Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41851) EnterR válasza pEtii94 (#41848) üzenetére


EnterR
veterán

Extreme-n meg nem mindig hajlandó elindulni, 8GB-ból 6,8-at elfoglalna. Néha kiírja, hogy kevés a szabad memória a teszthez.

(#41850) Newneed: Unigine az a videokártyát teszteli. 3DMark Physics teszt viszont rendesen rámegy a processzorra. Tökéletes tesztprogram nincs, mindegyikben van eltérő nagyságú mérési pontatlanság.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#41852) pipo112 válasza Newneed (#41850) üzenetére


pipo112
senior tag

Az jó progi , de ott van még passmark vagy 3dmark11

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#41853) Jonahun79


Jonahun79
csendes tag

Asus Sabertooth FX990 Rev 2 es 8350 -et hogy erdemes huzni? Hyper Evo 212 huti.

Olvastam a fenti leirast, targytalan :)

[ Szerkesztve ]

(#41854) MiklosSaS válasza Jonahun79 (#41853) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerinted hogy erdemes huzni egy processzort ?

V: fesz+szorzo emelese+alaplap babaralas+ teszteles

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#41855) Jonahun79 válasza MiklosSaS (#41854) üzenetére


Jonahun79
csendes tag

Koszonom a kulturalt hozzaszolasod, az elooted levoek leirasa tobbet segitett, ulj le es pihenj.

(#41856) MiklosSaS válasza Jonahun79 (#41855) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Picit figyelj oda hogy miket irkarsz, es piciel tobb tiszteletet kellene adjal masoknak. Az ilyesmit meg hanyagold "ulj le es pihenj" .
Es tanulj meg OFF-ba tenni dolgokat.

Ja, a valaszom. Kb olyan erteku volt mint a kerdesed. Unom az ilyen ujoncokat akik azt sem tudjak mi az a BIOS de fesziteni szeretnenek a tuningal. Nyisd meg az a qrva biost/alaplapi kezikonyvet...olvasd atal, googleizal ra egy par dologra, aztan ha nem megy akkor gyere a forumra kerdezoskodni. Nem lehet mindig nullarol a szajaba ragni mindenkinek mindent.
Szeretnel tuningolni ? Egy picit te is rakereshetnel par dolgokra....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#41857) Jonahun79 válasza MiklosSaS (#41856) üzenetére


Jonahun79
csendes tag

Aha, ertem, koszi fonok, mire leirtad a kis szosszeneted mar megkerestem, elolvastam alkalmaztam es utana reagaltam a hozzaszolasodra. A velemenyemet tartom azota is, a tobbiek segitokeszebbek es kulturaltabbak. tehat csuccs.

[ Szerkesztve ]

(#41858) MiklosSaS válasza Jonahun79 (#41857) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ahhh, legyen ahogy te szeretned. Latom az agyadig neme rt el vagy nem dolgozta fel mit szerettem volna mondani .
"Csuccs" -ot meg annak mondj akivel a homokozoban jatszottal !

Reszemrol az OFF-nak vege. Van OFF topic is, de kerlek tartsd tavol magad attol a topictol !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#41859) MrM94 válasza Jonahun79 (#41855) üzenetére


MrM94
őstag

Hulye kerdesre,hulye valaszt kaptal!Eloszor tanulj meg kerdezni,utana kerdezz.Most pedig ulj le es tanulj tuningolni.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#41860) EnterR válasza Jonahun79 (#41853) üzenetére


EnterR
veterán

Saberral mehet a tuning dögivel, de hamar elfogy a hűtő. Úgy értem, nem a legizmosabb. Először érdemes 4,2GHz-n és alapfeszen tesztelni, majd ha gond van, feszt egy lépcsővel feljebb rakni, és így tovább.

PSN ID: marquuard

(#41861) Jonahun79 válasza EnterR (#41860) üzenetére


Jonahun79
csendes tag

Koszi, most 4.2-n megy rendesen, Prime, Valley, Cienebench megy stabilan alap feszultsegen, Metro 2033-al tolom fel oraja max-on, szepen megy, 43 fokos a CPU, Prime alatt sem megy 50 fole.

