Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) likeaRAINBOW válasza FeRRaR1 (#6350) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Bocsi, 1,150V akart lenni.

LLC-t kikapcsoltam, mert azt írja UEFI, hogy am3+ nál kapcsoljam ki.

(#6352) FeRRaR1 válasza likeaRAINBOW (#6351) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nekem 6 lépcsőben lehet állítani

Auto
0%
25%
50%
75%
100%

25% re tettem, így ad az általam beállított 1,200 feszültséghez terheléskor 0,012 - 0,024V pluszt
Cpu Z szerint.

Ha ezt nem Autora tetted, ha nem kikapcsoltad, illetve a Turbo coret is kikapcsoltad, akkor elvileg nem kéne + feszültséget adnia semminek...

(#6353) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

Van valakinek FX-4170? Mi a vélemény róla?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#6354) likeaRAINBOW válasza FeRRaR1 (#6352) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Nálam van AUTO, ON, OFF
Turbo core, meg APM OFF

Asrock 970 Ext3. 1.30 BIOS

(#6355) akela91 válasza UnSkilleD (#6353) üzenetére


akela91
addikt

Inkább vegyél 6100-at és húzd fel. :)

(#6356) FeRRaR1 válasza likeaRAINBOW (#6354) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ha így is ad plusz feszültséget javaslok egy bios frissítést a legújabbra.

(#6357) likeaRAINBOW válasza FeRRaR1 (#6356) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

egyenlőre ez a legújabb.

De megodlható, alapjáraton ksiebb feszt adok neki, így ha növeli, akkor is a kívánt érték lesz :)

(#6358) Gaben27


Gaben27
csendes tag

Üdv !
Csak felszínesen értek a témához ezért kérdezem :

játékhoz melyik lenne jobb : FX-4100 vagy Phenom X4 955

Köszi !

(#6359) FeRRaR1 válasza Gaben27 (#6358) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Szerintem ha hozzá tennél még egy kicsit, és FX 6100-ast vennél akkor járnál a legjobban, hosszabb távra is...

4100 a jobb választás, úgy gondolom hogy ha tuningolsz minimálisan, de egyébként is fejlettebb, újabb, Win 8 alatt gyorsulni fog... azt válaszd mindenképpen.

(#6360) akela91 válasza FeRRaR1 (#6359) üzenetére


akela91
addikt

+1 erre a koncepcióra. (gyűjts 6100-ra, illetve ha nem tudsz akkor 4100)

(#6361) lee56 válasza Atlantis (#6329) üzenetére


lee56
őstag

Nem biztos hogy láma vagy :) Azt hittem csak két memória-modulod van, de 16GB ram az nem semmi, a memóriavezérlőn ilyenkor igen nagy a terhelés, lehet hogy tuningra kényszerülsz :) Automatán valószínűleg nem ad elég feszültséget a lap a 4 modulhoz. Próbáld emelni kicsit az NB-feszt. Azt hogy még mennyi az egészséges feszültség oda ennyi memóriához, egy tuningoló FX tulaj leírhatná nekünk, mert nem akarok hülyeséget írni, köszönjük előre is. :)

(#6358) Gaben27 : Egyetértek az előttem szólókkal is, de azért ha nem tuningolnál már nem biztos, mivel azonos órajelen a phenomok erősebbek. És mivel játékról beszéltél az új utasításkészletek sem fognak hiányozni mint az AVX SSE4.1/2, XOP és FMA gondolom, persze jövőbiztosabb az FX, de ha már azt veszel akkor már 6100, az alá nem mennék azért :)

No Comment

(#6362) Borokafa válasza Gaben27 (#6358) üzenetére


Borokafa
őstag

A 955 erősebb a 4100-nál, a 6100 már jobb választás lenne
Saját kis mérés:[link]

[ Szerkesztve ]

(#6363) Borokafa válasza likeaRAINBOW (#6351) üzenetére


Borokafa
őstag

LLC-t úgy érdemes belőni, ha tudod állítani (pl az Asrocknál jól működött)hogy terhelés alatt is a beállított feszültség érték, vagy ahhoz a lehető leg közelebbi legyen.
Ha van több beállítási lehetőség érdemes kipróbálni melyik a leg optimálisabb.
Ha csak auto van akkor érdemes megnézni be és kikapcsolt állapotban hogy alakul a fesz terhelés alatt, melyik a jobb.

