Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) FireKeeper válasza Asbee (#6100) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

igen, nem is biztos, hogy a gond a legjobb szó arra, ami a gigával van mostanság, de tény, hogy a support egy rakás **** a konkurensekhez képest.
Asus-MSI-Asrock trióból választanék, ha kéne.

Ezért is jó hogy AM3+ os alaplapot veszek majd mert abba belemegy majd a 8 szálas is később ha kell venni majd 2-3 év múlva esetleg.
2-3 év múlva a klasszikus CPU-k lehet hogy már sehol se lesznek... :U

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#6102) lee56 válasza Asbee (#6100) üzenetére


lee56
őstag

Csak az a fura hogy mindenki ezt mondja, de én nem érzem, igaz csak egy alaplapom van tőlük :) De mondjuk a 9es szériás lapjaik fóruma itt a PH-n sincs tele fújkálódó, csalódottt hsz-ekkel. Az előző lapomnál (Asus M2N-E) úgy az első 3-4ezer! hozzászólás jó része pedig olyan volt, ha jól emlékszem. Szóval én ebből más tanulságot vonnék le, nem tudom..

No Comment

(#6103) stratova válasza miresz (#6099) üzenetére


stratova
veterán

FX-8120 szépen besorolt oda ahová való kb. X6-tal van egy árban, 2500K alatt.
Ha Piledriver ezzel a resonant clock mesh csodával szépen farag a fogyasztásból és hasonlóan megmarad a tuning, akkor nagy baj nem lehet. Meg kell hagyni i7-3770K gyakran i7-3820 verő szintje derekas, de már ott is a grafikus részt erősítették inkább.

Trinity 3.8 GHz-es gyári alap órajele 100W-os TDP-be szorítva egy combos GPU rész mellett minden esetre bizalomgerjesztő, FX-4100 vagy A8-3870K mellett.

[ Szerkesztve ]

(#6104) Asbee válasza lee56 (#6102) üzenetére


Asbee
veterán

Egyenlőre én is elégedett vagyok vele, alaplapoknál személy szerint én se hallottam sok gondról mondjuk bios téren fejlődhetnének, de ha benézel 6850/6870 vga topikba elég gyakori a hibás tőlük.

(#6105) szuk_jozsef


szuk_jozsef
tag

Meg azt szeretnem kerdezni hogy a bios-ban mi az a C1E?Es egy kicsit off van kulombseg sebessegben a windows 32 es 64 bites verziok kozott?

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#6106) frescho


frescho
addikt

Segitseget szeretnek kerni. Ossze szeretnem vetni az FX-ket kicsit maskent az i3-i5 szeriaval. Ha valakinek van FX-6100-al (esetleg 8120) osszerakott gepe es par oraja tesztelni, akkor nagyon megkoszonnem a segitseget.

https://frescho.hu

(#6107) MiklosSaS válasza frescho (#6106) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az en gepem a kovetkezo:

FX-6100@4.2 GHZ / Asus M5A97-PRO / 12 gb DDR III 1600 mhz / Sapphire 7770 / 1x 128 gb Crucial M4 + 1 x 60 gb OCZ Vertex 3 + 500 gb s-ata III hdd wd green + seagate momentus 7200, 2,5 " 500 gb hdd / cooler Gelid GX-7 / OCZ 600w tap / 2 x dvd-iro.

Kb ez a konfig, mond milyen tesztet szretnel ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#6108) balikabo


balikabo
tag

Kiváncsi vagyok hogy ez jó értéknek felel meg vagy sem.

KÉP

vagy ez:

KÉP2

[ Szerkesztve ]

(#6109) AMD!4ever válasza frescho (#6106) üzenetére


AMD!4ever
őstag

fx6100-es van nekem is,többi része a konfigomnál.
tesztelhetek én is vmit.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#6110) AMD!4ever válasza szuk_jozsef (#6105) üzenetére


AMD!4ever
őstag

c1e szintén valamilyen energiagazdálkodási okosság,de közelebbről nem vágom én sem.
a 32es és 64bites oprendszerek között nemsok különbség van,de elvileg amennyire én tudom a 64 bites gyorsabb néhány %-al,ami a máshogy(rövidebben) megirt kódsorokbol és hatékonyabb parancsvégrahajtásból adódik.

