Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75501) Dr.NX válasza klementin (#75500) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Hát ez így elég kevés infó. Valószínűleg kínai rendelés, oda szólna a gari, de az eladó nem akar vele bajlódni.

Elfogadom a sütiket.

(#75502) keszo


keszo
őstag

legrosszabb esetben
ha simkártyás szolgáltatós és nem fizetik akkor letiltják és nem tudod használni csak wifi vel
ha lopott és simes akkor eljuthatnak hozzád, a rendőrség elveszi és vissza juttatja a gazdájának te meg futhatsz a pénzed után
ha minden legális csak tényleg nincs meg a papírjai akkor esetleg egy gari időn belüli meghibásodásnál nem tudod érvényesítetni

egyéb:

[link]
[link]

Attila

(#75503) cidalain válasza klementin (#75500) üzenetére


cidalain
veterán

Ahogy a tobbiek irtak, ugy van.
Ha bontatlan a doboza, akkor nem valoszinu hogy lopott lenne (hacsak nem raktar/boltbetoresbol van). Szolgaltatos meg lehet.
Mondjuk meg lehet kerdezni, hogy hol vette.
Garancia az igy nem lesz, 1000%, sn alapjan a Lenovokat itthon biztosan nem szervizelik. Mondjuk ha ezt az ara is tukrozi, azaz jelentosen olcsobb, mint a boltban, akkor ezt a nulla garancia rizikot be lehet vallalni.
Ha adasvetelre kerulne a sor, mindenkeppen irjatok adasveteli papirt, ket tanuval, hogy az elado eladja a tulajdonat kepezo xy tabot neked, a vevonek, ennyi zsetonert, ekkor meg akkor. Ez neked fontos, mert igy nem kerulhetsz bajba ha a tab megsem tiszta forrasbol van.

Update, most olvasom, hogy ajandek volt. Akkor a tulaj legyen kedves elkerni a papirjait, hogyha gondja lenne ha o hasznalna, akkor is kellene neki. Szerintem ez nem ciki ilyen jellegu ajandekoknal.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75505) boedi


boedi
újonc

Sziasztok!
Nézegetem már pár napja a fórumot.
Egy használtnak hirdetett készüléket vennék.
Két Lenovo között vacilálok:
1. Lenovo idea Tab 2-A10-30
2. Lenovo TAB 8 Plus

Ahogy elnézem az elsőnél a proci is lassabb, és fele olyan magszámú, de ami kérdés, hogy a két video kártya között van-e lényegi különbség?
Ami miatt nem tudok dönteni, hogy az A10-30-najk nagyobb a kijelzője. Bár hardvereden kicsit talán gyengébb.
Érdemes emiatt a régebbit választani?

Amire szeretném használni, az leginkább alap internetezés, esetleg filmnézés, szociális élet a cyber térben. Talán fontos lehet az appok közötti gyors váltás, esetleg az osztott képernyő.

A kettő ára ugyan az.
A másik kérdés, hogy a régebbire (idea TAB2 A10-30) lehet-e, érdemes-e újabb androidot húzni.
Köszi
Bödi

(#75506) cidalain válasza boedi (#75505) üzenetére


cidalain
veterán

tudomásom szerint a régire nincs 7-es droid, így nem tudsz rá újabbat tenni. és a teljesítménye is kisebb.
épp ezért én inkább a 8"-os méretű, de legalább újabb készüléket venném (ez kb fél éve van a piacon, míg a másik már vagy 2 éves konstrukció)

megjegyzendő, hogy a tab4 8 Plus nagyon jó gép, a felbontása is sokkal jobb, mint a nagyobb méretű de régebbi gépnek. hosszabb távon sokkal jobb döntés na. újonnan 75000 körül van, így ehhez kell mérni a használt árat. ha számlát, garilevelet is adnak hozzá, akkor még kb 1,5 év garinak lenni is kellene rajta

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75507) nbg


nbg
senior tag

Sziasztok!

Szeretnek venni egy OLED-es tabletet... van esetleg arrol info, valahol egy osszegzes, hogy mely modelleket szerelnek iylen fajta kijelzovel? Gyakorlatilag minden egyeb parameter irrelevans, szeretnek osszedobni egy HUD-ot a kocsiba, hobbi jelleggel... :B

Elore is koszonom!

udv,
nbg

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#75508) cidalain válasza nbg (#75507) üzenetére


cidalain
veterán

Samu S2 es S3 szeriakban Amoled display van.
Masrol nem tudok hogy olyat hasznalna, de persze nem vagyok egy ket labon jaro kijelzoszakerto, ugyhogy ez nem jelenti azt, hogy nincs :)

(#75505) boedi
Most nezem te ne irtad hogy melyik tab sorozat, mert van
Tab3 8 Plus es tab4 8 Plus is.
Ha esetleg a 3-asrol van szo, az is boven jobb mint a nagyobb gep. Mondjuk ezt altalban kulfoldrol (kina) hoztak be, mertitthon kevesbe volt kaphato. Ez 110-150 dolar kozott lehet beszerezni, akciofuggoen, ami olyan 30-45000 kozott van.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75509) vacs


vacs
veterán

EU raktár (áfa és vám mentes)!

