Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41051) rtcwfan


rtcwfan
tag

Az én bulldozerem meddig bírja tuningban? :Y :R

I'll make him an offer he can't refuse.//C3 Audi 100 2.3E Avant Automatic 1990// Return To Castle Wolfenstein *BEST*///

(#41052) vakond5 válasza rtcwfan (#41051) üzenetére


vakond5
őstag

Azt neked kell kitapasztalni :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#41053) rtcwfan válasza vakond5 (#41052) üzenetére


rtcwfan
tag

:R ;]

[ Szerkesztve ]

I'll make him an offer he can't refuse.//C3 Audi 100 2.3E Avant Automatic 1990// Return To Castle Wolfenstein *BEST*///

(#41054) Whysperer


Whysperer
addikt

Amúgy komolyan nem értem ,hogy a DICE-nál miért tudtam normálisan úg yprogramozni ,hogy FX CPU-k mennek ezerrel...és a többi játék készítő meg nem!! Mármint ennyi ,de ennyire bonyolult művelet programozás szempontjából ,hogy TÖBB processzort használjon?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#41055) MiklosSaS válasza Whysperer (#41054) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az is lehet hogy a kekek kezet raztak a veluk es erdekbol nem megyen olyan jol az FX mint a konkurencia.

Az a meglepo hogy Linux alatt nagyon jol teljesitett az FX ....ha jott volna 8550 es 8750 ahogy be volt harangozva most nem volna 4930K a gepemben.

A meloban (Linux alatt) van olyan pont ahol az FX 5.1 Ghz-en szinte ugy teljesitett mint a 4930K 4.8 Ghz-en...vagyis kicsit bekavar a HT.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#41056) Wikoo válasza ViZion (#40808) üzenetére


Wikoo
aktív tag

Barátomé ( amit én tuningoltam ) akkor ritkább darab mint átlag, 4500 1,4en

Békesség, boldogság! x)

(#41057) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok
ŰTudtok nektem mondani egy progit amivel a proci hőmérsékletét tudnám monitorozni?
Fx-6300. Egy 695 hűtője került rá, mivel az nagyságrendekkel combosabb mint amit adtak hozzá, de alapórajelen, terhelés nélkül is iszonyat hangos. Ezért arra gondolok h szarul vna pasztázva és melegszik azért pörgeti az alaplap a ventit.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#41058) Vismajor01 válasza Vismajor01 (#41057) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nah, speedfannal monitorozom, 43 fok mellett 4500al pörög rajta a venti. Valami azt súgja ez nem normális :F
Biosban engedve van neki a smad cpu fna control

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#41059) Johni5 válasza rtcwfan (#41051) üzenetére


Johni5
őstag

Az enyém 4900-on fog padlót.Ott stabil minden feszen.Ha 4950-en próbálkozom,minden tesztben kifagy még 1.65V-on is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41060) MaxxDamage válasza Vismajor01 (#41057) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az 1-ik legjobb a /Value - Min - Max értékek/
letöltés ;)
továbbá van még sok hasznos program, de ajánlom még a Core Temp progit
letöltés
/remélem tudtam segíteni/

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41061) Vismajor01 válasza MaxxDamage (#41060) üzenetére


Vismajor01
addikt

És olyan progi amivel szabályozni tudnám? Jelnleg 3000 és 5000 között ingadozik a FAN, teljesitmény összefüöggés nélkül. Csak olvasok egy cikket valahol és halloma gépet hogy húúú---HÚÚÚÚÚ---húúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú(ilyenkor 5000) aztán megint 3000....

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#41062) MaxxDamage válasza Vismajor01 (#41061) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

BIOS -ban, vagy alaplapi program biztos van, esetemben Asus lapnál AI Suite II progi FAN Xpert része :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41063) MiklosSaS válasza MaxxDamage (#41062) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azzal az AI Suite II-vel picit ugyelni kell mert sokszor bug-os.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#41064) MaxxDamage válasza MiklosSaS (#41063) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nálam ment megfelelően, de inkább rákötöttem 4 ventit a külső vezérlőre (az a biztos) és tudom szabályozni kedvem szerint. Az 5.-ik ventit meg rákötöttem Molex-re , mert mehet max.-on mivel 19dB(A) csak és 700rpm -en pörög max. a kis 200mm-es CM RED LED venti ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41065) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok! Tudom, hogy amivel írok nem ehhez tartozik, de titeket ismerlek, és tudom, hogy hozzáértőek vagytok. A problémám a következő: Elindítok egy letöltést Utorrentel, elején felmegy 2300 kb/s letöltési sebességre, majd ahogy eléri ezt (ez a max letöltési sebesség) leesik pár kb/s-re, néhány perc után pedig végig fixen tölt lefele 2300 kb/s sebességgel. Ezt a jelenséget minden egyes új torrentnél eljátsza. Kérdésem az lenne, hogy ez miért van, hogyan tudnám megoldani? Win7 64bit. Előző gépen Winxp-nél nem volt ilyen (7 éves gép volt)

(#41066) Ribi válasza Stylerr (#41065) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ilyenkor nem szakad meg teljesen a net is?
Amikor leesik a letöltés.

