Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33701) SetCHOO. válasza SetCHOO. (#33651) üzenetére


SetCHOO.
aktív tag

Kiegészíteném egy Rome II tesztel: 1 2

Teljesen simán fut. Annak ellenére, hogy még van mit optimalizálni a progin.
Amit még elfelejtettem mondani, hogy a régi géphez képest teljesen megszűntek a mikro lagok. :)

(#33702) OddMan


OddMan
őstag

Üresjáratban (Idle-ben) az alábbi procik fogyasztásában van különbség? :U
- FX 8350
- FX 6300

Azt tudom, hogy a Max TDP az 95W és 125W.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#33704) dergander válasza OddMan (#33702) üzenetére


dergander
addikt

Értelemszerüen a kevesebb magos egy mikroezreddel kevesebb wattot eszik,de ez már nem lényeges

(#33705) paleinho válasza MrM94 (#33676) üzenetére


paleinho
senior tag

FX 8320 4.4GHz

(#33706) b3Ro


b3Ro
senior tag

Sziasztok!

Nem birok magammal (hajt a verem...), es proci cseren agyalok. Azon gondolkozok, h melyik lenne jobb. Az elso jelolt egy Phenom ii x6 1055t 95w-os darab. A masik pedig egy FX 6300. A Phenom azert tetszik, mert a 95 wattos darab nem melegedik annyira, es a 3,8-4 GHz elerheto vele (kulfoldi forumokbol kiindulva), szoval maradna az alaplapom, az orajel is, es lenne +2mag. Ez penztarca barat is, mert nem kellene uj alaplap.
Viszont ott a masik oldal, az ujabb fejlesztes, a jobb memoriakezeles, a magasabb orajel, de viszont alaplapcserevel jarna a dolog.
Na itt vagyok megakadva, h melyik is a jobb valasztas..? Mi a kulonbseg foleg jatekokban HD 7790-al, 1600x900-as felbontason, ahol tobb dolga van a procinak, mint FullHD-n ?

A mostani gepem az adatlapomon van.

[ Szerkesztve ]

(#33707) Gerisz válasza b3Ro (#33706) üzenetére


Gerisz
addikt

Ha teheted akkor vedd meg a 6300-at.
Játékokban jobban jársz, a többiben jobb az X6.

[ Szerkesztve ]

(#33708) dergander válasza b3Ro (#33706) üzenetére


dergander
addikt

Érdemes FXet venni a phenom már régi,az h 95wattos nem jelent semmit,attól még lehet melegebb mint egy 6300 , a phenomot nemfogod felhúzni annyira mint egy 6300ast,és itt a hangsúly,néhol jó a magas órajel

(#33709) b3Ro válasza dergander (#33708) üzenetére


b3Ro
senior tag

Rendben. Koszonom a segitseget mindkettotoknek.

(#33710) b3Ro válasza b3Ro (#33709) üzenetére


b3Ro
senior tag

Lejart a szetkesztesi ido...

Van valami ujdonsag teriteken az AMD-nel, meg ebbe a foglalatba ? Vagy az APU kapja a fo szerepet a jovoben...?

[ Szerkesztve ]

(#33711) idegbeteg18 válasza b3Ro (#33710) üzenetére


idegbeteg18
tag

Elvileg ebbe (AM3+) már nem jön semmi és az apu veszi át a főszerepet (FM2+ foglalat).

(#33712) b3Ro válasza idegbeteg18 (#33711) üzenetére


b3Ro
senior tag

Ez az APU-s atallas miben valtoztatja a dolgokat ? Ertem ugy kevesebb cpu mag, kissebb teljesitmeny, de nagyobb gpu teljesitmeny ? Igy van egyaltalan ertelme "regi" szisztema szerint gepet fejleszteni ?
Bocs a sok kerdesert, csak erdekel a tema :)

(#33713) idegbeteg18 válasza b3Ro (#33712) üzenetére


idegbeteg18
tag

Lényegében kevesebb pénzből is megúszhatod, így ha megfelel az apu grafikai teljesítménye akkor nem kell külön vga. Nem feltétlenül lesz kevesebb mag benne, a grafikai teljesítmény meg egyre jobban nő.
Van értelme a régi szisztémának is ha nagyobb teljesítményre van szükséged adott programoknál.

