Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37901) Abu85 válasza Raymond (#37899) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tessék: [link] - a nap végéig meghagyom a linket, aztán törlöm.
Ez egy 8K-s PBR fémpadló (7 komponens és ~1,1 GB), amivel dolgoztam a hétvégén. Sikerült betömörítenem elfogadható minőséggel 670 MB-ra az összes komponenssel, de ez még így is egyetlen egy textúra.
A PBR-es világ nem olyan, mint régen, hogy olcsón megvan minden. Kétpofára zabálja a memóriát. Igen jó optimalizálás csak a fontos részletekre alkalmazni komoly felbontást, míg a kevésbé lényeges objektumok mehetnek 1K-s textúrákkal.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37902) Raymond válasza Abu85 (#37901) üzenetére


Raymond
félisten

Nekem nem kell magyaraznod milyen a PBR vilag. A problema az hogy marhasagokat irkalsz mert latszolag nem ertesz hozza egyaltalan.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37903) Abu85 válasza Raymond (#37902) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez megint áttért személyeskedésbe, ami nem az én műfajom. A hsz-ekben ott van minden, amit ehhez hozzá akartam fűzni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37904) Raymond válasza Abu85 (#37903) üzenetére


Raymond
félisten

Ez nem szemelyeskedes hanem egyszeruen mas szavak nincsenek ra. Ha komolyan azt allitod amiket ott leirtal plusz hogy az az 1GB csomag amit linkeltel az van ugy a jatekokban hasznalva es ezert kell a temerdek VRAM akkor egyaltalan nincs mirol beszelnunk. De akkor inkabb ne is irj a temaban mert az abszolut alapokkal nem vagy tisztaban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37905) Abu85 válasza Raymond (#37904) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem úgy van felhasználva. Valószínűleg valamilyen más formátumban. Én például 670 MB-ra tömörítettem le.

A lényege ennek inkább az, hogy ma már a textúrázás nem olyan, mint régen, amikor volt egy diffúz textúra, aztán kész is. Ma már számos komponens van mellé, amelyek a PBR pipeline-hoz kellenek. Persze felületenként változó, hogy mennyi. De, hogy brutálisan zabálják a VRAM-ot a PBR előtti időkhöz képest, az biztos. Ez egyszerűen látszik a mai programok memóriahasználatán, illetve az egyes programokban, amelyek a grafikai beállításokhoz javasolnak egy megfelelő VRAM mennyiséget. A mai világban ez így működik. Egyszerűen sok memória kell a magas részletességhez.

Az egy másik kérdés, hogy a problémát hogyan kezeled. Akár az is megoldás, hogy a karakterek részletessége nagyobb, aztán spórolsz az egyéb, kevésbé fontos modellek, vagy éppen a felületek textúráján. Ilyen trükkökkel kordában lehet tartani a PBR memóriaéhségét. Tipikus példa a BFV, ahol a karaktereken látszik, hogy eléggé jók a textúrák, míg a környezeten már kevésbé. De hát basszus, nincs elég memória. :(

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37906) hokuszpk válasza Raymond (#37904) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

pedig kellene legyenek ra mas szavak, mondjuk azok, amikkel ramutatsz, hogy hol hibas es/vagy valotlan amit ir, mert az, hogy szimlan leoltod, az bizony szemelyeskedes.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#37907) Raymond válasza hokuszpk (#37906) üzenetére