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#6111) addamka válasza szuk_jozsef (#6105) üzenetére


addamka
őstag

No meg ha 4 giga vagy több RAM-ban gondolkozol akkor 64bit, mert a 32-es összesen 4 gigányi memóriaterületet tud megcímezni, beleértve ebbe a vga memóriát is.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#6112) szuk_jozsef


szuk_jozsef
tag

koszonom a valaszokat!! :R

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#6113) frescho válasza AMD!4ever (#6109) üzenetére


frescho
addikt

Koszi szepen. Kuldtem pm-et neked es miklosss2012-nek is.

https://frescho.hu

(#6114) miresz válasza frescho (#6113) üzenetére


miresz
veterán

Nekem az adatlapomon szereplők vannak. A kissebik (Fx4100) Win8-al.Ha kell segítek én is.

[ Szerkesztve ]

(#6115) stratova válasza frescho (#6113) üzenetére


stratova
veterán

Csak nem SMT, CMT vs 4 mag skálázódást mérsz? Kezd kíváncsivá tenni a leendőbeli teszt.

(#6116) apollo12


apollo12
veterán

heló szombaton rakom össze ezt a konfigot, és az lenne a kérdésem érdemes vinnem hozzá egy phenom procit a bios frissítéshez ?

AMD FX 6100
8gb kigmax 1333mhz (2x4GB kit)
asus M5A97
CHIEFTEC CTG 550
SAPPHIRE radeon hd 6870 1GB
Thermaltake VL80001W2ZD V3 Black Edition

(#6117) FeRRaR1 válasza apollo12 (#6116) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ha most vetted, akkor nem, de nekem a szintén asus alaplapomon (Sabertooth) rajta volt egy matrica: Firmware FX Ready, vagy valami ilyesmi. [link] olyan mint ez csak az említett szöveggel, és én kb 2 hónapja vettem, és már az új bios volt rajta ami tavaly 11. havi volt.

(#6118) frescho válasza stratova (#6115) üzenetére


frescho
addikt

Valami olysmi, de egyedul nem tudom merni, mert nincs FX-em jelenleg.

https://frescho.hu

(#6119) lee56 válasza FeRRaR1 (#6117) üzenetére


lee56
őstag

Azért előfordulhat hogy olyan lapot kap, ami hónapokig pihent raktárakban/nagykerekben/kiskerekben, és lehet hogy átaludta a telet és a megfelelő BIOS-t FX-ekhez. Én azt mondom jobb óvatosnak lenni, és legalább kérdezzen rá a boltban vásárlás előtt, hogy mikori a lap és FX kompatibilis BIOS-a van-é.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#6120) Asbee válasza apollo12 (#6116) üzenetére


Asbee
veterán

Szerintem inkább vigyél magaddal, asus honlapja szerint a legelső bios ami a laphoz van még nem támogatja az fx-eket.

(#6121) FeRRaR1 válasza Asbee (#6120) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nekem is a 3. volt az első ami támogatta, mégis a 4. verzió volt rajta...
szvsz felesleges vinni neki, lassan fél éve kint vannak a megfelelő biosok, ennyit nem vásárolnak be előre az 100%

De a legegyszerűbb megnézni a matricát, vagy megkérdezni...
Vinni még egy CPU-t totál felesleges.

(#6122) Asbee válasza FeRRaR1 (#6121) üzenetére


Asbee
veterán

Ha van neki kéznél nem felesleges. Persze meg kell érdeklődni, szerintem is az a legbiztosabb. Ismerős asusa ami az említett lap pl régebbi biossal volt.

[ Szerkesztve ]

(#6123) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Ha minden jól megy én is hamarosan belépek a "klubba" egy FX6100-zal. Érdekes lesz a váltás egy kétmagos Celeronról. :) Mondjuk az elmúlt egy hétben eléggé elszálltak az árak, mert 2 hete csökkent (reménykedtem is, hogy minél közelebb kerül a 30k-hoz), de aztán megtorpant és felfelé kezdtek szaladni...
Alaplap egy egyszerű 970 Extreme3 lesz, ez bőven elég nekem. Memória kérdéses, de az 1600-as Corsair Vengeance szerintem jó lesz hozzá, ez elég jó árban is van.
Valamint az őskövület Scythe "kilós szörnyeteg" Infinity-t kell fel kompatibilissé tennem, mert a gyári hűtők hangját nem tudom elviselni.

Ha sikerül, jövök pár képpel és kérdésekkel (Thoroughbred magos Sempron volt az utolsó AMD procim, azóta elég sok újítást bevezettek, aminek lehet a felét sem értem).

Harrrr!!!!

