Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) RaPiDsHaRe válasza Taifa Díaz (#32800) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Egy Asus H87-PRO- lapról lenne szó.
Beállítottam amit mondtál, kiváncsi vagyok :DD .

[ Szerkesztve ]

(#32802) stratova válasza Peaceliker (#32790) üzenetére


stratova
veterán

Egyes oldalak nem csak a rendszer összfogyasztását, de a 12V-os ágat is mérik lakatfogós multiméterrel.
A tesztelt FX-8350 a 12 V-os ágon 116.4 W-ot, rendszer szinten 189 W-ot fogyasztott Fritz Chess Bench 4.3 alatt.
A rendszerszintű fogyasztás Prime 95 alatt 215-220 W-ra emelkedett a gyári beállítások mellett, míg 4.5 GHz-en 305 W-ot mértek. Ha az eltérés nem is feltétlenül 100%-ban a CPU fogyasztása (maga az alaplap is többet fogyaszthat nagyobb terhelés alatt), azért jelentős része irható annak számlájára.

(#32803) Taifa Díaz válasza RaPiDsHaRe (#32801) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

És vajon hogy jön az AMD FX topikba egy Intel LGA1150-es lap :F :DDD
Ahol biztosan fognak tudni segíteni neked, hogy belődd a memóriát 1600 MHz-re: KATT

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#32804) Peaceliker válasza stratova (#32802) üzenetére


Peaceliker
őstag

A kis zabagép! :DDD
Minden esetre kíváncsi lennék egy közép osztályos hűtő mit tud ezzel kezdeni. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#32805) lee56 válasza laca000 (#32776) üzenetére


lee56
őstag

Nekem is kihajcsa, a szememből a könnyeket, az ilyen piszkálódás. :)

No Comment

(#32806) RaPiDsHaRe válasza Taifa Díaz (#32803) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Mondjuk, úgy, hogy itt láttam beszéltek erről, és gondoltam megkérdezem.
Abban a fórumban, amit linkeltél erről pont nem volt szó.

"És vajon hogy jön az AMD FX topikba egy Intel LGA1150-es lap" - Ahogy látom itt sem mindenkinek AMD-s CPU-ja van :DD

(#32807) Taifa Díaz válasza RaPiDsHaRe (#32806) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ja, általában tele vagyunk Intel párti flémelőkkel, az FX-ről már szinte nem is folyik a társalgás :((
Úgyhogy visszavonom, pont jó helyen jársz, az Intelhez itt szinte mindenki ért :DDD

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#32808) Tomko78 válasza RaPiDsHaRe (#32806) üzenetére


Tomko78
őstag

akinek meg intel cpuja van arra meg már fenjük a bököt ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#32809) RaPiDsHaRe válasza Taifa Díaz (#32807) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Gondolom ami Intel -nél müködik az AMD-nél is, és fordítva is.
Ide a legjobb lenne egy Cyrix procival bejönni, az lenne az igazi pártatlanság :DD

Tomko78: Azért volt AMD-m is, sőt még Cyrix is abban az időben. De régen is votl az .

[ Szerkesztve ]

(#32810) Peaceliker válasza RaPiDsHaRe (#32809) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én cyrix al kezdtem...na az volt az igazán melegedős cucc, nem győztem hűteni (hisz meg volt tuningolva 200-ra :DDD )! :))

"Oh my Goa'uld!"

(#32811) djculture válasza RaPiDsHaRe (#32809) üzenetére


djculture
félisten

Most is jó lenne ha lenne cryrix meg via is ebben a kategóriában. Lenne árverseny meg választék.:)

