Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) Real_Necro válasza JasL (#29449) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azért egy kicsit te is visszavehetsz, beléptél egy közösségbe, ahol meg vannak a szokások meg egy minimális elvárás, erre helikopterként zúdulsz be a tömegbe forgalommal szemben. Gratulálunk a gépedhez, itt sokunkban meg volt ugyanez az öröm, ellenben ha csak azt akartad megosztani, hogy te is tulajdonos lettél, akkor írhattál volna a Nikon topicba egy mondatot, képet meg publikálnál akkor, mikor már úgy érzed van értelme...

Egyébként Scott Kelby kezdetnek oké, de utána a David Präkel könyveknek érdemes nekiugrani...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#29452) JasL válasza Real_Necro (#29451) üzenetére


JasL
senior tag

Nincs ezzel semmi gond, volt már olyan, hogy átirányítottak egyik topikból a másikba, ezzel semmi bajom nincs, én sem vagyok tévedhetetlen! Nyilván nem szándékoztam szembe menni, de mivel átirányítás helyett oltást kaptam csak, így kiakadtam, minden magára valamit adó önérzetes ember hasonlóan cselekedne, szerintem tévedni emberi dolog, de itt valami nagyon másról volt szó a reagáló oldaláról. De mindegy is, én már rég lenyugodtam.

belovary: ezt megtaláltam én is, technikai leírásnak jó volt, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#29453) jjeahh válasza Novics (#29448) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29454) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Jóreggelt mindenkinek!

Jó rég képeltem (és addig is csak a szám járt), de most hoznék kettő darab gombás képet.

Szinte már kötelezőnek éreztem hazaszaladni a gépért, mikor megláttam a közeli parkban.

Előre is köszönöm!

Üdv: Bazsi

[ Szerkesztve ]

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#29455) hcl válasza Bazsesz (#29454) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az első nekem nagyon kép, így hirtelen nagyobb bajt nem találok :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#29456) jjeahh válasza Bazsesz (#29454) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az első nekem tetszene a két belógó fűszál nélkül, picit melegebb wb-vel, illetve a háttérből is kiszednék pár apró zavaró dolgot, a másodikon kemények a fények...

szerk: kissé fura, hogy nem a gomba közelebbi pontján van a fókusz, vagy nem esett az is fókuszba

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29457) m3ss válasza hcl (#29455) üzenetére


m3ss
veterán

kezdodik, mobilrol vagy? :DDD
az elso torlos, hatra ment a fokusz. kalap hozzank kozelebb levo reszenek illene fokuszban lennie.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#29458) hcl válasza m3ss (#29457) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elírtam, nagyon kék akart lenni :) Csak kicsiben néztem, sietek. Különben sztem a dof kevés, lehetne a kalap tetején a fókusz, csak legyen a felénk eső része is benne a dofban.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#29459) Novics válasza Darkness1 (#28945) üzenetére


Novics
senior tag

Egy kis retus történelem. Friss cikk, még szinte ropog. :)

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#29460) zgospel válasza JasL (#29432) üzenetére


zgospel
őstag

isten ments hogy etessem a trollt, de:
körülbelül 2 havonta ismétli magát a történelem azzal, hogy jön a topikba egy hozzád hasonlóan "önérzetes" ember aki vett egy fényképezőt, majd amint megkapja hogy a topik nem arra van hogy tesztképet dobáljon be, egyből megsértődik és panaszkodik 20 hozzászóláson át, hogy mit hogyan kéne nekünk az ő érdekében megtennünk, és hogy ő igazából még azt sem tudja, hogy hol kéne elkezdenie az egészet.
és ezt pont abba a topikba írja, ahova 2 havonta a hozzá hasonlók miatt újra és újra bekerülnek ugyanazok az anyagok.

ha már ennyire magadra adó és igényes ember vagy mint írtad, akkor miért nem használod a keresőt pl? miért nem olvasgatsz a topikban mielőtt tolod a kontentet?