Raymond
félisten

Ott, hogy teljesen irrealisak a szamok amiket. Se a meretek, se a formatumok, se a mennyiseg nem ul, egy jatek se hasznalja ugy a texturakat ahogy leirta, teljes badarsag. Ahelyett hogy kistanfolyamot tartok a jatekoknal hasznalt textura tomoritesekrol, formatumokrol es meretekrol a legalapabb informaciokkal kezdve talan minimum annyi elvarhato lenne hogy valaki eloszor legalabb sebteben utannanez mielott a #37898-bel levo kijelentesekkel kioktatja a nepet es bizonyitekken a #37901-ben linkelt file-okat hozza.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37908) hokuszpk válasza Raymond (#37907) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

akkor ird azt, hogy "irrealisak a szamok, a meretek, a formatumok, a mennyiseg nem ul, es egy jatek se hasznalja ugy a texturakat" -- akar bovebben is.
de ez igy ebben a formaban, hogy csak szimplan bekiabalod az eterbe: "hulye vagy ehhez fiam ulj le egyes", nekem -- de szerintem tobben is igyvagyunk ezzel -- nem jon be.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#37909) #45997568 válasza Raymond (#37907) üzenetére


#45997568
törölt tag

Legy olyan ugyes es mutasd be hogy mukodik a dolog, kivancsi vagyok ra.

Olyan alapossaggal hogy mi is megertsuk es ahogy Te is elvarnad.

Itt a lehetoseg villantani, hajra! :K

[ Szerkesztve ]

(#37910) #04430080


#04430080
törölt tag

Ha jól értem, akkor nekem azért kell évről évre drágább hardver, mert a fejlesztő/kiadó egyre több időt és pénzt akar megspórolni?

(#37911) Csupingo válasza #04430080 (#37910) üzenetére


Csupingo
veterán

Ezt eddig nem tudtad? :DDD

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#37912) #04430080 válasza Csupingo (#37911) üzenetére


#04430080
törölt tag

Tudni tudtam, de legalább volt valami látszat, hogy fejlődik a grafika. Most meg egyenesen visszafejlődik :DDD

(#37913) ->Raizen<- válasza #04430080 (#37912) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Crysis ota nem nagyon van grafikai ugras. Azert meg ott sem popupolt a grafika ugy mint ebben a resident evil 2 demoban. Masodperceket kell varni mire a mosott sz@r ujsagokon a betu olvashatova valik high 8 256 mb os textura beallitasokkal. Jol latod visszafejlodunk.

(#37914) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Hát azért egy tippre 8k/méter textúrasűrűség talán egy SW mozifilmbe is fölösleges. :)

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#37915) Csupingo válasza Ragnar_ (#37914) üzenetére


Csupingo
veterán

Azért mert Abu egy komolyan odabac*s játékon dolgozik ami kettépipili az egész SW univerzumot a kék emberkékkel együtt.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#37916) Raymond válasza Ragnar_ (#37914) üzenetére


Raymond
félisten

Plusz meg ott van hogy 48bit RGB a Diffuse es a Normal es 16bit-esek a single channel map-ek nehogy minosegromlas legyen :))

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37917) proci985 válasza ->Raizen<- (#37913) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a fenet nem.

illusztracio, 4Kban, 1080TI + 5960X (hangot vedd le, idegesito az arc)

a texturameretek folott kezd eljarni az ido, a geometriaja alacsony. nezd meg a koveket. nezd meg a foldet, hogy mai szemmel hogy nez ki a bumpmap / replacement map. nezd meg 1 percnel a karakter modellt.

tetejeben leesik 40fpsre akcio kozben a szamlalo 4Kban, szoval nagyon rosszul skalazodik magas felbontasokban modern hardveren az osszes DX10es cimhez hasonloan.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37918) szmörlock007 válasza proci985 (#37917) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Egyetértek. Tegyük mellé a crysis 3-at ultrán, ég és föld. Mondjuk a cry 3 nem egy mai címet is üt de az már egy másik történet :)

(#37919) Ragnar_ válasza Raymond (#37916) üzenetére


Ragnar_
addikt

A Dice azt mondja, hogy a BattleFrontnál egy 8k textúra megáll 90Mb-nál akár, és a gen 4-ben összesen van 800Mb texture pool, akármit jelentsen is. :DDD

Mondjuk egy 2k-ban még ugyanilyen minőségben is jóval kevesebb lenne a fileok mérete, aztán ugye a grayscale típusú maszkokat be szokták illeszteni egy RGBA file channeleibe, mondjuk azzal a méretük nem változik, csak a drawcall.

