Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) leeann válasza Tsebacsi (#5500) üzenetére


leeann
csendes tag

Értem.
Ne haragudjatok, ha fárasztalak a témával, csak nem akarom elrontani vagy akár minimálisan is negatív irányban befolyásolni az eszköz működését. Nem kis összegről van szó egyrészt, másrészt pedig hosszú évekig akarom, hogy kiszolgáljon zsenialitásával. ;)

LeeAnn

(#5502) Saccco válasza leeann (#5501) üzenetére


Saccco
nagyúr

"hosszú évekig akarom, hogy kiszolgáljon" - Ebben ne reménykedj, egyrészt elavul pár év alatt, másrészt most készülsz megfertőzni magad (értsd cserélgetni fogod). :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5503) leeann válasza Saccco (#5502) üzenetére


leeann
csendes tag

Kizárt. :)
Nem vagyok az a típus, mondom ezt néhány informatikai cikkel a hátam mögött. Én évekig kitartok egy mellett, az elavultság amíg nem akadályoz a munkavégzésben, írásban-olvasásban-böngészésben és olykor kikapcsolódásként filmnézésben, addig nekem tökéletes gép lesz.

(#5504) thomyerk válasza z0d1AK (#5497) üzenetére


thomyerk
tag

áhá, kösz
és miben lesz más a sima 10.1? úgy értem jobb lesz, vagy kb ugyanez csak plusz samsung appokkal?

(#5505) CHIPman válasza thomyerk (#5504) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Vékonyabb.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#5506) z0d1AK válasza thomyerk (#5504) üzenetére


z0d1AK
veterán

Vékonyabb, egy két specifikációs tényezőben másabb.
Itt egy videó a Honeycomb + touchwiz párosról. Annyira nem is vészes, mint a telefonon.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5507) thomyerk válasza z0d1AK (#5506) üzenetére


thomyerk
tag

köszönöm, lassan körvonalazódik. valamiért még mindig az asus felé hajlok. van más hasonló készülék amit érdemes megfontolni az iconián és samsunk 10.1en kívül?

(#5508) z0d1AK válasza thomyerk (#5507) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jelenleg nincs.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5509) Luissimo


Luissimo
veterán

[link]

bocs, ha már volt esetleg :-) :W

(#5510) Chaser válasza Luissimo (#5509) üzenetére


Chaser
titán

"A borítás alatt egy 3400 mAh kapacitású lítiumos akkumulátor lapul, amelyből a hivatalos szerint 500 órányi készenléti időt csikarhatunk ki, normál használat mellett pedig 20 órát bír a masina. Nekem egy nap alatt körülbelül a harmadára merült le, persze ez nálam elég masszív használatot jelent egy-egy teszt alkalmával: zenehallgatás, internetezés, fotózás és videózás ezerrel." Aztán ezt hogy? 4-5 óra nettel ahogy elnéztem már jónak számít. Ha 100k közeli az ára nem olyan jó vétel ez...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5511) z0d1AK válasza Chaser (#5510) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából ezek csak bőven galaxy tab ár alatt esélyesek, máshol nem. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5512) Chaser válasza z0d1AK (#5511) üzenetére


Chaser
titán

Engem az aku lepet meg, hogy bírhatja eddig, míg hasonló kapacitású akuval más tabletek a közelében sincsenek? Az asuson is néztem nagyot, de abban valszeg nagyobb aku is van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5513) z0d1AK válasza Chaser (#5512) üzenetére


z0d1AK
veterán

"500 órányi készenléti idő"
Deepsleep állapotban nem feltétlenül meglepő. A "normál használat" mellett 20 óra meg elég érdekes. Mi számít normál használatnak?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5514) Chaser válasza z0d1AK (#5513) üzenetére


Chaser
titán

Nem a készenléti idő érdekes, hanem ez: " normál használat mellett pedig 20 órát bír a masina. Nekem egy nap alatt körülbelül a harmadára merült le, persze ez nálam elég masszív használatot jelent egy-egy teszt alkalmával: zenehallgatás, internetezés, fotózás és videózás ezerrel." Harmadára merül le erős igénybevételnél 1 nap alatt :F ami feltételezem azért legalább 5 órát jelent

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5515) z0d1AK válasza Chaser (#5514) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az ASUS-ról ilyet el tudok képzelni. Egy ZTE-ről egyelőre ilyet nem. :N

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5516) Chaser válasza z0d1AK (#5515) üzenetére


