Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37701) #85552128 válasza #45185024 (#37697) üzenetére


#85552128
törölt tag

Van benne RT is vagy miért a 2080-hoz hasonlítod ?
Ez gyakorlatilag egy 1080 Ti ellenfél több memóriával - annyiért mint az megjelent lassan két éve...

[ Szerkesztve ]

(#37702) DudeHUN válasza b. (#37698) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Ez kevés az Nvidia ellen a gaming piacon szerintem is sajnos.

Gamer for Life

(#37703) Locutus válasza Raymond (#37700) üzenetére


Locutus
veterán

Csak nehogy megint 2x fogyasztással...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#37704) FollowTheORI válasza Locutus (#37703) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Pedig az garantált... még 7nm-en is. :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#37705) t72killer válasza #45185024 (#37697) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez ugye egy fillérrel se olcsóbb a 2080-nál (nem illik ám amcsi nettó árat EU bruttóval hasonlítgatni;)), és ezzel kapcsolatban meg engedtessék meg egy cseppnyi kétely:

"The performance slides released by AMD, indicate that the Radeon VII is faster than GeForce RTX 2080 in selected games."

Egyébként persze, jó, hogy a 2080 széleskörű elérhetősége után fél, illetve a szintén pont ebben az árkategóriában mozgó 1080Ti után KETTŐ évvel képesek kiadni a kártyát.

3840 feldolgozó - hmm, miért is vágták meg a Vegát? Akkor ez most csak attól lesz gyors, hogy a 7nanós tech határára tépik az órajeleket és nem hagynak egy deka tuningot se benne? (Tudom, a Turingban sincs, csak ugye ez adhatna némi előnyt)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37706) b. válasza t72killer (#37705) üzenetére


b.
félisten

a bemutatott 3 játékból 1 AMD -s cím volt ahol gyengék alapból az nvidia kártyái,a sima vega 64 szinte befogja a 2080 kártyát. ( SB) +Vulkan amire kb 2019 ben egy normális játék sem várható. 2080 ban ott van az RTX is, mint egy plusz ficsőr.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37707) -FreaK- válasza Locutus (#37703) üzenetére


-FreaK-
veterán

25% more perf. on same power.
Ez így nudli szerintem. Nekem a fogyasztás volt az egyik fő bajom a Vega-val.

Csak nekem tűnik úgy, hogy ez megint a végletekig kihegyezett történet lesz, mint a Vega? kitolták az órajelet amíg tudták, csak hogy minél jobban teljesítsen az Nv mellett.

(#37708) FollowTheORI válasza -FreaK- (#37707) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Majd a Navi... :D

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#37709) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

A radeon 7 lesz az uj vga kartyam elkezdtem sporolni ra. 16 gb hbm 2 ramok 7 nm. Rtx 2080 szint.

(#37710) -FreaK- válasza FollowTheORI (#37708) üzenetére


-FreaK-
veterán

Úgy úgy, majd a Navi. Aztán majd a ...., utána meg majd a .... !

Mellesleg az a mese is milyen szép volt a HBCC-ről, amit Abu-tól hallottunk hetekig/hónapokig.. persze a nagy memsávszél miatt kell a 16gb. Áh, hagyjuk is.

(#37711) imi123 válasza ->Raizen<- (#37709) üzenetére


imi123
őstag

Majd add oda a Ph-nak tesztelni. :DDD

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#37712) #85552128 válasza -FreaK- (#37707) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ezen csodálkozok én is, 14nm -> 7 nm + dupla sávszél 'oszt olyan szinten lesz mint a konkurencia két éves 14 nm-es kártyája.
Ennek így, ennyiért annyi értelme van, hogy az Instinct selejteket is eltudják adni pár fanboy-nak gémernek...

Sőt, a jövőre nézve ez így k*rva gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#37713) t72killer válasza ->Raizen<- (#37709) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kiváló bányászkari lesz...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37714) GodGamer5


GodGamer5
addikt

7nm Vega

[link]

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#37715) hokuszpk válasza FollowTheORI (#37708) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem lesz Navi.
a VIII a vegso megoldas.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#37716) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Engadget:

"The Radeon VII will be available on February 7th for $699, and as a bonus you'll get Devil May Cry 5, Resident Evil 2, and The Division 2 in the box."

Jatekokkal?

