Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) DeadMeat válasza Attix82 (#33450) üzenetére


DeadMeat
veterán

Megoldom, ha hazaérek, nagy duzzogva beteszem a lábam caspianra :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#33452) stratova válasza DeadMeat (#33449) üzenetére


stratova
veterán

Valószínűleg Core i gyorsabban tudja feldolgozni a feladatokat egy magon mint FX (al la magonkénti teljesítménykülönbség, aminek az okait többször latolgattuk), azaz egy szálon adott idő alatt többet, emiatt hamarabb érhető el FX-en az egyszálas max. terhelés és kapja a következő szál is az áldást. De ez részemről csak egy feltételezés korábbi tesztek olvasását követően. Esetleg meg lehetne vizsgálni a CPU viselkedését olyan játékon is ami több szálat támogat és Linuxon ill. Windows-on egyaránt elérhető.
Másrészt nálad érdemben bővült a modulok száma is nem "csak" több szálad lett. Összességében is több az erőforrásod. Az egyébként sosem hátrány, ha nem teker 100%-on a teljes CPU, ha így lenne mikroszaggatásba futnál, hiába vannak jó fps értékeid.

Ilyenkor egyébként érdekes lenne egy olyan profil is, amit Ga kolléga alkotott.

[ Szerkesztve ]

(#33453) Attix82 válasza stratova (#33452) üzenetére


Attix82
őstag

"" Összességében is több az erőforrásod. Az egyébként sosem hátrány, ha nem teker 100%-on a teljes CPU, ha így lenne mikroszaggatásba futnál, hiába vannak jó fps értékeid.""

Így van, de mégse jelenti azt, hogy 4 magon 100% teker vs 8 mag 60%-os, viszonylatba több is az FPS 8 modulnál egy 10 szálat kihasználó motornál. Mert vagy az OP vagy maga a Motor gagyin kezeli a feladatelosztást 1 magra. De természetesen 4 magon is teljesen folyamatos.

[ Szerkesztve ]

(#33454) dergander válasza Attix82 (#33453) üzenetére


dergander
addikt

Ha 100%on teker a CPU akkor már ha annál is több kraft kell nemtud átugrani 110%ba,igy jön a mikrolagg,nem pedig a 8 magon amik magjai csak 60%on megy...azért ez kicsit nem teljesen igyvan

(#33455) stratova válasza Attix82 (#33453) üzenetére


stratova
veterán

Valószínűleg ha a kollégánál egy 8 magos FX-et néznénk szintén nőhetne az FPS az órajel emelésével, dacára annak, hogy most 60%-on teker a CPU összességében (nem pedig az egyes magok/szálak).
Emiatt játszottam el a gondolattal mit szól egy FX 4m/8t + elérhető legmagasabb fix órajel vs. FX 4m/4t + elérhető még magasabb fix órajel esetén. De ez általában csak engem érdekel, mert a töbiek azt csinálják amit kell a CPU-val, játszanak :) Nekem meg sajnos nincs FX-em, Kaverim talán majd lesz.

Amúgy ez a téma engem kicsiben is foglalkoztatott Core i3 vs. Trinity/Kaveri notiban ilyesmire van kilátás.

dergander a 100% itt kicsit félrevezető volt. A lényeg inkább tán az, hogy hiába támogat sok szálat a motor, ha a terhelés elosztásakor az 1. mag kapja a legnagyobb terhelést és esetleg van valamilyen szintű függőség a magok feladatvégzési lehetősége között. Azon a ponton érdekes kimondottan a teszt, hogy alapórajelen a CPU sem tekert maxon. mégis emelkedett a CPU és a GPU kihasználtság tuning hatására.

(#33456) Attix82: én is erre tippelek. Kár, hogy nem áll módomban letesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#33456) Attix82 válasza dergander (#33454) üzenetére


Attix82
őstag

Ez csak akkor következne be, ha elindítok a háttérbe egy videó kódolást, ami újabb különböző feladatot tenne a CPU magokra.

Maga a játékba +10% terhelést róna rá, akkor se lenne 4 magon microlagg mivel pl a 3. mag 46. feladata terhelődik meg, azt picivel tovább tart kiszámolni így vár a többi mag. De ez kb jelent mondjuk 2 fpst.

A windowsba video kódolás az újabb + feladat ami különbözik a BF3 által beadott feladatsorozattól már rengeteg erőforrást zabálna fel így leesik drasztikusan az FPS.

