Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#800) HSM válasza gbors (#793) üzenetére


HSM
félisten

Pontosan. :K Egy jó nagy hőleadó felületű, sokhőcsöves hűtőt rá 2-3 axiális ventivel, és jó is. ;)

A házhűtést kipróbáltam. Szerintem amúgy valahogy így kéne gyárilag kinézzen egy kártya, egy bő 20 perces műterhelés alatt (az alany egy Sapphire R9 280X Vapor-X alulfeszelve, fixált 55% ventivel): [link]
Halkan megjegyzem, ez még a régi, 2.4.2-es kombustor, OpenGL2 módban, ami nagyobb felbontáson sokkal jobban izzaszt, mint az újabbak, és sokkal jobban, mint egy átlagos játék, és még egy átlagos GPGPU proginál is jobban.
Ventilátor hasonló hangerejű volt, mint a refi 2000rpm-en, abszolút vállalható. Külön kiemelném bal felül a minimum/maximum FPS értékeket, és a szép vízszintes FPS logot jobbra, az AB monitorozó ablakában. Az órajelen is szépen látszik, hogy nem ugatot bele a dologba a Powertune (low level moitorozás volt).
Így nézett ki a házban: [link] Szóval semmi extra, oldalról hangszigetelt habos oldallap, semmi trükk, a két 12-es venti pedig teljesen letakarékolva. Kábelek azért rendesen el voltak pakolva a légáramlat útjából, ez 2D-ben fotózva kevéssé látszik. :D
Ja, igen, és 26 fok volt a szobában, látszik az SSD hőfokán, ami közvetlenül a gép aljában van, a bejövő levegőáram alatt. Szóval azt se mondhatjuk, hogy jégszekrény, meg tál, meg hasonlók.

Természetesen ugyanezen beállítás játékok alatt jó 10 fokkal hűvösebb VRM-ek terén, és 2500 helyett 1600-at pörög a venti, néma csendben. Mondhatjuk, akkor nincs kihasználva a hűtés és VRM kapacitása. ;]

Az infrás hőmérővel a legmelegebb, amit a kari mögött/körül mértem, 55 fok körül volt, picivel inkább alatta. A hűtőről olyan 50 fok körüli levegő távozott.

Ami az NV bloweres megoldásait illeti, sajnos nem tudom, miben jobbak, ránézésre nem látszik lényeges különbség. Lehet, a Vapor kamrájuk erősebb, mert ami nekem nagyon fura, hogy lassan melegszik fel a refi 7970, és ha a hűtést feltekerem, lassan kezd el csökkenni a hőfok is, szóval úgy kicsit fura az egész, mintha lenne egy hőtároló középen, ami nem adná át elég jól a hőt a lamelláknak. De lehet, az NV-n a venti sokkal jobb, több levegőt mozgat talán halkan. Lehet a kettő együtt. De mondom, nincs NV-téren tapasztalatom, így csak találgatok, mi lehet.

Ami azt illeti, azért az NV se az a hű, de csöndes kategória, ahogy láttam, pariban van a "csendes" 290x 2000rpm-jével gyárilag. Na, nekem az már nem kéne a játszós gépbe. :N A finomhangolt alulfeszelt Vapor összehasonlíthatatlanul halkabb, természetesen lassabb is. Csak arra célzok, azért az se maga a tökéletesség. Én sokkal jobban preferálok egy jóminőségű, halk, házba hűtős kártyát, amit szépen halkan könnyedén ki tudok szellőztetni, és akkor nem egy bővítőhelynyi helyen kell kipréselni a 300W hőt, hanem mondjuk elintézi a sok szellőző rács, meg a két 18cm átmérőjű venti. :)

(#795) Abu85: Látom, továbbra is véded ezt a technikát. Kérdezem én, akkor amit írtam itt pár sorral feljebb, hogyan lehetséges? Érdekes, hogy a Tahiti se picike lapka, és mégis lehet olyan kártyát tervezni köré, ami műterhelés alatt sem sül meg, sőt, remekül elvan, igaz, nem is a legolcsóbb gagyi típus. A régi embereknek még volt annyi eszük, hogy a ventilátorral szabályozták a kártya hőfokát, normál terhelésen normál hangerőn ment, extrém terhelésen az idő mondjuk 1%-ban meg jól beindult a venti, és máris meg volt oldva a terhelésfüggő működés.
Én továbbra is tartom, hogy az a kívánatos, hogy a kari teljesítménye úgy nézzen ki, ahogyan a linkelt képen látszik az AB monitorozó ablakában, nempedig úgy, ahogy a powertune mellett lenne, hogy addig vízszintes, amíg meg nem szólal a riasztó 95 fokon, és utána esés... :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.