Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) Audison


Audison
senior tag

Helló, hoztam egy őszi képet, javaslatot kérhetek? Van még mit korrigálni rajta vagy maradhat? :)

(#28852) andris1602


andris1602
aktív tag

Sziasztok. :)

Lát ebben valaki fantáziát?

(#28853) Audison válasza andris1602 (#28852) üzenetére


Audison
senior tag

Nekem tetszik, de a parkoló autók kicsit megzavarják az összképet. :)

(#28854) sixpak válasza Audison (#28851) üzenetére


sixpak
nagyúr

Jó lett, de a levél alatt maradt egy kis zöld...ha jól látom. :D

(#28852) andris1602: nekem mindig azt szokták mondani, hogy zavaróak a belógó biszbaszok...de most jobb lenne ha a levelek eltakarnák a kocsikat...asszem.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#28855) Noddy válasza hcl (#28847) üzenetére


Noddy
senior tag

Jogos: tágabb rekesz kell.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#28856) StefanBraun


StefanBraun
aktív tag

Egyik fotóm kicsit másképp.

[ Szerkesztve ]

(#28857) Bazsesz válasza StefanBraun (#28856) üzenetére


Bazsesz
őstag

Nekem teteszik. erősen öszies hangulatot ad át szerintem. Bár kicsit elfogult vagyok, mert én szeretem a sötétebb képvilágot.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#28858) Noddy


Noddy
senior tag

Hoztam egy képet, nekem tetszik, próbáltam figyelni a kompózícióra, bár nem tudom, hogy az asztal vonalai mennyire teszik tönkre, azt nem tudatosan állítottam be. Illetve, a horizont helyzete mennyire zavaró, nekem belefér de lehet azt mondjátok, hogy nem jó mert elvágja a témát... alacsonyabb szögből jobb lenne?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#28859) Bazsesz válasza Noddy (#28858) üzenetére


Bazsesz
őstag

Mivel nagylátón csináltad, ezért egy kicsit "hordós" lett a pohár, megpróbálkoznék az objektív tele végén. Ezen kívül a háttérben meghúzódó épület piros teteje is zavaró egy kicsit Nekem. Azt már csak halkan jegyzem meg, hogy ha nem írod oda, hogy Balatonfüred, meg nem mondom, hogy hol készült.. De egyébként az elképzelés szerintem nem rossz. Próbáld meg kicsit máshogy meglőni tele végen. Esetleg egy boroskancsó mellé, hogy jobban átadja az őszi hangulatot.

Én most szembesülök vele, hogy ezek az Oly-kal mindneki ISO200-al fénképez. Ezek szerint nem tudna ISO100-at?

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#28860) jjeahh válasza Bazsesz (#28859) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az e-p1-em még tudja, az e-p2 is asszem, aztán kiszedték belőlük, mondjuk az iso100 csak "szoftveresen butított" iso200, és a dinamika rovására megy...de azért ha nyáron, nappal wide open portrézok jól jön néha :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28861) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

Hoznék egy portrét (85mm 1.4-es obi. azt hiszem 2-es rekeszen)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#28862) Telomanikus válasza Telomanikus (#28861) üzenetére


Telomanikus
senior tag

meg egy másikat (ez talán jobb )
[link]

[ Szerkesztve ]

(#28863) jjeahh válasza Telomanikus (#28861) üzenetére


jjeahh
nagyúr

szerintem ha a kezét is belekomponáltad volna jobb lenne, mondjuk azon a rozsdás izén, a feje mögött meg zavaró a másik rozsdás izé :D egy csajportrénál meg valamiért én szinte kötelezőnek tartom, hogy a hajjal ha már ilyen szép hosszú, akkor kezdeni kell valamit, így elég esetlen..a kompóról annyit, hogy én állóra vágtam volna, szűkebbre, szerintem fölösleges ennyi tér ha a lány meg a rozsdás valami a téma...most gugliztam neked egy képet, hogy kb. mire gondoltam a kéztartással, vágással: [link]

szerk: (#28862) - nekem jobban bejön, de ezen is kiáll a fejéből egy oszlop...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28864) Bazsesz válasza jjeahh (#28860) üzenetére


Bazsesz
őstag

Érdekes, nem gondoltam volna. Mondjuk most lestem egy táblázatot, hogy bizony elég sok MILC-nek 200 vagy 160 a minimuma. Mondjuk sztem inkább a marketing miatt, hogy vedd meg a drágábbat, de ez már nem ez a topik.