BF3 fut: 1. mag 50 feladat 2. mag 50 3. mag 50 4. mag 30

Ha az általam háttérbe elindított program a 4. magot is leterheli úgy, hogy 60-lesz de csak 50- t tud elvégezni, nah akkor jönnek a bajok :) Akkor egymásra várnak durván.

(#33455) stratova

Valószínű azt látnánk 8 magnál, hogy pl hasraütök az értékekkel.

3 Ghz 40% terheltség 40 FPS
3,6 Ghz 60% terlhetség 60 FSP
4,5 Ghz 60% terheltség 70 FPS

[ Szerkesztve ]

(#33457) Malibutomi válasza Attix82 (#33456) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egyébként de van mikrolag, csak nem veszed észre.
Ez az oka, hogy egy i5 magasabb fps-t is elérhet bf3-ban mint egy 8xxx fx, de az fx-en több az átlag fps.
Meg amit fentebb írtál amiatt ha valaki pl streamel játékot az fx a jobb választás.

Azt hogy ez miért nem a bf3 topicban van hanem az fx-ben most sem értem.

[ Szerkesztve ]

(#33458) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Be kellene hivni egy moderatort vagy a csigat sepregetni. Tobb az alaplapos/inteles tema mint az FX-es. Jo volna itt most abbahagyni !

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33459) dergander


dergander
addikt

Szerintetek a HT sebességének és az NB sebességének mennyire érdemes egyeznie? Olvastam itt ott amott róla hogy jó ugyanarra az órajelre belőni,ez mennyire igaz?

(#33460) MiklosSaS válasza dergander (#33459) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, en mindig ugy tuningoltam hogy egyezenek. Egyszer probaltam magasabb HT-t de instabil volt, most nem tudom 100 %-ban hogy ez a HT miatt volt de nekem az a gyanum.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33461) pipo112 válasza MiklosSaS (#33458) üzenetére


pipo112
senior tag

intel oldalon biztos unatkoznak vagy csak nem elégedettek , azt kíváncsian jönnek keresgélni hátha ez az oldal jobb ? ki tudja ;] ;]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#33462) stratova


stratova
veterán

Ej Urak. Attól, hogy Intellel készült a fenti teszt nem kell rögtön támadásnak venni. :N

(#33463) MiklosSaS válasza pipo112 (#33461) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Olyan jo kis tarsasag volt itt regen......

(#33462) stratova: nemcsak arrol van szo...par napja vagy alaplap vagy intel processzorok a tema az FX topicban.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33464) Attix82 válasza MiklosSaS (#33463) üzenetére


Attix82
őstag

Az a baj nem látjátok a mondanivalót :( Teljesen mind1 milyen CPUval készült a teszt...

(#33465) Malibutomi válasza stratova (#33462) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én nem veszem annak, csak nem értem.
Fx topicban beírva, hogy az i5-nek mikor hány százalékát használja a bf3. Semmi köze a topichoz.

Attix82
De ha mindegy a proci, akkor miért nem a bf3 topic? Továbbra is off itt.

[ Szerkesztve ]

(#33466) pipo112


pipo112
senior tag

viszont most szeretnék meg osztani egy érdekes fel fedezést mikor procit meg vga -t cseréltem azt hittem nőni fog az áram fogyasztásom , mivel olvastam is hogy az fx -ek szeretik az áramot kajálni , igaz alap feszen megy a cucc de a fogyasztásom csökkent 20 kw-ot az 1 hónapban azt hittem csak valami tévedés vagy nem ment annyit a gép de most így a 2. hónapban is ezt tapasztalva azt kell mondjam király :D és tuti csökkent a fogyasztás amit végüli mondani akartam ezzel hogy az fx mégse olyan kw zabáló szörnyeteg mint amilyennek írták persze nem agyon tuningolt példányról van szó

"nyilván vga is belejátszik nem keveset de az nem ez a topic , pedig az is erősebb lett :D "

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#33467) Attix82 válasza Malibutomi (#33465) üzenetére


Attix82
őstag

Ott kezdtem, de itt hátha valaki tud csinálni egy 8 magos ugyan ilyen tesztet.

Ugyan ott Ultra beállítások mellett.

4 magon mennyi MHzen éri el azt a CPU , hogy 100%on teker.

Illetve bekapcsolva a modulokat nő e az FPS.

Remélem lesz aki csinál egy ilyet :) De fentebb már volt egy kolléga, aki megnézi. Várom a fejleményét.