Lenovo P8 ( TAB3 8 Plus ) Tablet PC - WIFI VERSION WHITE
Ár: 145,99$ (szállítással együtt kb 38.000 HUF.)
Kupon. GBDY0026 (20 db)

8.0 inch + Snapdragon 625 + 3GB RAM + 16GB ROM

Barátnőm használja pár hónapja és imádja!

forrás

:K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#75510) TripleB válasza vacs (#75509) üzenetére


TripleB
senior tag

Nekem tegnap érkezett meg a Gearbest-ről, deep blue színben. Elsején rendeltem holland postával. 133$ volt biztosítással és egy gyári tok-fólia kombóval, ami kb 26$ lett volna. Egyelőre tetszik a dolog. 😃

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#75511) woodstock323


woodstock323
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 8 col-os Wifi-s tabletet főleg filmnézés,social media,böngészés,youtube.(max ~60 ezer)
Mivel az esetek többségében autóban használnám nappal,nagyon fontos lenne a fényerő és a hangerő.
Gyakorlatilag ez a 2 a fő szempont minden más másodlagos.Sajnos egyik tesztben sem találok ezekre vonatkozó adatokat max annyit említenek hogy "kielégítő a fénye" meg "ahhoz képest szépen szól".
Mondok egy példát: huawei t3-al filmet néztünk napközben autóban és hunyorogni kellett hozzá ha nem nappali jelenet volt,plusz max hangerőn is halk volt és fülelni kellett az utca zaj mellett.
Szóval bárkinek van tapasztalata hogy melyek a legjobb fény és hangerejű tabletek ebben a kategóriában? Lenovo tab4-et néztem, pl hogy abba 2 hangszóró van az már eleve jobb lehet hangerőben mint a huawei,de fényerőben nem tudom.Néztem még asus zenpad-ot is mert jóval drágább mint az említett 2 de nem tudom megéri-e a felár. Samu-ba sajna csak 7 col van...azt kicsinek tartom a 10 meg már nagy. Legalábbis én nem fogok 10 colos dögöt tuszkolni a táskámba kaja meg egyéb mellé plusz műszerfalon sem fér el jól :) )
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#75512) freelanced


freelanced
addikt

Üdv !

Van esetleg olyan tablet szerintetek ami alap laptopos tevékenységeket ki tud váltani az egyetemen?

Office programok esetleg meg ilyesmi? Programoznom, képet szerkesztenem nem kell.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#75513) castiels válasza freelanced (#75512) üzenetére


castiels
addikt

m3 Lite 10, Lenovo Tab 4,Lenovo P8 ( TAB3 8 Plus)

[ Szerkesztve ]

(#75514) castiels


castiels
addikt

használ valaki bluetuuth egeret tablethet? Mindig egy idő után eldobja az egeret a tablet( Huawei) aztán 1-2-3 mp múlva visszajön.. Az egér lehet a rossz, vagy a tablet? Wifi is megy mellete.

(#75515) ityam válasza castiels (#75514) üzenetére


ityam
senior tag

én Samsung Galaxy Tab S 10.5 höz szoktam használni. Eldobást nem vettem észre. Csak ha sokáig nem használom akkor elmegy készenléti módba az egér(elemkímélés miatt gondolom) és kell egérgombot nyomni hogy magához térjen. Ez kb 1 másodperc kiesés mondjuk.

(#75516) castiels válasza ityam (#75515) üzenetére


castiels
addikt

sajnos nálam használat közben is elmegy..

(#75517) cidalain válasza castiels (#75516) üzenetére


cidalain
veterán

Probald meg PC-vel/laptoppal is az egeret.
Ilyesmi akadas akkor is lehet, ha gyenge az elem/akku az egerben. Illetve meg akkor is lehet szaggatott egermozgas, ha nem tetszik az optikai szenzornak az asztal felulete.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75518) castiels válasza cidalain (#75517) üzenetére


castiels
addikt

konkrétan leáll az egér, nem világìt, aztán megint megy.. olyan 1-5 mp en belül visszajön..

(#75519) cidalain válasza castiels (#75518) üzenetére


cidalain
veterán

Erdekes. Szerintem eger gond, de ha windowsos kornyezetben is csinalja akkor biztos :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75520) nbg válasza cidalain (#75508) üzenetére


nbg
senior tag

Köszi! :R

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#75521) castiels válasza cidalain (#75517) üzenetére


castiels
addikt

1-200 ft volt az elem,de az elejetol kezdve csinálja..

