Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) Tomke


Tomke
csendes tag

Mit lehet tudni a wayteq 7"-es 1280-as ips-sel szerelt olcsó táblájáról? Valaki már árulja 40k-ért, de én úgy emlékeztem 35 körül lesz.

(#29802) ityam


ityam
senior tag

Walaki próbált már a tabletjén swappot használni? A fórumban kerestem swapra de semmit nem találtam. Senki nem próbálta ezexerint vagy csak nem folyt róla diskurzus?
én leszedtem a Swapper 2 (for Root users) nevű progit. 256MB swap filét engedett maximum beállítani. 512MB ramos tabletem van és mintha kicsit pörgősebben menne a gép. Aztán lehet csak bebeszélem magamnak. Valaki másnak ha van tapasztalata swap file/partíció használatával az ossza meg a tapasztalatát.

Köszi

(#29803) VMatteo


VMatteo
őstag

livesuittal frissített már valaki szoftvert?

Tisztelet a Gépésznek!

(#29804) Magnat válasza ityam (#29802) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem ez inkább ide való téma (bár ott sem említette senki a Swappert).

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29805) nyirog válasza VMatteo (#29803) üzenetére


nyirog
tag

igen

(#29806) nyirog


nyirog
tag

kinek van tapasztalata a spemall.com-al kapcsolatban? Megbízhatóak? Vagy inkább GadgetGreats?

(#29807) kovacspityu2 válasza nyirog (#29806) üzenetére


kovacspityu2
tag

Megbízhatóak, ainol hivatalos viszonteladó. A free shipping nem free, de DHL-lel megy és extra gyors, van kivétel free shipping-re. DHL általában fennakad és 27% ÁFA plussz. Amikor beraksz valamit a kosárba, és check out (irány a kassza)-nál látod, milyen szállítás van hozzá. Ha sürgős és 27% áfa kalkulálva van, akkor dhl-lel 2 nap lalatt BP-en van és 1-2 nap vámolás, ha ellenőrzik, és utána szállítját.
Esetleg kérd meg a spemallt, hogy Digitális fotókeret meg 29USD-t írjanak rá és gift-ként adják fel, talán átmegy. Nekem repaired tablet 29USD-t írtak rá. :W :W :W :W
( :D Amúgy nem ártana pár hozzászólást elolvasni és már tudnád a választ.)

[ Szerkesztve ]

(#29808) kovacspityu2


kovacspityu2
tag

Cube U30GT 10.1" tablethez beszerzési áron eladnám a minőségi védő tokot. Nem jött meg a tablet (belevaló) rendelés Karácsonyra és lemondtam.
[link]
:Y

(#29809) DGery


DGery
aktív tag

Ejjha, érdemes meglesni EZT a videót... nemsemmi a tab... vagy inkább a csávó? XD

by DGery® c.o. ///// MacBook Air M1 / iPhone 12 128GB / iPhone SE 2020 / iPad 9 WiFi only 64GB / Apple Watch Series 5 / Xiaomi Mi Scooter 3 / HP EliteBook 850 G7 / Xbox Series S / Dreame D10s Pro / iKier K1 12W

(#29810) kelzsoca válasza Tomke (#29801) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem a 70dc-t árulják? :)

https://vertigostore.eu

(#29811) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

A Prestigio produon kívül kb 35ért van értelmes vétel? Esetleg 10" méretben?

(#29812) derrik


derrik
őstag

pipo m1 tableten 5 perc után leáll a YouTube csak akkor folytatja ha beletekerek.....valami megoldás lenne

(#29813) Tomke válasza kelzsoca (#29810) üzenetére


Tomke
csendes tag

Nem, 40-ért láttam dci-t. Azóta utána jártam alaposabban, pontos dátumot nem találtam de hónap vége. Egyetlen gyenge pontnak az akkumulátorja tűnik, de 40 alatt 1280-as ips-sel eléggé szimpatikus a hazai viszonyokat tekintve. Ez már majdnem Ainol novo 7 szint, hasonló áron garanciával..

(#29814) nyirog válasza Tomke (#29813) üzenetére


nyirog
tag

valóban kb egy árban vannak, de az Ainolban van GPS, bluetooth, és négymagos proci. Azért ez nem mindegy.
És megjegyzem, még így is olcsóbb, 150$ mostani árfolyamon alig 34ezer Ft

http://www.gadgetgreats.com/7-ainol-novo-7-venus-ips-tablet-pc-gps-1-5ghz-quad-core-atm7029-android-4-1-800-1280-ips-capacitive-novo7-venus.html

(#29815) tjb007 válasza nyirog (#29814) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kár, hogy maga a SoC egy rakás sz@r.

