Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) hun_gery válasza toldy (#4043) üzenetére


hun_gery
aktív tag

szerintem nem, legalábbis énis nagyon kerestem, de sehol semmi.

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#4052) hun_gery válasza I.T.E.M (#4030) üzenetére


hun_gery
aktív tag

Garancia?
Vártam én más itthoni is samsung márkaszervízbe beadott telefonra is másfél hónapot, mire kinyögték, hogy "alaplapcsere", 70.000.... mondtam köszi, hagyjatok a baromságotokkal békén...
Végül a hibát megoldotta egy műszerész 5000-ért (microusb egyik lábánál elengedett a forrasztás, ezért bizonytalanul vette a töltést...

Ha elromlik: 2000-ért kiküldöm (értékbiztosítva 3000,) és ha minden simán megy, 3-4 hét múlva itt a javított/cserélt...
vagy megnézetem itthon egy javítóbázissal is rendelkező bolttal, aki hasonló cuccokat árul (van pár... pl. wayteq is ugyanazt lényegében szórja, mint mindenki, csak rászitáztatja a logóját)

Kínai/ HongKong-i vásárlásnál pedig:
egy a lényeg itt is... lehetőleg ne 0 feeedback-es, vagy kókány eladótól vásároljunk se aliexperess-en, se ebay-en, vagy olvassunk utána a témának, és válasszuk a jól bevált boltokat: merimobiles, pandawill, lightinthebox, jiongtang, stb

remélem nem gázoltam senki lelkivilágába azzal, amit írtam....
ui.: már az itthoni vámközpontban a rena3-am :))
most imádkozok kicsit, hogy ne legyen plusz sáp, aztán ha megjött, beszámolok.

tervezem, hogy írok egy termékbemutató cikket a gépről, majd valaki lehozza.
Akit érdekel a gép esetleg, írja meg, mit nézzek meg az általános dolgokon felül, ígérem, ha tudom, megteszem :)

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#4053) tthom válasza hun_gery (#4052) üzenetére


tthom
senior tag

Na, nem is tudtam, hogy Rena3 lesz. Várjuk a beszámolót. :)

(#4054) I.T.E.M válasza hun_gery (#4052) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Elhiszem,de hogy én biztos nem fizetek 70e-ret egy garanciális termék javításánál az is biztos,amíg garanciális és nincs rommá törve,és hackolva és úgy halódik meg,akkor kötelesek bérmentve garanciába javítani,vagy cserélni. Nem egy jó ismerősöm dolgozik a fogyasztóvédelemi főfelügyelőségnél,és azért ott van pár ember,aki elég nagy nyomást tud adott esetben gyakorolni egy szervizre,vagy egy boltra,üzletre. De elhiszem neked,ha azt mondod a kínai boltok/szervizek rugalmasabbak. Messziről jött ember azt mond amit akar,de a hazaiak már elérhető közelségben vannak. ;]

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#4055) Pantok válasza hun_gery (#4052) üzenetére


Pantok
aktív tag

Csak érdeklődés képp, mégis mi viszi neked el a kb fél kilós csomagot Hong Kongba 2000-ért?

[ Szerkesztve ]

(#4056) tjb007 válasza Pantok (#4055) üzenetére


tjb007
nagyúr

Te nem hallottál még a fénypostáról ? ;]

Amúgy a Magyar Királyi Posta is elviszi neked 2000 Ft -ért elméletben, gyakorlatban már nem biztos, hogy engedni is fogják levélként feladni.

(#4057) megalover válasza hun_gery (#4052) üzenetére


megalover
tag

pl. wayteq is ugyanazt lényegében szórja, mint mindenki, csak rászitáztatja a logóját...

1. Egyrészt én ezt egyszerűen nem hiszem...
2. De még ha ez igaz is, amit állítasz. Abban bizonyos vagyok, hogy a többi távol-keleti cuccostól egy dologban biztosan különbözik - méghozzá hogy ezeket tutira alaposabb letesztelésnek teszik ki - mielőtt még a piacra dobnák!

