Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38652) imi123 válasza #45185024 (#38648) üzenetére


imi123
őstag

Hát ha valaki munkára is használja lehet hogy megéri.
Szerintem inkább érdemes megvárni a Navi-t.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#38653) Puma K válasza Dtomka (#38651) üzenetére


Puma K
veterán

[link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38654) Dtomka válasza Puma K (#38653) üzenetére


Dtomka
veterán

Lehet van aki magyarul is elolvasná....

(#38655) syberia válasza Devid_81 (#38593) üzenetére


syberia
veterán

gamer.hu

https://howbad.info/

(#38656) proci985 válasza syberia (#38655) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ebben van csusztatas, a reszvenyek csokkenese nem csak emiatt volt.

egyebkent NVnel szondaztak, hogy kb mit fogad el a piac. ha visszemlekszel az elso tesztekre, eleg sok arra volt kihuzva, hogy megkapjuk az elozo szeria teljesitmenyet ugyanannyiert + RTX, a 2080TI meg az uj teljesitmenykiraly!

az, hogy az adott teljesitmenyi szint akkor mar 2-4 eve piacon volt, abba nagyon nem mentek bele.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38657) Kolbi_30 válasza imi123 (#38652) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nekem melora jol jönne, de eppp a felretett keretbol buntit fizettem.. :DD :DD :DD

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#38658) imi123 válasza Kolbi_30 (#38657) üzenetére


imi123
őstag

Tudsz élni. :)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#38659) Kolbi_30 válasza imi123 (#38658) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Szarom le, már bebuktam, jó tanuló pénz volt..

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#38660) b. válasza syberia (#38655) üzenetére


b.
félisten

153 dolláron állt a bejelentés után 3 nappal az Nv részvény, szóval nem lesz gond. Ha árvágás lesz annak viszont örülök.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38661) Raggie válasza #85552128 (#38627) üzenetére


Raggie
őstag

Azt nem értem, hogy belepörgettem a tesztbe és majdnem mindenhol lelépi a játékokban a 1080Ti-t 1440p-ben és 4K-ban. Akkor a végén hogyhogy nem látszik ez az összehasonlító grafikonon? :F
Egyébként eléggé siralmas egy játéklistájuk van, több benne a 3-4 éves cím mint a friss...

Clint Eastwood FTW

(#38662) Raymond válasza Raggie (#38661) üzenetére


Raymond
félisten

Ha csak beleporgettel akkor perszehogy nem erted, mert lehet epp azokba "porgettel bele" ahol gyorsabb volt. Nezd meg az osszeset es akkor erteni fogod.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38663) Raggie válasza Raymond (#38662) üzenetére


Raggie
őstag

Én az értelmesebb játékokat néztem:
-AC Origins
-BFV
-F1 2018
-FC 5
-Deus-Ex:MD
-GTA V
-GR-Wildlands
-R6-Siege
-SotTR
-WolfE2
-StrageBrigade

Ezek között java részben 1440-ben és 4K-ban lelépi a 1080Ti-t a RadeonVII, nem mindenhol de többen igen, mint amiben nem.
Lehet még nézegetni 2-3-4 éves single player játékokban is, de nincs sok értelme szerintem. A GTA V-t is csak azért tartom relevánsnak mert rengetegen játszanak máig vele.
Ezeket pl nem tudom mi értelme van ma beletenni VGA tesztbe:
-DragonQuest
-Witcher3
-Civ 6
-Divinity 2
Vagy régiek vagy egyáltlán nem számít bennük, hogy mennyi az FPS ezért nem is optimalizáltak.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#38664) Raymond válasza Raggie (#38663) üzenetére


Raymond
félisten

Ez OK, de ha nem ertesz egy vegerdmenyt es a megertes erdekeben csak az osszetevok egy reszet nezed akkor hogy akarod megerteni?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38665) Raggie válasza Raymond (#38664) üzenetére


Raggie
őstag

Igaz, inkább a játékok választása az amit nem értek. :)