(#6364) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Látom, épp hasonlóról megy a diskurzus:
PhII 955-öt, csak 4 modulos Bulldozerre éri meg lecserélni ugye? (8120-ra gondoltam)

(#6365) lee56 válasza Tibi86 (#6364) üzenetére


lee56
őstag

Azért a felhasználástól sokban függ a dolog. Egyáltalán érdemes-e lecserélni kérdezhetnénk is akár? Általánosságban a 6 magot kihasználni-képes programoknál már a 6100 is jobban teljesít. És ha az árat is figyelembe vesszük már tényleg nincs messze a 8120 sem, de hogy kinek mi éri meg, az megint csak szubjektív.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#6366) FeRRaR1 válasza lee56 (#6365) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Így van, attól függ mire használod, mennyire vagy elégedett a jelenlegi gépeddel stb...

De általánosságban elmondható, hogy akik PhII-esről váltottak, elégedettek voltak, és nem bánták meg.

(#6367) Tibi86 válasza lee56 (#6365) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Köszi a választ, egyelőre még akkor nem váltok. Még elég kevés progi használ aktívan 4+ magot, kivéve persze a benchmarkokat.
Autocad-re, hd filmekre, kis játékra most még tökéletesen megfelel. Csak elgondolkodtam, mert a 8120-as elég jó áron van mostanság. :)
Talán nyár végéig várok..., tényleg az új stepping mikorra várható kb.?

[ Szerkesztve ]

(#6368) lee56 válasza Tibi86 (#6367) üzenetére


lee56
őstag

Pont akkorra :D

No Comment

(#6369) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Köszönöm a millio választ amit adtatok a kérdésemre...

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#6370) lee56 válasza SSJmeszes (#6369) üzenetére


lee56
őstag

Ez nem hűtő-fórum szerintem..

Megnézed a procid TDP értékét, és ahhoz keresel megfelelő hűtőt, semmi köze nincs az FX-hez szerintem.. de nyugodtan megsértődhetsz.

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#6371) SSJmeszes válasza lee56 (#6370) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Ahan. Valóban. Viszont megadtam milyen procihoz is kellene.
De kösz. Nem kell válaszolni akkor. Majd keresek teszteket inkább!

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#6372) lee56 válasza SSJmeszes (#6371) üzenetére


lee56
őstag

Illetve akkor nem lenne off hogyha tuningolni szeretnéd, ott mennyire melegszik, de ilyet nem írtál ha jól látam.

No Comment

(#6373) Atlantis válasza lee56 (#6361) üzenetére


Atlantis
veterán

Fejlemények

Nagy a terhelés? Ennél többe is bírnia kéne az AMD spcifikációi szerint...feltételeznék annyi intelligenciát egy mai rendszertől, hogy ha kihasználod, ami kilehet, akkor automatikusan felemeli amit fel kell.

Egyébként emeltem a NB VID-en 1,2625V-ig, NB Frequency 2400Mhz, HT Frequency 2200Mhz. Semmi fejlemény, ugyanúgy hibázik 4 modul esetén.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6374) SSJmeszes válasza lee56 (#6372) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Na ne nevettess már!! Ez az egész, csak arra megy ki, hogy belém köss.
Menj te a búsba finoman szólva!

Annyit nem tudtál írni, hogy tuning nélkül/tuningal így meg úgy viselkedik az egyik, meg a másik megnevezett termék..?
Jó hagyjuk, nem járatom le magam, hogy ilyen emberekkel foglalkozok, akik minden sz*rba belekötnek. na pá.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#6375) Borokafa válasza Atlantis (#6373) üzenetére


Borokafa
őstag

Miből áll a masinád? Beírhatnád, könnyebb lenne segíteni...
Egyébként ha egyenként minden ram bírja a memtesztet akkor nem biztos, hogy a memóriában kellene keresni a probléma okát.

[ Szerkesztve ]

(#6376) Atlantis válasza Borokafa (#6375) üzenetére


Atlantis
veterán

Módosítanám az adatlapom, de ez a nyomorult fórummotor nem engedi...semmi extra, Sabertooth, FX8120, 4x4GB Corsair; Noctua C12PSE14, Quado FX 1700; 2 vinyó, 1 SSD, 400W Enermax Liberty.

Igen, magam is egyre inkább az 1-es slot hibájára gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6377) lee56 válasza Atlantis (#6373) üzenetére


lee56
őstag

Hát akkor tényleg közelít egy x-aktás ügyhöz a dolog, még annyit azért megpróbálhatnál, hogy emeled az NB feszt, de a frekvenciáját alapon hagyod, mert ha mindkettőt emeled és tényleg a sok modul miatt van akkor a probléma úgy is ugyanaz lehet, .

(#6374) SSJmeszes : Azért nem írtam mert nem tudom a választ mondjuk, ez nem jutott eszedbe?! Az egész pedig nem arra megy ki hogy beléd kössek, hanem hogy észrevedd, máshol hamarabb választ találhattál volna ha kicsit körülnézel és nem másoktól várod a megoldást, ráadásul házszámot tévesztett topikban, de ezer kösz hogy nem járatod le magad még ennél is jobban. :)

No Comment

(#6378) Borokafa válasza Atlantis (#6376) üzenetére


Borokafa
őstag

Azért ez a gép már eléggé extra :)
Bios frissítés volt?
Nálam már volt olyan is hasonló probléma esetén, hogy kivettem majd visszatettem a procit és megjavult, valószínűleg valami kontakt hiba lehetett.