(#41862) Jonahun79 válasza MrM94 (#41859) üzenetére


Jonahun79
csendes tag

Kossz, a tanulason tulvagyok, es en mindig ulok, jol eso erzes kenyelmesen elhelyezkedni :)
Kar hogy nem a kerdesre valaszoltal, latom az nem megy.

(#41863) pipo112


pipo112
senior tag

Ejj Ejj...

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#41864) Stylerr válasza Jonahun79 (#41862) üzenetére


Stylerr
addikt

Ember, te mekkora egy bunkó paraszt vagy!

(#41865) MiklosSaS válasza Stylerr (#41864) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+99999 .

Kiszurtam az elso hozzaszolasabol. Ignoralni kell...nem erdemes vele foglalkozni !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#41866) MrM94 válasza Jonahun79 (#41862) üzenetére


MrM94
őstag

Ja,hogy nekem nem megy?Ertem...

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#41867) MiklosSaS válasza MrM94 (#41866) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jajjj, macska ...igazan megtanulhatnal tuningolni.D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#41868) pipo112 válasza MiklosSaS (#41867) üzenetére


pipo112
senior tag

:DD

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#41869) vakond5 válasza Jonahun79 (#41862) üzenetére


vakond5
őstag

Annak örülnél komám hogy volt aki szívesen segített, ahelyett, hogy a topic profijainak szólsz be. Most jössz, alapvetően segíségkérési szándékkal, utána meg arcoskodsz. Nem kéne.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#41870) EnterR válasza vakond5 (#41869) üzenetére


EnterR
veterán

Ez meg milyen szmájli? :D

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#41871) pd válasza EnterR (#41870) üzenetére


pd
tag

Ez nem szmájli, hanem szpenki! :P

(#41872) ViZion válasza pEtii94 (#41830) üzenetére


ViZion
félisten

...Te csak annyit írsz, hogy nem jó. Beállításokon semmi, adatlapon semmi -ezt legalább pótoltad. Mintha naponta mennél az orvoshoz, hogy valami fáj. Mire megkérdezné, hogy mi, addigra odavágod: mindent próbáltam, de valami fáj... szal. elvárod a segítséget, de semmi támpontot nem adsz, annyit nem tudtál leírni, hogy egyáltalán a proci tuning stabil-e. Persze a ramot már húztad. Valami fáj.

Elolvastál mindent, de a CPU Vcore vs. NB V között hezitálsz... ilyenkor szoktam javasolni, hogy egyszerűbb, ha hívsz valakit, aki segít. Bántás? Lehet, de szerintem ez is segítség, mert ha 5× kérésre sem tudtad leírni a jelenlegi állapotot, akkor nincs mit beszélni róla. Ha meg esetleg valamit elbaszcsizol -kvázi miattunk- akkor meg mi vagyunk a hülyék, akik segítettünk.

"Na, turbo módot kellett kikapcsolnom, így máris más a helyzet. Elég hülye voltam, hogy nem ezzel kezdtem," megjegyezném, hogy a tuning leírásokban is benne van, de magam is megemlítettem, közvetlenül az után, hogy kértem írj a beállításaidról. Igen, olyan vagyok, mint az élet: kegyetlen. ;] De ha leírtad volna elsőre amiket kértem, tudtunk volna gyorsabban segíteni. köszönjük. :R

Jonahun79: veled is egyel többen lettünk, pedig az ilyenek nem hiányoznak. Nem tudom hol divat ez a *** viselkedés, megkérnélek, hogy kicsi jómodort szedj már magadra, mielőtt jössz és segítséget kérsz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41873) vakond5 válasza pd (#41871) üzenetére


vakond5
őstag

Úgy-úgy :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#41874) Newneed válasza pipo112 (#41852) üzenetére


Newneed
tag

Megnézem a többit is, köszi a tippet! :R

aloha

(#41875) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Hi!
Nagyobb tuningnál kell a VRM-et hűteni vagy figyelni hogy milyen meleg? 6+2-es lap milyen tuningot képes tartósan elviselni?

(#41876) pEtii94


pEtii94
tag

Jelenlegi allaspont nalam a tuningnal: 4000 mhz-n 10 perc IBT standard teszt utan 1.294 V-n 51 fokig hevul, 4100 Mhz-n 1.319 V-n 53 fokig. Ez elfogadhato eddig ?