Telomanikus: Az első képen kicsit fordulhattál volna még tényleg, hogy ne látszódjon a háttérben az a barna izé. Az első még kb. rendben van, megy a dzsekihez. Esetleg a jobb kezével vállmagasságban megfogtattam volna azt a barna vackot. A második kép jobb valamivel, bár ott is kicsit fordulhattál volna, hogy az oszlop ne lógjon ki a fejéből.

Egyébként mindkét kép hangulata/utómunkája tetszik.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#28865) Real_Necro válasza Telomanikus (#28862) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem kissé lila. Az fejből kiálló dolgokat meg már említették.

Szerk.:

Első képet megnézve kissé szumó birkózós hatása van, tényleg nem az igazi ez a póz.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#28866) matyi012345 válasza Telomanikus (#28861) üzenetére


matyi012345
őstag

Mindkét képen a fejéből áll ki az oszlop a modellednek. Elsőn a fények elmennek, de csak mert a sötét oszlop flagként működik, így van tónusátmenet az arcon. Kompók sem az igaziak, de már többen írták. Tipikus dofmániázás, exponálsz ezredeket kint csak hogy kis doffal fotózzál de se a kompón se a fényeken nem gondolkodsz. Nálam ez nem ad el egy képet. Próbálkozz újra.

(#28867) Noddy válasza Bazsesz (#28859) üzenetére


Noddy
senior tag

A poháron Tihany dombjai vannak fejjel lefelé :) Sajna nem tud 100-at. Ha nem mondod fel se tűnik a hordósodás, köszi a kritikát.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#28868) StefanBraun válasza Bazsesz (#28857) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Köszönöm ! :R

(#28869) Audison


Audison
senior tag

Mennyire vállalható ez a kép? Maradhat vagy van rajta korrigálni való?

(#28870) Vyndree válasza Audison (#28869) üzenetére


Vyndree
őstag

Nekem a legnagyobb baja, hogy sötét. Egy pincurit zajos is, valamint ötlettelen. Lehet kicsit oldalról, vagy szemből kellett volna, nekem így nem adja ki magát.

A gombás képed viszont nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#28871) Audison válasza Vyndree (#28870) üzenetére


Audison
senior tag

:R

Igen, ez volt az a szó amit kerestem, ötlettelen, túl egyszerűre sikerült... A szög nem a legmegfelelőbb.

[ Szerkesztve ]

(#28872) matyi012345 válasza Audison (#28869) üzenetére


matyi012345
őstag

A sárga is átveri a fénymérőt, plusz expo kompenzációt alkalmazzál legközelebb. Illetve valami érdekesebb szög jól jönne.

(#28873) ccs2929 válasza Telomanikus (#28861) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Nekem ennél elsőre az az érzésem, hogy inkább a bal oldalon kellene legyen az oszlop és a portréalany, igaz nem tudom miért!? Ennél nem zavar a háttérben lévő oszlop, de tény,hogy akkor már jobban mutatna, ha picit fentebbről lőtted volna, hogy a hátsó oszlop felett már ne legyen zöld terület. Lehetne egy keveset vágni még, akkor kevesebb lenne bal oldalon az üres tér. Mindkét portrénál nekem kicsit furcsa ez a hidegebb-fakóbb wb, de ez nem feltétlenül baj, magam részéről inkább a természetes színek felé hajlok, persze adott esetben én is szoktam alkalmazni hasonló "effekteket".
2. Ennél sem a legjobb ez a lilás színvilág, valamint ezt is szűkebbre venném. Itt viszont már zavaró a fejből kiálló 2 oszlop, egyébként részemről rendben van :K

Noddy Előttem már elmondták, hogy eléggé meg van görbülve a pohár. A boroskancsó jó ötlet hozzá. A fények nem tetszenek rajta igazán, meg a vignyettet is leszedném róla. Más szögből fotóztam volna, hogy a fények jobban érvényesüljenek, picit alexpósnak is tűnik nekem.

