Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37151) Televan74 válasza b. (#37150) üzenetére


Televan74
nagyúr

AMD -nek egy jó középkategóriás termékre van szüksége.Feleslegesen nem fog görcsölni a top kategórián. A 7nm -es Turing szerintem árban megint lép egy szintet feljebb,főleg ha hozza a tudás konkurencia nélkül. És a top kategória a megfizethetőből átmegy a luxus kategóriába. Konkurencia hiányában az Nvidia annyit kér érte amennyiért még épphogy elviszik. A kialakult helyzeten az Intel sem tud majd segíteni,mert nekik inkább a cpu mellé kell egy erősebb saját fejlesztés,nem mondom hogy nem lesz tőlük desktop kártya,de messze nem fogja hozni azt a áttörést amit sokan várnak tőle.

Persze én is haza beszélek,hisz nekem egy eléggé erős középkategóriás kártya kell megfizethető áron 1080p felbontásra.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#37152) b. válasza Televan74 (#37151) üzenetére


b.
félisten

meglátjuk még ez nagyon nehéz dolog és kérdés, meg az is kérdéses, hogy valójában mennyibe fognak kerülni mindkét oldalon a termékek. NV nél az RTX előállítási költsége többszöröse a pascalénak, de ha kijön belőle a tensor és RT mag akkor valószínűleg sokkal kisebb és olcsóbban gyártható lesz. Nem csak azért kerül ennyibe az RTX mert hogy sokat akar keresni rajt NV hanem az egyik legdrágábban előállított termék talán amit így behoztak consumer vonalra. Annyit mindenképpen megpróbáltak összehozni, hogy a 2070 ( GTX 1080) és a 2080 ( 1080TI) nem lett rosszabb árérték arányú. azaz azon az áron kapod a teljesítményt, mint pascalnál.
Ha 7 nm eléri Nv is akkor könnyen mondhatják hogy teljesítmény előnyt feláldozva konkirálnak az AMD vel középkategóriában, akár jobban megvágott felső kategóriás GPU val , mint ahogy ezt szokták is tenni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37153) Televan74 válasza b. (#37152) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem az a bajom hogy egy árban van a régi és az új,ugyan abba a teljesítménybe. Ha nem hogy a 2070 -nek a régi helyén a 150.000Ft -os kategóriájában kellene lennie. Helyette ott a RTX2060 lesz, és hozzák az alacsonyabb szériába a 11xx -es kártyákat.Pascalt még egy évig nyugodtan lehetett volna árusítani,semmi szükség nem volt játékok terén a RTX -es kártyáknak.Bőven elég lett volna bevárni az AMD -t a 7nm -es Navi -val és akkor kiadni a 7nm -es Turing csodákat. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#37154) b. válasza Televan74 (#37153) üzenetére


b.
félisten

igen ez egy lehetséges probléma. Mondjuk ha valaki lesz@rja hogy hívják a kártyát , csak a teljesítményt nézi akkor mindegy. Ha jövőre az Nv 3050 lesz 1070 teljesítményű és adják 60 K ért hát akkor lesz az mindegy.
AMD ezt megoldja úgy, hogy teljesen átnevezi a kártyáit. Vega 56 az RX után , most meg valami 3080.meg hasonlók.
Nv nél meg jön úgy látszik egy másik széria is az RTX mellé, az meg mondjuk nem gond, ha olcsóbb, még ha elég meglepő is. Én örülök neki.( Én az 1070 karit dobnám ki a helyükben 1160 ként 300 dollár alatti áron :D)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37155) proci985 válasza imi123 (#37148) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, hat az 1800X megjelenese elott en is igy voltam.

