Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37451) füles_ válasza t72killer (#37449) üzenetére


füles_
őstag

Ha nem erőltetik az RT-t és megmaradnak ezeknél az óriási méretű lapkáknál akkor simán meg lett volna megint az a 80% 12nm ide vagy oda.
Itt lenne az AMD, ha a birkák nem NV-t vennének még akkor is, ha az AMD terméke minden tekintetben jobb. Persze ez egyrészt az AMD hibája is, de inkább a rengeteg birka hibája, hogy bedől a sok BS-nek.

[ Szerkesztve ]

(#37452) proci985 válasza b. (#37450) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

koszi :R

datacenter mondjuk eleg dinamikusan fejlodik.

autonal szvsz ugy 2022-2025 kornyekere ha igy haladunk lesz egy hatalmas piac, hacsak nem sulyosabbak a valos problemak az onvezeto autokkal (ld az uberes Volvo balesete, ahol az uber rendszere felulbiralta a Volvoet). mindenesetre az egy eleg nagy piac.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#37453) lezso6 válasza b. (#37440) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gátlástalan, mert mindent megtesz a céljaiért, szerintem ezt nem kell magyarázni. Hazudozó, mert azt monda, hogy ők mesterei a helyzetnek, nem lesz probléma a kriptolufiból. Vagy hozhatok mást is, pl GTX 970 vagy amikor ha baj van, akkor mindig másra mutogatnak, hisz az NV sosem hibázik.

Az NV mostani zuhanása nagyon más, mint az AMD-s. Az AMD-nek volt egy tüskéje szeptemberben ahol a 2016-2018 közötti 12 dollár körüli árfolyamról 1 felment ~30 dollárra. Most pedig ~18 dollár. Az NV 2016 óta folyamatos növekedésben volt ~20 dollárról, 2018-ban nagyjából tartotta a 240 dollárt, majd szeptemberben náluk is jött egy tüske (280 dollár), aztán most lezuhantak 140 dollárra.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37454) b. válasza lezso6 (#37453) üzenetére


b.
félisten

Mint leírtam már, azért mondhatta azt mert ő is hitt benne hogy uralják a helyzetet,a Turing kiadásával ás a bányászpiac ellátásával.Milliókat fektettek ebbe a hitbe. Ennél világosabban nem tudom leírni már neked az álláspontomat.
970 nél nem mutogattak senkire szerintem.
Semmiben nem másabb a 2 cég ősz óta tartó zuhanása.50 % mindkét részről.csak nvidia remélhetőleg innen visszamászik egy 160-180 körülre.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37455) t72killer válasza füles_ (#37451) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem hiszem: ha deaktiválom az RT-t, ugyanúgy 300W-ot fog zabálni a 2080Ti. Tudom, nem ideális, de ha ekkora hatása lenne annak a pár RT magnak (=spéci memória amúgy), akkor RT nélkül egy ennyivel fejlettebb GPU-nak 200W felett nem szabadna fogyasztania.

"ha az AMD terméke minden tekintetben jobb"
?? Mit szívsz, én is kérek belőle... Az AMD nem procikat gyárt:F? :P

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37456) #45997568 válasza b. (#37454) üzenetére


#45997568
törölt tag

Nem kell mosdatni Jensent, egy hazug mocskos fereg, atverte a vasarloit is tobbszor meg a befektetoit is 10 millio dollarokkal.

Az a minimum hogy beperelik és remelhetoleg bizonyitjak is.

Kar erte, mert a szakmai multja nagyon komoly, okos, ertelmes ember, kivallo mernok és marketinges.

[ Szerkesztve ]

(#37457) b. válasza #45997568 (#37456) üzenetére


b.
félisten

Hát nem is vártam mást tőled., de legalább nem okoztál csalódást. örülök, hogy ti AMD sek látjátok mindig a valóságot és felnyitjátok a szemem hisz tele vagytok bizonyítékokkal és nem puszta meggyőződésből állítjátok ezt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37458) lezso6 válasza b. (#37454) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha ez tényleg így van, akkor elég szar vezető Jensen. :D Ha hitt benne, akkor is hazudott év közben, hiszen látták, hogy szarban vannak, de mást beszéltek, hogy majd úgyis kilábalnak belőle. Hát nem sikerült.