@Audison A leveles nekem nem igazán jön át, a szelektív színezés nem ad hozzá szerintem.
Virágosnál nem a legjobb szöget választottad, inkább turistafotó ebben a formában, alexpós is rendesen. Lesz ez jobb is :K

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#28874) Audison válasza matyi012345 (#28872) üzenetére


Audison
senior tag

Köszönöm a tanácsokat, megfogadom! :R

ccs2929: "Virágosnál nem a legjobb szöget választottad, inkább turistafotó ebben a formában, alexpós is rendesen."

Holnap neki megyek még egyszer. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#28875) Audison válasza Audison (#28874) üzenetére


Audison
senior tag

Jut eszembe a gombáról..lenne egy újabb gombás is, szintén várom az építő kritikákat. :)

(#28876) ccs2929 válasza Audison (#28875) üzenetére


ccs2929
senior tag

Ezen is elég laposak a fények, a fekete háttér nem áll neki túl jól, fent sok a fölös üres tér. A környezetet kicsit jobban rendezd legközelebb, a gomba előtt jobbra zavaró a zöld belógó fűszál, a tobozok nem biztos, hogy kellenek. A kevesebb néha több. Nekem is van hasonlóan túlzsúfolt gombás képem, amire annó én is megkaptam a hasonló véleményt. Ma már másképpen készíteném el a képet :)
szerk. az előző gombás elég jó volt :)

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#28877) jjeahh válasza Audison (#28875) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez nekem bejönne, de egy kis derítés nem ártott volna, és látszik, hogy utómunka nem sok van rajta...a wb elkúszott rossz fele, a gombák árnyékos részein én világosítanék, és azt a sok zavaró bizbaszt kiretusálnám a szárak mellől, a gombák háta mögül stb. amúgy nincs fent valahol normális minőségben is?
szerk: tényleg sok a fölösleges tér is... :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28878) Audison válasza ccs2929 (#28876) üzenetére


Audison
senior tag

Köszönöm. Felül azért hagytam meg a teret, mert ha levágtam, akkor aránytalannak tűnt a kép. A fekete háttér helyett belógó levelek voltak, azért tüntettem el őket, mert kissé elvonták a figyelmet a témáról. :)

jjeahh: Itt megtekintheted.

[ Szerkesztve ]

(#28879) torzo


torzo
Ármester

Üdvözlet, régen jártam erre.
Hoztam egy kiskócsagot(kisk@cs@göt?) két mozzanatban és színvilággal. Melyik a jobb? Netán felejtősek?

:R

(#28880) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Lőttem a Gellért hegyről pár "kötelezőt" :

Vállalható valamelyik?
Ez meg egy kis nyárvégi hangulatkép... :

(#28881) _seth_


_seth_
veterán

Citadella :)

Mit lehetne még tenni, hogy a fenti képek élesebbek legyenek? Állványon volt a gép, tükörfelcsapás és 10 mp-es időzítés. Szél sem fújt nagyon de lehet valami súly sem ártana az állványra.