Abbóül is láccik, hogy már mióta várjuk a megjelenését... :)

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4058) hun_gery válasza tjb007 (#4056) üzenetére


hun_gery
aktív tag

Miért ne engednék?
Miben különbözik egy csomag a4-es papír, meg egy buborékfóiába tett tablet?
A méret a lényeg... nagyalakú borítékba buborékfóliába pedig bőven belefér egy tablet, telefon, akármi...

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#4059) hun_gery válasza I.T.E.M (#4054) üzenetére


hun_gery
aktív tag

Elnézést, a telefon, amiről írtam, nem volt garanciális, csak az érdekesség kedvéért írtam, hogy itthon is tud várni sokat az ember arra, hogy utána nagyon le akarják húzni, és még csak nem is a korrek2000 kft-ről volt szó, hanem...
(elnézést a korrekt2000 kft-től, ha van ilyen :D )
Egyébként meg nem is értem, hogy ha egy széthekkelt telefonnak/elektronikai eszköznek hardveres baja van, mit nyünnyögnek a szervizesek... mintha a forrasztás a rossz fw miatt engedne el... ehhh....

A rugalmasságukról szerencsére nincs kézzelfogható tapasztalatom, de slatedroid fórumán több ízben leírják a vásárlók, hogy elromlott-visszaküldték-javítás/csere-visszakapták.
Általában a merrimobiles-től veszik a népek a kütyüket, de azok a webshopok, amiket nevesítettem, általában ugyanígy járnak el...
Kezdik Kínában is ismerni az after-sales-support fogalmát, meg a vevői megelégedettség erejét... és ha ezt felhozzák olyan szintre, mint ami Nyugaton elvárás, illetve gyúrnak még egy picit az összeszerelési-, ill. anyagminőségre, akkor Isten irgalmazzon a neves nyugati márkáknak...

@megalover (#4057):
1)
nézegesd meg a specifikációkat, meg a külsőt, nézegess kicsit pl. aliexpress-en, és _nagyon_ meg fogsz lepődni

2) tény, hogy a saját márkanév miatt _esetleg_ jobb, mint egy nagyondzsunka-tablet, de közel sem tényszerű.

emlékezz csak az Advent Vega / PoV Mobii párhuzamra...

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#4060) panizzi


panizzi
aktív tag

fel is flesseltem
meglátjuk

[ Szerkesztve ]

no limit

(#4061) megalover válasza hun_gery (#4059) üzenetére


megalover
tag

Létezik hogy kínából rendelik/reptetik Waytekéknél a saját "márkajelzéssel" ellátott termékeiket, amelyeket ráadásnak CeBIT-en mutattak be...??

Marhára meglepődnék rajta, de azontúl meg csöppet pofátlanság volna !? :Y

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4062) hun_gery válasza megalover (#4061) üzenetére


hun_gery
aktív tag

ööö.... szerinted hol rakják össze pl. az iphone-t, ipad-ot, stb-t?

CEBIT-en pedig igensok kínai van mostanság...
de Te is kiállíhatsz, ha megfizeted a helypénzt...
ramos 2008-as CEBIT-en (ők eléggé kínai? :D)
azért lássuk be, a wayteq nem egy világmegváltó cég. (ettől persze még lehet jó)

[ Szerkesztve ]

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#4063) hun_gery válasza megalover (#4061) üzenetére


hun_gery
aktív tag

ehhh.... hülye időlimit...
természetesen nem akarlak meggyőzni/rábeszélni semmiről/re, vagy vitát szítni, mivel azt ondolom, hogy mindenki a saját pénztárcájának/igényének/merészségének megfelelően vesz bármit.
_nekem_ nem ér többet 200 usd-nál egy tablet....
jóbarátom ipad2-t vett... én javasoltam neki (az ő igényeinek/pénztárcájának az felelt meg leginkább)
van akinek 1500 usd is belefér. És ez így van jól...

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#4064) jFox válasza panizzi (#4060) üzenetére


jFox
őstag

Ahogy elnézem a serial number részt nem töltötted ki. A tools menüben kell beírni a wifi mac címét, meg a bluetooth-ét is, ha van. Ebből áll össze a serial number. De még az is lehet, hogy nem rá való a firmware.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#4065) megalover válasza hun_gery (#4062) üzenetére


megalover
tag

azért lássuk be, a wayteq nem egy világmegváltó cég.

