Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) aag válasza z0d1AK (#4650) üzenetére


aag
őstag

Köszönöm a válaszodat! És akkor már olyat kaphatok a magyar boltokban, vagy nekem kell "rávarázsolnom" majd?

(#4652) I.T.E.M válasza janos1988 (#4644) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

ftp://support.archos.com

Legfelső file 206MB --> A101 HDD contents.zip szerintem ebben minden benne van,ami neked kell.

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#4653) z0d1AK válasza aag (#4651) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mivel az eddig legyártott készülékek 3.0-val vannak telepítve, így ezzel kapod, nyilván a boltokban nem bontják ki azért, hogy frissítsék. A frissítés menete úgy néz ki, hogy felugrik a jelzés, ha van frissítés. Arra ráböksz, letölti a frissítést pár perc alatt, újra indítja magát a tablet és kész is.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4654) Drag77


Drag77
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy ilyen beszerzésén:link
link2
video

vélemény? Megéri az árát? :-)

Köszönöm Drag

[ Szerkesztve ]

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#4655) z0d1AK válasza Drag77 (#4654) üzenetére


z0d1AK
veterán

Saját véleményem alapján ronda.
Kb 50 mire itt van. 59 az Archos 70, ami nagyjából ugyan ezt tudja, jelentősen vékonyabb és hazai garanciája van, nem kell a világ végére vissza küldeni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4656) Saccco válasza Drag77 (#4654) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem tetszik, főleg a szálcsiszolt hátlap jó. :)

220 usd teljesen jó ár ~40eFt, ha nem fogják meg a vámon. De mivel úgyis alacsonyabb értéket írnak rá elfogás esetén is megúszható a dolog 4-5eFt-ból.

szerk:
Hm az Archos 70 tényleg jó áron elérhető.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4657) Pantok


Pantok
aktív tag

Pofás az az új Dropad, látszólag kijavították a legnagyobb problémáimat elődjével, miszerint:
1. iphone stilus, 2. szar hátlap, 3. apró elcsúszás a képarányban.

Ha az elsőm is ilyen lett volna nem adtam volna tovább rajta.
Bár céljaimnak a 800x480-as felbontás még így se felelne meg de ha valahol kapható lesz 200~ért eltudom képzelni hogy megint amolyan kínai bestbuy lesz és megkapja azt a user-támogatást amít az elődje.

Én kipróbálhattam az archos 70-et és a dropad a8-at is és már azok között is nehéz lenne eldönteni hogy melyiket választanám, ezek közül én elöbb vinném ezt ha az említett user support felbukkanna hozzá.
(említett archos mellesleg hamar ment is vissza a boltba valami gyökér firmware hiba miatt ami minden fw-n előjött)

Edit:
GPS Yes, built in
Bluetooth Yes, built in

Uhh ha ez igaz ez nem kicsit ráver az árkategóriájában levőkre.

[ Szerkesztve ]

(#4658) Drag77 válasza Pantok (#4657) üzenetére


Drag77
senior tag

igen benne van a gps es bluetooth, ráadásúl 5 pontos érzékelő a kijelző is
a user support is alakulóbanvan hozá: link

engem is csak ez a 800*480 gondolkodtat el. Mire nem lenne elég? :-)

[ Szerkesztve ]

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#4659) Pantok válasza Drag77 (#4658) üzenetére


Pantok
aktív tag

Jómagam mangát olvasnék a gépemen és tapasztalatbol sovány rá sajnos. (legalábbis eléggé nyögvenyelőssé teszi, pedig pont az ellenkezőjét akarom elérni)

Amcsi képregényt meg se mernék próbálni egy ilyenen, szerencsére nem olvasok olyat de azoknak a betűméret/sűrűségével a szemem kifolyna.

Gondolom akinek nincsenek ilyen specifikus kívánságai a géptől annak ez eléggé tuti vétel, veri a Rena3-at amennyire látom. (bár ez biztos megint nehéz lesz mint egy tégla, de én azt szerettem )
Láttam az 5 pontos érintést de elég masszívan hidegen hagy, nem látom semmiféle hasznát 3nál többnek, és a harmadik is 98%-ban fölösleges.

[ Szerkesztve ]

(#4660) maláj


maláj
őstag

valaki nem rendel majd mostanában multimédia dokkolót Galaxy Tabhoz :F ;]

(#4661) Drag77 válasza Pantok (#4659) üzenetére


Drag77
senior tag

Én nem képregényt, de doksikat olvasgatnék rajt. Lehet már arra se az igazi, a telefonomnak van iylen képernyője de az 4 col.
A ha jól nézem 0,4 kg

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#4662) aag válasza z0d1AK (#4653) üzenetére


aag
őstag

A frissítés menete úgy néz ki, hogy felugrik a jelzés, ha van frissítés. Arra ráböksz, letölti a frissítést pár perc alatt, újra indítja magát a tablet és kész is.