SWBF_Photogrammetry

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#37920) Shing válasza proci985 (#37917) üzenetére


Shing
őstag

Ahhoz képest, hogy az éven 12 lesz nem mondanám ugrásnak egy mai játék grafikáját.
Egyébként az a durva, hogy az engine mit bír. (10 éves videó!)

Textúra, geometria... ezeket a legkönnyebb felfrissíteni, vhogy pedig bekelett szorítani 1GB VRAM és nagyon max 4GB RAM limitbe, ahhoz képest durva.

Modern hardveren egy 12 éves játék sohasem fog jól skálázódni, teljesen másra készítették. A gépigényben még P4-es procit írtak 6800GT GPU-val.

(#37921) Ragnar_ válasza Csupingo (#37915) üzenetére


Ragnar_
addikt

A kék emberkés az az Avatar ? :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#37922) Milka 78 válasza Ragnar_ (#37921) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem azok a Törpök:))

(#37923) Csupingo válasza Milka 78 (#37922) üzenetére


Csupingo
veterán

Avatar akart lenni, de még a törpök grafikáját is csúnyán alázza. (A Blue Man Group és az Eiffel 65 jut még az eszembe.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#37924) #34576640


#34576640
törölt tag

Mit ajánlotok?

AMD kártya plusz freesynces monitor (50-144hz közötti range), vagy Nvidia + Gsynces monitor (talán a freesynces monitorok is működő képesek holnaptól.
Ár/teljesítményben melyik éri meg?
Hobbi gémer vagyok.
Jelenleg egy GTX 980-as kártyám van.

(#37925) #45185024 válasza #34576640 (#37924) üzenetére


#45185024
törölt tag

Én EZT ajánlom neked
Ez úgy hasítja a levegőt hogy csuda, főleg mert picit széles a monitor :DDD
Az Ubisoft támogatja a VII minden új technológiáját.
The Division 2 király lehetsz vele!

[ Szerkesztve ]

(#37926) imi123 válasza #34576640 (#37924) üzenetére


imi123
őstag

Szia!

Ajánlom ezt a topicot. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#37927) Puma K válasza #34576640 (#37924) üzenetére


Puma K
veterán

Az igényeidnek a függvényében alakulnak az árak még ha hobbi gamer is vagy az említett G-Sync/Free-Sync 2 varázsszavak miatt.

Nvidia + G-Sync: ezzel a kombóval nem fogod lábon lőni magad, mert a G-Sync egymagában egy garancia a kép folyamatosságára és képtörésmentességére 1-240Hz között bármilyen Nvidia VGA-t teszel mellé.
(majd várom ezt a részt meg úgy az egész hozzászólásomat ki hogyan fogja kiforgatni és csűrni-csavarni)

Veszel egy G-Sync képes monitort azt rákötöd a mostani GTX 980-ra és használod addig ameddig nem normalizálódnak az Nvidia árai és váltasz később egy RTX 2060-ra vagy felette valamire.

AMD...?

Minimum 10 éve elengedtem a kezüket VGA fronton (előtte csak Nvidia kártyám volt... GeForce 6800 GT FTW! a mai napig) az akkori Gigabyte HD 4850 512MB + Arctic Twin Turbo hűtővel szerelt kártyámmal:

nem saját kép

CPU-nál meg utoljára AMD Athlon64 3200+ Venice Socket939 volt tőlük, majd csak Intel... :(

Ezzel az ATI/AMD HD 4850-el nem voltam teljesen elégedett teljesítmény szempontjából így 6 hónap után cseréltem egy Gigabyte GTX 275 896MB-re. Anno i5 750@3,2Ghz+GTX275 OC-vel szerelt akkori gépemet használtam egy ideig majd eladtam és elköszöntem pár évre az asztali gépektől és laptopra váltottam.

