Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) Peaceliker válasza Bali27 (#35700) üzenetére


Peaceliker
őstag

6100 at 6300 ra cserélni? Van annak értelme? Miért akarsz cserélni? Kevés a teljesítmény, tényleg szükség van a cserére? Milyen kártyát tervezel/van?

szerk: ja, látom 7870...

Én ha már cserélnék, 8320 ra cserélnék, de ez csak az én véleményem :)

illetve még fő kérdés, hogy mire kell. Ha a játék/progi kihasználja a 8 magot/szálat, akkor 8320 sokkal erősebb...ha csak 1 vagy 4 (6ot használ vmi, ami 8at nem?) et, akkor lehet egálban vannak, de azt kicsit kétlem...

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#35702) benikeee


benikeee
tag

Azt hol tudom beállítani biosban hogy a proci max mekkora feszt kapjon?

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#35703) Bali27 válasza Peaceliker (#35701) üzenetére


Bali27
addikt

Mármint melyik részét kétled?
UGy láttam hogy a 6300 ugyan azon az órajelen kb 10-15% al erősebb mint a 6100. :S
Igazából Rome2 Total War (Intelre irt, optimalizálatlan xar), Red Orchestra2 (Unreal3 engine), Bf 3-4,-re kéne és ugye ami 1-2 éven belül kijön és érdemes lesz rá.. :)

(#35704) Peaceliker válasza Bali27 (#35703) üzenetére


Peaceliker
őstag

6300 vs 8320 "nemsokszálas" program teljesítményre írtam/gondoltam.
De azért a 10-15% ért megéri cserélni? Sztem az nem az a lépcső, ami megéri. Akkor már inkább 8320! :)
Bf4 meg már szereti a sokszálat, oda tuti nyerőbb a 8320...total warral meg nincs mit tenni, vagy így kell játszanod, vagy el kell felejteni! :P

vagy intel i7 (ből vmi combos jósoké)!? :P :F

"Oh my Goa'uld!"

(#35705) Taifa Díaz válasza dergander (#35694) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Igen, ez a ToughPower táp sem a legfrissebb darab. De nem gond, mert a 4.4 GHz nekem teljesen korrekt 1.4 V alatti feszültségen, és így nincs vele gond.
Ezt a hülyeségedet meg elfelejthetnéd már, hogy az FSB emelés felesleges, mert nem az. Emeli a ramok órajelét is, és amikor szorzóból már nem bírok többet kihozni, akkor ezzel nyerek még 170 MHz-et a cpu-n (amint a képen is láthatod, 4% fsb OC=170 Mhz plusz), mégpedig valós teljesítménynövekedés mellett, másképp nem is lenne értelme.
Inkább ennek a butaságnak a hangoztatása részedről, az a felesleges :U
Nyilván mindennapos használatra nem kell nekem se, ám teszt és benchmark erejére, egyszer-egyszer érdemes emelni az fsb-t FX-hez is.
Csak próbaképpen indíts el egyszer egy auto-tuningot valami Giga OC programmal, az sem hagyja 200-on az fsb-t, szorzózármentesség ide vagy oda :U Szóval amikor azt mondod, hogy tuninghoz az fsb emelése felesleges, akkor nemcsak engem hülyézel le nagyképűen, hanem okosabbnak hiszed magad az Asus, a Gigabyte, az MSI, és a többi gyártó mérnökeinél is, és a programozóknál, akik tuning szoftvereket készítenek. Még amikor a lapom biosában indítok egy auto OC-t, akkor is rögtön 216-ra pattintja az fsb-t :U

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#35706) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Egyik oldallap levétele utáni hőmérséklet.

Aquila non captat muscas.

(#35707) Peaceliker válasza Hegyirabló (#35706) üzenetére


Peaceliker
őstag

akkor kost küld meg prime95 el, lássuk mi lesz belőle! ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#35708) Hegyirabló válasza Peaceliker (#35707) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Elindult, elég hamar felment 55-re. Meddig hagyjam? 5000 fordulat felett.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#35709) Hegyirabló válasza Peaceliker (#35707) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Úgy tűnik ez a csúcs, efölé nem megy.

Aquila non captat muscas.