(#75522) castiels válasza cidalain (#75519) üzenetére


castiels
addikt

Közben megvan a hiba.

Mikor nincs ráadva a wifi a tabletre (ony wifi) akkor tökéleteses hiba nélkül és gyorsan megy az egér akadás nélkül, mikor ráengedem a wifit akkor meg egyből belassul az egér sebessége és néha kikaocsol, meg ilyenek...

Ez mitől lehet?

(#75523) Szabcsizz válasza castiels (#75522) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Az nem semmi. :D Pont a P8 & P9 Lite 2017 topikban volt téma,hogy a Wifi modult rettentően lassítja a Bluetooth. Remélem nem ez a probléma. Nézz egy speedtest-et úgy,hogy először csak a Wifi van bekapcsolva,utána a Bluetooth is.

(#75524) Corsa02 válasza castiels (#75522) üzenetére


Corsa02
őstag

Ha jól emlékszem, akkor neked is M3 Lite 10.1 van. Én is használom egy bluetooth-os egérrel a Tab-ot, de semmi ilyet nem veszek észre, hibátlanul megy wifi mellett is. (Genius Traveler egér, tehát semmi komoly cucc) Nem lehet, hogy a wifi valahogy zavarja az egeret?

The Truth Is Out There --->

(#75525) Zola007


Zola007
veterán

40 dolláros Teclast A78T Tabletnél van ebben az árban más alternatíva?
szobabiciklire kell Youtube-ot nézni, szóval WIFI és lejátszó menjen rajta, többi nem számít
:R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#75526) cidalain válasza Zola007 (#75525) üzenetére


cidalain
veterán

512 mega ram kicsit (nagyon) kevéske. 4.4 android megeszik min 350-et, 150 marad a youtube-nak.
ugyanakkor 40 dollárért jobbat nem lehet kapni, hacsaknem használtan valami 1 gigás tabot: Lenovo, Alcatel 7"-os

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75527) csudri válasza csudri (#75499) üzenetére


csudri
őstag

Erre valaki?

(#75528) castiels válasza Corsa02 (#75524) üzenetére


castiels
addikt

Elképzelhető, hogy az egérrel van gond.

Kipróbálom másikkal.

(#75529) cidalain válasza csudri (#75527) üzenetére


cidalain
veterán

ezekszerint senkinek nincs vele konkrét tapasztalata :)
a 2 GB ram inkább a csábítóbb, a soc ilyen belépő szinten másodlagos, hogy mennyire új vagy régi.
az android 7 is jól hangzik, a fullHD kijelző is.
itthon ennyiért 1024×600 7", 1 GB ram, hasonló erősségű gépek vannak. szóval ha a gyári droidja fut stabilan, akkor hardveresen mindenképpen jobb, mint az itthoniak hasonló áron.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75530) castiels válasza Corsa02 (#75524) üzenetére


castiels
addikt

A tied wifis egér? Micri usb vek összekötöd a vevőt és megy?

[ Szerkesztve ]

(#75531) Corsa02 válasza castiels (#75530) üzenetére


Corsa02
őstag

Nem, bluetooth-os egér. Csak bekapcsolom a Tab-on a bluetooth-t, csatlakozik az egér és megy.
Ha jól emlékszem te is bluetooth-ost kérdeztél korábban nem?

The Truth Is Out There --->

(#75532) castiels válasza Corsa02 (#75531) üzenetére


castiels
addikt

igen.. csak van wifis is, azt nem tudom menne e ìgy ahogy leìrtam.

(#75533) Corsa02 válasza castiels (#75532) üzenetére


Corsa02
őstag

Ja értem mire gondolsz.
Ezt nem tudom, nem próbáltam, wifis egerem van de nincs adapterem a tabhoz, így sajnos nem tudom kipróbálni.

The Truth Is Out There --->

(#75534) castiels válasza Corsa02 (#75533) üzenetére


castiels
addikt

Kipróbáltam, működik, csak wifit kellet bekapcsolni hozzá a tabon,tökéletesen megy.

A tab pedig nagyon szerethető, nagyon jó gép.

[ Szerkesztve ]

(#75535) Corsa02 válasza castiels (#75534) üzenetére


Corsa02
őstag

Szuper :)

Teljesen elégedett vagyok vele én is, könnyű és gyors kis gép, baromi jól összerakva.

