Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) Longhandd válasza Peaceliker (#36697) üzenetére


Longhandd
tag

Köszi:) Még valami... a gyári hűtő azonnali cserére szorul?

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#36702) Peaceliker válasza Hegyirabló (#36700) üzenetére


Peaceliker
őstag

De az marha jó, nemtom mit akarsz még!? :W :))

(#36701) Longhandd

Sajna igen, nem hűt túl jól, de legalább cserébe bazi hangos is! :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#36703) Jester01 válasza Hegyirabló (#36700) üzenetére


Jester01
veterán

Az nekünk nem nagyon érdekes mennyi böngészőablakod van nyitva. Az, hogy mennyi procihasználat van már sokkal érdekesebb lenne. Meg az, hogy az energiatakarékossági beállítások ilyenkor feltolják-e neked magasabb sebességre, vagy elkocog 1.4GHz-en.

Jester

(#36704) miresz válasza Hegyirabló (#36700) üzenetére


miresz
veterán

Huhhh.Meg ne süsd vigyázz! :)

(#36705) Bali27


Bali27
addikt

(#36706) Bali27


Bali27
addikt

Na a Secure Boot volt a gond.... 1000% :) Kikapcsoltam azóta megy minden mint a karikába csapkodás:) se fagyás se restart.

(#36707) MiklosSaS válasza Bali27 (#36705) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

ja :))

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#36708) Hegyirabló válasza Jester01 (#36703) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát ez az, hogy 10% alatti.

Aquila non captat muscas.

(#36709) parkr válasza Bali27 (#36705) üzenetére


parkr
őstag

(#36710) Bali27 válasza parkr (#36709) üzenetére


Bali27
addikt

Ez se gyenge:D:D:D

(#36711) MrM94 válasza MiklosSaS (#36707) üzenetére


MrM94
őstag

Nafene,rendesen fostad a szot hogy ph addikt lettel :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#36712) pipo112 válasza Hegyirabló (#36708) üzenetére


pipo112
senior tag

hali bocsi a kései válaszért csak épp gariztatnom kell a vga-mat sajna behalt remélem cserélik majd vagy javítsák csak jó legyen :O
Nos az a venti már elég jó (swift) de ha a ház szellőzését meg csinálod jobbra az is sokat segít hőfokokban itt is nézni kell a venti hatékonyságot ami nagyon fontos persze nem akarsz turbinát építeni ezért nézd milyen hangos a venti
amit én ajánlani tudok az :
ha olcsóbb de halk és jó légszállítás akkor arctic freezer f12 pwm vagy f14 pwm
a jobb minőségűek és tényleg nagyon halkak azok a : alpenföhn wing boost v. wing boost +
vagy scythe glide stream pwm-esek
és a ledrágábbak noctua vagy be quiet ventilátorok

az alpenföhn merlinnél van használtan is kb 2-3 ezer új 3-4k
a scythe kb 3-3,5 ezer
a másik kettő 5-6 ezer darabja

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#36713) Lapajbacsi válasza DjKriston01 (#36659) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Egy FX 8320-as szerintem nem botleneck-el egy 770-est, túlhúzás nélkül sem. (780-ast már talán...) hogy gyengébb a proci mint egy top corei7 az egy dolog, de ez akkor sem a kártya visszafogása, vagy cpu limit ha tetszik, hanem egyszerűen gyengébb konfig... A kettő más.
A vga-d e konfigban, leadja szépen amit tud, szerintem, hiszen ha jól emlékszem alap órajel 3,5 és turbóval feltolja magát 3.8-ra. Ez egy 770-est vígan ki kell hajtson (hiszen ugyebár nem top kártya.... egy lebutított 780, amit amúgy már 4-re húzva megintcsak kihajtana a cpu-d szerintem.)
Cpu limit úgy tudom, akkor van, ha ezt nem tudja tenni, mert a procid nem tudja megtámogatni abban a karid, hogy kiadja magából amit tud. Egy közel 4 gigahertzes, 8 magos FX elég kell legyen hozzá (nyilván ehhez egy top core i7 sokszoros áron, persze hozzátoldana jelentősen, tehát ha nem akarsz ilyen "botleneck-et" vagy arra emlékeztető jelenséget, vegyél 5x-ös áron Intelt!)
De ez magánvélemény... ;)