De aztán 2014 július-augusztus idején építettem a bejelentett GTA V PC verziója miatt (megjelenés 2015. április 14.) a 0-ról egy asztali gépet (i5 4460+8GB RAM+Asus DirectCU II GTX 760 OC+SSD+HDD) amihez vettem egy tévét is amit a megjelenítőnek szántam.

Ezzel a géppel elvoltam egy ideig majd fokozatosan fejlesztettem-cseréltem minden részét, ahogy előjöttek a gyengeségek az adott komponenssel kapcsolatban.
Nagy vonalakban: 4460-->4790K, 8GB-->16GB, GTX760-->Intel HD4600... eladtam a GTX 760-at a Pascal széria megjelenése körül, amíg adtak érte valamit. Ettől függetlenül egy nagyon jó kártya volt. Majd jött a várakozás.

2017 januárjában a CES-ig vártam a bejelentést AMD-éktől, hogy lesz valami épkézláb válaszuk az Nvidia Pascal szériára, hogy esetleges alternatívát jelentsenek a VGA fronton, de semmi nem jött tőlük...

Tovább nem vártam rájuk ezért vettem egy Asus ROG Strix GTX 1070-et, amit használtam fél évig. Nem voltam elégedett a teljesítményével 100%-ban (még IGP után sem), ezért eladtam (megint Intel HD 4600 768p@30FPS ), majd később váltottam egy Asus ROG Strix GTX 1050 Ti OC-ra. Ennek a teljesítménye 1080p-ben és fogyasztása-hőtermelése tetszetős volt számomra. Meg is lepett, hogy mit tud ez a kártya, mert megmondom őszintén rosszabbra számítottam.

Viszont...

Közben az akkori LG 32"-os tévém késleltetése (50-60ms...?) által tapasztalt hátrány online-multi játékokban akkor csúcsosodott ki nálam így lecseréltem az akkori tévét a mostani szintén LG gyártmányú 32"-os 1440p, 165Hz-es, G-Sync-et támogató monitorra.

Igen ám, de az 1440p egymagában mint felbontás erős gyomrosokat vitt be a a GTX 1050 Ti-nek így cseréltem egy MSI Gaming X 1080 Ti-re. Most teljes az összhang 1080 Ti + 1440p, 165Hz és G-Sync, de a 2015-ben vásárolt i7 4790K-t kell lassacskán cserélnem.

Viszont egy rendes monitorral és erős géppel kinyílt egy új világ, mivel jó a kép minden értelemben és erős a vas hogy meg is hajtsa azt.

Most megint az AMD-re várok a CPU fronton, de ez a legutóbb 2019-es CES megint egy gyenge valami volt a részükről... A Vega VII-en röhögtem egy jót a live stream nézése közben, a CPU """"bemutatón"""" meg majdnem sírtam szomorúságomban... Most egy 9700K-ra kacsingatok... :U de kiszolgál a mostani gép bőven játék szempontjából.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37928) HSM válasza Puma K (#37927) üzenetére


HSM
félisten

Derék dolog 1FPS-el a képtörésmentesség, de a gyakorlati hasznát én azért ennek erősen megkérdőjelezném.
Egy jobb FS monitor is 30-40 FPS-től működik, az alatt meg nekem biztosan nem az esetleges 1-1 képtörés lenne a legnagyobb bajom. :DDD

(#37929) Ragnar_ válasza Puma K (#37927) üzenetére


Ragnar_
addikt

"Most megint az AMD-re várok a CPU fronton, de ez a legutóbb 2019-es CES megint egy gyenge valami volt a részükről..."