(#32812) honda130


honda130
tag

Sziasztok!
Tegnap felvetett kérdésemmel kapcsolatban, mi szerint 6 magos vagy nem 6 magos az AMD FX6300-as processzor elolvastam az általatok linkelt cikket. Nem mondom hogy nem voltak nehéz pillanatok az olvasás közepette és azt sem mondom hogy mindent értek. Szerintem kicsit keményen hangzana egy hozzám hasonló embertől, aki tegnap még számotokra megmosolyogtató dolgot kérdezett. Igen, vállalom hogy nem vagyok annyira képben amennyire szeretném, és vállalom, hogy egyszerű felhasználó vagyok, de azért azt is tudnotok kell, hogy tegnap volt bennem egy kis huncutság, ami az F6300-as processzor hat magos vagy nem 6 magos kérdésének feszegetését illeti. Az elkeseredés picit megvolt, mert azt hittem csalódnom kell a 3 "modul" miatt. Én valóban azt hittem, hogy 6 magos procit veszek. És megmondom nektek őszintén, felháborodtam, hogy egyik bolt sem írja, hogy nem 6 magos. Ha ebből a szemszögből nézzük, akkor kiállok az mellett hogy becsapás. Ezért volt az értetlenkedés. Viszont mivel többen sugalltátok hogy nem kell annyira betojnom, nagyon elkezdtem érdeklődni a link után, amit többen is küldtetek nekem. Elolvasva igen sok olyan rizsát tapasztaltam meg, amiről igazából olvasás közben az jutott eszembe, hogy "hmm. Igen. De mi közöm van nekem ehhez?" Ezekre a pillanatokra gondolok azzal, hogy voltak nehéz pillanataim. Viszont becsületből zömét elolvastam a hosszú cikknek és találtam érdekes dolgokat is az elemzésben. Ha teljesen nem is, de valamennyire megértettem, hogy nem feltétlenül olyan rossz ha nem 6db különálló magról, hanem 3 modulról beszélünk. Már nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz az új gépem? Valószínűleg meg fogja érni a pénzt és a ráfordítást, bár az is igaz, hogy olyan dolgokat veszek hozzá, amihez hasonlót eddig sosem használtam. Tehát nem lesz összehasonlítási alapom.
Mindenkinek köszönöm a hozzászólást és a bátorítást!
Ha nem veszitek zokon, akkor megemlíteném, hogy más topikokban is szándékozom kérdést felvetni, amire igen jó lenne ha választ kapnék tőletek. Kérdés még a videókártyával kapcsolatban lesz és a routherrel kapcsolatban. Egyenlőre.

Sziasztok!

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#32813) Tomko78 válasza honda130 (#32812) üzenetére


Tomko78
őstag

De még annyit remélem nem gyári hűtővel akarod használni ,mert ha akarod holnap lefotózóm hogy milyen is az és hogy érdemes egyből venni rá egy normális hűtőt

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#32814) Peaceliker válasza honda130 (#32812) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem fogod megbánni, nagyon jó kis proci, attól függetlenül, hogy mennyi mag az annyi! :)
Én mint egy másik átlag felhasználó nem tudom elhasználni a 3 vagy 6 magot, bőven többet tud, mint amire szükségem van valójában! :)

(#32813) Tomko78

Ez meg fül kérdése. Hűt az annyi amennyit kell, de ha dolgozik a proci marha hangos, az tuti (de pl proci hűtő topicban van akit nem zavar :) ).

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#32815) MiklosSaS válasza Taifa Díaz (#32807) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mar akkor volt FX-em amikor masnak meg az athlon xp-et vagy a pentium 4-et nyomtak...tehat minden jogfom megvan hogy itt legyek...... (na meg itt a legjobb a tarsasag)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#32816) and1ao válasza honda130 (#32812) üzenetére


and1ao
őstag

Örülünk neki hogy FX tulaj leszel, szivesen segítünk finomhangolni is a dolgot ha meg lesz az uj config, jó kis CPU az a 6300 :)

A VGA kérdéssel bátran fordulj a Milyen videókártya topic-ba.
Majd utánna a kiszemelt VGA saját topicjába

Guild Wars2!

(#32817) MiklosSaS válasza honda130 (#32812) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az a 6300-as jelenleg a legjobb ar/teljesitmeny processzor. Szerintem egy atlag felhasznalonak tokeletes, tehat ne szomorkodj hanem legy buszke hogy van egy 6 magos (3 modulos) processzorod. Aztan kell egy jo huto, egy jo alaplap es mehet a tuning. Azert a taprol sem kell megfeletkezni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#32818) Tomko78 válasza Peaceliker (#32814) üzenetére


Tomko78
őstag

hát én vicc kategóriába sorolom azt a hűtőt amit adnak hozzá , inkább lenne olyan hogy hűtő nélküli , mert őszintén ki használja gyári hűtővel ? szerintem 2-3 % max

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#32819) Peaceliker válasza Tomko78 (#32818) üzenetére


Peaceliker
őstag

Persze, én is azt mondom, hogy szar, de vész megoldásnak netezni elmegy. :)

"Oh my Goa'uld!"

(#32820) djculture válasza Tomko78 (#32818) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk ennyi pénzért nem csoda ha ezt adják. Vagy te örülnél ha 40 ezer lenne a fx6300 vagy egy 8350 lenne 60 csak mert van hozzá egy jó hűtő?

