Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) bozont válasza kalap12 (#33050) üzenetére


bozont
veterán

Azért mert sok ember nem ért a számítógéphez és még a fáradságot sem veszi hogy tegyen ez ellen (a felhasználói szinthez pedig nem is kell olyan sokat), a win8 még nem lesz szar. Most a metro ui vagy tetszik valakinek vagy nem, de szerencsére van megoldás az utóbbi esetére és akkor majdnem olyan mintha win7 lenne a gépen, csak okosabb és gördülékenyebb.

(#33052) kalap12 válasza bozont (#33051) üzenetére


kalap12
tag

Nem a metro felületről van szó!! Egy totál logikátlan hülyeségekkel teli oprendszer, teljesen logikátlan dolgokat csinál, a felét itt a másik felét meg ott kell beállitani egy egy adott dolognak, én is használom , de nagyon utálom, semmi nem olyan mint win 7 alatt!

(#33053) bozont válasza kalap12 (#33052) üzenetére


bozont
veterán

Mint mondtam, megoldható, hogy ugyanolyan legyen, pl a vezérlőpult is ugyanaz, szinte minden ugyanúgy működik mint win7-en. Persze apróbb eltérések vannak, de nem vészesek:

(#33054) Wasp91 válasza bozont (#33051) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Egyetértek. Én megvagyok elégedve a Win8-a. Régebben se nagyon használtam a start menüt, ami kellett annak kiraktam az ikonját az asztalra.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#33055) dergander


dergander
addikt

Nemtudom pár ember miért hal meg annyira a start menüért,annak ajánlom évekig nyomja a windows 7el,jókat nevetek a win8 topicba mikor már 1 éve csak a buherált start menüról van szó,a mondern UI egy jó újítás és nagyon jó,valamint a 8.1 már bevezetett dolog h csak az kerül oda amit én kirakok

(#33056) SetCHOO. válasza kalap12 (#33040) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

12 csili-vili USB port közül nekem pont a 3.0-ban kelet nyomatnom, hát érted! ;]
Minden driver fent van. Az SSD is szépen dolgozik.
Mivel is szoktátok izzasztani a rendszert? :D kajálok aztán küldöm neki...

(#33057) MrM94 válasza ETOM (#33049) üzenetére


MrM94
őstag

+1

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#33058) =HG= válasza kalap12 (#33050) üzenetére


=HG=
addikt

Ez nem a win8 hibája.... :N

(#33059) Gerisz


Gerisz
addikt

Most én is elkezdtem szórakozni és sajnálattal vettem észre, hogy még alapfeszen mikor 4,2-n megy a proci is visszavesz prime 95 alatt. Pedig hőfokkal nincs bajom. 1,376 4,2-n és leugrik 1,264 3,4-re.
Ennyire kevés lenne a lap? Még nem cseréltettem ki, a rev 1-es van meg. az AMD system monitor nem mutat változást az órajelben csak a CPU-Z-n látom.

(#33060) Malibutomi válasza Gerisz (#33059) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Annak a lapnak bőven bírnia kell, nekem 4.8-on is ment a 8320 a 990xa-ban

(#33061) Gerisz válasza Malibutomi (#33060) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem fagy meg és érdekes módom a system monitor sem mutatja csak a CPU-z, hogy "visszalép".
De valami tuti nincs rendben.
Hamarosan mennek apróra az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#33062) Zsivaagoo válasza Gerisz (#33061) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ugye nem használod az EasyTune6-ot? Mert az képes visszavenni. Ha nem, akkor át kell kotorni az (UEFI) BIOS-t, mert valami spórolás engedélyezve maradt.

Megszenvedtem a 970A-UD3 UEFI-jével mire beállítottam az FX-8320-at stabil órajelre (egyenlőre csak 4 GHz-re). De azóta elégedett vagyok vele. :)

----------------------
Kár lenne elaprózni. Pöpec a masinád. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#33063) Peaceliker válasza Gerisz (#33059) üzenetére


Peaceliker
őstag

Biztos nem melegszik túl? Mert akkor elvehet feszt...

