Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37201) b. válasza TTomax (#37198) üzenetére


b.
félisten

Mondjuk én azt mondtam hogy ha 2018 ban adott volna ki valamelyik gyártó 300 dolláros/ alatti áron 1070 / Vega 56 teljesítményt az aratott volna.Most már kb annyiért kellene adniuk ezt, szóval annyira nem irreális elvárás lenne szerintem a 250-280 dolláros áron árult 1070 teljesítmény. Most már ez remélhetőleg a középkategória alja lesz.
persze a csúcs 2060( 6GBDDR6) szerintem 350 $ lesz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37202) HSM válasza TTomax (#37200) üzenetére


HSM
félisten

Pontosan. Sajnos semmi olyan esemény nem történt, ami hirtelen indokolna komolyabb árcsökkentést. Hirtelen nem lett piszok olcsó a memória, nem olcsóbb a NYÁK, a VRM, a megmunkálás, és a kétszerakkora GPU többszörös gyártási költségét is valahol be kell hozni. Ez esélytelen, hogy egy bejáratott, eléggé kicsi és emiatt olcsón nagy tömegben szuper kihozatallal gyártható GPU-s kártya ára közelében nyisson az RTX2060.... Legalábbis egy 450mm2-es GPU-val garantáltan nem. Az RTX2070 500 doláros ára alapján jó lesz az mondjuk egy GTX1070 szintű 350-400 dollárnak is a memória kivitel függvényében. Összehasonlításul egy GTX1060 most bő 200 dollár.

[ Szerkesztve ]

(#37203) #04430080 válasza b. (#37201) üzenetére


#04430080
törölt tag

Leengedhette volna a Vega 56 árát az AMD 299 dolcsira és a 64 -et 399 -re, de nem tette. Még csak az 590 -et sem kellett volna kiadniuk.

(#37204) b. válasza #04430080 (#37203) üzenetére


b.
félisten

590 abszolút értelmetlen. az 580 mellett.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37205) TTomax válasza b. (#37201) üzenetére


TTomax
nagyúr

Na jó de 300dollár se 80ezer forint,mert a 300dollár az 300euro,az meg inkább 100ezer HUF.Mert a kolléga azért inkább 250dollárért álmodott húzott vega 56 teljesítményt ami azért már inkább 1070Ti vagy 1080 mint 1070.Azért egy ilyen lépéshez komolyan ki kell vezetni az egész termékpalettát a piacról vegatol polarisostól,mert hát ha a Vega56/64 250dolcsi akkor mennyi az alatta levő kategória árai is?Azért ez egy irreális elvárás,és ha valami akkor az ilyen árt az AMDnek,nem azért nem az én gyáram részvényem sincsen,de azért ez a teljesítmény eddig inkább 4-500dolcsi volt,nem fog hirtelen majd a felére esni,főleg hogy drágább is lesz ezeket majd 7nmen gyártani.Én inkább óva intek mindenkit a túlzott elvárásoktól,mert az az igazi rombolás...ha mégis túlszárnyalják akkor legalább örülünk.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#37206) TTomax válasza b. (#37204) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én meg inkább úgy gondolom,hogy az 580volt az abszolút felesleges a 480 mellett...a 480ra az 590et kellett volna kiadni,és akkor szavunk se lett volna ha picit drágább,és akkor jobban látszott volna hogy az AMD tart is valamerre... igy ez az 5-8%ok erőltetése nem éppen piacbarát hogy finoman fogalmazzak.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#37207) Petykemano válasza TTomax (#37200) üzenetére


Petykemano
veterán

Figyelembe véve azt, hogy itt már többszázmilliós fejlesztési költségekről van szó, szerintem a volumen legalább annyira fontos, mint a jó profitráta.

Lehet a többszázdolláros drágulást a nagy és egyre dráguló wafer és megmubkálási költségekkel szétkenni, de egy közepes lapka esetén is az egy működő lapkára ilyen $20-50 jön ki. A fix költségek egy lapkán viszont jelentősek és nagyon nem mindegy, hogy 1 egység vagy 2 egység mennyiségre tudod teríteni.