Ne kreálj magadnak szemellenző, pont arról beszélek, hogy nem csak szeptemberi tüskéig kéne visszanézni, hanem tovább is. Az NV ~240-ről ment fel ~280-ra, aztán leesett ~140-re, az AMD ~12-ről ment fel ~30-ra, aztán most ~18.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37459) #45997568 válasza b. (#37457) üzenetére


#45997568
törölt tag

Kivarom a perek veget, addig "artatlan" :K

A follow up a kovetkezo: mivel az egesz kommentem nyerte el a nem tetszesed, igy mindket felevel vannak gondjaid ugy latom, kar szegeny JH-rt... :((

;]

(#37460) b. válasza lezso6 (#37458) üzenetére


b.
félisten

tehát mi a különbség? ugyan az történt mindkét céggel csak más számokkal de százalékokban nézve nincs különbség.Én pontosan már nem tudom hány komment óta 2 -3évre visszamenőleg beszélek a tőzsdei ármozgásukról. 2016 tól. Szemellenzőt szerintem ti viseltek.AMD 2016 ban 2.77 dolláron állt nvidia pedig 27 dolláron mindkét céggel ugyan az zajlott le kisebb eltérésekkel csak 10x szorzóval Nvidiánál.AMD 2016-és 17 között nőt 6x nagyobbra Nvida pedig 2017 és 2018 között növekedett jelentősen.

Ha nem így gondolta volna akkor nem gyártott volna le ekkora mennyiségű pascalt Erre nem reagáltál ami lényegi kifogásom a váddal szemben és az állításoddal szemben is.
Ha úgy gondolta volna hogy hazugság amit állít akkor nem fektetett volna bele ekkora pénzt és gyártatott volna le ilyen horribilis mennyiségben VGA-t.Persze ettől lehet , hogy pont én tévedek, de akkor értelmetlen lépés lett volna ez a részéről.Mindenképpen hibázott ez tény, tehát igen, ez egy nagy vezetői hiba volt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37461) lezso6 válasza b. (#37460) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az NV a tüske után árfolyamának közel felét elvesztette. Az AMD meg 50%-kal magasabb lett. Ha meg az NV-t 2016 óta nézzük, akkor több mint egy évnyi növekedés ment a levesbe, ott vannak, ahol 2017 nyarán.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37462) füles_ válasza t72killer (#37455) üzenetére


füles_
őstag

Adnék én, de már elfogyóban van. :P
Jólvan na, ha nem feszelhetem alul már nem is veszek AMD-t. :D

Na de viccet félretéve, igen, energiahatékonyságban még mindig generációs lemaradásban vannak a Radeonok, de azon kívül jelenleg semmi nem hajtja az NV malmára a vizet szvsz. AMD-nél több VRAM-ot kapsz, sokkal kedvezőbb az árcédula jelenleg, FreeSync, komoly játékpromóciók, ennyi jut most eszembe. Persze csak RX 590-ig bezárólag, fölötte már nem ilyen egyértelmű a helyzet. Vega56-on túl AMD kártyának jelenleg nincs értelme. Meg a szoftveres körítés kimaradt, mint előny, bár ez eléggé szubjektív, nekem nagyon bejön a Chill, Wattman meg még a tonnányi lehetőség minden téren lassan.

[ Szerkesztve ]

(#37463) b. válasza lezso6 (#37461) üzenetére


b.
félisten

pontosan ezért mondtam, hogy AMD ügyesen leakelte a z érkező ryzent.( lehet azt gondolni , hogy véletlenül derült ez ki egy hónapja, de nem) neki nincs processzor részlege ami éppen bejelentette a ryzen 3000 CPU-t :) ha nem így történt volna AMD is most 14 dollár körül állna, mint 2017 nyarán.a mostani 17 helyett szerintem.
Kíváncsi leszek a CES után mi fog történni a két cégnél :D Fogadhatnánk valamiben :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37464) tom_tol


tom_tol
addikt

Mennyi az a horribilis mennyiségű legyártott pascal?