(#41877) EnterR válasza pEtii94 (#41876) üzenetére


EnterR
veterán

Ez maghő vagy kupakhő? AMD szerint 60 fokig normális.

PSN ID: marquuard

(#41878) pEtii94 válasza EnterR (#41877) üzenetére


pEtii94
tag

Maghő. 4200 Mhz ugyanígy, 10 perc IBT standard stress teszt után 57 fokra ment fel, 1.394 V-n. Kevesebb V-al hibát írt kis végig. Most pedig hosszasabb ideig tesztelnem kéne ezen a beállításokon a gépet hogy elég stabil-e ? Illetve azt követően mik a következő lépések ? pd- írta, hogy az NB core voltage-et is lehet csökkenteni majd, ha megvan a stabil CPU, hogy ne melegedjen annyira.

(#41879) pd válasza pEtii94 (#41878) üzenetére


pd
tag

Azért nagy hőmérsékletesésekre ne számíts tőle, 1-2 fok max., mert a VRM nem terhelődik akkor annyira.
Ki kell próbálni olyan programokkal, amiket egyébként is használsz, hogy stabilan megy-e a gép. Magyarul használd teljesen átlagosan, aztán 2-3 nap alatt úgyis kibukik, ha valami gond vele.

(#41880) pEtii94 válasza pd (#41879) üzenetére


pEtii94
tag

Értem. A ramoknál itt levő értékekből melyiket állítsam majd be ?

Illetve, csak egyszerűen itt átírom a channel a standard timing control-ba ? Csak ugye amit első képet linkeltem , ott van egy ötödik oszlop is, az mit hivatott szolgálni ?

Bocsi a ferde képért, nem tudom miért úgy töltötte fel, mert nekem rendes pozícióba áll.

[ Szerkesztve ]

(#41881) MrM94 válasza MiklosSaS (#41867) üzenetére


MrM94
őstag

Ugye?Szerintemis...
Meg ha valami mas topicba bejon egy ilyen f@xtarisznya,elhallgatok.De amikor csinyjat binyjat tudom az FX eknek,es engem hulyeznek le meg az okosokat.Na az mar pofatlansag es nem nezem hozzaszolas nelkul.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#41882) ViZion válasza Nxn908xxx (#41875) üzenetére


ViZion
félisten

Ha túl meleg, akkor visszaveszi a feszültséget, hogy hűljön. Pl. Prime vagy IBT alatt a magok frekije lecsökken kis időre.

pEtii94: az alsót, az az 1600 MHz-hoz tartozó érték. ram tuning a legtöbb alkalmazásnak semmit nem jelent FX procinál. Amíg nem biztos, hogy jó a CPU tuning, addíg ne piszkálj mást, mert nem fogod tudni kizárni mi ahiba, ha lesz. IBT 10 perc? Ne viccelj, az nem teszt. 10 kör, high-on már valami. Prime Large FFT 1 óra például, de a "stabil" attól is függ, mire használod a gépet. Játékhoz ennyi és a játékok elegek lesznek, munkára jobban izzasztanám. ;] Asus bios tud screenshotot, giga miért nem?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41883) MrM94 válasza ViZion (#41882) üzenetére


MrM94
őstag

En sem hasznaltam a screenshot opciot,enis mindig fotozgattam :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#41884) pEtii94 válasza ViZion (#41882) üzenetére


pEtii94
tag

Van screenshot, most nézem :D Akkor nem piszkálom a memóriát, ha télleg nem befolyásol semmit. Jelenlegi állás: 4200 Mhz, 1.369 V (visszavettem kicsit a feszkóból, de az érdekes az, hogy azelőtt meg ekkora V-al már hibát jelzett) 56 fokig ment fél óra alatt IBT-vel (standardba). Ez stabil. De akkor tesztelem hosszasabban.

(#41885) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Urak, egy érdekességre lettem figyelmes a minap.
Videokártya elméletben nem szól bele az IBT/Prime eredményekbe igaz?

