Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) perge666 válasza Gege94 (#25749) üzenetére


perge666
veterán

Még nem,alakulóban van valami........

(#25752) azozo válasza Vanka (#25738) üzenetére


azozo
senior tag

Én pont ilyet rendeltem,mert hátha nem olyan töltőt küldenének ;)

(#25753) rokarudi válasza smkb (#25744) üzenetére


rokarudi
aktív tag

Köszönöm, hogy szóltál. Akkor nincs mese, megpróbálom a Win7-es trükközést. :W Ha valamit sikerül alakítani, majd leírom.

(#25754) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Szasztok!

Karacsonyra tervez egyik ismerosom tabletet venni 30k kornyeken.
Tudnatok ajanlani ebben az arkategoriaban, ar/ertek/teljesitmenyben elfogadhatot, megfelelot, best buy-t?
Jelenleg ezt nezte ki, mi a velemenyetek rola? Csomagban 33k a hozzaadott memo kartyaval.

Eszreveteleket, ajanlasokat elore is koszi. :R

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#25755) Vanka válasza azozo (#25752) üzenetére


Vanka
tag

N70-el ?

(#25756) Tenager18 válasza perge666 (#25751) üzenetére


Tenager18
senior tag

Na igen....Ez az eredeti facebookja...tegnap még válaszolgatott,ma már teljesen megszakitotta a kommunikációt...mindenképp gó a rendörségre...nemsoká megy egy segítő privát:R:R

(#25757) Tenager18


Tenager18
senior tag

Amúgy egy kedves szomszédtól sikerült szereznem egy átalakítót,amivel használhatom a kinai féle fejet..hiphiphurrá...lenne itt kérdés!Ugy hallottam nemjó csutkára lemeríteni elsönek,hanem pár százaléknál már mehet fel töltőre....Második kérdés:Az normális,hogy kikapcsolt állapotban bedugtam tölteni(probáltam az átalakítókat),először bekapcsolt magátol,és csak utána töltött....

(#25758) Vanka válasza Tenager18 (#25757) üzenetére


Vanka
tag

Ez több embernél is jelentkezett .Én ha kikapcsolom úgy marad és tölt, bár ezt nem jelzi .

(#25759) Tenager18 válasza Vanka (#25758) üzenetére


Tenager18
senior tag

Megmondom őszintén engem nem zavar,csak gondoltam nehogy ez valami hiba legyen,vagy kitudja:D

(#25760) endalon válasza JohnnyX (#25754) üzenetére


endalon
csendes tag

Üdv!

Kb egy hete vettem egy ilyen tabletet (a fehéret :) ), én az eddigi tapasztalataim alapján nyugott szívvel tudom ajánlani. Nyilván nem kell tőle csodát várni, de akadásmentes a menü, videót néztem, 720p-t erőlködés nélkül vitte, játékoknál nyílván egy ilyen gép nem fog remekelni, fruit ninja és társai szintű és erőforrásigényű játékokat szépen vitte. Talán a hangszóróba tudnék belekötni, nekem kicsit tompának hangzik, de nem annyira zavaró, fülhallgatóval meg nincs is ilyen probléma. Akku is elég jól bírja, 40 perces sorozatrész (igaz minimum fényerőn, mellesleg teljesen elég azon is) 12%-ot vett le. Kamerát max Skype-hoz, arra jó, normális fényképezésre nem ajánlom.
Összességében én azt mondom,hogy ezért az árért vidáman megéri.

(#25761) perge666 válasza Tenager18 (#25756) üzenetére


perge666
veterán

Rendben,azt mindenképp megvárom,aztán meglátom hogy menjek vagy ne!

(#25762) Vanka


Vanka
tag

Aki még nem próbálta N70 tulajok

Ma raktam fel ezt[link] didros fórumtárs ajánlására

hun_gery már leírta a menetét:
CWM romcsere:
dragondevs-ről mindent beszerez
rom zip-je az sd-re másol (NEM KICSOMAGOLVA)
tábla kikapcs
hang FEL gomb nyomvatartása mellett usb-re rádug
windóz bimbammol (ha nem akkor drivert telepít(ess neki kézzel))
rkandroidtool elindít
"flash rom" gomb megnyom
tábla cwm recoveryvel újraindul
wipe
install zip from sd
choose zip...
zip tallóz
yes
reboot
video

A choose zip-nél mindkét filet telepíteni kell.
Gyors ,szép :)