Clint Eastwood FTW

(#38666) b. válasza Raggie (#38663) üzenetére


b.
félisten

Civ VI egy teljesen új alapoktól épített grafikus motort használ ami rendkívül jól skálázódik a Nintendo Switchtől - a legújabb CPU és GPU ig több OS en át ( Linux, MAC, Android) szinte mindenre portolható.
Több értelme van mint az Ashes of the Singularity nek mert az egy demo semmi több, minimális játékosbázissal, CIV meg egy nagy játékosbázissal bíró neves cím.
Szerintem kell egy tesztben egy használható stratégiai játék, régen elképzelhetetlen volt enélkül egy valamire való teszt. :K
Az más tészta, hogy nem igen dolgoztatja meg a GPU-t ez a szintű grafika, amit CIV tud.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38667) syberia válasza b. (#38660) üzenetére


syberia
veterán

Ha egy akkora befektető lelécel, annak nyomós oka lehet, amit mi még nem tudunk. Az árcsökkentés mindenkinek jó lenne, ezzel nőne a kereslet az RTX vonal iránt, mert az AMD válasza még odébb van. A Radeon VII inkább csak beszólás a részükről, jobb mint a semmi.

(#38656) proci985: Szerintem úgy látták, hogy NVDA részvényben már nem buli a pénzüket tartani, és mivel így is profittal szálltak ki belőle, nem könyvelik el rossz döntésként.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#38668) Raggie válasza b. (#38666) üzenetére


Raggie
őstag

Játszottál már CIV-vel?! :)
Ha 12 FPS-el megy szinte pontosan ugyanakkora játékélményt nyújt mint ha 144 FPS-el! :D

Clint Eastwood FTW

(#38669) b. válasza Raggie (#38668) üzenetére


b.
félisten

switchre megvan. :K
teszt szempontjából mindegy, de mondjuk igazad van.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38670) b. válasza #45185024 (#38535) üzenetére


b.
félisten

hallod Pepeeeee ez azért hagy kívánni valót maga után :DDD : [link]
kacagjunk együtt az RTX hűtőjén én azt mondom :D[link] vs [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38671) #00137984 válasza b. (#38670) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szerintem ez nem vicces... :F Nagyon hamar átlépi a 80fokot a GPU (majd a 90fokot...), miközben a ventik 1500 rpm felett egyre zavaró szinten hangosak. MSI GTX 1070 AERO a blower hűtés ellenére közel sem ennyire melegedett, miközben a zajszint inkább szélzajos volt és nem volt zavaróan hangos. Mégis kapott hideget-meleget az a hűtés...

[ Szerkesztve ]

(#38672) proci985 válasza #00137984 (#38671) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

3000 rpm.

vizhutessel vegulis be lehetne vallalni

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38673) TTomax válasza proci985 (#38672) üzenetére


TTomax
nagyúr

Persze csak akkor ha fel is ül a blokk ami lesz egyszerű,nem véletlen van grafén a gpu meg a hűtés között,ugyanis annak van vastagsága ami nagyon kell ha nem egy egybefüggő felületet kell hűtened.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#38674) b. válasza #00137984 (#38671) üzenetére


b.
félisten

Persze hogy nem vicces, csak nézd meg a kommentet amire válaszoltam, azért írtam
.A kollega fikázta az RTX FE hűtését milyen gagyi meg milyen jó lesz a Radeon7 hűtése, vapor kamra meg minden. 3000 RPM@ 60 fokos GPU nál. és 50 dB zajszint , ami ahogy romlik a ventik állapota csak romolni fog. Remek, igazi mestermunka 700 $ áron.....

proci985 : a gyári AMD től rendelt Radeon 7 re 1 év gari van csak, ráadásul le van ragasztva matricával.Vagy gari vagy vízhűtés azon. A CS gyártóknál nem tudom van e matrica a hűtésen.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38675) proci985 válasza TTomax (#38673) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

egyre jar az agyunk. :K :R

Nalad nem tudom mennyire szempont a csend, de nalam kritikus.