(#6124) szuk_jozsef


szuk_jozsef
tag

En is egy hete baratkozok az fx 6100al azelott athlon x2 7750 volt a gepben egy sima hd 3850 vgaval es kb 30 szazalekkal tobbet kifacsart belole nem is hittem volna jo proci ez tudjatok meg! Ha alpfeszen megy 4ghz-en akkor lerovidul a proci elettartama?

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#6125) bozont válasza Ndruu (#6123) üzenetére


bozont
veterán

Azért vigyázz a Vengeance ramokkal, ha nem a gyári hűtő marad, mert magas a hűtőborda rajtuk és sok hűtő a memória foglalatok fölé ér, aztán úgy nem férnek el az ilyen magas profilú modulok.

(#6126) MiklosSaS válasza szuk_jozsef (#6124) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha tuningolni akarsz akkor erosen ajanlom a mushkin 1600 mhz ramokat. Nalam fesz nelkul megyen 1746 mhz-en, de mar ment 1800-an is. Jol egyeznek a 6100-al meg a 970-es chipsettel.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#6127) MorphBCS válasza apollo12 (#6116) üzenetére


MorphBCS
tag

Én most vettem FX-4100-at, ASUS M5A78L LE lapom bő 6 hónapos, elviekben tudnia kellett volna az FX-et a 4.06-tal is, de amint betettem nem ment, muszáj volt frissíteni, most 9.02-vel hasít rendesen.

Egyébként akik az FX-ben kételkednek, üzenem hogy X4 965 Black (@3.8) procirólról váltottam kíváncsiságból, teljesítményben (@Turbo off, 200x20=4GHz/mag/alapfesz) hozza nekem ugyanazt simán, hisz a játékok minimum ugyanolyan jól mennek, hanem jobban, a normál felhasználásban sem lassult semmit a gép, és a szintetikus tesztekre meg sz@rok rája :DDD

Ja és a lecserélésből egy kis lóvé is megmaradt !

[ Szerkesztve ]

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#6128) kovsol válasza szuk_jozsef (#6124) üzenetére


kovsol
titán

Nekem egy 3870 CF van a gépemben fx6100@4ghz és még a BF3 1680x1050 medium beállítással 40-50fps akcióban, ha csak úgy futkosok 70fps re is felmegy, legnagyobb csatánál ahol nagy robbanások vannak stb ott már lemegy 35fps re is, és 70-80% on teker a proci mind a hat szálon 64fős CQ pályákon. Starcraft 2 full hd ultra még 4vs4ben is megy simán. Azért megdöbbentem mit kicsavar ezekből a vga kártyákból! HWBOT Unigine Heaven Benchmarkban hozta a gép alapórajelen az i7+4870 eredményét, szóval a VGA kártyát szépen kihajtja :) És amire én használom bőven elég, de egy 6870 re jó volna váltani majd.
Ha azt akarod ne csökkenjen az élettartama akkor tegyél rá egy olyan hűtést amivel tuning mellett se nő meg a hőmérséklete, és ha tényleg alapfeszen tuningolsz akkor én a helyedben nem aggódnék. Nekem most 1,2875V mellett 4Ghz en üzemel és így is hűvösebb jelenleg a H50 hűtéssel mint előtte a gyári hűtéssel alapórajelen volt.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#6129) miresz válasza Ndruu (#6123) üzenetére


miresz
veterán

Nah,ezt örömmel hallom. :) Ha segítség kell nyugodtan szólj,úgy is jövök eggyel,te is sokat segítettél az arcképgyáros topicban. :)
Az Asrock 970extreme 3 az egyik legjobb ár/érték arányú lap, a 6100 is jó választás,memória is,de igaza van a kollégának aki feljebb írta,hogy a hütő miatt a low profile corsair-ok a jobb választás.

(#6130) Ndruu válasza miresz (#6129) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

és bozont: :R
Virtuálisan méregettem, a borda nagyjából el fog férni.

A ventilátor most is a hátsó panel felőli oldalon van, elszívja a meleget a bordáról, tehát elvileg el kell férnie. Ha nem, akkor a két RAM modul átkerül a távolabbi slotokba.

Harrrr!!!!