:C :R

(#4663) tthom válasza Pantok (#4659) üzenetére


tthom
senior tag

Mondjuk a GPSnél várjuk meg, amíg valakinek lesz.. A telefonokban is néha használhatatlan szinte. :)

Nekem fura az eleje, meg az íves hátlap, de nem rossz.. Viszont jobban tetszik a Rena3-am, még ha kicsit gyengébb is, de legalább könnyebb, pedig az se olyan könnyű. :)

(#4664) Saccco válasza Pantok (#4659) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha csak a felbontás (1024x600) a gond. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4665) tthom válasza Saccco (#4664) üzenetére


tthom
senior tag

Ilyet amúgy vett már valaki? Milyen lehet a kijelző minősége?
Azért a kijelzőn jön ki legjobban, hogy ki mennyire igényes.. Pl. az X8am kijelzőjét szinte bármilyen szögből szép színesen látni, a legtöbb tabletét meg csak szemből. Jó, persze, onnan használja legtöbbet az ember, de akkor is durva, milyen betekintési szögű kijelzők vannak már.

(#4666) Chaser válasza Saccco (#4648) üzenetére


Chaser
titán

Olvastam az angolt is, de nem lettem okosabb. Azt hittem vagy kap. vagy rez. lehet a panel, a kettő ötvözete nem...de nem hangzik rosszul csak tényleg jó legyen. Gorillát is olvasgattam, de még nem tudok elmenni rajta. Valami spéci borítás?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4667) Saccco válasza tthom (#4665) üzenetére


Saccco
nagyúr

Két videót találtam róla: egy meg még egy.

(#4666) Chaser:
A GorillaGlass egy speciális edzett üveg. Nem (nagyon) lehet megkarcolni.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4668) Chaser válasza Saccco (#4667) üzenetére


Chaser
titán

És ha jól értem egyes modellekre rátehető, másokra meg nem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4669) z0d1AK válasza Chaser (#4668) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem pont. A gyártó licenszeli a technológiát és felhasználja a készülék gyártásakor. Tehát tervezéskor ha úgy döntenek, hogy az lesz rajta, akkor lesz, ha nem, akkor sosem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4670) Saccco válasza Chaser (#4668) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ahogy z0d1AK is írta nem pont, de például rezisztívre nem lehet rátenni, mert akkor nem érzékelné az érintést. (Két réteget nyomsz össze az ujjaddal, a GG meg nem hajlik olyan finoman.)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4671) Chaser válasza z0d1AK (#4669) üzenetére


Chaser
titán

Aham. Tehát vásárláskor figyelni kell rá és ezekszerint csak kapacitív cuccokon lehet. Az xpad70-en akkor ezek szerint nincs, legalábbis nem láttam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4672) tjb007 válasza Chaser (#4671) üzenetére


tjb007
nagyúr

GG nincs, ettől még más lehet (mivel nem csak az létezik) bár kétlem, nem az a kategória.

[ Szerkesztve ]

(#4673) tthom válasza tjb007 (#4672) üzenetére


tthom
senior tag

Azért sztem nem kell megijedni. Ezek alapvetően nem telefonok, hogy az ember mindenhova cipeli zsebrevágva, asztalra letéve, kiejtve, bármi.. Gondolom a műanyag is ellenállóbb, mint egy műanyag villa, hisz tapicskolásra van kitalálva. Amúgy meg.. Ha lesz rajta pár karc.. Na bumm, használja az ember, 1-2 év múlva meg úgyis annyira elavul, hogy mindegy.

(#4674) tjb007 válasza tthom (#4673) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egyetértek.
A GG is ugyanúgy tud karcolódni (lásd Motorola Defy), az sem csodaszer.

(#4675) aag válasza tthom (#4673) üzenetére


aag
őstag

Amúgy meg.. Ha lesz rajta pár karc.. Na bumm, használja az ember, 1-2 év múlva meg úgyis annyira elavul, hogy mindegy.

Sajnos ez igaz. Az "örökélet" ezeknél a kütyüknél manapság már csak pár év. :K

(#4676) Saccco válasza tjb007 (#4674) üzenetére


Saccco
nagyúr

+1

A régi pda-k is jól bírták, ezek meg már azért nem azon a szinten mozognak. :)
Kell rá tenni egy fóliát, ha karcos lesz csere oszt jónapot.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4677) Chaser válasza tjb007 (#4672) üzenetére


Chaser
titán

Csak hogy képben legyek :R Bár amilyen tempóban ér ide lehet a végén már továbbfejlesztett gorillával kapjuk:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4678) z0d1AK válasza tjb007 (#4674) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nálam a Milestone háromnegyed éve bírja, karc egy szál sem. Akkor volt közel 1 éves, mikor megvettem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4679) Chaser válasza z0d1AK (#4678) üzenetére