Neked akkor tök fölösleges volt egy másodpercet is nézni a CESből, csak mondom.. :) Ne habozz, jó lesz az a 9700k. De ha nem cseréld egy 9600-ra aztán biztos ami biztos egy 9900k. ;]
.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#37930) Puma K válasza HSM (#37928) üzenetére


Puma K
veterán

Ezt az emberek többsége egy erős géppel abszolválja hogy még a közelébe se menjen az FPS mutató :))

Én meg még úgy inkább igyekszem elkerülni az FPS bezuhanást avagy az alacsony minimum FPS-t:
CPU: BIOS-ból fixált órajellel és feszültség
VGA: 3D terhelés közben a GPU órajelét driver-ből állandó, MSI AB-ben előre beállított 2000MHz@1,025v-on tartatom, amibe csak a hőmérséklet tudna beleszólni

Nézd... kb 1.2 évig Intel HD 4600-al (4790K) játszottam 768p-ben. Ezalatt a GTA Online-ban az Xbox 360-as élmény meg volt! 15-70 FPS (min-max?) átlag 30 :DDD

Szóval nem olyan rossz azaz élet 30 FPS alatt... :DDD G-Sync/Free-Sync nélkül IS :D

(#37929) Ragnar_

Eredetileg a 9900X-re kacsingattam (10 mag 20 szál ésss ami még fontos, hogy maximum 128 GB RAM-ot kezel), de a HT mostanság nem túl nyerő Windows 10 alatt (jelenleg 1803-on vagyok)... a videómachináláshoz viszont jó lenne a sok szál és a sok ram, de a 351k Ft-os jelenlegi ára nekem nem jó. Meg platformváltás se tetszik annyiért meg megint Windows 10 reinstall... most tértem át alig 1 hónapja Win7-ről... most megint letilt a józan ész.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37931) HSM válasza Puma K (#37930) üzenetére


HSM
félisten

Nálam is így működik, régi de erős hatmagos CPU 4Ghz OC-val, 12GB ram és egy 8GB-os Rx580 FHD-n ennél általában lényegesen többet tud. :)
Ezért nem is aggódom amiatt, hogy ha veszek egy freesync monitort, az csak 40Hz-től fog képtörésmentesen működni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#37932) Puma K válasza HSM (#37931) üzenetére


Puma K
veterán

"...40Hz-től fog képtörésmentesen működni"

Ez az ami G-Sync-nél 1 FPS-től már megvan.
Szóval nincs FPS-ed, de legalább nem törik a kép és máshogy érződik a kevés FPS.

Tehát még mindig játszható pl egy offline-single játék és csak annyit veszel észre, hogy valami nem kerek.
Kapcsolsz egy FPS mutatót és látod, hogy húha 17 FPS-el poroszkálsz...

Megjegyzem, hogy ~15 FPS-ig én tudtam játszani adott játékokkal, de éreztem még FPS mutató nélkül is, hogy valami nagyon nem kerek... és inkább a játékra és a játék élményre koncentráltam :K :D

Ha meg ugráló az FPS-ed, ami során akár 40 alá is benéz akkor még mindig nem törik a kép. Viszont a széteső kép elég látványos tud lenni és zavaró. Engem legalábbis zavar, de mindezek miatt lett olyan konfigom, hogy ezeket ne tapasztaljam még véletlenül sem.

Szabályozni a 40 alá való bezuhanást meg úgy tudod, hogy visszább veszel a grafikából, de mint tapasztaltam hiába vettem vissza adott címeknél a grafikából (low és off beállításokon nem fogok játszani.. elég volt az intel HD 4600-as élményekből :D) GTX 1050 Ti esetén oda már az a kártya kevés volt, de ami sokat számított, hogy még mindig folyamatos volt a kép.

Most viszont eléggé más élmény még egy régebbi játék is (már aminek nem örül meg a grafikus motorja a 30-60-tól magasabb képkockáktól másodpercenként...) 60 feletti átlag FPS-el (esetemben 166-ra van lekorlátozva az FPS) azaz magasabb képkockaszámmal mint korábban a 60Hz képes tévén amit gépre kötve használtam megjelenítőnek a mostani monitor előtt.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37933) HSM válasza Puma K (#37932) üzenetére


HSM
félisten

Lehet ezt szépíteni, de a 15 FPS másik neve nálam a képregény. :P
Lehet vele játszani persze, de 50-60 FPS alatt azért nem az igazi az élmény, ezen semmilyen sync nem fog segíteni. Nyugis OFFLINE játékhoz is nekem FPS-ben minimum 30, de inkább 40 FPS körüli átlag kell. Persze, nyilván van itt egy egyénenként eltérő faktor is. :R
A mostani monitorom is jobban szeretem, ha rendesen ki van hajtva a 80Hz-e.