[ Szerkesztve ]

(#25763) cappa72


cappa72
nagyúr

DPS Dream 7 tapasztalat:
Skype videofonálás megy.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#25764) Attici válasza laszlohu (#25746) üzenetére


Attici
őstag

Láttam. Egyenlőre a 2.0-ás JB-t raktam fel.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#25765) spiritex válasza Attici (#25764) üzenetére


spiritex
veterán

Ma megkaptam a Crystal-t! 14-én adta fel a gadgetgreats, elég sokat utazott a singpost-tal, majd a vámon volt 5 napig, aztán amíg lejött vidékre az még 2 nap volt. Ami a lényeg, hogy nagyon nem bántam meg az idegeskedést, a rengeteg várakozást, hogy elveszik, nem veszik, lesz rá vám, vagy nem, mert olyan gyors ez a Crystal a korábbi 1 magos wayteq-emhez képest, hogy teljesen más élmény, és a kijelzője is tényleg csúcs.

A gadgetgreats-et pedig csak ajánlani tudom, mert gyorsan feladták, mindig válaszoltak a kérdéseimre, chat-en ls e-mailben is, és ahogy ígérték, tokot is küldtek a tablet mellé. 15 dolcsit írtak rá a csomagra egyébként...

Kértem tőlük, hogy EU kompatibilis töltőt küldjenek, amit úgy értelmeztek, hogy az usb kábel mellé, küldtek egy hálózati, usb-bemenetes töltőt. Ez nem gond szerintetek? Avval is ugyanolyan jól lehet tölteni, mintha sima töltő lenne? Ha nem, akkor szerintetek ezek a tabletek kompatibilisek egymással töltés szempontjából? Tehát tudom használni a wayteq töltőjét hozzá?

Majd írni fogok még a tabletről, de most megyek és próbálgatom, mert új most az élmény és a JB-vel is most ismerkedek. Ja, érdekelne, hogy az a tablet hiányossága, vagy a JB-é, hogy amikor a Státusz Bárnál megnyomom a kis beállítási ikont, akkor nem adja fel a Fényerő gyors állítási csúszkáját, és az Értesítések ki-bekapcsolási lehetőségét? Mert ez a gomb belép az összes beállítás közé, míg az ICS-es wayteq-nél tudom állítani "kint" is.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25766) spiritex válasza spiritex (#25765) üzenetére


spiritex
veterán

Azt elfelejtettem mondani, hogy 22 nap telt el a gadgetgreats feladása és a mai bekapcsolásom között és 97%-on volt sz akksi! Nem semmi szerintem!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25767) Adamis válasza spiritex (#25766) üzenetére


Adamis
őstag

de gondolom kikapcsolva küldték, nem?

(#25768) spiritex válasza Adamis (#25767) üzenetére


spiritex
veterán

Persze, de akkor is! 3%!!!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25769) Adamis válasza spiritex (#25768) üzenetére


Adamis
őstag

nekem, ha ki van kapcsolva, a fogyasztás 0...

(#25770) Guszty81 válasza Adamis (#25769) üzenetére


Guszty81
tag

Olyan biztos, hogy nincs!
Az akkumulátoroknak van önmerülése... tehát ha csak simán az akksi ott van a polcon, akkor is merül. Ráadásul a hőmérséklet csökkenése esetén ez gyorsul is!

(#25771) rokarudi válasza smkb (#25744) üzenetére


rokarudi
aktív tag

Hát, az orosz kollégák azért nem száz százalékig elégedettek az Onda v711 jelly bean rendszerével. Azt írták, hogy ez már nincs rootolva, mint az előzők, és hiányoznak a cpu beállítások is. Úgy tűnik, hogy várni kell még egy-két újabb verziót. De legalább már van amit tudnak fejlesztgetni a kínai és orosz barátaink :)

(#25772) Tenager18 válasza Vanka (#25762) üzenetére


Tenager18
senior tag

Az ugy normális,hogy felraktam ezt a romot,és antutu 8303-ról 7500-ra csökkent :F Meg gyakori a reccenés...

(#25773) Tenager18 válasza Tenager18 (#25772) üzenetére


Tenager18
senior tag

Söt néhol durva szaggatás tapasztalható:Y

(#25774) Stalki válasza Attici (#25745) üzenetére


Stalki
csendes tag

Én is szemezek vele, smartqme oldalán most 130$+posta. Kíváncsi lennék milyen a kijelzője meg akkuideje, ami zavar az a 4Gb flash hogy abból vajon mennyi szabad, elég e? Köszöm!