(#29816) Tomke válasza nyirog (#29814) üzenetére


Tomke
csendes tag

Én a Fire-re gondoltam, a Venus-t nem is ismertem, de elég komoly holmi. Úgy nézem a Google-nak fel kell kötnie a gatyáját :D Csak az a problémám, hogy ezeknél a kínaiknál gyakori a pixelhiba, a visszacseréléshez meg már nem éri meg visszaküldeni.
Nálam fontos, hogy szép és hibátlan legyen, a teljesítmény nem minden. Bár Androidos eszközökbe kell az izmos hardware. Pl a Prestigio pro duo-nál is, talán az edigital oldalán olvastam, többen is visszavitték pixelhiba miatt, olyan is volt aki a pénzét kapta vissza. És természetesen én is nyugodtabb vagyok ha a magyar kereskedőket gazdagítom.

(#29817) Magnat válasza tjb007 (#29815) üzenetére


Magnat
veterán

Miért, miféle soc van ebben? Még a kisokosodban sem szerepel, szal kb nem is létezik :)
Am csak én nem látom, mennyi memória van ebben a Venus csodában?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29818) nyirog válasza Magnat (#29817) üzenetére


nyirog
tag

1GB

(#29819) tjb007 válasza Magnat (#29817) üzenetére


tjb007
nagyúr

ATM7029, 40nm, 4db CA9 mag@1,5GHz és ami a csúcs az egészben az a Vivante GC1000 -es IGP ami aztán tényleg mindent visz.

(#29820) nyirog válasza tjb007 (#29819) üzenetére


nyirog
tag

a Vivante GC1000 az van még valami más eszközben? sose hallottam róla

(#29821) nyirog válasza tjb007 (#29819) üzenetére


nyirog
tag

amúgy is meg akartam már kérdezni, és jó is hogy itt vagy mint soc szakértő. Az RK3188 vs. A31 párbajban melyik a győztes? Teljesítmény, fogyasztás, megbízhatóság szempontból kérdezem leginkább

(#29822) VMatteo válasza nyirog (#29805) üzenetére


VMatteo
őstag

ÉS ez alapján menni fog?
"3. És így felteszed a romot (köszönet a leírásért rstwingo fórumtársnak)
Az LS-hez a csatlakozás : legelső csatlakozás
1; kikapcsolt készülék
2; hang le gomb nyomva tartása és
3; usb kábel csatlakozása és
4; power gomb nyomogatása, míg fel nem ismeri a PC és telepíti a drivert (ekkor el lehet engedni a hangerő gombot)

Az LS-hez a csatlakozás : romolás
1 lépés >> kikapcsolod az ONE-t
2 lépés >> elindítod az LS 1.09-t és megadod az img fájl lelőhelyét
3 lépés >> lenyomod és nyomva tartod a hang le gombot (nem engeded el)
4 lépés >> csatlakoztatod az usb kábelt (nyomva tartod a hang le gombot még mindig)
5 lépés >> elkezded nyomogatni a power gombot míg fel nem ugrik az ablak, ami megkérdi, hogy törölni szeretnéd a teljes memóriát ( ekkor már el lehet engedni a hang le gombot)
6 lépés >> a kérdő ablaknál igent nyomsz, ha ICS romról váltasz JB romra
Ha ICS-ről ICS-re frissítesz akkor nem szükségen igent nyomni elsőre
Ha JB-ről vissza ICS-re, akkor igent kell nyomni elsőre is
7 lépés >> Ha végzett, magától újra indul lehet élvezkedni"

Tisztelet a Gépésznek!

(#29823) Magnat válasza tjb007 (#29819) üzenetére


Magnat
veterán

Az igp-t nem ismerem, de a többivel mi a gond? A Tegra3 is 4 ilyesmi mag ezen a csíkszélességen...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29824) tjb007 válasza nyirog (#29820) üzenetére


tjb007
nagyúr

Másban egyelőre nincsen. Van még egy SoC, a Marvell PXA988 amiben ugyanez van de ezzel nem nagyon fogunk találkozni.