The Truth Is Out There --->

(#75536) Zola007 válasza cidalain (#75526) üzenetére


Zola007
veterán

haználtból mit ajánlasz minimum?
android 5.0 és 1GB?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#75537) cidalain válasza Zola007 (#75536) üzenetére


cidalain
veterán

Lenovo tab3 7, Lenovo tab4 7 (ilyen neveken is fut, hogy Andy, Andy Lite, A7-10, A7-10F)
Alcatel Pixi 4 7
Acer Iconia

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75538) #07538176 válasza cidalain (#75537) üzenetére


#07538176
törölt tag

Nekem kb. fél évig volt ilyen Alcatel tabletem. Az akkumulátora nagyon gyenge, kevés fényerővel is gyorsan merül, a töltés meg lassú. Ma már elég nehéz tölteni, a csatlakozó félig halott, csak úgy veszi a töltést, ha teszek alá valamit. Az egyik családtagnak is ilyen tabletje van, neki még mindig működik, jól teszi a dolgát, viszont az akksi abban is gyenge.

Még talán ezt tudom ajánlani:
Huawei MediaPad T3 7.0
Nekem most T1 7.0-ám van, alap dolgokra teljesen tökéletes, jó rajta böngészni, és 1 giga RAM meglepően jól teszi a dolgát, bár ami nekem van, sajnos már kifutott. :(

Szerk.: Bocsánat az idézésért, ezt még kicsit gyakorolnom kell.

[ Szerkesztve ]

(#75539) cidalain válasza #07538176 (#75538) üzenetére


cidalain
veterán

Huawei T3 7 nem lesz hasznaltan 15 alatt az biztos.
Egy 40 dollaros 512 ramos tabletrol indult a beszelgetes. Annal meg az alcatel is sokkal jobb. Persze annal is van jobb. Meg annak is van hibaja, meg annal is lesz kicsit tobbert jobb. Es akkor mar 50 rugonal jarunk :)
Szoval a belepo kategorianal meg kell huzni a hatarokat. Hiaba jo az akku, ha semmire nem tudod hasznalni. Ha meg tudod hasznalni, akkor szar a kepe. Vagy gyorsan merul. Vagy regi a droid. Vagy ... Sosincs vege :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75540) #07538176 válasza cidalain (#75539) üzenetére


#07538176
törölt tag

Végül is amire kellene, arra a Pixi se rossz, a hibáin kívül amúgy szerettem. :) Alkalmankénti videónézésre elég, ha jót fogsz ki akkor meg több, mint elég.

(#75541) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Nem tudom, hogy jó helyre írok, viszont ez is Androidos. A Gemini PDA -val kapcsolatban van valakinek infója. Nekem volt valamikor PSION 5mx -em. Állítólag annak mai változata. 😉

(#75542) castiels


castiels
addikt

[link]

Kis segitség kellene,quanitity- nél a PCS mit jelent, melyiket válaszam huawei m3 lite hoz?

(#75543) cidalain válasza castiels (#75542) üzenetére


cidalain
veterán

Quantity = mennyiseg
Pcs = pieces => db = darab
2 pcs = 2 db es igy tovabb :)
Mindegy melyiket valasztod, a termek ugyanaz, a darabszam mas. Ha nem kell egy rakas otthonra, akkor a 2 darabos boven elegendo

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#75544) castiels válasza cidalain (#75543) üzenetére


castiels
addikt

oké, köszi elég a 2.

(#75545) Edda


Edda
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Keresek valakit, aki vállalná erre a készülékre az Android 6.0 telepítését, hogy újra gyári legyen.
Néha csinál furcsaságokat a jelenlegivel, az eladó is javasolta a 6.0 visszaállítását. Ő már 7.1-el vette.

https://hardverapro.hu/apro/fnf_ifive_mini_4_retina_kijelzos_android_tablet

Köszi!

(#75546) ®abstract®


®abstract®
őstag

10 colos tableteket ajánlok jó áron :)
szinte ugyanolyan tudással.
pipo p10
teclast p10.
banggood és gearbesten elérhetőek!

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#75547) looser


looser
addikt

Sziasztok! Friss Galaxy Tab A 10.1 2016 Smart Switch-csel update-elve, de egy órája csak ezt az alábbi képet látom a SS-ben, a készüléken pedig: Downloading, Do not turn off target. Meg lehet szakítani a telepítést, vagy még egy órát, napot, hetet érdemes várni? :-)
Köszi :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#75548) KubanitoS válasza looser (#75547) üzenetére


KubanitoS
veterán

Megoldódott?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#75549) looser válasza KubanitoS (#75548) üzenetére


looser
addikt

Igen, ki kellett kapcsolni :-) El sem kezdte a frissítést, visszajött a régi rendszer. YT vidikben a Power+Hang le+Középső gomb kombóval, de szerintem elég lett volna csak a Power, ez már nem derül ki :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#75550) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

30 ezer forint érték körül keresek tabletet 7.0-8.0 kijelzőméret között. Leginkább út közben filmezésre.
Külföldi rendelés is szóba jöhet, nem hátrány ha 4g képes, de nem nagy baj ha nem.

Mit tudnátok ajánlani?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.