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#37717) b.


b.
félisten

Az a kérdés , hogy NV erre szánja válaszként a most bemutatótt AMD nek - szerintem nem, mert minek-egy X %*kal olcsóbb 1180 kártyát amit mutogatnak pár napja. mert akkor ezt kb AMD lehuzhatja a WC-n.
És jensen képes rá...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37718) b. válasza Kicsimix (#37716) üzenetére


b.
félisten

2080 hoz is van, Anthem és BF5.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37719) Raymond válasza b. (#37717) üzenetére


Raymond
félisten

A Vega 56-ra se kellett volna nagyon valaszolni megis lett a 1070Ti mert "Fuck you, that's why!". Konnyen lehet hogy itt is lepnek megint valamit, de oszinten szolva a mostani 2080 arak mellett nemigen van miert.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37720) t72killer válasza b. (#37717) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az extra technológiák (CUDA, G-Sync, 3DVision ...) és a hosszabb support miatt az azonos teljesítményű nvidia karik hagyományosan egy kicsit drágábbak szoktak lenni, azaz azonos áron szvsz még így is jobban vinnék a 2080at.

A fogyasztásra leszek nagyon kíváncsi.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37721) VTom


VTom
veterán

Pár hónapja mindenki köpködte a ray tracinget, hogy mekkora vicc, most meg azt vicces ugyanezektől a fórumtársaktól olvasni, hogy az biza egy fícsör :K A nádszál is mindig arra hajlik, amerre a szél fúj :)

Én sajnálom, hogy elmaradt a meglepetés a pirosaktól. Ryzen bejelentés nem volt/lesz?

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#37722) tailor74 válasza VTom (#37721) üzenetére


tailor74
őstag

+1 :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#37723) b. válasza VTom (#37721) üzenetére


b.
félisten

hát legyünk őszinték ez a radeon 7 egy 1080 TI így RT nélkül, ha egyáltalán hozza azt a teljesítményt, igaz abban csak 11 GB ram van , de garival 150 K az aprón.és még az is lehet hogy kevesebbet eszik, mint ez.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37724) TTomax válasza b. (#37723) üzenetére


TTomax
nagyúr

+1 de az nem tudja a freesync.... ja de már azt is tudni fogja... :DDD

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#37725) HSM válasza TTomax (#37724) üzenetére


HSM
félisten

Kb. háromévnyi piac-szívatás után most már nagy kegyesen hajlandóak végre támogatni egy NYÍLT IPARI SZABVÁNYT, ami nekik kb. pár sornyi kód a driverben. :W

[ Szerkesztve ]

(#37726) VTom válasza b. (#37723) üzenetére


VTom
veterán

Vagyis elértek arra a szintre, ami felett már csak az $1200-os 2080Ti, és a $csillió-s Titan van, amit kb. a rambustibi venne meg, ha pirosra festenék (no offense ;) )

Mi ezzel a baj? Tekintve, hogy a vega 64 1080 szint, ez egy derék előrelépés tőlük. Az árazás lehetne jobb.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#37727) tailor74 válasza b. (#37723) üzenetére


tailor74
őstag

RT nélkül a 2080 is csak egy 1080ti, néhol még annyi sem... Ja, és kevesebb memóriával..
Egyébként pedig mindegyik túlárazott a vásárlók túlnyomó többségének. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#37728) ->Raizen<- válasza VTom (#37726) üzenetére


->Raizen<-
veterán

5 evig biztos nem fogynek ki a vrambol. Hbcc powaa ;

Tragikusak mar az nv driverek a cs go laggol a doom 2016 is tearingel akad felbontast kell fhdra visszavennem majd vissza 2k ra ekkor javul meg stb.

[ Szerkesztve ]

(#37729) b. válasza tailor74 (#37727) üzenetére


b.
félisten

Így van.Ezért jó a már pár éve piacon lévő 1080 TI ezzel a teljesítménnyel, mert nagyon leesett az ára.Már aki használt piacot is bevonja.