(#35710) Peaceliker válasza Hegyirabló (#35709) üzenetére


Peaceliker
őstag

Hány perc alatt? Melyik tesztet nyomattad? Ha ennél följebb nem megy, akkor az jó.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#35711) Hegyirabló válasza Peaceliker (#35710) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ment vagy 5 percet, 1 perc alatt hülyült le, Blend nevű teszt futott. De nyitott oldallappal!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#35712) Peaceliker válasza Hegyirabló (#35711) üzenetére


Peaceliker
őstag

5 perc az semmi, illetve az "in place large fft-s" jobban fűt, nem is kicsit...de azt ne küld, az már sok lesz :)

"Oh my Goa'uld!"

(#35713) Hegyirabló válasza Peaceliker (#35712) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Rányomtam ezt a házi ventillátort oldalról, de sokat ez sem hűt rajta. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogyan lehet, hogy valakinek 30C produkál üresjáratban. :F

Aquila non captat muscas.

(#35714) Tomko78 válasza Hegyirabló (#35713) üzenetére


Tomko78
őstag

gondolom e miatt ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#35715) gyuszaa válasza Hegyirabló (#35713) üzenetére


gyuszaa
őstag

Rossz szellőzés, egymást fűtik a komponensek megfejelve azzal a cpu hűtéssel, ami bent kavarja a meleg levegőt. (5000 rpm, wow itt olyan lehet már mint egy hajszárító). Nem sokan használják a gyári hűtést egy 8×××-en.

Nekem játék alatt van tuningolva 40-44 fok körül maximum, netezés alatt 25-27 fok 850rpm-es fordulattal. Pedig nem is egy k2 van alatta. :)

[ Szerkesztve ]

(#35716) Jester01 válasza Hegyirabló (#35713) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem most például éppen 29 fok. Mondjuk még nem fűtök szóval nincs meleg a szobában :N

Jester

(#35717) Peaceliker válasza Hegyirabló (#35713) üzenetére


Peaceliker
őstag

2 baj van:
1, az a hűtő hulladék (másoknak azé jobb az eredmény, mert normális hűtőjük van)
2, bent marad a házban a meleg (mmint ha össze van rakva)...ha oldalról is fújod, akkor csak felborul a keringés (ha van olyan :) ).

"Oh my Goa'uld!"

(#35718) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Sziasztok, egy kis BF 4 próbálgatás közben lemértem pár kihasználtságot.

[link]

[link]

Szóval fél gőzzel is kihajcsa"
És a GPU se ment 90% fölé nagyon szabadtéren sem.

Valami eszméletlenül néz ki a játék, és mellé az 5.1 nyomja enyhén a basszust lövéseknél, robbanásoknál, nagyon jó... :DDD

Valaki kérte a Vantage + Chinebenc eredményt is, most töltöm le a progikat.

(#35719) Bali27 válasza Hegyirabló (#35713) üzenetére


Bali27
addikt

A ház a gond... Egy ilyennel égen földön semmi bajod nem lenne.. Nekem ez an és brutál jó!Sharkoon Rebel9 Az első 12cm-es ventilátort ki is vettem.... beraktam hátra.. de ugy látom az oldalról bejövő levegő hűti a procit, azalaplapot és a vga-t is...

[ Szerkesztve ]

(#35720) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Hű, mennyi info! :)

Újabb dolgot vettem észre. AIDA különböző értékeket ír ki a CPU sebességre. Van, hogy 3700Mhz-et jelez, hol 4000-et (20x200). Na ez mitől van? Nem stabil a fesz? Tudtom nélkül rányomtam a BIOS-ban egy tuningot?

Aquila non captat muscas.

(#35721) MrM94 válasza FeRRaR1 (#35718) üzenetére


MrM94
őstag

En voltam a vantage es cinebenches :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#35722) gyuszaa válasza Hegyirabló (#35720) üzenetére


gyuszaa
őstag

Turbo core viszi fel/szabályozza az órajelet terheléstől függően, alapon meg a CNQ teszi a dolgát.
Amit érdemes lenne kikapcsolnod ilyen körülmények között, mert túlfeszeli a processzort, utána lehetne faragni az alap feszültségből is.

De itt rákereshetsz az fx-ek tesztjére, mindent leírnak (ha valami nem világos).