Chaser
titán

Én se, erős fenntartásokkal kezelem a ph teszteket az utóbbi időben...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5517) rakal válasza leeann (#5499) üzenetére


rakal
senior tag

Szia!
Nem kell ezzel foglalkozni,majd ő szépen figyelmeztet "Main battery low.Please connect your changer" kb.15- 20% töltöttségnél.
Nyugodtan lehet használni,nem teszel vele kárt,ha töltés közben használod.
Az akksi x töltés után úgyis ki fog purcanni(200???,ki tudja...)
Akkor majd úgyis szervizben tudod cseréltetni az akksit,ha egyáltalán sor kerül rá,mert ezeknek a termékeknek a ciklusa rövid,a jövőben még rövidebb is lesz a trendek alapján,20-30 khuf-ért meg ki fog akksit cserélni,ha erősen zuhannak majd a tabletárak?

[ Szerkesztve ]

(#5518) TTomax válasza CHIPman (#5492) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én nem várom meg az 5%-ot sem,söt a 20-at sem,föleg mert megy a wifi,gps,és 3G folyamat a galaxy tabomon...Mivel nem vagyok benne biztos,hogy hw,vagy sw vezérelt az a "nagyon komoly" elektronika, így én inkább custom rommal 20% körül feldugom,annál is inkább,mert nem szeretek elindulni 20%-ra merült kütyüvel... :U
Olvasnivaló...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#5519) kelzsoca válasza TTomax (#5518) üzenetére


kelzsoca
félisten

Friss készüléknél, vagy friss rendszer felrakásnál, azért érdemes minimum 3x egy teljes merülési-feltöltési fázist elvégezni, hogy az Android "megtanulja" normálisan használni az akksit.

Mert a rendszer statisztikát gyűjt/készít, és ebből számolja ki hogy mennyi van még hátra az üzemidőből.

Ezt a fájlt egyébként a data/system mappában batterystat.bin néven lehet megtalálni a rendszerben.

https://vertigostore.eu

(#5520) foxi69


foxi69
tag

Levél jött a Wayteqtől:-)

A használati utasítás mától elérhető az alábbi linkről:

http://wayteq.eu/write/default/files/Xpad-70_full_hun.pdf

http://www.wayteq.hu/hu/letoltes#tabset-tab-7

(#5521) tjb007 válasza foxi69 (#5520) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az OTG kábelról nem jött infó ?

(#5522) foxi69 válasza tjb007 (#5521) üzenetére


foxi69
tag

Újabb nem, csak a múltkor már berakott infóm van:

"Az USB OTG adaptert pótolni fogjuk. Ez szintén néhány napot vesz igénybe. A pótlás menetéről később tájékoztatni fogjuk."

(#5523) hun_gery válasza megalover (#5396) üzenetére


hun_gery
aktív tag

pü ment :)

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#5524) hun_gery


hun_gery
aktív tag

Hozzáértők segítségét kérném!

Galaxy tab P1000 vagy Dell Streak 7?
Árban kb. ugyanannyiba jönne ki, kérdés, hogy melyikben van több potenciál.
(tákolt honeycomb van mindkettőre, xda mindekettő mögött jelen van :),
a Tab-on picit jobb a felbontás miatt,
usb host mindkettőnkókányolható,
méretük kb ugyanaz, tudom akkuban a Tab jobb.)

Fő terület: könyvolvasás, net, és 3D Gameloft játékok.

Érveket szeretnék, nem márkaimádatot. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#5525) Saccco válasza hun_gery (#5524) üzenetére


Saccco
nagyúr

Én személy szerint inkább a Tegra2 felé hajlanék, de ott van az a jóképű felbontás a Tabon. :))

Ha Honeycombozni akarsz akkor jobb a Tegra2, bár kérdéses a WVGA felbontás mellett.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5526) megalover válasza hun_gery (#5523) üzenetére


megalover
tag

ja csak nem láttam. ez a keskeny kijelzők nagy hátránya, hogy a jobb szélen lévő üzik már alapból nem látszanak, ahhoz oda is kell görgetni... :))

Off téma. Innen jut eszembe, hogy az aksiidő jelen esetben nem túl elegáns értékeit szerettem volna valahogyan fölfelé korrigálni kicsit. Valaki tudna kielégítő magyazatul szolgálnj arra, hogy ha egyszer nincs is most benne SIM kártya akkor hogy lehet 70% fölött a "Cell standby"??? és miközben ezen morfondíroztam, megpróbáltam csinálni vele valamit, hogy lejjebb csökkenjen, hát nem sikerült... :O

[ Szerkesztve ]