Számoljunk egy átlagos 7nm-es lapkával, aminek abtervezési költsége az iparági megmondóemberek szerint $300m. Ha ebből eladsz 5m-t, akkor egy lapkára $60 jut, ha 15m-t, akkor $20
Az egész kártya árából ez a $40 persze nem hangzik soknak, de hát a lapkákra ilyen $60-100 szoktak számolni, ez meg egy AIBnak már nem mindegy.

Ezzel együtt természetesen nem gondolnám, hogy a kereslet az egyes gyártók kártyáira ezen a $20-30-40 különbségen múlna, vagy másként fogalmazva $20-30-40 alacsonyabb ár nem fog 3x akkora keresletet generálni.
Ennél összetettebb ez a viszony.

Mindenesetre szerintem az AMD ezúttal nem a kellemes profitrátára fog menni, hanem a volumenre.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37208) b. válasza TTomax (#37205) üzenetére


b.
félisten

na igen ezzel egyetértek , nagyon is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37209) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Viszont lehet akármekkora a chip, de ha az Nvidia az rtx mellett megtartja a gtx-et is tensor magok és ray tracing nélkül, pusztán egy 1070-es tempóját hozva, új architektúrával, 6giga rammal akkor az simán lehet (árban is) az 1060 leváltója, az meg ugye 80-100k között megy a boltokban. Az ár meg nyilván típusfüggő, a 80k-t meg egy viszonyítási alapnak írtam, amely ár környékén,- tehát lehet valamivel több is- már kapható lesz a kártya. Az Amd-nek meg erre kell érdemben válaszolnia.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#37210) b. válasza GodGamer5 (#37209) üzenetére


b.
félisten

jelenleg az RTX 2060 egy india boltban be lett jegyezve pár napig 350 dolláros áron, FE verzióról pedig 399$ körüli árról beszélt Abu. viszont időközben napvilágot látott egy ilyen leaked is.

Azt azért tudnod kell hogy az RTX megjelenésekor mi az Nvidia találgatósba mennyi minden ilyen dolgot linkeltünk és találgattunk aztán semmi nem lett belőle igaz semmilyen formában sem. Még a név sem. szóval a két cég teljesen más marketing politikát folytat ilyen téren és szerintem nvidiáé kifizetődőbb mert így nem olyan könnyű pofára esni . ( persze RTX ettől függetlenül több dologban pofára esés lett )
Szóval tényleg az van amit írtak is feljebb, hogy nyugtával dicsérd a napot, mert anno volt Doom videó mutogatás mindenféle infók és számok nélkül a Vega megjelenésekor aztán ment az AMD topikban a cucc hogy ez bizony gyorsabban futott mint egy 1080 TI és 4 K meg ilyesmi . A végét meg tudjuk a sztorinak. szóval...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37211) HSM válasza TTomax (#37206) üzenetére


HSM
félisten

Az 580 egészségeset emelt az órajeleken, TDP kereten, plusz fejlesztettek annyit a csipen, hogy kb el tudták felezni a videólejátszási fogyasztását, ami azért szerintem fontos fejlesztés. Az egy korrekt döntés volt szerintem új néven kiadni, az emelt TDP miatt amúgy is új kártyák kellettek alá.

Ami az 590-est illeti, szerintem nem rossz, hogy így minimális befektetéssel tudtak a partnerek, gyakorlatilag a meglévő Rx580 prémium kártyákra egyből egy mégjobb GPU-t tenni. Így az Rx580 mehet majd kicsit olcsóbb régióba, a prémium 580-asok meg így most erősebb GPU-t kaphatnak. A baj szerintem egyedül az árazással van, kicsit lejjebb kéne vinni, de nyilván lejjebb fog. ;) Ők se hülyék, meglovagolják az újdonság erejét.