[ Szerkesztve ]

(#35723) Bali27


Bali27
addikt

(35700)
Ehhez valaki? A 6300 vs 8320 tuningról van valakinek tapasztalata?

Itt nézegegetm a cpuboss oldalát [link] a 6300 vs 8320 viszonyában
Picivel a 8320 győz, de 10%al több pontot kap a 6300 a tuning tekintetében.. Tényleg jobban tuningolható a 3600 mint a 8320? Szó szerint ezt irják.
In conclusion, consider your needs before buying: if you’re a power user satisfied with stock settings, we recommend the AMD FX 8320. But if you’re an overclocker with an insatiable thirst for blazing speed, take a ride on the fast lane and overclock the AMD FX 6300.

[ Szerkesztve ]

(#35724) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Na, lehet, hogy megvan a megoldás, bár nem akarom elkiabálni!

Az ASUS BIOS gyorsmenüben van három működési funkció. Power Saving, Normal meg valamilyen lángoló kilométeróra, nem tudom mi a neve, gondolom az a tuning mód.

Na most lehet, hogy be volt nyomva arra. Beállítottam a Normal-ra, azóta 35C-t produkál.

Aquila non captat muscas.

(#35725) Hegyirabló válasza Tomko78 (#35714) üzenetére


Hegyirabló
veterán

[link]

Aquila non captat muscas.

(#35726) Bali27 válasza Bali27 (#35723) üzenetére


Bali27
addikt

Ok... Megtaláltam a tesztben a választ :)

(#35727) FeRRaR1 válasza MrM94 (#35721) üzenetére


FeRRaR1
őstag

[link]

De ezt tessék fenntartásokkal kezelni, lesz ez még jobb is. Pl elég sok widget futott, illetve a beállítások sem véglegesek, a ram és cpu nagyjából már az, de az NB pl még alap 2200, majd ha minden ki lesz tesztelve, megy szépen 2600-ra és kilőtt minialkalmazásokkal futtatok még egyet majd, a vantage demo meg 50-100 kb/s el csordogál, az nem most lesz :)

(#35728) Bali27 válasza FeRRaR1 (#35727) üzenetére


Bali27
addikt

Cinebenchben az egyszálas teszt mit mutat?

(#35729) FeRRaR1 válasza Bali27 (#35728) üzenetére


FeRRaR1
őstag

116, de szintén újra tesztelem majd, ha minden be van lőve.

(#35730) MiklosSaS válasza FeRRaR1 (#35727) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hat azert eleg gyenge, tobbet vartam volna 5 GHz-en pedig az AMD CEO kezet fogott a MAXON CEO-javal.....ugylatszik nem volt eleg kemeny a kezszoritas :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#35731) dergander válasza Taifa Díaz (#35705) üzenetére


dergander
addikt

A táp +12volton leadott teljesítménye a ludas a kikapcsolásba... FSB emeléssel valóban nyersz de több wattot is beszippant meg növeli ennek mértékét,csak megne öld a tápot :U
Amúgy kevesen tunningolnak oc programokból ha meglesed :P inkább only szorzóemelcsi van,FSB emelés melett sok más egyéb feszt is emelni kellesz

(#35732) Fisherhun


Fisherhun
tag

Bisoban az Apm mi célt szolgál asus lapoknál ?

(#35733) Taifa Díaz válasza dergander (#35731) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Nem akkor van a kikapcsi, mikor fsb-t emelek, hanem ha 1.4-nál többet adok. Sajnos annyival meg nem megy 4.5 GHz-en. Only szorzóemelcsi van, mikor a gép lekapcs.
De kemény 7 fsb-vel magasabban kíváncsi lennék, mi az, ami ezt nem bírja alapfeszen.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#35734) dudu5130


dudu5130
őstag

FX-6300 alá ha kicsit húznám melyik lapot javasoljátok inkább, az ASrock 990Fx extreme 3 vagy a Giga GA-990XA UD3 közül? VAgy esetleg még egy 970es chipsettest is érdemes megjátszani?