VTom: ezzel az a gond, hogy a 2080 ban van egy ficsőr amiért valaki hajlandó adni több pénzt van aki nem. Aki nem az miért venne 240 K ért egy Radeon 7 kártyát ha 150 K egy 1080 TI garanciával 11 GB rammal ugyan ezzel a teljesítménnyel a használt piacon? ( már ha tudja egyáltalán az 1080Ti teljesítményét majd a gyakorlatban a VII, ami iránt vannak kétségeim)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37730) TTomax válasza HSM (#37725) üzenetére


TTomax
nagyúr

Meg egy jó erős évvel hamarabb dobták piacra ugyebár...az akkor vásárolt Asus ROG monitorom már több mint 5éves,egy fillért sem bántam meg belőle amit rá költöttem,de a mostani gsynces monitorom is már másfél éves,és de nagyon nagyon megérte amikor átmenetileg 1050ti volt a gépemben.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#37731) HSM válasza TTomax (#37730) üzenetére


HSM
félisten

Semmi nem akadályozta volna meg őket, hogy támogassák a saját megoldásuk MELLETT az ipari szabványt is a kezdetektől, mint ahogy most teszik.... :(
Nekem nincs bajom a saját megoldásokkal, azzal van bajom, ha az kényszerítve van, ipari szabvány megoldással szemben, mesterségesen korlátozva a vásárlók döntési szabadságát.

[ Szerkesztve ]

(#37732) b. válasza HSM (#37731) üzenetére


b.
félisten

Papíron ők sem így tervezték. Elméletileg 50-65 dollár felára lett volna a Gsyncnek és egy jóval komolyabb követelményrendszernek kell megfelelni ott mint a sima Vesa szabvány vagy akár a Freesync. azaz az ember röhögve kiperkálta volna a plusz 20 K-t egy gsynces monitorért .
Aztán a gyártók nem így akarták, hanem prémiumként elkezdődött rajta nyerészkedés ami az utóbbi 1 évben horribilis különbségre nőtte ki magát a 2 sync között. Ezért lépett most NV, mert egyre kevesebb fogyott a gsyncből és a gyártók ki akarták hoznia költségeket ebből az egyre kevesebb eladásból is. Saját magukat keverték bele egy ördögi körbe, mert azért emeltek árat hogy vissza jöjjön a gyártási különbség csak közben egyre kevesebb fogyott amit megint árkülönbség növeléssel/ emeléssel oldottak meg.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37733) TTomax válasza HSM (#37731) üzenetére


TTomax
nagyúr

Persze ezt mind nem sikerült volna véghez vinni ha a Fiji és a Vega alternatívát nyújtott volna.Az AMD pont olyan hibás,hiszen az által létrehozott igényt nem tudta kiszolgálni.Az már csak hab a tortán hogy a freesynces plecsnit mindenféle hulladék panellal ellátott monitorra is rányomták,hiába így kell brandot építeni...Ha tökös grafikus megjelenitökkel jött volna az AMD akkor az nV gyorsan elbukott volna,de nem ez történt,ha három évvel késöbb is de mégis csak támogatja az nV a szabványt,meg is fog látszani az év végi elszámoláskor.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#37734) HSM válasza TTomax (#37733) üzenetére


HSM
félisten

Ezzel egyet értek, szerintem is jóval komolyabb követelmények mellett lett volna szabad csak a FreeSync plecsnit odaadni. Oké, legyen minden Vesa Adaptív sync monitor támogatva, meghajtva, de valahogy ki kellett volna szűrni a silány minőségű megvalósításokat.

Nem is feltétlen a panellel láttam én a gondokat... Sokkal inkább az elektronika nem volt szvsz sok esetben a helyzet magaslatán FS-el (pl. overdrive).

Ugyanakkor ez nem menti fel a másik céget, hogy nem támogatta az Adaptív sync Vesa szabványt.

[ Szerkesztve ]

(#37735) #45185024


#45185024
törölt tag


Tehát jól értem e :D azok a fanok akik a Radeon VII-et veszik 1 TB/sec sávszéleséggel és 16 GB memóriával és Shader Model 6.5-el
de azok nem fanok aki 448 GB/seccel 8 GB-al és Shader model 6.3-al kártyát vesznek...
öö Ahhaaaaa..
Sokkal nagyobb a felhasználási területe. CPUknál is van az a hatszög amikben mutatják a területek erősségét majd lehet itt is bevezetik ezt.
itt is leírom a 4 8 k tartalom szolgáltatás és a tavasszal microsoft által megjelenő MI API.
Hogy nincs benne tensor mag ? Miért Ti nem épp ki akarjátok venni a Tensor magokat az 1180-ból ?
és akkor majd helyette adtok hozzá shader model 6.5-öt és esetleg ha szerencsétek van memóriát is és mindenki vígan mély tanul. ami a next gen őrület lesz...
Senki nem mondta azt hogy az RT-nek nincs értelme, azt mondta ezen a memória mennyiségen és sávszélességen nincs értelme,
.csak nektek még kell hozzá egy kártyageneráció mint látszik.
Azt is sokan megkrtizálták hogy 7 nm hát kérem senki nem tiltotta le NVnek hogy csináljon 7 nm-ert és ilyen áron adja. csak NVnél a HBMes kártya az 1-2 ezer dollár szokott ugye lenni...de néha 4
Az árról még nem vitáznék amíg meg nem jelenik mert mint a videokardz elmondja még nem tudni hogy kártya vagy kártyacsalád lesz, ez utóbbi esetén ugye lehet olcsóbb megoldás is.
Tehát nem az a lényeg hogy a brigádba megveri a 2080-at nagyon az nyílván egy AMD cím ami két GPU esetén megmutatta hogy 90% felett skálázódik tehát így is lehetne programot írni de jobb nekünk ugye a DX11 es játékmotorokba :N mert a 11 az amíg azt nem mondjuk halhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#37736) do3om