(#33714) b3Ro válasza idegbeteg18 (#33713) üzenetére


b3Ro
senior tag

Van hir rola, h mikor jonnek az fm+ os procik ? Jo lenne ha lenne majd olyan aminel az igp mukodne parban a 7790 esemmel... :)

(#33715) idegbeteg18 válasza b3Ro (#33714) üzenetére


idegbeteg18
tag

Ez év vége, de inkább jövő év eleje elvileg...

(#33716) b3Ro válasza idegbeteg18 (#33715) üzenetére


b3Ro
senior tag

Akkor azt megvarom, es majd utana dontok. Koszonom a segitseget

(#33717) daneeeeee válasza SetCHOO. (#33651) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Az modjuk durva, hogy az új Cinebench-ben már egy szinten van az fx-8350 az i7 3770-el.
Megérte oda is lóvét betolni ;]

(#33718) dergander


dergander
addikt

ha gépet akarsz venni és egyszerre nemtudod megvenni az egészet,egyik hónapba csak az alaplap proci ram,akkor tudod használni még IGPvel,és ráérsz VGAt venni utána :D :C

(#33719) djculture


djculture
félisten

Jönnek a nextgen motorok a játékokba igy az fx erősödni fog az már tuti, watchdox 2 magos gépen el se indul majd a minimális igénye 4 mag x64-es oprendszer 4 giga ram. 1 gigás dx11 vga..Assassin's Creed IV: Black Flag-nál ugyanez a gépigény

[ Szerkesztve ]

(#33720) otto14


otto14
senior tag

Na már a watch dogsnál is nyomják a 8mag ajánlottat :U :C [LINK]

[ Szerkesztve ]

asd

(#33721) dergander


dergander
addikt

Előbb utóbb ez lesz,kevés lesz lassan a 4 mag is,jól optimalizált játék alatt a 8 mag nagy előnyt fog jelenteni,sokan megfogják ezt lépni,pláne ha a radeonok is kilépnek a DX fojtásából,akkor még több kraft kell,és jó pár fejlesztő inkább magra bontsa le a teljesítményt,ami a 81xx és 83xx be be is mutatkozik majd szépen,a (ÚJ) konzolok ezt hozzák át a PCre

(#33722) b3Ro


b3Ro
senior tag

A leirtak alapjan, talan az lenne nekem a legjobb lepes, h vennek egy uj alaplapot. Valami combosat. Az visszafele kompatibilis, szoval a jo oreg phenomom eldocogne. Majd ha lesz love akkor pedig egy uj proci, es igy nem kellene 1xre vennem tobb mindent...de az uj fm procikat megvarom. Ha lenne egy olyan ami mondjuk 6 magos, surolja az fx6xxx-et sebessegben, es olyan igp lenne benne ami megy pariban a mostanival, na akkor orulbek igazan :)

[ Szerkesztve ]

(#33723) MiklosSaS válasza daneeeeee (#33717) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A kivancsisag kedveeret csinalhatnank egy tesztet, 4.2 GHz-es 4770K es a 4.9 GHz-es 8350-el. Van kedved ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33724) bandika0626 válasza MiklosSaS (#33723) üzenetére


bandika0626
senior tag

Azt az eredményt én is megnézném.

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#33725) dergander válasza MiklosSaS (#33723) üzenetére


dergander
addikt

Én csinálok egyet,de csak 4.4Ghzen,milyen beállításokon pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#33726) dergander


dergander
addikt

4.4Ghz

5Ghz

(#33727) daneeeeee válasza MiklosSaS (#33723) üzenetére


daneeeeee
aktív tag

Persze! Estére megcsinálom.

(#33728) Malibutomi válasza djculture (#33719) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Milyen jól járnak azok, akik most nemrég vettek "négy erős magot", azt lassan tényleg a minimum lesz.... :U

Én is nyomtam egy Cinebench 15-öt 882 pont lett

(#33729) dergander válasza Malibutomi (#33728) üzenetére


dergander
addikt

Hogy lett olyan sok? :D

Szerk: jah bocs elfelejtettem hogy haswelled van

[ Szerkesztve ]

(#33730) mqm válasza Malibutomi (#33728) üzenetére


mqm
senior tag

Még jó ,hogy nem volt pénzem váltani. :))

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#33731) Malibutomi válasza mqm (#33730) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem csak azért van Hasi, mert nagyon olcsón megúsztam, és kiváncsi voltam, de i5-re nem váltottam volna egy 4,5ghz-es 8320-ról. Nem lett volna értelme, most szívhatnám is a fogam...