(#41067) Stylerr válasza Ribi (#41066) üzenetére


Stylerr
addikt

Nem. De ez csak akkor jön elő mikor teljesen új torrentet indítok el, ha már a meglévő egyszer beállt, akkor géprestart után, utorrent restart után is ugyanúgy beáll, tehát nem dropol le a letöltési sebesség, csak az újonnan hozzáadott torrenteknél.

[ Szerkesztve ]

(#41068) pipo112 válasza MiklosSaS (#41063) üzenetére


pipo112
senior tag

na ezt már én is észre vettem nálam szokott érdekes értéket mutatni pl :voltage-re hasonlók gondoltam uninstallálom csak akkor mivel szabályzom a ventiket .S, vagy csak magában van fan expert ?

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#41069) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
FX-8350-et használok, alapórajeleket egy Giga 970A-UD3 lapban, HyperX 1600Mhz-s CL9-es ramokkal, és az lenne a gondom, hogy hiába terhelem a procit, a feladatkezeő kiírja, hogy "x. processzor - leállítva". Eddig semmi ilyet nem vettem észre, most látom először. Mit csináljak, hogy ne állítgassa le a magokat a gép?

Szerk.: Közben visszakerestem, látom, azt írtátok, hogy terhelés függvényében vannak a modulok leállítgatva. Ez így leírva marhajól hangzik, csak amikor a játékban visszaesik az FPS-em 60-ról 48-ra, illetve 35-ről 28-ra, az olyan nagyon nem frankó. Akkor ha kikapcsolom a C6 state-t csak annyi változik, hogy nem lekapcsolja a magot, ha nincs rá szükség, hanem minimum órajelre állítja? (Asszem az olyan 1Ghz körül van, addig tudja levenni, de javítsatok ki.)

[ Szerkesztve ]

(#41070) Stylerr válasza Stylerr (#41065) üzenetére


Stylerr
addikt

Bamm, észre vettem, hogy mikor leesik az elején a letöltési sebesség, akkor az Utorrent alul azt írja (DHT: 310 csomópont mellett) hogy "lemez túlterhelt 100%", majd ez a felirat eltűnik és onnantól kezdve fixen tölt max sebességgel.

(#41071) Ribi válasza Stylerr (#41070) üzenetére


Ribi
nagyúr

Amíg lefoglalja a területet a letöltendő adatoknak.

(#41072) MaxxDamage válasza Stylerr (#41070) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ott a pont ! ;)
Nézd meg a HDD-d HD Sentinel progival (lehet nem ír hibát, de tuti meleg az a HDD)
cserére szorul majd (én is tapasztaltam ezt korábban régi gépeknél)
ja és mikor ezt a jelenséget tapasztalod akkor nézz rá sentinellel, de alapjába véve is ránézhetsz...
vagy van más verzió ami megoldja a problémát (nekem nCore-n ajánlották, mert hozzájuk fordultam ezzel a problémával / észrevétellel) többet most nem tudok mondani, mert telefonról vagyok :)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41073) ViZion válasza Ribi (#41071) üzenetére


ViZion
félisten

Tényleg, volt ez a preallokációs hiszti. Szerintem hasznos dolog, szomorú, hogy nem OS szinten ilyen. Linuxon ezért ismeretlen a töredezettség... Kikapcsolható talán, de nem tudom, csak olvastam, nem torrentezek mobilnettel...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41074) Stylerr válasza MaxxDamage (#41072) üzenetére


Stylerr
addikt

31-32C fokos miközben ez a lemeztúlterheltség van Utorrentben, 100%os a kondíció. Egyébként olvastam valahol, hogy ez nem a gép, és nem a vinyó hibája, szimplán az Utorrent rossz.

(#41075) ViZion válasza Stylerr (#41074) üzenetére


ViZion
félisten

Nem rossz. Keress rá a preallokációra. Keres egy egybefüggő területet, nem dobálja száz felé, mint alapból a WinDOS... De ez torrent topikos dolog, ott megmondják mit lehet tenni.