"RK3188 vs. A31 párbajban melyik a győztes?"

A support egyiknél sem lesz gond. A teljesítmény az megoszlik, a processzor nyers erejét tekintve az RK lesz jobb, az IGP viszont az A31 -ben komolyabb, bár azt még mindig nem lehet tudni pontosan, hogy tényleg Mali-400 lesz e az RK3188 -ban vagy mondjuk 450 (vagy bármi más). A fogyasztás egyelőre kérdéses, mindkettőben vannak olyan pontok amik a fogyasztást pozitív és negatív irányba viszik.

(#29823) Magnat

A többivel nincs olyan nagy gond csak játszani ne akarj rajta, böngészésre viszont tökéletesen elég.

(#29825) nyirog válasza VMatteo (#29822) üzenetére


nyirog
tag

mennie kell

(#29826) VMatteo válasza nyirog (#29825) üzenetére


VMatteo
őstag

Semmi egyéb nem kell?

Tisztelet a Gépésznek!

(#29827) nyirog válasza VMatteo (#29826) üzenetére


nyirog
tag

leírtam mindent abban amit idéztél. Vagy tízszer kérték, hogy ezt meg azt írjam át benne, hogy még érthetőbb legyen. Megtettem. Most már mindenki meg tudja csinálni, ennél részletesebben képtelenség leírni

(#29828) VMatteo válasza nyirog (#29827) üzenetére


VMatteo
őstag

Annyi hogy én 7015öt akarok frissíteni

[ Szerkesztve ]

Tisztelet a Gépésznek!

(#29829) nyirog válasza VMatteo (#29828) üzenetére


nyirog
tag

szerintem azzal is ugyanígy megy, de nem vagyok 100% biztos

(#29830) Harlond


Harlond
tag

[ICOO D70pro II ] a leirás szerint 4400mAh-s akkumulátorral, ez lehetséges avgy csak elirás? Mert nyirog pont te cisnáltál egy ilyenrő tesztet és abban csak 2500as volt. vagy különbözik a ték kütyü?

(#29831) nyirog válasza Harlond (#29830) üzenetére


nyirog
tag

annak is 3700 volt a dobozára írva amit teszteltem, aztán magára a tabra már csak 3000, de végül kiderült hogy csak 2500, mert volt valaki aki szétszedte és az akksira meg rá van írva
Amúgy én is onnan rendeltem amit linkeltél

szerk: csak én 50 centtel drágábban vettem, akkor még 88,99$ volt

[ Szerkesztve ]

(#29832) Harlond válasza nyirog (#29831) üzenetére


Harlond
tag

Nagyon jó -.- megbizható egy információi vannak a shopnak :D csak azért kérdezem mert ah néztem az oldalon van 3-4féle D70es.. teljesen megfelelne, és 20ezres árával veri az összes itthon kaphatót, de a 3óránál valamivel több üzemidő kellene nekem :S

(#29833) nyirog válasza Harlond (#29832) üzenetére


nyirog
tag

van d70 ami egymagos, van d70 pro ami kétmagos és elöl-hátul kamerás és bizonyítottan nagyobb benne az akksi, és van a d70 pro II (amiről írtam) ez csak egy kamerás, kicsi az akksija, viszont olcsó

(#29834) Harlond válasza nyirog (#29833) üzenetére


Harlond
tag

akkor valaki elmondaná hogy mi a különbség EZ (100$) és EZ(89$) között? :D

(#29835) nyirog válasza Harlond (#29834) üzenetére


nyirog
tag

semmi, mivel mindkét link tökugyanoda mutat

(#29836) Harlond válasza nyirog (#29835) üzenetére


Harlond
tag

gartlálok magamnak sikerült el 'asznom... -.-
ez a másik. a 100 $-s.