(#38674) b. : az egyik kartyam egy asus 290X matrix platinum ami overclockers dreamkent volt leirva. es le volt matricazva a csavar.

a masodik kartyamnak annak ellenere nem matrix lett, hogy a vizhutes miatt kreativnak kellett lennem a csatlakozokkal (el volt tolva a matrix blokk csatlakozasi pontja amit ket 90es csatival tudtam megoldani)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38676) #00137984 válasza b. (#38674) üzenetére


#00137984
törölt tag

Pepeeeee szerintem az RTX 2060 hűtését bemutató videóra utalt vissza. [link] Nekem az szimplán humoros volt az idétlen megoldások miatt... :) Az a hűtés viszont kétségtelenül müködik több-kevesebb hatékonysággal. Ez a Radeon VII hűtés viszont hatékonyságban és zajszintben egy kész katasztrófa... :F

[ Szerkesztve ]

(#38677) b. válasza #00137984 (#38676) üzenetére


b.
félisten

Jó szerintem hagyjuk ezt , tök mindegy mire utalt vissza és mire nem. olvasd el a kommentet. itt : [link] ennyi.EGO-ból nem volt hiány, szeretnék reagálni k rá így utólag ha megengeded.Köszönöm.
Ehhez képest nem több kevesebb, hanem jóval több hatékonysággal működik még azon is, a 2080 karin pedig össze se hasonlítsuk....

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38678) b. válasza proci985 (#38675) üzenetére


b.
félisten

Ha megnézed még ezt, azért elég röhejes a garancia is, hogy a Sapphire, a fő partner és maga az AMD is csökkentett garancia időt ad,( 1 év ? lol) míg az" NV bérenc" MSI például 3 évet..


Ha jól tudom Asus/ Giga / MSI / AMD matricázza a csavart. A többit nem tudom.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38680) velizare válasza Raggie (#38663) üzenetére


velizare
nagyúr

most ízlésről vitatkozunk?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#38681) Devid_81 válasza b. (#38670) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A huto maga nem rossz teljesen sz@r, csak epp nem 300Wattos kartyahoz volt jo dontes. :U
Fizikai meretekben kicsit jobban elkellett volna rugaszkodnia az AMD-nek, inkabb csinaltak volna az egeszet magasabbara, ha mar nem akartak elterni a 2 slotos designtol, es maris tobb holeado feluletet kapott volna a hutes.
Magasabb alatt is kb olyasmit ertek mint az MSI csinal az Gaming X szeriaval.
Nyilvan megvan az oka a mostani fizikai meret korlatozasanak, be kell fernie kisebb hazakba is stb.
Bar igazabol ott tartunk, hogy a kartya elmelegszik bench-table-en is, szoval adott az AMD a sz@rnak egy pofont. :W
Raadasul az egyetlen nyitottabb resze a ref hutesnak a kartya aljan van, ami az alaplapra fujja ra a meleget, mar amennyire van ott hely...a tetejen meg egy nagy batar logo miatt elfedtek a valamire valo lehetoseget, hogy a forrosag tavozzon.
Szal jah, maradtunk ott ahol eddig is voltunk, a ref hutes a csili vili 2-3 ventik ellenere arra jok, hogy eppen "hutsek" a kartyat 80-90 fokon de masra nem :(

...

(#38682) b. válasza Devid_81 (#38681) üzenetére


b.
félisten

Hat igen ,egyetértek.Az ember meg elmenne a hang mellett,ha hatékony lenne,de Furmark alatt 95 fok egy tesztdeszkan az sok.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38683) HSM válasza Devid_81 (#38681) üzenetére


HSM
félisten

Pont ezaz.. Rátettek 3 batárvastag ventit 3 vékonyabb helyett. Így nem maradt hely elég lamellának, tehát a nagy ventiknek sok levegőt kell mozgatni ami értelemszerűen hangos. A logós marhaság is pont, legalább vették volna kicsit kissebb méretűre. :F
Az a szomorú, hogy tényleg nem sok hiányzott, csak kicsit alaposabb átgondolás, hogy egy szuper hűtést kapjon, az anyagot határozottan belerakták hozzá. :(