"Egyébként a stílusod, írásminőséged elárul rólad pár dolgot, szóval igazából a te véleményedre nem is kell adnom"
nem gondolod hogy ez a személyeskedés amibe belekezdtél inkább rólad árul el pár dolgot?
illetve arról mi a véleményed, hogy béna kezdőnek tituláltad az egész topikot és az ide posztoló embereket?

az a baj hogy észre sem veszed milyen zagyvaságokat írsz, de utána te vagy megsértődve... az interneten keresztül :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#29461) copass válasza zgospel (#29460) üzenetére


copass
veterán

idétlen időkig!:D
általánosítok: azt hiszik hogy egyből király amit csinálnak, meg hogy majd itt simi-simi, ügyi-ügyi lesz.
lusták tanulni maguktól. mert egybőlqrvajók akarnak lenni, hogy mindenki ajnározza őket.
de amint jön egy kritika, egyből megy a hiszti.
hisztizni tudnak, tanulni meg lusták. bezárult a kör.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29462) JohnyBlue válasza copass (#29461) üzenetére


JohnyBlue
őstag

bezzeg a mi időnkben... :K ;]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#29463) hcl válasza JohnyBlue (#29462) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Te nemtom. Én úgy jöttem ide, hogy kezdővagyok, vanmittanulni, stb.
Alapból sem álltam úgy hozzá (még most sem) hogy tudnék fotózni :) Pedig akkor már tanultam pár éve.
Illetve, azóta sem hiszem azt, hogy tudok :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#29464) Balinov válasza Bazsesz (#29454) üzenetére


Balinov
félisten

a portremodos hatarozottan tetszik, bar en nem vagyok nagy gombaszakerto. Talan azt a megtort fuszalat kigyomlaltam volna

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#29465) sixpak válasza hcl (#29463) üzenetére


sixpak
nagyúr

Mondjuk annyiban igaza van, hogy a topik neve esetleg félreérthető lehet néhány ember számára.
Mivel a kezdő, amatőr szavakból az ember másra asszociál...de semmiképpen sem olyan képekre, mint amiket ide posztolnak nap mint nap.
Éppen ezért, elérkezettnek látom az időt, hogy valaki nyisson egy "tegnapelőtt vettem az első gépemet" topikot vagy valami hasonló nevűt...ott bátrabban merné megosztani az ember a képeit....lehet én is átköltözök oda. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#29466) matyi012345 válasza hcl (#29463) üzenetére


matyi012345
őstag

Akkor tanulj fotózni ha akarod, ezt az álszerény dumát nyomod már itt nemtudom hány éve, ennyi idő alatt a csillagokat lehozhattad volna az égről :D :D :D Ezt ne vedd sértésnek de sok ideje látom már ezt tőled. A kritikáidat pl. off-ba teszed az nekem már erős..Persze ez a jobbik eset, az ellenkező esetben születnek az "MR.Nokép.-username-" dolgok és az abból kibontakozó hosszas személyeskedések a fórumon. Aki emlékszik rá tudja miről/kiről van szó, de nem vagyok olyan görény hogy ezt újra felhozzam. Szóval egy reális önkép kialakítása fontos lenne szerintem, én pl távolról sem tartom magamat a legjobbnak, távolról sem férek be a profik közé akik mondjuk 9-12 lámpás világításokat ráznak ki a kisujjukból, de azért a hörcsögös rácsos képeken úgy érzem túlestem. És szerintem Te is.

(#29467) xXxian válasza sixpak (#29465) üzenetére


xXxian
senior tag

Nem ott van a félreértés. Mármint nem a "kezdő"-nél.

Hanem sokan a "fotós" kifejezést feleltetik meg a "fényképezőgéptulajdonos"-nak.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#29468) StLui válasza sixpak (#29465) üzenetére


StLui
veterán

Most nézem, hogy tényleg "kezdő" a topic címe, én csak olvasgatom pár éve, csak a linkben van, hogy amatőr, ez valóban teljesen félreérthető!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#29469) hcl válasza matyi012345 (#29466) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A kritikáimat offba teszem, mert nem érzem úgy, hogy megmondhatnám a tutit.
Fotózni megtanulni, nem olyan, mint felkészülni egy vizsgára ;) Nem tudom, az ilyesmihez alázattal szeretek közeledni. "Szóval egy reális önkép kialakítása fontos lenne szerintem" -> pontosan, részemről a reális önkép az, hogy rohadt sokat kéne még fejlődni :P Nem álszentség ez.
És amatőrként, úgy hogy se pénz, se sok idő, nem egyszerű.