[ Szerkesztve ]

(#37212) TTomax válasza Petykemano (#37207) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ahhoz hogy a volumenre tudjanak menni igen vonzó termékkel kell előállni.A legvonzóbb paraméter az ár,az az amit mindenkinek ki kell fiozetnie a pénztárnál,és a cserébe kapott teljesítmény.A külföldi forumokat olvasgatva, az a 3-400euros/font ársáv amit még sokan ki tudnak/akarnak fizetni.Az a baj hogy ebben az ársávban már ott van a 1070/Ti,vega56 söt voltak helyzetek amikor a 1080 is ott volt,bár nem sokat.Arra próbálok kilyukadni hogy egy 1070nél erösebb és kevesebbet fogyasztó vgara lenne szükség 300euro körül...igen azzal lehetne tarolni,de a realitásokat figyelembe véve nem sok esély lesz erre,vagy az ár vagy a teljesítmény nem lesz meg a kettö együtt szerintem nem fog menni.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#37213) Kolbi_30 válasza TTomax (#37194) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Érted 14 nm 500 euro 7nm 250..feleznek mindent :D :DD :DD :DD

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#37214) HSM válasza Kolbi_30 (#37213) üzenetére


HSM
félisten

Az úgy még működhet is... Feleannyi tranzisztor, memória, memória busz... És kész is az RTX2050 250 dollárért. ;] ;] ;]

(#37215) #00137984


#00137984
törölt tag

Van egy erős játékos casual réteg, akinek még kell a 250$ alatti ársávban videókártyákat kiadni. GTX 1150 vagy RTX 2050 nevezéktan alapján érkezik az a játékosnak mindegy... Vagy talán mégsem, de ez kevesekben vetődik még fel. Talán az utóbbival a DLSS alacsony szinten elérhető lesz a játékokban, de szerintem a casual játékosok többsége ezt nem fogja bekapcsolni. Az újabbnál újabb játékokban az egyre szűkebb teljesitményekre (DLSS bekapcsolásával még kevesebb teljesitményre) képes RTX 2050 videókártya helyett inkább a GTX 1150 nagyobb órajeleiből többet profitálhat majd a játékos. Egy idő után 2019-ben érdemes elgondolkodni, hogy hol húzzták meg a középkategória alját és a belépőszintet. :) GTX 1160 6GB vagy RTX 2060 6GB videókártyák teljesitménye alatt most jól meggondolnám, hogy érdemes a gyorsabbra rákölteni vagy inkább az RTX 2050 (GTX 1150) videókártyának az olcsósága mellett döntenék. Játékfejlesztőket nem zavarja az a tény, hogy a minimum gépigényeket magasabban adják meg, ha kevesebb az idő és a pénz a játék optimalizálásra vagy 2019-re a Next Gen szintű grafikának a hardveres követelménye magasabb. Némelyik játék effektnek a magas VRAM igénye miatt a belépőszintre szánt 3-4GB videómemóriával számolva, a videókártyák teljesitménye FullHD felbontásra valószinűleg kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#37216) #00137984


#00137984
törölt tag

Egyszerűbb lenne a játékosoknak és a játékfejlesztőknek, ha a 300$ ársávba érkezne GTX 1070 teljesitményszintű videókártya. Jelenleg a VRAM méretével matekoznak a középkategóriában. Szerintem adjanak többet, hogy legalább 2019-ben játékra alkalmas hardvert kináljanak a casual játékosoknak. 2020-ra ez a többlet amúgy is megfogyatkozik, ahogyan a PC játékosok száma... Ha majd a Metro Exodus vagy a többi nagyon várt játék nem megfelelő szinten játszható. Közeleg az új konzol generáció megjelenése, ezért most még időben lehetne a játékosokat megnyerni a maradásra és kárpotolni őket az utóbbi évek bányászati tevékenysége miatt. Ahol a VGA gyártók felelőssége sem vitatható, amikor felemelték az árakat és árúhiányt okoztak. Most aztán van rengeteg eladásra szánt GPU, ezért ha nem is engednek a profitból, de legalább a játékosnak ezért a több pénzért kedvezőbb teljesitményt adjon. Ne már GB/s szinten filléreskedje ki a teljesitményt, amikor ez egy pillanat alatt elfűstől a játékban. :)

[ Szerkesztve ]

(#37217) hhenry válasza #00137984 (#37216) üzenetére


hhenry
őstag

Amazonon most 105 ezer a 3 ventis asus 1070 szerintem ez egy olyan ár amit azért kilehet fizetni.A bányász időszakért szerintem ne is várjunk kárpótlást de ne legyen igazam :D .