(#37465) lezso6 válasza b. (#37463) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jó, akkor még egyszer megpróbálom. Tételezzük fel, hogy az AMD most 14 dolláros árfolyamon van. Mikor lennél mérgesebb 2017 nyarán vett részvényekkel? Ha stagnáló részvényed egy nagy tüske után ugyanott lenne amikor vetted, vagy a stabilan növekvő részvényed egy kisebb tüske után hirtelen visszazuhanna az eredeti árfolyamra?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37466) füles_ válasza b. (#37463) üzenetére


füles_
őstag

Az AMD lefele fog menni ebben biztos lehetsz.

(#37467) b. válasza lezso6 (#37465) üzenetére


b.
félisten

én mindkettő után csalódott lennék, hogy jobban e azt nem tudom. AMD nél most a CPU részleg évek óta nem látott dolgot csinál. ha most nem tudnak nőni pusztán cég megítélésből, akkor soha.Nvidiánál talán ez kevésbé megszokott abban mindképpen igazad van, lehet ezért lennék ott csalódott.

fules:) ) : Szerintem AMD nőni fog, nvidia stagnál jövő hét szombatra. Fogadjunk mondjuk abba, hogy neked egy napig jensenes háttérképet kell nézned ha AMD nővekszik, nekem meg Lisa-t ha csökken :DDD
na jó nem, ez durva lenne :D

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37468) tom_tol válasza lezso6 (#37465) üzenetére


tom_tol
addikt

Elbeszéltek egymás mellett. Ő az őszi csúcstól nézi az esést, te a veszteséget számolod. A részvények 1-1,5 hónap alatti zuhanása minkét céget egyformán érintette.

(#37469) füles_ válasza b. (#37467) üzenetére


füles_
őstag

Ha az AMD-vel valami pozitív történik akkor általában először csökkenni szoktak. :D
Jól van, megegyeztünk, majd priviben emlékeztess, mert úgyis elfelejtem. :D

(#37470) schwartz válasza lezso6 (#37453) üzenetére


schwartz
addikt

Ah, sosem hazudott meg az a burdzsekis goreny...mint ahogy a 2009(?)-es GTC-n sem egy fake Fermivel hadonaszott. ;] :DDD Mikor ki lett legozva, hogy nem mukodokepes termek, nem volt gerince beismerni... (akkor sem azt mondta, hogy "prototipus" /engineering sample volt)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#37471) #45185024 válasza b. (#37467) üzenetére


#45185024
törölt tag

-"Fogadjunk mondjuk abba, hogy neked egy napig jensenes háttérképet kell nézned ha AMD nővekszik,"
Neked meg le kell venned a Jensenes háttérképet egy hétig ez lesz a büntid :)))

-Ha amd nem gyártana CPU-t itt meg ott lenne.
AMDnek volt ARM-ja is csak eladták Qualcomm-nál Adreno néven fut , feláldozták hogy GPUt, APU-t gyárthassanak PCre ezzel azt akarom mondani , valamit nem tettek meg valami más meg igen helyette, itt mindig utak vannak.
Jensen hozott két elképesztően rossz döntést az egyik a túltermelés, a másik a hirtelen találjunk ki valamit ami grandiózusnak tűnik és eladja az új szériát... Nem adja el. Erre reagál a tőzsde bár Jensen valóban Musk-osodik el. (Persona non grata)
Mik a kilátások AMD-nél? Hozzák a Navit Gddr 6-al na meg a PS 5-öt...,
hozzák a Vega 20as Zenes APUkat, meg egy mobil szériát.
Mik a kilátások NVnél ?
Megvágja a régi GPUjait eggyel kissebbre hogy eladhassa 1160-nak hatalmas presztizs és pénz veszteséggel.
és vár a samsung 7 nm-ére mint megváltás hogy kihozhasson egy 2080TI teljesítméyú kártyát immáron 240 ezerért amit venne is a nép. Samsung gyárt HBMet is ha már ott van a 300 fölötti kártyáira illene ilyenből csepegtetni...

AMDnek mindig lemegy a bejelentés előtt a részvénye most hatalmas hájp van viszont ne feledjük Intel és Amd 7nm bejelentést várunk egy héten belül.
NV most fogja majd érezni hogy milyen ha egy sokkal tőkerősebb céggel harcol (akinek sok licensze van) ami elsősorban szerverpiacon fog fájni.