Mutogatni való hater díszpinty

(#29470) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Mi megy itt... menjetek inkább ki a szabadba fotózni, amíg jó idő van! :B

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#29471) hcl válasza Fotonhámozó (#29470) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A melóhelyemen nem honorálnák :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#29472) matyi012345 válasza hcl (#29471) üzenetére


matyi012345
őstag

És a neten lógást honorálják? :DD

Amúgy az időt elfogadom ez igaz, de a pénz már kérdésesebb dolog. Ebbe hosszan belemehetünk de mivel a Canon topikba már úgyis off-hetet tartanak, nem akarom itt én elkezdeni. :))

(#29473) szp1 válasza Adamis (#29422) üzenetére


szp1
addikt

Köszi!

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#29474) belovary


belovary
senior tag

Így van! Vagy gyertek ide, átadom a a 3 hete húzódó tüdőgyulabát nektek, én meg megyek képelni. ;]
Mivel ki nem tudok menni, mert 3 méter után meg akarok halni, kiprószálás alatt van az 500px, amit ajánlottatok. Itt is fellelhető jó pár butaság mint a Flickr-en, de majd ha jobbat alkotok akkor fikázom... ;]
Viszont amikor feltöltöttem a képeket, amiket ti is láttatok itt az elmúlt időszak alatt, akkor hirtelen elkezdtek jönni az értesítések... Mondom itt meg mi van? Elég sok megnézés, és pár like stb... érkezett a képekre, aztán ma abbamaradt... illetve most már csak elvétve 1-2... Nem igazán értem, hogy müxik ez az oldal, de majd csak kimagozom. :DDD Most Awesome vagyok, de gondolom ez csak pár nap, és ha előfizetnék, akkor mehetne tovább ez a fiók így. Úgy sejtem emiatt látták ennyien a képeim, ha ez free lesz, akkor már más a szitu, nem?

[ Szerkesztve ]

(#29475) szp1 válasza belovary (#29474) üzenetére


szp1
addikt

Ami "fresh", arra elég sokan kattintanak, ha jó a címe és a tag-ek elég vonzóak.
Aztán abbamarad. Ha 2-3 napig kitart az érdeklődés, az már jó....Meg az sem mindegy, hogy melyik kategóriába sorolod be - mondjuk ezen lehet változtatni utólag is.
Persze az sem árt, ha a kép jó.... :)

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#29476) Balinov válasza belovary (#29474) üzenetére


Balinov
félisten

jobbulast!

azt lattatok, hogy awesome account-tal jar az 500px-en a Adobe Creative Cloud Photography csomag?

amugy miert 500px? En eloszor oda pakoltam fel a kepeket, de besokalltam, mikor a sajat kepeimet sem tudtam letolteni teljes meretben.. :B igaz, ennek mar van jo 2 eve

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#29477) End-ru válasza Fotonhámozó (#29470) üzenetére


End-ru
aktív tag

Most? Aztán szegény júzert lehúzzátok, hogy kemények a fények :)

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#29478) hcl válasza matyi012345 (#29472) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig a pénzt könnyebb elfogadni. Vagy van, vagy nincs. Hobbifotósként nagyon meggondolom, hogy a havi fizetésem elköltöm-e egy obira. Komponálni meg attól sem fogok jobban :D

Melóhelyen elfogadják a neten lógást, de ha gáz van, ugrani kell :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#29479) matyi012345 válasza hcl (#29478) üzenetére


matyi012345
őstag

Én anno műfenyőm dobozából stripboxot építettem zsírpapírral. Szerinted egy vakteszten hány ember mondta volna meg, hogy nem egy Lastolite vagy akármilyen cuccal készült az a kép? :) Ma már persze rendes boxaim vannak, ernyők, áteresztők lámpaállványok, studiovakuk stb..de a képeim ettől nem jobbak, kényelmesebb használni ennyi az egész. persze kényelem, megbízhatóság is szempont értem én, de egy amatőr fotós lehetőségei korlátlanok akár fillérekből. Objektív más kérdés, aki rendezvényt meg hasonlókat fotózik a sötétben ott kell a fényerős cucc, magas ISO-t tűrő váz de egy amatőr fotós feladata elsősorban nem ez szerintem. De ha jól megnézed ott is vannak megoldások...nem kell a Canikon objektíveket megvenni, ott a Tamron ami töredék áron kínál fényerőt és jó képet bizonyos gyutávokon (17-55/2,8, 70-200/2,8), plusz nem kell megvenni az f1.4-et hanem ott az 1.8 olcsón és nem eget verő különbséggel. Vázba meg ami a legfontosabb azt tudja az amatőr váz is, egy D5100-al elmegyek 6400-ig ha kell és 100e alatt megkapom. Nincs olyan fogása, meg AF, kevesebbet bír az akku, nincs olyan sorozat de ezek a gyakorlatban sokkal kevesebbszer kellenek mint a vásárláslázban égő fotós gondolja. Főleg amatőr szinten. Pro esküvői fotósok 10-20D-kkel nyomták évekig, Ropi is pl 40D-vel fotózott és jó képei voltak. Ezeken a vázakon szenzorosan ma már egy belépő is túlmutat, még ha a többi szolgáltatásban nem is, de a legfontosabb szerintem az. És ugye aki amatőr, tehát nem pénzért fotózik annak nem olyan nagy kérdés a megbízhatóság sem, persze rossz érzés ha a kedvenc táj fotózása közben elmegy a zár, de nem annyira kellemetlen mint ha egy profi riporternek sportfotózás közben a gól alatt hal meg, vagy egy esküvői fotósnak a csokordobás közben a sorozatmód volt az utolsó csepp a pohárban a redőnynek..