Segítek: [link]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41076) Stylerr válasza ViZion (#41075) üzenetére


Stylerr
addikt

Hű, ezt nem igazán értem, nem vagyok ennyire nagy gépmágus. :)

(#41077) vakond5 válasza Stylerr (#41076) üzenetére


vakond5
őstag

Preallokáció, azaz előre lefoglalás. Előre lefoglalja magának a torrent a helyet, hogy oda töltődjön majd le. Míg ez tart, leesik a letöltési sebesség, mert uTorrent alján látható hogy a lemez 100%-osan le van terhelve.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#41078) MrM94 válasza ViZion (#41073) üzenetére


MrM94
őstag

Mit vaganykodsz a villamgyors interneteddel? :DDD
Asszem,edesanyam csuklani fog :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#41079) Stylerr


Stylerr
addikt

És hogy tudom bekapcsolni ezt a preallokációt az Utorrent beállításainál?

(#41080) MrM94 válasza Stylerr (#41079) üzenetére


MrM94
őstag

Tenyleg ennyire nehez?[link]

viszont kerlek ne offoljunk tobbet emiatt a tema miatt :)

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#41081) Ribi válasza Stylerr (#41079) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem be, hanem ki kell kapcsolni.
Mivel mondjuk amíg leszedsz egy 4G-s filet, addig maxra terheli a winyót, addig még 2mega /seccel töltött adatot sem tudja írni. Nekem is volt ilyen gondom, kikapcsoltam és azóta nincs ilyen gond. Cserébe töredezettebb lesz a winyó.

(#41082) djculture


djculture
félisten

Nem kell sehova kapcsolni ha van a gépben legalább 4 giga ram és lemezcache-t minimum 512 megára állitjuk.Plusz a változatlan blokkok kiirása 2 percenként elől kivesszük a pipát.

(#41083) Stylerr válasza djculture (#41082) üzenetére


Stylerr
addikt

Úristen, ezer köszönet, ez megoldotta a problémám. :C

(#41084) misfine

Üdv, bocs az offért, de fontos lenne , hogy tisztában legyek vele.
AMD FX-8320 + ASUS M5A97 R2.0 (mind2 6 hónapos) + CoolerMaster Hyper 212 Evo (pár hetes) mennyiben tudom eladni reálisan? Mennyiért találnék rá leghamarabb vevőt? Én cakkon pakk olyan 50re gondoltam, de kérném a hozzáértők véleményét. Köszönöm.

never say never

(#41085) MaxxDamage válasza misfine (#41084) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szerintem itt próbálkozz.... ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41086) MiklosSaS válasza misfine (#41084) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem siman mehet az 50K hutovel es lappal. Milyen peldany? Tuningos?

Miert adod el, mire valtasz?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#41087) Nxn908xxx válasza misfine (#41084) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Miért adod el?

(#41088) lee56


lee56
őstag

Sziasztok!

Már jó rég nem írtam ide, de azóta viszont hivatalosan is tag lettem, egy 8320-al. :)
Nemrég két napom simán ráment a stabil tuning elérésére, valahogy sima szorzóval nem nagyon akarta még a 4GHz-et se nagyon, extrémebb feszültségg mellett se, muszáj volt FSB-t is emelni, hmm. De így legalább 1.4V körül megvan 4.4GHz, és itt még legalább nem is melegszik annyira.

Egy kérdésem is lenne azért a tuning veteránokhoz.: A CPU-NB-t kergeti valaki 2600MHz környékén? Mekkora fesz kell, ahhoz hogy ott stabil legyen kb?

No Comment

(#41089) misfine válasza MiklosSaS (#41086) üzenetére

Próbáltam húzni, de sajnos folyamatosan 1 nap után fagytam, szóval magyarul nem értek az overclockhoz, több hetet is szenvedtem vele stb. Nincs erőm erre, és streamelés, CS:GO stb miatt váltok egy i7-3770k-ra vagy 4770k-ra, vagy ha a pénztárcám csak i5-öt enged, akkor abból valami jobb fajtára:p Valamiért nem díjazom ezeket az AMD-ket, de lehet csak nem értek a húzásukhoz:) Nem hozza azt a teljesítményt amit én vártam.

never say never

(#41090) ViZion válasza lee56 (#41088) üzenetére


ViZion
félisten

Elvileg lehet, de szvsz nem sokat hoz, ahogy a ram tuning sem. Újabb plattformokon (Haswell, FM2+) érdemes ezekkel is játszani, de FX-nél inkább instabilitást és melegedést hoz, kevesebb sebességet. Ez nem is fog változni, hiszen a memvezérlő a prociban van.

Kitartok FX mellett a DDR4-ig, jelenleg mindenre elég, még úgy is, hogy virtuálgépben a céges win7 fut, 3D alkalmazásokkal...

misfine: azért ha megnézed akár csak itt is, a legtöbbünknek sikerül nyűglődés nélkül elérni jó tuningot. Az meg, hogy mire elég, mire nem...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41091) misfine válasza ViZion (#41090) üzenetére

"misfine: azért ha megnézed akár csak itt is, a legtöbbünknek sikerül nyűglődés nélkül elérni jó tuningot. Az meg, hogy mire elég, mire nem..."

