Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) MrM94 válasza EnterR (#41800) üzenetére


MrM94
őstag

Hogy az en pofam leszakad :Y B+ az en processzorom megy ilyen fesszel 4.2-t :Y Intel De en meg AMD FX et nem lattam ilyen fesszel menni. Nekem 4ghz ment 1.2 volttal 8120al

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#41802) EnterR válasza MrM94 (#41801) üzenetére


EnterR
veterán

Tehát alacsony :D
Pont nekem jutott ilyen FX, amikor nem vagyok egy tuningpárti. :D

PSN ID: marquuard

(#41803) z0l1ka válasza EnterR (#41797) üzenetére


z0l1ka
aktív tag

Jó procit fogtál ki az egyszer biztos :) :K

<-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->Célom .: Egy olyan rádió csatorna üzemeltetése, ahol a nap 24 órájában adásszünet van !!

(#41804) Nxn908xxx válasza EnterR (#41802) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Hát nem rossz azt meg kell hagyni. :D Milyen forró így?

(#41805) EnterR válasza Nxn908xxx (#41804) üzenetére


EnterR
veterán

A világ legpontosabb ASRock diódája szerint 66 fok a maximum, ami nem lehet, mert a csövek éppen langyosak, és a ventilátor se megy maxon. Mondjuk volt már, hogy 3,5GHz-n 79 fokot írt. :D

Tehát nem tudom pontosan megmondani. Alaplap hátulja a foglalatnál se forró, picit meleg, de hogy nem 66 fok, az is biztos.

PSN ID: marquuard

(#41806) Nxn908xxx válasza EnterR (#41805) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

A magokat nézd, a kupak egy hülyeség. Nálam is írt már mindent ASUS lappal.
Egyébként ugyan olyan a hűtőnk. :))

(#41807) EnterR válasza Nxn908xxx (#41806) üzenetére


EnterR
veterán

47 foknál megállt a maghő. IBT Extreme.

PSN ID: marquuard

(#41808) MrM94 válasza EnterR (#41802) üzenetére


MrM94
őstag

Kuldd,el hozzam.Majd adok en neki :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#41809) MiklosSaS válasza EnterR (#41807) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Akkor az a processzor huti az alaplapodat :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#41810) EnterR válasza MiklosSaS (#41809) üzenetére


EnterR
veterán

Az biztos :D
Amilyen szar a tápellátás és a hűtése, ezt is el tudom képzelni. :D

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#41811) Johni5 válasza EnterR (#41810) üzenetére


Johni5
őstag

Egy ROG Realbench 2.1-et tol rá stressz teszten 15 perc fölött.Ha ott nem adja meg magát,akkor tutira atom stabil.

(#41812) pEtii94


pEtii94
tag

Egy db ventilátor van a proci hűtőn.

(#41813) pipo112 válasza EnterR (#41810) üzenetére


pipo112
senior tag

Grat a procihoz ez nagyon komoly nekem 1,3 az alap fesz 4ghz-en 4,6-on már közel 1,4-et kér .
Az az 1,276 :Y nagyon profi :C

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#41814) EnterR válasza Johni5 (#41811) üzenetére


EnterR
veterán

Jelenleg BF4 Large Conquest-be vagyok, majd utána :D

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#41815) pEtii94 válasza EnterR (#41814) üzenetére


pEtii94
tag

Elolvastam a cikkeket a fórum elején, (a magyarokat) meg az angolba is belenéztem. Egyedül a ramok időzítése nem világos nekem. Mert minden mást szerintem jól beállítok, de emiatt nem bootol be a rendszer. Illetve hogy az NB-t és a HT-t buheráljam? Vagy hagyjam alapon ?

(#41816) MrM94 válasza pEtii94 (#41815) üzenetére


MrM94
őstag

Hagyd beken.
Eloszor is kezdd avval,hogy ird ki a cuccaidhoz,a cuccaidat,mert ugy konnyebben tudnak neked segitseget nyujtani.

Tehat ha elarulod,hogy mikhez nyultal akkor tudok neked segiteni.Persze milyen processzorod+alaplapod+ramjaid stb stb kitoltese utan!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#41817) ViZion válasza pEtii94 (#41815) üzenetére


ViZion
félisten

Első lépés lehetne, hogy kitöltöd az adatlapod.
"Mert minden mást szerintem jól beállítok, de emiatt nem bootol be a rendszer."
Mi miatt nem bootol? ram időzítéstől bootol, de nem biztos, hogy stabil terhelésre is. Egyszerre egy dolgot állítunk -persze hozzávetőleges értékek vannak, viszont két egyforma konfig / proci nincs. Ha nem stabil, akkor hova piszkálnád a CPU/NB-t és a HT-t? Ha van stabil beállítás, utána lehet, bár sokat nem hoz, logouton is tesztelték.