(#29480) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Köszönöm az építő jellegű kritikákat, hasznosak voltak. Ezen felbuzdulva a délutáni erdősétán már kicsit többet próbáltam tökölni, hogy jó legyen a környezet, jók legyenek a színek, szemre jó volt, az LCD-n baromira jól mutatott, de gépre téve a kalap megint megszivatott. Majd legközelebb...

Viszont egy ideje már Rawtherapee-t használok, ezek a képek is RT-vel lettek szerkesztve, és meg kell, hogy mondjam, hogy bejött. Kicsi, gyors, kis átszokás után ugyanúgy használható. A katalógus ugyan hiányzik, de egy shell scripttel meg lett oldva.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#29481) belovary válasza Balinov (#29476) üzenetére


belovary
senior tag

Köszi! :R
Miért 500px? Itt ajánlottátok, aztán gondoltam ha a Flickr mellett ez a favorit, felpakolom oda is a képeket. Kíváncsiság, meg nekem a Flickr nem annyira tetszik, de itt sem sok mindent enged, pl nem tudom a képeket úgy sorrendbe pakolni ahogy én akarom. Amúgy a Flickr-en a képeimet szerintem meg csak ti láttátok. :DDD
Lehet, hogy innentől kezdve 500px-en sem fogják, mert ugye Fresh volt, és csak azért, de azért 1 nap alatt többen rámozdultak, mint Flickr-en valaha...

(#29482) Balinov válasza belovary (#29481) üzenetére


Balinov
félisten

koszi az infokat, ugyis van egy kb 300 kepes feldolgozando anyagom, lehet keresek egy 500px export plugint LR ala es megprobalom ott is merettetni magam :D

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#29483) jjeahh válasza Bazsesz (#29480) üzenetére


jjeahh
nagyúr

jó neked, hogy ennyi gombát találsz, nálunk szinte semmi nincs mostanában :((
a képhez: sztem nem jó így, hogy a talaj is dől meg a gomba is, borul a kép egyensúlya, és valszeg nem lehet újravágni, mert alol elég szűk...
Rawtherapee: nálad nem színzajosabbak a képek, mint lr-vel feldolgozva? én annó kipróbáltam az összes ingyenes meg próbaverziós raw feldolgozó progit amit ismerek, mert a lr lassúcska a gépemen, de sajnos egyik sem vált be, mármint a végeredménnyel mindíg valami gond volt...therapee nálam asszem színzajos képeket dobott, holott lightroommal még iso1600-on is homogén zajt kapok...

(#29481) belovary: flickr-en amíg kevés a követőd, addíg úgy szerezhetsz sok nézettséget meg favot, ha ellátod tag-ekkel, és hozzáadod group-okhoz.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29484) Bazsesz válasza jjeahh (#29483) üzenetére


Bazsesz
őstag

Hát azért nehogy azt hidd, hogy errefele olyan sok gomba van. A délelőtti kinőtt a közeli játszótéren az este alatt egy társával (de délután 2-kor már a hűlt helye volt), ezért meg egy órát kellett kószálódnom az erdőbe, és ez se a leghozzáférhetőbb/legegyenesebb/legoptimálisabb helyen volt, és sajnos ez a legideálisabb szög, mert dombon lefele, dőlve nőtt ki.