Na ezt az egyet nem is várnám el tőlük, csak azt hogy egy jó kis megbízhatónak mondható tabletet adjanak nekem. Világmegváltásról nem álmodozok... :DD

Ha pedig 1 teljes évig nyüstölöm, viszem, használom a gépet, és ezalatt az idő alatt sem lesz semmi baja neki, akkor nagy valószínűséggel már megérte megvennem. Ellenkező esetben meg simán javítják vagy cserélik a boltban, ahol megvásároltam. Tudom, hogy rajta lesz a hasznuk, de legalább annyira nem pofátlan 100%-os vagy még nagyobb haszonkulcssal, amit nem tudnék megfizetni.

És a 45 ropit (45.000Huf~234USD) azért nyugodtan megéri, és nem kell izgulnom sem, hogy teljesen kidobott pénz lesz...

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4066) psanchez válasza hun_gery (#4033) üzenetére


psanchez
csendes tag

Köszi

personal

(#4067) psanchez válasza tthom (#4045) üzenetére


psanchez
csendes tag

Nem még csak rendelés előtt állok,

A rena 3ban van GPS? vezt nem láttam.
Egyébként a gyorsaságát miben tudod használni? Szerinted ez a sense V7 azzal a pricival felbontással mennyire használható? Nekem főleg nete kell

personal

(#4068) panizzi válasza jFox (#4064) üzenetére


panizzi
aktív tag

Nem rá való?

no limit

(#4069) tjb007 válasza hun_gery (#4058) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Miért ne engednék?"

Azé' mert a postás azt mondja, hogy nem lehet. Hogy miért ? Mert ha csomagként adod fel akkor az 12.000 forint. Nem minden fán terem nem sz@rozó postai dolgozó.

(#4070) Saccco válasza megalover (#4061) üzenetére


Saccco
nagyúr

Erre csak ennyit:

Dell XCD 35 vs ZTE Blade

-----------------
Egyébként teljesen elégedett vagyok a Blademmel. :DDD

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4071) Pantok válasza megalover (#4065) üzenetére


Pantok
aktív tag

"nem kell izgulnom sem, hogy teljesen kidobott pénz lesz..."

Ilyet kínai tabbal sem kell tenned. Az abszolút legrosszabb eset az hogy néhány hónap használat után elromlik és kifizeted a postaköltséget a javításért. Ez a legrosszabb ami történhet tehát teljesen nemtudod ezzel se kidobni a pénzed, hacsak nem a legnyomorultabb oldalnak fizecc közvetlen átutalással paypal helyett, de akkor se bukott sokat az ember, mert annyi ésszel úgy is max zsebkendőnek használta volna azt a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#4072) Saccco válasza Pantok (#4071) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az biztos!
Aki "megkerüli" a paypalt az csak magával tol ki.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4073) hun_gery válasza tjb007 (#4069) üzenetére


hun_gery
aktív tag

Azért mert át KELL vennie.
Más a levélpostai, meg a csomagküldemény, azé'.

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#4074) tjb007 válasza hun_gery (#4073) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akkor ezt majd magyaráz el a sz@rozó postai dolgozónak is ;]

(#4075) hecktor


hecktor
aktív tag

megalover: a WeyTeq ed honnan rendelted?

(#4076) tthom válasza psanchez (#4067) üzenetére


tthom
senior tag

psanchez: nem, nincs benne GPS, csak bluetooth. Viszont több tabletnél olvastam, hogy működésre bírták bluetoothos GPS külső vevővel, így próba szerencse, hátha ennél is megy. Vevő maradhat az autóban, aztán amikor kell, ott van..

Az a proci ránézésre elbírja szépen. Nekem a gyorsaság nem kell semmi konkrétra, csak arra, hogy amit a rendszer tud, arra ne kelljen várakoznom. Szóval csak használati élmény index növelés. Az asztali gépet se használom komoly feladatra, de a windows hasítson, ha valamire kattintok. :)

(#4077) hun_gery válasza tjb007 (#4074) üzenetére


hun_gery
aktív tag

Elmagyarázza azt helyettem az ügyeletes vezető, vagy az üzletszabályzatuk is.
Ha van kedved/időd, Te is elolvashatod, és akár az orra alá is dörgölheted.
De ez erősen offtopic, szerintem kanyarodjunk vissza a tabletekhez.