do3om
addikt

Most volt időm megnézni a tegnapi dolgokat.
Az lett amit tudtam előre, Aki a Navit várja az karácsonyra megveheti.
Ez az uj kari meg.... nagyon bejött nekik az 480-580-590 vonal, most Vega 56-Vega VII-lesz még folytatás ;]
De most több a ram, ami elméletileg jó, izé...felesleges náluk?
Ezt kihozni fele csíkszeléssegen, összeválogatott játékokkal amiben van mit felhozni sebességre.

Kér ember szerintem összeborulva pityereg, kicsit vissza is vettek az arcból ahogy látom de annyira idegesítősek voltak hogy sajnos elmondhatom megérdemelték. Amit összehordtak az sok volt. :(

Egy dologra majd még kíváncsi vagyok a gyártók mennyire fognak nem rá ugrani, húzzák e majd a custom modellek megjelenését mert nem mernek építeni rá. Illetve a készletek amik majd lesznek vagy pont nem lesznek.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#37737) b. válasza do3om (#37736) üzenetére


b.
félisten

állítólag limitált példányban lesz csak elérhető, ami leesik fentről abból lesz ez a kártya, ezért is nem fűznék az árhoz nagy reményeket, plusz varra is kíváncsi vagyok valóban hozza e a 2080 teljesítményét, mert szerintem ez 1080 Ti lesz inkább.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37738) b. válasza #45185024 (#37735) üzenetére


b.
félisten

mi nem akarjuk kivenni ,meg szerintem a tegnapi nap után Jensen sem fogja, nem fog különösképpen reagálni erre semmivel, max tavasszal megvágja egy kicsit a 2080 MSRP-t ha egyáltalán szükséges lesz Bár az ő ki ha én nem hozzáállása eredményezhet egy 1180 kártyát vágott áron de ez függ attól is, valóban majd mit tud felmutatni a kártya a játékok alatt mert ha csak 10 % kal elmarad a 2080 tól akkor kb mindegy.

Figy ez a kártya elvonatkoztatva az nvidiától csak a családon belül nézve adott nektek 25 % teljesítményt növekedést kb 40-50 % áremeléssel @300 wattos fogyasztással. ( valaki tegnap írta hogy az MI50 64 wattot fogyaszt IDLE-ben ? lol).+ 8 GB HBM et lehet fényezni , csak felesleges, ilyen áron. Akkor már inkább az RTX természetesen szerintem ráadásul 650 Eurótól van . tegnap Raymond belinkelte az Nv találgatósba hogy az MSRP áráig a 2080 ból pontosan 12 darab verziót vehetsz, annyi van a meghirdetett MSRP alatt, mert elfogytak a pascalok( 1080TI-1080) a boltokból, lejjebb lehet vinni az árakat Ha elmegy az 1070 és a Ti is akkor a 2060 is 300 dodóra leül, mert elméletileg a 2060 FE is 50 dollár felárat tartalmaz.
Shader modell 6.5 jön Turingra is, azzal tisztába vagy ugye AI specifikus amiben Turing elég jó..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37739) do3om válasza b. (#37737) üzenetére


do3om
addikt

Meg mint írtam ha nem lesz belőle elég akkor a customok nem építenek rá, adják tovább a refet.
A ref hűtések meg mindíg olyanok mindkét gyártónál hogy jaj de jó lesz ez jól néz ki, aztán a gyártók bebizonyítják hogy mennyivel jobbat is lehet.
Tényleg fogyasztás valóban marad fele csikszélen is ugyan annyi? Mert akkor megint túl tolták, persze megint muszáj volt, mert igy is kevés lett.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#37740) t72killer válasza #45185024 (#37735) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Te shader demókkal és vram sávszél-tesztprogikkal játszol?