(#37218) #00137984 válasza hhenry (#37217) üzenetére


#00137984
törölt tag

Kiskereskedelmi árat gondoltam és rendes garanciális feltételekkel. :)

(#37219) hhenry válasza #00137984 (#37218) üzenetére


hhenry
őstag

Oké értem ettől függetlenül szerintem semmi féle kárpótlás nem lesz. :(((

(#37220) #00137984


#00137984
törölt tag

Intel szintén éveken át kimérte a magok számát és a teljesitményt. Most az AMD versenyképessége a CPU üzletágban megint jelentősebb. Intel már elkezdte a 8mag/16szál procikat kinálni, de 500$ ársávban adja ezeket. Ezért majd az AMD Ryzen 3000 széria megjelenése után gondolkodni kezdhetnek, főleg ha a részvények ott is visszaesnek majd néhány %-ot. :)

(#37221) #00137984 válasza hhenry (#37219) üzenetére


#00137984
törölt tag

A casual játékosnak azért jelentene valami pozitívumot, ha a 250$ megvett videókártya 2019-ben hozzná az elvárásokat. Nem a kevesebb VRAM vagy a megfelelő játékélmény hiányán bosszankodna.

(#37222) hhenry válasza #00137984 (#37221) üzenetére


hhenry
őstag

Persze de jó is lenne :D
Egyébként teljesen egyetértek ebben.

(#37223) Petykemano válasza TTomax (#37212) üzenetére


Petykemano
veterán

Igen, a kérdés nem egyszerű. De nézzük a másik lehetőséget: az nvidia sok esetben 1:3-1:5 arányban értékesíti túl az amdt. Ez azt jelenti, hogy egy ugyanakkora lapka (~azonos változó költségek) fix fejlesztési költségeit 3x-5x akkora volumenen tudja teríteni. Ez a differencia szerintem rugalmatlan, tehát szerintem természetesen némiképp elmozdulna, de semmi esetre sem fordulna egy épphogy jobb termék esetén. Persze lehet ezt célként megjelölni és törekedni mondjuk egy 1:1 arányra.

De az igazi volumen valószínűleg nem is a hagyományos boltokból jön, hanem az oemektől és a notebookokból.

Az Adoredtv leakben szerintem pont olyan termékek szerepeltek, amik akár oemeknek és notikba is célozható. Legalábbis ma. De még egy év múlva is ez a kategória jelentheti a legnagyobb volument. Extraprofitot meg úgyis csak akkor lehet elkérni - egy kisebb volumenű, drágább termékre - ha sikerül áttörni a márkahűséget, a marketing előnyt. Ez meg más tészta.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37224) #45185024 válasza Petykemano (#37223) üzenetére


#45185024
törölt tag

Nem is értem minek még videokártya
Alaplapra chipletesen rárakják ami kell
Intel meg AMD megfelezi a piacot NV meg megszunik ennyi :DD

(#37225) b. válasza #45185024 (#37224) üzenetére


b.
félisten

de jó is lenne nekünk ez, csupa öröm és derű.Évente/ 2 évente cserélhetnél alaplapot esetleg CPu-t mert VGA-t cserélsz. Főleg ha csak egy komponens szarik be és küld vissza gariztatni, addig meg nézheted a falat :D
ezek a megoldások csak az IGP kiváltására valók.
Hamar visszasírnád az NV-t a piacra, ebben biztos lehetsz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37226) t72killer válasza #45185024 (#37224) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Combos hűtés kell akkor annak az alaplapnak...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37227) #04430080 válasza #45185024 (#37224) üzenetére


#04430080
törölt tag

Erre ott a konzol.

