. :F Ezt az új market-et az android portal-ról töltöttem le. Szerintem nem hack-elt, mert úgy volt a cikkben, hogy hivatas verzió. Vagy akkor az eredeti market-em a hackelt? :U

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#7646) Nara19 válasza norbert1998 (#7644) üzenetére


Nara19
aktív tag

Én erre természetesen a huawei s7 slim-et ajánlom, állítólag a Vaterán ennyiért már kifogható.
Multitouch, 2.2, film, net, zene OK, a játékról nem tudok nyilatkozni.

(#7647) tjb007 válasza Nara19 (#7646) üzenetére


tjb007
nagyúr

Játékra az S7 Slim nagyon harmatos.

(#7648) mArZsi


mArZsi
tag

Egy kis eligazítás a kijelzők terén és felkészülés a télre :)
http://www.origo.hu/techbazis/mobil/20111105-miert-nem-mukodik-kesztyuben-az-iphone.html

(#7649) z0d1AK válasza mArZsi (#7648) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez nem újdonság. Nekem a Computexről van Sony Ericsson kesztyűm, ami megoldja a problémát.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#7650) Nara19 válasza tjb007 (#7647) üzenetére


Nara19
aktív tag

Hát én ebben nem tudok nyilatkozni, de mérges madárék szépen mentek leánykám jóvoltából :B

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.