A zintellicica megint itten van. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41818) pEtii94


pEtii94
tag

Állítottam a CPU szorzót, illetve a referencia órajelet. Meg csökkentettem a memória órajelét.

A gépem: Alaplap: GIGABYTE GA-970A-DS3P, Processzor: AMD FX-6300 3.50GHz, Processzor hűtő: COOLERMASTER Hyper 212 EVO RR-212E-16PK-R1, Memória: KINGMAX 8GB DDR3 1600MHz, Videókártya: ASUS R9 270X-DC2T-2GD5, Merevlemez: SEAGATE 1TB Barracuda 7200.14 7200rpm 64MB SATA3 , Táp: CORSAIR VS Series VS450 (ezt beírtam az adatlapomnál a cuccokhoz, de nem jeleníti itt meg )

[ Szerkesztve ]

(#41819) ViZion válasza pEtii94 (#41818) üzenetére


ViZion
félisten

Csak szorzót állítunk, memóriát minek fékezed? :U
Az Asus-os tuning írást olvasd el, sok dolog hasonló, akkor is, ha a lapod nem Asus. LLC legyen enabled, turbo off, PCIe 100, FSB 200, szorzót emeld csak. CPU fesz ofset +, korábban írták, h miként lehet belőni, pár oldalt lapozz vissza. 1,3 V / 4,2 GHz környéke jó kiindulás lehet.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41820) pEtii94 válasza ViZion (#41819) üzenetére


pEtii94
tag

Ezt az LLC-t én nem találom a BIOS-ban illetve PCIe 100-at se . Meg nem értem ezt a feszültség ofset + jelentést. =/

(#41821) ViZion válasza pEtii94 (#41820) üzenetére


ViZion
félisten

ehhh, akkor majd valaki giga lappal leírja mi-hol. Vagy olvass vissz, keress itt a lapodra a topikban, ill a lapod topikjában.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41822) EnterR válasza Johni5 (#41811) üzenetére


EnterR
veterán

Üdv. RealBench 30 percet futott gond nélkül 1.176V-al 4,2GHz-n. Nem bírom megakasztani Farmeramával se :D

(#41820) pEtii94: Próbáld ki 2133MHz-n 11-11-11-30 időzítéssel, nekem ezen tökéletes.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#41823) pEtii94 válasza EnterR (#41822) üzenetére


pEtii94
tag

Ezt a memoria idozitest eleg ott beallitani hogy channel a standard timing control ?

(#41824) Johni5 válasza EnterR (#41822) üzenetére


Johni5
őstag

Állat! :DDD

(#41825) EnterR válasza pEtii94 (#41823) üzenetére


EnterR
veterán

Igen, ott kell

PSN ID: marquuard

(#41826) pEtii94 válasza EnterR (#41825) üzenetére


pEtii94
tag

Nekem valami így sem jó. =/ Mellékeltem 3 képet, bocsi a minőségükért, telóval csináltam. Az elsőn a hibaüzenet maga látszik, azt kilehet olvasni szerintem a második, azt mutatja hogy mit állítottam. (cpu szorzót 20-ra, illetve a memória szorzó 10.66-ra így lett az 2132 Mhz.) A 3. képen pedig a ramok időzítése látszik , 11;11;11;30 csak ez halványan, azért írtam ide.

[ Szerkesztve ]

(#41827) Pancsermeste válasza EnterR (#41822) üzenetére


Pancsermeste
őstag

1,176V-al nekem is stabil a 4,2GHz

-= Pancsermeste® =-

(#41828) ViZion válasza pEtii94 (#41826) üzenetére


ViZion
félisten

Ezt nem értem. Van már stabil CPU beállításod?
1. Igen: akkor lehet a rammal szórakozni, kimértük, hogy kb. semmi nem profitál belőle, de ha megnyugszol tőle, akkor tuningold.
2. nem. Amíg nincs stabil CPU tuning, mi a bánatos ferde faszobrot szeretnél faragni? Sz@rból várat esete. Procinak kell első körben stabil freki+feszültség párost találni, a többit nem piszkálni.

Ennyiből kb. megint lóf@sz nem látszik, ram időzítésekhez van egy 200 oldalas PDF, mert ha nincs gyári érték hozzá, akkor a tuning az tapasztalat és kísérletezés lesz... De megint csak oda jutunk, hogy egyáltalán az alap értékekkel van-e normális CPU beállításod már (letesztelve, feszültségek belőve, etc...), vagy mindent állítgatsz egyszerre, az'tán hátha jó lesz?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41829) kungzi válasza Pancsermeste (#41827) üzenetére


kungzi
veterán

Ez nagyon durva :Y

(#41830) pEtii94 válasza ViZion (#41828) üzenetére


pEtii94
tag

Azt csináltam amit írtak, meg azt amiket olvastam. Nem tudom miért kell ilyen stílusban leordítani a fejem. Megértem, hogy te igen jártas vagy ebben a témában és biztos zavaró lehet az, mikor valaki ennyire nem ért ahhoz, amit te kisujjból kirázol . De mindegy.

