Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#535) Abu85 válasza Loha (#534) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

OMG. Vegyük át újra. AFR input lagra optimalizálva. Minden azonnal lesz számolva, mert ahogy jön, úgy mehet a render pipeline-ra. Magát a frame-time-ot ez nem befolyásolja, csak hamar kezdi el minden második frame számítását, így hamarabb lesz eredménye. A smoothing megoldás késlelteti minden második frame kiszámolását, így ezzel növeli az input lagot. A frame-time itt sem változik, de a késleltetés miatt a frame-ek egymás utáni megjelenítése egységesebb. Ennél érthetőbben én sem vagyok képes leírni.

Jaj értem már miért nem érted. Jó, akkor nem én magyarázok rosszul. :))
Tehát ez nem méri bele a késleltetést, mert csak a kimenetet látod, de az a kimenet bőven késhet. Itt arról a lagról van szó, amit a beviteli eszközön kiadott parancstól a megjelenítésig terjed. De a frame megjelenítésének idejéből honnan tudod, hogy az a frame, amihez a beviteli eszköz parancsa tartozott mikor jelent meg? Hát sehonnan. Ha nem lősz a számítás, akkor is folyamatosan ugyanúgy megtörténik.

És azokból a tört képkockákból lesz 60 darab megjelenített 60 Hz-es kijelző esetén. Ha gyorsabb a kártyás, akkor több törés lesz bennük, ha lassabb, akkor kevesebb.

Maradjuk annyiban, hogy a játékok erre mindig kínálnak beállítást, de profilban mindig felülbírálják azokat a gyártók. :) Az input lag pedig csak akkor nő, ha pozitív irányba növeled a pre-render számot. Az alapbeállítást csökkentve csökken. Ezért szeretik ezt az SLI tulajok.

Nem tudom feltűnt-e, de ez a capture kártya azt csinálja, hogy a frame buffer tartalmát bemásolja a saját memóriájába és abból küldi ki a képet a monitorba, illetve a tárolóba elmenti. Ebből lesz sokezer tömörítetlen 24 bites képfájl, amiből az FCAT program készít egy olyan állományt, aminél a képtörésekhez színezés lesz rendelve, és ebből lehet különböző táblázatokat lekérni, amiből grafikont lehet kreálni. Egy dolog, ami kettőnk között a különbség. Én erről a rendszerről kaptam leírást. Te nem. Enged már meg, hogy az NVIDIA press leírásának tudatában kijelenthessek olyan dolgokat, hogy itt bizony semmilyen tömörített videofelvétel nincs, és olyanokat, hogy az NV 600 MB/s-os write speedet ajánl az adattárolónak.

Részemről ezt a témát lezártam, mert te csak a magadét mondod, nekem pedig sem időm, sem kedvem ezeket elmagyarázni. Főleg úgy, hogy nem is figyelsz oda arra, amiket írok.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.