Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) honda130 válasza MiklosSaS (#32299) üzenetére


honda130
tag

Hát ja. :))

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#32302) honda130 válasza honda130 (#32301) üzenetére


honda130
tag

Jöhetek majd a proci optimalizálása érdekében segítségért,
Ami nem most lesz, mert most rendeltem a procit, jövö hónapban a lapot akarom, utána meg a ramokat.
Szóval nem olyan hirtelen.:)

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#32303) MiklosSaS válasza honda130 (#32300) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mindket gyari huto egy kalap xar.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#32304) Tomko78 válasza honda130 (#32300) üzenetére


Tomko78
őstag

Hát én inkább egy ilyenre gondoltam [link]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#32305) honda130 válasza Tomko78 (#32304) üzenetére


honda130
tag

Megmondom őszintén, hogy elkezdtem egy vízhűtés projektet, amihez már van szivattyúm, CPU hűtő talpam, és megvannak a radiátorok is. Az a tervem, hogy egy csendes de túlméretezett hűtőrendszert építsek. Csak az a kérdés, hogy az a kis hűtőtalp el tud-e majd annyi hőt vezetni, hogy elég legyen? Még arra is gondoltam, hogy a kettőt kombinálom, a léghűtés csak rásegít kicsit.

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#32306) Tomko78 válasza honda130 (#32305) üzenetére


Tomko78
őstag

De a léghűtést hogy vizezed be , ezt nem értem :B

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#32307) honda130 válasza Tomko78 (#32306) üzenetére


honda130
tag

Van egy Ebay-ről rendelt vízhűtéses blokkom. Ez egy Vörösréz hűtőtalp, aminek van egy bemenete és egy ki. Belül a réz tele van cikk-cakkos hornyokkal. A hornyok közt megy a víz. Ha megcsinálnám, hogy a csatlakozások oldalt legyenek és a teteje is réz legyen, akkor egyszerűen fölé lehetne helyezni a rendes ventilátoros hűtőt is. Nem vizezem be. :Y

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#32308) Tomko78 válasza honda130 (#32307) üzenetére


Tomko78
őstag

De minek amikor az jobban lehűti mént a léghűtés :K kicsit morbid lenne arra még léghűtést tenni ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#32309) honda130 válasza Tomko78 (#32308) üzenetére


honda130
tag

Jogos. Ez csak egy elmélet. Egyáltalán nem biztos hogy megteszem. Lehet hogy mielőtt megjönnek az új cuccok, megcsinálom az egészet a régi procira és letesztelem a régi konfigon.

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#32310) mackosajt válasza Tomko78 (#32286) üzenetére


mackosajt
addikt

Mióta a Giga lapban feszít a kis forró fejűm, azóta érdekes mód magasabb órajelen és alacsonyabb hőfokon üzemel. ;)

Sajnos a Bulldozer nem Piledriver.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#32311) ViZion válasza honda130 (#32307) üzenetére


ViZion
félisten

Jó nagy beteg ötlet és értelmetlen is, de hajrá...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32312) MrM94 válasza mackosajt (#32310) üzenetére


MrM94
őstag

Feljebb nem mesz vele mint 4.4?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#32313) mackosajt válasza MrM94 (#32312) üzenetére


mackosajt
addikt

Majd. Talán megpróbálom a vízzel a bűvös 5-öst elérni.

Manapság örülök, ha van időm kicsit gép elé ülni... itthon! Nem a melóban.

Mondjuk ott se sokat ülök, mert ... csak így a papperwork sem halad. Fakk...

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#32314) laca000 válasza Whysperer (#32282) üzenetére


laca000
őstag

Írd meg privátban mi érdekel az FX-GTX770-el kapcsolatban és válaszolok, most munkában vk.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32315) laca000 válasza Tomko78 (#32288) üzenetére


laca000
őstag

Vicces a srác :O ;)

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32316) Tomko78


Tomko78
őstag

Gyerekek most nyugodt a Laca000 úgy hogy no para ;] Akkor most havaji dizsi napfiny van :C

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#32317) laca000 válasza Tomko78 (#32316) üzenetére


laca000
őstag

Mitől legyek ideges?
Nem mondasz butaságot ;]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32318) Tomko78


Tomko78
őstag

Gyerekek én ezt nem értem , a FX-6300 3.8 ghz úgy hasit a FF mint a nyíl , de már 4 -4.2 Ghz már nem annyira , pedig 4 -4.2 ghz meg a gamek mennek jobban , na akkor most mi legyen ? :U Most azt nézem hogy net közben melyik a jobb vagy hogy game alatt nehéz kérdés nem ? ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#32319) Pug válasza Tomko78 (#32318) üzenetére