A dolog nyitja gyanúm szerint a friss VGA, de erre nem találok magyarázatot. :U Próbálgattam anno a 8350-et, szépen fel is írtam magamnak a fogyasztásait feszültségeit, hol mennyi, miért és legfőképp mennyire életképes.
Mióta bent van az R9 290 gyakorlatilag IBT és Prime alatt 15-20 wattot esett a fogyasztás a régi értékeim amik bő két hetesek és a mostanihoz képest.

Értem ezalatt kisebb órajelen például 4500Mhz-en IBT alatt 1,343V-on eddig az első tick végén 290-295 wattról a második kezdése előtt minden alkalommal zuhant az érték 167-170 wattra, majd ütemre felugrott 305-310 Wattig, valamiért picit több kakaót kért minden esetben, most ez eltűnt. Minden alkalommal azonos 284-288 Wattra ugrik vissza. Az adatok a hálózatból felvett étvágyra vonatkoznak.

Prime hasonlóan alakul, de ott hirtelen ugrás nincs. A magok nem egyszerre végeznek 8 szálon, itt szépen sorban 4-4 Wattot kúszik a fogyasztás 262-ről egészen 294-ig. Test1 és Test2 közt van 30W difi. Ez jelenleg hasonlóan alakul, de az értékek 247-ről 278-ig másznak fel.

Persze lehetne köze a méréseimnek a videokártyák mibenlétéhez, 6950-ről R9 290-re, ami mindent megmagyarázna, de nem magyarázhat, mivel 6950-el 109-116W, R9 290-el pedig 125-132W idle fogyasztást mérek. Azaz régen alacsonyabb volt picivel. Mi a román nádvágó öregördög fallosza vált szupravezetővé, ha még az LLC beállítások sem változtak egy fél csúszkányit sem? Persze ez legyen a legnagyobb problémám, de ez számomra megmagyarázhatatlan.

Más:
Sok időt sikerült beleölnöm a tesztekbe. Idő közben kiderült, hogy a 3. modulom a gyenge láncszem, 5. 6. mag, miatt átlagban 0,006V többletfeszültséggel kell ellátnom a rendszert, hogy ne Ulfric Jarl palotájának bejáratánál döntsön úgy a gép, hogy nincs kedvem felvenni a következő küldetésem. Helyette megjutalmaz ezzel a polkorrekt világoskéken vigyorgó kékhalál???-al. Nesze neked fejlődés, odáig fajult, hogy már a kékhalálnak sincs meg az igazi feelingje... :W

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#41886) EnterR válasza pEtii94 (#41880) üzenetére


EnterR
veterán

Memóriáknál nagyon oda kell figyelni az időzítésre. Órákig elvolt minden a teszt alatt, de egy Youtube videó kiiktatja, és lefagy a gép. Nálam rossz időzítések miatt a Chrome percenként beszaggatott, és az kurzor is megállt, pedig előtte fejeztem be a Crysis 3-at.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#41887) EnterR válasza czundermák (#41885) üzenetére


EnterR
veterán

Szerintem ez azzal magyarázható, hogy jó nagy lépcsőfokot léptél, vagy egy lábbal próbáltál 6 lépcsőt megugrani, kinek mi tetszik :D

Tehát az R9 290 van annyira izmos kártya, hogy idle módban is megtekerteti kicsit a processzort, ellentétben a klasszisokkal gyengébb HD6950 esetén. Szerintem ez normális. Talán itt is az van, hogy "kihajtja-e?". Ezek szerint FX-et nyugiban is izzasztja.

Gondolom az utolsó rész a Windows 8-ra vonatkozik. Régebben mikor Win8 alatt buzeráltam a RAM időzítéseket, rendszerint jött a szmájli és a világoskék háttér, amit a Májkrémszoft kékhalálnak hív. Már nem lehet rendesen megijedni a kékhaláltól, mint a régi szép időkben. :D

PSN ID: marquuard

(#41888) czundermák válasza EnterR (#41887) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

A "kihalyjtcsa-e" nem hinném, hogy közrejátszik 0% GPU terhelésnél még csak az kéne. :DDD Pihennek ezek, FX 1400-on, kártya 300Mhz-en, így jön ki az idle fogyasztásom. Processzort terhelve sincs nagyobb GPU igénybevétel ezen két teszt alatt.

