Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:01:58

LOGOUT.hu

AMD FX processzorok topikja
- AM3+ tokozás
- Nyolc, hat, vagy négy mag
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes modellek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32812) honda130


honda130
tag

Sziasztok!
Tegnap felvetett kérdésemmel kapcsolatban, mi szerint 6 magos vagy nem 6 magos az AMD FX6300-as processzor elolvastam az általatok linkelt cikket. Nem mondom hogy nem voltak nehéz pillanatok az olvasás közepette és azt sem mondom hogy mindent értek. Szerintem kicsit keményen hangzana egy hozzám hasonló embertől, aki tegnap még számotokra megmosolyogtató dolgot kérdezett. Igen, vállalom hogy nem vagyok annyira képben amennyire szeretném, és vállalom, hogy egyszerű felhasználó vagyok, de azért azt is tudnotok kell, hogy tegnap volt bennem egy kis huncutság, ami az F6300-as processzor hat magos vagy nem 6 magos kérdésének feszegetését illeti. Az elkeseredés picit megvolt, mert azt hittem csalódnom kell a 3 "modul" miatt. Én valóban azt hittem, hogy 6 magos procit veszek. És megmondom nektek őszintén, felháborodtam, hogy egyik bolt sem írja, hogy nem 6 magos. Ha ebből a szemszögből nézzük, akkor kiállok az mellett hogy becsapás. Ezért volt az értetlenkedés. Viszont mivel többen sugalltátok hogy nem kell annyira betojnom, nagyon elkezdtem érdeklődni a link után, amit többen is küldtetek nekem. Elolvasva igen sok olyan rizsát tapasztaltam meg, amiről igazából olvasás közben az jutott eszembe, hogy "hmm. Igen. De mi közöm van nekem ehhez?" Ezekre a pillanatokra gondolok azzal, hogy voltak nehéz pillanataim. Viszont becsületből zömét elolvastam a hosszú cikknek és találtam érdekes dolgokat is az elemzésben. Ha teljesen nem is, de valamennyire megértettem, hogy nem feltétlenül olyan rossz ha nem 6db különálló magról, hanem 3 modulról beszélünk. Már nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz az új gépem? Valószínűleg meg fogja érni a pénzt és a ráfordítást, bár az is igaz, hogy olyan dolgokat veszek hozzá, amihez hasonlót eddig sosem használtam. Tehát nem lesz összehasonlítási alapom.
Mindenkinek köszönöm a hozzászólást és a bátorítást!
Ha nem veszitek zokon, akkor megemlíteném, hogy más topikokban is szándékozom kérdést felvetni, amire igen jó lenne ha választ kapnék tőletek. Kérdés még a videókártyával kapcsolatban lesz és a routherrel kapcsolatban. Egyenlőre.

Sziasztok!

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD FX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.