Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38551) Petykemano válasza s.bala31 (#38542) üzenetére


Petykemano
veterán

Túl van hájpolva

A 7nm hájpolása ellenére az tudható volt, hogy a Vega géming szempontból egy nem kimagaslóan jó architektúra. Én nem is vártam többet. A 7nm nem csodaszer. Szerintem az nvidia sem fog tudni lényegesen magasabb órajeleket elérni a mostani 12nm-nél. Ne felejtsd el, hogy a polaris esetén az eredeti 14nm-en elérhető frekvenciákhoz képest a GF 12nm-es változata is hozott 15(-25)%-ot. Ehhez képest a 7nm magasabb frekvenciát úgy tűnik nem, csak kevesebb fogyasztást hozott. (ahhoz képest legalábbis amin a 12nm hozta volna ugyanazt a frekvenciát.)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#38552) HSM válasza Petykemano (#38551) üzenetére


HSM
félisten

Mielőtt messzemenő következtetéseket vonnánk le, rajtam kívül másnak is feltűnt, hogy NEM UGYANARRÓL A GPU-RÓL beszélünk?!?!

Az még oké, hogy eltekintünk a 2048 és 4096 bites busz "aprócska" különbségeitől, de konkrétan a feldolgozók tudása is bővült, elég komolyan, jópár új képességgel, adattípus támogatásával bővültek. Tehát míg a régi Vega elsősorban a magasabb órajelre próbálta feltornázni a feldolgozók órajelét, itt erősen rámentek új adattípusok támogatására. Ennek pedig egészen biztosan volt ára komplexitásban, ami egészen biztosan kihat az elérhető órajelre is.

És még így is az olvasható le az ábráról, hogy vagy azonos órajel 50%-al kisebb fogyasztással, vagy azonos fogyasztáson +30% órajel. Nem rossz az, ezeket figyelembe véve, még akkor sem, ha nyilván gondosan megválogatott pontokban mérték ezeket a számokat.

[ Szerkesztve ]

(#38553) Raymond válasza HSM (#38552) üzenetére


Raymond
félisten

"...konkrétan a feldolgozók tudása is bővült, elég komolyan, jópár új képességgel, adattípus támogatásával bővültek."

Peldaul mivel? Es ezek mennyire befolyasoljak a teljesitmenyt?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38554) Devid_81 válasza HSM (#38550) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Igen ez igaz, hogy feltetlenul a chippel van baj.
Igazabol elegge orajelkorlatos a jelenlegi GCN ahogy latom es az AMD meg kiakarja taposni belole az utolso utanit is.
Nyilvan ezzel tud kozel kerulni a konkurenciahoz teljesitmenybe, viszont az egesz elmegy a fogyasztas javara.
Majd valoszinuleg a 7nm akkor mutatja ki a foga feherjet amikor a chip mar eleve arra van fejlesztve, a Navi ilyen szempontbol mar erdekes lehet bar ha jol emlekszem az meg mindig GCN lesz, csak ujabb generacio.

...

(#38555) HSM válasza Raymond (#38553) üzenetére


HSM
félisten

lezso6 csinált egy szuper táblázatot róla: [link]

Pl. 1/16-od helyett 1/2-es FP64, vagy az int adattípusok. Mint az arányokból látszik, FP64-ben konkrétan 8X gyorsabb, mint egy azonos konfigú Vega10, illetve utóbbi int-et nem is tud. :DDD
Ha a játékokra gondoltál, nem sokat. Ott kb. FP32 és FP16, ami szükséges, de leginkább FP32. Ugyanakkor bizonyos felhasználásokra ezek jól jöhetnek, az inkább tudományos FP64 annyira nem is érdekes, de az int4/8 típusokról volt szó, tán a deep learning algoritmusoknál, de lehet rosszul emlékszem. ;)

(#38554) Devid_81: Igen, elvileg a Navi lesz az utolsó GCN. Nekem amúgy nincs bajom az architektúrával. A ROP-ok lehetnének kicsit sávszél takarékosabbak, ez eléggé megfogja őket szvsz, amúgy szépen mennek, az Rx580-am sem egy csúcs holmi, mégis szépen viszi a FHD monitorom. :)

(#38556) Raymond válasza HSM (#38555) üzenetére


Raymond
félisten

"Ha a játékokra gondoltál, nem sokat."