Chaser
titán

Kivételek mindig vannak:) Notiból is van ami 7 évesen nem látott szervizt, meg olyan is ami 1 év alatt tropára megy. Gondolom függ a felhasználási szokástól is, meg attól éppen milyen minőségű alkatrész került az adott gépbe, meg milyen napja volt a munkásnak aki összerakta.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4680) tjb007 válasza z0d1AK (#4678) üzenetére


tjb007
nagyúr

Jó neked.
Egyes Defy tulajoknak is van már karc a kijelzőjén, a múltkor látott Sonim -ról nem is beszélve aminek a kijelzőjén nem is karc hanem vájat volt, hogy hogyan sikerült ezt produkálni az máig rejtély.
Karc nálam sincs pedig eddig még egy karcálló "üveggel" ellátott telefonom sem volt, egyrészt mert általában fólia van rajta, másrészt én tokban hordom és nem a zsebemben. Persze minél jobban vigyáz rá az ember annál nagyobb az esélye, hogy történik vele valami.

Amiket nagyon fenyeget a karcosodás azok a rezisztív kijelzők, azokat is akkor ha stylus -szal vannak használva. Múltkor át kellett vennem egy csomagot, a futár elővette a PDA -t, hogy írjam alá, na annak a kijelzője szabályosan fehérre volt karcolva.

(#4681) tthom


tthom
senior tag

Más téma. Régebben említettem, hogy ki akarom majd próbálni bluetoothon keresztüli GPS megoldást. Jelentem, kipróbálva. Telefonon megosztottam bluetoothon, tablet fogadja, Google Maps, iGo megtalálja, szépen látszik, hogy hol vagyok. Annyi kell csak, hogy a beépített "GPS" is legyen bekapcsolva, mert az iGo problémázik, hogy nincs bekapcsolva. Persze, a helyet megtalálja, a tabletben nincs is, de akkor is kell neki szoftverszinten.. Biztos ellenőrzi, hogy a Android bekapcsolta e. :D

Most már csak egy célvevő kell, hogy az autóba beleragasszam. :)

[ Szerkesztve ]

(#4682) Peat;) válasza Drag77 (#4658) üzenetére


Peat;)
veterán

Szerintem ugyanaz a gyártó, drágább de a kijelző is jobb +gps: [link]
Ha elég lenne a 800*480 és nem fontos a gps akkor sokkal olcsóbban az előző modelljük szerintem jobban megéri: [link]

Szerintem most nagyon beindult a kínai dömping, ideje volt. Lehet érdemes lenne várni amíg rájuk kerül a tabletekre szánt 3-as android.

[ Szerkesztve ]

(#4683) z0d1AK válasza Peat;) (#4682) üzenetére


z0d1AK
veterán

A jelenlegi jelek szerint a Google igyekszik eltolni ezt az időt, és amíg tudja, megakadályozni azt, hogy bármilyen készülékre felkerüljön a Honeycomb.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4684) Luissimo válasza z0d1AK (#4683) üzenetére


Luissimo
veterán

a Google tolt már el mást is :-) :-)

(#4685) z0d1AK válasza Luissimo (#4684) üzenetére


z0d1AK
veterán

Pontosabban?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4686) Luissimo válasza z0d1AK (#4685) üzenetére


Luissimo
veterán

remélem nemvagy fizetett alkalmazott(és aztis, hogy látod a szmájlikat a sorokban)
tehát,
1, nemcsak ezt a dátumot tolja el, mást is elszokott tolni, hamár feladtad a magaslabdát.
2, volt valami biztonsági problémája a közelmultban, ha joltévedek :-) :-)

(#4687) z0d1AK válasza Luissimo (#4686) üzenetére


z0d1AK
veterán

Eddig még pénzt nem láttam a Google-től.
Részben van igazság. Bár az is, hogy mióta Androidot használok, illetőleg előtte sem fordult elő biztonsági probléma nálam.
Kivéve egyszer, mikor egy tesztkészülék úgy lett eladva, hogy nem nyomtam rajta factory resetet és jó sok adatom rajta volt jelszavakkal együtt, plusz egy 8 Gbájtos kártya. Mondjuk ott én voltam a f.sz... :O

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4688) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Hmm, most nézem, érkezett az Acer Iconia A500-hoz multimédiás dokkoló és védő tok is.:)
Mondjuk a tok az nem tetszik, helyette egy Samsonite-ot vettem, de a dokkoló nem rossz, bár számomra funkciója nem volna.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4689) jFox


jFox
őstag

Hátha valakit érdekel:
Főzött ROM-ok Telechip és RockChip-es tabletekhez. Kizárólag bátor embereknek! :K
[link]
Én még nem próbáltam, de ami késik az nem siet!