Na nekem meg még mindig restartol a gépem, de már tuti, hogy a vidkártya. Most monitor ki volt kapcsolva (eltelt a 30 perc), ahogy megmozdítom az egeret, hogy ébresztő, már indult is újra. Ha jól tudom ez akártya vmi "alfa" állapotba megy le, ha nem dolgozik, tán venti is leáll, sztem vagy az nem indul újra rajta, vagy csak kártya nem ébred fel.
Most sosem kapcsol ki a monitor, ha ezután nem lesz rr, akkor már 100%ig egyértelmű, hogy mivel és mi a gond...

"Oh my Goa'uld!"

(#33064) Zsivaagoo válasza Peaceliker (#33063) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nem a 760G csipszet miatt van a kehe? :U

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#33065) miresz válasza Zsivaagoo (#33064) üzenetére


miresz
veterán

A chipset-nek mi köze van ehhez? :F

Peaceliker: Ez a zero core technológia. Lekapcsol a kártya,és a ventilátorok is le állnak rajt. A Catalystnak is lehet ez hibája. Melyik Catalystot használod?

[ Szerkesztve ]

(#33066) Zsivaagoo válasza miresz (#33065) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Arra gondoltam, hogy esetleg nem ismeri az újabb EnergieSparkasse funkciókat és emiatt nem sikerül a VGA újraélesztés.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#33067) Gerisz válasza Zsivaagoo (#33062) üzenetére


Gerisz
addikt

Persze, hogy engedélyezve van az összes energia gazdálkodás. A 955-nél is használtam mindet tökéletesen tuning mellett. Ha itt ez nem menne akkor meg nem is kérdés az apró.

Az enyém még 1.0-ás lap, nincs UEFI és egyéb finomhangolás. Nem állítok csak bios-ból.

(#33068) dergander válasza Zsivaagoo (#33064) üzenetére


dergander
addikt

Inkább a minőségi VRM chipszet dönt erről a dologról,ha nagyon gagyi a fázis akkor hiába

(#33069) miresz válasza Zsivaagoo (#33066) üzenetére


miresz
veterán

Nálam is 760-as chip van és mégis felébred. A Zero Core technológia miatt van a dolog. Maga a gép újra ébred,csak kép nincs. Ez általában Asus 7xxx kártyáknál elő szokott fordulni. Néhány beta Catalystal.

dergander: "minőségi VRM chipszet dönt erről a dologról" :F Miért is?

[ Szerkesztve ]

(#33070) Zsivaagoo válasza miresz (#33069) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

"Asus 7xxx kártyáknál elő szokott fordulni. Néhány beta Catalystal." - Akkor a rejtvény meg van fejtve. :)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#33071) Peaceliker válasza miresz (#33065) üzenetére


Peaceliker
őstag

Azaz, csak este már nagyon este volt, nem ugrott be a neve! :)
Én is driver gondra gondolok, mert vagy 3 catalyst ment fel (össze vissza rakosgattam), mire lett belőle vmi. Nemsoká veszek még 1 vinyót a rendszernek és akkor úgyis reinstall lesz, meglátjuk majd akkor micsinál, most egyelőre nem megy aludni a monitor, remélem így nem lesz baja...

"Oh my Goa'uld!"

(#33072) fedex1991


fedex1991
csendes tag

Hali mindenki! Érdeklődnék ha fx 8320-as procit belövöm 4.0GHz-re 1.35 volt-al az úgy jó-e vagy mást adnátok neki?

"War, war never changes."

(#33073) Malibutomi válasza fedex1991 (#33072) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kb. Jó, de neked kell kitapasztalni. Nekem pl. 1.28-al is ment annyin.
Kezdésnek jó az 1.35, aztán mehetsz lejjebb amig stabil marad.

(#33074) fedex1991 válasza Malibutomi (#33073) üzenetére


fedex1991
csendes tag

Okés köszi a választ! :R

"War, war never changes."