(#6131) #16729600 válasza Ndruu (#6130) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jól jársz a deszkával,ő a leghűvösebb és talán a legstabilabb lap a 9XX szériában (Asrock).Tuningban is egyenértékű a nagy tesókkal.Komolyabb hűtő alá valóban csak 2 RAM modul fér be,én próbáltam G-Skill Ripjaws-el.Ellenben pld a Kingmax nano ami kiválóan működik benne és olcsó telepakolható mind a 4 slotba.Én win 8 CP 64 bitet használok állandóra,ajánlom másnak is, mert kifejezetten megtáltosodott tőle a rendszer,különösen SSD-vel.

(#6132) lee56 válasza Ndruu (#6130) üzenetére


lee56
őstag

Nekem is olyan nagybordás Vengeance-ok vannak, és valóban nem fér el az első slotban, a másodikban viszont igen :) Ha pedig majd 10 év mulva úgy döntök hogy még több RAM kell, akkor sincs gáz, mert legközelebb low profilosat veszek, no problémó :)

No Comment

(#6133) szuk_jozsef válasza kovsol (#6128) üzenetére


szuk_jozsef
tag

Nekem egy Scyte Katana 3 hutom van alaporajelen alapfesszel 56 fok prime alatt.Szerintem sok mert ha 4 ghzre huznam alapfesz mellet jobban melegedne.Szerintetek egy ilyen huto nem kellene hogy jobban hutson?erdemes ujrapasztazni vagy csak ennyit tud a huto?Es a pasztazast hogy kell elvegezni helyesen?

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#6134) akela91 válasza szuk_jozsef (#6133) üzenetére


akela91
addikt

Ennyi pénzért reális teljesítményt nyújt. De nézz be a cpu hűtős topicba.

(#6135) szuk_jozsef


szuk_jozsef
tag

Ha sok pasztat teszek akkor az szigetelni fog?mennyi az idealis mennyseg es hova kell teni a pasztat?

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#6136) akela91 válasza szuk_jozsef (#6135) üzenetére


akela91
addikt

Vékonyan lehet a proci és a hűtő felületére is kenni, nézz egy videót róla, ott meríthetsz ihletet :D

[ Szerkesztve ]

(#6137) MorphBCS válasza szuk_jozsef (#6135) üzenetére


MorphBCS
tag

Mint ahogy akela mondta, nézz be a másik topikba, amúgy akármilyen vastagon rakod, a hűtő akkor is kiszorítja a fölösleget, amikor ráfogatod.
És ha sok, akkor meg tiszta sz@r lesz a proci környéke...
Minél egyenletesebben, és minél vékonyabban kell felvinni, a gyártók a hűtők talpára általában 0.1-0.2mm vastag réteget tesznek.

[ Szerkesztve ]

(((((( Szűcs Mátyás | +36-20/516-43-99 | Keress, ha van valami ! Régi: 78+/0- Újat meg látod! ))))))

(#6138) szuk_jozsef válasza MorphBCS (#6137) üzenetére


szuk_jozsef
tag

Ha mar ilyen rendesek vagytok megy off kerdes es befejeztem.Ha ismeritek az adott hutot amirol most szo van milyen iranyba helyezzem el?A ventilator melyik oldalon legyen hogy nagyobb legyen a hatasfoka, a ram feloli oldalon vagy a haz hatulja feloli oldalon ahol :F van egy venti ami myomja befele a levegot a hazba,Nem kellene neki is felcsereni az iranyat hogy kifele fujjon?

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#6139) Atlantis


Atlantis
veterán

Nehéz szülés után megrendeltem a 8120-ast ...majdnem elcsábultam az L2011-es Intel felé, de végül úgy döntöttem, nem éri meg az árkülönbözetet. Annyit engedtem a kísértésnek, hogy az M599X EVO helyett Sabertooth ASUS-szal rendeltem, annyira szép az a lap, hogy nem bírtam ellenállni, holott beépítés után nem sokat fogom nézegetni. :)

Jövő héten majd érkezem a hülyébbnél hülyébb kérdéseimmel, mint korábban írtam, ez lesz az első AMD-s gépem (sőt, a környezetemben és a munkahelyemen sincs egyetlen AMD-konfig sem).

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6140) elfelejtette válasza szuk_jozsef (#6138) üzenetére


elfelejtette
veterán

Inkább a ramok felöli oldalra kellene tenni a ventit, a hátsó házventi pedig kifele fújjon a házból.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#6141) lee56 válasza Atlantis (#6139) üzenetére


lee56
őstag

Jó döntés mindenképp, megérte annyit filozofálnod rajta, jó masinád lesz :D
Jaj még egy kérdés.: az LGA2011 rendszer kb. hányszor került volna többe?:)

No Comment

(#6142) Ndruu válasza szuk_jozsef (#6138) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A kereszthuzat a lényeg. Ez normál elrendezésnél úgy a leghatékonyabb, ha elöl beszívja a venti kinti hideget, ez lehűti a vinyókat, aztán a hátul (és/vagy felső) venti kifújja a meleget.

