Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) MiklosSaS válasza dergander (#33150) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, de azert szerintem egy FX 6xxx vagy 8xxx tulajdonos sem panaszkodhat ha nem szeretne full extreme + extreme-en jatszani.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33152) dergander


dergander
addikt

hehe most játék után rányomtam egy aida64 memó olvasásra és ezt dobta

Eltudná az ember viselni :)

(#33153) Gerisz válasza FeRRaR1 (#33130) üzenetére


Gerisz
addikt

Semmi baj, legalább van magyar support :)

Nekem a Gagyibájt azt válaszolta a ramos bajomra, hogy nincs a támogatott ramok között amit használok, pedig de, még a típust is leírtam nekik. És csak akkor használjak négy modult ha quad channel ramokat veszek.

De beleuntam már, nem vitázok.

(#33154) kalap12 válasza Gerisz (#33153) üzenetére


kalap12
tag

Én már használtam mindent, tuning és drága ramokat is, semmi, semmi különbséget nem vettem észre egyik között sem, akjár corsair, akár kingston akár geil stb. stb. lehetett 2166 mhzes is meg 800 mhzes, teljesen mindegy volt játék szempontjából, ugyanannyi volt az fps és a gépem se volt se gyorsabb se lassabb, nem értem ezt a megmória témát, minek, egy átlagos 1333 vagy 1600 mhzes rammal tök jól el van a gép, ennyi.

(#33155) djculture válasza kalap12 (#33154) üzenetére


djculture
félisten

apu-nál számit ha az igp-t használja az ember meg tömöritéskor (winrar, zip stb)

(#33156) laca000 válasza kalap12 (#33154) üzenetére


laca000
őstag

+1

djculture: és mennyit számít? Úgy átlagosan 1-2 millisecundumot.

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#33157) pipo112


pipo112
senior tag

szerintem egy átlag felhasználó nem foglakozik a tesztekkel de vannak olyanok akik szeretik méregetni a pö..et azt kirakni az ablak látod én 50 ponttal többet kaptam ;] :C :C de jóóó ez szerintem felesleges pénz kidobás szaros pontokért gépet építeni !! én pl : játékra építettem meg filmezésre ja meg néha konvertálok vagy épp egy meglepi videót csinálok amatőr szinten és szerintem erre az enyémhez hasonló konfigok tökéletesek igaz én 3dmarkba csak 7800 pontot kaptam de ez nekem tökéletes azt meg megnézve hogy egy High End Gaming PC

Intel Core i7-4770K
NVIDIA GeForce GTX Titan
ASUSTeK COMPUTER INC. Z87-PRO
More details

11894
szaros 4000 pont különbség nem ér 60-70 ezer Ft különbséget
:DD és az árához képest elég sz az intel szerintem
de passmarkba 7,5k-t kapott a procim ami szerintem megint egy jó eredmény legalább is nekem tökéletes

mert annak idején én is lefuttattam ezeket kíváncsi voltam ugyan mit tud az új konfigom mennyivel lett gyorsabb a régihez képest ,meg hogy egyáltalán optimálisan működik-e de csak ezért teszteltem és a legtöbben ugyan így vannak ezzel . aki munkára épít az nyilván komolyabb gépet dob össze de az se 3dmarkok futtatására ennyi

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#33158) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ihhhaaajjj csssuuhhhaajjj, kedvem van kicsit flammelni...

A celeronom jobb mint az FX es ugy kihajcsa a gt630-at hogy csak porzik.....

Itt akkarog flammelni mert az offolosba pangas, a zintelesbe meg egyett ertenek velem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33159) kalap12 válasza laca000 (#33156) üzenetére


kalap12
tag

Egyetértek, magyarul semmit! Teljesen felesleges a memória babrálás..a cpu és vga ezerszer fontosabb+tömörítésnél számít..jajj...nem mindegy neked hogy valamit 5 perc alat tömörítesz le, vagy 4 perc 58 másodperc alatt? Atyaég...egy nagy baromság ez a memória dolog, a sima 800 mhz-es ramokkal is hasít barátom gépe, istenem... :W

[ Szerkesztve ]

(#33160) Tomko78 válasza MiklosSaS (#33158) üzenetére


Tomko78
őstag

csak egy baj van és ezt minden zinteles tudja még laca 000 is hogy egy Asrock + FX-6300 nincs jobb még 3 db titánhoz se , de hát tudom szerettek kínlódni a zintellel ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33161) MiklosSaS válasza Tomko78 (#33160) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

De akkor is a zintel megveri a kocsmai verekedesbe az amd-et. Es reggelente meg a birkakat is kihajcsa.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33162) Tomko78 válasza MiklosSaS (#33161) üzenetére