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#5527) kelzsoca válasza megalover (#5526) üzenetére


kelzsoca
félisten

hogy ha egyszer nincs is most benne SIM kártya akkor hogy lehet 70% fölött a "Cell standby

Attól hogy a készülékben SIM kártya a szolgáltatás még fut.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#5528) megalover válasza kelzsoca (#5527) üzenetére


megalover
tag

Igen, erre már rájöttem én is. De hogy a fenébe lehet kiiktatni? :P

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#5529) z0d1AK válasza megalover (#5528) üzenetére


z0d1AK
veterán

A szoftverben nem került letiltásra, így szépen tolja az üzemidőt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5530) hun_gery válasza megalover (#5526) üzenetére


hun_gery
aktív tag

táblát rootolod,
root explorert megveszed, felteszed
system/app mappában a telephonyprovider.apk és phone.apk állományokat átnevezed modjuk .apk.BAK-ra, jön a hibaüzenet, sírásrívás a rendszer részéről, restart, boldogság.
Ha valami cucc nem mene emiatt (azonosítási probléma) akkor ugyanez visszafelé, lényeg, hogy ne töröld, hanem átnevezd a 2 apk-t

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#5531) kelzsoca válasza megalover (#5528) üzenetére


kelzsoca
félisten

Milyen gép ez, amiről szó van?

https://vertigostore.eu

(#5532) megalover válasza kelzsoca (#5531) üzenetére


megalover
tag

Ja. Ez egy Dell Streak mini... ;)

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#5533) z0d1AK válasza megalover (#5532) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor azt mondjuk ne b.szogasd. Csak olyan készüléknél érdemes kitakarítani, ahol nincs is SIM kártya foglalat.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5534) megalover válasza z0d1AK (#5529) üzenetére


megalover
tag

És ez akkor azt is jelenti egyben, hogy az előbb írt root-olási mizériát nem úszom meg? És ha gyakran szeretnék váltogatni a 3G és a wifi között akkor sűrűn lehet eljátszani! :o

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#5535) z0d1AK válasza megalover (#5534) üzenetére


z0d1AK
veterán

Teljesen felesleges macerálni, mert utána meg azon kapod magad, hogy nem ok és nem megy.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5536) megalover válasza z0d1AK (#5533) üzenetére


megalover
tag

Ja értem. Erről mintha korábban is esett volna szó. Vajon ha bele tennék egy sim kártyát, akkor működne rendesen a telefon beállításoknál a "schedule" funkció ami elvileg, ha jól értelmeztem azt teszi lehetővé hogy felfüggessze a teló-hálózatot bizonyos idö eltelével. Vagy ez vmi tök más, és az én angol tudásom hiányos...

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#5537) megalover válasza megalover (#5536) üzenetére


megalover
tag

Most végül is mire való ez a beállítás? Mondjuk nem a hívás opcióknál találtam, hanem a Wireless - Mobile Networks résznél. Sejtem hogy mire jó de azért nem vagyok benne egészen biztos! ;]

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#5538) megalover válasza megalover (#5537) üzenetére


megalover
tag

Nos, hát, sikeresen kipróbáltam egy kártyával végre. Az eredmény megdöbbentő és tanulságos is egyben:

Amikor nincs benne a SIM, akkor a "Cell Standby" - Minden Egyéb Progik fogyasztási aránya: 70(~75)% és 30(~25)%

Míg ugyanez, ha benne van a kártya és csatlakozott valamelyik mobilhálózathoz (ergó így nem keresgéli a hálózatot folyamatosan!) már a következő értékre változik: 40(~45)% és 60(~55)%

Vagyis a tanulság része ennek az, hogy csak-csak muszáj venni bele egy telókártyát is, ha az energiatakarékosságról is gondoskodni szeretnénk....

Ezúton üdvözlöm a DELL okos fejlesztőmérnökeit....

:))

[ Szerkesztve ]

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#5539) Pantok


Pantok
aktív tag

Volt szerencsém ma a mediamarktban megnyomogatni egy Iconia a500-at és egy Asus Transformert+dokkolót.
Szerény véleményem:
Használhatatlan. Hatalmas, nehéz, marhanagy keret, a transformer még kényelmetlen is az élei miatt. Nagyon menő a honeycomb (bár remélném hogy az android gombokat átlehet tenni benne a jobb oldalra) meg jónak tűnik minden, de szerintem ezek a 10"-es méretek teljesen alkalmatlanná teszik kézbentartós használatra 10 percnél tovább.

Míg ott álltam kipróbálni azon kaptam magam hogy letámasztottam a kezeimet a derékmagasságú pulthoz...
Ennyi pénzért, akármennyire is almagyűlölő vagyok, akkor már ipad2. Milliószor kényelmesebb, kissebb, könnyebb és a képerány is sokkal barátságosabb formát nyújt ebben a méretben.