mondjuk en ki tudok varni, a 290X x2 meg szepen birja ahol megy a CF.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37156) imi123 válasza proci985 (#37155) üzenetére


imi123
őstag

Hát ha én mondjuk azt nézném hogy mivel játszok legtöbbet akkor egy 290-el vagy GTX780-al is ellennék. De azért néha rám jön a játszhatnék a BF4-en kívül mással is. :)
Főleg ilyenkor év végén van időm előszedni az év közben bezsákolt gameket.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#37157) HSM válasza imi123 (#37156) üzenetére


HSM
félisten

Én is elvagyok az Rx580-al. Mondjuk azért egy BF V-t RT-el szívesen kipróbálnék. :D

Ez a visszaverődés-hype engem annyira nem hatott meg, de a fény-árnyék kezelés, amit így el lehet érni elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#37158) proci985 válasza imi123 (#37156) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ja, egyedul is birja (kb 1060 6GB szint igy a blokkal), de pl just cause 3nal nem tudom very highon tolni 5760x1080ban :D.

meg pCars2 VRben az 1.4SSAAt (kb 4Kx2) csak low/medium beallitason birja szegeny kartya egyedul.

mondjuk varom mi lesz nyaron.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37159) imi123 válasza HSM (#37157) üzenetére


imi123
őstag

Nem rossz az Rt BFV-ben.A játék viszont nem kötött le.Multiban legyaláztak se perc alatt.A solo-t lehet végig tolom ünnepek alatt,ha már kiadtam érte 10 rugót. :DDD

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#37160) imi123 válasza proci985 (#37158) üzenetére


imi123
őstag

Pcars állat lehet Vr-el.
Mondjuk én egy bicikli szimulátorral kidobnám a taccsot emilyen érzékeny vagyok az ilyen "úri huncutságokra" :D

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#37161) proci985 válasza imi123 (#37160) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

eszmeletlenul immerziv. korbenezel es ott van az auto korulotted. nem kell mozogni, szoval amig nem csapod oda az autot 180al a falnak, addig altalaban oke. viszont kezdoknek megporditeni az autot eszmeletlenul veszelyes rosszullet szempontbol, foleg ha haromszor fejreall az ember Dirt Rallyban 250nel.

masik oldalrol ott van pl SPA 24H, ami pCars2ben 2 ora. kozben lemegy a nap, feljon a nap, esik a palya egy reszen, sut a nap a masikon, zuhog a harmadikon... mennek a felhok, koroz az ember. 2011 ota van haromkijelzos setupom, 2008 ota kiserletezek extraszelesvasznu technologiaval szimulatoroknal, de ez valami kulonleges.

ja es koveti a fejed, szoval be tudsz nezni a kanyarba, tehat pont azt tudja, ami miatt korabban a tobb kijelzo kellett. csak egy imax vaszon mereteben erzesre, az elso sorbol nezve.

a fel szimulatoros community atallt a haromkijelzos setupokrol / 55+"os kijelzokrol VRre es nem veletlenul. mondjak, hogy nincs content, nekem csak pCars2ben 100+ oram van a riftben.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37162) b. válasza proci985 (#37161) üzenetére


b.
félisten

mennyi idő alatt tudtad megszokni? nekem a PS hez van VR és demóban van hozzá valami autóverseny, de nem bírtam végigmenni egy kört sem, annyira szédültem tőle.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37163) proci985 válasza b. (#37162) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

en kozepesen rosszul birom a VRt, smooth locomotiont nem birja a gyomrom kb semennyire.

viszont VR topikban a lelkemre kotottek, hogy:
- elso este ne toljam a Dirt Rallyt, foleg ne magas altitudvaltasos helyszinen
- elso este hanyagoljam a Project Carsot (ott a 2 meg nem jott ki)

Gyakorlatban:
- Elso este vegigprobaltam a PCs kotelezo koroket
- Majd mentem Dirt Rallyban Pikes Peakre egy Audival Quattro S1el
- Majd eljott a Nordschleife ideje (talan egy McLaren GT3al)

Nem voltam rosszul.