Tomko78
őstag

erről ennyit ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33163) MiklosSaS válasza Tomko78 (#33162) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Te kutya a gyiiihetnek most mas a logo-ja, legy naprakesz az infoval. Elvegre nem mosogatni jarsz be ide. :C :K

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33164) Tomko78 válasza MiklosSaS (#33163) üzenetére


Tomko78
őstag

egy kutya a zösszes zintel , ezt csak képletesem mutattam meg neked , hogy milyen tartalék is van egy Ájemdében ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33165) Malibutomi válasza kalap12 (#33159) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egyetértek, normál használatra tök mindegy a ram. Nem is értem, sokan mint a messiást várják a DDR4-et. Ha valaki sunyiban levenné a ramom 800mhz-re, tuti nem venném észre jódarabig.

(#33166) MiklosSaS válasza Malibutomi (#33165) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En meg azt sem vetten eszre amukir 16 gb dual 1866 mhz helyett 8 giga single 1333 volt. Elfelejtettem beteni a masikat meg biosban buzeralni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33167) kalap12 válasza Malibutomi (#33165) üzenetére


kalap12
tag

Erről van szó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :R :R :R :R :R :R :R :R :R :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :C :C :C :C :C :C :C :C :C foglalkozzunk amúgy inkább a procival, ha már fx fórum ez

[ Szerkesztve ]

(#33168) miresz válasza kalap12 (#33167) üzenetére


miresz
veterán

A sormintát hanyagold inkább mielőtt moderálnak. Egy smile-ból is fel tudjuk fogni mit is szeretnél kifejezni!

Én nem törlöm,nem is tudom,csak szóltam,mielőtt,rákoppintanak az orrodra. :)

[ Szerkesztve ]

(#33169) kalap12 válasza miresz (#33168) üzenetére


kalap12
tag

Bocsánat :-/ :-( Töröld nyugodtan :-/

(#33170) miresz válasza Tomko78 (#33162) üzenetére


miresz
veterán

Vazze ezt a képet honnét szedted? Még én csináltam photoshoppal,az FX megjelenése előtt. :)

(#33171) Tomko78 válasza miresz (#33170) üzenetére


Tomko78
őstag

Gépedről ;] elégé el volt dugva rajta de megtaláltam ;] Na mégis a FF volt benne :K

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33172) dergander


dergander
addikt

A jó RAM csak az APUknál lesz előnyös de ott igencsak,szerintem a DDR4 kimarad és a DDR5 lesz hamarosan

(#33173) kalap12 válasza dergander (#33172) üzenetére


kalap12
tag

És régen amikor még nem voltak apuk, miért lett volna előnyös, azelőtt is mindenki mindíg várta hogy hú de jó lesz jön ki a ddr 2 meg a 3 és egyes megaharzes változatai, akkor még nem is voltak apuk, mégis mindenki meg akarta venni a leggyorsabb változatot ami volt belőle, akkor miért akarták, mert akkor nem volt értelme? Most meg van?

(#33174) KAMELOT


KAMELOT
titán

Gyerekek van valakinek ilyen AMD-je már? AMD FX-9370
Egy itt a gond. 4,7GHz és 219W TDP?!?!? Nem sok az egy kicsit?
Csak azért kérdeztem mert egyik haveromnak már holnap érkezik!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33175) miresz válasza Tomko78 (#33171) üzenetére


miresz
veterán

" Na mégis a FF volt benne"

Nem vágom. Lassan 36 órája nem aludtam... :)

KAMELOT: Teljes terhelésen. Gondolom nem egész nap fullon hajtja. :)

[ Szerkesztve ]

(#33176) Tomko78 válasza KAMELOT (#33174) üzenetére


Tomko78
őstag

Gondolom a magas fesz miatt ennyi a tdp . A 9590 is ha jól láttam 1.456 V alapból

Miresz kolléga a FF az a firefox róka koma és ott találtam xD

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#33177) KAMELOT válasza miresz (#33175) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt a TDP-ról van szó nem a pillanatnyi terhelséről. 1,45V akkor is az nagyon sok fogyasztás szempontjából. Gondoltam megkérdem ti mit szóltok hozzá! Ja de ha játszol mondjuk napi jó pár órát akkor ennyi a fogyasztás. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33178) miresz válasza KAMELOT (#33177) üzenetére


miresz
veterán

Akkor sem ennyi a fogyasztás,ha egész nap játszol,mivel játék alatt sem megy teljes terhelésen a proci. a TDP az nem azt jelenti,hogy ennyit fogyaszt,hanem ebbe a keretbe fér bele. Vannak tesztek neten nézz egyet meg,hogy ott mit írnak. :) Szerintem némi alulfeszelés ott is fog működni. Ki kell lőni a turbót,és fix órajelre tenni,majd megkeresni,melyik a legkisebb fesz az órajelhez. :)