Harrrr!!!!

(#6143) elfelejtette válasza lee56 (#6141) üzenetére


elfelejtette
veterán

Gondolj bele, AM3+ Sabertooth + FX8120 helyett LGA2011 Sabertooth + i7 3930K az ~100k helyett ~300k.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#6144) franc0


franc0
őstag

Nem értem miért az LGA2011-hez hasonlítjátok, a Bulldozernek a 1155-ös Sandy Bridge is igencsak jó ellenfél. Pár hét múlva pedig már az Ivy Bridge ellen kellene helytállnia az FX prociknak...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#6145) lee56 válasza elfelejtette (#6143) üzenetére


lee56
őstag

Költői kérdés volt, de azért kösz :)

franc0 : Csak azért mert Atlantis pár hsz-el feljebb e-kettő közt vacilált.

No Comment

(#6146) Atlantis


Atlantis
veterán

Nem ahhoz hasonlítjuk, csak nekem az lehetett volna egyedül alternatíva, SB engem nem érdekel, ahelyett mindenképp AMD. SB pláne nem érné meg a felárat, teljesítményben nem ad annyival többet, ha egyáltalán többet ad. L2011 legalább a felárért cserébe érezhetően gyorsabb is.

Amúgy Intel lap+3820=~130k ; Sabertooth+8120=~85k, szóval ~45k körül van a különbözet. RAM és hűtő ugyanaz lett volna mindkettőhöz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6147) stratova válasza franc0 (#6144) üzenetére


stratova
veterán

Sandy - Llano, Bulldozer
Ivy - Trinity, Vishera (Piledriver)
Amíg az utóbbi páros meg nem érkezik, ármérsékléssel lehet még reagálni.

[ Szerkesztve ]

(#6148) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

4 és 6 magos fronton történt most frissítés (mai hír szerint), április folyamán várhatóak az új FX4130, FX4170, FX6130, FX6200 processzorok.

Harrrr!!!!

(#6149) Bali27


Bali27
addikt

Pff... Szánalmas és röhelyes..... :F :Y Ennek mi értelme van? MI szükség rá??? Semmibe se kerül és sokkal többet hozok ki a 6100-ból

"Az AMD FX-4130 névleges órajele 3,8 GHz, ám egy apró Turbo Core löket révén ez 3,9 GHz-ig is felszökhet. A másodszintű gyorsítótár mérete 4 MB, ellenben az L3 tárkapacitása a korábbi típusokhoz mérten megfeleződött. Valószínűsíthető, hogy a cég így próbál túladni azokon processzorokon, melyek átmeneti tárolója a minimális minőségi követelményeket nem teljesíti. Természetesen az FX 4100-as sorozatnak megfelelően az újdonság 2 modullal és modulonként 2 végrehajtó egységgel rendelkezik.

A hatmagos FX-6130 3,60 GHz-en ketyeg, de hála a dinamikus órajel növelésnek (alias Turbo Core) megfelelő körülmények között ez akár 3,9 GHz-ig is felemelkedhet. Szerencsére a mérnökök itt most nem bütyköltek a cache-hierarchiánál, így megmaradt a 2 MB L2 cache, valamint a 8 MB-os L3 gyorsítótár. Mindkét chipet a 125 wattos TDP osztályba sorolták. A várható árazásra nem derült fény."

(#6150) kovsol válasza Bali27 (#6149) üzenetére


kovsol
titán

Felezett L3 :W , hangyafasznyi turbó... nevetséges az fx4130

6130 meg azon az órajelen megy amit az fx6100 is turbózni tud minden magra és a második turbó lépcső fok is azonos, annyit csináltak, hogy az fx6100 első turbó lépcsőjét rakták be alapórajelnek.

Véleményem szerint az fx4130 kifejezetten nem ajánlott kategória, az fx6130 meg nem ér több pénzt mint az 6100.

Amúgy nem tudom honnan kopiztad, de az L2 méretét jobb lett volna ha mondulonként 2MB ként írniuk, mert most még a végén azt hiszi valaki az fx4130 ban 4MB van míg a 6130ban 2MB összesen.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.