Flickr: [link] Hosszú záridőnél persze az F22 nem előnyös de ISO100 mellett is csak így tudtam elég hosszú záridőt elérni, ND szűrő jó lenne de csak valami jobb féle.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#28882) sixpak


sixpak
nagyúr

Az miért van már, hogy nem írja ki a flikker, hogy mivel készült a kép?
Nálam akármivel csinálom, még ha telefonnal is, akkor is ott üvölt jobb oldalt még a készülék rajza is, de egy csomó embernél nem látom.
Ez beállítás kérdése vagy bug?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#28883) copass válasza sixpak (#28882) üzenetére


copass
veterán

júzer függő. van aki direkt letiltja vagy törli az exifet. szoktam én is ilyet.
pölö csak a kopirájtot hagyom benne.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28884) sixpak válasza copass (#28883) üzenetére


sixpak
nagyúr

Aha...köszi.
Bár nem értem, hogy miért jó az, ha tiltva vannak... :)

(#28886) copass : OK, kösz. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#28885) Darkness1 válasza torzo (#28879) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Az elsőn jó a képkivágás, a fények viszont kissé laposak. Lehet, hogy kellene rá egy kis expokorrekció felfelé. Nem sok.

A másodikon jobbak a fények és a madár mozdulata is jellegzetesebb. Nekem kissé tág a kompozíció, szerintem vágnod kellene még rajta, ha még lehet. A vízen tükröződő fák is kuszává teszik a dolgokat, emiatt is kellene a szűkebb vágás, hogy ne legyen a kuszaság zavaró.

A középvonalas szimmetria és a tükröződés mind a kettőn nagyon jó.

Mindent összevetve az első a jobb.

No stress, no work Today!

(#28886) copass válasza sixpak (#28884) üzenetére


copass
veterán

sok fotós nem szereti megosztani hogy a képet mivel és hogy csinálta.
a kép a lényeg, nem a tekieki.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28887) hcl válasza _seth_ (#28881) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Stabit kilőtted? Állványon ki kell.

@copass : Meg értelme sem sok van. Max. annak, hogy milyen jelleghű záridő, magas,, vgy alacsony ISO, stb. Azzal az obival, azzal a vázzal, akkor érvényes úgyis, mással már nem lesz jó pont úgy. Máskor meg pláne.
Amúgy a fene tudja, amíg hobbisták vagyunk, addig miért ne lehetne akármit elmondani. Én is elmesélem a legjobb helyeket is, ha normálisan kérdezik.

@torzo : Mocskosjók, egyszer engedne magához ilyen közel egy :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28888) torzo válasza Darkness1 (#28885) üzenetére


torzo
Ármester

Köszi.

A fények laposak, merthogy a madáron még nem voltak, a hátteret már sütötte a nap, az tükröződik a vízen. Hajnali kép. Ha az expot felfelé viszem, a madár tolla meszessé válik, eltűnnek a tónusok. Próbáltam.
A fák tükröződése nekem külön tetszett, de lehet, hogy zavaró. Mindegy, most már marad! :D
A vágás már nem bír el sokat, sajnos. Durvább tele kéne
Szombat vasútpark?

@hcl: :R Nem voltam közel nagyon, kb 20 m. Lessátor a titka a dolognak, meg egy rahedli várakozás. Az obi 70-300 vc tami volt.

[ Szerkesztve ]

(#28889) End-ru válasza torzo (#28888) üzenetére


End-ru
aktív tag

Próbálj még lentebbi perspektívát, iszapban fetrengve órákat élvezni fogod. ;] Kevesebb dzsuva lesz a képen és remélhetőleg lesz egy szép háttered.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#28890) copass válasza hcl (#28887) üzenetére


copass
veterán

szerintem ez inkább a megbélyegzésről szól.
régen mi volt? láttál egy képet. most meg már nem a képről, hanem elment tekiekizés felé. fullfrém alatt szar lehetsz csak.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28891) hcl válasza copass (#28890) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt annyira nem érzem. Az tényleg gáz, hogy nagyon előtérbe helyezik a legtöbben a technikát.
Sokszor lényeges amúgy, hogy mivel, hogyan, de korántsem annyira, amennyire gondolják.
A technika addig érdekes, amíg nem alkalmas arra, amit csinálni akarsz vele. Ha képes arra, amire használni akarod, akkor már csak rajtad múlik, mi elsz a képeidből.
És manapság egyre inkább az emberen múlik, mert a legszarabb gép is képes sok mindenre.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28892) sixpak válasza hcl (#28891) üzenetére