(#6379) SSJmeszes válasza lee56 (#6377) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Ha nem tudod a választ eleve nem kellett volna beleszólnod! (de azt nagyon tudod mondani, hogy nézzem meg a TDP -t!
Mert ugye ez így egyértelműen belekötésről van szó.
FX topic. Sok FX használó ember van, és olvastam is, hogy nem egy ember tuningol. Szóval nem tudom miért mondod azt, hogy máshol hamarabb kaptam volna választ. Hisz ők is használnak ilyen processzort. Na, de nem Offolok tovább tisztelt uram.

Utána néztem tesztekben és a D14 picivel jobb mint a C14!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#6380) Atlantis válasza Borokafa (#6378) üzenetére


Atlantis
veterán

Jó, van benne pár nem szokványos tétel. BIOS legfrissebb van rajta. Lehet segítene, de ilyen "talán" miatt nem bontom le róla a hűtőt, meg vakargatom le róla a pasztát...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6381) lee56 válasza SSJmeszes (#6379) üzenetére


lee56
őstag

Azért mondtam a TDP-t mert ha nem tuningolsz abban az esetben a gyári értékű 125W a 8120 esetében (de bármelyik 125W-os processzornál ugyanez lenne, ezért mondtam hogy off téma) elég támpont már hogy megfelelő hűtőt keress, tuning esetében már processzora válogatja és az igényeid hogy meg ne süketülj esetleg teljes fordulatszámon se :) Persze lehet kicsit túlreagáltalak, bocsika, csakhát ha kicsit visszaolvasol, elég sok szó esett már itt is a megfelelő hűtésről, sőt ajánlott hűtőkről is nem is oly rég, szóval azért szégyelld magad :)

(#6380) Atlantis : Pedig akár még az is lehet hogy elgörbült egy lábacska, ha már minden mást kizártál szerintem megér egy lábvizsgálatot :)
Amúgy amiről előbb írtam segített valamit, a csak feszültségemelés?

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#6382) pifu001


pifu001
tag

egy kis 6850 cf teszt :D azért linkelem mert pár nappal ezelőtt tárgyaltuk a srácokkal itt hogy megérné e ebből cf rendszert építeni :DD

[link]

délután, estefelé rakok fel friss teszteredményeket az új procival kapcsolatban :D

8120 Fx , amire rábeszéltek a fiúk :C

[ Szerkesztve ]

AMD FX-8120, 4000 MHz ,KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT x2, ASROCK 970 Extreme4, HD6850 2GB GDDR5 , FSP Hexa 500W , WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX , LCPOWER PRO-920R - Veritas , COOLERMASTER Hyper TX3 RR-910-HTX3-GP

(#6383) Atlantis válasza lee56 (#6381) üzenetére


Atlantis
veterán

Sajnos nem segített. Kipróbáltam úgy is, hogy csak fele RAM-ot tettem a gépbe, 2-es és 4-es slot esetén minden jó akármelyik modullal, 1-es és 3-as kombináció esetén hiba, már ha felismeri mindegyik modult. (igaz, a kézikönyv szerint ez nem tartozik az ajánlott esetbe 2 modullal)
Teszteltem a Corsair-eket egy céges Intel-es gépben, működnek rendesen.
Szereztem kölcsönbe pár Kingston 4GB modult, azokkal sem jó.

Ez bizony alaplap 1-es slot hiba lesz, már megint kitolt velem az ASUS. Hogy miért csábulok el mindig azt nem tudom, az elmúlt 15 évben 3-ból csak 1 olyan ASUS lapom vot, amit nem kellett első körben kicserélni valami hiba miatt. Én vagyok a hülye, hogy önként és fütyörészve többször belelépek ugyanabba a sz@rba :)

Mitől görbülhetett volna el a láb? Meg mit tudnék csinálni vele, ha tényleg görbe?
Ámbár lehet próbát tényleg megér, ezt a hűtőt nem nehéz szerelni, csak józan ésszel belegondolva ez újabb kockázat a lábaknak. :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6384) Borokafa válasza Atlantis (#6383) üzenetére


Borokafa
őstag

Egyet értek lee56 kollégával, egy ellenőrzést megérne.