Én nem vettem észre, hogy színzajosabb képeket kapnék vele. Tény, hogy egyszerűbb LR-ban a zajszűrés, és tény, hogy RT-hoz idő/gyakorlat kell, hogy értelmes képet húzz ki belőle, de úgy érzem, hogy megérte váltanom. De ez lehet, hogy csak azért van, mert egy Canon 30D-m van, ami azért nem egy ISO-bajonok (emiatt 400 fölé nem szívesen tekerem), de lehet, ha lenne egy új gépem, akkor más lenne a helyzet. Ha gondolod valamelyik nap megnézem, hogy mit produkál ISO1600-nál.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#29485) jjeahh válasza Bazsesz (#29484) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a dőléshez: szvsz egy ilyen fotónál az számít, hogy egy idegen szemlélő, aki a valóságban nem látta a témát, annak mi esik le amikor a képet nézi...saját fotóim közül is tudok példát mutatni erre, pl. ez a kép egy domboldalon készült, de ha nem hoztam volna vízszintbe, borulna az egész kompó, és a kép egyensúlya...ha dokumentálni akarsz, akkor fontos lehet, hogy a kép kb. a valóságot adja vissza, de ha mondjuk egy jó gombafotót szeretnél, akkor nyugodtan lehet manipulálni a környezetet, a fényeket, bármit sztem :)
a géped magas iso-n amúgy gondolom nem rosszabb, mint az enyém, az öreg 12mp mft szenzort szinte bármi leveri iso-ban :DDD sztem nekifutok mégegyszer a therapee-nek, remélem az oly szép színeit is ugyanúgy megkapom vele..
szerk: megkívántattad a gombászást, valszeg holnap én is mászkálok egyet :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29486) StefanBraun válasza jjeahh (#29485) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Nekem is pont van egy hasonló :D KÉP

(#29487) Fotonhámozó válasza Balinov (#29476) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Részemről azért, mert több magyar fotós képével csak ott találkozom. Némelyikük munkássága fantasztikusan inspiráló.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#29488) Fotonhámozó válasza jjeahh (#29483) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Az szerintem annyira szánalmas, amikor valaki a favolás miatt többtucatnyi csoportba beteszi a képét. :U Nagy számok törvénye alapján persze hogy sokan csillagozni fogják, akkor is, ha épp eléri a kép az átlagos szintet.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#29489) jjeahh válasza Fotonhámozó (#29488) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én is sok csoportba tolom be a fotóimat, de letojom ez mennyi favot hoz, inkább így próbálok pár követőt szerezni..szal az előítélet nem vezet sehová ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29490) Fotonhámozó válasza jjeahh (#29489) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Láttam ;) Miért fontos, hogy sokan kövessenek?

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#29491) hcl válasza matyi012345 (#29479) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az én pénztárcámnak a Tamron is drága. Vennék én azt is :) Sigma 10-20-at még inkább :D Viszont a fényerős obi ha természetfotóznál, akkor kell. Meg idő is kell. Tárgyfotó nem kenyerem, meg az téli cucc, amikor nincs humorom kint megfagyni :D
Amúgy softbox, igen, de abba kell valami villanó is. Villanóm tavaz óta van egyáltalán.

D5100? Amikor gépet vettem, követelmény volt, hogy alapzoom+valami tele legyen, mert néha rendezvényre is megyek (amatőrként), és oda kell a tele. Használtat nem mertem, mert gyökkettőt nem tudtam a tükrösökről. Újban meg egy D5100, ami durva jó lett volna amúgy, annyi volt obi nélkül, mint az 1100D a két obis kittel :) De egy-egy jó manuális üveg is durván drága nekem, főleg hogy azokat sem tudom sok esetben használni (repülő madarat elég macera manuálissal, még EF-fel is).
Ja, MILC-ek tetszettek, de azok 2x annyi voltak egy alapzoommall, mint az 1100 kitben :D

Illetve. Egy 5100 szolgáltatásait is évek múlva használtam volna ki. Látásmódot meg egyik sem ad, nekem, és itt a legtöbbeknek, az hiányzik leginkább.

Szóval tök jó, hogy sok mindent meg lehet oldani fillérekből, de azért nem mindig, mindenkire igaz ez. Nekem lassan 4 éve ugyanaz az alapcuccom van, 18-55, 75-300, 1100D, Hama állvány. Ehhez jött közben egy YN-500 (ha nincs Yongnuo, akkor valami ótvar lerúgott vakum lenne max.), egy Vivitar manuális üveg, meg idén a fordítottnak átalakított 18-55. A Vivitar volt 5000Ft lerúgva, én raktam rendbe, a második 18-55 meg 8 ezer. De ez majd' 4 év alatt.
Az alapdolgok megvételekor 2011-ben frankón kiderült, (utána pár héttel) hogy rohadtul még pár hónapig nem lesz anniy a fizum, ahogy előzetesen ígérve lett... Fasza volt! Lett volna helye annak a 200 ropinak.