(#41831) pd válasza pEtii94 (#41830) üzenetére


pd
tag

Az a lényeg, hogy ha most álltál neki először a tuningolásnak, akkor a következő lépéseket kövesd:
1. Alapbeállításról kiindulva (általában minden Auto-n van) CSAK a CPU szorzót told feljebb. Elsőre kipróbálhatod 4 GHz-en (200x20), általános tapasztalat alapján azt vinni fogja alapfeszültségen is.
2. Ha működik rendesen, mehetsz tovább: féllel nagyobb szorzó (200x20,5 = 4100 MHz), tesztelni, stabil-e. Ha nem, emelni a feszültségen egy lépcsővel. Ha stabil, mehet tovább a szorzó, ha nem, még eggyel feljebb a feszültség stb.
3. Ennek a folyamatnak a hűtő teljesítménye fog a végén gátat szabni, mert bizonyos feszültség fölött már annyira melegszik a CPU és a VRM (ami az alaplap áramellátásáért felelős), hogy automatikusan visszafogja a lap a CPU teljesítményét terhelés alatt (ez a throttling: ha figyeled terhelésteszt alatt, azt látod, hogy időnként lejjebb ugrik a feszültség és vele együtt a szorzó), vagy ha nagyon durván túlfeszeled, megsül valami, mielőtt lekorlátozná. Ezért szabad csak egy-egy lépcsőfokot venni egyszerre.
4. Természetesen a lépcsők között tesztelni Prime95, Lynx vagy akár Aida64 stressztesztjével és figyelni a hőmérsékletet.

Az általad említett beállításban a RAM-okkal van a baj, azért nem indul. 1600-as RAM teljesen esélytelen, hogy elinduljon 2100 körül alapfeszültségen, még feszültségemeléssel is bajosan. Tényleg ne piszkáld őket, teljesen és abszolút jelentéktelen az a különbség, amit 1600 MHz fölött egy jó időzítéssel belőve érzékelni lehet a való életben. (Nekem is DDR3-1600 RAM-ok vannak, mégis 1333-on futtatom őket alacsonyabb időzítéssel, mert egyszerűen így is ugyanannyit tudnak).

Még egyszer, hacsak nem valami tesztrekordot akarsz beállítani, a RAM-okat ne babráld, semmi értelme, azokat hagyd Auto-n. Főleg addig ne, amíg a CPU-nak be nem lősz egy stabil sebességet. Ha már nagyon jól megy a CPU, meg lehet azt csinálni, hogy megnézed, mik a RAM-jaid gyári értékei 1600-on (pl. CPU-Z programmal), és azt beállítod neki manuálisan a biosban (mert általában 1333 feletti frekvencián az alaplapok magasabb időzítési értékeket állítanak be automatikusan, mint amin elfutnak még simán). De ezt szigorúan csak stabil CPU-feszültség és sebesség elérése után.

ViZion pedig azért ideges, mert tényleg szinte ugyanez le lett írva számtalanszor, és az összefoglalóban is ugyanez van mindegyik belinkelt tuningútmutatónál, pl. ebben is.

De attól még nyugodtan kérdezz, csak jó eséllyel már minden le lett írva egyszer, csak rá kell keresni. Nyilván vannak olyan kérdések, amikre nagyon nehéz megtalálni a választ, mert nincs pontos kulcsszó, amire rákeresve megtalálnád a választ akár itt ebben a témában is, de előtte azért próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

(#41832) pEtii94 válasza pd (#41831) üzenetére


pEtii94
tag

Köszönöm szépen a válaszod. Így már sokkal világosabb, ahogy te fogalmaztál. És tudom hogy le van írva minden amit kérdeztem már, el is olvastam mindet, csak ott annyi a szakszó, hogy nem igazán tudom értelmezni, ezért is kérdezem , mert itt jobban eltudjátok magyarázni.

(#41833) pEtii94 válasza pd (#41831) üzenetére


pEtii94
tag

Illetve a cpu vcore vagy nb core-t allitsam ?

(#41834) pd válasza pEtii94 (#41833) üzenetére


pd
tag

Ha csak a szorzót állítod, elég a CPU VCore-t, de csakis akkor, ha a teszt során hibázik, lefagy, vagy hasonló hibajelenséget tapasztalsz. A NB Core-t első körben hagyd alapbeállításon (azt csak akkor kell piszkálni, ha nem csak a szorzót emeled), esetleg a végén lehet vele kísérletezni, hogy picit lejjebb vinni, hogy ne melegedjen annyira, de csak a végén, ha megvan, mennyit bír a CPU.