Az elso dombok mondjuk kemenyek voltak. Viszont mindket palyat ismerem es nyugodt (power lap -10%) kort mentem, nagyon biztonsagosan autozva.

Viszont, pl az Audi / Toyota hybrid GTjeinak annyira eros a feke, hogy veszfekezve meg szokott indulni a gyomrom, bar ez elmulik utana.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37164) b. válasza proci985 (#37163) üzenetére


b.
félisten

bocs az offért utolsó kérdésem.és szerinted a ps gyengébb VR szettje miatt is lehet ez? vagy lehetséges, hogy meg tudnám szokni azon is?Engem nem igazán érdekel / zavar az élsimítás, de bántóan recések néhol PS VR ben az élek, főleg ilyen gyors játékoknál. van hozzá egy másik játék, ilyen gördeszkára kell feküdni és legurulni domboldalon. na abban az is zavart, hogy minden recét láttam + rosszul vagyok tőle. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37165) HSM válasza imi123 (#37159) üzenetére


HSM
félisten

Lesz még az is 10 dollár. ;]
A 4 volt az egyetlen, amit még 20 dollárért megvettem, nem is bántam meg, sokat toltam a multiját. A BF1-et is csak nemrég vettem meg, mondjuk az egyjátékosos módja bár rövid volt, de tetszett. 5 eurót prémiummal nagyon megért. :DD A multija annyira nem érintett meg, bár pár órát jól elvoltam azzal is.

No, meg mire jóáras lesz a BFV, már lehet lesz RT-s VGA-m is... :D Most egy címért még nem érzem úgy, hogy megérné az Rx580-am cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#37166) imi123 válasza HSM (#37165) üzenetére


imi123
őstag

Én is leragadtam BF4-nél.
Persze a Battlefrontok kivételével megveszek minden DICE játékot,mert a BF4 okozott annyi örömöt hogy ez a minimum.Mindig megkapják az esélyt.Én is gondolkoztam rajta hogy megvárom a leárazást,de ez a piszok NV nem kiadta az RTX támogatást még év végére.Nem tudtam ellenállni. :DDD
Azért még egy BF4 remasteredet kipróbálnék.Főleg ha ezt a rohadt zouzou glitchet kiirtanák belőle.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#37167) Archttila válasza HSM (#37165) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

En is annyiert vettem, aztan meg nem is olyan reg ingyen voltak (ha jol emlekszem egy teljes napig) a DLC-k. :)
Persze a csalad mellett nem nagyon van idom jatszani, kiveve persze igy az unnepek alatt es neha hetvegen. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#37168) HSM válasza imi123 (#37166) üzenetére


HSM
félisten

Szerencsére sosem találkoztam ezzel az ugrással... :B

(#37167) sati: Én akkor vettem. Premium volt, ingyen, a DLC-vel. :K

(#37169) proci985 válasza b. (#37164) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

van HC VR topik is ;)

PSVRt annyira nem ismerem, de ahogy tudom, a Rift / VIVE jelen pillanatban a consumer csucs elmenyre.

recek... nem veletlenul irtam 1.4es SSAAt pCars2re ;). egyebkent kb egy ora utan az ember megszokja. desktopra meg nem eleg a felbontas, de jelenlegi felbontas fole eselytelen menni, nincs olyan VGA, amivel meg lehetne hajtani.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37170) b. válasza proci985 (#37169) üzenetére


b.
félisten

köszi benézek. Igazából az érdekel e érdemes e beruháznomnkomolyabra ennél, hogy bírnám e azon az autós cuccokat.Többit majd akkor abban a topikban ! köszi! :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37171) imi123


imi123
őstag

Tisztelt fórumtársak.
Boldog Karácsonyt mindenkinek.
:R

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#37172) b. válasza imi123 (#37171) üzenetére


b.
félisten

neked is és mindenkinek, nemtől, kortól gyártótól függetlenül minden dimenzióban Boldog karácsonyt kívánok! :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37173) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

;]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#37174) s.bala31


s.bala31
őstag

Boldog Karácsonyt minden fórumozónak és ph-s szerkesztőnek! (Reménykedtem karácsonyra egy ph-s RTX tesztben, jó lett volna alatta egy több száz hsz-es kommentháború ;]

(#37176) Yutani válasza #04430080 (#37175) üzenetére


Yutani
nagyúr

Tehát lesz két 192 bites variáns (3 és 6 GB-os), valamint egy 128 bites (4GB) verzió?