Szóval én pl. semmit nem vesztenék, hogy csak 40Hz-től van FS a kiszemelt monitoromon. No, meg nem azért szemezek egy 144Hz-es monitorral, hogy utána 40Hz (vagy FPS) alatt hajtsam, nagyon nem... :N

[ Szerkesztve ]

(#37934) Puma K válasza HSM (#37933) üzenetére


Puma K
veterán

Szépítek: az még nem képregény csak érzed hogy baj van.

A 10 FPS na _az_ már képregény. És itt nem a 30 vs 60 FPS témáról van szó avagy a látod vagy nem látodról hanem a ténylegesen látodról.

De igaz egyénenként eltér (mint a 30vs60 FPS ;] ) ki mit érzékel-lát.

"... nem azért szemezek egy 144Hz-es monitorral, hogy utána 40Hz (vagy FPS) alatt hajtsam, nagyon nem..."

Én sem azért költöttem tavaly a gépre 700-800k közötti összeget (mínusz 2x 8GB/1866MHz DDR3, GTX 1050 Ti ára plusz visszafizetett mert elhalálozott H75 és AF240 értéke), hogy diavetítést vagy széteső képet nézzek :D

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37935) Ragnar_ válasza Puma K (#37930) üzenetére


Ragnar_
addikt

Igazából ugye a CES-en az derült ki, hogy az AMD 8/16-os procija kb. a 9900k teljesítményét hozza néhány Wattal alacsonyabb fogyasztásból. Én azért azt nem mondanám annyira karcsúnak, tekintve, hogy a jelen generációs Intel chipekben már nem nagyon vannak tartalékok, hiszen ugye az Intel előnye eddig az órajelben és némi IPC-ben volt. Így viszont az AMD a magszámmal és az Ár/Érték aránnyal méginkább versenyképes lesz valószínűleg. A HEDT nekem már árban és teljesítményben is sok, sima középkat procikban gondolkodok játékra méretezve, úgy, hogy inkább a VGA-ra költök töbet, mint a Procira. Nekem is Intel cuccom volt vagy 5 évig, nem is volt vele különösebb bajom, de a Ryzennel sincs. Neked akkor gondolom a Threadripper lenne az opció a 9900x helyett. Win10-el sincs különösebb problémám már vagy 2 éve azt használom. Hát nekem marad ez a platform vagy 5 évig aztán majd az aktuális középkat procit veszem majd megint.

15 FPS > "az még nem képregény csak érzed hogy baj van." :C

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#37936) HSM válasza Puma K (#37934) üzenetére


HSM
félisten

Elköltöttél 7-800k-t gépre, hogy nehogy rossz legyen az FPS, de azzal érvelsz, hogy 15FPS-ig nem is olyan rossz. Hát, no offense, de ez nem túl hihető. Bő 15FPS-re pedig egy 1060 6GB is untig elég lett volna a 1080 Ti helyett. ;] :P

(#37937) Puma K válasza HSM (#37936) üzenetére


Puma K
veterán

Ha olvasol a sorok között akkor láthatod, hogy az Intel HD 4600-as időkkel kapcsolatban írtam mindazt.
És hogy az még mindig nem diavetítés. Szerintem.

De mindez ellen tettem a mostani konfiggal amivé kiteljesedett jelen állapotában.

