Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40751) ViZion válasza porto1992 (#40749) üzenetére


ViZion
félisten

:F Mi a cél? Tuning?
Akkor CPU Vcore az + valamennyi legyen. LLC ne extreme, hanem az alatt, ultra vagy kisebb tuninghoz high legyen. C6, C1E, C'n'Q lehet enabled, rekorddöntésekhez kell esetleg kikapcsolni, amúgy Neked spórol kicsit.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40752) pipo112


pipo112
senior tag

szép estét , ViZion ez így rendben van

biosban epu auto c1e on c6state on llc mindkettö high
Vcore 1.332 - cpu/nb 1.175

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#40753) =HG= válasza MaxxDamage (#40732) üzenetére


=HG=
addikt

Mindjárt levadászok egy R15-öt, de egy picit régebbivel:

[ Szerkesztve ]

(#40754) MaxxDamage válasza =HG= (#40753) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Várom azzal is ! ;)

(#40755) =HG=: nálam minden ok, ilyet még nem tapasztaltam :(
(max. marad a google, mert ott is található erről pár kép , de azért remélem sikerül beüzemelni :R )

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40755) =HG= válasza MaxxDamage (#40754) üzenetére


=HG=
addikt

Valamiért nem megy nálam..Valami bugreportot akar küldeni a cégnek(maxonnak)..Nem tudom mi van vele... :F Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#40756) Csokiii válasza daneeeeee (#40745) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Az Amd Fx csoportban tuti segítenek. :)

(#40757) MaxxDamage válasza daneeeeee (#40745) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

1.428v min. , de láttam már olyat is, hogy a 4.7GHz -hoz 1.536v -ot kért... példányfüggő... :K
(minden FX más.. még azonos typeba is)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#40758) ViZion válasza Csokiii (#40756) üzenetére


ViZion
félisten

Kihagytuk, vagy mi? :U
Szvsz ha olvas kicsit és nem csak válaszra vár, akkor itt 5 oldalon belül talál egy fél tucatnyi fesz-freki párost. Másrészt adatlapja szerint 4,9 GHz-n tolja, szal. valami fogalma van róla...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40759) porto1992 válasza Johni5 (#40750) üzenetére


porto1992
tag

köszi és extreme legyen vagy regual?

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#40760) Csokiii válasza Csokiii (#40756) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Elnézést azt hittem másik topikot olvasok... :W :DDD

(#40761) holapito


holapito
tag

Hello emberek valaki segítsen új lapom lett a régi szerencsétlen oknál fogva tönkre ment az mind1 most ..
No de a problémám a régi lapon ugyanez 990fx extreme 3 asrock al ment 4.2 fixen
De most az istenért se akar menni és mindig be crashel valaki mondja már meg kérem szépen hogy mit mennyire és mire tegyek mert az istenért se akar beállni. köszi

(#40762) Stylerr


Stylerr
addikt

Az előző lapnál ugyanilyen beállításokkal rendesen ment?

(#40763) Dark KillerX válasza holapito (#40761) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Kezdésnek
- Overclock mode:ne auto-n legyen,hanerm manualon
- AMD Turbo Core Technology tegyed disabledre
- És én a CPU NB Voltage-t keveslem,próbáld meg 1,25/1,3V környékén

Persze csak ötletek ezek,nekem kisebb lapom van.

[ Szerkesztve ]

(#40764) holapito válasza Stylerr (#40762) üzenetére


holapito
tag

Az a baj hogy azt beállítottam régen haverral ő segített aztán hozzá se nyúltam beállítani nem vagyok hülye csak azon régi bios volt ez a leg újabb és nem tudom már mi volt disable auto manual ezek.

Dark KillerX köszi kipróbálom

[ Szerkesztve ]

(#40765) holapito válasza Dark KillerX (#40763) üzenetére


holapito
tag

1.37 en nb 1.25 ön befagy a 4.2 lol... most akkor hogyan tovább valaki esetleg ? :F

(#40766) ViZion válasza holapito (#40765) üzenetére


ViZion
félisten

Összefoglalóban a tuningos írásokat fusd át. A fagyásnak ezer oka lehet: alacsony fesz, túlmelegszik, ram időzítés, a szoftvereseket ne is említsük. Elég sok dolgot kell figyelni, olvasd át az írásokat, utána írd meg mi változott.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40767) holapito válasza ViZion (#40766) üzenetére


holapito
tag

"a szoftvereseket ne is említsük" alatt mit értünk ?