#tarcsad

(#37177) #04430080 válasza Yutani (#37176) üzenetére


#04430080
törölt tag

+ GDDR5 és GDDR6. Sokkal egyszerűbb lett volna egy 4 GB -os GDDR5 és egy 8GB GDDR6 variáns.

[ Szerkesztve ]

(#37178) do3om


do3om
addikt

Ezek után remélem nem adnak ki semmit trensor magok nélkül, az már káosz lenne.
Am az AMD marketingese nem odakeveredett? ;] gyanús :D

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#37179) Petykemano válasza #04430080 (#37175) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez elképesztő!
És ez csak a Gigabyte.

Itt ennyire sok lesz a selejt? Vagy ennyire nagy lesz a verseny?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37180) #04430080 válasza Petykemano (#37179) üzenetére


#04430080
törölt tag

Fogalmam sincs. De azt a 3 GB kártyát már elfelejthették volna. Képzelj el egy 1070 -et 3GB VRAM -mal :N

(#37181) HSM válasza Yutani (#37176) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem az inkább 256bites lesz a 4gb-oson, úgy hasonló lehet a memória sebesség.

(#37182) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nekem egyre szimpibb az új Amd 3xxx széria, 8gb minimum gddr6 vagy hbm memóriával 7nm-en. Ezek az új közép kategóriás geforce-ok elég nagy tákolások. :W

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#37183) HSM válasza GodGamer5 (#37182) üzenetére


HSM
félisten

Meg lehet venni már most is az "épkézláb" kiadását a TU106 csipnek RTX2070 néven. ;)

Az RTX2060 ebben a szezonban a "variációk egy csip vágására" szlogennel is startolhatott volna. :C

(#37184) do3om válasza GodGamer5 (#37182) üzenetére


do3om
addikt

Semmit sem tudni az AMD karikról, szóval nincs minek szimpinek lenni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#37185) GodGamer5 válasza do3om (#37184) üzenetére


GodGamer5
addikt

Ez azért több mint "semmi"...
https://www.google.com/amp/s/hu.ign.com/videokartyak/44871/news/reszletek-derultek-ki-az-amd-radeon-rx-3000-rol%3famp=1

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#37186) #04430080 válasza GodGamer5 (#37185) üzenetére


#04430080
törölt tag

Nem tulajdonítanék ennek semmilyen jelentőséget. A CPU és VGA nevezéktana össze van keverve, csúcskártya meg nem lesz 249 dollár.

(#37187) mormota79 válasza GodGamer5 (#37185) üzenetére


mormota79
tag

Lesz itt majd meglepődés ha ezeket készpénznek veszed :DD

(#37188) GodGamer5 válasza mormota79 (#37187) üzenetére


GodGamer5
addikt

Ha már 80k körül kapok egy húzott Vega56-ot 7nm-en 8gb rammal, akkor egy szavam nem lesz. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#37189) #04430080 válasza GodGamer5 (#37188) üzenetére


#04430080
törölt tag

Ez is elég valószínűtlen.