(#37228) #45185024 válasza b. (#37225) üzenetére


#45185024
törölt tag

Persze hogy visszasírnám, az a jó ha hárman lesznek. Amit petyke mond az nagyon valós.
És az igazi kiválasztódás akkor lenne ha a Samsung is beszállna már.
Ha valaki tököl éveket vár az ki fog hullani. Ami most NVnek megéri sokféle GPUt készíteni az 70%os részesedésen éri meg. ha ez 50 vagy 40 lesz Intel miatt, mert mindkét oldaltól el fog venni részesedést ebben biztos vagyok, akkor ott is beindulnak majd a takarékosabb folyamatok. Mint ahogy most ha azt gondolod hogy a 2080TIt megéri akkor gondolj bele az eladás darabszámára és oszd el ezt a fejlesztési költségekel...
A jövő háborúit a wafer hatékonyság fogja eldönteni, atlantiszi tisztánlátó pepét halották az ezotévéből ;)

[ Szerkesztve ]

(#37229) b. válasza #45185024 (#37228) üzenetére


b.
félisten

mivel Intelen kívül AMD és NV bérgyártat ez a waffer hatékonyság pénz kérdése. NV nek megéri akár drágább waffer áron is gyártatni nagyobb GPu-t jelenleg.
NV nek és Samsungnak pedig ARM lenne a nyerő, nem véletlenül. NV nek ARM betörése megváltás lenne a PC és PC gaming vonalra, mert a kártyáik akkor gyorsulnának a legtöbbet , működhetne a memóriamenedzsmentjük , X86 licenc kötöttségek nélkül, ráadásul IGP vonalon is ott lennének ahol kell.
Samsung gyártja a kisebb pascalokat Nv nek lehet Turing is ott fog készülni.

Intelt várd ki az egy alvó és szemét oroszlán- attól, hogy most AMD IGP van némely CPU-ban ugyan úgy veszélyt jelent AMD re is. és gondolj bele, hogy ha egy ekkora gyártóra ilyen hatással lesz a VGA piacon( mint ahogy írtad NV 40%) akkor a kisebbekre milyen hatást gyakorol? gondolod NV től vesz el piacrészt? Nv től fog nehezebben elvenni, mert jelenleg gyorsabb és kevesebbet fogyasztó megoldásai neki vannak főleg a felsőházban ugye. AMD-t könnyebben be fogja húzni ilyen téren, már csak azért is mert Raja éppen ott dekkol Intelnél és mindent tud arról ,mit hogyan merre a vörösöknél.
Intel ugyan úgy veszélyes ilyen téren AMD re is, sőt IGP piac miatt még többet veszíthet AMD Intel miatt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37230) t72killer válasza #45185024 (#37228) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A csamcsung sztem az ARM trónratörésére pályázik, már most abban van a nagy lé.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37231) #45185024 válasza b. (#37229) üzenetére


#45185024
törölt tag

Megmutatták ők már hogy hova akarnak menni csak még azt nem hogy mivel...

(#37232) szmörlock007 válasza b. (#37229) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Üdv :)

Kíváncsi leszek intel gpu-s dolgaira, szerintem nagyon sokan leírják őket valamiért. Például gyakran hallom, hogy úgyis szar lesz a driver csak azért mert az igp-hez nem éppen volt rendes támogatás még évekkel ezelőtt. Csak azt elfelejtik elmondani, hogy nem azért mert hülyék dolgoznak ott hanem csak nem volt költségvetés erre így elég kevés emberrel dolgoztak. Szerintem mondjuk a piactényezőkre rátérve nvidia-nak van inkább vesztenivalója, mert ők uralják most a piacot. Az amd bevételeihez most sem tesz sokat hozzá a gpu részleg.