Elkell fogadnom hogy akármennyire is vonzana a nagy kijelző a 10-es készülékeken, amíg nem tudják a keretet legalább csúnyán lefaragni, addig szóba se jöhet, de azért a súlyra is rádolgozhatnának.

PS: Transformer+dokkoló: önvédelmi fegyvernek se rossz ezzel a mérettel és súllyal.

[ Szerkesztve ]

(#5540) Alex123 válasza Pantok (#5539) üzenetére


Alex123
senior tag

Hát igen, van benne anyag, meg is kell fizetni az árát... :)

(#5541) megalover válasza Pantok (#5539) üzenetére


megalover
tag

Hehe. Akkor szerintem vegyél egy 5 colos Dellt és megoldódik minden problémád. Neked az való, még olcsóbb is mint almás társai. Viszont alapdolgokra ugyanúgy megfelel!! :C

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#5542) Pantok válasza megalover (#5541) üzenetére


Pantok
aktív tag

Egyáltalán nem.

Engem a nagy kijelző vonz benne, a dell streak pont az ellenkezője mivel alig nagyobb mint egy telefon. A problémám az hogy a nagy kijelző mellé egy vastag káva és nagy súly társul.
Értem hogy "valahol fogni is kell" de lévén egy ilyen gépet már nem egy kézzel fog az ember (mert nem tud) 1cm vagy kevesebb is bőven elég az ujj számára.
Illetve lehet ez csak tévképzet de a 16:9-es képarány sem az igazi már ebben a méretben.

[ Szerkesztve ]

(#5543) Chaser válasza Pantok (#5542) üzenetére


Chaser
titán

Gondolom idő kérdése és lesznek ilyen színvonalú gépek 7-9"-ban is. Sztem is nagyok a 10-esek főleg nagy kerettel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5544) Luissimo válasza Chaser (#5543) üzenetére


Luissimo
veterán

szerintem a 8" egy optimális méret lehetne, kétkézzel fogva lehetne mindkét hüvelykujjal gépelni a kijelző minden pontja elérhető. :-)
(nekem főleg,a hosszú zongoraművész-nőgyógyász hüvelykujjal :-)) :K

(#5545) Chaser válasza Luissimo (#5544) üzenetére


Chaser
titán

Na ezért nem veszek én se 10-est, hogy lehet azon gépelni?:) Pedig nekem is nőgyógyász kezem van:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5546) leeann


leeann
csendes tag

Kedves tabletrajongók!

Első bejegyzésem irom az ASUS Transformerről. Mielőtt nekilátok az élmények megosztásának, nagy köszönetem fejezem ki Tsebacsi társunknak, aki nélkül ma a Xoomról irnék, és vélhetőleg háromszor annyi ideig tartana legépelni ezt a hosszú üzenetet.

Kétfelé bontom élményeim: irok az ASUSról illetve a Honeycombról.
Kezdjük az elsővel!

ASUS TRANSFORMER
Három negativumot tudok felhozni: hosszú i betű hiányát a billentyúzeten (control + I, illetve control + J lenyomásával előhivható), a töltőkábel hosszát (utóbbi kettővel a vásárlás előtt is tisztában voltam). Továbbá asztalra helyezve kissé csúszós a szerkentyű.
Haladjunk.. A masina egyszerűen káprázatosan szép. Abszolút kiemelkedik a tablethalomból. Stilusos, massziv, egyszóval kitűnő. Aki a gépet nehéznek találja, talán nem sokat csatangolt még laptoppal és hozzá tartozó töltővel.. A transzformációval valóban egy egészen új eszközt kapunk. A csatlakozás abszolút megfelelő, semmi sem inog, az összeszereléssel nyert használati idő mondhatni példa nélküli, de engem jobban érdekel az, hogy tökéletesen kiszolgál intenziv használat mellett egész nap, néhány hét múlva pedig - mikor a kezdeti varázs véget ér és a Honeycomb tanulása befejeződik -, szerintem 3-4 naponkénti töltésre is be tudok majd állni.
A Honeycomb mellett úgy érzem, az ASUS kiváló hardvert biztositott minden elvégzendő tevékenységhez egyszerű jegyzeteléstől a videovágásig.