(#37190) Archttila válasza GodGamer5 (#37188) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Jo alacsony TDP-vel :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#37191) Pug válasza GodGamer5 (#37188) üzenetére


Pug
veterán

Majd két év múlva max :DDD

(#37192) TTomax válasza GodGamer5 (#37188) üzenetére


TTomax
nagyúr

Álmodozni szabad...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#37193) GodGamer5 válasza TTomax (#37192) üzenetére


GodGamer5
addikt

Az alap rtx2060 vagy gtx1160 is 1070-es szint lesz minimum, akkor min kéne meglepődni, amikor egy Vega 56 is ez a szint és valószínűleg az rx580-590-et ez fogja váltani, csak éppen Naviba. Attól, hogy a középkategória teljesítménye évek óta beállt a gtx1060-as szintre, még nem marad így örökre...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#37194) TTomax válasza GodGamer5 (#37193) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azon,hogy te ezt 80ezer kemény magyar forintért várod.Persze lesz ez ennyi,csak nem a rajtkor.Gyakorlatilag amit leírtál az egy alap vega64/1080 teljesítmény 8GB VRAMmal max 250euroért... háát ezt eddig 500euroért mérték,hogy most ebből fele nem lesz 7nmen azt borítékolható.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#37195) #04430080 válasza GodGamer5 (#37193) üzenetére


#04430080
törölt tag

Csak az a baj, hogy az ára sem fog így maradni.

(#37196) b. válasza #04430080 (#37180) üzenetére


b.
félisten

Tippre azt tudom elképzelni, hogy nem lesz XX50 széria és helyette lesz a 2060 3 Gb de ez még szerintem nagyon erősen leaked infó lehet az egész félrevezetés ismerve az NV szivárogtatási politikáját ebből akár semmi nem lehet igaz. vagy pedig az elnevezések már takarják az XX 50 kártyákat is csak itt XX60 néven feltüntetve.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37197) GodGamer5 válasza TTomax (#37194) üzenetére


GodGamer5
addikt

Mivel a gtx1060 a közép kategória ami 80-100k között mozog, így ez sem mehet fölé árban, főleg úgy, hogy a Geforce-oknál úgy néz ki lesz rtx (2060) és gtx (1160).

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#37198) TTomax válasza GodGamer5 (#37197) üzenetére


TTomax
nagyúr

Irreálisak az elvárásaid,és elég széles skálán lavírozol,azért nem mindegy hogy 1070 vagy húzott vega56 aka 64 teljesítményét várod-e,és az se mindegy hogy 80 vagy 100K.120 alatt szerintem nem lesz,és nem húzott hanem az alap vega56ot jó ha hozza,kevesebb fogyasztással.Sajnos egy uj gennél nem mindig csak a raw performance számít hanem a ficsörlista is.Hovatovább az AMD sehol nem kommunikálta eddig,hogy az új gennel majd megkapjuk 250 dollárért a húzott vega56 teljesítményét.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#37199) HSM válasza GodGamer5 (#37197) üzenetére


HSM
félisten

Miért ne lehetne drágább, amikor egy nagyobb, jóval drágábban gyártható GPU lesz rajta, a legtöbb esetben drágább, gyorsabb memóriával? :DDD

Az RTX2070 is 500 dolláron nyitott, szemben az előd GTX1070 380 dolláros nyitóárával.

Csak úgy viszonyításnak ideírom, GTX1060 vs. RTX2070 GPU (aminek a vágott verziója lesz az RTX2060-on):

Transistors
4,400 million vs. 10,800 million

Die Size
200 mm² vs. 445 mm²

És akkor azt várod, hogy még olcsóbb legyen az új, több, mint kétszer akkora GPU. :C Konkrétan ez a GPU még egy GTX1080-nál is nagyobb, igazság szerint éppenhogy csak kisebb egy 1080Ti-nál. :U

[ Szerkesztve ]

(#37200) TTomax válasza HSM (#37199) üzenetére


TTomax
nagyúr

Na igen,és nem lesz sajnos az AMD sem szeretetszolgálat.Kell nekik is profit.Annak érdemes szurkolni inkább hogy jó legyen a perf/watt.Mert ha nem jó akkor profit se lesz,de tudják ök ezt nagyon jól.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.