4-re húzni amúgy ezt a procit szerintem röhögve, bármi hókuszpókusz, fesz emelgetés, bios-ban elveszés nélkül, lehet ha van egy jó hűtőd rajta.
Bemész a bios-ba és az égvilágon semmi máshoz nem nyúlsz, csak a proci szorzót kiveszed auto-ból és pár léptékkel beemeled, addig amikor látod, hogy immáron 4 giga, mivel ugyebár kijelzi mint "target" freki, minden deszka ezt (az Asus-od biztos)
Elmented a bios-t, reset és s ha feláll a motyó, az már jó jel; még tesztelgeted kicst és ha stabil és nem fő meg, már kész is vagy. (turbo-t ilyenkor sztem jobb kikapcsolni, de amúgy mindegy, mert úgysem fog turbózni ilyen beállításokkal szerintem)

(#36714) MiklosSaS válasza Lapajbacsi (#36713) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A 770 nem butitott 780 hanem tuningolt 680. A 780 az GK110, a 770 pedig GK104.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#36715) Lapajbacsi válasza MiklosSaS (#36714) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Ja igen... oké sry... :B

(#36716) Hegyirabló válasza pipo112 (#36712) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia! Remélem nem lesz gond a kártyáddal. Velem csak azt csinálták meg, éppen ma, hogy tök mást akartak adni, mint amit megrendeltem.

Szóval, most van benne kettő az Arcticból, csak nem PWM-es, egy elől egy az oldallapon. Van egy LED-es hátul, az benne volt a házban. Illetve van fent egy Scythe 12cm slim (csak ez fért be). Valamint lecseréltem a Cooler Master Hyper 212 EVO ventijét egy Coolink SWiF2 120P 11 lapátosra (a gyárin 7 volt).

Most elég jók a hőmérsékletek, kiváncsi vagyok, mi lesz ha bekerül a 7870-es. Akkor berakhatom még alulra a hűtő gyári ventijét, de azzal aztán vége is, sakk-matt.

Aquila non captat muscas.

(#36717) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Nem szívesen jövök megint a nyűgömmel, de 31C idle, 1200-as fordulatszám mellett, ez valóban normális volna?

Aquila non captat muscas.

(#36718) Jester01 válasza Hegyirabló (#36717) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, a 31 fok teljesen normális (nekem most szobahőmérséklet +13 fok éppen). A fordulatszámot lehet még valószínűleg csökkenteni mert szerintem a hőmérsékletet alacsony terhelésnél nem befolyásolja már jelentősen.

De minek nézegeted az idle hőmérsékleteket ... nézd meg terhelés alatt, ha ott túl meleg akkor csinálj valamit, ha meg jó akkor használd végre.

Jester

(#36719) Hegyirabló válasza Jester01 (#36718) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Használnám én, csak folyton paráztat itt engem néhány kolléga, idézem:

"Ekkora hőmérséklet ekkora fordulatszám mellett??? Úr Isten!" - stb.

Lehet, jót röhögnek magukban rajtam, a marhán. De hát mit csináljak, ha ez az egész nekem új? Fél év múlva majd én fogok tanácsokat adni másnak. De addig muszáj kérdeznem.

Nyomok rá egy Primeot.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#36720) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

20 perc Prime custom teszttel 56C-ig ment fel. Ez nem tűnik soknak, de a CPU venti pörgött is maximumon.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#36721) Jester01 válasza Hegyirabló (#36720) üzenetére


Jester01
veterán

Mikor pörögjön maximumon ha nem prime alatt ... normál használat során ekkora terhelés nem lesz, minden rendben van.

Jester

(#36722) asvald válasza Hegyirabló (#36720) üzenetére


asvald
senior tag

56fok ? örülj neki! :) Én véletlen rosszul raktam fel a hűtést és belenyalt a 87fokba , kb 1-2másodpercre mert kirántottam a dugót a konnektorból ! :D

Csak azt nem értem miért nem kapcsolt le a rendszer :F

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#36723) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Na, jó, hát akkor köszi mindenkinek! Már csak a VGA-t várom, és rendben is vagyok! :)

Aquila non captat muscas.

(#36724) ThodEE válasza asvald (#36722) üzenetére


ThodEE
őstag

Valószínűleg nem állítottál be védelmet BIOSba :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#36725) Pancsermeste válasza Hegyirabló (#36720) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Az 56 fok az teljesen jó!
De ugye ez turbó nélkül ennyi? Vagyis 3,5GHz-en?
Nekem 4,0GHz-en már felmegy 68 fokra, pedig két venti is van a hyper-en.
Mivel én soha se nem hallottam a hűtő eredeti ventijét, így elmondanád a véleményed, hogy a swifi halkabb vagy hangosabb nála, és hogy maxon pörgetve jobban, vagy gyengébben hűt? (úgy rémlik, az eredeti venti 2500 RPM körül forog, a swifi meg 1800, tehát elvileg az eredetinek hangosabbnak kell lennie viszont jobban is kell hűtenie..)