[ Szerkesztve ]

(#38684) proci985 válasza Devid_81 (#38681) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

en fenntartom, hogy kb pci szabvanyon belul ennyit lehet csinalni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38685) #04430080


#04430080
törölt tag

Még tart a felesleges vita a felesleges termékről? :DD

(#38686) #45185024 válasza b. (#38670) üzenetére


#45185024
törölt tag

2400 fordulatig az egy teljesen elfogadható hang.
Maga a karakterisztikája messze nem a zavaró mintát mutat. Inkább a szélzaj.
Bemegy az ember wattmanba beállítja maxnak a 2400 at úgyis házba lesz nem egy mérőasztalon.
Az hogy egy teszt bemutatja hogy van egy már nem elfogadható tartomány is hát legyen, ettől még nem ezen használják.
A Baj ami a tesztekkel van az a szememben továbbra is az hogy nem mer 3 csúszkát arrébtolni mert ő in stockot akar mérni, mérjen csak az nem az embereknék a helyesen beállított kártyák teljesítménye lesz.
Mindazonáltal van baj, de az nem ez hanem hogy watmannal nem lőtték helyesen össze legalábbis nexuséknak sikerült kiakasztani.
Én teljesen másban látom a termék hibáját.
Mégpedig abban hogy csak 16 GBnál tudják kihozni ezt a sávszélességet.
miért nincs egy 4 stackos 8 GB os olcsóbb kártya, nem hiszem el hogy nem lehet ezt kifájtolni a HBM gyártókkal évek óta...

(#38687) b. válasza #45185024 (#38686) üzenetére


b.
félisten

elég furcsa dolgot kell leírnom,de egyetértek veled, nagyjából. :R
Egy 700 dolláros kártyánál azonban nem szabadna ilyen hangon mennie. a urmark alatt mért 95 fok 3000 RPM mellett kifejezetten ijesztő. Valószínűleg óvatosan kell bánni a wattmannel, mert írják a fórumokon hogy kártya valami oknál fogva random dobálja el az órajeleket, 1300- 1700 között ami kihat a framerate-ra és nem tudják az okát. Ez a tezstek alatt is látszik egyébként.
A startra már támogatnia kellett volna a VII karit a wattmannek, nem más egy egyedi profilt is kaphatott volna, ha már ez a top.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38688) Petykemano


Petykemano
veterán

Érdekes gondolat

És tényleg úgy van: BF5
Az nvidia kártya rángatja a CPU-t, míg a az amd egyenletes terhelést ad.

Jó, ebből persze nem vonnám le azt a következtetést, hogy "Nvidia is dooomed"
De az biztos, hogy az nvidia már most nagyon várhatja az AMD 12 és 16 magos processzorainak eljövetelét.

Egyébként ha ez a "rángatás" vezet a kártya erőforrásainak jobb kihasználásához, hajrá! (Persze nyilván az AMD nem tudja ezt megtenni, mert az vezérlés a gpu-n van, nem a driverben)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#38689) b. válasza Petykemano (#38688) üzenetére


b.
félisten

Frostbite már ilyen jó ideje Nv kártyákkal sajnos.Itt [link]Abu ki fejtette mi a helyzet vele.
Csesznek az alapoktól memóriamenedzsmentet írni.Mondjuk amíg ilyen tré a dx 12 módja addig mindegy is.

Más:
nem tudom , hogy ez igaz e, de nem hinném, hogy jót fog tenni AMD nek ha tényleg kidobja NV :

[GTX1180]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38690) Raymond válasza Petykemano (#38688) üzenetére


Raymond
félisten

Nem NV-s problema, lasd az RX580 es GF1060 grafikont:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38691) Petykemano válasza b. (#38689) üzenetére


Petykemano
veterán

Mit fog tenni az Nvidiának?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#38692) #04430080 válasza b. (#38689) üzenetére


#04430080
törölt tag

Ez inkább az NV RTX kártyáinak fog rosszat tenni, nem az AMD -nek.