(#29837) nyirog válasza Harlond (#29836) üzenetére


nyirog
tag

az olcsóbbikban 4400, a drágábban 2500 mAh az akksi
érdekes üzletpolitika

(#29838) Harlond válasza nyirog (#29837) üzenetére


Harlond
tag

jo akkor nem csak nekem volt furcsa :D mert én is ennyit találtam külömbségnek, mondjuk a te tapasztalaid alapján kérdés hogy abban tényleg 4400as van e? :S
akkor már csak a kérdés számomra hogy ICOO D70 vagy Novo 7 aurora :)

(#29839) nyirog válasza Harlond (#29838) üzenetére


nyirog
tag

egyértelműen az ICOO
ebben az Aurorában egymagos A10 proci van, tetű lassú lesz

(#29840) nyirog


nyirog
tag

Hyundai tabletekről mi a vélemény? az autóik nekem bejövősek :)
http://www.gadgetgreats.com/hyundai-x600-7-android-4-1-tablet-pc-rk3066-a9-dual-core-1-6ghz-8gb.html

[ Szerkesztve ]

(#29841) spiritex válasza nyirog (#29840) üzenetére


spiritex
veterán

A kijelzőnél azért azt ajánlom, hogy ne add ips vagy mva alá..
Az imádott és hibátlan, SoulGEM rommal magyarul is tudó Ainol Crystalom itt a GG-nél most 92$!!! Hihetetlen! Én még 120-ért vettem, és az is nagyon megérte! Nem ez?!!!! Azon gondolkodom veszek még egyet...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29842) tvamos válasza nyirog (#29837) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az olcsobbnal nem emliti a tartozekok kozott a toltot (charger) es a csomag sulya is kevsebb.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#29843) nyirog válasza spiritex (#29841) üzenetére


nyirog
tag

(#29844) spiritex válasza nyirog (#29843) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem ezen a linken át van húzva a 100.55-os ár, alatta pedig 91.91-et ír. Tyű, most látom, hogy nálam valamiért euróban írja... :D Akkor ez a gond. Sorry.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29845) Tomasman1985 válasza z0d1AK (#29006) üzenetére


Tomasman1985
csendes tag

Hali!

Nem értem mi van most a Asus trsnformer eee Pad Témába, a TF101t régebbi modell, most a Tf303t az új igaz? Miért van hogy karácsony körül a dokkolós tf303t verzió kifutott hiánycikkre és azóta se nagyon kapni mert bezuhant az ára 130eft-ra dokkolóval 180ról (vettünk is a céghez 1et nagy nehezen). Edigitalnál 1 nap alatt hiánycikk, másnap nem forgalamazott termék. Mindenféle használt oldalakon az "új" kategóriás tf101t adják 130tól most. Asus Honlap szerint Tft303T jobb, de akkor ha ez az új modell miért nincs kellő készlet? Valami bibi van vele? :Y

(#29846) hbala válasza Tomke (#29813) üzenetére


hbala
aktív tag

Az árgép dobott egy ilyet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#29847) TaliGa


TaliGa
aktív tag

Sziasztok!

M-Tech ATAB 9,7 IPS-hez keresek billentyűzetes tokot. A tablet mérete 240*180, és két jelöltem is volna, de nem tudom, hogy melyik passzol:
http://ipon.hu/webshop/product/overmax_ov_kl_02b/296834
http://ipon.hu/webshop/product/concorde_tab_9.7_billentyuzet_tok/206962 Ez utóbbi méretben pont stimmel, csatlakozóban is oké, és gondolom egy USB billben nem lehet semmi gyártóspecifikus, ami kizárná, hogy más gyártó termékeivel is működjön.Ööö, jól gondolom? :)

"So say we all"

(#29848) Kukcaman


Kukcaman
senior tag

Sziasztok!

Tablet vásárlása előtt állok, és segítségre lenne szükségem :))
Főként az olcsóbbak érdekelnének, csak nem tudom melyik bírja a kiképzést :D, most nem úgy értem, hogy szét rúgom a gépezetet :) Csak azért ne essen szét az ember kezében, és kibírjon 1-2évet.
Nagyjából 20-30ezer Ft-re lőttem be az árat, és csodát sem várok...
Nézegettem: Navon, wayteq, myaudio, huawei,Concorde, meg még jó párat............Mondjuk néztem egy Blackberry Playbook-ot is, de az már használt kategória, ami persze nem jelent gondot, csak egy kicsit drágább :K

Válaszotokat előre is köszönöm!

üdv

(#29849) fradimil3 válasza hbala (#29846) üzenetére


fradimil3
tag

[link]

Én egy ilyet is találtam már..Ennyi pénzért megéri vagy nagyon kicsi az akkumulátora?

(#29850) laszlohu válasza fradimil3 (#29849) üzenetére


laszlohu
addikt

A hálózati töltőt bedugod a konnektorba, azt jó napot, tök mindegy mekkora az akksi.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.