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#4078) megalover válasza hecktor (#4075) üzenetére


megalover
tag

Hát nagyon úgy néz ki, hogy itt fogom majd beszerezni (legolcsóbban), ha egyszer végre megérkezik a cumó. :DDD

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#4079) hun_gery válasza tthom (#4076) üzenetére


hun_gery
aktív tag

én innen rendeltem:
rean3
Sherry-vel leveleztem egy kört, azt írta mail-ben hogy van benne gps, meg fm is.

Részletesebb info a rena3 alkatrészeiről: alkatrészek

Eszerint ez a lényeg: USI WM+BN+01 - BROADCOM 4329 - Wifi, BT, FM module
elvileg ez valami kombó-chip...

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#4080) tthom válasza hun_gery (#4079) üzenetére


tthom
senior tag

Az alkatrész listát én is láttam, de a GPS meglep.. Sehol nem írják. Persze, ha a tiedben van, enyémben nincs, akkor de fogok örülni. :D

Amúgy úgy tudtam, hogy a Broadcom 4751 a GPS modul, azt pakolják más, új cuccokba.

Egyébként: Boradcom 4329

Itt nem említik a navit. De persze, jusson el hozzád, aztán kiderül, max írj verziót, vagy serialt, vagy bármi azonosítót is, aztán majd összevetjük pár hét múlva. :)

Amúgy a GPS mizéria miatt nem mertem az aliexpresseset megvenni. Mert gyanús, hogy amit ott árulnak: link, az a Herotab C9 belsejével van, arról meg Merimobileson azt írják folyamatosan, hogy jelenleg nincs kamera és GPS benne. De legtöbb helyen feltüntetik, hogy gps, aztán alul, hogy optional, máshol meg láttam olyat, hogy majd júniusban. Meg erről a vasról egyáltalán nem találtam semmi infót, mármint a C9re hasonlítóról.. Valamint GPSt, ha van is bennük, sehol nem tesztel senki, Galaxy Tabnál is írják, hogy lassan találja a műholdat, az X8as telefonom meg aztán.. Szóval ha olyan szintű benne a chip, akkor inkább a külső egység..

De majd meglátjuk.

(#4081) hun_gery válasza megalover (#4078) üzenetére


hun_gery
aktív tag

Holnap?
Várjuk a beszámolót! :)

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#4082) hun_gery válasza tthom (#4080) üzenetére


hun_gery
aktív tag

Igaz, benéztem a listát, tényleg nem emlíik a gps-t... viszont az eladók opcióként árulják... fene se érti...mindegy, ha itt lesz, meglesem :)

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#4083) aag válasza megalover (#4078) üzenetére


aag
őstag

10"-os is lesz?

(#4084) tthom válasza megalover (#4078) üzenetére


tthom
senior tag

Amúgy ez a Wayteq specifikáció alapján elég jónak tűnik. A9es proci, elég ram, rom, bluetooth, hdmi. Ha hagyományos felbontással lenne, kérdés nélkül, de így várjuk tényleg a beszámolót. :R

(#4085) harry válasza aag (#4037) üzenetére


harry
veterán

Nem fog pár hét alatt lemenni az ára, a jelenleg piacon lévő archos cuccoknak is több idő kellett, akkor meg már megint lehet ott leszel, hogy egy másik terméknek csökkent az ára / nemsokára másik gyártó jön ki cuccal, stb. A végtelenségig lehet várni, bár ha nincs is rá szükséged valójában, ez végül is nem egy probléma.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#4086) tthom


tthom
senior tag

Ebben a Wayteqben amúgy tényleg Mali400-as GPU lesz? Mert az elég jópofa.. :)

(#4087) aag válasza harry (#4085) üzenetére


aag
őstag

A végtelenségig lehet várni

Nem akarok folyton csak várni. Most az Archos 101 jó is lenne nekem, de mivel nincs benne 3G hely és nem akarok egy kilógó pendrájvval szerencsétlenkedni, ezt még nem veszem meg. Gondolom őszre, (max Karácsony előtt) lesz azért olyan amit aztán bátran megvehetek.