-= Pancsermeste® =-

(#36726) gyuszaa válasza Hegyirabló (#36720) üzenetére


gyuszaa
őstag

Teljesen rendben van az idle, és a prime alatti hőmérséklet. :K
7870 meg hűvösebb lesz mint az előző kártyád, modernebb felépítés, hatékonyabb hűtés (írtam korábban).

(#36727) do3om válasza Pancsermeste (#36725) üzenetére


do3om
addikt

Ilyen kis hűtőknél van értelme a 2 ventinek? Néztél különbséget hogy mennyit nyersz vele?
Én is gondolkozóban vagyok hogy használjak e 2 ventit de azért az én bordám talán jobban indokolná, mert sokkal nehezebb átszellőztetni. (2x méret, 2x cső mennyiség)
Egy ilyen gyengébb hűtésen ahol a hőcsövekből is kevés van kíváncsi lennék ha megnéznéd mit nyersz +1 ventivel.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#36728) Peaceliker válasza Hegyirabló (#36719) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mert mér csak az olyanokat látod meg? Hányszor írtam le neked, hogy ez így tök jó!? :P
Gratula hozzá, használd soká egészséggel és most már tényleg nyugodjál meg! :)

"Oh my Goa'uld!"

(#36729) atomanti19 válasza Hegyirabló (#36720) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Alulfeszelted ahogy irtam? Csak mert a bios beallitasaid fontosabbak mint hiszed. Elvégezted amit javasoltam? Mik a pontos beallitasaid? Turbo core-t kinyomtad? Hőfok rpm rendben!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#36730) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok, a napokban vettem egy FX6100-at egy Gigabyte 970A-DS3P alaplappal. Egy LC-Power Cosmo Cool LC-CC-95-el hűtöm. 4Ghz-en 1,3 V-al prime stabil. Viszont 4,2 Ghz-el próbálkoztam és az történt, hogy pár perc után kikapcsolt a gép. Nem tudtam visszakapcsolni, ármtalanítottam utána elindult és most visszavettem 4 Ghz-re. Ennyi a max? Szerintetek miért állt le? 45 foktól melegebb nem volt a proci, alaplap is 47 fok volt.

A másik dolog, hogy ki van kapcsolva a TDP limit. Ebben az esetben mindig kétszer indul a gép. Tehát mikor bekapcsolom felvillan, felpörög, leáll aztán indul. Ha visszakapcsolom nem csinálja. De akkor meg ugrál a szorzó meg a fesz folyamatosan terhelés alatt.

Ja ami még fontos lehet a tápegységem egy FSP 350W 350-60APN Active PFC 80+. HD7750 van a gépbe ami 55W-ot fogyaszt, így elvileg elégnek kellene, hogy legyen bőven.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#36731) Hegyirabló válasza atomanti19 (#36729) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Megpróbáltam alulfeszelni, de megakadtam. A többi beállítást megcsináltam.

Aquila non captat muscas.

(#36732) gyuszaa válasza Sanyi19 (#36730) üzenetére


gyuszaa
őstag

Elfogyott a tápegység, azért kapcsolt le (közbeszólt a védelem, de határon járatni sem érdemes).
80-as hatásfokkal számolva (bontott ágon) , pláne egy tuningolt 6100 prime alatt nem papírforma szerint kajál. :)

15 ezer körül kapható újonnan egy 550-es fsp raider (egyben hagyott 12v-os ág), azzal le lenne tudva egy időre a tápegység probléma (új kártya későbbiekben), meg megcibálhatod azt a cpu-t rendesen, ami nem árt.

[ Szerkesztve ]

(#36733) Sanyi19 válasza gyuszaa (#36732) üzenetére


Sanyi19
őstag

Nem a VRM nem bírja? 4+1-es.

Egyébként amikor lekapcsolt, akkor nem ment a prime. AIDA-val nézegettem a teszteket.

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#36734) gyuszaa válasza Sanyi19 (#36733) üzenetére


gyuszaa
őstag

Akkor nem lekapcsolna konkrétan, hanem throttlingolna a cpu (monitorozhatod közbe).

[ Szerkesztve ]

(#36735) gyuszaa válasza Sanyi19 (#36733) üzenetére


gyuszaa
őstag

Úgy elégnek kellene lennie természetesen, ha nem ment pl. egy prime+ gpu teszt egy időben.
De ez a lekapcsolós téma tápegység gyanús, lehet nincs minden rendben e téren.

(#36736) Sanyi19 válasza gyuszaa (#36735) üzenetére


Sanyi19
őstag

Akkor úgy látszik csereérett. Habár azon sem lepődnék meg, ha pillanatnyi áramszolgáltatói hiba lett volna. Ebbe az évben még nem volt komolyabb áramingadozás, épp ideje...