(#40769) Crondore válasza ALONSO11 (#40768) üzenetére


Crondore
tag

Álíts vissza mindent alapra, ha úgy is jön a hiba akkor (nagyobb valószínűséggel) vga, ha nem akkor a oc okozhat problémát. Vagy kérj kölcsön egy másik kártyát és teszteld azzal. Én így határolnám be a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#40770) Whysperer


Whysperer
addikt

4,2-n egy 8120 elbír egy 290 vagy egy 290x vga? mert a 280x kint is pre order és 40 fonttal olcsóbb mint egy 2sima 290-es ATI

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#40771) ViZion válasza holapito (#40767) üzenetére


ViZion
félisten

Voltak win 8-al is hibák, lehet vírus, tuning progi, etc... de maradjukn a HW vonalon, legyünk praktikusak :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40772) holapito válasza ViZion (#40771) üzenetére


holapito
tag

Most már megy 1.37 en 1.25 ön valahogy beállt valahogy 4.4 hez mennyi kéne kb ?

(#40773) ViZion válasza holapito (#40772) üzenetére


ViZion
félisten

Tesztelni kell, 4,4 GHz az ~1,4 V körül, ha tudod hűteni és a deszka is bírja.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40774) Nicoolas


Nicoolas
csendes tag

600W chieftec táp zsír új
8giga ram
m5a78l-le alaplap 4 hónapos biossal
fx8350 zsír új
r9 280x vga zsír új
ésatöbbi
win7 64bit

1.38vcore
4,2ghz
21x szoró

0fagyás akármennyire húzom, a probléma ott kezdődik ,hogy prime95nél futtatás közben 100% processzor használatnál leesik a mhz 1400 környékére és 0,9 környékére a vcore:( majd vissza.Hőmérsékelt alapon 20-24 fok környéke,játék közbe kb. 35-40 coolermaster hyper 212 evo.Nem akarom elkapkodni a dolgot és új alaplapot durrantani a cucc alá amíg nem 100% ,hogy az a gond.

Windowst meg se próbáltam újratenni mer elvileg az nem lehet problem.(ma azért kerítek rá sort)
A turbo cucc kikapcsolva biosba
c and q kikapcsolva
vcore belőve 1.38
....................Kigyogytam az ötletekből:(

(#40775) porto1992


porto1992
tag

Nicoolas:
ha van apm mode azt is tedd disabled meg minden energia takarékos modot c1-c6 . az alaplapod elég régi chipsetre épül, pontosabban k10 es alaplapokéra ami nem éppen jó környezet az fx eknek de azért eldöcögnek benne . szerintem ha ezeket ki kapcsolod amiket írtam jó esetben is 4 ghz lesz a max óra jel amit majd eltudsz érni dtabilan prime 95 futtasd legalább Small FFT módban legalább 40 -50 percet hogy stabilnak lehessen nagyjából nevezni . közben nyisd meg a feladat kezelőt és figyeld hogy végig 100 % on pörög e a használat ha ez esetleg 10 vagy akár 20-25 perc alatt ez alá esik akkor már az egyik vagy több mag hibázik.

[ Szerkesztve ]

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#40776) Nicoolas


Nicoolas
csendes tag

c1-c6 ezt kifejtenéd mer már gondolkodni sem tudok:( apm windowsba kikapcsoltam biosba apmnél minden disable.

(#40777) porto1992 válasza Nicoolas (#40776) üzenetére


porto1992
tag

C1E Support ezt kell disabled és Core C6 state is disabled Cool Quiet disabled . én is tapasztaltam ilyent még az elején aztán ki lőttem ezeket és megszűnt a dolog az már más kérdés lesz mennyit fog bírni a lapod :U

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#40778) Nicoolas válasza porto1992 (#40777) üzenetére


Nicoolas
csendes tag

Köszike most jelenleg ilyen beállításokat még véletlenül se találok c and q és cső nincs se c1e se c6:) új lapot csavarok alá szerintem

[ Szerkesztve ]

(#40779) ViZion válasza Nicoolas (#40774) üzenetére


ViZion
félisten

Nem bonyolult dolog, ezt a lapot Phenomokhoz tervezték, új biossal működik benne az FX...
Ráadásul a Te lapod LE, azaz butított verzió, amibe egy csúcs FX-et raktál, természetesen a lap tápellátása nem bírja, ezért túlmelegedéskor visszaveszi a kraftot, így védi meg magát.
A kolléga által javasolt energiatakarékos funkciók kikapcsolása sokat nem jelent, azok Neked spórolnának energiát, DE ezek az LE verziókon nem biztos, hogy elérhetők, sokkal butább biost kapnak.