(#33732) MiklosSaS válasza dergander (#33726) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

SZep eredmeny :C . Kulonosen az 5 GHz-es tetszik...nagyon.

HUlye marketing, ahogy az AMD kicsit ide is utalt egy ki "tamogatast" mindjart a processzorok elerik a konkurencia termekeit. Visszont a 11.5-ben eg es fold volt a kulonbseg a 2 gyarto termekei kozott.

Tehat Uraim, nem az FX-ek rosszak hanem a programok/tesztek vannak intelre optimizalva.

Maskulonben nagyon tetsik az AMD strategiaja (a kartyatoro reklemon kivul) mindenhol ott van, lassan mar a csapbol is AMD-es GCN-es viz fog folyni :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33733) Robo sapiens


Robo sapiens
tag

Érdemes mostanában (1-2-3 hónapon belül) FX 8350 -et venni? Várható az AMD-től mostanában új generációs (tehát nem csak megemelt órajelű) processzor, vagy fog változni mostanában a processzor foglalat, ami miatt megéri majd új generációs processzort venni?

(#33734) djculture válasza Robo sapiens (#33733) üzenetére


djculture
félisten

Erről szól afél topik az am3+ megy a levesbe csak fm2+ lesz apu-val.. Az hogy megéri e neked kell eldönteni..
Amúgy jön a 9370 dobozos változata: [link]

[ Szerkesztve ]

(#33735) stratova válasza dergander (#33729) üzenetére


stratova
veterán

Nekem is furcsa, hogy épp most jönnek a konzolportok 8 magos támogatással (BF4, Watch Dogs) erre AMD FX-9590-nel zárja az FX vonalat.
Mondjuk, az hogy nem érkezik rá fejlesztés nem jelenti azt, hogy ne lenne kapható (idén februárban jelentettek be pl. még X2-280-at is :DDD ).
Abu rebesgette, hogy elméleti akadálya nincsen annak, hogy az iGPU feladatot adjon a dGPU-nak, tehát nem csak a CPU tehetne ilyet. De ezen a szinten a jelenlegi Mantle sincsen még.

Válaszait olvasgatva kaptam fel a fejem: Square Enix AMD partner? Miket tud meg az ember. Az FF sorozatot imádtam, de sajnos abból kevés a PC-port. :(

Kis hangulat javításnak kedveskednék némi OFF-fal a topiknak. Ezt az Édes Napok-on lőttem, ahol párom az édességes standnak én meg az Infinitinek örültem :)) Ha már itt tartunk 8 és hat henger mindig szebben szól mint 4 :D

[ Szerkesztve ]

(#33736) djculture válasza stratova (#33735) üzenetére


djculture
félisten

Deus ex human revolution eleve az amd támogatásával készült meg a hitman új része is..Square Enix mindkettő.

(#33737) Alastair' válasza otto14 (#33720) üzenetére


Alastair'
nagyúr

'Példák:

GPU: Nvidia GTX 670
CPU: Intel Core i7-3930K

GPU: AMD Radeon HD 7970
CPU: AMD FX-9370 (Nyolc magos)
" :D bizony, a 8350 már kevés :DD

Jó marketing, de inkább vicces.

Lassan csak beköszönt az az idő, ami igazolni fogja, hogy érdemes volt 8 magos procit venni.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#33739) MiklosSaS válasza Alastair' (#33737) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tenyleg jo marketing. Azokat is el kell valahogy adni, nem maradhat az AMD nyakan, hiaba mar negyed annyiert kinaljak mint amikor megjelent.

Meg kicsit ki kell varni, azert nem hisszem hogy egy 4magos nem birja a strapat. SZerintem ha bajok volnanak a 4 magosokkal akkor az intel bacsi mar reg megtoldta volna 1-2 magocskakkal az 1150-es platformot.