(#41835) pEtii94 válasza pd (#41834) üzenetére


pEtii94
tag

1.380 V-n 53 fokig emelkedett prime 95-ben, de a hofok megse moccant mar az utolso 10 percben, konstans volt vegig 15 perc teszt utan 4000 Mhz-n, adnom kellett neki plus 0.075 V-ot, errol eddig mi a velemenyed ?

(#41836) EnterR válasza pEtii94 (#41835) üzenetére


EnterR
veterán

1.380V sok lesz 4GHz-hoz, nem kicsit. Fokozatosan vegyél lejjebb a feszből, és teszteld. De IBT jobb stabilitás tesztre.

PSN ID: marquuard

(#41837) pEtii94 válasza EnterR (#41836) üzenetére


pEtii94
tag

De ha nem adok eleg feszt neki akkor prime hibat ir ki, de megnezem akkor a tanacsodra a masik progival. :)

(#41838) EnterR válasza pEtii94 (#41837) üzenetére


EnterR
veterán

3,5GHz-n mekkora az alapfesz?

PSN ID: marquuard

(#41839) pEtii94 válasza EnterR (#41838) üzenetére


pEtii94
tag

1.320 V

(#41840) pEtii94 válasza EnterR (#41838) üzenetére


pEtii94
tag

Amúgy tudnál majd adni egy letöltési linket az IBT-hez? Rákerestem google-be 64 bit-es verzióra, de win 8.1-hez egy se volt. Meg amit le is töltöttem azt írta hogy nem lehet feltelepíteni.

Közbe sikerült megoldanom, net keretrendszer 3.5 hiányzott, bár azt hittem hogy az, az újabbakban benne van alapból.

[ Szerkesztve ]

(#41841) pEtii94 válasza EnterR (#41838) üzenetére


pEtii94
tag

Illetve, turbo mód nélkül 1.224 V a fesz.

(#41842) EnterR válasza pEtii94 (#41841) üzenetére


EnterR
veterán

Akkor nem egy tuningbarát a CPU-d. 4GHz-hez próbáld 1.28V-ot.

PSN ID: marquuard

(#41843) MiklosSaS válasza pEtii94 (#41841) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Turbo OFF, szorzo 21 ....1.30 V rakjad manualisan. Nem hiszem hogy hibazna.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#41844) pEtii94 válasza EnterR (#41842) üzenetére


pEtii94
tag

Na, turbo módot kellett kikapcsolnom, így máris más a helyzet. Elég hülye voltam, hogy nem ezzel kezdtem, 1.30 V-on 4000 Mhz 10 perc IBT után csak 52 fokig emelkedett standard stress szinten. Míg azelőtt felraktam 1.380 V-re a feszt és ott 53 fokra emelkedett.

(#41845) EnterR válasza MiklosSaS (#41843) üzenetére


EnterR
veterán

Kipróbáltam 1.176V-on 4,4GHz-t, de hamar feladta, de 1.193V-on megy a 4,4GHz, de itt már kibszott meleg a VRM.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#41846) MiklosSaS válasza EnterR (#41845) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szep :C , bezzeg amikor nekem volt FX-em...hol voltak az ilyen jo peldanyok ?!

(#41844) pEtii94 : na, ha most megyen 1.3 V-al a 4 GHz, akkor probald ki 4.2 Ghz-en is ...az 1.3 V-ot. Ne standard-al teszteld hanem feljebb, HIGH-on.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#41847) EnterR válasza pEtii94 (#41844) üzenetére


EnterR
veterán

A standard, high, very high, stb. az a RAM-ot érinti. Very high az a RAM felét teszteli.

PSN ID: marquuard

(#41848) pEtii94 válasza EnterR (#41847) üzenetére


pEtii94
tag

Akkor elég a sima standard teszt ? Mert ketten mást mondtatok . :D

(#41849) MiklosSaS válasza pEtii94 (#41848) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nalam a sima standard teszt nem futi es terheli le annyira le a processzort mint a high. Abban visszont igaza van a kolleganak hogy a high tobb ramot terhel mint a standard.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#41850) Newneed


Newneed
tag

Sziasztok!
Bocs hogy félbeszakítom a nagy tuning őrületet... :)
Melyek azok a "nyúzó" programok amik hiteles, elismert, valós eredményt mutatnak egy rendszer teljesítményéről?
Jelenleg Valley Benchmark 1.0-s van fent, de nem tudom hogy megbízható eredményt mutat...
Nem vagyok jártas ezekben a "tesztelős" programokban, ezért kérdem.
danke! :R

aloha

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.