[ Szerkesztve ]

(#33179) KAMELOT válasza miresz (#33178) üzenetére


KAMELOT
titán

Így ahogy írod már okés. Ja turbo off.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33180) kalap12


kalap12
tag

Azért megnyugtatásomért kérdezve mégegyszer, most sajnos egy athlon II x250-es am2-es cpu van a gtx 650 TI alatt, ha majd fx 6300 lesz alatta, nem fog annyira akadni a játék mint most? Mert megy nagyjából minden full hd-ben, de azért látszik hogy nem annyira folyamatos..néha szaggat, és nem a ram miatt...szóval? :F

[ Szerkesztve ]

(#33181) Peaceliker válasza kalap12 (#33180) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ha a kártya elég a játékhoz, akkor nem fog szaggatni, mert az fx kihajcsa, az tuti! :DD

"Oh my Goa'uld!"

(#33182) kalap12 válasza Peaceliker (#33181) üzenetére


kalap12
tag

Egy 650 gtx TI elég szokott lenni általában a játékokhoz...az fx meg nagyon remélem hogy ki fogja hajtani...ugye nem fog annyira akadni mint most? :-/

(#33183) vakond5 válasza pipo112 (#33157) üzenetére


vakond5
őstag

"szaros 4000 pont különbség nem ér 60-70 ezer Ft különbséget"
Ez nem teljesen így működik. Nézzük csak a számokat. Durván 12k-hoz hasonlítottad a 4k-s különbséget, ami kapásból 33%. Most nézzük abból a szempontból hogy ez egyáltalán nem egy lineáris bench, tehát a 4k kapásból nem 33%-kal kisebb teljesítményt jelent. Gondolkozz el ezen. :K

Egyébként nem azért írtam, mert nekem annyira fontos lenne ez vagy az, csak szimplán el akartam oszlatni a rossz felfogást. :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#33184) MiklosSaS válasza kalap12 (#33182) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Majd meglatod. Ha fullHD akkor inkab a vga az ami donto. A 650ti nem rossz de nem is brutal.
Barhogy is nezed, elorelepes lesz cpu teren.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33185) Peaceliker válasza kalap12 (#33182) üzenetére


Peaceliker
őstag

Akkor nem fog. Legalábbis procin nem fog múlni! :)
Nekem HD7790-et hajt az fx6300 és nem nagyon erőlködik rajta! :)

"Oh my Goa'uld!"

(#33186) kalap12


kalap12
tag

Köszönöm néktek, mert hát ugye az x250 mégis csak nem nagyon tolja neki a dolgokat, nem hajtja ki, meg már régi cpu egy ilyen vga alá, szerintem jobb lesz mindenképp+ti is ha ezt mondjátok akkor megnyugszom picit+a 7790 hasonló erős mint a gtx 650ti nagyjából, és a neked mennek így a játékok akkor tényleg okés lesz nálam is :-)

[ Szerkesztve ]

(#33187) Peaceliker válasza kalap12 (#33186) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ha gondolod 1280x1024 ig (ennyit tud monitor) tudok neked tesztelni játékot (7790-em nem sokkal erősebb tán a te kártyádnál)...priviben írhatsz.

"Oh my Goa'uld!"

(#33188) kalap12 válasza Peaceliker (#33187) üzenetére


kalap12
tag

...ja én full hd-ben nyomok mindent, írtam is, de majd írok priviben lehet..rendes vagy

(#33189) Peaceliker válasza kalap12 (#33188) üzenetére


Peaceliker
őstag

Olvastam (mert tudok ám olyat :DDD ) és azért írtam, hogy én meg eddig a felbontásik tudok tesztelni, ha kell! ;) ;]

"Oh my Goa'uld!"