(#33075) laca000


laca000
őstag

Sziasztok, segítsetek légy szíves..

Egy MSI X79A GD65-ös lapból próbálom "előcsalogatni a hangot, DE, nincs hang, a kimenetek jók, érzékeli a Realtek HD Audio, amikor éppen rádugok valamit, ennek ellenére mégsem.
Digitális kábelem nincs, így azzal összekötni nem tudom.
Próbáltam többféle Realtek HD audio-t, úgy sincs.
Jelzi a gép, hogy van, lenne hang, a windows kis ikonja is, de semmi.
Egyedül a VGA-ról tudom átvezetni a hangot a tv-re.
Megköszönném ha valaki tudna adni valamilyen tippet..
Köszönöm.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#33076) and1ao válasza laca000 (#33075) üzenetére


and1ao
őstag

Tipp

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#33077) laca000 válasza and1ao (#33076) üzenetére


laca000
őstag

Köszi, de itt, mint látod van körülbelül 3 darab hozzászólás.
Azért kösz.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#33078) dergander válasza laca000 (#33077) üzenetére


dergander
addikt

ez az amikor az ember olyan lapot vesz ami alig van a piacon,sajna az egyetlen megoldás ha külföldi forumokon lesekedel,ilyen porblémám még nekem nem volt,próbálj a realtek panelról álígatni valamit szerintem ott lehet a bibi,ez csak egy tipp..

Na és milyen az intel platform,játék alatt mennyit hozott?

(#33079) laca000 válasza dergander (#33078) üzenetére


laca000
őstag

Amíg nincs hang, nem játszom, egyszer lefuttattam a 3Dmark 2013-at, alapon, 3.6Ghz-en 11800pontot hozott, ugyanez 4.8-on az FX8350-el 10100 pont volt.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#33080) =HG= válasza laca000 (#33075) üzenetére


=HG=
addikt

Oprendszer? Monitor kivezetésén sincs hang? Win/Vezérlőpult/Hang/ kiválasztva a lejátszóeszköz? Monitor mivel van összekötve? Hdmi?

[ Szerkesztve ]

(#33081) djculture


djculture
félisten

Egyáltalán az elsó vagy a hátsó panelre van kapcsolva a cucc az se mindegy. Biosba lkülön kilehet választani az modernebb lapon melyik legyen az aktív.

[ Szerkesztve ]

(#33082) laca000 válasza =HG= (#33080) üzenetére


laca000
őstag

Win7 64bit.
A monitor és a VGA DVI-al van összekötve.
Monitor hangkábelét rádugtam a lapra, azon sincs.
Lejátszó eszközöknél a Realtek High Definiton Audio-n kellene lennie hangnak, alapjáraton, ez is van a hangfalakra dugva.
Mégsincs.

Hátsó panelbe van bedugva.
Alaplapra a HDAudio és a JDLED3 rá van dugva.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#33083) =HG= válasza laca000 (#33082) üzenetére


=HG=
addikt

Nem hiszem, hogy hardveres a gond...Lejátszóeszközöknél mit tudsz kiválasztani ? Nem mind1 milyen DVI-al kötöd össze a monitort...
Egyszerűbb HDMI-vel, utána kiválasztod a lejátszóeszközön a monitort.... Milyen hangszórót kapcsolsz rá? Sztereó, vagy 5.1? stb.... Zöldbe dugod?

[ Szerkesztve ]

(#33084) laca000 válasza =HG= (#33083) üzenetére


laca000
őstag

A monitort HDMI-vel összekötve van hang, és a monitor outputján kivezetve át tudom vinni a hangot a hangfalaimra, csak ez ettől még nem oldja meg a gyökérproblémát.
Természetesen a zöld csatlakozót használnám a lapon, stereo-ra kötve.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#33085) =HG= válasza laca000 (#33084) üzenetére


=HG=
addikt

Ezt értem..A HDMI-t csak "ellenőrzésként" írtam, hogy a 2 probléma nem biztos, hogy ugyan az...Tehát a DVI lehet alapból nem visz át hangot, mert nem megfelelő...A Realtek-es probléma, egy másik variáció.... Valahol pedig a winen belül, illetve az illesztőprogram beállításain belül kell lennie a problémának szerintem... Csak így már egy kicsit nehéz , mert egy ideje win8-at használom, és Realtek-el sem kellett vesződnöm jó ideje, úgyhogy csak tippelgetek...
Próbálj meg beleolvasni ebbe a topikba, hátha lesz valami ötlet...