Alap beállításon, a feszültséget a lehető legkisebbre venném és azon hajtanám az új lap érkezéséig. APM ki, de a többi: C1E, C'n'Q, C6 én hagynám, ezek veszik vissza a frekit és feszt idle, magot kapcsolnak ki, szal. Neked spórol. Tuningnál, benchmarkok idejére szokták kikapcsolni, mindennapi használatban kellenek. Tuningról összefoglalóban olvashatsz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40780) Nicoolas válasza ViZion (#40779) üzenetére


Nicoolas
csendes tag

Nállam mindig beüt a szar:) Amúgy elvileg délután cserélem csak üzletbe azzal jöttek ,de hát ha elindul akkor jó az alaplap:(

(#40781) ViZion válasza Nicoolas (#40780) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, az alaplap jó. Marketing bullshit faktor van: elvileg jó bele, gyakorlatilag működik vele... csak nem fain, mert droppol. Viszont eladtak egy régi, butított deszkát. Ha együtt vetted, akkor mond meg nekik, h ezt tudniuk kellett azért, mikor eladták, hogy ez a proci és ez a deszka nem jó páros... de ha ez van a polcon ugye...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40782) Nicoolas válasza ViZion (#40781) üzenetére


Nicoolas
csendes tag

Nem nem, ez úgy volt ,hogy volt ez az alaplapom +955 be, havercsákóval leboltoltam és vettem egy 8350et 30k ezüstért.Mivel úgy voltam vele ott van 8350et viszi oké, mondom 4,2ghz talán még belefér eldöcögök vele.Boltba cask azért mentem ,hogy van e cuccok raktáron:)

[ Szerkesztve ]

(#40783) ViZion válasza Nicoolas (#40782) üzenetére


ViZion
félisten

Ez a lap még megjelenésekor is olcsó, butított, anti-tuning verzió volt. Miből gondoltad, hogy ez az újabb procival megváltozik? :U Nem baj, választ kaptál: lap csere, vagy anti-tuning :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40784) Nicoolas válasza ViZion (#40783) üzenetére


Nicoolas
csendes tag

Ezer köszönet a válaszadóknak:)

(#40785) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Mit gondoltok 1.45mV sok egy FX6300-nak 24/7-be 4300Mhz mellett?

Prime alattt (In place large FTT-el) félóra után,a max hőfok 62 fok volt 23 fokos szobában
IBT alatt pedig ( Maximum stress volt állítva) 63,5 fok volt a max

Jelenleg egy TX3-al hűtőm,amin 2db 9cm AC hűtő van,de le lesz cserélve

Amúgy ahogy néztem kikapcsolt LLC-el,ugye mert a 970-es lapoknál,csak ki és bekapcsolni lehet,össze-vissza dobbálta feszt,HW Infoval néztem,addig bekapcsolt LLC mellett folyamatosan 1.45mV-ot kapott a proci.

Sajnos hogy stabil legyen,nagyon sokat. :(

Kikapcsolt LLC mellett egyébként,nem tudom hogy érdemesebb hagyni,bekapcsolva folyamatosan 1,45mV a proci Vidje

szerk Sajnos ez egy ilyen példány,de pl játékok alatt egyébként olyan 1.38-1.4mV-ot kap a proci bekapcsolt LLC-el,csak prime és IBT alatt többet,de akkor sokkal

[ Szerkesztve ]

(#40786) ViZion válasza Dark KillerX (#40785) üzenetére


ViZion
félisten

Soknak tűnik, 1,4 V 970 chipsettel 4,2 GHz volt nálam. LLC enabled legyen inkább.
Amúgy 1,5 V alatt nem para, csak a frekihez tűnik soknak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40787) đe$|re válasza Dark KillerX (#40785) üzenetére


đe$|re
senior tag

Nálam: ~1,31 V 4,2GHz, Gigabyte 970A-UD3 rev 3.0 alaplappal

[ Szerkesztve ]

(#40788) Dark KillerX válasza đe$|re (#40787) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Proci téren nem vagyok szerencsés,mindig anti tuningosat fogok ki.

Amúgy jelenleg 4,2Ghz-en használom,de ott is 1,38mV-ot kér. :(

(#40789) đe$|re válasza Dark KillerX (#40788) üzenetére


đe$|re
senior tag

Várhatóan március közepén cserélem a procit és az alaplapot, kíváncsi leszek, hogy milyen 8320-t fogok kapni.