(#25775) Davebowman válasza Tenager18 (#25773) üzenetére


Davebowman
senior tag

SDMAID-del én lefagyasztottam majdnem minden gyári progit, csak azokat hagytam meg, amik feltétlen kellenek és így röccenéstelen!

Vargalex 1.1.7

(#25776) Davebowman válasza Davebowman (#25775) üzenetére


Davebowman
senior tag

Google címtár, -naptár
Alk, szolgáltató keresése
Mindenféle háttérkép
Arcalapú franc
com.android....mindet
voicesearch
címtár
E-mail
Exchange
Galária
Google backup transport
csevegő
keresés
könyvjelzős vackok
one time init
partner setup
Play szolgáltatások
Szövegfellolvasó
hangkereső playhez
hangrögzítő
Hírek időjárás
Key Chain
Market visszajelzés
Mobilhálzatok+konfigurja
Naptár+tárolása
Névjegytár
picasa feltöltő
Pico TTS
TalkBack
User Dict.
VpnDialog
Óra

Ami progi kellett azt másik appal helyettesítettem, amit szeretek.
Ha valaki tud még olyat amit letilthatok, írja meg, köszi.

Vargalex 1.1.7

(#25777) derrik válasza derrik (#25713) üzenetére


derrik
őstag

.......erre valaki?

(#25778) spiritex


spiritex
veterán

Ez a dolog valóban így van?? Ha igen, mi rá a magyarázat? Mert a cikk azt nem ad...
"A gyártók szigorú előírásokat szabnak meg az Li-ion akkumulátorok töltéséhez, ettől eltérni a saját érdekünkben sem tanácsos. Nem szabad tehát lítiumos akkumulátort semmi mással tölteni, CSAK A SAJÁT töltőjéval. Akkor sem, ha a használni kívánt töltő látszólag alkalmas lenne erre, azaz például megfelelő feszültséget és áramerősséget ad le és a csatlakozója is illeszkedik a tölteni kívánt eszközhöz."

forrás
A lítium-ion akkumulátorok töltése résznél.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25779) tvamos válasza derrik (#25777) üzenetére


tvamos
nagyúr

Gondolom, ez nem Nexis 7!..
De akkor elarulod mi a gep, es mi a ROM?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#25780) perge666


perge666
veterán

Debrecen környékén nincs valakinek olcsón eladó hibátlan tablete???
Csakis személyes átvétel érdekelne!!

(#25781) Vanka válasza Tenager18 (#25772) üzenetére


Vanka
tag

Lefuttattam most 8175 lett az Antutu ,nekem a memóriakártyával volt gondom ,de formázás és újraindítás után megjavult . Nézted a sorozatszámod ? AZ-ZZ ?

(#25782) didros válasza Tenager18 (#25772) üzenetére


didros
senior tag

Nekem ez a ROM, mindig 8100 feletti értékeket produkál Antutuban anélkül, hogy bármit is kikapcsoltam volna. Az egész rendszer nagyon egyben van, gördülékenyen futnak az alkalmazások. Az igaz mondjuk, hogy játszani nem szoktam a tableten. Hol tapasztalod ezt az említett "röccenést"?
Ha kisérletező kedvedben vagy, akkor tedd fel valamelyik feriross rom-ot, azoknak talán jobb a kompatibilitásuk az AZ modellekkel. Mert a Project Margarine fejlesztőjének ZZ-s tabletje van, az 1.0-s ROM is a hivatalos ZZ-s Jelly Bean-en alapul, de eddig az AZ userek is megelégedéssel használták.
(Ha gondolod segítek a feriross telepítésben, más módszerrel kell, de szintén egyszerű, ha semmi nem jön be, akkor még mindig bármikor visszateheted a gyári ROM-ot is.)

(#25783) Telda


Telda
addikt

Hali!

Karácsonyra szeretném meglepni magam egy tablettel, de nem tudom melyiket válasszam.
Valami olcsób kategóriásat keresek és ami lényeg hogy fogadja a sim kártyát, mert a telefont váltanám le vele. Elsőre a Smart Tab 7-et néztem ki, de ahogy látaom nincs rajta hdmi kimenet, csak külön dokkolóval.
Ami mondjuk nem is annyira fontos. Szóva tudtok esetleg még valamit ajánlani a Tab 7 helyett, vagy ez abszolult best buy?