HONEYCOMB
Itt már nem nehéz bőviteni a negativumok sorát. 3.1-es rendszerrel kaptam kézhez a Transformert, azóta vegyes érzéseim vannak róla. Mindenekelőtt meg kell jegyeznem, hogy még tanulom a software-t. Windows után kissé nehéz az átállás, a megannyi pozitvum mellett pedig felsorakozik néhány idegőrlő hiba. Ilyen például, hogy külön Task Killerre van szükségem, hogy megszabaditsam magam az általam bezárni kivánt programoktól, amelyek mégis tovább működnek. Azt, hogy az ASUS által telepitett appokat lehetetlen lelőni, undoritónak tartom. Újfent appot kellett beszereznem a hátterek beállitásához, ami még igy is csak félmegoldást nyújt az alap háttérbeállitóra, ami egyszerűen borzasztó. Megfelelő felbontású képet töltök fel a gépre, a háttérbeállitó mégis megvágást követel: eredmény: pixeles, kedvet elvevő háttér, ami után egyetlen lehetőség a gyári képekhez való visszaállás. Ott van még az Alkalmazások fül, ami szintén kiforratlan. Miért nem tudom külön fülekre rendezni az appokat és miért nem határozhatom meg a sorrendjüket? A válasz mindegy, a következmény, hogy számomra használhatatlanná és feleslegessé tette az egészet. Nézzük a számomra legfájóbb pontot, a file- és mappakezelést. A beépitett mappakezelő app kiállhatatlan és tűrhetetlen. El lehet rejteni a rendszerfile-okat, de minden más mappát muszáj látnom és végiggörgetnem annak ellenére, hogy nem vagyok rájuk kiváncsi. Mappákat átnevezni nem lehet, és azt sem tudtam megoldani, hogy minden letöltés (a böngészőből, az Android Marketről) egyetlen mappába kerüljön, ahogy nem tudom egy mappába rendezni az összes (Polaris, Evernote, PDF) dokumentumot sem. A filekezelő komoly átszabásra szorul, engem a Windows Intéző után kiboritott, tehát a Total Commandert használok valószinűleg agybajt kaphatnak tőle. A böngészővel sem vagyok maradéktalanul elégedett, bár jobbat még nem találtam tőle.

Egyelőre ennyi. Sok minden esett ki az agyamból, ami nyilván az elküldés után 3 perccel eszembe jut, ezekről a későbbiekben még beszámolok.
Nem vagyok az okosmobil- és tabletvilág ismerőse, igy nincs viszonyitási alapom, de nem is kell: néhány szarvashibát leszámitva a masina és a rajta futó program maradéktalanul kiszolgál. Nem bántam meg, hogy ehelyett nem egy háromkilós, négy órányi akkuidővel biró laptopra ruháztam be, ami alatt biztosan erősebb processzor és minden más fut, egyetemen mégis szivbajt kell kapnom az előadás közepén lemerülést jelző géptől. Igy számomra ez volt a tökéletes választás.

Köszönöm mindenkinek az elmúlt egy-két hét folyamán a kitartó segitségét, tippjét, tanácsát, és továbbra is olvaslak benneteket, irok Nektek, a többi Transformert használóval pedig szivesen tömörülök a gép topikjában, hogy elkerülhessük az OFFot. :)

LeeAnn

Utóirat: A hozzászólásnál valaki megoldhatná, hogy a tabletek ne lássák a tengernyi smiley-t, mert kissé megszorongatja az alapböngészőt.

(#5547) Saccco válasza leeann (#5546) üzenetére


Saccco
nagyúr

"Task Killerre van szükségem, hogy megszabaditsam magam az általam bezárni kivánt programoktól, amelyek mégis tovább működnek"

Ez nem hiba, vagy gond. Az Android nem Windows, nem olyan a memóriakezelése. A háttérbe kerülő appok (általában) nem futnak. Gyakorlatilag nem bezárod őket, hanem háttérbe teszed.

Ezt olvasd el: Tippek, trükkök, tévhitek: A Task Killer

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#5548) z0d1AK válasza leeann (#5546) üzenetére


z0d1AK
veterán

Jó használatot hozzá.:)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5549) Chaser


Chaser
titán

Xpad70-nél ezeket írja: Fény, Gyorsulás, Irány érzékelő. Gondolom az irány a G szenzor, de a másik kettőt mire lehet használni, benne van egyáltalán? Manualban már csak ezt írja:
Érzékelők
Gravitációs 3-tengelyes g-sensor

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5550) z0d1AK válasza Chaser (#5549) üzenetére


z0d1AK
veterán

A fény érzékelő a kijelző fényét képes állítani a külső behatásokhoz mérten.
A gyorsulás a G szenzor, míg az irány az iránytű, ha jól sejtem.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.