[ Szerkesztve ]

(#33086) laca000 válasza =HG= (#33085) üzenetére


laca000
őstag

Érdekes, Skype-ot kipróbálva a mikrofonra azt írja: "nincs hangkártya telepítve"..
Pedig látszik a realtek-ben, meg is kérdi, azt választom-e ki..
Mekkora marhaság..
Éljen az MSI! :C

Egyébként köszönöm a segítséged :R

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#33087) miresz válasza laca000 (#33086) üzenetére


miresz
veterán

Éljen Intel,éljen Win7! ;] :DDD Mielőtt beidegesedsz,és előjön megint az agresszív éned,természetesen csak vicc,de nem lehetett kihagyni. :)

[ Szerkesztve ]

(#33088) laca000 válasza miresz (#33087) üzenetére


laca000
őstag

Nem "idegeskedem be", általában inkább felidegesítenek.
Hamarosan meglesz az a 14000 pont is, ami 8350-essel maximum leányálom.
Az más kérdés, hogy viszonylag hamar bepöccenek, attól még jámbor egy faszi lennék, főleg ha megtalálnám a megfelelő drivert, és lenne alaplapi hang :Y ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#33089) Tomko78 válasza laca000 (#33088) üzenetére


Tomko78
őstag

Na kedves Laca00 kezdjük ott Asrock lapban a 8350 el lenne vagy 19 ezer pont , egy Asustól mit vársz , még hát ugye intel hát látod ott minden tökéletes ;] Msi semmi baj valami juser error lehet , nekem speciel msin NADON szép hang jön ki ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33090) lee56 válasza laca000 (#33079) üzenetére


lee56
őstag

Míly örömteli lehet ez annak, aki 3Dmark-al játszik a legtöbbet. :)

No Comment

(#33091) laca000 válasza lee56 (#33090) üzenetére


laca000
őstag

Azt csak hiszed ;)
De milyen örömteli lehet annak, akinek szaggat ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#33092) Tomko78 válasza laca000 (#33091) üzenetére


Tomko78
őstag

Na mondom a tutit neked Asrock 990 fx alaplap + !! FX-6300 cpu kell ennél több ? ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33093) laca000 válasza Tomko78 (#33092) üzenetére


laca000
őstag

1VGA-hoz: nem ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#33094) Tomko78 válasza laca000 (#33093) üzenetére


Tomko78
őstag

Hát én a gépembe még két db 7990 is bele tennék akkor is kihajtaná az Asrock + FX-6300 ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33095) laca000 válasza Tomko78 (#33094) üzenetére


laca000
őstag

:O

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#33096) Tomko78 válasza laca000 (#33095) üzenetére


Tomko78
őstag

Most már bánhatod hogy eladtad a FX-8350 , látom nagyon fáj de sebaj , majd csak megveszi töled a mostanit is ,igaz nehezebb lesz eladni mint a FX-et de hát ez van ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33097) laca000 válasza Tomko78 (#33096) üzenetére


laca000
őstag

:Y

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#33098) =HG= válasza laca000 (#33086) üzenetére


=HG=
addikt

Nincs mit ! Eszközkezelőben hogy áll a sárga szín? Nincs ismeretlen eszköz ? Én megpróbálnám legelölről. Alaplapi driver.stb...

(#33099) laca000 válasza =HG= (#33098) üzenetére


laca000
őstag

Nincs bent sárga, már vagy huszonötezerszer raktam újra az elejéről..

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#33100) =HG= válasza laca000 (#33099) üzenetére


=HG=
addikt

Hát.. :( ..nem tom...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.