(#25784) #19708160


#19708160
törölt tag

sziasztok.Van egy névtelen tabletem amire romot szeretnék feltenni.Van olyan program amivel megtudom a típusát?

(#25785) cappa72 válasza #19708160 (#25784) üzenetére


cappa72
nagyúr

Esetleg az Antutu nevű program, ahol a system info-t megnézve megtudhatod.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#25786) Chapel


Chapel
addikt

Kicsit tanácstalan vagyok, hogy ez a megfelelő fórum-e a dologhoz, ha nem akkor megyek oda tovább persze, nem offolok.

Ajánlok pár tabletet egy ismerősnek, 13 éves gyereknek lesz.

Néztem olcsóbbat és közepes árban lévőt is.

Még esetleg tipp? :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#25787) perge666


perge666
veterán

Szerintetek melyík lenne jobb vétel?
Concorde OneTab
DPS Dream7
MyAudio 708w

Mindhárom egy kategóriába tartozik,de akinek van tapasztalata megírhatná hogy neki melyík jobb és miért!

(#25788) Tenager18 válasza didros (#25782) üzenetére


Tenager18
senior tag

Köszönöm,lehet megprobálom...a menüben észleltem többször...ami a gyári rommal nem jelentkezet..azzal teljesen simán ment...gyárival 8303pontot adott az antutu,ezzel 7505pontot kaptam:Y

(#25789) Tenager18 válasza Vanka (#25781) üzenetére


Tenager18
senior tag

A sorozatszám AZ:R

(#25790) #19708160 válasza cappa72 (#25785) üzenetére


#19708160
törölt tag

köszi megpróbálom

(#25791) smkb válasza spiritex (#25778) üzenetére


smkb
őstag

Ezzel mindössze annyi a baj, hogy a kínaiak annyiféle töltőt adnak ugyanazon termékükhöz ,mint égen a csillag. Kb ami épp a kezükbe akad, azt dobják a dobozba. Ahány unboxing, annyiféle töltő van ugyanazon produktumhoz, nem csak külsejében de paramétereiben is. Sok esetben a vacak gyári töltő miatt van az, hogy a tabok töltőre dugva ghost touching-ot, remegős képet stb produkálnak, csak mert simán a töltőre írt paramétereknek a fele sem igaz, vagy osztani kell kettővel.Ezért van az, hogy sok tab tápos usb hubra kötve, vagy szgép usb portjára, mindjárt remekül működik töltés közben is. Úgyhogy, van igazság az idézetben, de sajnos ezen kínai belpiacos termékekre ez nem nagyon áll.

[ Szerkesztve ]

(#25792) Tenager18


Tenager18
senior tag

Mondjuk az pozitiv,hogy este,mikor kikapcsoltam 13%volt az akksi,most reggel,bekapcsolás után 43%:Y

(#25793) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Nem tudom jó helyen járok-e, de megkockáztatom!
A kérdésem az, hogy ismeritek-é a DPS tableteket, és mi a véleményetek róla?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#25794) spiritex válasza Tenager18 (#25792) üzenetére


spiritex
veterán

Csak a gazdáját követi. Te is töltődtél éjszaka nem? Pedig nem voltál bekötve sehova sem. Vagy ki tudja...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#25795) atike


atike
nagyúr

Végre valami konkrétabb (mármint megjelenés / ár) a Novumról itt...

(#25796) atike válasza atike (#25795) üzenetére


atike
nagyúr

Hmm.... Az IPS Plus meg ezzel egy időben el is tűnt. A Concorde weboldaláról is... Érdekes. :)

(#25797) Tenager18 válasza spiritex (#25794) üzenetére


Tenager18
senior tag

:DDD

(#25798) crue válasza Tenager18 (#25792) üzenetére


crue
őstag

Miért pozitív, ha a töltöttség kijelzés teljesen abnormális értékeket mutat?

(#25799) Tenager18 válasza crue (#25798) üzenetére


Tenager18
senior tag

Szerintem ez nem abnormális :U

Körülbelül 20 perc alatt vissza is ment 13-14%-ra...

[ Szerkesztve ]

(#25800) Tenager18


Tenager18
senior tag

Különben köszönet didros,vanka,és Davebowman kollégáknak a segitségért :K :R

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.