#37741: sztem amúgy jó kis kari a vega64hez képest, csakhát a szokásos gyakorlati AMD-s bakikat még a csilivili sávszél ellenére se tudták maguk mögött hagyni (fogyasztás/teljesítmény, valszleg idle fogyasztás), amihez újonnan hozzáadódik az ár/teljesítmény...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37741) mormota79 válasza t72killer (#37740) üzenetére


mormota79
tag

Hagyjad, valaminek örülniük kell a tegnapiból ha már nem azt kapták és főleg nem annyiért amit vártak.

(#37742) do3om válasza #45185024 (#37735) üzenetére


do3om
addikt

Te nagyon nagy ott vagy az AMD mondavilágában igy megkérdezném mert lehet rosszul emlékszem:
Nem azon hájpoltál hogy a vega utóda ami csak prof szintre jön ha lejönne gamerbe odabaszna mindennek 7nm-en?
A navi meg vinné a közép felső kategóriát?
Vagy nem jól emlékszem?
:U
Mert most ha ez a csúcs hbjemes vega 7 a 2080-at fogja majd egyszer talán ostromolni, akkor a navi mit fog ha megjelenik ráadásul talán év vége fele?
Talán addigra kijön az ellenfele is az 2050 :D

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#37743) Raggie válasza b. (#37738) üzenetére


Raggie
őstag

A 699 és 599 USD közötti különbség hol 40% áremelkedés??
Érdekesen számolsz...

Clint Eastwood FTW

(#37744) Raymond válasza Raggie (#37743) üzenetére


Raymond
félisten

Gondolom arrol van szo hogy a Vega 64 per pillanat 439-449-459EUR (az utobbi raadasul a Nitro+) a Vega VII pedig jobbik esetben 699EUR, realisabban viszont 719EUR lesz.

Vagy ha USA arakat nezel akkor 399-499USD vs 699USD.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37745) Raggie válasza Raymond (#37744) üzenetére


Raggie
őstag

Persze, de ez nyitó ár.
Amikor az RTX2060 áráról van szó, akkor ez a válasz rá legalábbis...

Clint Eastwood FTW

(#37746) Raymond válasza Raggie (#37745) üzenetére


Raymond
félisten

Nem ertem ezzel mit akarsz mondani. Arra akartam ramutatni hogy nem 599->699 amirol szo van hanem 399->699 es 499->699 (57% es 40%). Az hogy nyitoar vagy sem lenyegtelen. Ezen az aron (699USD netto es 719EUR brutto) jon egy olyan piacra ahol ott a 700EUR alatti 2080-ak es a 450EUR Vega 64-ek.

A 2060 valos custom nyitoara pedig majd kiderul a jovo heten, de az FE-t nem kell talalgatni, az 369EUR: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37747) b. válasza Raggie (#37743) üzenetére


b.
félisten

A vega 64 hez néztem amit írt Raymond is.Szerintem jól számoltam . 50 % áremelkedés az MSRP ár.
A Vega 64 az 440 $ ha jól tudom a radeon VII pedig kb 699$ ( ez 58 % áremelés jó esetben 30 % teljesítményért.)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37748) Raggie válasza b. (#37747) üzenetére


Raggie
őstag

Persze Radeon oldalon hasonlítjuk az aktuális árat akkor is ha az nyitó ár, a másik oldalon meg majd ha lemegy/beáll. Nincs kettős mérce...

Lesz ez is olcsóbb ha majd nem lesz újdonság. A Vega64 nyitó ára 599 volt, a mostanié 699, szerintem ez kb 15%-os áremelkedés kb 25% teljesítmény emelkedésért.

A GTX1060 nyitó ára 249 USD az RTX2060 nyitó ára 369 USD. Itt 48%-os áremelkedés volt kb 30-40% teljesítmény emelkedésért. Ez rosszabb szerintem.

Clint Eastwood FTW

(#37749) Raymond válasza Raggie (#37748) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tudom hogy lehet ezt nem erteni. A kartya nem vakuumba vagy a multba erkezik hanem a jelenlegi piacra a jelenlegi arakkal. Az hogy mi mibe kerult masfel eve lenyegtelen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37750) Raggie válasza Raymond (#37749) üzenetére


Raggie
őstag

De miért csak AMD-nél lényegtelen?

Clint Eastwood FTW

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.