sixpak
nagyúr

Engem, mint kezdőt, azért érdekelne a dolog.
Tegyük fel, hogy látok egy jó képet, azonnal nézem, hogy mivel készült...azért, hogy egyáltalán érdemes-e vele próbálkoznom. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#28893) berzerker83 válasza copass (#28890) üzenetére


berzerker83
csendes tag

Ez az egyik részen biztosan így van. De a többen azok vannak, akik törlik az exif-et, de a tageknék ott figyel a kenon1000dé meg a 50f1.8. Na az miért van?..:D
Egyébként a tech annyira nem érdekel, de egy szenzormérethez tartozó rekesz meg látószög sokat segít elképzelni egy kompozíciót, a záridő meg mindentől függetlenül is fontos infó lehet egy olyannak aki (mondjuk mint én is) tanulni is szeretne...

[ Szerkesztve ]

(#28894) torzo válasza End-ru (#28889) üzenetére


torzo
Ármester

Az 5let baromi jó, alig várom, hogy kipróbáljam. :DDD
De amúgy tényleg, mi a baj ezzel a háttérrel? Természetes környezete a madárkának.
Persze, marha jó, amikor szétmosva mindent, csak a madár látszik és akkor húúúú, NatGeo,
de ez a dög a sárba caplatva kereste a zabát, eközben lövöldöztem rá lesből. Így él, így mozog, ilyen a környezete.
Jobb lett volna, ha a napocska is rásüt, bár akkor meg a dinamikát nem tudta volna bevenni a szenzor, az tuti.

(#28895) matyi012345 válasza copass (#28890) üzenetére


matyi012345
őstag

Nekem szerencsére elég nagy, nem kell a szenzorom méreteivel kompenzálnom ;] ;] ;]

(#28896) erzol


erzol
őstag

Jönnék két gombással(Remélem nem kell lassan canesten a topichoz. :DDD) :

[ Szerkesztve ]

(#28897) hcl válasza sixpak (#28892) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Próbálkozni mindig. Ellenben max. ilyen szinten érdekes, és a legtöb esetben ránézésre is látod, hogy mennyire elrugaszkodott ötlet :)
Illetve akkor sem a konkrét adatok az érdekes, csak hogy milyen obi esetleg, meg milyen tartományokban mozogtak az egyes értékeid.

@torzo : Hát én még 20m közelre sem voltam sosem ilyenhez :D 300mm-en atomra kellett croppolni mindet.
Ja de, voltam 20m-re, mikor pont felettem húz át... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28898) matyi012345 válasza hcl (#28897) üzenetére


matyi012345
őstag

Az egyik tanárommal pont ma beszéltünk erről, mondtam hogy nekem milyen jó simán elvagyok a D70-el mert nem kell emberek közé mennem ahol meglátnák hogy milyen öreg vázam van. Aztmondta ő is ugyanígy van a D5100-asával. Pont elvan vele, de nem merne odaállni az 1D-s riporterek közé mert kinéznék vele. De azért arra kíváncsi lennék hogy a szekrénye mélyén lapuló műszaki Sinarral meg egy darab filmmel mit kezdene az a sok 1Dkattintász. :) :) :U :U :U

(#28899) _seth_ válasza hcl (#28887) üzenetére


_seth_
veterán

Stabit kikapcsoltam, flickren még tűrhető is bár élesebb képekkel jobban kibékülnék, persze jobb obi sem ártana hozzá.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#28900) matyi012345 válasza _seth_ (#28899) üzenetére


matyi012345
őstag

F22 már diffrakciós, hiába jobb obi a fizika közbeszól. ND szűrő kell ha hosszabb záridőt akarsz és f14 alá ne nagyon menj ha nem muszáj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.