Szerinted ezzel a lappal pl. egy olyan táppal amit írtál mennyit menne?

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#36737) atomanti19 válasza Hegyirabló (#36731) üzenetére


atomanti19
aktív tag

Hol pontosan? mond,segítek!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#36738) Lapajbacsi válasza Sanyi19 (#36730) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

Szerintem tápot úgy szokás választani, hogy megsaccolod (mégjobb lenne kiszámolni pontosan, de az asszem kissé nehezebb) a TERHELT fogyasztását (tehát nagyon fontos: nem épphogy bekapcsolva, minden kvázi alapjáraton tötyög, hanem minden keményen meghajtva, mondjuk úgykábé 100%-ra) és azt megszorzod kettővel...
Nomármost a konfigod saccperkb aligha 175 W-ot zabál kihajtva... nemde? ;)

(#36739) Sanyi19 válasza Lapajbacsi (#36738) üzenetére


Sanyi19
őstag

Ott körül van igazából. Úgyhogy bírnia kell. Most tovább fogom tesztelni, mert közben kiderült, hogy tényleg áramingadozás volt, szomszédnak is ment a gépe és az is leállt. :D

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#36740) Ribi válasza Lapajbacsi (#36738) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért nem kell azt megszorozni kettővel.
Akkor konstans 50% alatt lesz a terhelése, ami kicsit pazarlás.

(#36741) atomanti19 válasza Lapajbacsi (#36738) üzenetére


atomanti19
aktív tag

A legtöbb tápnak 50%-on a legrosszabb a hatásfoka!

Sok ember azthiszi hogy az anyukája méhéből csúszott ki mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják hogy az apjuk tökéből jöttek!

(#36742) Ribi válasza atomanti19 (#36741) üzenetére


Ribi
nagyúr

Gondolom legjobbat akartál írni, de attól még felesleges 800-as táp mondjuk egy 400Wot fogyasztó géphez.

(#36743) Akarkia


Akarkia
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket kérném: A gépem folyamatos kékhalál jelenségeket produkál, a következő konfiguráció van benne (az új alkatrészek behelyezése előtt nem volt ilyen gond)
Giga byte 970A-DS3P alaplap, Gainward Geforce GTX 670 videókártya 2 GB, AMD FX 8-Core 8350 Processzor Black edition processzor ,Raider FSP Power supply táp 550 Watt ,Freezer A30 AMD CPU Coller for Enthusiasts hűtőventillátor pluszban, 2 db XMS 3 4GB Corsair memória DDR 3-as, 8 Gb
Állítólag az alaplap és a processzor „nem szereti” egymást. Van akinek ugyanilyen kombinációja van, és hasonló hibát tapasztalt? Kinek van ugyanilyen konfigurációja más alaplappal, ami működőképes, és nincs vele gondja? Mit javasoltok? Előre is köszönöm a segítséget!

(#36744) Buci21 válasza Lapajbacsi (#36738) üzenetére


Buci21
addikt

módszerek
a) 12V-os ágakat nézed, mert a proci és a VGA is onnan kajál

b) megkérdezed a milyen tápos topicot :P

(#36745) Lapajbacsi válasza Akarkia (#36743) üzenetére


Lapajbacsi
aktív tag

bios update

(#36746) Ribi válasza Akarkia (#36743) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én win8-at nem tudtam használni 970 UD3-al, mert kb minden 5ik indítás után csak system restore után volt hajlandó elindulni. A frissten installált Win8 persze. Azóta is win7 van, de azon is vannak anomáliák. :O

(#36747) đe$|re


đe$|re
senior tag

A procim végre méltó társat kapott: EVGA GTX760 SC ACX

Hétvégén jöhet a komolyabb nyüstölés.
Itt egy gyors próbakör vele: teszt

[ Szerkesztve ]

(#36748) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Na most meg nem veszi vissza a proci üresjáratban az órajelet. C1, C6, C&Q be van kapcsolva, Windows energiaséma processzor terhelés minimum 5%-ra van rakva. De nem jó.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#36749) Pancsermeste válasza do3om (#36727) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Persze, néztem már, kb. 4-5 fok a különbség. Pl. 72 fokról így lement 68-ra max. terhelésnél.
Tudom, nem sok, de ilyen magas hőmérsékletnél ez a pár fok is számít, másrészt azért is jó a 2. venti, mert jobban ráfúj a VRM bordára, amit pedig kell hűteni a lapomnál.

-= Pancsermeste® =-

(#36750) gyuszaa válasza Sanyi19 (#36748) üzenetére


gyuszaa
őstag

dynamic voltage/dvid-t kell állítani (offset) és akkor működni fog a cnq.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.