[ Szerkesztve ]

(#40790) ViZion válasza Dark KillerX (#40788) üzenetére


ViZion
félisten

lapod lesz a ludas, nyugi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40791) Dark KillerX válasza ViZion (#40790) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Egyértelmű ,de érdekes egyébként ez a Prime,mert in Large FTT tesztnél elszáll pár perc után valamely mag,úgy hogy előtte félnappal simán ment ugyanazon a feszen (1,45mv) addig az Aida és IBT simán végig fut 1,425mV-on 4300Mhz-en.

És úgy fut most is az IBT ,hogy közbe írom a hszt,és nem száll el a proci

De persze úgy néz ki 4,2-ön jó lesz,már így használom 1,375mV-on vagy egy hónapja,és tényleg,csak a prime száll el alatta,IBT ,Aida,Cinebench ,vagy Valley,vagy 3Dmark minden fut,és persze játékok,és minden tényleg jó,csak egy a hülye Prime :W ,de idegesít.

[ Szerkesztve ]

(#40792) holapito válasza Dark KillerX (#40788) üzenetére


holapito
tag

Ne aggódj nekem 1.37 en megy a 4.2 szóval nincs nagy gaz :DD d

(#40793) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Jelenleg is futó IBT,szóval tényleg kezdek szkeptikus lenni a Prime-al kapcsolatban,hogy mennyire megbízható.

Anno a Q8300-as York procimat szívatta,mindig elszállt 3,2Ghz-en,persze azóta is meg,kollégámnál egyin,1,31mV mellett szóval na.

holapito Nem aggódok ;] , csak nem hiszek a prime-nak,ennyi :K

[ Szerkesztve ]

(#40794) ViZion válasza Dark KillerX (#40791) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor ismételném ismét, amit sokszor írtunk: a Prime fűtős tesztre jó, amúgy stabilitásra nem igazán, mert a fenti problémák sokaknál jelentkeztek. Egyszerűen az FX-el baja van néhol. Nem tudom kik vagy hogy fejlesztik, ilyen. Ahogy volt pár kollégának a LinX legújabbal is baja, míg a 0.6.4 tökéletes. Ez van. Nem szabad egy progi miatt sem a kardba dőlni, ha egyébként stabil, arra, amire kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40795) holapito válasza ViZion (#40794) üzenetére


holapito
tag

Na igen nekem a prime alatt azt írta hogy nem fix amúgy minden másban nem fix meg van amikor azt írja hogy nem megy az egyik mag közbe meg megy... de fűtésre tényleg jó.

(#40796) Crondore


Crondore
tag

Érdekes tapasztalat a ventilátor konfigurálással kapcsolatban:
FX8350 -es a proci ga-990fxa-ud5 a lap. K2 a hűtő.
Az alaplapomon 3 beállítás van silent normal és manual.
Silentben 4.5 60 fok a prime. Idle 36 fok.
Normalban, ahol dinamikusabban változtatja a venti fordulatszámot a lap de a zaj emelkedése nem számottevő, hanem inkább csak érzet, 4.7 58 fok!!!!! előbb kezdi emelni a fordulat számot és ez meglepő módon - legalábbis számomra - elég ahhoz hogy kihűtse a házat. Idle 30-31fok!!!!!!

Ezt a tapasztalatomat szerettem volna megosztani.

(#40797) misfine

Üdv, 1 hétnyi kísérletezés után, majdnem sikerült overclockolni a processzorom, 3 órás prime alatt stabil volt, azonban 1 nap folyamatos használat után, lefagyott a gép, aztán még1x stb. Szóval valami nem stimmel.

Kérdés a következő: Budapesten, 15. kerületbe, valaki hozzáértő személy elvállalná-e hogy beállítja a gépem? Persze nem ingyen és a 2 szép szememért, majd megállapodunk valamiben, ha más nem egy tálca sörben:DDD Kérlek PM-ben írjon aki elvállalná. Köszönöm.

never say never

(#40798) Malibutomi válasza misfine (#40797) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nincsen már nagy dolog a tuninggal.
Egyszerü a megoldás:
Tuningolni úgy kell, hogy ha pl egy órát prime stabil, akkor ahhoz a feszhez adsz +1 lépcsöt a 24/7 beállításra. Ennyi.
Terhelni úgysem fogja semmi annyira a plusz lépcsö fesszel pedig eliminálod a hibázás lehetöségét.

(#40799) ViZion válasza Malibutomi (#40798) üzenetére


ViZion
félisten

Sokszor írtam, írtuk, hogy ez sem mindíg megoldás. Ha a ram időzítéseket állította be auto-n sz*rul, akkor b6-od a CPU feszelést... nálam is fagyott miatta. :K

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40800) Malibutomi válasza ViZion (#40799) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Na igen az csecs, de azon valóban nem segít napokig tartó prime sem :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.