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#4690) Pantok válasza Saccco (#4664) üzenetére


Pantok
aktív tag

Jó ajánlat.

2011 departure from inward office of exchange BUDAPEST 2011-06-14

Ezért is rendeltem meg 2 héttel ezelött. :)
Napokban kéne megérkeznie bár nem egészen értem hogy megy ez az olcsó tracking, elhagyott egy irodát és...2 napja úton van, budapesten belül?!?
Mindegy, lassan itt kell lennie. Majd írok róla mennyi az annyi :)

(#4691) tthom válasza Pantok (#4690) üzenetére


tthom
senior tag

Ha a posta honlapján nézed, akkor ezt írja ki?
Úgy látszik minden küldeménynél más és mást. :)
Nekem írta, hogy beérkezett, vám elé állítva, vámkezelve.

(#4692) tthom


tthom
senior tag

Amúgy pont most láttam egy videót erről a Sense V7ről, egy összehasonlító tesztben.

Dropad A8: esélytelen az 1080p videó, darabos
Rena3: majdnem tökéletes, de meg-meg akad, mondjuk itt még van lehetőség a javulásra szerintem
Sense V7: viszi alapállapotban is folyamatosan, pedig ugye nagyobb felbontás, ha lett volna bluetooth benne, ezt vettem volna én is.

(#4693) z0d1AK válasza tthom (#4692) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mindezt 800×480-as kijelzőn?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4694) Saccco válasza Pantok (#4690) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha megjön összedobhatnál egy szösszenetet róla. :K

-------------------------------------------------------------
Nyomkövetés:
GPS-t rendeltem, az adatok amiket láttam:
- Felvéve
- Célországba elküldve
10 nappal később kézhez kaptam
- Vám elé állítva
- Vám kezelve
blabla

Kb ennyit ér a követés. :DDD

szerk:
Sajna hibás volt visszaküldtem, úgyhogy megint arra várok, hogy ideérjen... :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4695) tthom válasza z0d1AK (#4693) üzenetére


tthom
senior tag

Persze. Gondolom annak az elvi lehetőségét nézték, hogy TVt a HDMI kimenetre kötve lehetne-e médialejátszónak használni.

[ Szerkesztve ]

(#4696) z0d1AK válasza tthom (#4695) üzenetére


z0d1AK
veterán

De ahhoz rá is kéne dugni, mert lehet full hd a videó, de nem mindegy az sem, hogy 800×480-as felbontáson kell ezt leadni, vagy egy fullHD-s tévén.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4697) tthom válasza z0d1AK (#4696) üzenetére


tthom
senior tag

Ebben mondjuk igazad van. De még 1024es is folyamatosabb volt, mint a többi 800on. Szóval ha a natív felbontásos lejátszást nézzük, akkor is jobban támogatott talán a telechipes. Persze, ki tudja a lejátszóban mi volt beállítva.

(#4698) Pantok válasza tthom (#4697) üzenetére


Pantok
aktív tag

Minden forrásból az jön hogy a SenseV7 nagyon jó videólejátszásban.
A full hds videókrol meg annyit hogy hdmi kimenet ide vagy oda, ki a lóláb veszi az alapján a MOBIL eszközt hogy mennyire megy rajta a TV-re kötött filmlejátszás, hasznosnak az lehet de az elsődleges szempont még így is hogy mint hordozható eszköz mennyire lesz jó.
Ha a Dropad A8 vitte nekem a 720p-s .mkv-t kép/hang szinkron hiba nélkül (csak ha beletekertem az tett be neki, és az is csak a feliratoknak nem a hang/kép szinkronnak) akkor ezen valószínűleg gond nélkül fog menni az aminek kell.

Mellesleg megérkezett csak nem voltam itthon így 5 után megyek érte a postára.
Majd beirogatom ide a felfedezéseimet.

[ Szerkesztve ]

(#4699) tthom válasza Pantok (#4698) üzenetére


tthom
senior tag

Persze, én sem erre fogom használni, csak érdekesség. Bár kollégám már azt tervezi, hogy ha elegendő erősek lesznek, ezzel váltja ki a laptop, asztali gép használatot. :)

Várjuk az észrevételeket. Hogyhogy lecserélted a Dropadot? Csak a felbontás miatt?

(#4700) Pantok válasza tthom (#4699) üzenetére


Pantok
aktív tag

Főleg, nagyobbat akartam de azokból még a jóval drágább se tűnt megfelelőnek, így beértem a nagyobb felbontással.
Illetve jórészt egyszerű kíváncsiságból. :)
Lehet ez tökéletesen megfelelő lesz, de ha rámtör a kíváncsiság egy másik kínai csoda iránt ő is lehet az aprón köt ki.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.