Igen, az INT8 es INT4 a tablazatbol itt nem jelent semmit. Ilyen szempontbol elorelepes nemigen van a Radeon VII-nel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38557) b. válasza HSM (#38555) üzenetére


b.
félisten

Direct ML miatt lesz értelme talán, az jó dolog lesz azért.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38559) Raymond válasza #26681856 (#38558) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor lassan ugy nez ki hogy a ket pletykabol miszerint csak 5000 es csak 20000 darab lesz ezekbol osszesen inkabb az alacsonyabb szam a valoszinubb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38561) Raggie válasza #26681856 (#38560) üzenetére


Raggie
őstag

Szerintem majd várjuk meg a hivatalos rajtot azért és ne fórumbejegyzések alapján mondjuk ki pontosan hány darab kártya van és hol.

Mindenesetre ha igaz, az elég szar helyzet.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#38562) Erdei88 válasza Raymond (#38559) üzenetére


Erdei88
veterán

Mégis jut mindenkinek Radeon VII

Abu megígérte, én hiszek neki :K

(#38563) edari válasza Erdei88 (#38562) üzenetére


edari
őstag

Dehát ezt nem ő írta. ;]

(#38564) Puma K válasza Raggie (#38561) üzenetére


Puma K
veterán

Pedig Pepeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
erre a tagra szokott hivatkozni miből mennyit és hol árulnak AMD kártyák esetén.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38565) Locutus válasza Erdei88 (#38562) üzenetére


Locutus
veterán

Abu is csak szokás szerint egy hatásvadász címet aggatott egy olyan nyilatkozatra, amit igazából bárhogy lehet értelmezni, de semmiképp sem cáfolja az előzetes pletykákat az alacsony darabszámról.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#38566) Abu85 válasza Locutus (#38565) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De miért én? :DDD Ez már üldözési mánia. ;] Kétszeresére dagadt pofával nyomtam akkor az ágyat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38567) proci985 válasza #26681856 (#38558) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

sved piacon (ill valamennyire az egesz skandinav regioban) jelenleg van 0 helyen radeon vii.

meg a norveg proshopnak sincs, pedig nekik aztan tenyleg minden szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38568) Locutus válasza Abu85 (#38566) üzenetére


Locutus
veterán

Sorry, én emlékeztem rosszul, ezúttal nem te voltál, hanem az ifjú padaván :)
(akit én amúgy a fórumra se engednék be, nemhogy a főoldalra irogatni)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#38569) tom_tol válasza proci985 (#38567) üzenetére


tom_tol
addikt

Szerintem ez nem mérvadó :D Németeknél már garanciális cseréket is véghezvittek mire itt kapható lesz valami.

(#38570) proci985 válasza tom_tol (#38569) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

azert ahogy neztem ha europaban valahol van keszlet, akkor a skandinav regioban biztosan lesz.

kiveve a tavalyi sved apokaliptikus hohullamot amikor nemetorszagig le lett rabolva minden venti :DDD

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38571) Petykemano válasza Abu85 (#38566) üzenetére


Petykemano
veterán

A nagyszájúság együtt jár a nagyotmondással. Kétszeresére dagadt pofával kétszer akkorát lehet mondani, mi????
:DDD

(pl hogy nem is 20000 a készlet hanem 40000. Az máris kétszeres.)

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#38572) imi123 válasza Petykemano (#38571) üzenetére


imi123
őstag

Ne b@sztassátok a Főnit mert nem kaptok Radeon VII tesztet. :DDD

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#38573) #04430080 válasza imi123 (#38572) üzenetére


#04430080
törölt tag

Pénzt adjon rá, vagy kártyát... én majd letesztelem :DDD

(#38574) imi123 válasza #04430080 (#38573) üzenetére


imi123
őstag

Kemény munka ám.
Mármint nem a teszt,hanem összeválogatni a játékokat amik jobban futnak AMD-n. :DDD