[ Szerkesztve ]

(#33468) laca000 válasza Attix82 (#33464) üzenetére


laca000
őstag

Tudod mi a mondanivaló?
Az az, hogy az 1080p-s BF3 multi grafikonok teljesen mást mutatnak mint az 1024x768.
Láttál már olyan hadibarmot aki ilyen felbontásban játszik?
Kérlek linkeld be az 1080p-s BF3 64 player processor kimutatást is.
Aztán lehet nézegetni.
Ebben az értelmezésben(FULLHD) semmi értelme annak amit itt bizonygatsz, írogattál.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#33469) MiklosSaS válasza pipo112 (#33466) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, tobbet eszik a FX de maximalis terhelesben ami ugyebar eleg ritka, alaponjaraton annyi mint barmelyik mas konkurens processzore. De ebben ugyebar bele kell szamitani azt is hogy egy regebb VGA-rol volt a valtas egy modernebb-re ami lehet hogy az arammegtakaritas 80 %-ert felel.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33470) Attix82 válasza laca000 (#33468) üzenetére


Attix82
őstag

Tessék : ez is saját: [link]

(#33471) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Skacok!
Cpu hűtő (venti) sebességet mivel tudok szabályozni? Ahogy nézem az asrock OC progival (azzal lehet rendesen beállítani) marha lassan bootol a gépem (mondjuk anélkül sem szélvész sajna), ezért azt leszedtem. Mivel lehet ahelyett állítgatni? Biosban hiába tettem 12,5% ra , akkor is 1125 ön pörög (1400 a max, kb 400 lenne az alja)...

"Oh my Goa'uld!"

(#33472) laca000 válasza Attix82 (#33470) üzenetére


laca000
őstag

És milyen felbontás ez?
Ha jól látom átlag 5-7 FPS-t nyersz vele, az nem valami sok.
1080p?

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#33473) MiklosSaS válasza Attix82 (#33470) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Alapon 80-90 %-ra terheli a CPU-t, huzva meg 100 % ? A VGA meg 99 % mindket esetben.

(#33471) Peaceliker: Speedfan, az Asrock programjai nagyon xarok.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33474) pipo112 válasza MiklosSaS (#33469) üzenetére


pipo112
senior tag

igen ezért is írtam nyilván a vga is rengeteget belejátszik

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#33475) Attix82 válasza laca000 (#33472) üzenetére


Attix82
őstag

Van az több is, de mint láthatod a CPU nem megy maxon alapon. Annó én is csodálkoztam miért is van ez, és most derült ki, hogy 1 magon kiosztott feladatok feldolgozása növekedett meg. Tehát hiába lenne több mag semmit se érne, csak csökkenne az össze kihasználtság %-san, de fps nem növekedne.

(#33473) miklosss2012

Ez teljesen más pálya, a fentebb lévő kép tesztem csak 2 pályán jön elő. Ez csak arra jó, hogy Ultrán is bőven van gyorsulás miközben mind2 esetbe 99% megy. A megdöbbentő , hogy húzva a CPU 100% teker.

Egy átlag ember ha belegondol, van X művelet amit el kell végeznie. Alacsony MHzes CPUnak jobban kéne mennie 100% felé , mint a húzott CPUnak...de BF3be fordítottan igaz a fentebb okok miatt.

(#33476) MiklosSaS válasza Attix82 (#33475) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo kis tanulmany, nem mondja senki csak az a baj hogy nem jo helyre irtad be. Peace :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33477) laca000 válasza Attix82 (#33475) üzenetére


laca000
őstag

Én ezt értem, de 1080p-ben is futtasd le, vagy fölötte, tudod nagyon jól miről beszélek.
Vagy ha nem, próbáld csak ki.

És tedd már "off"-ba amit írsz!

Köszi.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#33478) FeRRaR1 válasza Peaceliker (#33471) üzenetére


FeRRaR1
őstag

A legjobb a bios pedig, mivel nem igényel felesleges programot, ha nincs intelligens vezérlésed, akkor állítsad be fix 600-800 ra, még az is jobb. Nekem nagyon jó beállítások vannak ventivezérléshez, mióta biosba finomhangolom, szinte hangtalan a gép, csak játék alatt zúg fel a VGA, de az se zavaró, meg akkor úgy is elnyomja a hangszóró.

Azt hogy szinte hangtalan a gép, azt úgy értem csendesebb, mint barátnőm notebookja, jóval.