Pug
veterán

Ott valami vagy instabil, vagy az FF problémának köze nincs az CPU tuningodhoz. Csak ez a kettő lehetőség van. :N

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#32320) Tomko78 válasza Pug (#32319) üzenetére


Tomko78
őstag

De ha instabil lenne akkor gamek alatt jönne ez elő nem pedig a FF-él ;] Mert 4 Ghz Prime 95 alatt is lefutotta gond nélkül , csak mondom ez a FF egy rejtély

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#32321) Pug válasza Tomko78 (#32320) üzenetére


Pug
veterán

Instabil tuning nem minden esetben load alatt okoz problémát. :B Gyakori, hogy pl flash alatt fekszik meg tőle a CPU.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#32322) MiklosSaS válasza Tomko78 (#32318) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igaz amit @Pug mond. Ott valami nem stimmel nalad.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#32323) Tomko78 válasza MiklosSaS (#32322) üzenetére


Tomko78
őstag

De értitek prime 95 alatt jó game alatt is jó akkor pont FF alatt vacakol , de akkor is inkább azt veszem észre hogy pici késéssel lép be de ilyen ép minimális de mégis észre vehető ;]

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#32324) =HG= válasza Tomko78 (#32323) üzenetére


=HG=
addikt

Ugyan ezt mondtam neked kb egy hete az off topikban, mint Pug ! Megpróbálhattad volna már ! :N

(#32325) laca000 válasza Tomko78 (#32323) üzenetére


laca000
őstag

Hallgass a jótanácsra, lásd be, jobban jársz. ;]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32326) MiklosSaS válasza laca000 (#32325) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igy van. +1

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#32327) laca000 válasza Tomko78 (#32323) üzenetére


laca000
őstag

Egyébként neked kedvenc szimbólumod ez az önszivató bukott angyal, ez a kis ördög?
;] = :Y = :Y
Lelkedre ne vedd ám..
De csak túléled, csak kihevered, csodalkoznék, ha nem.. ;)

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32328) dergander


dergander
addikt

Néztem teszteket,de nemtudok dűlőre jutni... Thermalright SB-e és extreme,olvastam hogy a sima alacsonyabb ventifordulattal van,szerintetek mennyivel gyengébb az extreme től? Meg ki melyiket ajánlaná jobban,természetesen massziv ochoz használnám...

(#32329) MiklosSaS válasza dergander (#32328) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem volt Silver Arrow sb-e extreme...... azt a hutot az istenek csinaltak, le tudtam vele huteni az 5.1 GHz-es 8350-et. Most H100i van, de ez gyengebb.
Csak ajanlani tudom, es a NagyOroszlan (Laca000) is azt fogja tenni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#32330) dergander válasza MiklosSaS (#32329) üzenetére


dergander
addikt

Arra lettem volna kíváncsi h a non-extreme példány mennyivel gyengébb? Ahogy látom csak a ventillátor eltérés van...

(#32331) Tomko78 válasza laca000 (#32327) üzenetére


Tomko78
őstag

De a gépnek semmi baja csak a FF ilyen rossz , gyújtsuk fel ;] De ismerd be a gépemben minden tökéletes főleg a alaplap , vagy esetleg kell neked nem adom el semmi pénzirt se ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#32332) Malibutomi válasza MiklosSaS (#32329) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

De nem azért cserélted le mert viszont üvöltött mint az állat amig ment a munka a gépeden? Valami ilyesmi rémlik.

(#32333) Peaceliker válasza Tomko78 (#32323) üzenetére


Peaceliker
őstag

Azért a hőfokért kicsit irigy vagyok! :P
Nekem most alap órajelen is több picivel.
Kérdés az, hogy mennyire hangos az a hűtő? Én tegnap pakoltam be az új szerzeményem (csocsin befér, maradt 2mm xD ) , nekem most a vinyó a leghangosabb, terhelés alatt is: :DD Mondjuk én eleve halk hűtőt kerestem, az volt a fő szempont. :)

Kitöltöttem az adatlapom (de ez már nem az a táp, amit említettem, ez is tegnap került bele).

"Oh my Goa'uld!"

(#32334) laca000 válasza Malibutomi (#32332) üzenetére


laca000
őstag

Ugyanolyan csendes, mint bármelyik másik komoly hűtő.
Csendes módban, nem is hallod.
A vicc az egyáltalán az, hogy ajánlgatni kell.