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#38575) Abu85 válasza imi123 (#38574) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Na ja. Főleg öt hónappal az érkező Radeon előtt eldönteni ezt. ;] Na ez a nem semmi... :DDD

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38576) imi123 válasza Abu85 (#38575) üzenetére


imi123
őstag

Nehéz szakma. :DDD

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#38577) #04430080 válasza imi123 (#38574) üzenetére


#04430080
törölt tag

Úgy mindegy, melyik hogy fut, ha nem elkötelezettek a cégek felé. A júzerek 99% -a úgysem ad ennyit egy kártyáért, 0,99% a legerősebbet veszi ami nem ez, a maradék néhány fehér hollót meg szvsz az eredmény sem érdeklni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38578) Locutus válasza imi123 (#38574) üzenetére


Locutus
veterán

Tényleg, meg se néztem még, hogy az új RTX tesztben is megint ezek az irreleváns játékok szerepelnek? :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#38579) #04430080 válasza Locutus (#38578) üzenetére


#04430080
törölt tag

A releváns játékok jól futnak RTX -en, sőt még egy kenyérpirítón is, azért is van annyi játékosuk :K

(#38580) hokuszpk válasza Locutus (#38578) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hat ja. nincs benne se dlss se raytraciget tamogato jatek merese sem.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#38581) Devid_81 válasza hokuszpk (#38580) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Pedig mennyi olyan van mar a piacon ;] :DDD

...

(#38582) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Lassan itt az 1660ti
[link]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#38583) Petykemano válasza Abu85 (#38575) üzenetére


Petykemano
veterán

5 hónap múlva érkezik új Radeon?

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#38584) b. válasza Abu85 (#38575) üzenetére


b.
félisten

hát a CPU ban már eldöntöttétek hogy a Ryzen 3000 mekkora király lesz hisz azért vettétek ezt a 2700 konfigot amit könnyű lesz upgradelni rá nem? ismeretlen hónappal és teljesítménnyel a megjelenés előtt ... :))

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38585) Abu85 válasza hokuszpk (#38580) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

DLSS és DXR külön jön. Valószínűleg két cikkben, de ezt még nem tudom megmondani.

(#38583) Petykemano: Nem. Mi ezt a tesztplatformot október első felében raktuk össze. Azóta nem változtattunk rajta. :)

(#38584) b. : Nem eldöntöttük. Vannak mérések a mérnöki mintáról. Ezeket ugyan nem árulhatjuk el, de az AMD például nyilvánosságra hozta a CES-en, hogy az új EPYC-ből egyetlen CPU fog annyit tudni teljesítményben, mint az Intelből két csúcs-Xeon (és ez egyébként egy low power modell lesz, tehát jön nála gyorsabb). Ez most egy Athlon 64-es sztori lesz megint. Két gyártástechnológiai lépcső előnye már meglátszik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38586) b. válasza Abu85 (#38585) üzenetére


b.
félisten

na helyes, akkor legalább van valami alapja a dolognak. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38587) Chalez válasza Abu85 (#38585) üzenetére


Chalez
őstag

Magyarul most ne upgradeljek 2500K-ról semmiképp se, hanem várjak a ZEN 2-re? :DDD

(#38588) Puma K válasza Chalez (#38587) üzenetére


Puma K
veterán

Nekem a DDR4 okoz most gondot...

Maradjak-e a jelenlegi konfignál vagy lépjek át DDR4-re (9700K vagy Zen2-ből valami) vagy inkább várjam már ki a DDR5-öt 2022 körül és aztán nézzek valami alaplap+proci+memória triót...? :U

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38589) ->Raizen<- válasza Abu85 (#38585) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Érzem az amd erőt megint. ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#38590) #04430080 válasza Puma K (#38588) üzenetére


#04430080
törölt tag

DDR5 -öt biztosan nem várnám meg. Mire kijönnek a jobb/gyorsabb modulok, már 2023-24 lesz.