Attix82

Te ne hergeld már itt a kollégákat, mert felteszem az F1 challenget, és elverlek.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33479) pipo112 válasza Peaceliker (#33471) üzenetére


pipo112
senior tag

figyi biosodban van egy olyan hogy cool n qiute gondolom nálad ez off mert ez vehet el fezst a procitol hogy ne melegedjen de van a biosodba egy olyn rész hogy hw monitor na itt be bírod állítani a cpu fan sebességet ez gyárilag fullon van a c n q -t pedig gyárilag off de linkelem mit állíts
http://www.manualslib.com/manual/432285/Asrock-960gm-Vgs3-Fx.html?page=49#manual
http://www.manualslib.com/manual/432285/Asrock-960gm-Vgs3-Fx.html?page=41#manual
itt le írja mit tudsz állítani és hogyan
hajrá remélem sikerül :C

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#33480) sto1911 válasza sto1911 (#33341) üzenetére


sto1911
veterán

Vasarnap este vagy hetfon irtam a Gigabytenak, akkor meg nem tudtuk a pontos okot. 25-en sikerult megirni nekik, hogy valszeg ez a bajom, 27-en adtak egy BIOSt, most raktam fel egy perce, es a verzioszam szerint a legfrisebb microcode van benne.
Most tesztelem, de le a kalappal a supportjuk elott, tenyleg figyelnek az emberre, ilyet az Amazonnal lattam utoljara. :C :R

(#33481) stratova válasza sto1911 (#33480) üzenetére


stratova
veterán

Ezt nyugodtan tehetted volna ON-ba. :K

(#33482) Tomko78 válasza MiklosSaS (#33463) üzenetére


Tomko78
őstag

miért most nincs jó társaság itt ? ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33483) Peaceliker válasza FeRRaR1 (#33478) üzenetére


Peaceliker
őstag

A biosomban kb semmit nem lehet állítani sajna, főleg nem fordulatokat (mmint így szám szerint :) ).

(#33479) pipo112

Az én biosom hasonló, de 1-2 opcio nincs ott.

(#33473) miklosss2012

Köszi, de végül sikerült biosból megoldanom.

Na a lényeg az volt, hogy az egyik cpu hűtő(nemtom most mis is volt a neve pontosan) menüpontban annyit lehetett állítani, hogy "auto" vagy manual, utóbbiban pedig annyit, hogy target temperature meg fan speed. Na én azt feltételeztem (utólag rájöttem, hogy tévesen), hogy úgy megy mint asrock progijában, hogy van egy alap (ami a progiban állítható sebesség) és a cél hőhöz beállított sebesség akkor érvényes ha fölötte van a hő. Ezért biosban azt 6osra tettem. Na most kipróbáltam és kiderült, hogy amit beállítok sebesség az alap és gondolom a beállított hő fölött maxba kapcsol... így most jó, mert most 1esre vettem (az 450 es fordulat) és 55 fokot meg nem szokta elérni...ha mégis, akkor majd feljebb teszem 600 körülira.

Szal a lényeg, hogy sikerült megoldani, csak visszafele gondolkodtam, azért szívattam magam! :))
Köszi mindenkinek a segítsége!!! :R :R

"Oh my Goa'uld!"

(#33484) Kloss


Kloss
őstag

Kb 1 hónapja van FX procim. Azóta olvasgatom ezt a topicot, de igazából hozzászólni vagy kérdezni nem akarok / tudok mert itt vagy Intel kontra AMD sárdobálás vagy a fene tudja mi folyik. De tuti nem az FX procikról megy a téma.
Én az ár/érték arány miatt vettem ezt a procit. Sokan mintha nem látnák, hogy mit birtokolnak, vagy túl sokat vagy túl keveset képzelnek el róla. Most, hogy jobb-e az Intel nevű mumus vagy nem, engem kurvára nem érdekel. Ha veszek valamit, megnézem mit tud és elfogadom azt.
Nekem zömében Intel alapú gépeim voltak eddig, de időnként teszek kirándulást a "másik" oldalra is, de ettől még nem kezdek el fikázni senkit. Nem rossz az FX, főleg a többszálú feladatokban rejlik az ereje. Sokat fogyaszt, stb, ez ilyen.
A BF3-as témát annyiban talán kár kidobni, hogy ezekhez a procikhoz esetleg egy jó beállítást ki lehetne kísérletezni. Annyit én is hozzáfűznék, hogy valóban csak 4 szálat terhel, hogy miért azt nem tudom, lehet a Win7. Most akarok Win8-ra váltani, kíváncsi leszek a különbségre.
Ha esetleg valakit zavar, hogy ezt nem off-ba írtam, akkor bocs.