(#6385) Gilberto válasza Atlantis (#6383) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Nem akarlak elkeseriteni, de lehetseges, hogy a slotok rosszak. En most vettem egy honapja egy Crosshair V alaplapot. Azonnal küldhettem vissza, mert rosszak voltak a slotok.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#6386) Atlantis válasza Gilberto (#6385) üzenetére


Atlantis
veterán

Az szép...Már nem tudsz elkeseríteni.

Azért ma még szétszedem és újra összerakom, hátha.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6387) Oliverda válasza Atlantis (#6383) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor mit ad, ha csak az 1-es vagy csak a 3-as slotba raksz egy modult?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6388) lee56 válasza Gilberto (#6385) üzenetére


lee56
őstag

Az tényleg nem rosz :) Ezek ráadásul nem a legolcsóbb lapok a cég kínálatában :) És még a Gigabyte-ot szídják sokan, hát egy bugos béta BIOS meg egy hibás RAM slot azért nem egy kategória :D

(#6389) kovsol : Ez igaz is, de az ember azt hinné a presztízs lapokra egy presztízs gyártó azért különösen odafigyel, hogy ne csökkenjen a presztízs :D

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#6389) kovsol válasza lee56 (#6388) üzenetére


kovsol
titán

Hiba minden gyártónál van, olyat még nem láttam, hogy 100% os kihozatalt produkáltak volna.
Én ha a 2-es és 4-es slotba rakom a ramokat akkor felismeri őket, csak nem mennek duálba, ha 1-3 felállásban csinálom akkor működik dualban, ez is érdekes szerintem. Mondjuk nekem tök más alaplapom van.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#6390) Atlantis válasza Oliverda (#6387) üzenetére


Atlantis
veterán

Ezt nem próbáltam még, délután megnézem. Gyanúm szerint 3-as esetén nem lesz gond, 1-es esetén meg sipákolni fog, hogy hol a RAM?

kovsol: Nem is 100%-os kihozatalt várok, csak az az 1 lehetett volna elsőre jó, amit nekem kihoztak... :)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6391) MiklosSaS válasza Atlantis (#6390) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ilyen problemam volt a gigabyte lappal. 1 nem, 2,3,4-es igen. Kuld vissza es csereld le, nalam nem volt mas megoldas.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#6392) Atlantis válasza Oliverda (#6387) üzenetére


Atlantis
veterán

Megnéztem: csak 1-esben simán működik minden, csak 3-asban szintúgy. Jelenleg a kettő együtt is működik hiba nélkül...ha mind a 4 bent van, akkor viszont továbbra sem ismeri meg mindet....tegnap pedig az 1-3 kombó sem működött.... én ezt most jelentem alássan nem értem. :F

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6393) Oliverda válasza Atlantis (#6392) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem lehet, hogy az egyik modul a hibás? Milyen kit ez?

Melyik UEFI verzió van fent a lapon?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6394) Atlantis válasza Oliverda (#6393) üzenetére


Atlantis
veterán

Ilyen kitről van szó. Teszteltem őket egy másik gépben, ott mentek rendesen. Lehet olyan, hogy 2-2 jól működik, de a 4 együtt meg nem? Elvileg ezek erre lettek válogatva gyárilag...

0901-es UEFI van rajta.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6395) Oliverda válasza Atlantis (#6394) üzenetére


Oliverda
félisten

Bármi megeshet. Azt is lehet, hogy ez az alaplap nem szeret ezekből a modulokból négyet.

Amúgy van már egy újabb, 1102-es UEFI is hozzá.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6396) Atlantis válasza Oliverda (#6395) üzenetére


Atlantis
veterán

Ehh, köszönöm, 2 napja néztem, akkor még nem volt újabb. Próba szerencse...

Rajta van ez a memória (ill. a teljes hűtős változata) a lap kompatibilitási listáján....nem illik nem szeretnie 4-et.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#6397) Oliverda válasza Atlantis (#6396) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, én is csak ezt látom. Nem vennék rá mérget, hogy csak a bordában van különbség.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6398) zsoltika29


zsoltika29
tag

Hali!

Négy magos gépen fut a 32-bites op rendszer?

Mondjuk a Win 8?

(#6399) FeRRaR1 válasza Atlantis (#6396) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nekem is ilyen deszkám van, és szintén Vengeance ram, 2x4 Gb régebbi és újabb biossal is ment az 1-3 slotba, de utána lapoztam én is, hogy 2 modul esetén 2-4 az ajánlott, azóta úgy van, meg legalább messzebb van a hűtőtől, problémával én nem találkoztam.

Oliverda

Köszi az UEFI infót, én is kb 3 napja néztem pont.... :DDD

(#6400) kovsol válasza zsoltika29 (#6398) üzenetére


kovsol
titán

fut igen, de az adatlapodon látom, hogy 8GB ramod van, ezért 64bitest használj, ha nem akarod, hogy a ramod fele kihasználatlan legyen

May the Force be with you!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.