(#33190) Baryka007


Baryka007
őstag

Üdvözletem, ha nem haragszotok meg lenne pár kérdésem. Most állok CPU és Alaplap valamint Memória vásárlás előtt bár a memória az most lényegtelen a kérdésemet tekintve. Segítségeteket szeretném kérni hogy a megfelelő döntést meg tudjam/tudjuk hozni. Három processzor között gondolkodom:
AMD FX 4170, FX 6100, FX 6300

6100 és 6300 között csak mhz-különbséget mértem felfedezni de csak 1.500 ft al drágább az FX6300 az FX6100 tól én meg annyit áldozok azért a 200 mhz-ért :) szóval két játékos maradt a 4170 vagy a 6300... nah de most jön a fordulópont egy Asrock 970 Extreme3 alaplapot szeretnék a CPU alá tenni mindenféleképpen. Amiben mint tudjuk van az UCC funkció amit úgy tudok aktiválni ha bios boot után közvetlen megnyomom az X gombot a billentyűzeten. Ekkor az alaplap automatikusan unlockolja a nem engedélyezett core-okat a CPU ban valamint lehetőséget kínál a tuning felé... És hallottam olyanokat hogy a 4xxx szériát lehet 8 magra unlockolni... azonban a 6xxx szériának nagyobb a cache memóriája! Nah ezen információk birtokában a kérdésem a következő:

A Core unlock jár -e garancia vesztéssel? Valamint rövidít e az élettartamon? és Tényleg lehet -e a 4xxx szériát 8 magra unlockolni?
Vagy jobban megéri a 6300 at megvásárolni még így is ? És azt unlockolni 8 magra? ( Nagyobb cache memóriára ) A pénz most elhanyagolható mindegyik CPU megvételére van elegendő összegem.

Összegezve: Ti mit vennétek? Figyelembe véve a core unlockolást és hogy megéri -e unlockolni?

Válaszotokat előre is köszönöm! :)

Szerk.: HD Video renderelésre használnám a processzor erejét szóval jó lenne ha miharabb tudnék végezni a processzorokkal szóval a gyorsaság van az előnyben... Kérdés hogy a 4170 et is tudom e olyan gyorssá varázsolni mint a 6300 at? Egy kis core unlockal meg tuninggal...

[ Szerkesztve ]

(#33191) Peaceliker válasza Baryka007 (#33190) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem lehet unlockolni egyiket sem!
Vedd 6300-at ár/teljesítmény arányban nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#33192) otto14 válasza Baryka007 (#33190) üzenetére


otto14
senior tag

A 6300 erősebb és hűvösebb azonos órajelen mint a 6100. Azt a lapot ne vedd, gyenge a tápellátása és emiatt könnyen visszavehet a proci órajeléből a lap a túlmelrgedett tápellátás miatt. Core unlock felett petdig már eljárt az idő, itt nem lehet,ezekből fizikailag hiányzik a "maradék mag " :K

Lap legyen gigabyte ga-970-a ud3 vagy asus m5a97 evo r2.0

Ahogy mondtam, itt nem lehet magot feloldani, mert nincs honnan, így ezért is felejtős az asrock lap

asd

(#33193) Ga válasza Gerisz (#33061) üzenetére


Ga
tag

[link]
ld 3. bulletpont - tdp limit

Ga

[ Szerkesztve ]

(#33194) Zsivaagoo


Zsivaagoo
őstag

Úristen wazze... már ide is beszabadultak a 11-12 éves idióták... :(

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#33195) pipo112 válasza Tomko78 (#33162) üzenetére


pipo112
senior tag

jó kép ;] :DD

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#33196) Malibutomi válasza Tomko78 (#33162) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nosztalgia rulez

(#33197) MiklosSaS válasza Malibutomi (#33196) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:))) Ez nagyon jo...reg nem lattam :D

Kellene meg ra egy ocska amerikai verda, egy kover sas meg egy alkoholista macska es megvolna a csapat :D

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33198) FeRRaR1 válasza MiklosSaS (#33133) üzenetére


FeRRaR1
őstag

+ dergander

Szóval azt mondjátok, hogy nyugodtan vegyem meg az FX 9370-et, nem lesz semmi gondom vele?
Elég jó a hűtése a Sabertoothnak, VRM-ekkel talán nem lesz gond, legrosszabb esetben rá irányítok egy csendes ventit.

(#33199) pipo112 válasza vakond5 (#33183) üzenetére


pipo112
senior tag

értem köszi számolni én is tudok hogy a 4k az 30% na de ha veszem az árat akkor nem 30% a külömbség és ugye csak a procit néztük a titan karit nem ami ebben a tesztpontszámban igen nagy szerepet játszik de ha %-ot nézünk itt egy kép melyen jól látszik a két proci között a különbség minden formában

ami itt nem teljesen 33!% viszont az ár különbség 150% minimum a két proci között .
én ezért mondtam hogy az intel ennyit nem ér ár teljesítménybe nagyon gyenge
a képen a legfelsőt cpu-t és legalsót nézve

[ Szerkesztve ]

Azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne fogadja el senki tanácsát. :P

(#33200) MiklosSaS válasza FeRRaR1 (#33198) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En a ROG alaplapban nyuztam a 8350-et 5.1 GHz-en, es adtam neki 1.515 - 1.5275 feszeket.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.