[ Szerkesztve ]

(#37233) b. válasza szmörlock007 (#37232) üzenetére


b.
félisten

Ah nem lesznek ők szarok ilyen téren ráadásul az új Intel driverek már most is kezdenek összeállni.
Minden cégnek van vesztenivalója, ha egy ilyen tőkeerős cég lép be új szereplőként. IGP piac hatalmas szegmens, professzionális piac szintén. Első mennyiségileg második összegszerűen. Ezen a két ponton fog támadni Intel első körben és ebből az első AMD nek a második NV nek nyújt konkurenciát. Desktop vonal pedig mindkét cégnek fontos, de itt AMD-t könnyebb jelenleg befogni, mint Nvidiát.Persze ettől őket is érzékenyen érintené egy olyan IGP ami mondjuk 1060 szintű teljesítményt lenne képes nyújtani, de azért még sem annyira.
Persze volt már annó erre próbálkozás, félvállról egy ilyen céget mint Nvidia nem lehet befogni, főleg ha megrázzák magukat.( Intel kb 50 % kal nagyobb cég piaci értékben, ami mondjuk nem is olyan vészes) és jelenleg Intelnek nagyon sok tőkét emészt fel a CPU részleg.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37234) #04430080 válasza b. (#37233) üzenetére


#04430080
törölt tag

Intelnél még mindig az ár az, ami kérdéses.

(#37235) szmörlock007 válasza b. (#37233) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

"Intel kb 50 % kal nagyobb cég piaci értékben, ami mondjuk nem is olyan vészes"

Mondjuk ez ez elég becsapós, csak a tőzsdei értékben áll ilyen közel az nvidia. Valóságban sokkal nagyobb cég az intel bármilyen mutatót(pl bevétel, profit, befolyás, dolgozók létszáma, kutatás+fejlesztés stb) is nézünk. Azért a tőzsdei értékekben sokszor vannak elég "természetellenes" értékek. Mármint értsd úgy hogy ha intelhez képest nézzük akkor vagy az nvidia van túlértékelve vagy az intel van alul. Persze tőzsdében te jobban ott vagy de azt akartam csak kihozni hogy intel a valóságban sokkal nagyobb mint az nvidia meg az amd.(amd-nél mondjuk a tőzsdén is)

[ Szerkesztve ]

(#37236) b. válasza #04430080 (#37234) üzenetére


b.
félisten

az ár is, teljesítmény is, technikai háttér is és hát az is nagyon fontos , hogy képesek e olyan szupportot nyújtani mint Nv és AMD a professzionális piacra. Ott ugye a hardver töredékét teszi ki a kártya árának, inkább a szoftveres háttér, ami miatt a cégek beruháznak.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37237) b. válasza szmörlock007 (#37235) üzenetére


b.
félisten

Igen ez így igaz, piaci érték szempontjából Nvidiát túllőttek az utóbbi 2 évben tőzsdén.Egyik oldalról ez rossz dolog, mert felülpozicionálják a céget ami soha nem jó, mert ha csökken a factory érték akkor azt gondolják laikusok, hogy ez mekkora zuhanás, holott az előző időszak volt túl magas és sokan adják el vagy shortolják a részvényeket. A másik oldalról viszont jó, mert ha NV plusz tőkéhez szeretne jutni könnyen talál befektetőket, mert a minősítési cégek pozitívan, befektetésre alkalmasnak sorolják őket be.Intelt pontosan ez miatt az állam támogatta pár éve,( munkahelyteremtés és területfejlesztés címszóval) hogy befejezzék a gyárat mert nem tudtak hirtelen ekkora összeget elakasztani anélkül, hogy át kellett volna csoportosítaniuk valahonnan. Szóval még egy ekkora cég is meg tud mukkanni mikor váratlan helyzetek fordulnak elő és ilyenkor nagy segítség ha magas értéken fut.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37238) Petykemano


Petykemano
veterán

2060

Elég közel.
Elég erőskére sikeredett a 2070-hez képest. Nem tűnik úgy, hogy lenne akkora Rés, mint az 1060 és 1070 között.