(#4088) psanchez válasza aag (#4087) üzenetére


psanchez
csendes tag

Én is 3G-ben gondlkodtam se sokáig, de mióta telóval is meg tudom oldani a csatlakozást már nem annyira fontos - így olcsóbb is lesz. a teló meg mindig nálam van

personal

(#4089) aag válasza psanchez (#4088) üzenetére


aag
őstag

Erről a megoldásról írhatnál picit bővebben. :R

(#4090) tthom válasza aag (#4089) üzenetére


tthom
senior tag

Wifin át lehet küldeni a tabletre. Igaz, kicsit zabálja az akksit, de valamit valamiért. :)

(#4091) aag válasza tthom (#4090) üzenetére


aag
őstag

Na-de hogyan? A telefonban van a 3G és az küldi át wifin a tabletnek? Van a telefonodban wifi?

(Egyébként nekem nincsen 3G-s telefonom sem. Most akkor azt is vennem kell? Ez elég bonyolultan hangzik és sokkal drágábbnak ígérkezik mint az ARCHOS következő modellje amiben van 3G is. Sőt, talán 4G is? :F )

[ Szerkesztve ]

(#4092) psanchez válasza aag (#4089) üzenetére


psanchez
csendes tag

android 2.2 telón lehet wifi hotspotot létrehozni. Vhogy így tervezem. Biztos akkugyilkos de nem kell még egy előfozetés vagy állandó kártyacsere

personal

(#4093) tthom válasza aag (#4091) üzenetére


tthom
senior tag

No, igen, de ha már van 3G telefon, akkor elég 1 sim kártya, azt használhatod mindenre. Ha nincs, persze, akkor 3Gs tablet ésszerűbb.

(#4094) I.T.E.M


I.T.E.M
senior tag

Egyre jobban tetszik ez a 101-es és az a jó benne még,hogy rádugtam az usb portra a logitech mk320-as usb-s vevőt és kb 5 sec alatt már fel is ismerte és kapásból tudtam használni a billentyűt és az egeret! :C Jó kis masina ez, és stabil. Az előző verziós opera kb 2x produkálta azt,hogy egy weboldalra klikkelés után kilépett,de amióta az új opera van fent azóta az a weblap is simán megy. Frankón elmentem a könyvjelzőbe az oldalakat és csak rá kell tappolni,és már nyitja is,gyorsan és akadás mentesen. Amúgy a fontosabb dolgokat kiraktam a főképernyőre,és mielőtt valamit elindítok rátappolok a system monitor-ra és bezárom a felesleges programokat,ezzel is teher mentesítem a kütyüt. :K

[ Szerkesztve ]

日本 - ダイレクトストリームデジタル

(#4095) aag válasza tthom (#4093) üzenetére


aag
őstag

Most már jól össze vagyok keverve. :( Valaki leírhatná rendesen, hogy mit érdemes és miért.

(#4096) Saccco válasza aag (#4095) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha van olyan telefonod ami képes megosztani a netet wifin keresztül (pl: Android okostelók, 2.2től), akkor érdemesebb egy 3G nélküli tabletet venned.

Ha nincs ilyened akkor jobban jársz egy 3G-s tablettel.

szerk:
A net megosztást wifi tetheringnek hívják.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4097) aag válasza Saccco (#4096) üzenetére


aag
őstag

És ha egyből egy 3G-s wifi megosztót vennék telefon nélkül? Vagy ezt még nem találták fel? :F

(#4098) z0d1AK válasza aag (#4097) üzenetére


z0d1AK
veterán

Novatel Mifi a neve.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4099) tjb007 válasza aag (#4097) üzenetére


tjb007
nagyúr

De, feltalálták, úgy hívják, hogy MiFi.

(#4100) I.T.E.M válasza aag (#4097) üzenetére


I.T.E.M
senior tag

Szerintem 3G-s táblát vegyél, nem kell neked azzal semmit sem csinálnod,csak használni. De ha nem "important" a dolog,akkor várd meg az új archos-okat,szerintem jók lesznek. :K

日本 - ダイレクトストリームデジタル

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.