[ Szerkesztve ]

(#37472) #59036672 válasza #45997568 (#37459) üzenetére


#59036672
törölt tag

Láttad, hogy a varázsló avatarja még be van szörpözve? :DDD

(#37473) t72killer válasza #45185024 (#37471) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"amit venne is a nép" - másfél hónapot kellett a kártyámra várni, nyilván azért mert senki se vette...
Nektek AMD-seknek amúgy a vegára majdnem duplázó 2080Ti fáj, vagy a népkártyaként terjedő új középkari 2070?

A GDDR6, ha nem Pacmanes, elég egy ilyen kategóriájú grafikának. Ha nem lenne az, akkor a Titan V körbehugyozná a Turingokat - nem teszi.

Sajnálom, de úgy néz ki, ebben a körben is a "mocskos kapitalizmus" illetve a szokásos "mindjárt bejeltik az überbrutálnagyágyút" vesszőparipa. 4éve én is AMD-s voltam (290x), akkor tettek utoljára érdemit az asztalra.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37474) #45185024 válasza t72killer (#37473) üzenetére


#45185024
törölt tag

Népkártyaként terjedő 210 ezres 2070 ? :DDD Hát milyen nép az?
A Vega 56 110 ezer volt (299 font ) OCUKon 3 AAA játékkal az se népkártya
Akkor is lehet valamire várni ha kispéldányszámban készül nem képzelem hogy Iphonehoz hasonlóan ott éjszakáztak volna emberek egy hosszú sorban hogy kaphassanak egy OC-s 2080TIt majd 500 ezerért.
Nem fáj nekünk semmi :N csak nehéz megérteni hogy mások nem látnak ebben semmi problémát.
Ja hát OC meg led is van benne akkor minden rendben van, minden is...

[ Szerkesztve ]

(#37475) #59036672 válasza #45185024 (#37474) üzenetére


#59036672
törölt tag

Alzan 178k + ajándék bf5 [link]
Teljesítménye is renben van szerintem. :K

(#37476) Mamuska válasza #59036672 (#37475) üzenetére


Mamuska
őstag

Vega az sehol sincs, persze ez nem probléma, hogy max. a középkategóriában van jelen az AMD. :DDD

(#37477) b. válasza #45185024 (#37471) üzenetére


b.
félisten

Én úgy tudtam a PS5-t a Sony hozza,, ezek szerint radeonstation 5 lesz.Majd bedobom a Ps topikba is ezt.
hozza a navit 2019Q4 7nm mid osztályba megint, mert sajnos az AMD nek nem a pascallal kell már versenyeznie teljesítményben, hanem a Turinggal, ahol a 2070 fölött van még 2 kártya. majd szólj Lisanak erről.
Egyébként én szorítok nekik , hogy azt az árazást abszolválni tudják amit ígértek, mert akkor legalább lesz verseny megint.

Ha már 210 K és magyar árakról beszélünk vagy te egy mondaton belül leírod a 210 K-s Nvidiát és a 300 fontos OC áras Vegá-t érdekes és pártatlan összehasonlítás, kinevelt a PH látom :D
na szóval ha magyar árak: akkor 2070 180 K és jó hűtéssel. ráadásul nálunk a vega 64 ára még mindig a habokban 165 K a legolcsóbb ehhez képest a 2070 180 K-s ára nem rossz, köszi.
Alza 2070 + BF5 178 K: [link] Alza vega 64 : 163 K [link]
Ipon :[Vega 64] RTX 2070 [link]

Nvidia hozza a 7nm turingot 2020 Q1 7 nm EUV. megoldják ők hogy legyen rajt Samsung RAM a kártyáikon ahogy eddig is tették.
Ezek a kilátások tökéletesen jók NV nek és nekünk is, ha kidobják az RT nélküli verziókat addig olcsóbban. köszi ha ez bejön akkor megint nem ők lesznek gondba :D :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37479) t72killer válasza #45185024 (#37474) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"nem képzelem hogy Iphonehoz hasonlóan ott éjszakáztak volna emberek"

Egy webshop előtt nincs sok értelme éjszakázni. És akár tetszik, akár nem, fogy a kártya.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37480) #45185024 válasza b. (#37477) üzenetére