Az 1060 nagyjából akkor jelent meg, mikor az RX480. Vajon ezúttal is úgy érkezik?
Vajon mi van a bennragadt készletekkel, amikkel ezt a szintet lehetne hozni?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37239) hhenry válasza Petykemano (#37238) üzenetére


hhenry
őstag

Kiváncsi leszek,hogy ki szórják-e nagy leárazásokban az előző generációt esetleg

(#37240) #04430080 válasza hhenry (#37239) üzenetére


#04430080
törölt tag

Én meg az árára leszek kiváncsi.

(#37241) hhenry válasza #04430080 (#37240) üzenetére


hhenry
őstag

Az sem utolsó szempont. :D

(#37242) HSM válasza Petykemano (#37238) üzenetére


HSM
félisten

Azért a 64 helyett 48 ROP és vágott memória interfész szerintem erősen bele fog rondítani azért a képbe a tiltott számolókon felül, főleg RT-el. :K

A 1060 készleteket nem féltem, szerintem ez nem azokra lesz veszélyes, egy ekkora GPU-val lényegesen drágábban fog nyitni. Az én tippem, hogy a 1060 marad 80-100K környékén, mint olcsó de korrekt sebességű GPU és a GTX1070 150K körüli árán fog nyitni a 2060.
Egyszerűen nincs benne piaci logika, hogy a 1060 árán adjanak egy annál nagyságrendekkel költségesebben gyártható (és vélhetőleg jóval gyorsabb) terméket, főleg nem a megjelenéskor.

Lásd: [link]

(#37243) #04430080 válasza hhenry (#37241) üzenetére


#04430080
törölt tag

Nekem teljesen mindegy a neve, vagy pozicionálása, ha a perf/$ semmit sem fog javulni.

[ Szerkesztve ]

(#37244) #45185024 válasza #04430080 (#37243) üzenetére


#45185024
törölt tag

végra áhh valaki megértette köszönöm :R Majd a gagyibájt jön belőle 150ért.
720P Ray Tracing :DDD

(#37245) b. válasza #45185024 (#37244) üzenetére


b.
félisten

elméletileg 350 és 400 dollár között lesz és az 590 nél kb 25-30 % kal erősebbnek néz ki.590 pedig 280$ szóval.....
Tény hogy olcsó nem lesz illetve nem lesz olcsóbb a perf/$ mutatója mint a pascalnak. 1070 380$ ez kb 1070+ 10 % lesz.( már ha igazak a leaked infók)
nem raytracing miatt lesz benne tensor core hanem a DLSS miatt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37246) #04430080 válasza b. (#37245) üzenetére


#04430080
törölt tag

Ezért is vagyok valahol csalódott. 400 dollár körül ott van a 1070ti, ami egy jó ár/érték arányú kártya, csak az már nem az én árkategóriám. Valami hasonló lenne jó, mint amit az AMD hozott a Ryzenekkel az Intel ellen.

(#37247) Raymond válasza #04430080 (#37246) üzenetére


Raymond
félisten

299EUR - Inno3D GeForce GTX 1070 Twin X2

Szallitanak Mo-ra, ha jol tudom 17EUR a szallitas.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37248) lezso6 válasza Petykemano (#37238) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát az eddigi trendek alapján (Maxwell-Pascal) 1536 számolósnak kellett volna lennie. De ugye a nagyobb lapka selejtjeiből készül, így nem tiltanak le annyit, így az szokásoshoz képest kb 25% előnye lesz. Kb egy 1070 szintjét fogja ez így hozni, legalábbis ha nem herélik ki.

Én kb úgy nevezném, hogy a GDDR6-os verzió az 2060 Ti, a GDDR5 pedig 2060.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37249) t72killer válasza lezso6 (#37248) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A baj az, h valszleg fogyasztani is fog annyit.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37250) lezso6 válasza t72killer (#37249) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet. Hisz mégiscsak egy 1080 Ti méretű GPU van rajta. Egy középkategóriás kártyán. :DDD Bár azért az órajelek árulkodóak, mert jóval alacsonyabbra lőtték be. Bár az csak TBC, ami nekem csak annyit mond, hogy tuberkolózis.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.