[link]

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32335) Malibutomi válasza laca000 (#32334) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez gondolom izlés dolga, én a K2-t is leszabályozva használom.
De azért kétlem hogy a 2500-as fordulat ugyanolyan csendes mint mondjuk az 1100. bár gondolom odáig ritkán pörög fel.

[ Szerkesztve ]

(#32336) laca000 válasza Malibutomi (#32335) üzenetére


laca000
őstag

2500-as fordulat-ra nem hiszem, hogy nagyon szükség van.
Hol?
7Ghz-en esetleg.
Tehát, nincs miért oda felpörögjön.
Nem izlés kérdése ez.
Mondtam, a hűtő teljesen csendes!
Még mielőtt valami szükségtelen urban legend születne róla..

[ Szerkesztve ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32337) MiklosSaS válasza Malibutomi (#32332) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, 5-6 ora full load utan 5.1 GHz-en jaro FX-el nagyon, de nagyon hangos volt. Ezert mondtam le par fokrol es megvettem a H100i-t.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#32338) Whysperer válasza laca000 (#32334) üzenetére


Whysperer
addikt

lehet Én bénáztam,de nem találtam olyan képe, hogy az Én lapomon lefele nézne a Silver Arrow? csak mert most akarok betenni egy Nvidia 770-et és félek rálógna vagy legalábbis A VGA-ról szívná a meleg levegőt.

mert a Brockenem lefele néz sajnos.

giga xa990-ud3

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#32339) laca000 válasza Whysperer (#32338) üzenetére


laca000
őstag

Így kell ráfogatni oldalirányban:

[link]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32340) Whysperer válasza laca000 (#32339) üzenetére


Whysperer
addikt

Szerinted a Brockent is el lehet fordítani így? lehet hűvösebb lenne ,ha nem a vgaról szívná az is a levegőt

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#32341) MiklosSaS válasza Whysperer (#32338) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nyugodtan vedd meg. En szerintem a legjobb leghuto !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#32342) Peaceliker válasza laca000 (#32336) üzenetére


Peaceliker
őstag

A gyártó 21-45 dB-t ír (és azé csak kettő hűtő van benne, nem 1, lehet erősítik a hangot), az azé nem kevés.
Persze olyan nincs, hogy nincs hangja és közben a napot is lehűti... mondjuk ha a videókártya hangosabb, akkor no para xD

"Oh my Goa'uld!"

(#32343) Whysperer válasza MiklosSaS (#32341) üzenetére


Whysperer
addikt

Tudom ,de érted a 4,2-n alig melegszik a Brocken alatt a 8120-am . ezért nem akartam cserélni. nem is pörög halálra a Brocken. Bár nem húztam még 4,5 környékére mert oda azért egy kis segítség kellene ,hogy ne nagyon rontsam el.

(#32342) Peaceliker: ez az nekem az a leghangosabb ,de az új vga remélem csöndesebb lesz! 8) Aztán kiderül a Brocken hangja, de nem igazán hallottam még! 8)

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#32344) laca000 válasza MiklosSaS (#32341) üzenetére


laca000
őstag

Ez a Phantex ph-tc14pe, nem sokkal, de valamelyest jobb lett volna, csak nem volt raktáron, én meg már nem bírtam várni.

[link]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32345) MiklosSaS válasza Whysperer (#32343) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja, igy mar vilagos. Persze ha nem kell feleslegesen dobnal ki penzt. Beszelj a macsekkal talan nekim ment 4.5 GHz-en a 8120-a es neki is gigabyte lapja volt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#32346) Malibutomi válasza laca000 (#32344) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Pont egy ilyenem jön most, csak a fekete. Kiváncsi leszek, összevetem a K2-vel. Persze nyilván a Phanteks fog nyerni, de kiváncsi vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#32347) laca000 válasza Malibutomi (#32346) üzenetére


laca000
őstag

Gratulálok hozzá!
A K2-őt leveri az asztalról, mint a nokedlit.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32348) laca000 válasza Whysperer (#32343) üzenetére


laca000
őstag

Hát, szerintem a 8120 jobban melegszik, mint a 6300-as, 8320-as, 8350-es..
Én vennék hozzá egy Silvert vagy egy Phanteks-et..
Melyik 770-est veszed?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#32349) MiklosSaS válasza Malibutomi (#32346) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Semmi eselye a Silver Arrowal szemben.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#32350) laca000 válasza MiklosSaS (#32349) üzenetére


laca000
őstag

:DDD
Lehet, de ezt mire alapozod?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.