#45185024
törölt tag

A radeonstation az a Subor Z ami PC-vé átkapcsolható /bootolható konzol.
Attól még hogy a Sonyé a Ces-en bejelenthetik és a pénz Amd-be csörög
20Q1 az még 15 hónap is lehet mi meg most 3 nap múlva jelentjük be... :P

(#37481) Petykemano válasza b. (#37477) üzenetére


Petykemano
veterán

Mit ígértek?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37482) b. válasza Petykemano (#37481) üzenetére


b.
félisten

Igaz, még semmit. leakedelnek adored Tv-n át[link] :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37483) #04430080 válasza b. (#37482) üzenetére


#04430080
törölt tag

300 euróért rtx2070 teljesitmény igen csak jó lenne.

(#37484) b. válasza #04430080 (#37483) üzenetére


b.
félisten

-

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37485) Petykemano válasza b. (#37482) üzenetére


Petykemano
veterán

Erre a leak-re (is), ha azt feltételezzük, hogy valójában az AMD szellőztette meg Jim felé, az általános vélekedés az volt, hogy "too good to be true"

Persze ez is csak akkor igaz, ha ez idén év elején jön, nem év végén. Akkor van rá esély, hogy futottak még kategóriába kerül.

tegyükfel ügyesek voltak és év elején jön.
Nem tudom, vajon mi a jobb lépés erre: ráigazolni a várakozásokra és tényleg drágábban adni annál, mint ami túl szép volt, hogy igaz legyen, vagy meglepetést okozni azzal, hogy beigazolódnak a számok. (valószínűleg persze úgy, ahogy a Polaris volt $199)

Azokra a számokra egyébként a szivárogtató azt mondta: célszámok.

Úgyhogy több különböző okból kifolyólag is lehetséges, hogy végül nem azok a számok fognak megvalósulni, vagy kicsit "meh" módon. Már most fel lehet készülni a csalódásra. :)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#37486) b. válasza Petykemano (#37485) üzenetére


b.
félisten

:R :R
Ez egy realista komment.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37487) syberia válasza Petykemano (#37485) üzenetére


syberia
veterán

Nagyon valószínűnek tartom, mivel elég megbízható "leakernek" számít. A nagyobb tech oldalak nem kevés reklámpénzt kértek volna, de azért átvették ők is a szivárogtatásos híreket AdoredTV-től, mert abból is kattintás lesz.

Az árazásnál szerintem a legfontosabb szempont most a piacszerzés, tehát az Ryzen 3000 ár/érték arányának egyértelműnek kell lennie, az esetleges (valószínű) Intel árcsökkentést is belekalkulálva. Ha a teljesítményt és fogyasztást a várakozások környékén hozza a Zen 2, már csak a gyártókapacitásuk szólhat bele a sikerességébe . Mennyire várható jónak a kihozatala az új processzoroknak, erről most mennyit lehet tudni?

(#37475) Falu111: Nem vitás hogy jó kártya, a fogyasztása is bőven rendben van a sebességéhez képest. A megbízhatóságon talán még van mit csiszolni, de tény hogy azon a téren gyártótól függetlenül akadnak kisebb-nagyobb gondok. :R

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#37489) t72killer válasza #26681856 (#37488) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nem kell az x2 procikig visszamenni, mennyit is kértek idén tavasszal a fesőkategóriának igencsak sok jóindulattal nevezhető vegákért? Amit el is visznek tőlük, azt nem fogják olcsón adni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37490) syberia válasza #26681856 (#37488) üzenetére


syberia
veterán

Tavaly tavasszal már arról beszélt a befektetőivel a CEO, hogy a Zen 2 kellő készletekkel fog indulni 2019-ben, nem "paper-launch" lesz. Nem követik el azt a hibát mint az NV, akiket most komoly perbe fogják a félrevezető információik miatt, gondolom a saját befektetőik.