Sajnos nemhalytcsaki, mert 5000Mhz-en nől az e-penis 3D Markban 4,5 gézához képest, ennél nagyobb vasakat már felesleges berakni FX mellé, ez is sok neki. Rendben van, tekerje meg idle, de terhelve mitől csökkent a fogyasztás? :))

Rendesen furcsa volt, mikor a 900-as Thunderbird megfagyott a Slot A-ban 1065Mhz-en XP alatt, úgy megszoktam ezt a vigyorit manapság.

[ Szerkesztve ]

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#41889) Johni5


Johni5
őstag

Így jártam a 8350-el.
A procit beszereltem,de böngésző megnyitásakor kaptam egy restartot.Ezen már elcsodálkoztam.
Gondoltam seemi gond,nézek egy hőfokot és egy feszt.Itt is minden rendben volt.na akkor megint böngésző,és megint restart.Hmmm...Aida 64 stab teszt és megint minden oké 5 perc után is.Na akkor megint böngésző,és megint restart,de többet nem jött kép.
Oké visszaraktam a 8150-et és az ssd-men buktam az egész heti melómat :O csont üres..Proci csere megint vissza ,de se kép se hang. :U Következtetést levonva,ezt valaki elég szarul hűtötte,mert a 2. csatornában lévő ramjaim is mehetnek a kukába. :W

(#41890) Pancsermeste válasza Johni5 (#41889) üzenetére


Pancsermeste
őstag

:Y

Hát azt meg hogy??
Ilyenről még nem is hallottam. Ha jól értelek, szereztél egy használt 8350-es procit, ami látszólag rendben volt, gondolom BIOS-t is csekkoltad, ott is rendben volt minden, elindult a gép, betölt oprendszer, még mindig rendben, alaplap és proci hővédelem nem kapcsolja le a gépet, még csak nem is riaszt a lap. Aztán még megy egy ideig, bár újraindulgat böngésző nyitáskor, aztán végleg behal... :(
Nem sok proci halálról hallottam, de ez így még elég különös is... Mondjuk én inkább szétfeszelést tudok elképzelni, mint elégtelen hűtést - ill. a kettő valószínűleg együtt történt -, de inkább a túlfesz az, amitől nem tudja megóvni a védelem...

Öőőő.... nem kapott véletlenül túl nagy feszt a CPU-NB? 8150 és 8350 egyes példányai közt igen nagy eltérések lehetnek ezen paramétert illetően. Bár, gondolom Giga lapnál is default-ra állítja magát a BIOS, mikor másik procit raksz bele, na meg rólad nem is feltételezem, hogy nem nézted át a BIOS beállításokat...

-= Pancsermeste® =-

(#41891) đe$|re válasza #67688960 (#41774) üzenetére


đe$|re
senior tag

Ősszel mikor megvettem a proci+alaplap párost, már akkor komolyabb szettet képzeltem el, csak akkor a büdzsé ennyit engedett. Most lehetőségem volt jó áron beszerezni ezt az alaplapot, annyi, hogy az új procit még nem szereztem be, addig marad az FX 6300. Amúgy semmi bajom sincs a Giga lappal, remekül elboldogul a procimmal.

(#41892) Johni5 válasza Pancsermeste (#41890) üzenetére


Johni5
őstag

Mivel reszeteltem a biost,alapról indultam.Egyébként a rommá feszelt szarokat mindíg kifogom.Múlt évben 2 darab i7 870-et fogtam ki se kép,se hanggal.

(#41893) =HG= válasza Johni5 (#41889) üzenetére


=HG=
addikt

User error !

(#41894) Johni5 válasza =HG= (#41893) üzenetére


Johni5
őstag

:DDD Sajnos nem az volt.Illetve igen,csak nem nálam.Az i7-ek olyan lapból kerültek ki,amiket menet közben átfúrtak.Nem is tudom teszt nélkül miért árulta a srác.Németből hozott 10 darabot,mind rossz volt.

(#41895) =HG= válasza Johni5 (#41894) üzenetére


=HG=
addikt

Én az FX-re gondoltam. Amit ott leírtál, nem lehet pusztán egy "rosszul hűtött " procitol... Ott valamit elbénáztál szerintem....