(#33485) Tigi válasza Kloss (#33484) üzenetére


Tigi
őstag

+1
Én is az ár/érték arányt néztem mikor 2 hónapja új gépet raktam össze magamnak és nem volt kérdés, hogy mit fogok venni. :K

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#33486) pipo112 válasza Kloss (#33484) üzenetére


pipo112
senior tag

+1 szintén zenész

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#33487) frescho válasza djculture (#33427) üzenetére


frescho
addikt

4.8-on meg bootol, de nem merem terhelni, mert sipol a deszka. 4GHz-en csokkentett feszultseggel viszont tokeletesen elballag rajta az ESX.

https://frescho.hu

(#33488) MaxxDamage válasza Kloss (#33484) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

+ 1

Kit érdekel a zIntel ? (ez FX Topic....) ;)
Én nem azért vettem FX-8350 -et mert jujj de izé... ár/érték arányba (First!)
Mindenre First Class ! (ez itt a lényeg...) továbbá kb. minden program úgy van csinálva / értelme, ha "optimizálják" valamire / valamihez és ebből van az, hogy valami jobb zIntel -en valami meg FX -en... ennyi a lényeg, de engem pl. ez nem érdekel, azért vettem, hogy használjam így hajrá ! (csapasd neki!) :C

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#33489) benikeee


benikeee
tag

Hali.

Asus M5A97 EVO R2.0
Amd Fx 6300
Gigabyte 7870 2 GB DDR5
4 Gb Kingston HyperxBlu 1600 Mhz
Chieftec 500W GPS-500A8

Mi a véleményetek erről a konfigról?

Táp elegendő ehhez a géphez szerintetek?

[ Szerkesztve ]

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#33490) Malibutomi válasza benikeee (#33489) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Jó a config, de tápból a CTG-500-at vedd, azok a jobbak, a GPS ha jól tudom nem anynira ajánlott.

(#33491) Tigi válasza benikeee (#33489) üzenetére


Tigi
őstag

Hallgass a kollégára és a CTG-t vedd.
Nekem is az van és elégedett vagyok vele. :K

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#33492) dergander


dergander
addikt

Az miért van hogy az NB frekvenciát nemtudom 2800 vagy felette használni,egyszerüen bármi feszt adok neki be se bootol? Ez azért hihetetlen mert még tavaly a 8120on eltudtam érni a 2800Mhzet igaz csak egy teszt erejéig

(#33493) Malibutomi válasza dergander (#33492) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én semmi hasznát nem láttam az nb (és a ht) buzerálásának max tesztekben.

(#33494) benikeee


benikeee
tag

Malibutomi, Tibi : Okés köszi.

AMD FX 8320//Asus M5A97 EVOR 2.0//Chieftec CTG 500//Gigabyte GTX 1060 3GB WF2OC//Kingston HyperX 2*4GB//Corsair Carbide 200R//Thermalright Macho 120

(#33495) dergander válasza Malibutomi (#33493) üzenetére


dergander
addikt

Az mondatod utolsó részében van a lényeg,teszteket akartam,tudom h semmi értelme,itt az a lényeg hogy nem bootol 2800Mhzen és nemtudom miért?

(#33496) djculture válasza dergander (#33492) üzenetére


djculture
félisten

Ezt hívják szilicium öregedésnek, egyre kevesebbet fog bírni ha a tranyók maximális fesz felett kapnak, végül már az alapon se fogja birni...

(#33497) MiklosSaS válasza djculture (#33496) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mondjuk ez folyamat eltart ugy 3-4 evet.....nem tortenik be olyan hamar.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33498) Malibutomi válasza dergander (#33495) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem bírja és kész.

(#33499) djculture válasza MiklosSaS (#33497) üzenetére


djculture
félisten

Annak idején az anyagismereti tanár erre egy szép görbét rajzolt ahogy a szilícium struktúraszélessége csökken exponenciálisan növekedik vele az örgedesi mutatója alapból is, utána felrajzolta az öregedés és a meghatározott gyári működési feszültés túl lépésének görbéjét az egy sima felefele mutató vonal volt. Azért érdemes ha valaki sokáig szeretné használni a gépét inkább túlfeszelés nélkül nézze meg mennyit lehet rajta húzni és nem izomból nyomatni neki a feszültséget.

[ Szerkesztve ]

(#33500) dergander


dergander
addikt

ez tök vicces akkor a 8120 meg a 990fx-d3 amin még vrm hűtés se volt,eltudta indítani 3000mhzen is,ez a lap meg nem,na ez a gáz

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.