(#38693) Yutani válasza b. (#38689) üzenetére


Yutani
nagyúr

Igazuk van a kollégáknak, az AMD-t nem érinti, a VII-ből csak annyit szállítanak, amennyit a kíváncsi emberek és a fanbouy-ok felvesznek. ;)

Azonban reszkess ReTeX, jön a GTX 1180! ;]

#tarcsad

(#38694) b. válasza #04430080 (#38692) üzenetére


b.
félisten

jelenleg az RTX árcsökkentése vagy ez mellé egy olcsóbb széria kiadása a megoldás Nvidiának a Samsung 7 nm generáció megérkezéséig, mert ugye az RTx széria finoman szólva is anyagi és befektetői csalódás. Tételezzük fel, hogy valóban nem tudják lényegesen olcsóbban gyártani az RTX karikat, de egy kisebb Turing GPU-t RT mag nélkül igen.Esetleg el tudnám még képzelni azt is, hogy az 1660 Ti fölé jön valamivel.vagy pedig lesz egy felsőházas termékük RT nélkül .

Nvidia ezt nem feltétlenül AMD ellen szánja, szerintem őket abszolút nem fogja zavarnia radeon 7 semmilyen formában,de a cég értékének a csökkenése igen.
Tippre 130 % körül szeretnék megtartani a 2017 év elejihez képest.
Lehet , hogy az egész csak egy B terv lett volna a Navira válaszul, ha az kb 2070 szintű lesz a pletykák szerint az első körben maximum. Az is lehet nem lesz belőle semmi.csak érdekességként tettem be. ha kiadják az nem jó most a Radeon megítélésének, ah netán 2080 sebességű lesz és mondjuk 500 dollár, 200 watt alatt s a többi...Jensen képes rá mint tudjuk...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38695) #04430080 válasza b. (#38694) üzenetére


#04430080
törölt tag

Én mondjuk el is várnék még valamit az 1660Ti fölé, 256bit + 8GB VRAM kombóval RT nélkül 400 dolcsi alatt. A kérdés inkább az RT jövője, ha nem fogy hozzá a HW és inkább az RT nélküli vonal lesz a kelendőbb.

(#38696) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Remélem az 1160ti ára hamar beáll és nem lesz több mint az 1060, ha már a vegák nem akarnak 100k alá menni.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#38697) Raymond válasza GodGamer5 (#38696) üzenetére


Raymond
félisten

Nincs miert beallni neki. Kijon olyan 279-299EUR-ert (a "gamerebb" valtozatok 300 felett) es ennyi. Van meg eleg 1060-as raktaron 200-250 kozott, nincs miert olcsobbnak lenni a (spec-ekbol itelve) +20% teljesitmenyt nyujto 1660Ti-nek. Majd ha elfogytak a 1060-ak.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38698) Raymond


Raymond
félisten

Egy ajandek Pepeeeee-nek hogy legyen mit beszurkalnia a topic-okban amikor csusztatni akar es a Radeon VII verhetetlenseget akarja illusztralni:

Tudom hogy ez csak egy update-elt kep ugyanarrol amit a Vega64-hez hasznalt eddig, de legalabb nem kell kivagnia a videobol, en mar megtettem helyette :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38699) #04430080 válasza GodGamer5 (#38696) üzenetére


#04430080
törölt tag

Marad 300 euró fölött, és ezzel marad is a kérdőjeles kategóriában.

(#38700) Petykemano


Petykemano
veterán

bad ram

Meg Nem erősített forrás alapján.egy oem leállította az nvidia desktop kártyák forgalmazását a magas hibaráta miatt. Persze mindenki a ramra gondol.

Feltéve, hogy úgy volt, ahogy adoredtv állította, Vajon állhat a gddr6 a Navi elhalasztása mögött?

(Micsoda clickbait szöveg, hahaha)

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.