[ Szerkesztve ]

(#32821) Tomko78 válasza djculture (#32820) üzenetére


Tomko78
őstag

miért ne , mert így is annyiban van , csak annyi külön kell megvenni , de amint olvastad , én azt írtam kéne olyannak is lennie amiben nincs egyáltalán hűtő , intel már rájött nosza amd ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#32822) honda130


honda130
tag

Már nem szomorkodom. tegnap amúgy is nehéz napom volt, mert 12 óráztam. Ráadásul meló is volt dögivel.
Srácok! Nem vagyok régi tag itt, ezért nem tudom hogy mi a szokás? Többen szóltatok hozzám és mindenkinek szándékozom válaszolni, de ha mindenkinek külön, akkor zsinórban csak az én válaszaim lesznek. Ha egyben mindenkinek, akkor meg esetleg udvariatlan leszek.
A hűtést láttam a Youtube-on. Tényleg nem érhet sokat, mert a mostani 2-magos AMD procimon is réz hűtő van és jóval erősebbnek tűnik. Olyannak nézem, mint amilyet ugyancsak a Youtube-on láttam 8 magos fémdobozos AMD proci hűtőjét. Megmondom őszintén, hogy egy házilag összerakott, nagy kapacitású vízhűtést kezdtem el összeszedni. Már vannak radiátorjaim, szivattyúm, és modulom a procira. Ez utóbbi egy Ebay-es réz felületű hűtő. Még meggondolom hogy megcsinálom-e, mert csak akkor fogom, ha sikerül biztonságosra csinálom, ami a vizet illeti. Ha úgy döntök nem lesz víz, akkor jövök hozzátok ötletért a procihűtéssel kapcsolatban. Bár most is megírhatjátok mit kell venni.
Egyébként nekem is eszembe jutott, hogy egyáltalán minek ad az AMD ilyen egyszerű hűtést a processzorokhoz? Ha úgyis venni kell rá, akkor két jobb megoldása lehetne: Az egyik hogy ad egy frankó hűtőt hozzá és kicsit drágábban adja, a másik meg hogy nem ad semmit és kicsit olcsóbban adja. Nekem special ez utóbbi jobban bejönne.

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#32823) honda130 válasza and1ao (#32816) üzenetére


honda130
tag

Oké. Szerintem jönni is fogok hozzátok segítségért. Máris rengeteg kérdésem lenne, de nem akarom megelőzni a történéseket. Addig még úgyis elfelejtem. :)

[ Szerkesztve ]

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#32824) honda130 válasza MiklosSaS (#32817) üzenetére


honda130
tag

Igen, tápot is veszek a gépbe. 650 Wattos lesz. Már azt is kinéztem.

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#32825) djculture válasza Tomko78 (#32821) üzenetére


djculture
félisten

Eddig is volt olyan kiszerelés amihez nem járt hűtő.. az a tálcás oem kiszerelés.

[ Szerkesztve ]

(#32826) dergander


dergander
addikt

Szerintem a 9370 egy upgrade 8350 a külföldi forumot olvasva semmi extra,a lényeges válogatás az a9590 ami 5Ghzen olyan 1.46volton stabilak,ha 80kforint lenne jó vétel de igy max vicc

(#32827) Valkűr


Valkűr
őstag

Én inkább annak örültem volna, ha nem lenne hozzá hűtő és olcsóbb lenne. És olyat vesz mellé az ember amit szeretne.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#32828) honda130 válasza Valkűr (#32827) üzenetére


honda130
tag

Jogos. Én is ezt írtam. Megkockáztatom, hogy ezekkel a hűtőkkel az AMD csak leiskolázza magát. Mondjuk egy Inteles csőlátó meglátja hogy milyen hűtőt kapok az AMD-hez, kinevet.

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#32829) Peaceliker válasza honda130 (#32824) üzenetére


Peaceliker
őstag

Még az is fontos, hogy milyen a táp, mmint a minősége! A milyen tápot vegyek topicban kisegítenek, ha kell! ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#32830) djculture


djculture
félisten

Na már a konkurencia is elkezdett az igp-n futó opencl kódokra koncentrálni. Egyre inkább arra utal helyzet hogy 1-2 éve van még a sima cpu-s felépitésnek. Microsoft is rátud majd igy kényszeríteni a váltásra ugyanis csak windows8/8.1-enműködik ez a megoldás .