Tovább nem ragozom értsd ahogy akarod adtam elég tápanyagot amiből táplálkozhatsz :D :P

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37938) HSM válasza Puma K (#37937) üzenetére


HSM
félisten

Nekem is volt egy időszak, amikor nem volt asztali gépem, csak egy notebook kétmagos i7-el és HD3000-el. Ami nem ment legalább 30FPS körül minimum grafikán inkább el sem indítottam. :N

(#37939) Puma K válasza HSM (#37938) üzenetére


Puma K
veterán

Igen csak egy régebbi laptop i7 CPU más mint egy asztali, mert nem ketyeg minimum 4400MHz-en 4 magon 8 szállal, nincs megtámogatva 2133Mhz-en járó DDR3-al amiből 16 GB van benne és nem is a picit erősebb HD 4600-al van ellátva.

Na de sok a rizsa, aki meg nem tud játszani 15 FPS-en se az egyen nudlit magában! :K ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#37940) proci985 válasza Shing (#37920) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hat, en meg nagyon is, csak tudni kell mit nezni.

harom jatek van az idobol, ami nem skalazodott. az egyik a crysis, a masik a supreme commander (bar az strategia), a harmadik meg a sacred 2 (aminel valami idiota okbol 32bites exet forditottak csak).

Far Cry 2 pl alig nez ki rosszabbul, mint a Crysis1, cserebe 5760x1080on kikapcsolt CF mellett is 60fpst tud vele a 290X, pedig a maga idejeben a 3870en mindketto eleg rosszul futott (csak a Far Crynak a 0,5GB VRam nem volt sehova eleg).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37941) #34576640 válasza Puma K (#37927) üzenetére


#34576640
törölt tag

Értem, köszönöm a bővebb beszámolót.

Nekem egy I7-6700k, 2x8gb DDR4, GTX 980-as gépem van, amivel nem lenne gond ha csak a teljesítményt nézzük.
A problémám inkább az, hogy a mostani monitorom 60hz-es és nem g-synces - nem is freesynces de ezzel a 9xx-es kártyával igazából nem is tudnám kihasználni. Szóval szeretném váltani mind a monitort mind a videókártyát. Egyesek szerint túl nagy a monitor, a pixelsűrűsége nem az igazi amit én - lehet mert már megszoktam - de nem nagyon érzek. Ellenben az egész itthoni PC-s gaminget már egy ideje átszeretném alakítani. Nagy az asztalom de valahogy úgy érzem, hogy semmi nem fér el, emiatt egy kisebb monitort akarok, a nagy batár gépházat egy pici mini itx-re szeretném cserélni amit valahogy betolok az asztal bal/jobb szélére a monitor mögé, a billentyűzetet numpad nélkülire váltom, az egeret meg valami komolyabb wifis wireless gamingre.

A lényeg, hogy 3 napja monitort keresek de nem találok egyetlen egy jó választást sem.
A videókártya biztos, hogy egy 1060-as lesz, ha nem találok olcsón egy 1070-est. Hasonló teljesítmény, minimális ráfizetéssel és támogatja a freesyncet, driveresen újabb..

A nagyobb kérdés a monitor!
VA panelen nem gondolkodok a lövöldözős játékokban tapasztalható "ghosting" hatás miatt. Így marad a TN, IPS. Tegnap voltam a Media Marktban és ki volt állítva egy HP OMEN 25-os monitor, info sehol ezért de egész jó színei voltak viszont a betekintési szögek aggódásra késztetett. Megkérdeztem az eladót, kiderült, hogy valóban TN paneles, ellenben freesyncet támogat 1ms/144hz. Nem tudom, hogy egy kalibrálás után milyen színeket lehet kihozni egy TN panelesből. De tartok attól, hogy a szemem az IPS gyönyörű színeihez szokott akkor elégedetlen lesz, bármilyen modern, új, kalibrált TN-sről is legyen szó :(

Azért kinéztem pár freesyncesl rendelkező monitort hátha megtudtok győzni:
TN
Acer KG241Q – 42k
1920x1080
48-75hz
Hangszóró

Acer KG251QA... --EZT NEM TALÁLOM MAGYAR PIACON
1920x1080

Acer XF240H-80k
1920x1080
48-144 DP
Hangszóró
Állítható magasság/pivot

LG 24GM79G-66k
1920x1080
48-144hz DP/HDMI
Állítható magasság/pivot,

IPS
LG34UC79G-140k
2560x1080
50-144hz DP

LG24MP68VQ-55k
1920x1080
40-75 DP/HDMI
Nem állítható magasság csak dönthető (állvánnyal megoldható)

Mik a legolcsóbb g-synces monitorok; IPS, 24", FHD vagy IPS, 27", 1440p, felállással, nem kell 100hz felett tudnia?