Visszont az nagyon jo, es ennek kifejezetten orulok hogy kezdenek kijonni az FX-ben levo ero.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33740) dergander válasza Alastair' (#33737) üzenetére


dergander
addikt

Kicsit vicces az ára a mostani 9370nek,ahoz képest 78e forint sok érte,ha még aztmondják a 8350 50e a 9370 meg 60e akkor aztmondom jó de így? :) a 9590ről ne is beszéljünk :Y :DDD Kezd lassan kibontakozni a 8szál ereje,és még ha igyis van tök olcsón veszed :K

(#33741) MiklosSaS válasza dergander (#33740) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

AZert a 8 szal erejerol meg nem beszeljunk 3-4 honapig. Legyenek majd olyan jatekok amik rendesen ki is hasznaljak ugy ahogy kell, attol felek hogy megint csak valami oromhir, aztan semmi....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#33742) Robo sapiens válasza djculture (#33734) üzenetére


Robo sapiens
tag

De azt olvastam, hogy a kovetkezo generacoban a magok szama maximum 6 lesz. Rosszul tudom es abbol is lesz 8 magos?

Egyebkent van ennek a kovetkezo generacionak neve (kodnev, verzio, akarmi)? Hogy tudok ratalalni a neten?

(#33744) Robo sapiens válasza idegbeteg18 (#33743) üzenetére


Robo sapiens
tag

Koszonom szepen!

(#33745) dergander válasza MiklosSaS (#33741) üzenetére


dergander
addikt

Az a baj,a mantle nem ezt fogja használni,ha több fejlesztő rákap majd,akkor sanszos hogy fog számít a sok thread.
Nekem aztán lényegében mindegy inteles vagy nem érint,ha jó ha rossz az AMDnek,te külsős leszel,te mindig jól jársz,van HT-d :)

(#33746) djculture válasza Robo sapiens (#33742) üzenetére


djculture
félisten

Hát arról van szó eleve hogy majd az fx szériát átakarják ültetni tehát nem fog elveszni. Persze ez még nem a következő generáció lesz. Lesznek itt még betyár szériák:
Warsaw - (releases with Kaveri)
12/16 Core SKUs, 32 nm PDSOI HDL+Piledriver Rev E cores
IOMMU 1.26, SR5690/SR5670, SP5100
Socket G34, DDR3

Boulder - (releases with Carrizo)
12/16/20 Core SKUs, 20 nm ETSOI HDL+Steamroller Rev D cores
IOMMU 2.5+, iNB, iSB
Socket X, DDR4

(#33747) Robo sapiens válasza djculture (#33746) üzenetére


Robo sapiens
tag

Értem. Azért kérdeztem, mert most akarok majd gépet venni virtualizációra, programozásra és egy kicsi játékra (leginkább (akár régebbi) megérintős játékokra és a SteamOS-hez). Egyelőre abban sem voltam biztos, hogy AMD lesz a jó választás nekem, de most az FX 8350 -t tartom a legesélyesebbnek a 8 mag és a virtualizáció miatt.

Ezért érdekelt volna, hogy várható-e a közeljövőben (tipikusan maximum karácsony utánig) új AMD processzor, vagy hogy érdemes majd alaplapot keresnem, hogy egy újabb generációs processzor is belemenjen.

Olvastam ezekről az újdonságokról, de sem a kezdeti 6 mag nem vonzó, sem az, hogy még senki sem tudja, hogy mikor fognak kijönni.

(#33748) djculture válasza Robo sapiens (#33747) üzenetére


djculture
félisten

Ha nem nagyon sürgős a dolog szerintem még várj vele karácsony környékéig , akkor eleve lesz ezer meg egy leárazás kettő többet is lehet majd tudni mert addigra kijön az új amd vga széria is. Már a régi széria kiárusítása folyik, így az amd majd már az új szériás procira fog koncentrálni. Szerintem addigra lehet tudni majd hogy mi jön jövőre, fm2+ alaplap szériák már gyártás alatt vannak, jópár gyártó be is harangozta őket.

[ Szerkesztve ]

(#33749) oldmanoka


oldmanoka
tag

Lehet buta kérdés de egy FX8320 és hasonló kaliberű intel proci fogyasztása normál körülmények között játék webezés stb.. mekkora a különbség nagyságrendileg

(#33750) Buci21 válasza oldmanoka (#33749) üzenetére


Buci21
addikt

10-15W plusz az AMD-nek, full terhelésen több :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.