[ Szerkesztve ]

(#32831) SetCHOO.


SetCHOO.
aktív tag

Az fx8350 gyári hűtője vacak lenne? Tuning nélkül mennyin tartja a terhelt procit?

(#32832) kungzi válasza SetCHOO. (#32831) üzenetére


kungzi
veterán

a gyári hűtőt nem nevezném hűtőnek :D

(#32833) Peaceliker válasza SetCHOO. (#32831) üzenetére


Peaceliker
őstag

A hőt tartja (nem lesz hhűvös, de határon belül ) ...a hang már más kérdés. Hangos lesz! :))

"Oh my Goa'uld!"

(#32834) SetCHOO.


SetCHOO.
aktív tag

Hoppá! Akkor még most nézek egy csendes hűtőt. Már írtam is a hűtős topikba.
Köszi a hasznos infót srácok! ;)

(#32835) SetCHOO.


SetCHOO.
aktív tag

Hoppá! Akkor még most nézek egy csendes hűtőt. Már írtam is a hűtős topikba.
Köszi a hasznos infót srácok! ;)

(#32836) SetCHOO. válasza SetCHOO. (#32835) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

K*csög mobil.

(#32837) MiklosSaS válasza SetCHOO. (#32836) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha nem szeretned tuningolni akkor minimum egy TX3-Evo, ha pedig igen akkor egy combosabb.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#32838) SetCHOO. válasza MiklosSaS (#32837) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Ameddig a hd7770 van mellette nem tervezek komolyabb tuningot. Köszi megnézem.

(#32839) dergander válasza SetCHOO. (#32838) üzenetére


dergander
addikt

Akkor nem érdemes,ha játszol akkor egy alaporajeles proci is kihajtja a 7770et

(#32840) Tomko78 válasza SetCHOO. (#32838) üzenetére


Tomko78
őstag

én egy FX-8350 ezt ajánlanám CM Hyper 412s vagy a CM Hyper T4

[ Szerkesztve ]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#32841) Omli85


Omli85
őstag

Sziasztok, beléptem én is az FX klubba :DDD
A jó öreg unlockolható 960T-t váltotta egy FX-8320.
Mondjuk az érdekes volt első tesztre, hogy a 4GHz-re húzott 6 magosított 960T eredményétől el maradt az FX-8320 4GHz-re húzva. Mondjuk BF3 és Crysis 3 alatt is javult a teljesítmény az FX-el szóval nagyon nem adok az ilyen benchmark eredményekre csupán érdekes volt látni :). Mondjuk pozitívum az is, hogy nem fűt annyira az FX mint a 6 magosított 960T :). 4.5GHz-n azért már termeli a hőt az FX is de még így sem vészes.

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#32842) MiklosSaS válasza Omli85 (#32841) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Udv. klubban...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#32843) Zsivaagoo


Zsivaagoo
őstag

965BE gyári hűtőjével:

Kicsit zajos ugyan, de októberben cserélve lesz.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#32844) Tomko78 válasza Zsivaagoo (#32843) üzenetére


Tomko78
őstag

De a hőfokokat mutasd ne a ghz-et , és egy prime vagy game alatt ha kérhetném , gondolom akkor kicsit másabb a leányzó fekvése , és nehogy félre érts nem a géped akarom leszólni , hanem csak a gyári hűtőt ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#32845) dergander válasza Zsivaagoo (#32843) üzenetére


dergander
addikt

Nemjóa link egy 8320ast linkeltél be. :DDD

(#32846) djculture válasza Zsivaagoo (#32843) üzenetére


djculture
félisten

965BE 8 magosként jó lenne, fx a holdba se lenne:D

(#32847) and1ao válasza djculture (#32846) üzenetére


and1ao
őstag

965BE gyári hűtőjével
vagy nem megy az értelmezés vagy nem érzem az ironiát

Guild Wars2!

(#32848) djculture válasza and1ao (#32847) üzenetére


djculture
félisten

Tisztába voltam vele mit ír csak megjegyeztem ;]

(#32849) Tomko78


Tomko78
őstag

Tehát ez egy kemény hűtő amit a FX-6300 adnak Vicc gyereket Vicc számba megy ez ;]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#32850) Zsivaagoo válasza and1ao (#32847) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Mi bajod a 8 magos gyárihűtővel ? :D

------------------

Egyébként most 43 C fokos kvázi idle-ben.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.