(#37942) Raggie válasza #34576640 (#37941) üzenetére


Raggie
őstag

Nincsen g-sync monitor 144Hz alatt... köszönd az nVidiának. ;]

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#37943) proci985 válasza #34576640 (#37941) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

milyen monitort vegyek

kerdezd inkabb a sajat topikjaban

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37944) FLATRONW válasza proci985 (#37940) üzenetére


FLATRONW
őstag

Szerintem a Far Cry 2 már jobban nézett ki, mint a Crysis 1. Egyedül a karakterek kidolgozotsága volt rosszabb, arra a Crysis nagyon rágyúrt.

(#37945) szmörlock007 válasza FLATRONW (#37944) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

A far cry 2-ben ami engem anno igazán lenyűgözött, az a környezet. A korhoz képest gyönyörű növényzet volt abban a játékban. Sőt szerintem a növényzet ma is megállja a helyét. És a szél. Mai napig emlékszem, amikor az amúgy is nagyon szép tisztáson gyalogoltam és egyszer csak elkezdett fújni. A fű, a fák minden annyira természetesen mozog. A tűz is nagyon jól terjed, hat rá a szél stb.

(#37946) proci985 válasza FLATRONW (#37944) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

masban voltak jo.

a far cry 2 hangulata nekem a mai napig kedvencem. tavaly vegigtoltam megint az 5re varva es van abban valami szep, amikor a 10 eves jateknal harom kijelzon tolva meg mindig volt, hogy megalltam gyonyorkodni a tajban. mechanikailag pedig ma is pont ugyanolyan jo (rossz), mint a megjelenesekor volt.

meg ott volt az idojaras modellezese.

mondjuk tulzas nelkul infamouson az utobbi 10 ev egyik legnehezebb fpse.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37947) Habugi válasza #34576640 (#37941) üzenetére


Habugi
addikt

"Melyek a legolcsóbb g-synces monitorok; IPS, 24", FHD vagy IPS, 27", 1440p, felállással, nem kell 100hz felett tudnia?"

A mai napig nincs IPS, 24" FHD 100+Hz Freesync/Gsync kijelző.
Pár évig vártam aztán ráuntam. Nem, ne kérdezd meg, nem tudom, hablatyolást már hallottam sokat de ez minden.

Ellenben.., VA! :K
Igen, ennyit kell változtatnod az elvárásokon és pl Freesyncesből annyit találsz h felsétálsz rajtuk a Holdra. Gsyncből is akad pár. Az újabbak már QuantumDotosak és nem is drágák.

VA-tól egyébként ne félj a színek tekintetében, nagyon sokan dícsérik.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#37948) #04430080 válasza #34576640 (#37941) üzenetére


#04430080
törölt tag

Én valahogy így döntenék :

Olcsóbb út : VA paneles 24" FHD Freesync monitor + RX580 8GB
Drágább út : IPS paneles 27" 1440p G-Sync monitor + 1070/1070Ti/2060

(#37949) #45997568 válasza #45997568 (#37909) üzenetére


#45997568
törölt tag

Raymond, nem latom azt a reszletes magyarazatot :U Lapitunk mi :F :K

Ahogy sejtheto volt...

[ Szerkesztve ]

(#37950) Raymond válasza #45997568 (#37949) üzenetére


Raymond
félisten

Nem lapit senki, csak ha az eddigi hozzaszolasokbol dunsztod sincs mi a problema akkor nincs ertelme belekezdeni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.