(#41896) Johni5 válasza =HG= (#41895) üzenetére


Johni5
őstag

Alapon elég nehéz lenne.Még sosem nyírtam ki semmit,pedig 5 éve vagyok a világbajnokság aktív résztvevője.

(#41897) pd válasza czundermák (#41885) üzenetére


pd
tag

Videókártya/fogyasztás témához:
Előfordulhat, hogy a másik kártya miatt megváltozott a ház légáramlása. A VGA más mérete illetve másfajta hűtése miatt lehet, hogy a CPU hűtője könnyebben jut hűvösebb levegőhöz (hűvösebb a VGA alapjáraton is). Így eleve kevésbé melegszik, és terhelés alatt is megmarad ez a hőfokbeli előnye, vagyis kevésbé terhelődik a CPU-hűtő ventilátora és a házventik egyaránt. Nem tudom, mennyiről van szó esetedben, de 5-6 ventilátor alacsonyabb fordulaton könnyen összehozhat 5-6 W fogyasztáscsökkenést. Ha a hőfokokat is feljegyezted, érdemes lehet összehasonlítani, mert a kevesebb fogyasztás egy részét az is megmagyarázhatja.

Elképzelhetőnek tartom azt is, hogy miután a CPU felfűti a házat a tesztek alatt, azzal együtt melegszik a VGA is (mert melegebb levegőt tud csak ráfújni a hűtőjére), de az új VGA hatékonyabb hűtése (vagy már ventilátorszabályozása) miatt nem pörögnek fel a ventik rajta, míg az előzőnél igen. Emiatt lehet, hogy alapjáraton többet fogyaszt, viszont egy jó darabig magasabb hőmérsékleten nem változik a fogyasztása, de az előző kis hőemelkedésre is fogyasztásnövekedéssel válaszolt.

[ Szerkesztve ]

(#41898) pEtii94 válasza =HG= (#41895) üzenetére


pEtii94
tag

Na sikerült megtalálnom a megfelelő feszültséget és CPU órajelet. 4200 Mhz 1.369 V-on, IBT-n 10 kör után (előzőekben is 10 köröket csináltam, nem 10 percet, csak félreolvastam a times to run-t...) 56 fokig emelkedett. Battlefield 4 közben minden highon, 4x msaa mellett conquest large-on , paracel storm és siege of shangai-on 64 játékossal csak 50 fokig ment fel (ezek elég gépzabáló pályák, azért ezeken néztem) . Mi lenne a következő lépés ? :) Illetve ezek már elfogadható értékek ?

(#41899) ViZion válasza pEtii94 (#41898) üzenetére


ViZion
félisten

Következő, hogy a feszt veszed eggyel lejjebb, vagy még picit feljebb rakod a frekit és újra teszt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#41900) =HG= válasza pEtii94 (#41898) üzenetére


=HG=
addikt

Attól függ mire készülsz ? Olimpiára, vagy csak VB-re... Használd! Egyébként egy kicsit magasnak találom a 4,2 Ghz-hez azt a feszt, de ettől még lehet, hogy ennyi kell neki... ( Olimpián nem lesz meg az első hely ! :N )

(#41896) Johni5 : Én már több mint 5 éve bénázok hardverekkel, de én bizony már nyírtam ki pl: vinyót (saját hülyeség).. Csak arra próbáltam rámutatni, hogy pusztán proci cserétől nem fog eltűnni mindden az ssd-ről, és nem megy tönkre memória modul... Ha csak le akartad írni panaszként, mi történt veled, akkor rendben.. Ha ötleteket vártál, akkor kevés az infó.. Pl: rev1, vagy 3 az alaplapod ? Ha rev1, akkor volt bios frissítés? SSD-t AHCI, vagy IDE-re kapcsoltad... Mert ha nem ugyan az a beállítás, akkor nem fogja látni a rendszer... (de ezeket biztosan tudod...)
Csak a lényeg, hogy mindezt nem idézhette elő, hogy kiveszem a procit, beteszem a procit... Ezért írtam, hogy user error....szerintem....

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.