(#38591) Raymond válasza Puma K (#38588) üzenetére


Raymond
félisten

Az adatlaprol:

Intel i7 4790K - G.SKILL TridentX F3-2400C10D-16GTX 32GB

Szerintem nincs hova rohanni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38592) hokuszpk válasza Abu85 (#38585) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

obakker a #38580 vegerol lemaradt a smiley :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#38593) Devid_81


Devid_81
nagyúr

(#38594) Puma K válasza #04430080 (#38590) üzenetére


Puma K
veterán

A gyorsabb modulok nem igazán érdekelnek, mert olyan késleltetéssel tudják azokat az órajeleket, amik erős finomhangolást igényelnek és máris nem olyan magas órajelen ketyegnek mint amit alapból tudnak magas késleltetéssel.

(#38591) Raymond

Ítélet meghozva! :R

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38595) #45185024 válasza Devid_81 (#38593) üzenetére


#45185024
törölt tag

Ez várható volt.
Bankok nem fognak érzelmi alapokon működni. Sokszor nyugdíjalap is be van fektetve....
-Kisunokám azt mondta nem vehetek párizsit mer ezek a pernahajderek nem veszik az RTXet csak azé mer drága... :D

(#38596) b. válasza #45185024 (#38595) üzenetére


b.
félisten

Mert az RTX 2080 drága és Radeon 7 olcsó ! hajrá!
Remélem sokat fogtok még sírni az RTX ára miatt miközben remeg a kezetek 700 dolláros Radeon 7 előrendelés gombján és elaléltok tőle.De az legalább gyorsabb... ja nem, de legalább RTX... ja nem, de legalább kevesebbet eszik... ja nem. jaj de 7 nm vazze és 16 GB RAM!!!! 444

Várhatjátok majd az olcsó Navit ne aggódj, ha elviszitek a A Radeon 7 karikat ennyiért, AMD sem hülye.
legalább Nvidiánál másról sem szól az összes fáma a fórumokon , hogy milyen drága az RTX és minden szakújságíró ezt írja róla, itt meg örömködés megy ugyan annyiért a radeonnak. EZ több mint elkeserítő, mennyire nem látnak át egyes emberek a saját fanboyságukon, többek között te sem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38597) Abu85 válasza b. (#38596) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem sok köze lehet ezekhez. Az NV részvényei a jövőképért voltak felárazva. Az automotive és cloud gaming vitte előre, mert ebbe raktak egy csomó pénzt. De a cloud gamingből a nagyok nem igazán az NV megoldásait választják, míg az automotive esetében is lassan jönnek a konkrét sikerek. Ezzel együtt most kezdődött visszacsúszni a felülárazás a kriptodöglés hatására, így most érdemes kiszállni. Valószínűleg pozitívban vannak. Ha lemegy újra a részvény 30-40 dollárra, akkor újra vásárolnak egy csomót. Ez üzlet számukra, nem kell sokat belelátni. A pénzt befektetik olyan cégekbe, ahol a részvényár a hegyre felfelé megy, és nem lefelé jön onnan.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38598) b. válasza Abu85 (#38597) üzenetére


b.
félisten

30 -40 dollár? mikor tudtál annyiért venni Nvidia részvényt? 3 éve? A z NV részvények reális ára 90-100 dollár. jelenleg nőtt 3 % ot és 152 $...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38599) Abu85 válasza b. (#38598) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Régen tudtál. Valószínűleg a Softbank sokat vett ennél olcsóbban is. Most jött el az a pont, amikor megéri kiszállni, és átülni egy másik részvényre. Majd visszaszállnak, ha újra olcsón tudnak NV részvényt venni. Általában egy befektető a gyengén árazott részvényt keresi a jövőképpel, mert azon lehet sokat nyerni. Ha a völgyben vagy, akkor onnan csak felfelé van út, de ha a hegyen, akkor csak lefelé. Ilyen ez a részvénypiac, rosszul hangzik, hogy kiszállnak, de túl nagy jelentősége azért nincs.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38600) hokuszpk válasza b. (#38596) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az tulzas, hogy remeg a kezem a rendeles gombon, de a teszteket varom, mert kivancsivagyok mit tud ez a vas.
es ha opencl teljesitmenyben megveri a geforcet, akkor lehet majd valamikor venni is fogok egyet, mert nekem az kell, asszem valahol mar emlitettem, az Arnhem a hd4200 -as alaplapi motyon is kifogastalanul hoz akarhany fps -t.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.