(#35735) Taifa Díaz válasza Fisherhun (#35732) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Attól függ, mire gondolsz. Van Advanced Power Management, és van az APM Master Mode. Ha ez utóbbira gondolsz, az engedélyezi (enabled), vagy tiltja (disabled) az alkalmazásvezérelt energiagazdálkodást a cpu-n.

dudu5130: Gigabyte, egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#35736) miresz válasza Taifa Díaz (#35735) üzenetére


miresz
veterán

Ha ez a kettő közül kell választani,de ebben az árkategóriában szerintem ez a legjobb lap: Asus M5A97 EVO R2.0
990-ből meg szerintem ez a minimum: Asus M5A99X EVO R2.0

[ Szerkesztve ]

(#35737) Fisherhun válasza Taifa Díaz (#35735) üzenetére


Fisherhun
tag

Az az :D Érdemes bekapcsolva hagyni ? van valami jelentősége ?

(#35738) Bali27 válasza dudu5130 (#35734) üzenetére


Bali27
addikt

Nekem Asrock 970Ext4 van, igaz FX6100al, de 4600 ig sikerült felhuzni vele hogy stabil maradjon..
Jövő héten jön ha minden igaz a 8320,,, Kiváncsi leszek.

(#35739) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sajnos muszáj még egyet kérdeznem.

Legfeljebb 5K-ért (olcsóbb lehet) milyen hűtőt ajánlotok a 8320-asra?

Aquila non captat muscas.

(#35740) Bali27 válasza Hegyirabló (#35739) üzenetére


Bali27
addikt

használt ALPENFÖHN BROCKEN [link]

(#35741) Taifa Díaz válasza Fisherhun (#35737) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Azt szokták mondani, tuningnál érdemesebb kikapcsolni, én is így tettem.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#35742) Gerisz válasza Fisherhun (#35737) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem engedi túllépni a TDP keretet és ezért visszavesz a proci teljesítményéből. Ha az a cél, hogy tuninggal növekedjen az is ( máskülönben meg minek) akkor kikapcs

(#35743) Fisherhun válasza Gerisz (#35742) üzenetére


Fisherhun
tag

Értem köszi a válaszokat :)

(#35744) troll81


troll81
addikt

sziasztok 6300 mellé 4.2 ghz en fut jelenleg a 7970 vga az jo párositás lesz?szerintem nem lesz sok igy neki gondolom :F

(#35745) FeRRaR1 válasza MiklosSaS (#35730) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Tökéletesen mindegy ez, szerintem a tesztprogramok csak egy és ugyanazon gép teljesítményét jók lemérni, pl mennyivel jobb tuning után. A valós dolgok híve vagyok, ennek ellenére fogható az i7 4770k ami jó szerintem.
Egy szálon nem erős, de ezt tudtuk eddig is.

(#35746) dergander válasza Taifa Díaz (#35733) üzenetére


dergander
addikt

Táp 12voltos ága gyenge...ez igy biztos az pedig hogy sok fesz kell a cpunak az példányfüggő.
Próbálj játszani a digi + al jó dolog

(#35747) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Az nem lehet, hogy valami baja van a CPU/alaplap duóból valamelyiknek, vagy mindkettőnek?

Nyitva van hét böngészőablak (kettő Explorer, a többi Firefox), fut egy torrent kliens és egy Aida. Ha megnyitok egy nyolcadik böngészőt, szépen elindul felfelé a hőmérséklet, 4-5 fokot. Ennyitől?

Azt nem említettem, pedig lehet, hogy lényeges, vitában vagyok a kiskerrel, mert gyanúm szerint az alaplap bontott, használt, visszavitt volt. Ugyanis a hátlapi csatlakozópanel néhány helyen karcos volt, a memóriareteszelő műanyag pöcök egyike törött, és a dobozból hiányzott egy (nem létfontosságú) tartozék.

Aquila non captat muscas.

(#35748) Taifa Díaz válasza Hegyirabló (#35747) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Bizony, ezek több, mint árulkodó jelek :K

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#35749) Hegyirabló válasza Taifa Díaz (#35748) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mármint arra, hogy használt lapot kaptam, vagy arra, hogy rossz? :)

Aquila non captat muscas.

(#35750) Peaceliker válasza Hegyirabló (#35747) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az normális.

Én a helyedben, akkor be sem építettem vna...a baj, hogy a kiskerrel szemben nem tudod bizonyítani, hogy nem te csináltad ezt vele. Én azé videóztam a telóm kicsomagolását, amit kínából vettem! :D

"Oh my Goa'uld!"

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.