Szóval én inkább nem mondom senkinek, hogy mit vegyen, meg egyebek. Akinek van pénze, amúgy is vásárol össze-vissza mindent magától is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#29492) jjeahh válasza Fotonhámozó (#29490) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem fogok magyarázkodni, ha neked nem fontos, akár dropboxon is tárolhatod privátban a fotóidat, ettől még semmi értelme leszánalmasozni azt aki másképp gondolja, nem vagyunk egyformák...na mindegy, részemről lezárva, písz :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29493) zgospel válasza Fotonhámozó (#29488) üzenetére


zgospel
őstag

én is sokba tolom azokat a fotóimat amiket jónak érzek, amiket kevésbé azokat csak 1-2 célcsoportba, pl autómárka, obi típus vagy kutyás csoportokba, hogy később amikor valaki guglizik (pl én is szoktam úgy hogy "obi neve flickr pool" amikor kíváncsi vagyok hogy miket lőnek egy-egy obival emberek) akkor ezeket is megtalálja.

nem a favolás miatt teszem be sok csoportba, hanem azt láttam, hogy flickren mindenki így csinálja, gondoltam akkor ez ott a dolgok menete, ezért alkalmazkodtam a felhasználáshoz én is :DDD meg amit felrakok flickrre azt én szeretem ha minél többen megnézik, elvégre azért rakom fel.
rengeteg képet nem rakok fel sehova, se fb, se flickr, hanem megvan a gépemen, és egyszer majd ha eljutok odáig akkor előhívom őket és elrakom magamnak, vagy esetleg a lakásban kirakom.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#29494) szp1


szp1
addikt

Hogy kép is legyen...
Városi séta során készültek.

Egyik :

Másik:

Ne kíméljetek...

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#29495) StefanBraun


StefanBraun
aktív tag

Sziasztok !

Hoztam egy képet...KÉP..várom véleményeteket. Köszönöm !

[ Szerkesztve ]

(#29496) szp1 válasza szp1 (#29494) üzenetére


szp1
addikt

Most látom, hogy a PH képfeltöltés mennyire szétb....a képet.
Ügyhogy bocsi a minőségért, az eredeti képek nem ilyen vacakok ( mármint technikailag ) :U .

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#29497) Novics válasza szp1 (#29494) üzenetére


Novics
senior tag

Az elsőben semmi érdekeset nem találtam. Szimmetrikus az elrendezés, de kb ennyi. Textúra sem nagyon van, bár talán azok a zsaluk érdekesek lennének.

A második kép pedig jobb lenne napkelte/nyugtakor, amikor sárgán izzanak az üvegek, a falak. Amúgy én nagyon bírom az ilyenek utcákat, bár a szemközti ház falán lehetne még egy kis borostyán. :))

(#29495) StefanBraun
Nagyon kusza, és az előtérben lévő levelek szinte kiesnek a képből. Ráadásul zöldek. Ha már őszi levél, akkor szerintem inkább ilyennek kéne lennie.
(És ilyen, amikor elgurul a gyógyszerem. :)) )

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#29498) Fotonhámozó válasza jjeahh (#29489) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Nem azt tartom szánalmasnak, aki így tesz, hanem magát a helyzetet. Nem mindegy! Egy képet betenni akár 100-nál is több csoportba olyan "száni" nálam, mint maga a "száni" szó kezdőfotós képekre rátenni az XY photography vízjelet, súlyosbító tényezőként létrehozni a "fotóknak" FB-n photography oldalt. Peace.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#29499) *Ropi* válasza hcl (#29491) üzenetére


*Ropi*
félisten

Van most egy Sigma 10-20 65k-ért az irányjelzősön. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#29500) szp1 válasza Novics (#29497) üzenetére


szp1
addikt

:R

Az első úgy jött, hogy a városban állítólag 250 angyalszobor van és kezdem gyűjteni őket. Úgy gondoltam, hogy a zsaluk ellenpontozzák a barokkos íveket.
A másodikat meg max napfelkeltekor lehet benarancsozni, mert olyan fekvésű az utca. Ezért is fakítottam ki, mert elég jellegtelenek a színei...

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.