RTX 2070 failures - de ennyi visszajelzésből nem lehet megtudni hány % kártya érintett, korábban csak a 2080Ti FE volt kikiáltva problémásnak.

https://howbad.info/

(#37491) b. válasza syberia (#37487) üzenetére


b.
félisten

elméletileg nem rossz a kihozatali arány , mert nem EUV 7nm-t használnak, Apple ellátásával pár tízezer soc elkészült már ezen a gyártáson nekik. ők meg valószínűleg majd átmennek vagy 5 nm re vagy a 7N+( EUV) ra.ha elérhető lesz. Mondjuk annyi hátrány van benne hogy nem olyan hatalmas lépcső ez a fajta 7 nm még, kb 20 % sűrűség és 10-15 % energia előrelépés.Tipre ennyit fog előre lépni Vega 2 is ha ezen készül

Már kiderült melyik RTX ramokkal volt gond. ( micron és széria szám alapján kiszűrhető) MSI ez miatt nem adta ki még több típusát mert visszahívták. Samsung memós karikkal nincs gond és az új Micronokkal sem, ezért nvidia már november óta nagyrészt Samu ramokat használ.[link]
Micron is kiadta az új szériát az új 33számsorral kezdődik a régi problémás 32.

ugyan az történt sajnos mint pascal startkor s Micron ramos cuccokkal.Első szériás FE verziók szinte mind Micron ramosak, mindegy hogy 2070 vagy 80 TI

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37493) korcsi válasza b. (#37491) üzenetére


korcsi
veterán

Nem úgy van, hogy az EUV javít a kihozatalon (hiszen precízebb rajzolatot tesz lehetővé) és a gyártási lépések száma is csökkenthető, mert a fontos rétegeket nem kell többször különböző maszkokkal levilágítani.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#37494) #45185024 válasza korcsi (#37493) üzenetére


#45185024
törölt tag

De úgy van :K
És a Vegából első két órába elfogyott 10 ezer darab OCUKon :)))
Nanóból volt paperlaunch ... de hadd mondja dühös...

[ Szerkesztve ]

(#37495) do3om válasza #26681856 (#37478) üzenetére


do3om
addikt

Navi, GDDR6 rammal? Mi lett az agyonistenített HBM-el?

Pont írni akartam. Eddig mást sem volt csak a HBM! Most meg jó lesz a GDDR6? hol lesz az a 2tb os sávszélesség amin majd szállguld az új karijuk? Most mért nem fikázza hogy szar a GDDR6.
Nevetséges az egész amit művel, idegesítő, és hihetetlen hogy állítólag felnőtt, gyerek szinten van. :(

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#37496) b. válasza korcsi (#37493) üzenetére


b.
félisten

Kihozatal szempontjából lehet, hogy jobb, de hatásfok szempontjából még kihívásokkal küszködik. jelenleg EUV még nem működik jobb hatásfokkal, hatalmas energiaigénye van.De elméletileg majd fog-.TSMC nél még kísérleti fázisban van a 7 nm EUV és ezt majd a megrendelők eldöntik, melyiket kívánják megfizetni.
Elméletileg pár hónapon belül TSMC elindítja az 5 nm-t kísérleti gyártáson, aminél már csak EUV lesz, nem lesz más opció. Az új Gépeket és gyártósorokat be kell állítani, a jelentős tényezőt kitevő hűtést abszolválni kell, a gyártási ciklust ezzel és ehhez optimalizálni és összehangolni kell.Ez mind idő és termelés kiesés. ott sem olyan egyszerű az átállás mert teljesen új gépekre van szükség.Ennél a 7nm nél a régi gyártósort használják továbbfejlesztve még ha 4xrétegeléssel is jön létre.Persze EUV jobb amúgy, ha működik,de ott nem biztos, hogy első körben a navi lesz a fő jelentőségű tényező, hanem Apple gondolom, mert drága lesz. Ha Apple esetleg ráugrik az 5nm-re akkor persze szabad a pálya.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37497) #04430080 válasza do3om (#37495) üzenetére


#04430080
törölt tag

Középkategóriába nem hiszem, hogy HBM -et raknak majd.

(#37498) #45185024


#45185024
törölt tag

Atlas 4K teszt Ray tracing off Semmi nem viszi Maradjunk ennyben.

(#37499) t72killer válasza #45185024 (#37498) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez milyen API:F?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37500) hokuszpk válasza #45185024 (#37498) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ez az a merunk kettot es abbol interpolalunk oldal ?
lehet ujabban a gef 1030 es a 1050 a meres alapja es abbol interpollalnak :DD

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.