Értem persze, csak nekem tudod jól nem sikerült valamiért, s belefáradtam:)

never say never

(#41092) MiklosSaS válasza misfine (#41091) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azt ne gondold hogy majd az i7/i5-el pofon egyszeru lesz minden...majd ra fognak olvadni a kukapra...ha nem skalpolod.

(#41088) lee56: Jeeee, kit latnam szemeim......tessek befaradni koszoni az OFF-olosba is ! Azt hittem mar emingraltal a PH!-rol :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#41093) EnterR


EnterR
veterán

Üdv.

Lehet, hogy már volt kérdés, de ha terhelés alatt ingadozik a fesz az throttling? Vagy csak az órajel dobálásnál van throttling?

PSN ID: marquuard

(#41094) lee56 válasza ViZion (#41090) üzenetére


lee56
őstag

Azért FX-nél nem csak IMC, hanem az L3 cache is azon a sebességen fut, szóval annyira nem mondanám haszontalannak a növelését, csak kérdés hogy megéri-e az esetlegesen szükséges + feszültség-et és a vele járó + melegedést/fogyasztást. A RAM tuning az persze más tészta, abban egyetértünk.

(#41092) miklosss2012 : Offolni itt is lehet, csak ügyesen kell csinálni ;) Amúgy meg nem emigráltam, csak kevesebb szabadidőm volt, aztán meg annyira elszaporodtak a hozzászólások itt (+3000 HSZ laza 3 hónap alatt :DDD ), már nem bírtam követni, biztos öregszem. :D

No Comment

(#41095) ViZion válasza lee56 (#41094) üzenetére


ViZion
félisten

...Nem azt írtam, hogy nem gyorsul. Azt írtam, hogy a fesz növelés+melegedés sokkal nagyobb, aránytalanul nagyobb, mint amit gyorsul. Újabbaknál z máshogy van, Sass erről is tudna mesélni. Nem mellesleg IRL közel 0 azaz nulla gyorsulást jelent: játékok, általános dolgok nem sokat profitálnak ebből, benchmark és esetleg több órás tömörítés valamennyit igen. Rém egyszerű teszt: ramot 1333, 1600, 2100 futtass játékokat, nézd az fps-t. Utána meg eldöntöd, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41096) MrM94 válasza MiklosSaS (#41092) üzenetére


MrM94
őstag

Alapon megy az.Az alaporajeles teljesitmenye pedig mindenre eleg :)

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#41097) MrM94 válasza EnterR (#41093) üzenetére


MrM94
őstag

Mi szamit terhelesnek?
Ha a fesz + orajel is csokken az throtthling.Aida 64 el tudod monitorozni grafikonokon.Vagy ha tudsz ertekeket olvasni akkor HWmonitorbol kitudod olvasni realtime.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#41098) lee56 válasza ViZion (#41095) üzenetére


lee56
őstag

Félre tetszett érteni valamit, mondom a RAM tuning hatása elenyésző vagy egyáltalán nincs, abban egyetértek veled. Ellenben az L3-nak a sebessége már egyáltalán nem mindegy, és minden megahertz emelést ki is lehet mérni..

No Comment

(#41099) z0l1ka


z0l1ka
aktív tag

Sziasztok !
Egy Phenom X4 965 Procit érdemes lecserélni FX 6300-ra vagy 8320-ra ?! Mármint érdemesnek érdemes gondolom :D de érezhető lesz a gyorsulás ?... Alaplap ő lenne -> asus m5a99fx r2.0
Intelre váltás nem nagyon megy anyagilag :N maximum 8320-as procit tudok venni + a fent említett lapot..
Persze tudom van használtan olcsóbban ,de nem ..van egy olyan hülye tulajdonságom ,hogy szeretem ha én bonthatom ki először :D egyébként legfőképp játékra kell ! 270X mellé , proci hűtöm egy freezer A30-as..
Előre is köszönöm a választ :R (ha kapok) :D

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#41100) ViZion válasza lee56 (#41098) üzenetére


ViZion
félisten

...kíváncsian várom, hogy ez IRL (tehát nem benchmarkban!) mennyit jelent. Saját mérések szerint nem sokat (gyk semmit), de lehet vmit én néztem be.
[link] Itt is tesztelték NB 2-ről 2,8-ra húzva hozott kemény +2 fps-t, CPU felrántva hozott +15-öt... régebben halom ilyen teszt volt Phenom II-höz és FX-hez is, keresgélj, tesztelj. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.